Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Επανασύνδεση

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

alisida

# 21 στις 17/1/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 6.177
'Aρεσαν+: 0%

Εντελως ασχετη η πρωτη παραγραφος.

Δηλαδη συγκρινεις την κοινωνικη και επαγγελματικη ζωη του κοριτσιου με τα ενδοτερα του σπιτιου ?

Πολλα κοριτσια στα 15 θα ενοιωθαν ασχημα αν ζουσε ενας " ξενος " μεσα στο σπιτι τους .

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Mindthegap-

Με αυτο το σκεπτικο  η κορη σου δεν θα  μπορει να εχει φιλους, να βρει ενα αγορι στο μελλον , να παει καπου  να δουλεψει , να βγει προς τα εξω γενικοτερα, γιατι ολο και καποιος θα βρεθει να την παρενοχλησει σεξουαλικα...

Ε γιατι δεν την βαζεις σε μια αποστειρωμενη  γυαλα καλυτερα...;;

Οσο για αυτο που λες , οτι δεν θες να γινεις μπαμπας με τις ωρες, ειναι στο δικο σου χερι να μην γινεις τετοιος...

Εαν αφησουμε απ εξω το πως νιωθει η γυναικα σου για σενα και την σχεση σας, δεν αναφερεις πουθενα τι συναισθηματα εχεις για αυτην...για την σχεση σας...και πως θα μπορουσε να λειτουργησει μετα απο ολα αυτα που εγιναν...

Οποτε , ποια οικογενεια θες να ενωσεις...;;;

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

Petros811

# 22 στις 17/1/2019
author
Ανδρας / 38 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 15
Λοιπόν...Τα παιδιά μου δεν ζούνε φασαρίες η φασαρίες γίνονται ανάμεσα σε μένα και στην μαμά τους χωρίς να είναι μπροστά τα μικρά μου... Δεν θα κάτσω να τραυματισω την ζωή τους με φασαρίες..Όσο για την κόρη μου, εσύ αν θες την δική σου κόρη μπορείς να την βάλεις δίπλα σε έναν άγνωστο, να την κάνει μπάνιο, να την κρατάει όσο εσύ θα λείπεις στην εργασία σου και γενικά στο σπίτι σου.. την δική μου εγώ δεν θα το επιτρέψω!!! Και μέχρι να φτάσει στην ηλικία που λες η όταν θα βρει φίλους, εκτός ότι θα είναι επιλογή της, θα έχουν περάσει πάρα πολλά χρόνια, τώρα είναι μόνο 4 χρόνων...Κάτι τέτοια ακούω από μανάδες και λυπάμαι!!!Που για να είναι αυτές καλά και να έχουν γκόμενο η να ξανά παντρευτούν, δεν λογαριάζουν την ψυχολογία των παιδιών τους και βάζουν κάποιον ξένο να μεγαλώσει τα παιδιά τους...Αν είναι έτσι, ας την κάνω πο@@@να γιατί ίσως όταν μεγαλώσει να κάνει αυτό το επάγγελμα.. Καταλαβαίνεις τι λες;;;Αν ο νόμος ήταν διαφορετικός και τα είχε ο πατέρας τα παιδιά, θα σου άρεσε να τα μεγαλώνει μια ξένη;;;Να τα ταιζει, να τα παίζει, να τα κοιμίζει, να τα κάνει μπάνιο, να τα διαπαιδαγώγηση,να είναι κάθε δευτερόλεπτο μαζί τους... Θα σου άρεσε;;;Οπότε μην μιλάτε εκ του ασφαλούς!Παρ όλα αυτά, δεν ήταν η συζήτηση αυτή.. Αλλά κάποια η κάποιος να έχει ζήσει κάτι ανάλογο και πως μπόρεσε να δώσει στην γυναίκα του, πως όλο αυτό είναι λάθος και να ξεκολλήσει από τους γονείς της.. Γιατί δυστυχώς τους φοβάται αυτή την στιγμή και όπως την έχουν πει, πως αν γυρίσει θα της κλείσουν την πόρτα...Και πιστέψτε με,πως μου είναι τόσο εύκολο να τους πιάσω από τον λαιμό, αλλά τότε το έχασα εντελώς το παιχνίδι...Αυτή ήταν μόνο η ερώτηση!Το αν είναι σωστό να τα ξανά βρω η αν πετύχει η ...η...η... Ας τα αφήσουμε στην άκρη.. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και όλοι οι χαρακτήρες δεν είναι ίδιοι..
Αρέσει στο μέλος 26-29-31

alisida

# 23 στις 17/1/2019
author

Ενταξει,υπερβαλεις λιγακι .

Δε σημαινει πως ο μελλοντικος συζυγος της γυναικας σου δε θα αγαπα την κορη σου .

Ουτε οτι η μελλοντικη δικη σου συντροφος δε θα φερεται καλα στα παιδια σου .

Αν δεν υπαρχουν τετοιες προυποθεσεις  κανεις δε βαζει εναν ανθρωπο στο σπιτι με τα παιδια του .

Και θεωρω ,οτι εφοσον παντρευτηκες αυτη τη γυναικα ,εμπιστευεσαι την κριση της .

Τωρα για τα πεθερικα που την εκβιαζουν οτι αν αποτυχετε ξανα δε θα τη δεχτουν πισω ,εχω να πω οτι μαλλον θα πρεπει να την κανεις να νοιωσει ασφαλεια μ εσενα ,ειτε ειστε μαζι ειτε χωριστα να ξερει πως δεν θα τους εγκαταλειψεις .

Δεν ειναι καθολου απλο να βρεθει εντελως μονη με δυο παιδια μικρα.

Συζητηστε και την περιπτωση αποτυχιας της επανασυνδεσης και πως θα την υποστηριξεις οικονομικα για να μην εχει αναγκη τους γονεις της .

(σκατα γονεις βεβαια ειναι αυτοι που θετουν τετοιο διλημα στην κορη τους)

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Petros811
Λοιπόν...Τα παιδιά μου δεν ζούνε φασαρίες η φασαρίες γίνονται ανάμεσα σε μένα και στην μαμά τους χωρίς να είναι μπροστά τα μικρά μου... Δεν θα κάτσω να τραυματισω την ζωή τους με φασαρίες..Όσο για την κόρη μου, εσύ αν θες την δική σου κόρη μπορείς να την βάλεις δίπλα σε έναν άγνωστο, να την κάνει μπάνιο, να την κρατάει όσο εσύ θα λείπεις στην εργασία σου και γενικά στο σπίτι σου.. την δική μου εγώ δεν θα το επιτρέψω!!! Και μέχρι να φτάσει στην ηλικία που λες η όταν θα βρει φίλους, εκτός ότι θα είναι επιλογή της, θα έχουν περάσει πάρα πολλά χρόνια, τώρα είναι μόνο 4 χρόνων...Κάτι τέτοια ακούω από μανάδες και λυπάμαι!!!Που για να είναι αυτές καλά και να έχουν γκόμενο η να ξανά παντρευτούν, δεν λογαριάζουν την ψυχολογία των παιδιών τους και βάζουν κάποιον ξένο να μεγαλώσει τα παιδιά τους...Αν είναι έτσι, ας την κάνω πο@@@να γιατί ίσως όταν μεγαλώσει να κάνει αυτό το επάγγελμα.. Καταλαβαίνεις τι λες;;;Αν ο νόμος ήταν διαφορετικός και τα είχε ο πατέρας τα παιδιά, θα σου άρεσε να τα μεγαλώνει μια ξένη;;;Να τα ταιζει, να τα παίζει, να τα κοιμίζει, να τα κάνει μπάνιο, να τα διαπαιδαγώγηση,να είναι κάθε δευτερόλεπτο μαζί τους... Θα σου άρεσε;;;Οπότε μην μιλάτε εκ του ασφαλούς!Παρ όλα αυτά, δεν ήταν η συζήτηση αυτή.. Αλλά κάποια η κάποιος να έχει ζήσει κάτι ανάλογο και πως μπόρεσε να δώσει στην γυναίκα του, πως όλο αυτό είναι λάθος και να ξεκολλήσει από τους γονείς της.. Γιατί δυστυχώς τους φοβάται αυτή την στιγμή και όπως την έχουν πει, πως αν γυρίσει θα της κλείσουν την πόρτα...Και πιστέψτε με,πως μου είναι τόσο εύκολο να τους πιάσω από τον λαιμό, αλλά τότε το έχασα εντελώς το παιχνίδι...Αυτή ήταν μόνο η ερώτηση!Το αν είναι σωστό να τα ξανά βρω η αν πετύχει η ...η...η... Ας τα αφήσουμε στην άκρη.. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και όλοι οι χαρακτήρες δεν είναι ίδιοι..

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980
οσα δεν εχω πει

Lena_7_

# 24 στις 17/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
Καλα εντάξει, μη μας δειρεις κιολας! Αν εξαγριωνεσαι ετσι από μια αποψη,τι κανεις με τη συζυγο; Μηπως γιαυτο εφυγε; Πιστεύεις οτι εκει εξω δεν υπάρχουν μητριες και πατριοι, που μεγαλωσαν παιδια των συντρόφων τους, σα να ηταν δικα τους; Αμέτρητες ιστοριες! Ολοι είναι εγκληματικα στοιχεια; Ηρεμησε, γιατι με τοση υπερβολή, χανεις τη μπαλα. Γενικες αποψεις λέμε, αφου δεν υπάρχουν ολα τα δεδομένα. Ακομα και μια ιδια περίπτωση να βρεις, ειναι σιγουρο οτι δεν θα ακούσεις αυτά που θες στοχευμενα.
Αρέσει στα μέλη Ndreee, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 25 στις 17/1/2019
author

Πραγματι,γνωριζω δυο περιπτωσεις που παντρευτηκαν χωρισμενες με δυο παιδια,εκανα και τριτο και οι νεοι συζυγοι τα μεγαλωσαν ολα μαζι .

..Και στις δυο περιπτωσεις,οι " πατριοι" μονο φροντιζαν τα παιδια,οι πατεραδες ουτε καν τα εβλεπαν

...Βεβαια κανεις δεν ειναι στο σπιτι κανενος να ξερει αν και ποσα προβληματα χρειαστηκε να ξεπεραστουν .

οσα δεν εχω πει

ZHLIASOY

# 26 στις 17/1/2019
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 2.977
Ποτε μια προσπαθεια δεν εβλαψε κανεναν!! Γιαυτο λοιπον προσπαθησετο να τα ξαναβρητε..ΕΑΝ θελετε κ οι ΔΥΟ μπορειτε..εαν ο λογος ειναι πραγματι χαζοι κ για τριτους ειναι στο χερι σας να το φτιαξεται οπως εσεις θελετε.Γιαυτο πρωτα απο ολα συζητησετο με την συζηγο σου κ αν πραγματικα το θελει θα βρειτε ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ την λυση..Οι δυο σας κ μονο οι δυο σας χωρις αλλες παρεμβολες..Μπορεις να πεις στην συζηγο σου να μπουν ορια για τους δικους της κ τους δικους σου εως που θα παρεμβαινουν..κ μεχρι εκει τα υπολοιπα οι δυο σας.
Αρέσει στο μέλος alisida

Petros811

# 27 στις 17/1/2019
author
Σας είπα πως και βέβαια υπάρχουν εξαιρέσεις... Και ειδικά πετυχαίνει αυτό, όταν ο πατέρας είναι απών και δεν το νοιάζει τίποτα.. Αλλά όταν ο πατέρας είναι παρών, ενεργός, καθημερινός, τότε η σχέση-συμβίωση δεν θα πετύχει, γιατί κανένας δεν θέλει τον πρώην κάθε μέρα μέσα στα πόδια του λόγω των παιδιών... Γενικά όταν ο πατέρας υπάρχει, τότε και με τα παιδιά ο πατριός θα είναι δύσκολα και με την πρώην...Αλλά όπως μου είπε ένα ζευγάρι φίλων που ζούνε μαζί και έχουν από ένα παιδί και τα μεγαλώνουν μαζί, το παιδί του συντρόφου σου, δεν θα το δεις ποτέ σαν παιδί σου!!!Και βέβαια το αγαπάς, αλλά ως ένα σημείο..Όπως ξέρω κι εγώ αμέτρητες περιπτώσεις που τα παιδιά κλαίνε και ζητάνε τον πατέρα τους...Θέλετε να σας πω κι εγώ αμέτρητες περιπτώσεις για πατριόυς;;;Και με τις πιθανότητες θα παίζουμε;;;Και που θα ξέρει αυτή πως είναι αυτός με τα παιδιά όταν αυτή θα είναι στην εργασία της;;;Εδώ ιερέας ήταν ο άλλος πέρσι και κακοποιουσε τα παιδιά, που να σου πάει το μυαλό;;;Τέλος πάντων...Οι σχέσεις χωρισμένων με παιδιά, είναι απλά συμβιβασμός!!!Για να μην είσαι μόνος στις γιορτές, στο σπίτι και να έχεις έναν άνθρωπο..Αυτό προσπαθώ να κάνω alisida, να της δημιουργήσω μια ασφάλεια ότι και αν γίνει..Και τώρα της το λέω αυτό.. Πήγαινε ζήσε μόνη σου με τα παιδιά και θα σε βοηθάω σε όλα, αλλά ούτε αυτό δεν τολμάει να κάνει...
Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 28 στις 17/1/2019
author

Ερωτηση : για ποιο λογο εφυγε εκεινη απο το σπιτι κ δεν εφυγες εσυ οταν χωρισατε ? Δεν θα ειχε παει στους γονεις της ...Εργαζεται εκεινη ?Στο τελευταιο που γραφεις να επιμεινεις ,επισης μπορεις να ζητησεις επιμελεια απο κοινου για τα παιδια ,συμβουλεψου δικηγορο για να μην εχεις περιορισμο στο να τα βλεπεις οσο συχνα θελεις ...

Lena_7_

# 29 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#27 Τωρα εσυ ζοριζεσαι για την σχεση του πατριου με την πρωην, λόγω της παρουσιας σου; Η για το αν πετυχει η σχεση-συμβιωση τους εξαιτιας σου; Πολλοι ανθρωποι αγαπησαν, μεγαλωσαν, αποκατεστησαν ξενα παιδια, ουτε καν των συντροφων τους! Ετσι οπως τα λες, κανενας χωρισμενος με παιδια δεν θα έπρεπε να ξαναφτιαξει τη ζωη του, για να μη παιξει με πιθανοτητες!!! Αν σκεφτούμε οτι το 50% των γαμων καταληγουν σε διαζυγιο, θαχαν γεμισει τα μοναστηρια!!! Χιλιαδες ανθρωποι καταδικασμενοι στη μοναξια, επειδη απετυχαν στον πρωτο γαμο, θυσιασμενοι για τα παιδια τους! Η αληθεια ειναι οτι ενα παιδι κινδυνευει απο σεξουαλικη παρενοχληση - κακοποιηση- δολοφονία κλπ...πλεον απο παντου: τον ιδιο τον βιολογικο πατέρα, συγγενεις, δασκαλους, φιλους, γειτονες, περαστικούς κλπ. Δεν εγραψες πως ακριβως επηρεασαν οι γονεις της αυτο το χωρισμο, αλλα ειμαι σιγουρη οτι κατι τετοιες ακραιες θεσεις ειναι η σιγουρη θηλια στους γαμους, γιατι συνήθως δεν ειναι μονες, εχουν παρεουλα και αλλες ακραιες παρομοιες θεσεις!
Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 2 μέλη.

Mindthegap-

# 30 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 2.406

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από alisida

Εντελως ασχετη η πρωτη παραγραφος.

Δηλαδη συγκρινεις την κοινωνικη και επαγγελματικη ζωη του κοριτσιου με τα ενδοτερα του σπιτιου ?

Πολλα κοριτσια στα 15 θα ενοιωθαν ασχημα αν ζουσε ενας " ξενος " μεσα στο σπιτι τους .

Σου φαινεται ασχετη γιατι αυτο που γραφω εγω με αυτο που καταλαβες εσυ ...καμια σχεση...

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Lena_7_

Mindthegap-

# 31 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Petros811

Ααα...καλα...

Σε πηρε η φορα ...κατηφορα ...και ξεχασες να βαλεις στοπ...Τοιχος μπροστα ...!!

Ετσι οπως μας τα λες εαν εσυ στο μελλον γνωρισεις καποια που εχει παιδι και γινεις πατριος, θα εισαι κι εσυ δηλαδη ενας εν δυναμει κακοποιητης του παιδιου αυτου;;;

Η για εσενα δεν ισχυει αυτο αλλα ισχυει μονο για εναν μελλοντικο πατριο των παιδιων σου που ακομα δεν υπαρχει ουτε σαν ιδεα στο μυαλο της γυναικας σου...;;;

Καταλαβαινεις οτι εδω γινεται μια ακυρη και ακαιρη συζητηση για ενα θεμα που δεν υπαρχει καν στον οριζοντα...

Αυτη τη στιγμη αλλα ειναι τα θεματα σου-σας αλλα εσυ  εχεις χασει τα αυγα και τα πασχαλια, το δεντρο και το δασος και την μπαλα μαζι...

Καλα ξεμπερδεματα...

Αρέσει στα μέλη mrsopi, MadameShuShu40 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 32 στις 18/1/2019
author

Τι ειναι που καταλαβα λαθος 

Γραφεις :""'Με αυτο το σκεπτικο η κορη σου δεν θα μπορει να εχει φιλους, να βρει ενα αγορι στο μελλον , να παει καπου να δουλεψει , να βγει προς τα εξω"""

σε απαντηση προς τον θεματοθετη οταν περιεγραψε πως η κορη του θα αισθανεται ασχημα να τη βλεπει ο πατριος οταν βγαινει απο το ντουζ .

Ποιο το σχετικο της απαντησης σου εξακολουθω να μην καταλαβαινω 

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Mindthegap-

Σου φαινεται ασχετη γιατι αυτο που γραφω εγω με αυτο που καταλαβες εσυ ...καμια σχεση...

Mindthegap-

# 33 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από alisida

Τι ειναι που καταλαβα λαθος 

Γραφεις :""'Με αυτο το σκεπτικο η κορη σου δεν θα μπορει να εχει φιλους, να βρει ενα αγορι στο μελλον , να παει καπου να δουλεψει , να βγει προς τα εξω"""

σε απαντηση προς τον θεματοθετη οταν περιεγραψε πως η κορη του θα αισθανεται ασχημα να τη βλεπει ο πατριος οταν βγαινει απο το ντουζ .

Ποιο το σχετικο της απαντησης σου εξακολουθω να μην καταλαβαινω 

Η απαντηση μου  Alisida αφορουσε ολο του το σκεπτικο για το ποιος ειναι πιθανο να παρενοχλησει την κορη του στο μελλον.

Οχι συγκεριμενα αυτο που αναφερεις εσυ...

alisida

# 34 στις 18/1/2019
author

Οκ

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Mindthegap-

Η απαντηση μου  Alisida αφορουσε ολο του το σκεπτικο για το ποιος ειναι πιθανο να παρενοχλησει την κορη του στο μελλον.

Οχι συγκεριμενα αυτο που αναφερεις εσυ...

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Sivilla_I

# 35 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Αφού "δεν επιτρέπετε" και "δεν θα επιτρέψετε" να βάλει στη ζωή της κανέναν προκειμένου

να μην έρχεται αυτός σε επαφή με τα παιδιά,

τότε κακώς χωρίσατε αγαπητέ, "για καθημερινά χαζά πράγματα"

Ας βάζατε την ίδια πυγμή και το ίδιο σθένος

προκειμένου να συνεχιστεί η κοινή σας ζωή

Σε λίγο θα μας δείρετε κιόλας.

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Petros811
Σεβαστή βέβαια η κάθε άποψη και σας ευχαριστώ κιόλας!Αλλά λέτε οι περισσότεροι, να το τελειώσω γιατί ίσως δεν πετύχει και γιατί οι γονείς της ακόμη θα την επηρεάζουν και δεν ήταν σωστό που με το χωρίσαμε βρήκε άλλον... Συμφωνώ απολύτως μαζί σας!Αλλά για πείτε μου τώρα...Έχω δύο παιδιά 6-4 που τα υπέρ λατρεύω!!! Και θέλω να τα ζήσω, να τα δω να μεγαλώνουν, να μην χάσω ούτε μια στιγμή από την ζωή τους... Αυτό μπορώ να το καταφέρω όταν θα είμαι μπαμπάς με τις ώρες;;; Και σας πληροφορώ πως τα βλέπω σχεδόν κάθε μέρα και αν μου περισσεύει έστω και μια ώρα ελεύθερη, αυτή θα την περάσω με τα παιδιά, αλλά και όταν πάλι τα γυρίζω στην μαμά τους, εγώ νιώθω κενό και μόνος!!! Εγώ τουλάχιστον σαν πατέρας τα θέλω κάθε δευτερόλεπτο!!!Το άλλο και το πιο σημαντικό κομμάτι είναι, πως δεν θα επιτρέψω να βάλει ποτέ κάποιον δίπλα στα παιδιά μου και ειδικά στην κόρη μου... Λίγα ακούμε;;; Μπείτε και διαβάστε ειδήσεις τι γίνετε με πάτριους.. Και βέβαια υπάρχουν εξαιρέσεις, αλλά ποιος το βεβαιώνει αυτό,ότι θα είναι στο παιδί μου;;; Φανταστείτε την κόρη μου στα 15 π.χ. και αυτόν στα 45, να την βλέπει να βγαίνει από το ντουζ η να είναι πιο ανάλαφρα ντυμένη στο σπίτι... Ρε είμαστε σοβαροί;;;Δεν παύει να είναι ένας ξένος!Όπως δεν θα βάλω άλλη δίπλα στα παιδιά μου, έτσι δεν θα δεχτώ να βάλει άλλον! Δεν ξέρω πως ακούγεται, αλλά αυτή είναι η δική μου άποψη!! Μακριά από τα παιδιά μου και ας κάνει ότι θέλει...Όσο το κομμάτι πως βρήκε άλλον, ίσως την δικαιολογήσω τώρα, ίσως με συμφέρει να πιστεύω και κάτι τέτοιο βέβαια, πως ήταν και αυτός μια ίδια φάση, ότι βρήκαν εκείνη την στιγμή κοινά σημεία και συζητήσεις και ίσως στηρίχτηκε κάπου... Αλλά κράτησε πάρα πολύ λίγο και έφαγε και τα μούτρα της με τον συγκεκριμένο... Ίσως να πήρε και ένα μάθημα, πως δεν είναι όλα όπως τα φαντάστηκε η της είπαν..Οπότε για όλα αυτά θα ήθελα να ενώσω την οικογένειά μου!!!Αυτή είναι η δική μου άποψη...

Αρέσει στο μέλος MadameShuShu40

agaph40

# 36 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 562
βλεπω εναν αντρα σε συγχιση...σε απελπισια..που φτιαχνει πιθανα σεναρια για το υποτιθεμενο μελλον
βλεπω εναν αντρα που τον ενδιαφερει μονο η σχεση του με τα παιδια του
δεν βλεπω αυτον τον αντρα ομως να νοιαζεται καθολου για τη σχεση του με τη γυναικα του

Petros811

# 37 στις 19/1/2019
author
Λοιπόν...Ακόμη μια φορά θα πω πως υπάρχουν εξαιρέσεις, αλλά εγώ σαν άνθρωπος δεν θα το επιτρέψω!! Έτσι είναι ο χαρακτήρας μου!Και ποιος σας είπε πως θα βάλω εγώ άλλη δίπλα στα παιδιά μου;;;Ποιος σας είπε πως θέλω να μεγαλώσω ξένο παιδι;;; Η να κάνω αλλά παιδιά με μια κοπέλα που δεν έχει...(γιατί θα ήταν εγωιστικό να σου πει θέλω παιδιά και να της πεις όχι γιατί έχεις εσύ..). Και κακα τα ψέματα, αν ξανά έκανα οικογένεια εκ των πραγμάτων, αυτά τα παιδιά μου δεν θα μ'έχουν όσο θα με χρειάζονται, έρχονται κάπως σαν Δευτέρα, γιατί θα έχω και άλλα παιδιά που θα τα ζω όλη μέρα και θα με χρειάζονται...και αυτά τα παιδιά εγώ δεν θα τα προδώσω για τίποτα στον κόσμο!! Εσείς που μιλάτε και λέτε.. Λέτε... Λέτε... Εσείς που θα βάζατε την κόρη σας να την μεγαλώνει ένας άγνωστος.. Εσείς που θα για τα δικά σας θέλω δεν λογαριάζεται τα ίδια σας τα παιδιά... Φέρτε σαν εικόνα να σας βλέπει ο γιο σας να κοιμαστε μ'έναν ξένο.. Να αγκαλιάζεται έναν ξένο.. Έχετε ιδέα πόσο πέφτετε στα μάτια του;;;Τουλάχιστον εγώ έτσι θα ένιωθα για την μάνα μου... Ξέρετε ποτέ δεν θα μιλούσα; Όταν θα είχα φύγει από το σπίτι σαν ενήλικας.. Τότε ναι,ας έκανε ότι θέλει. Δηλαδή δεν μπορείτε να κάνετε την ζωή σας μακριά από τα παιδιά σας;;; Δηλαδή πρέπει να τον βάλετε σπίτι σας και δίπλα στα παιδιά σας;;; Ποιος έχει χάσει την μπάλα και το δάσος;;; Εγώ που θέλω να μην ζήσουν κατι τέτοιο τα παιδιά μου η εσείς που για να έχετε κάποιον στο κρεβάτι σας δεν λογαριάζεται την ψυχολογία και το τι μπορεί να συμβεί στα παιδιά σας;;; Ποιος είναι ο χαμένος;;; Ποιος κοιτάει την πάρτη του;;; Και αν και μ'αυτόν αποτύχεις;;; Θα κουβαλήσεις άλλον μετά;;; Κι άλλον;;; Κι άλλον;;; Πόσους θα γνωρίσουν αυτά τα παιδάκια μέχρι εσύ βρεις αυτό που ψάχνεις;;; Και σας το ξανά λέω, η συμβίωση χωρισμένων με παιδιά, είναι απλά συμβιβασμός!

Lena_7_

# 38 στις 20/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Αστην ησυχη εκει που ειναι, γλυτωσε η κοπελα! Τι γλυτωσε δηλ. εσυ θα της σκάσεις τα συκωτια με τοση στενοκεφαλια τα υπολοιπα χρονια μεχρι να ενηλικιωθουν τα παιδια...Αν ολα οσα γραφτηκαν εδω, εσυ τα μετεφρασες ως ολες αυτες τις μπ@@ρδ@ς που μας γραφεις, δεν έχεις αντιληψη και για τα απλα! Μαρεσει που γραφεις οτι χωρισατε για χαζα πραγματα, που δε λες φυσικα ποια ειναι, ουτε για τους γονεις της. Μακαρι να μη δεχτεί να τα ξαναβρειτε και να μεγαλώσει τα παιδια με πιο υγιεις αντιληψεις! Εσυ μπορείς να διαχειριστεις τον εαυτο σου οπως γουσταρεις, ασε ολους τους αλλους ανθρωπους ησυχους! Τη γυναικα σου την παντρευτηκες απλα, δεν ειναι κτημα σου να κανεις κουμαντο στη ζωη της και στον τροπο σκεψης της! Ακρατος φασισμος!
Αρέσει στο μέλος mrsopi

Petros811

# 39 στις 20/1/2019
author
Ποιος σου έδωσε το δικαίωμα εσύ να με κρίνεις;;; Απευθύνθηκα προσωπικά σε σέ σενα πουθενά;;; Δεν μπορει ο κάθε άνθρωπος να έχει τα πιστεύω του, τις αρχές του και τον δικό του χαρακτήρα;;; Αλλά μιας και μου απάντησες και με έκρινες, πώς γλύτωσε και... Και... Και... Θα σου απαντήσω... Τα δικά σου παιδιά, μπορείς να τα βάλεις δίπλα σε κάθε σύντροφό σου, να το παίζεται οικογένεια, να σηκώνονται το πρωί και να σε βλέπουν αγκαλιά στο κρεβάτι με κάποιον άλλον... Και αν αποτύχεις και με αυτόν, με τον επόμενο μετά και πάει λέγοντας, γιατί δεν πάει να πει πως ο επόμενος θα είναι και σχέσης ζωής...Χωρίς να μπορείς να νιώσεις πως και τι καταλαβαίνουν αυτά τα ματάκια όταν κοιτάζουν κατι τέτοιο... Έχεις ιδέα πόσο τραυματίζεις τις ψυχούλες τους;;; Πήρες μια απόφαση ενός χωρισμού, στήριξε την και αφοσίωσου στα παιδιά σου... Αλλά τι περιμένεις από ανθρώπους, που επειδή δεν ήξεραν να πάρουν προφύλαξη, έμεινε έγκυος στον πρώτο χρόνο γνωριμίας, παντρευόμαστε και αφού γέννησε, στον επόμενο χρόνο χωρίζουμε γιατί δεν ταιριάζουμε... Να γιατί υπάρχουν και τόσα διαζύγια! (Υπάρχουν και οι εξαιρέσεις βέβαια..). Σε πληροφορώ πως είμασταν 6 χρόνια μαζί και μετά από συμβίωση κάναμε παιδιά και συνολικά είμασταν 11 χρόνια!!! Άρα είμασταν σίγουροι ο ένας για τον άλλον και γνωριζόμασταν πάρα πολύ καλά... Άρα δεν παίζει το σενάριο πως αλλάξαμε η δεν ταιριάζαμε, είμασταν πάρα πολλά χρόνια μαζί... δεν υπήρχε βία η κακοποίηση.. Υπήρχαν προβλήματα όπως σε κάθε σπίτι.. Απλώς οι γονείς της είχαν εισχωρήσει μέσα στο σπίτι μας και έγινε το μπαμ.. αν δεν ξέρεις τι έχω κάνει και τους λόγους, μην μιλάς και με κρίνεις.. έχεις ιδέα με σε όλους αυτούς τους μήνες τι έχω κάνει γι αυτήν και τα παιδιά μου;;; Εγώ έτρεχα σε σύμβουλο γάμου για να βελτιώσω λάθη μου ενώ αυτή Βρήκε γκόμενο κατευθείαν, μου έλεγε θα κρατήσεις τα παιδιά να κοιμηθώ, εννοείτε το έκανα και αυτή εξαφανιζόταν με τον γκόμενο... Την περνάμε τηλέφωνο και ούτε το σήκωνε.. Την ζητούσαν τα παιδιά και την ψάχναμε.. μέχρι που έφαγε το κεφάλι της μέσα σε λίγους μήνες και ο τύπος της την έστηνε από κάτω να την δει, την ενοχλούσε, μέχρι που ανέλαβα εγώ και τον ξεκόψα!!! Που μπορούσα να πω, όπως έστρωσες κοιμίσου...Και ο τύπος ήταν ο δικηγόρος σε πληροφορώ που μου έστειλε την αγωγή, ο δικηγόρος που την συμβούλευε πότε θα δω εγώ τα παιδιά, πόση διατροφή να ζητήσει... Και μετά απ'όλα αυτά ,εγώ τα προσπέρασα και είπα τα παιδιά μου και την οικογένειά μου!!! Όλοι κάνουμε λάθη..Οπότε αν δεν ξέρεις τι έχω κάνει εγώ, εσύ δεν θα με κρίνεις!!!

Petros811

# 40 στις 20/1/2019
author
Και κατι ακόμη...Για τους δικούς σου λόγους δεν έχεις παιδιά και δεν με αφορα κιόλας... Δεν μπορείς να νιώσεις όμως και πόσο πονάει όλο αυτό σε έναν γονιό!!! Να μην ζει τα παιδιά του,!!! Όπως δεν μπορείς να καταλάβεις πως είναι να βγάζεις έναν ξένο δίπλα στα παιδιά σου... Οπότε πάνω σ'αυτό το θέμα, καλύτερα να απαντήσουν άνθρωποι που έχουν παιδιά και μπορούν να με νιώσουν..
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε