Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Επανασύνδεση

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Petros811

# 1 στις 15/1/2019
author
Ανδρας / 38 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 15
'Aρεσαν+: 0%

Επανασύνδεση

Γεια σας..

Πριν δέκα μήνες περίπου η γυναίκα μου χώρισε και πήρε τα δύο παιδιά μας μαζί (λογικό) και μένει με τις γονείς της..χωρίσαμε για χαζά και καθημερινά πράγματα, αλλά η μεγαλύτερη αιτία ήταν οι γονείς της, τους οποίους τις έβαλε μέσα στο σπίτι μας και μας έφεραν την καταστροφή..Για να μην τα πολύ λόγω, μέσα σ'αυτούς τους μήνες, έγιναν δικαστήρια για διαζύγια, είχε βρει γκόμενο, φασαρίες, μία κόλαση!!Εγώ πότε όμως δεν σταμάτησα να προσπαθώ για τα παιδιά μου και για να της δείχνω πως όλο αυτό ήταν και είναι λάθος..Τέλος πάντων αυτή έχει χωρίσει (αναμενόμενο) μαλάκωσε και τα πηγαίνουμε καλύτερα.. Καταλαβαίνω πως πλέον σκέφτεται μια επανασύνδεση, αλλά δυστυχώς είναι φυλακισμένη στο σπίτι των γονιών της και τους φοβάται πολύ.Εδώ θέλω και την βοήθεια σας...Πως θα μπορούσαμε να το διαχειριστούμε όλο αυτό;;;Πως να τους το φέρει;;;Σας ευχαριστώ!

26-29-31

# 2 στις 15/1/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.880

Αν σε θελει και την θελεις να τους στειλει στο διαολο,και ναρθει να ζησετε 

σαν οικογενεια με τα παιδια σας...
Ολα τα αλλα ειναι ημιμετρα,ας τα ζυγισει η γυναικα σου με ποιους θελει να ζησει...
Ολοι να ναι ικανοποιημενοι δεν γινεται.

ΥΓ. Αν γυρισει μην της πρηξεις τα ουμπαλα,γιατι εκανε σχεση και δεν ξερει
που να παει η κοπελλα...θασαι αντρας μεχρι τελους.!!!
Αρέσει στα μέλη Paketo7, Konstantinos__73 και σε ακόμα 5 μέλη.

Mindthegap-

# 3 στις 16/1/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 1.954

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Petros811

...Πως θα μπορούσαμε να το διαχειριστούμε όλο αυτό;;;Πως να τους το φέρει;;;

Θα φαω τις κοτσιδες μου με αυτα που διαβαζω...

Υπαρχουν ανθρωποι που ειναι παντρεμενοι , εχουν κανει μαζι παιδια, και ρωταν αλλους

πως θα  πουν στους γονεις τους οτι θελουν να ειναι παλι μαζι...

Εσεις πρεπει να κανετε πλακα...δεν εξηγειται διαφορετικα...

Αρέσει στα μέλη mrsopi, giorgos1970-71 και σε ακόμα 5 μέλη.

archagellos

# 4 στις 16/1/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.067

man ,

πριν κανεις ονειρα για την οποια επανσυνδεση καλο θα ειναι να δειτε καποιον ειδικο .
Χωρισατε για ασχετους λογους ...γραφει οτι η αλλη ...βρηκε γκομενο !!! με την μια ...αλλα χωρισε και τωρα θελει να γυρισει σε εσενα παλι ...αλλα φοβατε τους γονεις της .
man , πιστευω οτι εχεις καταλαβει οτι κανενας απο τους δυο σας δεν ειναι 12 χρονων ...ναι ? Και πιστευεις οτι μια γυναικα με αυτη την συμπεριφορα θα μπορεσει να καταφερει να εισαστε μαζι και μια χαρα και με τα παιδια να μεγαλωνουν σε ενα σωστο περιβαλλον ? 
Και εσυ απο πλευρας σου ...εαν κανεντε αυτο το βημα ...μηπως θα πρεπει να πιασεις τους γονεις της απο τον γιακα ? και να τους τριξεις τα δοντια ? να καταλαβουν οτι η κορη τους πια ,εχει την δικη της οικογενεια .
Αλλιως , εστιασε στα παιδια σου ...να μεγαλωσουν σωστα και βρες μια κοπελλα που να μη θελει και τους γονεις μαζι μεσα στο σπιτι της .
Διοτι σαν ζευγαρι αποτυχατε ...σαν Γονεις δεν εχετε το δικαιωμα .

Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

giorgos170

# 5 στις 16/1/2019
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 6.831

απαράδεκτοι είναι , 

όλοι τους ...

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Lena_7_

# 6 στις 16/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
#3 Μη σε παραξενευει καθολου το περιστατικο! Δυστυχώς, καποιοι γονεις επιδιώκουν να φτιάξουν παιδια πληρως εξαρτημενα απο αυτους. Παιδια, που δεν μεγαλώνουν ποτε ουσιαστικα και χρειαζονται τους γονεις, για να παρουν και την πιο αστεια αποφαση. Ειναι μια χαμενη υποθεση αυτή, που θα ζοριζει οποιον έχει την ατυχια να μπλεχτει με τετοια ατομα. Για μενα, το καλύτερο ειναι να φυγει ο ανθρωπος απο αυτο το γαμο, γιατι δεν παντρευτηκε γυναικα, αλλα ολη την οικογένεια της. Μπορεί να παραμεινει συνεπής πατερας και να παρακολουθεί τα παιδια του να χειραγωγουνται απο τη μανα και τους παππούδες τους. Καταδικασμενοι άνθρωποι... Εκτος αν την παρει να φυγουν μακρια και αναλάβει την ενηλικιωση της, μαζι με την ενηλικιωση των παιδιων του...
Αρέσει στα μέλη Ian2019, panagiotismp90 και σε ακόμα 3 μέλη.

Mindthegap-

# 7 στις 16/1/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Lena_7_

Δυστυχώς, καποιοι γονεις επιδιώκουν να φτιάξουν παιδια πληρως εξαρτημενα απο αυτους. Παιδια, που δεν μεγαλώνουν ποτε ουσιαστικα και χρειαζονται τους γονεις, για να παρουν και την πιο αστεια αποφαση. Ειναι μια χαμενη υποθεση αυτή, που θα ζοριζει οποιον έχει την ατυχια να μπλεχτει με τετοια ατομα.

Δυστυχως ναι, αλλα υπαρχουν και παιδια που ενω εχουν μεγαλωσει με τετοιους γονεις , εχουν καταφερει να ξεφυγουν απο αυτο τον ιστο και να χαραξουν τον δικο τους δρομο. 

Οι γονεις δηλαδη, εχουν τεραστιο μεριδιο ευθυνης αλλα απο κει και περα εξαρταται απο την προσωπικοτητα και τον χαρακτηρα του καθενος. 

Αρέσει στα μέλη giorgos170, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 2 μέλη.

Lena_7_

# 8 στις 16/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#7 Συμφωνω, εξαρταται και απο το ποσο κυριαρχικος ειναι ο γονεας, απο το βαθμο "αναπηριας" του παιδιου, την συγκυρια του χρόνου ωριμοτητας με τις επιρροες απο φιλους, φιλες, σχεσεις. Ενα πάραδειγμα: Κολλητή παιδικη φιλη, απο επαρχιακη πολη, γνωριζει στην Πατρα, οπου σπουδαζε, τον ερωτα της ζωης της. Ειναι μαζι ολα τα χρονια των σπουδων και αποφασιζουν γαμο, που ομως προυποθετει διαμονη στην Αθηνα. Την χωριζουν οι γονεις της κατευθειαν, την αρραβωνιαζουν με καθηγητη στην επαρχιακη πολη, για να μεινει κοντα τους. Αυτη δειχνει οτι ειναι καλα, ωσπου τα Χριστούγεννα , λιγες μερες μετα τον αρραβωνα, στους 5 μηνες σχεσης τους, αυτος την ξυλοφορτωνει πανω σε μια διαφωνια. Με παιρνει τηλέφωνο ( ντρεποταν να το πει στους γονεις της), παω, της μιλαω εξω απο τα δοντια, παιρνω τηλέφωνο τον ερωτα, τα βρισκουν, παντρευονται και ερχεται ο ερωτας στην επαρχιακη πολη, γιατι αυτη δε μπορούσε να αποχωριστει τους γονεις! Αυτο επηρεαζει τα οικονομικα τους, οι καλες, στρωμενες ηδη δουλειες γι αυτον ηταν στην Αθηνα, ζοριζονται, χανουν ισορροπιες και στα 15 χρονια γαμου χωριζουν με τρια παιδια. Μια μικρη καθημερινή ιστορια, με πολλα θυματα γυρω γυρω.
Αρέσει στα μέλη mrsopi, Arxontoula_ και σε ακόμα 5 μέλη.

alisida

# 9 στις 16/1/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 5.144
Ολα αυτα ειναι που με κανουν και λεω συνεχεια στα παιδια μου : " να φυγετε,να πατε αλλου "
οσα δεν εχω πει

alisida

# 10 στις 16/1/2019
author

@Πετρος

Εκτος του οτι συμφωνω απολυτα με το #2 ειδικα με την τελευταια παραγραφο..

Θα ελεγα να κανετε την προσπαθεια επανασυνδεσης,αξιζει τον κοπο για εσας οχι μονο για τα παιδια .

Αφου τα προβληματα ηταν απο τριτους και οχι δικα σας μπορουν να ξεπεραστουν .

..Βρειτε τροπο να ειστε ανεξαρτητοι ως οικογενεια ,τα οικονομικα σας και τη φροντιδα των παιδιων να τα μοιραστητε να μην εχετε αναγκη τους παππουδες ...

Ειναι δυσκολο βεβαια να φυγετε μακρια ( οι δουλειες σας,τα σχολεια των παιδιων δυσκολα αλλαζουν ολα αυτα )...

Ζητηστε βοηθεια απο τους φιλιυς σας να μην πηγαινετε τα παιδια στους παππουδες για φυλαξη και περιοριστε επισκεψεις σε αυτους μια το πολυ φορα το μηνα για κυριακατικο τραπεζι

...Στα τηλεφωνηματα τι κανεις απαντατε ευγενικα ενα : καλα μαμα,σας φιλω,γεια !...

Το τι θα κανετε δικος σας λογαριασμος δεν χρειαζονται αναφορες και λογια ... ...

Προσεχε τους δικους σου μη σου βαλουν λογια του στυλ : αφου ηταν με αλλον κτλ κτλ.

.Δεν ηταν,πιστεψε με .

Αρέσει στα μέλη mrsopi, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.
οσα δεν εχω πει

mouri79

# 11 στις 16/1/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Απαντήσεις: 13
Ζητάς μια λύση, μια συμβουλή, ώστε να βρεί τον τρόπο η πρώην γυναίκα σου, και να μιλήσει στους δικούς της!!... Εγώ βλέπω ότι εσύ καίγεσαι να επανασυνδέσεις την οικογένεια σου... Μήπως εσύ πρέπει να πάρεις την πρωτοβουλία και να ξεκαθαρίσεις την κατάσταση και όχι να περιμένεις από τρίτους???... Είσαι σίγουρος πως θές να τα ξαναβρεις με την γυναίκα σου, η οποία σε αντικατέστησε αμέσως μόλις χωρίσατε???... Εκτός και αν δεν σε ενόχλησε τόσο αυτή της η κίνηση!!... Τέλος... Υπάρχει κάποιου είδους εξάρτησης με τα πεθερικά σου??...
Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

Ndreee

# 12 στις 16/1/2019
author
Ανδρας / 44 / Παντρεμένος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απαντήσεις: 200

Δυστυχώς είναι και αυτοί οι γονείς που επεμβαίνοντας στις ζωές των παιδιών του, θεωρούν ότι φροντίζουν για την ευτυχία τους (η οποία φυσικά υπάρχει μόνο όταν το παιδί παραμένει κοντά τους και ελεγχόμενο), ενώ στην ουσία το μόνο που κάνουν είναι να εξασφαλίζουν μια πλήρη και δύστυχη ζωή για αυτά. Και αν η γυναίκα σου δε το καταλάβει αυτό, αν δε καταλάβει ότι πλέον έχει τη δική της ζωή και τα δικά της παιδιά να φροντίσει για το καλύτερο, τότε απλά είναι μια χαμένη υπόθεση. Στο χέρι της είναι, όχι στο δικό σου. Αν δε το καταλάβει για να κάνει την επανάστασή της, τότε απλά θα μείνει μες το βρακί της μάνας της. Φρόντισε και εσύ να μη μείνεις μες στο ίδιο βρακί όμως...

Αρέσει στο μέλος Petros811

Konstantinos__73

# 13 στις 16/1/2019
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 197
Αρρωστημένα "οιδιποδεια συμπλεγματα"...Πότε δεν τα κατάλαβε η δικη μου λογική, όταν τα ακούω...το αντίθετο συμβαίνει:εξοργίζομαι με την απύθμενη μετριότητα των μέτρων!...ήδη έπρεπε να χες αναχωρήσει. Μα, τόσο δύσκολα πια, κάποια πράγματα? Μάλλον, εγώ είμαι ο περίεργος που δε καταλαβαίνω τους ανθρώπους.

Petros811

# 14 στις 16/1/2019
author
Σας ευχαριστώ όλους...Αλλά η μοναδική απάντηση ήταν η πρώτη που λέει να τους διάολο στείλουμε... Όλες οι άλλες οι απαντήσεις ήταν αν θα πρέπει να τα ξανά βρούμε..Αλλά το θέμα μου δεν ήταν αν τα ξανά βρω, αλλά πως θα μπορούσα να την κάνω να τους αποβάλλει και να πάρει την απόφαση της χωρίς τον φόβο τους...Και έχω δύο παιδιά που δεν θέλω να ζήσουν ένα χωρισμό!!!

tzoulia59

# 15 στις 16/1/2019
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.894

εγω δεν θα εστιασω καθολου στο γεγονος οτι η κοπελα εφερνε τους γονεις της μεσα στο σπιτι ...

το θεωρω φυσιολογικο και πολυ συνηθισμενο να εχουμε ολοι επαφη με τους γονεις μας ,,,μετα τον γαμο,,

και ειδικα οταν αποχτουμε παιδια ,,,

στην τελικη δεν φυτρωσαμε

και με τα  παιδια  χρειαζομαστε βοηθεια ολοι ..

ως σε ποιο σημειο παραχωρησατε το δικαιωμα να παρεμβαινουν στην ζωη σας και στην καθημεριοτητα σας 

και παλι το μετρο για τον καθε εναν ειναι αλλο ,,

δεν νωριζουμε τις καταστασεις και τα προσωπα ,,

αρα δεν μπορουμε να δωσουμε μια ασφαλη απαντηση γι  αυτο ,,,

αλλα αυτο  φιλε μου,,, να χωρισετε,,, να φυγει με   τα παιδια στους γονεις της 

και εκει να βρει αλλον ,,,

πολυ μ ενοχλησε ,,,

και το μαζευω ,,,πολυ φοβαμαι οτι ο κοπος ειναι ματαιος ,,,

γιατι πιστευω οτι και να τα ξαναβρειτε η γυναικα σου θα σε χωρισει και παλι 

γιατι θα εχει βρει αλλον ,,

αυτο ειναι το κεντρικο συμπερασμα ,,,

παλεψε το... αλλα 

εχε κι αυτο στο πισω μερος του μυαλου σου

για να μην λες οτι δεν στο ειπαμε ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Petros811

Επανασύνδεση

Γεια σας..

Πριν δέκα μήνες περίπου η γυναίκα μου χώρισε και πήρε τα δύο παιδιά μας μαζί (λογικό) και μένει με τις γονείς της..χωρίσαμε για χαζά και καθημερινά πράγματα, αλλά η μεγαλύτερη αιτία ήταν οι γονείς της, τους οποίους τις έβαλε μέσα στο σπίτι μας και μας έφεραν την καταστροφή..Για να μην τα πολύ λόγω, μέσα σ'αυτούς τους μήνες, έγιναν δικαστήρια για διαζύγια, είχε βρει γκόμενο, φασαρίες, μία κόλαση!!Εγώ πότε όμως δεν σταμάτησα να προσπαθώ για τα παιδιά μου και για να της δείχνω πως όλο αυτό ήταν και είναι λάθος..Τέλος πάντων αυτή έχει χωρίσει (αναμενόμενο) μαλάκωσε και τα πηγαίνουμε καλύτερα.. Καταλαβαίνω πως πλέον σκέφτεται μια επανασύνδεση, αλλά δυστυχώς είναι φυλακισμένη στο σπίτι των γονιών της και τους φοβάται πολύ.Εδώ θέλω και την βοήθεια σας...Πως θα μπορούσαμε να το διαχειριστούμε όλο αυτό;;;Πως να τους το φέρει;;;Σας ευχαριστώ!

Αρέσει στο μέλος lamprand

Petros811

# 16 στις 16/1/2019
author
Σεβαστή βέβαια η κάθε άποψη και σας ευχαριστώ κιόλας!Αλλά λέτε οι περισσότεροι, να το τελειώσω γιατί ίσως δεν πετύχει και γιατί οι γονείς της ακόμη θα την επηρεάζουν και δεν ήταν σωστό που με το χωρίσαμε βρήκε άλλον... Συμφωνώ απολύτως μαζί σας!Αλλά για πείτε μου τώρα...Έχω δύο παιδιά 6-4 που τα υπέρ λατρεύω!!! Και θέλω να τα ζήσω, να τα δω να μεγαλώνουν, να μην χάσω ούτε μια στιγμή από την ζωή τους... Αυτό μπορώ να το καταφέρω όταν θα είμαι μπαμπάς με τις ώρες;;; Και σας πληροφορώ πως τα βλέπω σχεδόν κάθε μέρα και αν μου περισσεύει έστω και μια ώρα ελεύθερη, αυτή θα την περάσω με τα παιδιά, αλλά και όταν πάλι τα γυρίζω στην μαμά τους, εγώ νιώθω κενό και μόνος!!! Εγώ τουλάχιστον σαν πατέρας τα θέλω κάθε δευτερόλεπτο!!!Το άλλο και το πιο σημαντικό κομμάτι είναι, πως δεν θα επιτρέψω να βάλει ποτέ κάποιον δίπλα στα παιδιά μου και ειδικά στην κόρη μου... Λίγα ακούμε;;; Μπείτε και διαβάστε ειδήσεις τι γίνετε με πάτριους.. Και βέβαια υπάρχουν εξαιρέσεις, αλλά ποιος το βεβαιώνει αυτό,ότι θα είναι στο παιδί μου;;; Φανταστείτε την κόρη μου στα 15 π.χ. και αυτόν στα 45, να την βλέπει να βγαίνει από το ντουζ η να είναι πιο ανάλαφρα ντυμένη στο σπίτι... Ρε είμαστε σοβαροί;;;Δεν παύει να είναι ένας ξένος!Όπως δεν θα βάλω άλλη δίπλα στα παιδιά μου, έτσι δεν θα δεχτώ να βάλει άλλον! Δεν ξέρω πως ακούγεται, αλλά αυτή είναι η δική μου άποψη!! Μακριά από τα παιδιά μου και ας κάνει ότι θέλει...Όσο το κομμάτι πως βρήκε άλλον, ίσως την δικαιολογήσω τώρα, ίσως με συμφέρει να πιστεύω και κάτι τέτοιο βέβαια, πως ήταν και αυτός μια ίδια φάση, ότι βρήκαν εκείνη την στιγμή κοινά σημεία και συζητήσεις και ίσως στηρίχτηκε κάπου... Αλλά κράτησε πάρα πολύ λίγο και έφαγε και τα μούτρα της με τον συγκεκριμένο... Ίσως να πήρε και ένα μάθημα, πως δεν είναι όλα όπως τα φαντάστηκε η της είπαν..Οπότε για όλα αυτά θα ήθελα να ενώσω την οικογένειά μου!!!Αυτή είναι η δική μου άποψη...
Αρέσει στα μέλη ghost86, alisida

alisida

# 17 στις 17/1/2019
author

Ολα αυτα που γραφεις ειναι αρκετα σοβαροι λογοι για να συζητησετε με τη γυναικα σου το θεμα επανασυνδεσης...Ομως δεν καταλαβαινω γιατι δεν ξεκινας απο αυτα ,αλλα ξεκινας απο το πως θα το πει στους γονεις της ...Αυτο ειναι το τελευταιο και γιατι δηλ θα πρεπει να τους εξηγησει κατι ? Θα πει απλα,φευγω γεια σας ...Υπαρχει καποιος λογος που χρειαζεστε την εγκριση τους για να ειστε παλι μαζι ?
Αρέσει στα μέλη mrsopi, maraki_lar_1980

Lena_7_

# 18 στις 17/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

Μα ετσι κι αλλιως τα παιδια ζουνε ηδη τον χωρισμο εδω και δεκα μηνες!  Εσυ ανεφερες δικαστηρια, φασαριες κλπ.  Για ποια πραγματα η καταστασεις κατηγορηθηκες και εφυγε η συζυγος απο το σπιτι? Σε ποια θεματα εβαλαν το χερακι τους οι γονεις της?

Αρέσει στα μέλη mrsopi, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 1 μέλος.

Mindthegap-

# 19 στις 17/1/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Petros811
Το άλλο και το πιο σημαντικό κομμάτι είναι, πως δεν θα επιτρέψω να βάλει ποτέ κάποιον δίπλα στα παιδιά μου και ειδικά στην κόρη μου... Λίγα ακούμε;;; Μπείτε και διαβάστε ειδήσεις τι γίνετε με πάτριους.. Και βέβαια υπάρχουν εξαιρέσεις, αλλά ποιος το βεβαιώνει αυτό,ότι θα είναι στο παιδί μου;;; Φανταστείτε την κόρη μου στα 15 π.χ. και αυτόν στα 45, να την βλέπει να βγαίνει από το ντουζ η να είναι πιο ανάλαφρα ντυμένη στο σπίτι... Ρε είμαστε σοβαροί;;;Δεν παύει να είναι ένας ξένος!Όπως δεν θα βάλω άλλη δίπλα στα παιδιά μου, έτσι δεν θα δεχτώ να βάλει άλλον! 

Με αυτο το σκεπτικο  η κορη σου δεν θα  μπορει να εχει φιλους, να βρει ενα αγορι στο μελλον , να παει καπου  να δουλεψει , να βγει προς τα εξω γενικοτερα, γιατι ολο και καποιος θα βρεθει να την παρενοχλησει σεξουαλικα...

Ε γιατι δεν την βαζεις σε μια αποστειρωμενη  γυαλα καλυτερα...;;

Οσο για αυτο που λες , οτι δεν θες να γινεις μπαμπας με τις ωρες, ειναι στο δικο σου χερι να μην γινεις τετοιος...

Εαν αφησουμε απ εξω το πως νιωθει η γυναικα σου για σενα και την σχεση σας, δεν αναφερεις πουθενα τι συναισθηματα εχεις για αυτην...για την σχεση σας...και πως θα μπορουσε να λειτουργησει μετα απο ολα αυτα που εγιναν...

Οποτε , ποια οικογενεια θες να ενωσεις...;;;

Αρέσει στα μέλη Red_Season, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 20 στις 17/1/2019
author

Τα παιδια ειναι σε πολλες περιπτωσεις λογος επανασυνδεσης ,αλλα εκτος απο αυτο ,δεν βλεπω ο θεματοθετης να μιλα εχθρικα για τη μητερα των παιδιων ,αντιθετα φαινεται να κατανοει τις κινησεις της

...Νομιζω οτι αυτο ειναι σημαντικο και οτι εχει ακομα συναισθηματα για εκεινη .

Για τα παιδια εχει επισης 

.Και εκεινη ,οπως μας λεει ο θεματοθετης,τελευταια ειναι πιο συζητησιμη ...

Δεν τα βλεπεις συχνα σε χωρισμους ολα αυτα ...

Μαλλον το ζευγαρι ειναι θυμα τριτων ,να ανοιξουν τα ματια τους και να το δουνε ,συμβαινει και στα καλυτερα σπιτια τι να κανουμε ..

.Αρκει που το καταλαβαν (ελπιζω)

Αρέσει στα μέλη lamprand, Petros811
οσα δεν εχω πει
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
2060825