Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μια γνώμη...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Maria483

# 1 στις 5/1/2019
author
Γυναίκα / 36 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Μια γνώμη...

Καλημέρα σας. . Ειμαι νεα εδω μεσα . . Θελω λοιπόν να εκθέσω το δικο μου προβλημα να παρω γνώμες μπας και καταλαβω και εγω τι μου συμβαίνει ...

Ας το παρω απο την αρχη με λιγες λεπτομέριες. ..Γνωρίζω τον αντρα μου πριν 2 χρονια .. .Ξεκινάμε σχεση που επρεπε εγω να αφησω τα παντα για να πηγαίνω στο μερος που ειναι. .. Στρατιωτικός... .Εβαζαν τα εισητήρια ,πολλές φορές το φαγητο τον καφε τρόφιμα στο σπιτι που διατηρούσε για να μην ειμαι βάρος. Καταλάβαινα οτι ειναι δύσκολοι καιροί ... Στους 4 μηνες σχέσης πηγα για Πασχα στους δικούς του. Ειχαμε κοινή αποψη οτι θελουμε σταθερά πραγματα .Εγω 34 αυτος 38. Κλειστός άνθρωπος χωρις να δινει αναφορα να πω για το τι δουλεια κανουν ποιοι ειναι πως ειναι . .Δεν ηξερα τιποτα. Πηγα λοιπον με τα δωρα μου .. Ολα μια χαρα 5 μερες που έκατσα .. Συνεχιζει η σχέση και εγω ημουν μια Αθηνα μια εκει που έμενε ... Προσπαθούσα να ειμαι εκει κοντα του οσο περισσότερο μπορούσα . ..Εβλεπα οτι δεν μιλούσε ποτε για οικογενεια για αδέλφια πχ .. Ξαφνικα αρχισε να ειμαστε για καφε εγω αυτος και ενας φιλος ελεύθερος .. Κάθε φορά που βγαίναμε και αυτος μαζι. . Καποια στιγμη νευρίασα και του λεω καλα παντα μαζι... Να σημειώσω οτι εξαρχεις ειπαμε ξεκάθαρα οτι πλεον θέλουμε οικογενεια παιδια και κοινη ζωη. ..Εμπειρίες μαζι . Πανω απόλα το ζευγάρι και μετα ολοι οι άλλοι ...Μονο αυτο δεν ειδα. Φτανει καλοκαιρι. ..Ξανα στο χωριό του ...Ξάφνου ο αδερφός πιο μικρος με την γυναικα... Εκει οι. Γονεις έδειξαν ξεκάθαρα οτι κανουν οτι θέλει ο μικρος και τον μεγάλο μην πω ... Ειχαν παράπονα από την νύφη και μίλαγαν μπροστά μου για το εγγόνι που το παει ολο στην μανα της διοτι ειναι απο διπλανό χωριό .. Παμε  μια βολτα στο χωριο να το δω και γυρίζοντας τους ακούμε που μιλανε ασχημα για εμένα . . Μπήκα μεσα τους ειπα εγω εδω δεν ηρθα για να προσβάλω η να με προσβάλουν και εφυγα εξω εκείνος με πηρε και πήγαμε για καφε με αφησε πηγε εκει και την αλλη μέρα φύγαμε ... Μεσα σε εναν μηνα αρχισε άσχημες συμπεριφορές οταν έλειπα απο διπλα του οταν ημουν εκει ολα οκ . .Τελικα μου ειπε οτι .Τον επηρεάζουν ... Νοέμβριο θα γινόμουν νονά .Τον εβαλα διπλα μου να βαφτίσουμε μαζί .. Λάθος μου .. Αλλα το ειδα σαν να του δινω πιστη για να συνεχίσουμε ...Ωστόσο μένω έγκυος... Δεν το πίστευα εγ .Εκείνος το ήξερε . .. Καταλήγουμε λιγες μερες μετα την βάφτιση να χωρίσουμε .. Απο λογια που δεν μπορουσα να ξεχάσω δικα του και δικα τους. . Με ειχαν πληγωση και. Με της ορμονες να κάνουν μπαμ .. .Εγω Αθηνα αυτός στο νησί και ολο εξω ηταν με τον φιλο του .Ενιωθα μονη. . .Αφου εγιναν διαφορα λογια μεχρι και για να μην εχω μπερδέματα σκέφτηκα να μην κρατησω το μωρακι μου ...Αλλα μονο από απελπισία. ..Ειχα μετα απο δυο μηνες να αντιμετωπίσω και τον μπαμπα μου που διαγνωστικε με καρκίνο ...Εκείνος έστελνε ενα τι κανεις .Και τίποτα αλλο... Κανεις δεν με πηρε να ρωτήσει τι κανω αν εχω λεφτα για τις εξετάσεις . .Τιποτα κανείς τους.. .Διότι απο την αρχη της σχέσης ήξερε οτι δουλευω περιστασιακά και πλεον δεν μπορούσα .. .Επερνε γιατρούς ρωταγε . .Εγω ενημερωνα συνέχεια για το μωρο μεχρι που με αφησε ο γιατρός μου επειδή τον ενοχλούσε.. . Τέλος παντων στον 7 μηνα εγκυμοσύνης ηρθε να με βρει για να μου ζητήσει να παντρευτούμε επειδη με θελει .. .Εγω το σκεφτηκα και ειπα εχω αισθήματα πάραυτα και ειναι και το παιδί ας δοκιμάσω ...Αφου ξεκαθάρισα οτι αν έρχεται για το παιδί μονο δεν θα αντέξουμε ... Χτες κλείσαμε 6 μηνες παντρεμένοι με 6 μηνών μωρο. . .Τον έδιωξα.. .Γιατι δεν μπορω να ξεπεράσω ολα αυτα που έχουν γινει .Πηρε μετάθεση κοντα στο σπιτι του αλλα απο το καλοκαιρι εχουμε συνέχεια τσακωμούς. . .Θέλει να πηγαίνω στο χωριο του καθε σκ. ..Αν δεν τσακωνομουν θα ηθελε να βγαινει με τους φίλους του. .. Να καθομαι εγω με τα πεθερικά... Ζω 500 χλμ μακριά απο τους φιλους μου την οικογενεια μου και εναν άρρωστο πατερα που βλεπω να φευγει . . Κάνει καθε μερα πλεον τηλεφωνο στην οικογένεια του.. ..Δινει αναφορα τι κάνουμε τι πήραμε τα παντα. . Ενω μου εχουν πει να μην τα λεω εγω.. .Τον παιρνουν τηλ οταν ειναι στην δουλεια και καμια φορα σπιτι να δουν τι κανω με το μωρό .. .Ολη μερα μιλάει με φιλους στο φβ στο σπίτι κλειστό ... σε τσακωμό ανακάλυψα οτι με ηχογραφουσε και πηρε την θεια μου που εχει δει μια φορα να με λεει τρελη και δεν παω καλα γιατι του λεω οτι δεν γίνεται να μένω μονη να βγαίνει... Πχ τα λογικα . .Στο σπιτι επισης απο την ημέρα που γέννησα βαζω ολα τα εξοδα για το μωρο. Πλυν από λίγες φορες που πήρε γάλα πάνες ... μου ζηταει συγνωμη καθε φορα που τσακωνόμαστε και οτι θα προσπαθήσει να τα βρούμε. . Και δεν κανει τιποτα ...Εχουμε βρεθεί δυο φορές και εκείνες με εκανε να αισθανθώ.. .Μην πω... .Νιωθω άδεια .  Του μιλαω ανοιχτα για ολα. ..Ξεκάθαρα ... Του ζητησανα βοηθήσει να εχουμε μια σωστη σχεση και ολα θα βρεθούν. . Μα ειναι κρύος απέναντι μου. . Ετσι πιστευω μένει για το παιδί και μονο. .. Το μυαλο του είναι ποτε θα φυγω για Αθηνα να παει στο χωριο να βγεί ...Μιλαει για λιγο και κλείνει και στέλνει θα βγω . . Δεν ειμαι φυλακισμένος λεει ενω εγω λεω περασε λιγο χρονο μαζι μας έστω και απο βιντεοκληση .. Ισα ίσα να βγάλει την υποχρέωση. . .Ηρθε Αθηνα με αδεια για πρωτοχρονιά και εγω ειμαι σπιτι με. ΑρρωστοΑρρωστο πατερα που περιμένουμε και το θεμα του οπως μου ειπε η πεθερά εχω αντρα και παιδί και ο πατέρας μπορει να φυγει σε εναν χρονο να παω και να ρρθω αργότερα παλι. ...Το παιδι το εχω κοντα μου .Και χτες τον έδιωξα διοτι παω φαρμακείο και παιρνω ορο του πατερα μου και ωαλα για το μωρο περνει τηλ τον αδερφό του και γυτναω πισω και ειχε φυγει για εκει... Δεν άντεξα αφησε το μωρό στην μανα μου εφυγε να παει βόλτα ενω παρακαλάμε να παμε επισκεψη μια. Βδομάδα εκει και ολο κατι βρίσκουν. . .Ηθελε να παει μονος. . .Μου την εδωσε και του εστειλα να ερθει να τα μαζέψει και μακριά μου.. . Λιγα απόλα σας λεω. ..  Δεν ξερω τι πρεπει να κανκανω πραγματικά.. .. Τι θα πρεπει να κανω πλεον .. Να ζητήσω διαζύγιο ? Να περιμένω να δω τι θα κανει? 

_Bellezza_

# 2 στις 5/1/2019
author
Γυναίκα / 27 / Παντρεμένη
Ηνωμ.Αραβικά Εμιράτα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.634
Γιατι μεσα σε ολη αυτην την τρελα κανατε κα παιδι δεν μπορω να καταλαβω!
Αρέσει στο μέλος autumn11

archagellos

# 3 στις 5/1/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.940

Αγαπτη ,

ολο αυτο που περιγραφεις ειναι αρκετα λυπηρο ...ειλικρινα . 

Τι θα πρεπει να κανεις ? Πιστευω οτι το ξερεις καλυτερα απο τον καθενα μας ,
Ο αντρα σου το μονο που ηθελε ειναι ισως μια που θα του κανει ενα παιδι ( γι αυτο και το ηξερε οτι σε ειχε αφησει εγκυος ) ...

Η οικογενεια του εχει τον πρωτο ρολο στη ζωη του .Δεν θελει ποτε να φτιαξει δικη του οικογενεια και να παρει ευθυνες . Του αρεσει ετσι οπως ειναι . 

Εχει μια δουλεια η οποια βρεξει χιονισει θα πληρωθει ...εχει τους φιλου του ...την οικογενεια του ...και τωρα ενα παιδι ...μια χαρα ειναι . 

Οσες ευκαιριες και να δωσεις ...απλα ,παντα θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα . 

Καποια πραγματα θα επρεπε να εχεις δει απο την αρχη ...τωρα απλα διορθωσετα ολα ...με την μια .

Σαν ζευγαρι εχετε αποτυχει πριν καν ξεκινησετε ...Σαν Γονεις δεν εχετε το δικαιωμα ...γι αυτο προσεξτε λιγο το πλασμα που εχετε φερει στην ζωη .

Καλη σου τυχη 

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, Darksoul25 και σε ακόμα 3 μέλη.

panagiotismp90

# 4 στις 5/1/2019
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 2.136

μαλλον δεν ειναι ετοιμος για γαμο κ παιδι κ θελει να ζησει σαν ελευθερος, να βγαινει με φιλους κλπ. ειναι βαρια τα καλογερικα αλλωστε κ θελει κοτσια η δουλια του γονεα κ ευθυνη. εγω θα σου λεγα να μην του πεις τιποτες, που πας κλπ, αστον να κανει ο,τι θελει, εδες το σαν συγκατοικοι φαση.

Αρέσει στο μέλος Maria483

achinos

# 5 στις 5/1/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.059

πάνε στο λεξικό.

Κ αρχίνα από το Δ.
δικηγόρος
διαζύγιο
διατροφή.

Κ άμα το παιδί είναι κορίτσι να του μάθεις να μην κάνει τέτοιες χαζομάρες που έκανες εσύ
Κ αν είναι αγόρι να μην είναι σαν τον πατέρα του.
Κ στήριξε κ λίγο τη φουκαριάρα τη μάνα σου που θα μείνει χήρα

κ μ εσένα κ το εγγόνι να μεγαλώσει κ να σας βγάλει στον αφρό.

Λυπάμαι για τον μπαμπά σου.
Αρέσει στα μέλη Darksoul25, raifen και σε ακόμα 11 μέλη.

marie_la_journaliste

# 6 στις 5/1/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 257

οτι εγινε εγινε

ετσι οπως τα κανες κουκλα μου βρες ενα τροπο να τα ξεμπλεξεις όσο πιο ανωδυνα γίνεται...εισαι δυστυχισμενη και θα γινεις ακομα περισσοτερο αν μεινεις μ αυτον τον ανθρωπο...το θεμα ειναι εσυ εχεις δυναμεις να τα καταφερεις μονη σου με το παιδι σου χωρις να επιβαρυνεις την οικογενεια σου που αντιμετωπιζει τοσο σοβαρο προβλημα και την οικογενεια του αντρα σου που θα σου γυρισουν την πλατη και θα βγαλουν το χειρότερο τους εαυτο; αν ναι επισκεψου ενα δικηγορο να σε συμβουλεψει για το διαζυγιο...και οχι αλλες συμβουλες απο δευτεροτριτους...Παρε μια βαθιά ανάσα και ξεκίνα...ζησε με το παιδακι σου στην ηρεμια...και προσπαθησε να μη κανεις εχθρους...

Αρέσει στα μέλη Maria483, panagiotismp90 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 7 στις 5/1/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 3.347
Ειναι αλλου εκεινος ...Λες να ερθει καποτε ?...Μπααα...Σου χρειαζεται ηρεμια για να μεγαλωσεις ενα μωρακι και συγχρονως να συμπαρασταθεις στον πατερα σου ...Στηριξη δε θα εχεις απο τον -δεν τον λεω συζυγο,οχι,δεν ειναι - ...Επικεντρωσου θα ελεγα κι εσυ στα δικα σου ( μωρακι )...Εκεινος ειναι αλλου,μην ασχολεισαι παρα μονο για να του στελνεις τους λογαριασμους sm και παιδιατρου ...Ζαλιστηκα και μονο που τα διαβασα οχι να τα ζουσα κι ολας ...Απαπαπαπα...Συγκεντρωσου ...Τουλαχιστον σου εμεινε το παιδι. το μοναδικο καλο απο αυτη την ιστορια ...
Αρέσει στα μέλη froufrou2017, Maria483 και σε ακόμα 3 μέλη.

Nuvolla

# 8 στις 5/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ισπανία
Απαντήσεις: 705

Μες στα Δ που βαλε αχινός βάλε και την δουλειά ,να μπορείς να πας και το μωρό σε λίγο καιρό σ ένα παιδικό και να μπορέσεις να στηρίξεις εσένα την ίδια και το παιδί.
 εγώ θα εστίαζα στο μωρό και στο μπαμπά.
Βοήθα  την μάνα σου .
Όλα τ άλλα στον πάγο.

Καλή δύναμη.

Αρέσει στα μέλη Maria483, jane_do και σε ακόμα 2 μέλη.

Paralia48

# 9 στις 5/1/2019
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 6.725
Συμφωνώ με την αποπάνω για δυο πρωτεραιότητες : μωρό/ μπαμπάς.
Τον άντρα ξέχαστον προς το παρόν.Έρθει, φύγει , εσένα το ίδιο σου κάνει.
Αποχαιρέτησε αξιοπρεπώς τον πατερούλη σου και παράλληλα μην ξεχάσεις το μωράκι σου. Δώστου όλη την τρυφερότητα που μπορείς.
Όταν φύγει ο πατερούλης , τότε βάζεις μπρος με τα  <<Δ>> , που λέγαμε και διώχνεις με το καλό τον σύζυγο. Σιγά τα ωά! Τι είχες , τι έχασες από δαύτον.  Και κάθεσαι κάποιο διάστημα με τη μανούλα, που θα της δώσει νέες ελπίδες για ζωή  το εγγόνι.
Οι γονείς σου μένουν Αθήνα και εσείς πού μένετε;
Βρες τώρα δικαιολογία, ότι επειδή ο πατέρας σου είναι άσχημα, πας εκει με το μωράκι και φύγε ομαλά .
Αρέσει στα μέλη alisida, Maria483

Ndreee

# 10 στις 5/1/2019
author
Ανδρας / 44 / Παντρεμένος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απαντήσεις: 170

Προσωπικά έχω την εξής άποψη-θεωρία: Στη ζωή μας πρέπει να φροντίζουμε με κάθε τρόπο να είναι καλά πρώτα από όλα τα παιδιά μας και μετά εμείς οι ίδιοι. Βλέπεις εσύ πιθανότητα μέσα σε αυτή τη κατάσταση να είναι καλά το παιδί ή εσύ; Ή να υπάρχει περίπτωση να συμβεί αυτό στο μέλλον; Όχι... Οπότε στη θέση σου θα έψαχνα γρήγορα να βρω τη πόρτα που γράφει EXIT...

Αρέσει στα μέλη alisida, Nikola-s

tzoulia59

# 11 στις 5/1/2019
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.734

η μανια σου το να μην μεινεις στο ραφι ,,στα 32 σου ,,,

η ανασφαλεια του να κανεις ενα παιδι πριν σε παρουν τα χρονια ,,,

και η εμμονη σου ντε και καλα να βρεις αντρα ...με το που επεσες πανω του ,,,

σ εκαναν να παραβλεπεις τα σημαδια ,,

οτι αυτη ηταν μια καραμπινατη αποτυχημενη επιλογη ,,

ο τυπος  εδειχνε απο την αρχη οτι δεν πολυσκοτιζοταν για  αυτη  την σχεση ,,

,τον ενδιεφεραν οι φιλοι του ,,,ο τουρισμος που κατακλιζει το νησι τα καλοκαιρια .

τα σοσιαλ μιντια και το φβ ,,,

και για σενα ..ολιγον τον απασχολουσε ,,,

και εσυ παρ ολα αυτα συνεχιζες ,,,με ,το χωριο ,,,την οικογενεια με τις διαφορετικες συνηθειες ,,,

τις κουτσομπολιστικες νοτροπιες και μετα ερχεται και ,,το  παιδι ,,

μετα καιρο διαπιστωνεις ,,, απο ποσο διαφορετικους κοσμους προερχεστε ,,,

το μαζευω ,,,κοψε τωρα αμεσως μαζι του ,,,

ζητησε διαζυγιο και διατροφη για το παιδι ,,,

αυτος δεν σ αγαπαει ,,ουτε εσενα ουτε το παιδι ,,προς φιλοτομαριστης και κακομαθημενο γαιδουρι μου κανει ,,,

μηπως εχει αλλη; οι στρατιωτικοι ειναι γνωστα κουμασια ,,,

γινε ενα σωμα με τους γονεις σου και την οικογενεια σου ,,

ο πατερας σου σε χρειαζεται ,,

,δειξε δυνατη και  θαρρος,,, να μην σε βλεπει χαλια και απογοητευεται ακομη περισσοτερο ,,,και τον παρει κι αλλο απο κατω ,,,

και στηριξου πανω στην μητερα σου να μεγαλωσετε το παιδι ,,,που χρειαζεται τουλαχιστον 2 ,ατομα ,,,

και ξαμωλησου στην δουλεια ,

,να βρεις δουλεια σταθερη να εργαζεσαι ,,,

αν κανεις ολα αυτα καποια στιγμη τα κακα θα μεινουν πισω ,,σαν κατι θλιβερο μεν 

αλλα που δεν θα σε βασανιζει τοσο ,,

ξεφορτωσου τον τωρα 

γιατι καποια στιγμη θα γινει στα σιγουρα ,,,οπως ειδες ουτε οι δικοι  του σε πανε ,,,

νομιζεις οτι αρκει να σε θελει μονο αυτος; 

δυστυχως ολοι επηρεαζονται απο τις οικογενειες ,,τους ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maria483

Μια γνώμη...

Καλημέρα σας. . Ειμαι νεα εδω μεσα . . Θελω λοιπόν να εκθέσω το δικο μου προβλημα να παρω γνώμες μπας και καταλαβω και εγω τι μου συμβαίνει ...

Ας το παρω απο την αρχη με λιγες λεπτομέριες. ..Γνωρίζω τον αντρα μου πριν 2 χρονια .. .Ξεκινάμε σχεση που επρεπε εγω να αφησω τα παντα για να πηγαίνω στο μερος που ειναι. .. Στρατιωτικός... .Εβαζαν τα εισητήρια ,πολλές φορές το φαγητο τον καφε τρόφιμα στο σπιτι που διατηρούσε για να μην ειμαι βάρος. Καταλάβαινα οτι ειναι δύσκολοι καιροί ... Στους 4 μηνες σχέσης πηγα για Πασχα στους δικούς του. Ειχαμε κοινή αποψη οτι θελουμε σταθερά πραγματα .Εγω 34 αυτος 38. Κλειστός άνθρωπος χωρις να δινει αναφορα να πω για το τι δουλεια κανουν ποιοι ειναι πως ειναι . .Δεν ηξερα τιποτα. Πηγα λοιπον με τα δωρα μου .. Ολα μια χαρα 5 μερες που έκατσα .. Συνεχιζει η σχέση και εγω ημουν μια Αθηνα μια εκει που έμενε ... Προσπαθούσα να ειμαι εκει κοντα του οσο περισσότερο μπορούσα . ..Εβλεπα οτι δεν μιλούσε ποτε για οικογενεια για αδέλφια πχ .. Ξαφνικα αρχισε να ειμαστε για καφε εγω αυτος και ενας φιλος ελεύθερος .. Κάθε φορά που βγαίναμε και αυτος μαζι. . Καποια στιγμη νευρίασα και του λεω καλα παντα μαζι... Να σημειώσω οτι εξαρχεις ειπαμε ξεκάθαρα οτι πλεον θέλουμε οικογενεια παιδια και κοινη ζωη. ..Εμπειρίες μαζι . Πανω απόλα το ζευγάρι και μετα ολοι οι άλλοι ...Μονο αυτο δεν ειδα. Φτανει καλοκαιρι. ..Ξανα στο χωριό του ...Ξάφνου ο αδερφός πιο μικρος με την γυναικα... Εκει οι. Γονεις έδειξαν ξεκάθαρα οτι κανουν οτι θέλει ο μικρος και τον μεγάλο μην πω ... Ειχαν παράπονα από την νύφη και μίλαγαν μπροστά μου για το εγγόνι που το παει ολο στην μανα της διοτι ειναι απο διπλανό χωριό .. Παμε  μια βολτα στο χωριο να το δω και γυρίζοντας τους ακούμε που μιλανε ασχημα για εμένα . . Μπήκα μεσα τους ειπα εγω εδω δεν ηρθα για να προσβάλω η να με προσβάλουν και εφυγα εξω εκείνος με πηρε και πήγαμε για καφε με αφησε πηγε εκει και την αλλη μέρα φύγαμε ... Μεσα σε εναν μηνα αρχισε άσχημες συμπεριφορές οταν έλειπα απο διπλα του οταν ημουν εκει ολα οκ . .Τελικα μου ειπε οτι .Τον επηρεάζουν ... Νοέμβριο θα γινόμουν νονά .Τον εβαλα διπλα μου να βαφτίσουμε μαζί .. Λάθος μου .. Αλλα το ειδα σαν να του δινω πιστη για να συνεχίσουμε ...Ωστόσο μένω έγκυος... Δεν το πίστευα εγ .Εκείνος το ήξερε . .. Καταλήγουμε λιγες μερες μετα την βάφτιση να χωρίσουμε .. Απο λογια που δεν μπορουσα να ξεχάσω δικα του και δικα τους. . Με ειχαν πληγωση και. Με της ορμονες να κάνουν μπαμ .. .Εγω Αθηνα αυτός στο νησί και ολο εξω ηταν με τον φιλο του .Ενιωθα μονη. . .Αφου εγιναν διαφορα λογια μεχρι και για να μην εχω μπερδέματα σκέφτηκα να μην κρατησω το μωρακι μου ...Αλλα μονο από απελπισία. ..Ειχα μετα απο δυο μηνες να αντιμετωπίσω και τον μπαμπα μου που διαγνωστικε με καρκίνο ...Εκείνος έστελνε ενα τι κανεις .Και τίποτα αλλο... Κανεις δεν με πηρε να ρωτήσει τι κανω αν εχω λεφτα για τις εξετάσεις . .Τιποτα κανείς τους.. .Διότι απο την αρχη της σχέσης ήξερε οτι δουλευω περιστασιακά και πλεον δεν μπορούσα .. .Επερνε γιατρούς ρωταγε . .Εγω ενημερωνα συνέχεια για το μωρο μεχρι που με αφησε ο γιατρός μου επειδή τον ενοχλούσε.. . Τέλος παντων στον 7 μηνα εγκυμοσύνης ηρθε να με βρει για να μου ζητήσει να παντρευτούμε επειδη με θελει .. .Εγω το σκεφτηκα και ειπα εχω αισθήματα πάραυτα και ειναι και το παιδί ας δοκιμάσω ...Αφου ξεκαθάρισα οτι αν έρχεται για το παιδί μονο δεν θα αντέξουμε ... Χτες κλείσαμε 6 μηνες παντρεμένοι με 6 μηνών μωρο. . .Τον έδιωξα.. .Γιατι δεν μπορω να ξεπεράσω ολα αυτα που έχουν γινει .Πηρε μετάθεση κοντα στο σπιτι του αλλα απο το καλοκαιρι εχουμε συνέχεια τσακωμούς. . .Θέλει να πηγαίνω στο χωριο του καθε σκ. ..Αν δεν τσακωνομουν θα ηθελε να βγαινει με τους φίλους του. .. Να καθομαι εγω με τα πεθερικά... Ζω 500 χλμ μακριά απο τους φιλους μου την οικογενεια μου και εναν άρρωστο πατερα που βλεπω να φευγει . . Κάνει καθε μερα πλεον τηλεφωνο στην οικογένεια του.. ..Δινει αναφορα τι κάνουμε τι πήραμε τα παντα. . Ενω μου εχουν πει να μην τα λεω εγω.. .Τον παιρνουν τηλ οταν ειναι στην δουλεια και καμια φορα σπιτι να δουν τι κανω με το μωρό .. .Ολη μερα μιλάει με φιλους στο φβ στο σπίτι κλειστό ... σε τσακωμό ανακάλυψα οτι με ηχογραφουσε και πηρε την θεια μου που εχει δει μια φορα να με λεει τρελη και δεν παω καλα γιατι του λεω οτι δεν γίνεται να μένω μονη να βγαίνει... Πχ τα λογικα . .Στο σπιτι επισης απο την ημέρα που γέννησα βαζω ολα τα εξοδα για το μωρο. Πλυν από λίγες φορες που πήρε γάλα πάνες ... μου ζηταει συγνωμη καθε φορα που τσακωνόμαστε και οτι θα προσπαθήσει να τα βρούμε. . Και δεν κανει τιποτα ...Εχουμε βρεθεί δυο φορές και εκείνες με εκανε να αισθανθώ.. .Μην πω... .Νιωθω άδεια .  Του μιλαω ανοιχτα για ολα. ..Ξεκάθαρα ... Του ζητησανα βοηθήσει να εχουμε μια σωστη σχεση και ολα θα βρεθούν. . Μα ειναι κρύος απέναντι μου. . Ετσι πιστευω μένει για το παιδί και μονο. .. Το μυαλο του είναι ποτε θα φυγω για Αθηνα να παει στο χωριο να βγεί ...Μιλαει για λιγο και κλείνει και στέλνει θα βγω . . Δεν ειμαι φυλακισμένος λεει ενω εγω λεω περασε λιγο χρονο μαζι μας έστω και απο βιντεοκληση .. Ισα ίσα να βγάλει την υποχρέωση. . .Ηρθε Αθηνα με αδεια για πρωτοχρονιά και εγω ειμαι σπιτι με. ΑρρωστοΑρρωστο πατερα που περιμένουμε και το θεμα του οπως μου ειπε η πεθερά εχω αντρα και παιδί και ο πατέρας μπορει να φυγει σε εναν χρονο να παω και να ρρθω αργότερα παλι. ...Το παιδι το εχω κοντα μου .Και χτες τον έδιωξα διοτι παω φαρμακείο και παιρνω ορο του πατερα μου και ωαλα για το μωρο περνει τηλ τον αδερφό του και γυτναω πισω και ειχε φυγει για εκει... Δεν άντεξα αφησε το μωρό στην μανα μου εφυγε να παει βόλτα ενω παρακαλάμε να παμε επισκεψη μια. Βδομάδα εκει και ολο κατι βρίσκουν. . .Ηθελε να παει μονος. . .Μου την εδωσε και του εστειλα να ερθει να τα μαζέψει και μακριά μου.. . Λιγα απόλα σας λεω. ..  Δεν ξερω τι πρεπει να κανκανω πραγματικά.. .. Τι θα πρεπει να κανω πλεον .. Να ζητήσω διαζύγιο ? Να περιμένω να δω τι θα κανει? 

Αρέσει στα μέλη Maria483, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

panagiotismp90

# 12 στις 5/1/2019
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος

παντως αν κανεις κουβεντα για χωρισμους κ διαζυγια καλυτερα να μην εισαστε τετατετ γτ βλεπεισ τι γινετε στισ ειδησεισ, μπορει να του τη βιδωσει. δν ξερω μηπωσ ειναι κ λιο μαμακια?

flat_line

# 13 στις 6/1/2019
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 5.928

Δεν μπόρεσα να καταλάβω και πολλά...

Ο τρόπος που γράφεις κάνει δύσκολη την κατανόηση των προβλημάτων που θέλεις να παραθέσεις 

σε σχέση με τον γάμο σου. Αυτό που γενικά συμπέρανα απο το κείμενο σου είναι ότι τα προβλήματα στον γάμο σου έχουν να κάνουν κυρίως με την αδιαφορία του συζύγου σου για εσένα, δηλαδή με συμπεριφορές και συναισθηματα γύρο απο το πόσο ενδιαφέρον και αγάπη παίρνεις απο τον σύζυγο σου, και προβλήματα που δημιουργούνται απο την εμπλοκή της οικογένειας του όπως και το γεγονός ότι επηρεάζεται απο τα αρνητικά τους σχόλια για εσένα.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω, πόσο και με ποιο τρόπο θεωρείς ότι τον επηρρεάζουν τα αρνητικά σχόλια των συγγενών του, και αν έχει προσπαθήσει να βάλει τα όρια του. Επίσης έχετε κοινές δραστηριότητες; ένα κοινό όραμα για το μέλλον σας σαν ζευγάρι; Γενικά πως περνάτε τον χρόνο σας όταν είστε μαζί.

Maria483

# 14 στις 6/1/2019
author

Σας ευχαριστώ.

Σας ευχαριστώ όλους πραγματικα ολοι βάλατε ενα λιθαράκι για να δω ότι αυτα που σκέφτομαι δεν ειναι λανθασμένα.. Παρ'όλο που εγραψα πολυ λίγα απο αυτα που εχουν συμβεί... Ομως πραγματικα το μονο που δεν θα άλλαζα ειναι το αγγελάκι μου. Το μονο καλο απ'όλα αυτα. Καθε προσπαθεια καθε μου ανασα γι'αυτό... Σαφώς δεν θα παραμείνω με αυτους. Γιατι δεν παντρεύτηκα τον αντρα μου πηρα όλοι την οικογένεια του μαζι με ζόρι οχι επειδη ηθελα. Κυρία πήγα Κυρία θα φύγω... Θα σταθώ στον πατερα μου αρχικά και τα αλλα θα ερθουν μόνα τους... Μακρια απο άντρες που δεν σέβονται γυναικα που εχει μαθει να δίνει σε μια σχέση... Οχι ολα τα Δ θα κανω χρήση αλλα όλη την αλφάβητο...

panagiotismp90

# 15 στις 7/1/2019
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος

τα πεθερικα τι λεγανε για σεννα?

Ndreee

# 16 στις 7/1/2019
author
Ανδρας / 44 / Παντρεμένος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απαντήσεις: 170

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από panagiotismp90

τα πεθερικα τι λεγανε για σεννα?

Πιο κουτσομπόλης πεθαίνεις...

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, Lena_7_ και σε ακόμα 1 μέλος.

Maria483

# 17 στις 7/1/2019
author
Απο την αρχή δεν τους άρεσα γιατι ειχα τατουαζ σκουλαρίκια εβαφα τα νύχια μου... Το καλοκαιρι βαζω αλυσίδα στο ποδι. Δεν θα ημουν καλη νύφη... Παραβλέπουν οτι τα παράτησα ολα πηγα εκει... Εδινα λεφτά δεν μου πλήρωνε καφε του πλήρωνα... Εβαζαν τα εισητήρια μου μονη μου. Μαγείρευα επλενα... Κτλπ... Τωρα φυσικα το πιο καλο δεν του ταίριαζα εμφανισιακά καλε εγω... Βλέπετε ξέχασα οτι έμπλεξα με τον Μπραντ Πιτ... Αυτο που βίωσα λοιπόν ειναι οτι εδωσα πολλα... Οικονομικα, συναισθηματικά... Δωρα υπομονή στα λάθη του και πηρα το τιποτα. Αισθηματικά απο εκείνον τιποτα μονο λόγια... Και τελικα σημερα ελαβα τηλέφωνο για διαζύγιο αλλα θελει να δινει διατροφή και να εχει σχεσεις με το παιδι. Και αυτο γιατι του ζήτησα το τηλέφωνο του δικηγόρου του... Αμεσως πηγε. Οποτε ολοι μας καταλαβαίνουμε οτι αυτο ακριβως ηθελε... Ενα παιδι...
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

26-29-31

# 18 στις 7/1/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 1.984

Μακαρι ναναι κουτσομπολιο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Ndreee

Πιο κουτσομπόλης πεθαίνεις...

26-29-31

# 19 στις 7/1/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 1.984

Πολλες φορες οι ανθρωποι τυφλωνομαστε,δεν ξερω πως αλλιως να το πω...

Εστω και με καθυστερηση εισαι στο σωστο δρομο...τα εχουνε πει οι υπολοιποι
πιο πανω...Ανασες και καλη αρχη στην ζωη σου,καλη τυχη και σε σενα και στο παιδι σου/

lamprand

# 20 στις 7/1/2019
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 898

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Maria483
Απο την αρχή δεν τους άρεσα γιατι ειχα τατουαζ σκουλαρίκια εβαφα τα νύχια μου... Το καλοκαιρι βαζω αλυσίδα στο ποδι. Δεν θα ημουν καλη νύφη... Παραβλέπουν οτι τα παράτησα ολα πηγα εκει... Εδινα λεφτά δεν μου πλήρωνε καφε του πλήρωνα... Εβαζαν τα εισητήρια μου μονη μου. Μαγείρευα επλενα... Κτλπ... Τωρα φυσικα το πιο καλο δεν του ταίριαζα εμφανισιακά καλε εγω... Βλέπετε ξέχασα οτι έμπλεξα με τον Μπραντ Πιτ... Αυτο που βίωσα λοιπόν ειναι οτι εδωσα πολλα... Οικονομικα, συναισθηματικά... Δωρα υπομονή στα λάθη του και πηρα το τιποτα. Αισθηματικά απο εκείνον τιποτα μονο λόγια... Και τελικα σημερα ελαβα τηλέφωνο για διαζύγιο αλλα θελει να δινει διατροφή και να εχει σχεσεις με το παιδι. Και αυτο γιατι του ζήτησα το τηλέφωνο του δικηγόρου του... Αμεσως πηγε. Οποτε ολοι μας καταλαβαίνουμε οτι αυτο ακριβως ηθελε... Ενα παιδι...

αγαπητή μου κουράγιο . αισθάνομαι τον θυμό σου . αλλά αυτός δεν είναι καλός οδηγός για να βγάζεις συμπεράσματα όπως αυτό που συμπέρανες ότι σε ήθελε για να κάνει ένα παιδί . επετρεψέ μου δεν στέκει με τίποτα αυτό . 

απλά κάπου κόλησε η αγάπη σας και βρέθηκε σε αδιέξοδο . όσο πιο γρήγορα το ξεχάσεις τόσο πιο καλά για το παιδί σου και σένα . εγώ θα σε συμβούλευα να τον δεις φιλικά σαν συνεργάτη για την ανατροφή του παιδιού σου . αν έχεις οικονομική αδυναμία μην πας σε δικηγόρο μπορεί να σου πάει μπρος από 1,5 -2 χιλιάρικα αστον να το βγάλει αυτός συναινετικό με μια λογική διατροφή . και καλό θα ήταν να το συζητήσετε ήρεμα το τι συνέβει μεταξύ σας πριν πάτε στον δικηγόρο .

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε