Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Επανασύνδεση

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Ndreee

# 61 στις 21/1/2019
author
Ανδρας / 44 / Παντρεμένος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 200
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 60 από Petros811
Δεν θα κάτσω να εξηγήσω τον τρόπο σκέψης μου και τους φόβους μου, σε ανθρώπους που μιλούν εκ του ασφαλούς, είτε γιατί δεν έχουν παιδιά, είτε γιατί δεν έχουν βρεθεί σε παρόμοια θέση [...] άνθρωποι που δεν έχουν ζήσει κάτι παρόμοιο, να μην απαντήσουν άλλο... Γιατί δεν μπορούν καν να αγγίξουν όλο αυτό το θέμα...

Σε ποιους αναφέρεσαι; 

alisida

# 62 στις 21/1/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 5.530

Αγαπητε 

Επειδη ανηκω στην κατηγορια ανθρωπων που επιτρεπεις να μιλουν,δηλ εχω παιδια και εχω περασει χωρισμο.

Ας τα παρουμε απο την αρχη : 

το Α' προβλημα ειναι το πως θα το πει στους γονεις της οτι θελει να προσπαθησετε ξανα 

Το Β' προβλημα αν θα βρει συντροφο σε περιπτωση που δεν τα βρειτε .

Το Γ' προβλημα αν ο νεος συντροφος μενει σπιτι (σε ποιο σπιτι αφου εκεινη μενει με τους γονεις της,τεσπα)  και αν θα κακομεταχειριζεται τα παιδια σου ..

Το Δ' προβλημα αν θα πλακωνεσαι εσυ με το νεο συντροφο.

Δε βλεπω να θιγεις τα αμεσα προβληματα δηλ : να της παραχωρησεις σπιτι να μη μενει με τους γονεις 

Να λυσετε μαζι το οικονομικο και το baby sitting να μην τους εχει αναγκη.

Να δειτε μαζι αν ακομα θελετε ο ενας τον αλλο.

Βλεπω οτι παρασυρθηκες και σκεφτεσαι για μετα απο μερικα -ισως αρκετα - χρονια και σου ξεφευγουν τα αμεσα θεματα 

Με ολο το σεβασμο το σχολιο .

Παράθεση:
Σχόλιο # 60 από Petros811
Δεν θα κάτσω να εξηγήσω τον τρόπο σκέψης μου και τους φόβους μου, σε ανθρώπους που μιλούν εκ του ασφαλούς, είτε γιατί δεν έχουν παιδιά, είτε γιατί δεν έχουν βρεθεί σε παρόμοια θέση... Για μένα αυτή η κουκίδα στον υπέρηχο που έβλεπα και άκουγα να χτυπάει, που μόνο ένας γονιός το ζει αυτό, που αυτή η κουκίδα έγινε ένα ανθρωπάκι και στηρίζετε επάνω μου, γι αυτό το πλάσμα εγώ ναι, θα μείνω διπλα του μέχρι να σβησω! Γιατί όπως έχω ξανά πει, αν εγώ ξανά φτιάξω την ζωή μου και κάνω αλλά παιδιά, αυτά που έχω τώρα, δεν θα λιγοστέψει ο χρόνος που με βλέπουν;;; Πόσα κομμάτια να γίνομαι την ημέρα για να τα προλαβαίνω όλα;;; Εκ των πραγμάτων τα παιδιά που θα ζω μέσα στο σπίτι, θα είμαι και πιο δεμένα... Και Αν το παιδί μου δεν είναι ευτυχισμένο, δεν είναι και ο γονιός!! Τέλος πάντων... Όσοι θέλουν να ξανά φτιάξουν την ζωή τους, το κάνουν, εγώ δεν θέλω, όπως δεν θέλω να μεγαλώσω ξένα παιδιά, όπως δεν θέλω να μεγαλώσουν και τα παιδιά μου με έναν ξένο... πραγματικά όμως λυπάμαι, όχι τους πατεράδες, αλλά τις μάνες που για να έχουν κάποιον στο κρεβάτι τους, δεν λογαριάζουν τα παιδιά τους!!! Θες να έχεις κάποιον στην ζωή σου, οκ, σεβαστό και κατανοητό, αλλά ποιος ο λόγος να τον έχεις δίπλα στην κόρη σου και μέσα στο σπίτι σου;;; Κάντε ένα πείραμα... Βάλτε ένα κορίτσι 15 χρόνων, με σορτσάκι και κοιτάξτε πόσοι θα το κοιτάξουν και τι θα πουν... Δεν έχετε ιδέα για το ανδρικό μυαλό! Αυτά... Και θα παρακαλούσα, γυναίκες χωρίς παιδιά η άνθρωποι που δεν έχουν ζήσει κάτι παρόμοιο, να μην απαντήσουν άλλο... Γιατί δεν μπορούν καν να αγγίξουν όλο αυτό το θέμα...

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, MadameShuShu40 και σε ακόμα 2 μέλη.

26-29-31

# 63 στις 21/1/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.993
Κάτσε βρε Πετραν, ταχεις λίγο μπερδεμένα στό μυαλό σου... Όσες γυναίκες έχω γνωρίσει σαν την περίπτωση τής γυναίκας σου, καμμια δεν θέλησε να φέρει τον γκόμενο σπίτι της... Συντροφικότητα Θέλει που δεν είναι απαραίτητο να πάει με συγκατοίκηση... Άλλωστε οι καλύτερες σχέσεις σε χωρισμένους είναι ο καθένας σπίτι του(γνωμη μου). Προσπαθείς με κάθε τρόπο να δείξεις ότι θα κάνεις τα πάντα για τα παιδιά σου κλπ... Όλοι οι άλλοι δεν τα αγαπάμε τα παιδιά μας; Θα σου πω να προσέχεις γιατί θα τα "πνιξεις"απο την πολλή αγάπη...
Αρέσει στα μέλη Ndreee, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 4 μέλη.

MadameShuShu40

# 64 στις 21/1/2019
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 2.071
Άλλος κανείς δεν γέννησε, μόνο η Μαριώ τον Γιάννη!!!
Αρέσει στα μέλη Lena_7_, Mindthegap-

Lena_7_

# 65 στις 21/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
#63 Κι αν κατσει η σχεση, δε θα τον παντρευτει; Καταδικασμενη σε ενα αποτυχημενο γαμο μεχρι να δώσει αδεια... ο πρωην; Στην 20ετια στην καλυτερη περιπτωση σύμφωνα με τις λογικες που διάβασαμε, οταν θαναι... πενηνταρα η καημενουλα...Της προγραμματισε τη ζωη...18ος αιωνας! Ε ρε τι ζορια τραβαει ο κοσμος...
Αρέσει στα μέλη Ndreee, 26-29-31 και σε ακόμα 1 μέλος.

Petros811

# 66 στις 21/1/2019
author
Ανδρας / 38 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 15
Από την στιγμή που έφυγε της είπα να μείνει στο σπίτι και να φύγω εγώ, μου είπε όχι γιατί είναι μεζονέτα και θα την κουράζει, της είπα να πάει σ'ένα πιο μικρό και να πάρει όλα τα έπιπλα και πως θα την βοηθάω οικονομικός, αλλά δυστυχώς είχε φυλακιστεί ήδη στο σπίτι της... Για να της δείξω πως αυτοί οι άνθρωποι της κάνουν κακό, της είπα να τους πει να πάει να ζήσει μόνη της, αλλά ούτε αυτό δεν τολμάει να τους πει.. Αλλά ως πότε θα μένει εκεί;;; Θα σκάσει πιστεύω! (Αν και την βολεύει με τα παιδιά) αλλά ένα σπίτι με τους δύο γονείς της, την αδελφή της 32χρ. Την ίδια και τα δύο παιδιά μας, σ'ένα σπίτι ούτε 80τργ... Αν έμενε μόνη της, πιστεύω πως θα καταλάβαινε πιο εύκολα πως είναι η αλήθεια και θα ήταν πιο εύκολο να ξανά σμίξουμε...Για να καταλαβαίτε τι γονείς έχει, μετά από μια εβδομάδα που είχε φύγει, βρεθήκαμε να μιλήσουμε, τους πήρε με ανοιχτή ακρόαση και τους είπε πως θέλει να δώσει μια δεύτερη ευκαιρία στην οικογένεια μας, εκείνοι τότε της είπαν όχι και πως αν γυρίσει θα της κλείσουν την πόρτα... Σε μισή ώρα τους πήρα εγώ και της είπα άλλη να δεις τι λένε σε μένα και τους ακούει να λένε, παιδί μου εμείς δεν ανακατεύομαστε και της λέμε να γυρίσει... Τότε αυτή αρχίζει να κλαίει και κατάλαβε πόσο διπροσωποι είναι αυτοί οι άνθρωποι... Μόλις την άφησα σπίτι, μου είπε μάλλον θα γυρίσει, αλλά δυστυχώς μόλις γύρισε σπίτι, όλα άλλαξαν πάλι... Τώρα καμιά φορά που μπορεί να βρεθούμε την αφήνω στο πίσω στενό για να μην μας δει ο μπαμπάς της, λες και είμαστε 20χρ παιδιά... Τραγικά πράγματα!!! Και να φανταστείτε πως ο πατέρας της είχε διπλή ζωή με άλλη χρονιά... Γι αυτό κανω τα πάντα να φύγει από εκεί και να σωθεί και αυτή και τα παιδιά μου από αυτούς τους ανθρώπους...Όσο αφορά αν μείνει με άλλον, ναι ίσως μην γίνει ποτέ, αλλά φοβάμαι πως αν βρεθεί κάποιος, αυτή για να γλιτώσει από εκεί, θα το προσπαθήσει... Και πάλι λέω λέω βέβαια, αλλά δεν είναι και τόσο εύκολο να βρεθεί κάποιος να μεγαλώσει δύο παιδιά και με μένα από πίσω... χαχαχαχαχα... Οπότε επιτέλους γυρίζουμε στην αρχική ερώτηση μου, πως να της δείξω πως αυτοί οι άνθρωποι είναι λάθος και τουλάχιστον να πάει να ζήσει μόνη της!!!

26-29-31

# 67 στις 21/1/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 2.993
Θα μού άρεσε πάρα πολύ όταν μιλάς για τα παιδιά να τα αναφέρεις "τα παιδιά μας " και όχι τα παιδιά μου... Λεπτομέρεια που σε μένα κάνει την διαφορά!!
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, MadameShuShu40 και σε ακόμα 4 μέλη.

Mindthegap-

# 68 στις 21/1/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 2.051

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από Petros811
Και πάλι λέω λέω βέβαια, αλλά δεν είναι και τόσο εύκολο να βρεθεί κάποιος να μεγαλώσει δύο παιδιά και με μένα από πίσω... χαχαχαχαχα...

Τι κρυβεται αραγε πισω απο αυτη την προταση και το χαχαχαχα...

Αρέσει στα μέλη alisida, MadameShuShu40 και σε ακόμα 3 μέλη.

Nuvolla

# 69 στις 21/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πολλούς ρόλους έχετε αναλάβει κύριε Πέτρο μας
να πείσετε την πρωην
να εξαφανίσετε τα πεθερικά
να περιφρουρήσετε τους νέους υποψηφίους
να αποδείξετε την πατρική σας υποταγή
να αναπαράγεται το ίδιο συζυγικό μοντέλο .

Ενώ ένας θα ήταν αρκετός γι αυτή την ιστορίαδηλώστε την πατρική σας φιγούρα (χωρίς φιγούρες )με σοβαρότητα και υπευθυνότητα.

όλα τ άλλα είναι φιοριτούρες  *εντυπωσιασμοί για να αποκτήσετε εκ νέου την πλήρη κυριότητα.  

Petros811

# 70 στις 21/1/2019
author
Lena γι ακόμη μια φορά θα σε παρακαλέσω και θα σου πω, πως η γνώμη σου σε μένα δεν μετράει!!! Και σου εξήγησα το γιατί.. Μην με αναγκάζεις να πω πράγματα που δεν θέλω και ίσως σε πληγώσουν.. είμαστε δυο διαφορετικοί άνθρωποι, με διαφορετική σκέψη, διαφορετικούς χαρακτήρες...

mouri79

# 71 στις 21/1/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Απαντήσεις: 13
Βρε φίλε μου, γράφεις ότι της πρότεινες να μείνει στην μεζονέτα σου και συ να φύγεις και σου είπε όχι... Μετά της αντιπροτεινες να νοικιάσει σπίτι και να της το πληρώνεις, και ήταν πάλι αρνητική!!...Και τελικά κατέληξε να επιλέξει να πάει στους δικούς της, μαζί με τα παιδιά... Δηλαδή έκανε την επιλογή να πάει εκεί που θα νιώθει πνιγμένη, πιεσμένη και που από στιγμή σε στιγμή θα σκάσει!!... Δεν ξέρω όλες τις λεπτομέρειες, αλλά αυτό δεν είναι κάπως αντιφατικό??... Μήπως δεν νιώθει έτσι όπως εσύ νομίζεις ότι νιώθει??...Μήπως απλά, η παραμονή στους δικούς της , σε ενοχλεί επειδή δεν μπορείς να έχεις τον έλεγχο που θα ήθελες???...
Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Petros811

# 72 στις 21/1/2019
author
Οι περισσότεροι εδώ μιλάτε και δίνετε απαντήσεις, λες και προσπαθώ να πείσω εσάς τους ίδιους να με πιστέψετε και να την πείσετε να γυρίσει... Προσπάθειτε να με βγάλετε σκάρτο.. είναι τόσο κακό που αγαπάω την οικογένειά μου;;; Είναι τόσο κακό που θέλω να είμαστε μαζί;;; Είναι τόσο κακό που προσπαθώ να μας ενώσω;;;(είτε γίνει, είτε όχι).. είναι τόσο κακό που αγαπάω τα παιδιά μου;;; Κολλήσατε πως δεν θέλω έναν ενδεχόμενο πατριό δίπλα στα παιδιά μου... Ε δε το θέλω αυτό, πως να το κάνουμε;;; Δεν ζήτησα να μου αλλάξετε μυαλά, αυτός είμαι!!! Το ότι δεν βρήκατε ορισμένες κάποιον να κάνει τόσα πολλά για εσάς, δεν παει να πει πως δεν υπάρχουν άνθρωποι που τα κάνουν... Οι περισσότερες εδώ είστε πενηντάρες ελεύθερες, χωρίς παιδιά...εεε τώρα τι να μου πείτε κι εσείς;;; Αν τα ξέρετε όλα και εισασταν σωστές,αυτή την στιγμή θα είχατε μια οικογένεια από πίσω που είναι ο σκοπός κάθε ανθρώπου... Σας παρακαλώ μην στέλνετε άνθρωποι που δεν έχουν βιώσει κάτι παρόμοιο και μπορούν να βοηθήσουν με μια σκέψη τους... Οι πενηντάρες ελεύθερες η οι άνθρωποι χωρίς παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν μπορείτε να με βοηθήσετε... Σας παρακαλώ για τελευταία φορά!

Lena_7_

# 73 στις 21/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Μα και γω σου ειπα να πεις ο,τι θες να πεις ελευθερα. Για να με πληγώσεις, πρεπει να βρίσκεσαι και σε ανάλογη θέση... Κι εσύ δεν εισαι, οποτε δεν υπάρχει προβλημα.

Lena_7_

# 74 στις 22/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Προφανώς και οι άντρες που έφεραν τις άποψεις που διάβασες και δεν μπηκες στο κοπο να απαντήσεις, για προφανεις λογους, θα είναι μεταμφιεσμενες ελεύθερες πενηνταρες μπλα μπλα μπλα...!!! Τωρα, οσο για αυτες τις ελεύθερες πενηνταρες, αν ηθελαν δια βιου να φορτωθουν εναν Σακη, Λακη, Μακη...εναν Πετρο, που θα καμαρωνε χασκογελωντας για το ποσο φορτικος θα στεκοταν πισω απο την καθε ενδεχόμενη σχέση της πρωην του, θα το ειχαν κανει ανετα. Ελα ομως που υπάρχουν και ελευθεροι, μη ανασφαλεις άνθρωποι, που δεν επιθυμουν γαμους υποταγων σε φασιστικες προσωπικοτητες, για να εξαργυρωσουν με τη ζωη τους το τιμημα της κοινωνίας, που θεωρει πετυχημένους τους παντρεμενους, σαν και του λόγου σου. Ειδαμε ποσο μανταρα τα εκανες στο γαμο σου! Και γελαω, γιατι σε φαντάζομαι 50ρη, χωρίς καν σχεση, κατα τις αρχές των λεγομενων σου, αν και εφοσον συνεχίσεις να τις ακολουθεις. Πραγμα που το βλέπω να αλλάζει, γιατι δυσκολη η καλογερικη χωρίς αυλικους στο γκρεμισμενο βασίλειο! Οπως βλεπεις, ολοι μπορούμε να πουμε ωραία λογακια...
Αρέσει στα μέλη ghost86, Sivilla_I και σε ακόμα 3 μέλη.

elenal12

# 75 στις 22/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

1) Δεν είναι κακό που αγαπάς την οικογένειά σου. 

2) Δεν είναι κακό που θες να είστε μαζί. 

3) Δεν είναι κακό που προσπαθείς να σας ενώσετε.

4) Δεν είναι κακό που αγαπάς τα παιδιά σου. 

Είναι λογικό και κατανοητό να θες να είσαι μαζί με την οικογένειά σου. Είναι επίσης θετικό, που αγαπάς τα παιδιά σου. Απλα μου φαίνεται ότι προσπαθείς να λύσεις ενα πρόβλημα (το πως θα πείσεις τη γυναίκα σου να παρακούσει τους διπροσωπους γονεις της), ενώ θα έπρεπε να σε απασχολεί γιατί έφυγε? Όχι μόνο έφυγε, αλλά βρήκε και δικηγόρο μαλιστα, μιλησε για διαζύγια, διατροφές, τα έφτιαξε με το δικηγόρο της και εν τέλει μετακόμισε στο πατρικό της. 

Για ποιο λόγο?? Τι την οδήγησε σε αυτό το σημείο? 

Κάνεις λόγο για μια γυναίκα με παιδιά η οποία φοβάται και υπακούει τους γονείς της. Μα, με λιγη λογική, είναι φανερό ότι οι γονείς πάντα θα βοηθάνε το παιδί τους,, ειδικά τα εγγονακια τους. Δηλαδη τι φοβάται? Οτι αμα ξανα απλώσει το χέρι για βοήθεια, αυτοί θα της το κόψουν?? Θα αρνηθούν να βοηθήσουν την κόρη τους εν ανάγκη με μικρά παιδιά?? 

... Δε νομίζω ... 

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ, είναι οτι η γυναίκα σου, χρησιμοποιεί τους γονείς της ως δικαιολογία, γιατί προφανώς δε θέλει να έρθει να μείνει μαζι σου. Αμα μια γυναίκα μπει στη διαδικασία που μπηκε η γυναίκα σου, δε νομίζω να της εχουν μείνει πολλά συναισθήματα ζωντανά. 

Συναντιέστε κρυφά γράφεις. Εγω βλέπω, ότι εσύ είσαι η δεύτερη επιλογή. Αν ο δικηγόρος δεν την είχε αφήσει, και αν υποθέσουμε ότι συνεχιζαν μαζί και ήταν καλά,, εσένα ούτε που θα σε θυμόταν. Απλά δεν της βγήκε με το δικηγόρο. Από την άλλη, εσυ τα κατάπιες όλα αυτά αμασητα. Περιεργο...Λίγος εγωισμός, δεν?? Θα μπορούσες να την ξεκοψεις για κανα δυο βδομάδες, έτσι για να γίνεται λόγος, τότε που θα ήταν αδύναμη, και να γυρναγες επειτα και να της έλεγες οτι για χαρη των παιδιών θες να προσπαθήσετε να τα ξαναβρείτε. Αλλα αυτο το σε συγχωρώ αμέσως και τα ξεχνάω ολα, λιγο περιεργο μου φαινεται.. 

Οπως κι αν εχει. Η γυναίκα σου δε σε θέλει. Μαλλον... Αυτό το αστείο ότι δεν την αφήνουν οι γονείς είναι παραμύθι για πενταχρονα. 

Οσον αφορά τα παιδιά σου, έχεις δίκιο. Το σωστό είναι να μεγαλώνουν με τους γονείς τους, τους κανονικούς. Δυστυχώς, έτσι όπως έχουμε γίνει, ούτε οι κανονικοι γονείς είναι καταλληλοι για τα ίδια τους τα παιδιά. Αλλα, ναι, ενας ξενος, παντα ξενος θα είναι. Το θέμα που πρέπει να κοιτάξεις είναι αν θέλει ή όχι η γυναίκα σου να γυρίσει. Οχι αν την αφήνουν. 

Αυτα από εμένα ... Αν και αγαμη, αρα άσχετη 

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από Petros811
Οι περισσότεροι εδώ μιλάτε και δίνετε απαντήσεις, λες και προσπαθώ να πείσω εσάς τους ίδιους να με πιστέψετε και να την πείσετε να γυρίσει... Προσπάθειτε να με βγάλετε σκάρτο.. είναι τόσο κακό που αγαπάω την οικογένειά μου;;; Είναι τόσο κακό που θέλω να είμαστε μαζί;;; Είναι τόσο κακό που προσπαθώ να μας ενώσω;;;(είτε γίνει, είτε όχι).. είναι τόσο κακό που αγαπάω τα παιδιά μου;;; Κολλήσατε πως δεν θέλω έναν ενδεχόμενο πατριό δίπλα στα παιδιά μου... Ε δε το θέλω αυτό, πως να το κάνουμε;;; Δεν ζήτησα να μου αλλάξετε μυαλά, αυτός είμαι!!! Το ότι δεν βρήκατε ορισμένες κάποιον να κάνει τόσα πολλά για εσάς, δεν παει να πει πως δεν υπάρχουν άνθρωποι που τα κάνουν... Οι περισσότερες εδώ είστε πενηντάρες ελεύθερες, χωρίς παιδιά...εεε τώρα τι να μου πείτε κι εσείς;;; Αν τα ξέρετε όλα και εισασταν σωστές,αυτή την στιγμή θα είχατε μια οικογένεια από πίσω που είναι ο σκοπός κάθε ανθρώπου... Σας παρακαλώ μην στέλνετε άνθρωποι που δεν έχουν βιώσει κάτι παρόμοιο και μπορούν να βοηθήσουν με μια σκέψη τους... Οι πενηντάρες ελεύθερες η οι άνθρωποι χωρίς παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν μπορείτε να με βοηθήσετε... Σας παρακαλώ για τελευταία φορά!

Sivilla_I

# 76 στις 22/1/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026

(μόνο τις "ελεύθερες άνω των 50" βλέπει

που ούτε ξέρει ποιές και πόσες απο μας είχαμε/έχουμε οικογένεια-παιδιά-σκυλιά)

(για τους ελεύθερους κουβέντα!)

και τα νεύρα κάγκελο.

μωρε και ορφανή να ήμουν, θα βρισκα γονείς να παω να κρυφτώ

Περαστικούλια γιατί απο τα νεύρα σας κινδυνεύετε κε πέτρε και όχι απο τους πιθανούς πατριούς
Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Ndreee

# 77 στις 22/1/2019
author
Ανδρας / 44 / Παντρεμένος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απαντήσεις: 200
Δε ξέρω αν παρατήρησες φίλε μου, αλλά αυτά που σου λένε οι ελεύθερες πανηντάρες και οι άνθρωποι χωρίς παιδιά, λίγο πολύ ταυτίζονται με αυτά που σου λένε οι παντρεμένοι-χωρισμένοι με παιδιά... Αλλά μάλλον δε σε αφήνουν να το δεις αυτό οι... πώς τα λένε μωρέ αυτά... να, αυτά που τα βάζουν στα μάτια... κοίτα να δεις τώρα που δε μου 'ρχεται... Αααα, ναι μωρέ, παρωπίδες τα λένε...
Αρέσει στα μέλη ghost86, MadameShuShu40 και σε ακόμα 3 μέλη.

Mindthegap-

# 78 στις 22/1/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 2.051

Και καλα ολα τα αλλα, θα  τα χωνεψω με καμια σοδα...

αυτο το... πενηνταρες ...ε οχι...μου πεσε βαρυ πρωινιατικα...
Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Lena_7_

alisida

# 79 στις 22/1/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 5.530

Δεν υπαρχει το "50αρες" 

Η αλισιδα προτιμα το 

37 +13/1 κατι σαν πυρετος δηλαδη 

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από Mindthegap-

Και καλα ολα τα αλλα, θα  τα χωνεψω με καμια σοδα...

αυτο το... πενηνταρες ...ε οχι...μου πεσε βαρυ πρωινιατικα...

MadameShuShu40

# 80 στις 22/1/2019
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 2.071
Είναι πολλοί στο σάπιο βασίλειο της Δανιμαρκιας, τελικά!!!
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε