Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

συλλογη ''χωρισμων''

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

alisida

# 1 στις 13/1/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444
'Aρεσαν+: 0%

συλλογη ''χωρισμων''

Αγαπητοι μου

τι θα λεγατε να φτιαχναμε μια συλλογη με τα πιο ''κουφα -παραλογα-εξωφρενικα ''

Προσοχη :
δεν αναφερομαι σε πραγματικα αιτια, αλλα στα κερασακια,
σε καταστασεις δηλαδη, κατα τις οποιες λεχθηκε το τελικο
''αυτο ηταν, χωριζω , τερμα"

Το θεμα εμπνευστηκα μετα απο συζητηση με μια φιλη και στην αρχη σκεφτομουν να το βαλω στην κατηγορια χιουμορ , ομως τελικα επελεξα να το ανεβασω στην κατηγορια χωρισμος, με το σκεπτικο να εμπνευστουν οσοι ειναι ετοιμοι αλλα δεν το αποφασιζουν πως και με ποιο τροπο .

και θα ξεκινησω με το παρακατω τραγουδακι :

https://www.youtube.com/watch?v=65oT3QA9a6I&list=RD65oT3QA9a6I&start_radio=1&t=28

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

equinox_

# 2 στις 14/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
''χωρισμος, με το σκεπτικο να εμπνευστουν οσοι ειναι ετοιμοι αλλα δεν το αποφασιζουν''

για να καταλάβω...
εδώ μιλάς να βάλουμε το χεράκι μας στο να γίνει πιο γρήγορα ένας ''ξένος'' χωρισμός
πώς μπορεί και καταλαβαίνει, και είναι τόσο σίγουρος κανείς για την αντικειμενικότητα του,  που είναι στην ουσια ένα τρίτο πρόσωπο για μια σχέση - αν είναι έτοιμος/η να χωρίσει ο/η απο μια σχέση;
τι δουλειά έχει εκεί, ''ανάμεσα στους δυο'';
Για να ''βοηθήσουν'' τάχα μου, να με χωρίσει μια ώρα νωρίτερα, έχουν προσπαθήσει πολλές γυναίκες, λέγοντας διάφορα, χωρίς να με ξέρουν και αυτό μόνο, μιλάει για κρυμμένα πίσω προσωπικά συμφέροντα, που αργότερα φαινόντουσαν
τα κερασάκια στη τούρτα που προσπάθησαν να βάλουν σε εμενα:
1. ''είναι κομπλεξικό άτομο'' ( μα, συζητώντας για τα κόμπλεξ μου, χωρίς να με ξέρεις, προωθούσες τον εαυτό σου ως καλύτερο, γιατί ήσουν ελεύθερη και σε αναζήτηση σύντροφο και δεν έβλεπες αυτό - πόσα κομπλεξ έβγαζες, επάνω σε εμένα, έμμεσα!)
2. ''βρε, χαζέ, ξέρεις πόσες γυναίκες θελουν αγκαλιές?! ουουου!...'' (αργότερα απο τον ''χαζό'' ζητήθηκαν άλλα)

αυτά τα δυο συγκεκριμένα ήθελα να τα πω εδώ και καιρό για να διαβαστούν, να μάθουν πως τα ξέρω

και, δίνοντας τέτοιες συμβουλές, αντί να ακούσουν και την άλλη πλευρά που δεν την ξέρουν σίγουρα, αρα αντικειμενικότητα μηδέν, τους λες αι στο @#$#^&  και, να μας λείπετε με ευχαρίστηση 

Και γιατί βρε κορίτσι, να σπρώχνουμε ένα άτομο να χωρίσει και όχι - το αντίθετο,
αν βέβαια δεν είναι ακραία η περίπτωση, γιατί;

Sourya

# 3 στις 14/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Νομιζω το εχω πει σε αλλο θεμα.. Ενας φιλος χωρισε γιατι δεν του ελεγε η δικια του ποσους αντρες ειχε πρι απ αυτον.

Andreass66

# 4 στις 14/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
''αυτο ηταν, χωριζω , τερμα" ...μαλλον ηταν στο 1ο μου γαμο...ολες οι αλλες περιπτωσεις με χωρισανε αυτες οπως εχω ξαναπει μονο η σκυλα μου με αντεχει...και καποια ψυχη τελευταια

alisida

# 5 στις 14/1/2019
author

Δεν ειναι ετσι ακριβως φιλη μου ..

Μου εδωσες ομως την ευκαιρια να γραψω κατι παραπανω

... λοιπον :

Να εμπνευστουν : 

1) αυτοι/ες που ακουνε το "τερμα" σε μια ακυρη στιγμη και χωρις να ψαξουν να βρουν τι συμβαινει ,ερχονται εδω και μας λενε ""με χωρισε για μια μπουγατσα,τι να κανω ?"

Και 2) να εμπνευστουν οσοι θελουν να ζωρισουν ,να βρουν τα λογια να πουν τις σωστες κουβεντες και λογους στον/στην συντροφο ,μετα απο το σουταρισμα της μπουγατσας 

3) να εμπνευστουν και να ανακαλυψουν τα κερασακια και -ναι- να καταλαβουν οτι αν σε ενοχλει τοσο πολυ μια απλη μπουγατσα,ψαξτο ,γιατι πολλα κρυβονται απο πισω..

Δεν μπηκε το θεμα παντως για να συμβουλεψουμε τον κοσμο να χωρισει για μπουγατσες.

Δεν το καταλαβες ή η αλισιδα δεν το διατυπωσε σωστα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από equinox_
''χωρισμος, με το σκεπτικο να εμπνευστουν οσοι ειναι ετοιμοι αλλα δεν το αποφασιζουν''

για να καταλάβω...
εδώ μιλάς να βάλουμε το χεράκι μας στο να γίνει πιο γρήγορα ένας ''ξένος'' χωρισμός
πώς μπορεί και καταλαβαίνει, και είναι τόσο σίγουρος κανείς για την αντικειμενικότητα του,  που είναι στην ουσια ένα τρίτο πρόσωπο για μια σχέση - αν είναι έτοιμος/η να χωρίσει ο/η απο μια σχέση;
τι δουλειά έχει εκεί, ''ανάμεσα στους δυο'';
Για να ''βοηθήσουν'' τάχα μου, να με χωρίσει μια ώρα νωρίτερα, έχουν προσπαθήσει πολλές γυναίκες, λέγοντας διάφορα, χωρίς να με ξέρουν και αυτό μόνο, μιλάει για κρυμμένα πίσω προσωπικά συμφέροντα, που αργότερα φαινόντουσαν
τα κερασάκια στη τούρτα που προσπάθησαν να βάλουν σε εμενα:
1. ''είναι κομπλεξικό άτομο'' ( μα, συζητώντας για τα κόμπλεξ μου, χωρίς να με ξέρεις, προωθούσες τον εαυτό σου ως καλύτερο, γιατί ήσουν ελεύθερη και σε αναζήτηση σύντροφο και δεν έβλεπες αυτό - πόσα κομπλεξ έβγαζες, επάνω σε εμένα, έμμεσα!)
2. ''βρε, χαζέ, ξέρεις πόσες γυναίκες θελουν αγκαλιές?! ουουου!...'' (αργότερα απο τον ''χαζό'' ζητήθηκαν άλλα)

αυτά τα δυο συγκεκριμένα ήθελα να τα πω εδώ και καιρό για να διαβαστούν, να μάθουν πως τα ξέρω

και, δίνοντας τέτοιες συμβουλές, αντί να ακούσουν και την άλλη πλευρά που δεν την ξέρουν σίγουρα, αρα αντικειμενικότητα μηδέν, τους λες αι στο @#$#^&  και, να μας λείπετε με ευχαρίστηση 

Και γιατί βρε κορίτσι, να σπρώχνουμε ένα άτομο να χωρίσει και όχι - το αντίθετο,
αν βέβαια δεν είναι ακραία η περίπτωση, γιατί;

I am Not a psychotherapist :)

alisida

# 6 στις 14/1/2019
author

Αυτη ακριβως ειναι η ερωτηση του θεματος Αντρεα,ποια ηταν η " τελευταια σκηνη του δραματος,ποιο το κερασακι,η μπουγατσα" 

Ακομα ομως και αν μας χωρισαν οι αλλοι,μπορουμε να περιγραψουμε το "ξαφνικο και αναπαντεχο που πεσαμε απο τα συννεφα " 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Andreass66
''αυτο ηταν, χωριζω , τερμα" ...μαλλον ηταν στο 1ο μου γαμο...ολες οι αλλες περιπτωσεις με χωρισανε αυτες οπως εχω ξαναπει μονο η σκυλα μου με αντεχει...και καποια ψυχη τελευταια

alisida

# 7 στις 14/1/2019
author

Συγχαρητηρια,εισαι η μονη μεσα στο θεμα 

(Αν και απ ο,τι θυμαμαι την ιστορια,ο κυριος αυτος ηταν τοσο κολημενο μυαλο που η μη απαντηση απο τη συντροφο ηταν μαλλον η πραγματικη αιτια του χωρισμου κ οχι η μπουγατσα ..χαχαχα!!)

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Sourya

Νομιζω το εχω πει σε αλλο θεμα.. Ενας φιλος χωρισε γιατι δεν του ελεγε η δικια του ποσους αντρες ειχε πρι απ αυτον.

Sivilla_I

# 8 στις 14/1/2019
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Kανείς ποτέ δε χώρισε

επειδή του το είπαν οι άλλοι

Κανείς ποτέ δε χώρισε

χωρίς να το ξέρει βαθειά μέσα του

πως έρχεται καταπάνω του

Κανείς ποτέ δε χώρισε για μια μπουγάτσα

Χώρισε γιατί υπήρχαν λιγούρες (ενθεν, εντεύθεν, επι τα αυτά)

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από alisida

Δεν ειναι ετσι ακριβως φιλη μου ..

Μου εδωσες ομως την ευκαιρια να γραψω κατι παραπανω

... λοιπον :

Να εμπνευστουν : 

1) αυτοι/ες που ακουνε το "τερμα" σε μια ακυρη στιγμη και χωρις να ψαξουν να βρουν τι συμβαινει ,ερχονται εδω και μας λενε ""με χωρισε για μια μπουγατσα,τι να κανω ?"

Και 2) να εμπνευστουν οσοι θελουν να ζωρισουν ,να βρουν τα λογια να πουν τις σωστες κουβεντες και λογους στον/στην συντροφο ,μετα απο το σουταρισμα της μπουγατσας 

3) να εμπνευστουν και να ανακαλυψουν τα κερασακια και -ναι- να καταλαβουν οτι αν σε ενοχλει τοσο πολυ μια απλη μπουγατσα,ψαξτο ,γιατι πολλα κρυβονται απο πισω..

Δεν μπηκε το θεμα παντως για να συμβουλεψουμε τον κοσμο να χωρισει για μπουγατσες.

Δεν το καταλαβες ή η αλισιδα δεν το διατυπωσε σωστα .

Αρέσει στα μέλη better_in_time, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 9 στις 14/1/2019
author

Συμφωνουμε

Για τις μπουγατσες ρωτω να μαθω,αυτες επιθυμω να τις κανω μια σπανια συλλογη .

Αν θελετε μετα τις ερμηνευουμε μια-μια και φτιαχνουμε ενα γλωσσαρι (πχ : "με χωρισε γιατι εφαγα ενα σουβλακι " μεταφραση : ησουν 200 κιλα και συνεχεια σου ελεγε πως ανησυχει για την υγεια σου και την υγεια της σχεσης.

Πχ (β) "με χωρισε γιατι πηρα τηλ τη μαμα μου να δω τι κανει " ,μεταφραση : ησουν μαμακιας και την ειχες πρηξει τη γυναικα )

Κατι τετοιο δηλ ,αυτα ειναι οι μπουγατσες .

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Sivilla_I

Kανείς ποτέ δε χώρισε

επειδή του το είπαν οι άλλοι

Κανείς ποτέ δε χώρισε

χωρίς να το ξέρει βαθειά μέσα του

πως έρχεται καταπάνω του

Κανείς ποτέ δε χώρισε για μια μπουγάτσα

Χώρισε γιατί υπήρχαν λιγούρες (ενθεν, εντεύθεν, επι τα αυτά)

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

alisida

# 10 στις 14/1/2019
author

αναφερω και το πιο κουφο που εχω ακουσει απο αντρα

" ειχα παει να παρω τη μητερα μου απο το χωριο να την παω στο νοσοκομειο και οταν γυρισα ειχε αλλαξει κλειδαρια και δεν με αφησε να μπω μεσα,ετσι,χωρις λογο ,δεν καταλαβα γιατι " ...Ε,,,απο τοτε (πανε χρονια) δεν ξαναρωτησα ποτε αντρα χωρισμενο γιατι χωρισε
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, anassa_

archagellos

# 11 στις 14/1/2019
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.369

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Sourya

Με  τρεις !!! ...τι με ποσους ?  

Υπαρχει περιπτωση να λαβεις αλλη απαντηση απο γυναικα σε αυτη την ερωτηση ...

Αρέσει στα μέλη alisida, anassa_

anassa_

# 12 στις 14/1/2019
author
Γυναίκα / 59 / Παντρεμένη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.136

Δεν εχω παραδείγματα

και τα αιτία και τις αφορμές τα  άφηνα όλα ανεκμετάλλευτα το ζώον  
Να τι θυμήθηκα.

Θα γράψω για μια "μπουγάτσα", που θα μπορούσε να μου δώσει 'απολυτήριο', ομως την καταπια  αμασητη όπως πολλά άλλα ... 

Ευτυχώς με χωρισε αυτός με το δρεπάνι... κ "έζησα". 

Στα γενέθλιά του, ερχόμενη από τη δουλειά, του είχα φέρει λουλούδια με ένα χαμόγελο μπαίνω του εύχομαι...
μου λέει  "θεστηκα"  ... 

Κάγκελο εγώ  ... 

Την συνέχεια την καταλαβαίνετε. 
Αρέσει στα μέλη alisida, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourya

# 13 στις 14/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λοιπον, σαν μεγαλυτερη θα με ακουτε. Μην τα γραφω τζαμπα. Μπορει να σας πει. ...Ξερεις παω στην Αφρικη ,ας πουμε τωρα. Μην τρεξετε να βγαλετε εισιτηριο γιατι αδικος κοπος. Εκτος και θελετε να πατε γι σαφαρι. Ηθελε να αποφυγει να σας πει ...ξερεις σε βαρεθηκα.

Sourya

# 14 στις 14/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μια συμβουλη... Αν σας πει ..θελω τον χρονο μου μην τον πιστεψετε. Θελει απλα να δοκιμασει αλλη, ελευθερα. Αν δεν του κανει θα ξαναγυρισει σε εσας. Προσοχη κακομοιρες μου

panagiotismp90

# 15 στις 14/1/2019
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.653

σε χωριζω γιατι αν το μαθει ο πατερας μου οτι τα χω με σενα θα με σκοτωσει.

Αρέσει στα μέλη Paralia48, alisida

alisida

# 16 στις 14/1/2019
author

για να γινει αυτο μπουγατσα,θα σερβιριστει ως εξης :

""Γιατι πηρες τηλεφωνο στο σταθερο ? Ξυπνησες τον πατερα μου ! Δεν ενδιαφερεσαι καθολου για τους δικους μου ανθρωπους,τερμα ! Χωριζουμε !"""

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από panagiotismp90

σε χωριζω γιατι αν το μαθει ο πατερας μου οτι τα χω με σενα θα με σκοτωσει.

alisida

# 17 στις 14/1/2019
author

(επισης σερβιρισμα ως μπουγατσα

"Αγαπη μου,φευγω ταξιδι στην αφρικη για 5μηνες " --- " μα πως,ετσι ξαφνικα μωρο μου ? Αν ειναι απαραιτητο ,να παμε μαζι "" --- "αμαν πια ! Δεν με αφηνεις να μεινω ουτε δευτερολεπτο μονος ,με πνιγεις,τερμα ! Χωριζουμε ! "" 

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Sourya

Λοιπον, σαν μεγαλυτερη θα με ακουτε. Μην τα γραφω τζαμπα. Μπορει να σας πει. ...Ξερεις παω στην Αφρικη ,ας πουμε τωρα. Μην τρεξετε να βγαλετε εισιτηριο γιατι αδικος κοπος. Εκτος και θελετε να πατε γι σαφαρι. Ηθελε να αποφυγει να σας πει ...ξερεις σε βαρεθηκα.

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

alisida

# 18 στις 14/1/2019
author

Καλα,,εσενα σου δωθηκε ετοιμη σερβιρισμενη η μπουγατσα και δεν την εφαγες..

Νο κομεντ για την περιπτωση σου 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από anassa_

Δεν εχω παραδείγματα

και τα αιτία και τις αφορμές τα  άφηνα όλα ανεκμετάλλευτα το ζώον  
Να τι θυμήθηκα.

Θα γράψω για μια "μπουγάτσα", που θα μπορούσε να μου δώσει 'απολυτήριο', ομως την καταπια  αμασητη όπως πολλά άλλα ... 

Ευτυχώς με χωρισε αυτός με το δρεπάνι... κ "έζησα". 

Στα γενέθλιά του, ερχόμενη από τη δουλειά, του είχα φέρει λουλούδια με ένα χαμόγελο μπαίνω του εύχομαι...
μου λέει  "θεστηκα"  ... 

Κάγκελο εγώ  ... 

Την συνέχεια την καταλαβαίνετε. 

Αρέσει στο μέλος anassa_

Sourya

# 19 στις 14/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ναι αμε, εγω θα ελεγα ...μονο με εσενα

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από archagellos

Με  τρεις !!! ...τι με ποσους ?  

Υπαρχει περιπτωση να λαβεις αλλη απαντηση απο γυναικα σε αυτη την ερωτηση ...

anassa_

# 20 στις 14/1/2019
author
Γυναίκα / 59 / Παντρεμένη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.136

Ναταν κ η μόνη  ουυυ,  απλά αυτή ήταν ξαφνικια κ εντελώς άδικη κ τη θυμάμαι... 

Τα έχω ψιλοξεχασει αλλά δοθείσης ευκαιρίας  καλή ώρα,  έχω κ καμία αναλαμπή. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από alisida

Καλα,,εσενα σου δωθηκε ετοιμη σερβιρισμενη η μπουγατσα και δεν την εφαγες..

Νο κομεντ για την περιπτωση σου 

Αρέσει στο μέλος alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε