Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως καταπολεμείται ο εθισμός στο σεξ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

better_in_time

# 1 στις 16/1/2019
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 95
Απαντήσεις: 1.418
'Aρεσαν+: 0%

Πως καταπολεμείται ο εθισμός στο σεξ?

Καλημέρα σας . Είμαι με ένα παιδί εδώ και πολύ λίγο καιρό , είναι πολύ καλός πετυχημένος στην δουλειά του ,πολύ σωστός με την οικογένειά του , αγαπά τα παιδάκια πολύ θέλει αποτι κατάλαβα οικογένεια στο άμεσο μέλλον , θεωρώ πως έχει το πακετο που λένε.,είναι εμφανίσιμος κτλπ.

Εγώ παλι ειμαι μια αρκετά εμφάνισιμη κοπέλα η οποία με όσους άντρες ήρθα λιγο κοντά η άρχιζα κάτι απο την αρχή το σεξουαλικο κομμάτι από την πλευρά τους ηταν πολύ έντονο και η επιθυμια τους ηταν τόσο εντονη που με τρομάζε και δεν μπορουσα να το διαχειριστω. Ποτέ δεν τα κατάφερα .Δεν έχω δώσει ποτέ δικαιωμα να πάρει ο άλλος αυτό το θάρρος τόσο εύκολα και ομως τυχαία να γνωρίζω του ίδιου τύπου άντρες ( σεξομανής) η μαζί με εμένα να γίνονται έτσι δεν ξερω .έχω δείξει ότι θέλω να το πάρουμε πιο σιγά να με καταλάβει και εμένα δείχνει να κατανοα όμως όλη την ώρα βρίσκει κάποια ευκαιρία και θέλει να μιλάει για αυτό .Το εκτιμώ ότι του είπα θέλω λίγο τον χρόνο μου μέχρι να ολοκληρώσουμε ομως νιώθω ότι χωρίς να το θέλει η περισσότερη ώρα της μέρας σκέφτεται αυτό και μόνο . Και θέλει να συζητά για το μέλλον που θα έρθει η μέρα να γίνει αυτό .Όταν γνωριστήκαμε επέμενε πολύ να βρεθούμε και εγώ ήθελα λίγο χρόνο να το σκεφτώ ( μέσω φειςπουκ) και πήρε τη προτοβουλια και ήρθε στην πόλη που μένω χωρις να με ενημερώσει για να μου ζητήσει να είμαστε μαζι.Φοβηθηκα λίγο αλλά γοητευτικά κιόλας και το άφησα να περασει κ του έδωσα μια γοντισα σιγά σιγά να μπει στην ζωή μου γιατί δεν με έχουν ξανακινηγυσει τόσο πολύ και έντονα. Μικρότερη στα 15 εχω δεχθεί και σεξουαλική παρενόχληση αλλα επειδή είμαι αρκετα δυναμικη σαν γυναίκα κατάφερα και βγηκα κερδισμένη χωρίς να έχουν επιτύχει τον  τελικό σκοπό τους γιατίδέφυγα καιι όχι μόνο αυτονιωθωω ικανή να βοηθησω άλλες γυναίκες που δεν ήταν τόσο τυχερές η δυνατές όσο εγώ .καθε φορα ομως που ένας άντρα με πιεζει η βιαζεται μου ξυπνούν μνημες από τότε.νιώθω ότι θελω τα φώτα σας αφο υκαι πρώτη φορά διηγουμαιι κάτι από την παιδική μου ηλικία . Και αρχίζω να πιστεύω ότι δεν έρχομαι κοντά πολύ στους άντρες λόγω αυτού που πέρασα μικρή και Ενώ τα κατάφερα και ξέφυγα από τον κίνδυνο δεν με αφήνει να έρθω πιο κοντά συναισθηματικά και ειμαι απόμακρη Ευχαριστώ πολύ .  
Αρέσει στο μέλος lamprand

alisida

# 2 στις 16/1/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 5.873

Αυτα ειναι δυο διαφορετικα θεματα

.Το πρωτο ειναι η ασχημη εμπειρια απο την εφηβια σου που λιγο- πολυ σε μπλοκαρει στο σεξουαλικο και απο την αλλη η "βιασυνη" των αντρων που γνωριζεις .. ..

.Θα ελεγα να ζητησεις ψυχολογικη υποστηριξη για το πρωτο για να εισαι σε θεση να ερμηνευεις σωστα το δευτερο ...

Στην ηλικια σου ,τιποτε δε θεωρειται βιαστικο ή εθισμος αν το θελουν και οι δυο .

Οχι οτι δεν υπαρχουν περιπτωσεις και μαλλιστα πολλες που οι αντρες ζητουν αμεσως κ μονο σεχ ,αλλα η ουσια ειναι να διακρινεις και να ξεχωριζεις ,μην τα πετας ολα .

Αρέσει στα μέλη agrotis53, tzamam και σε ακόμα 4 μέλη.
οσα δεν εχω πει

better_in_time

# 3 στις 16/1/2019
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Alisida μου λειτουργώ πάντα με το " my body my rules" πράγμα που κάποιους τους διώχνει και άλλους τους ξενερώνει.δεννεχω δει κανένα να μείνει να έχει υπομονή μαζί μου αλλά καταλαβαίνω πια ότι είναι φοβίες δικές μου και θα προσπαθήσω να το διορθώσω .θεωρούσα ότι με το να αποφύγω τη. Παρενόχληση είχε λυθεί κιόλας το θέμα και βγήκα και νικήτρια αλλά μάλλον θα πρέπει να το δω πιο εις βάθος .σε ευχαριστώ πολύ γλυκειά μου .
Αρέσει στα μέλη anassa_, alisida

Heptamer

# 4 στις 16/1/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.734

Εν γένει να εκπέμπεις πολύ σεξ απηλ

και αυτό να κάνει τους άντρες να θέλουν να σε... οριζοντιωσουν παραυτα.

Δεν το χουν αυτό όλες οι γυναίκες.

Για κάποιες που το έχουν είναι ευχή, για κάποιες κατάρα.

Οι άνδρες που σε προσεγγίζουν δεν είναι (απαραίτητα) σεξομανεις.

Απλά τους βγάζεις πολύ εντονα το σαρκικο, λόγω της έντονης ερωτικής σου αυρας.

Αρέσει στα μέλη lamprand, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 2 μέλη.

lamprand

# 5 στις 16/1/2019
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.459

αγαπητή το καλύτερο είναι να τα πεις αυτά που μας είπες και στον ενδιαφερόμενο για να ξέρει περι τίνος πρόκειται . αν δεν ξέρει τότε θα φαντάζεται διάφορα όπως ότι δεν σου πολυαρέσει ή ότι είσαι βαρεμένη .

σωστό το να ζητάς λίγο χρόνο παραπάνω γιατί και ο βιαστικός ίσως μόνο αυτό να θέλει απο σένα αλλά μπορεί να το κάνει και απο τον πόθο του για σένα .ελπίζω να μην κάνεις αυτό που μου είχε κάνει εμένα στα νειάτα μου μια και την είπα τρελή κ.α. την πολιορκησα λίγες μερες και ένα βράδυ πάμε σε μια παμπ υπαίθρια με λίγο κόσμο φιλιθήκαμε λίγο  εγώ σταμάτησα γιατί δεν μ αρέσει μπροστά σε κόσμο να σαλιαρίζω αλλά αυτή τίποτα δεν έβαλε γλώσσα μέσα της ...όλο στο δικό μου στόμα ήθελε . τέλως πάντων ωραία ήταν παρ ότι ντρεπόμουν είχα γίνει βεζούβιος μετά απο 1.- 2 ώρες φευγουμε απο κει και υπέθεσα θα πάμε να συνεχίσουμε στα δωματιά μας .αμ δε, είπε κάποια δικαιολογία και μ αφησε μόνο μου να καίγομαι . ,.εε τι θα της έσουρα δεν λέγεται 
ασε που στην συνέχεια βρήκα μια άλλη που μου την έπεσε την συνόδεψα σπίτι της φιλιθήκαμε αλλά οκ με το δίκιο της ήθελε την άλλη μέρα και αυτή ! ρε δεν γ...σται καλύτερα βλαμένες είπα εγω και την ...έκανα μονάχος ! 

panagiotismp90

# 6 στις 16/1/2019
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.326

για μενα δεν εχει να κανει με την εμφανιση σου ή με τους σεξομανεις, εγω πιστευω οτι χρειαζεται κι αλλος χρονος για να εμπιστευτεις, ειδικα εφοσον ειναι προσεγγιση ηλεκτρονικη και απο αλλη πολη. λιγο βιαστικος μου φαινεται ο φιλος, εγω θα σου λεγα να βγειτε πιο πολλες βολτες εξω.

Αρέσει στα μέλη Sagittarius1312, lamprand και σε ακόμα 1 μέλος.

panagiotismp90

# 7 στις 16/1/2019
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.326

δεν ειναι σωστα τοποθετημενη η ερωτηση του τιτλου εννοω, δεν ειναι αυτο το θεμα.

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, alisida

anassa_

# 8 στις 16/1/2019
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.864

Θεωρώ πως κάνεις λάθος οταν λες τη λέξη σεξομανής. 

Οι νέοι άνδρες εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων δίπλα σε μία νεα γυναίκα, ιδιαίτερα όταν είναι κ όμορφη, δεν μπορούν να αντισταθούν κ να παρακάμψουν τη φύση τους.

Οι νέες γυναίκες κι αυτές "λιώνουν"  ιδιαίτερα όταν είναι ερωτευμενες δίπλα σε έναν νέο άνδρα. Απλά όμως κρατούν όσο αντέξουν ( δύο τρεις μέρες)  τα προσχήματα λόγω "ειδικής εκπαίδευσης" ( τουλάχιστον έτσι γινόταν παλαιότερα)  τώρα ευτυχώς σιγά σιγά σταματάει αυτή η "εκπαίδευση" ... 

Εσύ προφανώς λόγω της άσχημης εμπειρίας σου, ίσως κ της λαθεμενης αντιλήψεως ( η εκπαίδευση που αναφέρω)  περί χρόνου, κ σκέψης σε ότι αφορά στο να ενδώσεις ερωτικά, μένεις πίσω κ καταστρέφεις μια εν δυνάμει όμορφη σχέση. 

Η Αλυσίδα σε συμβουλεύει καλά, συμφωνώ ...Αν όμως δεν υπάρχουν χρήματα για ειδικούς κ τέτοια, θα έλεγα να το τολμησεις εφόσον όλα φαίνονται καλά με τον νεαρό.  

Δεν θα παθεις τίποτα άσχημο ίσα ίσα θα ευχαριστηθεις τη νεότητα, η οποία περνάει κ δεν ξαναγυρνάει κ μάλιστα πολύ γρήγορα, κ προφανώς θα "ξεκουμπωσεις"... 
Και μην σκέφτεσαι την κατάληξη αυτής της σχέσης απλά να τη  ζήσεις.

Αρέσει στα μέλη ghost86, Sivilla_I και σε ακόμα 4 μέλη.

Aggelo

# 9 στις 16/1/2019
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 6.841

Ας ξεκινησουμε απο τα βασικα το να εισαι επιθυμητη δεν ειναι κακο,και ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν καποιες αλλες γυναικες που μακαριζουν την τυχη σου γι αυτο......Το να υπαρχει μεταξυ δυο ανθρωπων παθος,ενταση..ελξη κτλ μονο οτι καλυτερο...
Παμε παρακατω καθε ανθρωπος στον ερωτα εχει τους χρονους του αλλοι παιρνουν γρηγορα φωτια αλλοι καθυστερουν.Αν πιστευεις οτι πρεπει να το πας αργα,να βρεις τοτε τον καταλληλο.Ενδεχομενως το γεγονος που περιεγραψες να εχει παιξει το ρολο του.Αν σου δημιουργει προβλημα σοβαρο στις σχεσεις σου καλυτερα να επισκεφτεις καποιο ψυχολογο.Υπαρχει οπως και μια αλλη αποψη οτι αν εκτεθεις στη (φοβια) που εχεις ειναι ο μονος τροπος να λυσεις το προβλημα.Ισως τοτε με καποιον ανδρα πρεπει να ρισκαρεις...μηπως απο φυση εισαι λιγο συντηρητικη......και τελικα αυτο ειναι το προβλημα

Αρέσει στα μέλη lamprand, alisida

Ash-11

# 10 στις 16/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Έτσι όπως τα γράφεις κι όπως τα περιγράφεις και όπως σε φαντάζομαι...  μέχρι κι εγώ κολάζομαι... 

achinos

# 11 στις 16/1/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.426

ρε μπέτερ... εθισμός στο σεξ είναι όταν αποδιοργανώνεται όλη η ζωή του ανθρώπου επειδή θέλει να το κάνει συνεχώς κ είναι εκεί το μυαλό του 24/7

ε πάει κάποια στιγμή στο γιατρό... ξέρω άτομο που τον πήγαν να φανταστείς...
σου φαίνονται όλοι που βγαίνεις τέτοιοι;
 αν ναι δεν είναι λίγο απίθανο;

μήπως νομίζεις;
λέω εγώ...
Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, lamprand και σε ακόμα 2 μέλη.

better_in_time

# 12 στις 16/1/2019
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Εντάξει μπορεί το σεξομανής να είναι υπερβολικη λεξη αλλά υπερβολική ανάγκη για ερωτική επαφή ναι θεωρώ πως ναι πράγμα το οποίο δεν μαρεσε έχουν τόσα πολλά πράγματα οι άνθρωποι να κάνουν

achinos

# 13 στις 16/1/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.426

Δλδ είχες ποτέ κανονική σχέση με σεξ στη ζωή σου;

26-29-31

# 14 στις 16/1/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.140

Κοιτα ξεκινα να κανεις παρεα με 70+ που δεν εχουν το μυαλο τους στο σεξ

(που εκει τοχουν και αυτοι αλλα δεν μπορουν)και ολα καλα θα σου πανε
καθοτι οι συνομιληκοι σου εκει θα ειναι το μυαλο τους...και αν παει καλα
το σεξουαλικο κομματι να τους δεις θα συζητανε τα παντα μαζι σου!!!
Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

marie_la_journaliste

# 15 στις 16/1/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 420

κοριτσι μου καλο εισαι πολυ τυχερη!!

σκεψου οτι υπαρχουν ανθρωποι που εχουν να κανουν σεξ εδω πολλα χρονια...η αν καναν ηταν σαν να μη εκαναν...το να σε ποθει ενας αντρας σημαινει οτι του αρεσεις...επισης πολυ θετικο για σενα!!...Γιατι δε σταματας να τα αναλυεις ολα αυτα και να βρεις ενα ωραιο τυπακι να χαιρεστε κι οι δυο το σεξακι! Ειμαι σιγουρη οτι αν εισαι και με τον καταλληλο ανθρωπο μπορεις να το απογειώσεις...Απο την αρχη φαινεται αν ο αλλος το κανει επειδη ειναι λιγουρης  η επειδη ειναι καυλιαρης..εσυ αποφασιζεις που θα δωσεις ευκαιρια και που οχι.Παντως να θυμασαι...κανεις δε πεθανε απο υπερβολικη καυλα!χαλαρωσε!!!

Αρέσει στα μέλη agrotis53, _Constantine και σε ακόμα 5 μέλη.

sAvArA

# 16 στις 17/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πως καταπολεμειται ο εθισμος κτλ.;;;

Μα γιατι να "Τον" καταπολεμησεις;;;Αν δε σ αρεσει...Πανε αλλου...Βρες αλλους εθισμους, που να Σου "π α ν ε"..Δεν ξεκινας κατι ,με "π ο λ ε μ ο υ ς"...Πολυ ενεργεια χαμενη...Αν αργησεις να το καταλαβεις...ελπιζω να το καταλαβει ο εθισμενος και να την κανει μ ε λ α φ ρ α...Διαφορετικα τον βλεπω κι αυτον εδω με " θ ε μ α"..."Ειμαι σεξουαλικος και ειναι ξενερα"...Τι κανω;;

Andreass66

# 17 στις 17/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μου θυμιζεις καποια που ξερω ...ησυχια δεν με αφηνει..περα απο τη πλακα νομιζω οτι εχει απαντηθει απο τους παραπανω το θεμα αλλα θα πω και εγω μια απο τα ιδια. Η εντονη διαθεση σε σεξ βγαινει απο τους αλλους ή εξαιτειας σου (δεν το θεωρω αρνητικο) ή εχουν προβλημα αυτοι που νομιζουν οτι κανοντας συνεχες σεξ δεν θα σε χασουν. Οι πιο πολλοι ανδρες εχουν μαθει οτι πρεπει να κανουν συχνα σεξ με τη κοπελα τους για να μη παει αυτη με αλλους.Πιστευω οτι οι αλλοι θελουν τον ψυχολογο τους και οχι εσυ.Ισως μεσα απο τη συζητηση με το συντροφο σου να βρεθει λυση που να ικανοποιει και τους δυο , βεβαια χανεται ετσι η γοητεια του αυθορμητου.Αβυσος η ψυχη...πιστευω οτι κανεις δεν ειναι λαθος...απλως ειναι δυσκολο να συμβαδισουν τα θελω του ενος με τα θελω του αλλου.

Andreass66

# 18 στις 17/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

και πολυ λες...μετα τα 53 αρχιζει η ηρεμια

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από 26-29-31

Κοιτα ξεκινα να κανεις παρεα με 70+ που δεν εχουν το μυαλο τους στο σεξ

Enikos

# 19 στις 17/1/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.468

Κατι νοματεοι...

Παιζουνε με την πικρα μας.

Γουοτ καν αι σαυ...

Αιδως!!!...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, MadameShuShu40 και σε ακόμα 1 μέλος.

26-29-31

# 20 στις 17/1/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.140

Μπα αν κρινω απο τον εαυτο μου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Andreass66

και πολυ λες...μετα τα 53 αρχιζει η ηρεμια