Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με χώρισε μετα απο 10 χρόνια σχέσης και ζητά τώρα απανασύνδεση.

Σελίδα : 1

vasiagrl

# 1 στις 13/1/2019
author
Γυναίκα / 32 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Με χώρισε μετα απο 10 χρόνια σχέσης και ζητά τώρα απανασύνδεση.

Καλησπέρα σας, το καλοκαίρι που πέρασε χώρισα από μια σχέση 10 χρόνων. Αυτος 28 εγω 29.Γνωριστήκαμε στη σχολή και μολίς τελειώσαμε συγκατοικήσαμε σχεδόν αμέσως. όλα ήταν πολυ ομορφα, είχαμε παρέες κάναμε πολλα ταξίδια και έκανε ο καθένας πραγματα για τον εαυτό του.Ώσπου περυσι ξεκίνησε μία συζητηση του τύπου δε ξέρω τι θέλω, ήμαστε μικροι, πρέπει να δουμε και αλλα πραγματα. Εγω τρελαθηκα αλλα καπου εκει αρχιζεκαι να λλαζει η συμπεριφορα του και να είναι περιεργος και σαν να έιναι ετοιμος να σκασει. Καποια στιγμη μετα απο ενα μηνα και αφου εκανα τον μ... για να δωσω χρόνο μου λεει δεν την παλευω θελω ν μεινω μονος μου δε ξερω τι θελω κλπ. Εγω τοτε εφυγα με τηη δουλεια για ενα επαγγελματικο ταξιδι και οταν γυρισα μετα πο ενα μηνα μου ειπα οτι θα το παλεψω εκανα βλακεια και λοιπα. ολα συνεχιστηκαν ομαλα ωσπου καποια στιγμη μετα απο κανενα διμηνο βλεπω να μιλαει με μια κοπελα ολη την ωρα και να της στελνει μνμ το βραδυ μεθυσμενος οτι θελει να την δει κλπ. εγωτα βλεπω γινεται χαμος του λεω να χωρισουμε κλο δε χωριζουμε ομως παλι και συνεχιζεται η ιστορια. φτανουμε καλοκαιρι και ο κυριος τιποτα για διακοπες δε ξερω και λοιπα εγω φευγω γαι το πατρικο μου και οταν γυριζω μου λεει εχω φυγει θα μεινει στους δικους μου. ωραια του λεω εγω τελος. μαζευω τα πραγματα μου και βρισκω με τεραστιο πονο κλαματα σπιτι μετακομιζω μετα απο δεκα χρονια γιατι οπως μου ειπε στην τελευατια μας συναντηση δε ξερει τι θελει και δε θελει να παντρευτει κλπ. εγω μετακομισα αλλαξα και πολη και τωρα αρχισε παλι να μου στελνει μηνυματα οτι με θελει πισω εκανε βλακεια με αγαπαει ακομα. εγω νιωθω πολυ περιεργα και απογοητευμενη μαζι του. δεν τον εμπιστευομαι. Τι μου λετε να κανω?

archagellos

# 2 στις 13/1/2019
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.369

Αγαπητη ,

ο τυπος που λες ...γνωρισε καποια και δαγκωσε την λαμαρινα ...κανονικα ...να μη σου πω οτι μεχρι και κομματι εχει κοψει ...

Ειναι ομως ρεζιλης ...και θελει και εσενα ( η βλαμενη ...που του δινεις σιγουρια ) ...και θελει και την αλλη .

Με την αλλη θα τα βρει σκουρα διοτι δεν θα τον εχει καλομαθημενο ...οπως εσυ .

Καταλαβε οτι ηρθε το τελος ...και σου λεει κατσε να αρχισω τα παρακαλια ...

Κοιτα ...Στειλτον στο ΔΙΑΟΛΟ...και θα βρεις ανθρωπο που σου ταιριαζει 

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη mrsopi, vasiagrl και σε ακόμα 3 μέλη.

achinos

# 3 στις 13/1/2019
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

καλά καλέ, μ έναν άνδρα θα περάσεις τη ζωή σου;

Αρέσει στα μέλη 26-29-31, alisida

alisida

# 4 στις 13/1/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

#1 : Τι μου λετε να κανω?

Αυτο που σου ειπε ο Αρχαγγελος ..
το σιγουρο ειναι οτι κουραστηκε-βαρεθηκε-οπως θες πες το , αλλα ακομα εχει την εξαρτησουλα του απο εσενα
Με υπομονη και ΚΑΜΙΑ επικοινωνια, θα ξεχαστειτε και θα συνεχισετε τη ζωη σας με αλλους συντροφους και μεγαλυτερη ορεξη

I am Not a psychotherapist :)

26-29-31

# 5 στις 13/1/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.509

Με τετοια μυαλα χαλατε τα σπιτια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από achinos

καλά καλέ, μ έναν άνδρα θα περάσεις τη ζωή σου;

Aggelo

# 6 στις 13/1/2019
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.097
vasiagrl δεν υπαρχει τι θελει αυτος,υπαρχει τι θες εσυ...αυτος μπορει να σε κυνηγαει ανα διαστηματα
για τα επομενα 10 χρονια,δικαιωματα του θα ελεγα...εσυ τι κανεις ειναι το θεμα...το τρεναρεις......
το αφηνεις μετεωρο...η ξεκοβεις μαχαιρι ? απο σενα εξαρτατε......
Εγω νομιζω κλαταρισει απο τη δεκαετη σχεση αλλα κραταει και καβα για παν ενδεχομενο...

Αρέσει στο μέλος alisida

achinos

# 7 στις 14/1/2019
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από 26-29-31

Με τετοια μυαλα χαλατε τα σπιτια...

μα τι να κάνουμε συνάδερφε, δεν μπορούμε να τους ευχαριστήσουμε όλους αλλά προσπαθούμε όσους μπορούμε...

... μα είναι δυνατόν στην εποχή μας με μία σχέση να βρεις αυτό που είναι για σένα;

κ αφού αρχίζει τόσο νωρίς η ερωτική ζωή;

δε λέω ίσως κ να υπάρχουν άνθρωποι που με τη μια βρήκαν ο τι θέλουν για όλη τη ζωή τους...

...αλλά είναι τόσο σπάνιο αυτό το λουλούδι...

που μπορεί να μην το βρεις κ ποτέ.

άσε που εδώ αν είχε "σπίτι" θα ήταν άλλου είδους ο προβληματισμός, λέμε τώρα.

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

Lena_7_

# 8 στις 14/1/2019
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
Ακομα και να δεχτεις να το παρετε απο την αρχή, ακομα κι αν βγαζει τον καλυτερο εαυτο του, με το περασμα του χρονου θα τον βλεπεις διαφορετικα πλεον, με αλλα ματια και αυτο θα οδηγησει αργα η γρηγορα στα χωρισματα. Εκτος αν εισαι ατομο που αυτοπαραμυθιαζεται και το κανεις γαργαρα. Τα λαθη ομως ανθρωπινα και συγχωρητεα. Παρολα αυτα και μοιραια...Thats life...
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, 26-29-31 και σε ακόμα 1 μέλος.

MadameShuShu40

# 9 στις 14/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αριστερό βελούδινο διαζύγιο!!!

Σαν του Τσίπρα- Καμμένου!!!

Είδατε τον Τσίπρα να μπαίνει στο φόρουμ και να κλαίγεται, " με χώρισε μετά από 4 χρόνια και πως θα πάρω εγώ τώρα ψήφο εμπιστοσύνης???".

Κυριος!!!

Αυτά να βλέπετε και να παραδειγματιζεστε!!!

Φιλελεδες, γ@#& την φάρα σας, χωρίζετε και κάνετε σαν να σας σκότωσαν την μανα!!!

ghost86

# 10 στις 14/1/2019
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 68
Μάλλον ο τύπος βαρέθηκε μετά από δέκα χρόνια... Εσύ θες ακόμα τη σχέση αυτή??Πάντως το γεγονός ότι γύρισε μετά από αρκετούς μήνες δείχνε όντως αυτό που λένε και πιο πάνω, ότι μάλλον έβαλε το δάχτυλο στο μέλι αλλά δεν του βγήκε γλυκό...δηλαδή μάλλον πήγε να δοκιμάσει κάτι άλλο και δεν του βγήκε και γύρισε στο σίγουρο από ανασφάλεια...δε σου λέω να μην τον συγχωρέσεις αν το στο ζητήσει, ανθρώποι είμαστε λάθη κάνουμε.Το θέμα είναι εσύ τι θες από αυτή τη σχέση.Επίσης μου κάνει εντύπωση είναι ότι μετά από δέκα χρόνια σχέσης, γιατί δεν ρωτάς αυτόν ξεκάθαρα τι θέλει και γιατί γύρισε μετά από τόσο καιρό? Δηλαδή εγώ θα τον ρωτάω: " ξεμείνεις και ήρθες πάλι πίσω?" Πώς είναι η επικοινωνία σας?
Αρέσει στο μέλος alisida

Sourya

# 11 στις 14/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αηδιες... ο χρονος εγινε για να κυλαει και οι ερωτες για να τελειωνουν.Δεν τρωγεται ξαναζεσταμενω φαι αγαπες μου

Nuvolla

# 12 στις 14/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από vasiagrl

Με χώρισε μετα απο 10 χρόνια σχέσης και ζητά τώρα απανασύνδεση.Καλησπέρα σας, το καλοκαίρι που πέρασε χώρισα από μια σχέση 10 χρόνων. δεν τον εμπιστευομαι. Τι μου λετε να κανω?

Κάνε ότι σε φωτίσει.

Να ξέρεις μόνο  πως ο ίδιος άνθρωπος επιστρέφει .

(αυτός που ήξερες δηλ ...όχι τίποτε άλλο στο λέω μη νομίζεις που θα δεις κάτι καινούργιο)  

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε