Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

μπερδεμενη και αναποφασιστη

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Aggelo

# 41 στις 13/1/2019
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 6.841
'Aρεσαν+: 0%
Το ενστικτο μου λεει οτι επρεπε να ειχες ηδη κοψει λασπη......τωρα τι συμβανει και συμπεριφερεται ετσι οπως περιγραφεις, λιγη σημασια εχει η ουσια μετραει

Heptamer

# 42 στις 13/1/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.719

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από venom1

Μπορεί να ακουγεται σκληρό αλλά όταν δίνω ειλικρίνεια θέλω να εισπράττω το ίδιο!!!

Το τι θέλει η θεωρεί πως αξίζει κανεις και το τι τελικά εισπραττει

ειναι... δύο και το αυτό.

Δεν είναι όλοι ικανοί / γενναίοι να σου ανταποδωσουν την ειλικρίνεια 

και αυτό για δικούς τους διάφορους λόγους ή προσωπικά ελλείμματα.

Η ειλικρίνεια είναι και θέμα συμφέροντος.

Αν σε βολευει, είσαι ειλικρινής. 

Αν όχι, υπεκφευγεις. 

Αρέσει στο μέλος alisida

Lena_7_

# 43 στις 13/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
#37 Περιμενα μια πιο ξεκαθαρη απαντηση, επειδη ακριβως λες οτι ζητας ξεκαθαρη σχεση. Τελος παντων, δεν εχει και πολλη σημασια, γιατι ηδη εβαλες προκαταβολικα εσυ, χωρις να ξέρεις τι ακριβως συμβαίνει, τον παραγοντα εκμετάλλευση...να παιξει...Αν τον βαζεις εσυ, που λες οτι ζητας ζεστη, ειλικρινη σχεση κλπ...κάλλιστα μπορει να τον βαλει και η αλλη πλευρα. Κατα τη γνώμη μου, αν ζητας μια τετοια σχεση και δεν σου κατσει, παίρνεις το καπελακι σου και φευγεις. Δεν μενεις για να "ανταλλαξεις" σχεση εκμεταλλευσης η να εκδικηθεις. Ειναι φθορα, χασιμο χρονου και δείχνει και τον χαρακτηρα σου. Ολοι μπορουμε και να εκμεταλλευτουμε και να δρασουμε μεσα στις προσωπικες σχεσεις "ωφελιμιστικα", το θεμα ειναι να ξέρεις τι θελεις απο αυτη τη ρημαδοζωη, να εισαι μεσα στην ουσια των θελω σου... Αν σε καθε "κακοτοπια" παρασυρομαστε σε τετοιες κατρακυλες, οχι σωστη σχεση δεν θα κανουμε με κανεναν, αλλα θα χάσουμε και τον εαυτο μας. Καπου εκει σε τοποθετω και σου εφιστω την προσοχη..Οταν απαιτουμε ειλικρινειες, ομορφιες, φροντιδες, προσοχες κλπ, αυτα δινουμε κι εμεις, κατω απο ολες τις συνθηκες, ετσι για να λεμε οτι κραταμε χαρακτηρα και πολιτισμο...Απο ανωριμοτητες και ζουγκλες...χορτασαμε...
Αρέσει στα μέλη agapimou11, Red_Season και σε ακόμα 3 μέλη.

Lena_7_

# 44 στις 13/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#40 Λαιτ-ξελαιτ, αυτα που ηθελα να πω τα ειπα... Ουυυφφφ...Ακου εκμετάλλευση... Με το δαχτυλο στην σκανδαλη κατευθειαν...Να μην τοχει η κουτρα σου, να κατεβαζει ψειρες! Να φοβάσαι και να κατηγορεις τον αλλον για εκμετάλλευση, αλλα εισαι και ετοιμος να κανεις το ιδιο, πριν καν το διαπιστώσεις! Και το δηλωνεις ετσι απροκαλυπτα...και που ξερω εγω, οτι μυριστηκε ο αλλος αυτον τον χαρακτηρα και κρατάει αποστάσεις;
Αρέσει στο μέλος MadameShuShu40

Lena_7_

# 45 στις 13/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#21 Λες οτι δεν εισαι ελευθερη, αναφερεις εναν συζυγο και στο προφιλ λες οτι εισαι σε σχεση... Τι συμβαινει ακριβως;

venom1

# 46 στις 13/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αυτό που έγραψα αυτό εννοουσα...Δεν συνηθίζω να λέω άλλα και να εννοώ άλλα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από 26-29-31

Απαντησε  "λαιτ"λενα...αλλο ειχε στο μυαλο της οταν το εγραφε α

venom1

# 47 στις 13/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Lena_7_
#37 Περιμενα μια πιο ξεκαθαρη απαντηση, επειδη ακριβως λες οτι ζητας ξεκαθαρη σχεση. Τελος παντων, δεν εχει και πολλη σημασια, γιατι ηδη εβαλες προκαταβολικα εσυ, χωρις να ξέρεις τι ακριβως συμβαίνει, τον παραγοντα εκμετάλλευση...να παιξει...Αν τον βαζεις εσυ, που λες οτι ζητας ζεστη, ειλικρινη σχεση κλπ...κάλλιστα μπορει να τον βαλει και η αλλη πλευρα. Κατα τη γνώμη μου, αν ζητας μια τετοια σχεση και δεν σου κατσει, παίρνεις το καπελακι σου και φευγεις. Δεν μενεις για να "ανταλλαξεις" σχεση εκμεταλλευσης η να εκδικηθεις. Ειναι φθορα, χασιμο χρονου και δείχνει και τον χαρακτηρα σου. Ολοι μπορουμε και να εκμεταλλευτουμε και να δρασουμε μεσα στις προσωπικες σχεσεις "ωφελιμιστικα", το θεμα ειναι να ξέρεις τι θελεις απο αυτη τη ρημαδοζωη, να εισαι μεσα στην ουσια των θελω σου... Αν σε καθε "κακοτοπια" παρασυρομαστε σε τετοιες κατρακυλες, οχι σωστη σχεση δεν θα κανουμε με κανεναν, αλλα θα χάσουμε και τον εαυτο μας. Καπου εκει σε τοποθετω και σου εφιστω την προσοχη..Οταν απαιτουμε ειλικρινειες, ομορφιες, φροντιδες, προσοχες κλπ, αυτα δινουμε κι εμεις, κατω απο ολες τις συνθηκες, ετσι για να λεμε οτι κραταμε χαρακτηρα και πολιτισμο...Απο ανωριμοτητες και ζουγκλες...χορτασαμε...

δεν ειναι θεμα εκδικησης αλλα αντιμετωπισης!!!Δεν με καταλαβες...Εννοω οτι δεν θα δεθω!!!Αυτο μονο!!!

venom1

# 48 στις 13/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Lena_7_
#21 Λες οτι δεν εισαι ελευθερη, αναφερεις εναν συζυγο και στο προφιλ λες οτι εισαι σε σχεση... Τι συμβαινει ακριβως;

Μιλησα ξεκάθαρα...Εθεσα αυτο το θεμα εδω για να ακουσω καποιες αποψεις...μιλάω πάντα με ειλικρινεια ασχετα αν παρεξηγηθω...Και οταν λεω εκμεταλλευση εννοω να παρω οτι χρειαζομαι απο αυτον (μονο απο την στιγμη που αντιληφθω κατι τετοιο απο την πλευρα του) χωρις συναισθηματικους δεσμους!!!Ελπιζω αυτη την φορα να το καταλαβες!!!Δεν μπήκα εδω για να κριθω για την συμπεριφορα μου ή τον τροπο αντιμετωπισης τετοιων θεματων!!!

26-29-31

# 49 στις 13/1/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.116

Αυτο ακριβως,πιο ξεκαθαρο δεν γινεται!!! Αυτο ειπα και γω παραπανω

τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο...και αν θες καλα κανεις για το συγκεκριμενο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από venom1

Μιλησα ξεκάθαρα...Και οταν λεω εκμεταλλευση εννοω να παρω οτι χρειαζομαι απο αυτον (μονο απο την στιγμη που αντιληφθω κατι τετοιο απο την πλευρα του) χωρις συναισθηματικους δεσμους!!

Lena_7_

# 50 στις 13/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Η πρώτη αοριστη απαντηση για το τι σημαινει εκμετάλλευση ηταν οτι θα "παιξεις" με τους δικους σου ορους, μονο εσυ ξερεις τι σημαινει αυτο. Η δεύτερη απάντηση λεει οτι θα παρεις οτι χρειάζεσαι απο αυτον. Αυτο ειναι μια κοινη συναλλαγή, εκμετάλλευση δεν το λες, δεν συμβαίνει ουτε μεταξυ φιλων. Επομενως κάνοντας αυτο που λες, μονο την ζεστη, ειλικρινη σχεση που ζητας δεν προαγεις. Εισαι εκτος στοχου. Εκτος αν τολμησεις εσυ και εισαι ειλικρινής και του πεις τι ακριβως κανεις μαζι του. Ετσι κι αλλιως μια αρχικη εξηγηση για δυο ανθρωπους, που εχουν μια συνειδητοποιημενη σχεση εξαρχης και ανταλλασουν ευχαριστα επικοινωνια, χρονο, εμπειριες, "υγρα" δεν ειναι και απαραιτητο το συναισθημα. Τελικά είσαι παντρεμενη;
Αρέσει στα μέλη alisida, maraki_lar_1980

ghost86

# 51 στις 13/1/2019
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 68

Βενομ, είσαι σίγουρη ότι μπορείς ν’αποφυγεις το συναισθηματικό δέσιμο? 

Καμία φορά μας έρχεται απο εκει που δεν το περιμένουμε. 
Και συνήθως, σε μια σχέση καθαρά σεξουαλικη, εκείνος που θέλει μονο σεξ και τιποτα παραπάνω «κολλάει» τον άλλον. Όποτε άμα ειναι έτσι αυτός απο τώρα, πρόσεχε. 
Αρέσει στα μέλη Red_Season, 26-29-31

26-29-31

# 52 στις 13/1/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.116

51#

Έχεις δίκιο, θα υπάρξει κόλλημα και θα είναι και δυνατό... 9στις10φορες αυτό συμβαίνει, δηλώνω παθών και από τις δύο πλευρές...
Αρέσει στο μέλος alisida

Nuvolla

# 53 στις 13/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από venom1

.θελω μια ομορφη και ζεστη σχεση...οσο το δυνατόν μπορεί να γίνει κάτω από τέτοιες συνθηκες...με ειλικρινεια!!!

του το πες;

venom1

# 54 στις 13/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από ghost86

Και συνήθως, σε μια σχέση καθαρά σεξουαλικη, εκείνος που θέλει μονο σεξ και τιποτα παραπάνω «κολλάει» τον άλλον. Όποτε άμα ειναι έτσι αυτός απο τώρα, πρόσεχε. 

Εχεις δικαιο...Αυτή την φορά όμως θα παίξω με τους δικούς μου όρους!!Δλδ..όχι ερωτική επαφή!Είναι και ένα τεστ κατά πόσο ενδιαφέρεται μόνο για αυτό!!

Θα βγαίνουμε για οτιδήποτε άλλο...Αν δεν το δεχτεί το σταματάω εδώ!!

Εχω ένα χαρακτηριστικό...Αν με χαλάσει κάτι παγώνω και απομακρύνομαι!!

venom1

# 55 στις 13/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από Lena_7_
Η πρώτη αοριστη απαντηση για το τι σημαινει εκμετάλλευση ηταν οτι θα "παιξεις" με τους δικους σου ορους, μονο εσυ ξερεις τι σημαινει αυτο. Η δεύτερη απάντηση λεει οτι θα παρεις οτι χρειάζεσαι απο αυτον. Αυτο ειναι μια κοινη συναλλαγή, εκμετάλλευση δεν το λες, δεν συμβαίνει ουτε μεταξυ φιλων. Επομενως κάνοντας αυτο που λες, μονο την ζεστη, ειλικρινη σχεση που ζητας δεν προαγεις. Εισαι εκτος στοχου. Εκτος αν τολμησεις εσυ και εισαι ειλικρινής και του πεις τι ακριβως κανεις μαζι του. Ετσι κι αλλιως μια αρχικη εξηγηση για δυο ανθρωπους, που εχουν μια συνειδητοποιημενη σχεση εξαρχης και ανταλλασουν ευχαριστα επικοινωνια, χρονο, εμπειριες, "υγρα" δεν ειναι και απαραιτητο το συναισθημα. Τελικά είσαι παντρεμενη;

Με μπερδεύεις...Γιατι με ρωτάς συνέχεια αν είμαι μπερδεμένη?Θα το εκλάβω διαφορετικά!(πλακιτσα)

Ειμαι σε διασταση εδω και 2 χρόνια!Δικους μου όρους εννοω παρεα χωρις ερωτικη επαφη!!!Αυτο χρειαζομαι...το ιδιο ειναι...δεν μπορω να τα ξαναεξηγω!!!Αν θελήσει να συνεχίσουμε έτσι σημαίναι οτι δεν με βλέπει επιφανειακά...διαφορετικά το τελειωνω!!!τεστ!!!

Lena_7_

# 56 στις 13/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

Καινουρια θα εισαι 

Θεματαρες και σελιδαρες γραφτηκαν γιαυτο το μαγικο κουμπι

που τσακ! πατας και τσουπ! 

Να μια σχεση λογικης!!! 

Σχεσεις "τσακ-τσουπ" θα τις λεω 

Τις εμπεδωσαμε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από ghost86

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

venom1

# 57 στις 13/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Lena_7_

Σε διασταση με τον συζυγο...και οταν λεω σχεση αναφερω αυτον που βγαινουμε τωρα συμφωνα με την δικια του πεποιθηση και χαρακτηρισμό..οτι δλδ...ειμαστε σε σχεση!!!

venom1

# 58 στις 13/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από Lena_7_
#40 Λαιτ-ξελαιτ, αυτα που ηθελα να πω τα ειπα... Ουυυφφφ...Ακου εκμετάλλευση... Με το δαχτυλο στην σκανδαλη κατευθειαν...Να μην τοχει η κουτρα σου, να κατεβαζει ψειρες! Να φοβάσαι και να κατηγορεις τον αλλον για εκμετάλλευση, αλλα εισαι και ετοιμος να κανεις το ιδιο, πριν καν το διαπιστώσεις! Και το δηλωνεις ετσι απροκαλυπτα...και που ξερω εγω, οτι μυριστηκε ο αλλος αυτον τον χαρακτηρα και κρατάει αποστάσεις;

Δεν μπορείς να κρίνεις τον χαρακτήρα γιατί δεν με ξέρεις!Φαντάζομαι έχεις ασχημα βιώματα για να εκφράζεσαι έτσι!!!

ghost86

# 59 στις 13/1/2019
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 68

#52 εγώ μια φορά όταν ήμουν πιτσιρικά απο τη μεριά του θύματος κι είπα ποτέ ποτέ ξανα...

Απο την μεριά του θύτη όχι ακόμα! 
Όπως και να χει, δεν ειναι ωραίες καταστάσεις αυτές...
Αρέσει στο μέλος 26-29-31

Sourya

# 60 στις 13/1/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 4.113

Εδω που μπηκες ,θα κριθεις θες δε θες

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Heptamer

Το τι θέλει η θεωρεί πως αξίζει κανεις και το τι τελικά εισπραττει

ειναι... δύο και το αυτό.

Δεν είναι όλοι ικανοί / γενναίοι να σου ανταποδωσουν την ειλικρίνεια 

και αυτό για δικούς τους διάφορους λόγους ή προσωπικά ελλείμματα.

Η ειλικρίνεια είναι και θέμα συμφέροντος.

Αν σε βολευει, είσαι ειλικρινής. 

Αν όχι, υπεκφευγεις. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από venom1

Μιλησα ξεκάθαρα...Εθεσα αυτο το θεμα εδω για να ακουσω καποιες αποψεις...μιλάω πάντα με ειλικρινεια ασχετα αν παρεξηγηθω...Και οταν λεω εκμεταλλευση εννοω να παρω οτι χρειαζομαι απο αυτον (μονο απο την στιγμη που αντιληφθω κατι τετοιο απο την πλευρα του) χωρις συναισθηματικους δεσμους!!!Ελπιζω αυτη την φορα να το καταλαβες!!!Δεν μπήκα εδω για να κριθω για την συμπεριφορα μου ή τον τροπο αντιμετωπισης τετοιων θεματων!!!

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε