Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Παραίτηση;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Marykt07

# 1 στις 10/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παραίτηση;

Καλησπέρα, 

Είμαι 22 χρονών έχω τελειώσει τις σπουδές μου. Δεν έχω βρει δουλειά σχετική με τις σπουδές μου. Το θέμα είναι ότι η συγκεκριμένη δουλειά που κάνω δεν μου αρέσει καθόλου. Είναι πολλές ώρες και βραδινή. (σε σινεμά) Κάθε μέρα με το που φτάνω εκεί πραγματικά μου χαλάει όλη η διάθεση. Τα χρήματα είναι απλά οκ, είναι παραπάνω από τον βασικό μισθό, αλλά δεν μπορώ να πω πως είμαι ευχαριστημένη. νιώθω ότι όλο αυτό με πάει πίσω. φοβάμαι να παραιτηθώ και όλοι μου λένε να μη το κάνω μέχρι να βρω κάτι άλλο. Αλλά καταπιεζομαι πολύ εκει. (και δεν έχω καταλήξει ακόμη ποιο επάγγελμα θα ήθελα να ακολουθήσω )

archagellos

# 2 στις 10/1/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.967
'Aρεσαν+: 0%

Αγαπητη ,

γραφεις οτι δεν εχεις καταληξει ακομα σε τι επαγγελμα θα ηθελες να κανεις ? 

Και οι σπουδες σου ? δεν σου αρεσε αυτο που σπουδασες ? 

Το ιδανικο θα ηταν να ασχοληθεις με αυτο που σου αρεσει . Τι σου αρεσει ? Αυτο καντο επαγγελμα .

Και οσο και να σε χαλαει η δουλεια που κανεις τωρα ...καλα σου λενε ...βρες κατι αλλο και φυγε , εκτος και εαν δεν εχεις οικονομικο θεμα ..οποτε φυγε απο τωρα .

Keep Walking

Arxontoula_

# 3 στις 10/1/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.420

Αγαπητή Μαίρη,

βοήθησέ μας για να σε βοηθήσουμε.

Τί έχεις σπουδάσει;

Το σπούδασες γιατί το επέλεξες ή γιατί έτυχε;

Δούλευες καθόλου ενόσω σπούδαζες;

Εχεις σκεφτεί να κάνεις μεταπτυχιακό;

Μένεις με τους γονείς σου;

Τη δουλειά στο σινεμά τη βρήκες μόνη σου, ή σου τη βρήκε κάποιος άλλος;

Με τί μισθό θα ήσουν ικανοποιημένη;

Ποιά πιστεύεις οτι είναι τα προσόντα σου (επαγγελματικά και προσωπικα; )

Εχεις κάνει κάποιες ενέργειες για να βρεις άλλη δουλειά;

Αν σου πούμε εμείς να παραιτηθείς, θα το κάνεις;

Αρέσει στα μέλη alisida, MadameShuShu40

Marykt07

# 4 στις 10/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
έχω σπουδάσει ανθρωπολογία, Ναι μ άρεσε σαν σχολή κλπ κλπ Αλλά δεν υπάρχει επαγγελματική αποκατάσταση πιο πολύ το εκανα επειδή "έπρεπε κάπου να περάσω για να έχω ένα χαρτί"Ναι δούλευα παράλληλα με τη σχολή Αλλά σε promotion ήμουν και εθελόντρια σε μια μκο. ψάχνω συνέχεια γι άλλη δουλειά, στέλνω βιογραφικά κλπ.Αυτό που θα άρεσε σε μενα να κάνω είναι οι τέχνες (ζωγραφική, γλυπτική κλπ)

MadameShuShu40

# 5 στις 10/1/2019
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.497

Αυτό το ρημαδοχαρτι θα μας φάει στην Ελλάδα.

Άδικο είχε η Καίτη Τόγκα όταν τα έψαλε στον Λαζάρου, στις Σαββατογεννημένες???

https://youtu.be/Qore1RCxRZo

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

wish_

# 6 στις 10/1/2019
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 2.169

αν έχεις χρήματα να ζήσεις ή σε στηρίζουν οι γονείς τότε μπορείς να σταματήσεις.

αλλιώς μπορείς να συνεχίσεις μέχρι να βρεις κάτι άλλο,όμως ακόμα και αν σε στηρίζουν οι γονείς πάλι μπορείς να συνεχίσεις τουλάχιστον να κάνεις μια μικρή αποταμίευση,

Στέλνε βιογραφικά,όχι μονο στο κλάδο σου αλλα και γενικά αν νομίζεις ότι σ άρεσει κατι και μπορείς να το κάνεις,σκέψου αν θα θέλες καποιο μεταπτυχιακό ή καποια άλλη σχολή και ασχολήσου παράλληλα και με τη ζωγραφική και τη γλυπτικη σαν χομπυ.Αυτά τα επαγγελματα δεν είναι για να ζεις τουλάχιστον στις μερες μας.

τι σ΄ενοχλεί στη δουλειά σου?Το κλιμα με τους συναδελφούς σου είναι καλό?

AlexLuckyCharm

# 7 στις 10/1/2019
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 224

Τον iom τον γνωριζεις; (Διεθνής Οργανισμός Μεταναστευσης) . Πήγαινε στις θέσεις εργασίας από το site τους. DEADLINE 14/1 .Μισθοι υπερικανοποιητικοι.
Αρέσει στα μέλη Paralia48, alisida

sAvArA

# 8 στις 10/1/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 849

Αν δε σ αρεσει

αυτο που κανεις...Φ τ ι α ξ ε εσυ την δουλεια Σου!!Αλλαξε τοπο!!!
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, 26-29-31

wish_

# 9 στις 10/1/2019
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 2.169
Πόσο ασχημο είναι που πρέπει να σκεφτούμε ότι μόνο αν αλλαξουμε τοπο θα κάνουμε κάτι!

Aggelo

# 10 στις 10/1/2019
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 6.695

Επειδη εισαι αρκετα νεα θα σου το εξης,στη ζωη μου εχω δουλεψει πανω απο 10 δουλειες
δεν σου λεω οτι μ αρεσανε ολες φυσικα,αλλα τελικα απ ολες κατι παιρνεις το καταλαβαινεις
αρκετα χρονια μετα.
Η γνωμη μου ειναι να μεινεις εκει μεχρι να βρεις κατι αλλο,σκεψου οτι εσυ εχεις μια δουλεια
και βγαζεις τα προς το ζην ενω υπαρχουν αλλοι που ψαχνουν χρονια να βρουνε και το μονο
που καταφερνουν ειναι να βρουν κανα μεροκαματο εδω και κει.
Μαλλον το προβλημα σου ειναι οτι ειναι βραδινη η δουλεια και δεν μπορεις να βγεις να διασκεδασεις
οπως οι υπολοιποι...σ αυτη την περιπτωση τα ζυγιζεις τα πραγματα και οταν βρεις τι θες να κανεις παιρνεις αποφασεις.

ΥΓ Ποσες ωρες δουλευεις ? πανω απο 8ωρο ?...

Marykt07

# 11 στις 10/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βασικά δεν μένω μόνη Αλλά θα έλεγα ότι όλοι συνεισφέρουμε στο σπίτι και δυστυχώς αυτή τη στιγμή είμαι αυτή με τον μεγαλύτερο μισθό. Απλώς σκέφτομαι ότι είμαι μικρή ακόμη κι αν είναι να κάνω κάτι για το μέλλον μου να το κάνω τώρα. Μην μείνω σ αυτή τη δουλειά μόνο για τα χρήματα. Δεν θέλω να βολευτω και να μείνω εδώ

achinos

# 12 στις 10/1/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.127

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από wish_
Πόσο ασχημο είναι που πρέπει να σκεφτούμε ότι μόνο αν αλλαξουμε τοπο θα κάνουμε κάτι!

ε είναι η μόνη λύση πολλές φορές

γιατί ν αλλάξεις τον τόπο σου κάνοντας κάτι είναι τόοοοσο δύσκολο.

Marykt07

# 13 στις 10/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν είναι για μένα τόσο η διασκέδαση Αλλά ότι δεν μπορείς να κάνεις πράγματα σου κόβει όλη την ημέρα και είναι από 8 έως 12 ώρες κάθε μέρα και καμία φορά όλη μέρα κάτι σαββατοκυριακα ας πούμε. Δεν μπορώ πχ να πάω να μάθω μια ξένη γλώσσα ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο

sAvArA

# 14 στις 10/1/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 849

Αλλαζοντας τοπο, δυναμεις που ειχες και ηταν εν υπνωσει, αναδυονται!!!Υπαρχουν μελετες γι αυτο...Οι μεταναστες (εντος ή εκτος χωρας) π.χ. στο νεο τοπο , βαζουν ο λ α τα δυνατα τους...Οταν μεινουν αρκετα , χαλαρωνουν και παλι..

Lena_7_

# 15 στις 11/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 1.648
Η πραγματική ζωη απεχει απο τις μελέτες... Παραδείγματα: Κουρεας αμορφωτος στο εξωτερικο προβιβαστηκε σε σουπερμαρκετιστα, κοινως μπακαλη for ever! Άνεργος εν Ελλαδι, στην Αμερικη προβιβαστηκε σε μπογιατζη για ολη του τη ζωη! Φιλη φυσικος στην Ελλάδα ανεργη, ασχοληθηκε με καλλιέργεια βιολογικών προιοντων, προχώρησε σε συσκευαστηριο και εξαγει εξωτερικο! Πολλα παιζουν ρολο: η μόρφωση, η θεληση, ο αγωνας, η δυναμη, η αντοχη, το πεισμα, η συγκυρια, η εμπνευση, το μερακι και αλλα τοσα. Χωρις αυτα, και στη γη και της Επαγγελιας να φυτευτεις, εν υπνωσει θα παραμεινεις...
Αρέσει στα μέλη Sourya, Mindthegap-

Nuvolla

# 16 στις 12/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ισπανία
Απαντήσεις: 882

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Marykt07

Παραίτηση;

Καλησπέρα, 

Είμαι 22 χρονών έχω τελειώσει τις σπουδές μου. Δεν έχω βρει δουλειά σχετική με τις σπουδές μου. Το θέμα είναι ότι η συγκεκριμένη δουλειά που κάνω δεν μου αρέσει καθόλου. Είναι πολλές ώρες και βραδινή. (σε σινεμά) Κάθε μέρα με το που φτάνω εκεί πραγματικά μου χαλάει όλη η διάθεση. Τα χρήματα είναι απλά οκ, είναι παραπάνω από τον βασικό μισθό, αλλά δεν μπορώ να πω πως είμαι ευχαριστημένη. νιώθω ότι όλο αυτό με πάει πίσω. φοβάμαι να παραιτηθώ και όλοι μου λένε να μη το κάνω μέχρι να βρω κάτι άλλο. Αλλά καταπιεζομαι πολύ εκει. (και δεν έχω καταλήξει ακόμη ποιο επάγγελμα θα ήθελα να ακολουθήσω )

Αν σου απαντήσω σαν μαμά με οικονομική δεινότητα

θα σου πω να φύγεις και θα σου καλύπτω εγώ τα έξοδα μέχρι να βρεις ή να δημιουργήσεις αυτό που ονειρεύεσαι.

Αν σου απαντήσω σα μαμά που ''ζορίζεται'' η οικογενειακή εστία ως προς την οικονομική στηριξη σου ,θα σου πω να μείνεις και να ψάχνεις συγχρόνως γι αυτό που θες.

Αν σου απαντήσω σα κολλητή 22 ετών  γόνος της πρώτης οικογένειας θα σου πω ...

''κοίτα ρε δε πάμε για κανά μεταπτυχιακό μέχρι τη Λισαβόνα μπας και δούμε φως ...''

Η φιλενάδα πάλι γόνος  της δεύτερης οικογένειας ίσως σου πει 

'' ρε ...δε κάθεσαι στα αυγά σου δε βλέπεις τι γίνεται ,δες  εμένα που χτυπάω ίδιες ωρες με σένα  στο πολυκατάστημα με τα γκατζετ  και παίρνω τα μισά απ ότι εσύ ...΄΄

Κράτα ένα,

όλα τα όνειρα θέλουν αγώνα ,και μάλιστα αγώνα σκληρό καμιά φορά και πέρα απ τις αντοχές μας .

Στόχευσε

και δούλευε προς τον στόχο σου.

Ζήτα να δουλέψεις μειωμένο ,ξύπνα τα χαράματα και κάνε γλώσσες στις 8 το πρωί ,ψάξε ,ρώτα ,χτύπα πόρτες ,πανεπιστήμια,επιμελητήρια,φορείς...

Δες τι ζητάει η ψυχή σου ,πέρα από τα φράγκα κ αγωνίσου γι αυτό (έστω κ σε συνθήκες ομηρίας )

και ψάξε για συμμάχους. (πάντα θα τους χρειάζεσαι )

Καλό δρόμο .

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, equinox_ και σε ακόμα 2 μέλη.

thanos293

# 17 στις 12/1/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Γερμανία
Απαντήσεις: 734
Θα σου πρότεινα, να φύγεις χθες... Είναι σκληρό να είναι κανείς άτομο με όρεξη και όνειρα και να καταπιέζεται παρόλα αυτά.Να φύγεις, να πειραματιστεις, να δοκιμάσεις, να κάνεις λάθος, να δημιουργήσεις δικές σου εμπειρίες,τα χρήματα δεν είναι το παν όταν νοιώθεις ότι πνιγεσαι...

marie_la_journaliste

# 18 στις 15/1/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε διάσταση
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 289

εγω κοριτσι μου δε βλεπω να εχεις κατασταλαξει καπου

αν η δουλεια που εχεις σου δινει ικανοποιητικα χρηματα και τα χρειαζεσαι ..παρτο λιγο αλλιως να την παλευεις οσο πας μεχρι να βρεις τι θελεις να κανεις...η ζωγραγικη και η γλυπτικη ετσι οπως το θετεις ακουγεται σα χομπυ... εκτος κι αν θελεις να πας σε μια σχολη εφαρμοσμενων τεχνωΝ και να ασχοληθεις με κατι πιο συγχρονο οπως  η γραφιστικη που συμπληρωνει τα ενδιαφεροντα σου και σου δινει σιγουρη δουλεια. Υπο άλλες συνθηκες θα σου λεγα φυγε γρηγορα απο τη δουλεια που κανεις επειδη ομως δε τα χεις βρει μεσα σου και πιστευω οτι και σε καμια αλλη δουλεια δε θα εισαι ευχαριστημενη ετσι...σ ενιωσα...μεινε..παρτο αλλιως και στο μεταξυ ψαχνε και κατι αλλο που μπορει να σου αρεσει... το 70 τοις εκατο της νεολαιας σημερα ουτε αυτο που εχει σπουδασει κανει ουτε αυτο που του αρεσει... και μονο που παιρνει ενα μισθο ομως και οχι παντα ικανοποιητικο. ειναι ευχαριστημενο

leilani

# 19 στις 27/1/2019
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 11

Εγω στην θεση σου θα παρεμενα στην θεση μου, οσο χαλια και αν ειναι, μεχρι να βρω αλλου δουλεια. Μη φυγεις πριν βρεις δουλεια, ακομα και αν εισαι ανετα οικονομικα. Στο λεω γιατι στις μερες μας η προυπηρεσια μετραει πολυ και οταν βλεπουν στο βιογραφικο οτι εφυγες μετα απο μικρο διαστημα απο την θεση σου, δεν σε εμπιστευονται ευκολα. Γιατι να επενδυσει καποιος πανω σε ενα ατομο που μπορει να την κανει με ελαφρα μετα απο μικρο διαστημα;

giorgosf79

# 20 στις 2/2/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 1

τι ακριβώς είναι αυτό που σε χαλάει;οι βραδυνές ώρες;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε