Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως καταπολεμείται ο εθισμός στο σεξ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Andreass66

# 41 στις 18/1/2019
author
Ανδρας / 53 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 506
'Aρεσαν+: 0%
Ευτυχως που η Ελενα μας επανεφερε στη ταξη...ολο off topic βγαινετε...ελεος πα

Better...οπως τη βρισκει κανεις...χαλαρωσε και απολαυσε.

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Nikola-s και σε ακόμα 2 μέλη.

elenal12

# 42 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 726

Τα οσα περιγράφεις δε βγάζουν νόημα. Σε γνωρίσε πριν τρεις ημέρες και αποφασισε να έρθει να σε βρει και συζηταει μαλιστα για παιδια. 

Ολα αυτα ακουγονται αρκετα παράξενα. Πολυ βιαστικος και πολλα υποσχομενος φαινεται ο τύπος,, και αυτό δεν είναι ποτέ καλο. 

Θα σου πρότεινα να εισαι προσεκτικη απεναντι του και να μην αφηνεσαι εύκολα. Μπορεί να έχεις αναγκη από συναισθηματική κάλυψη, αλλά ο χρόνος γνωριμίας σας είναι αρκετα μικρός. Προσεχε αυτα τα μεγαλα λόγια. Ετσι όπως πάει, θα σου ζητησει να τον παντρεύτεις σε κανα δύο βδομάδες. 

Φυσικά,, θα ήθελα να δω αν θα λεει τα ίδια,, αφοτου το κανετε. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από better_in_time
Καλημέρα σας βλέπω εδώ μια τάση για αναζήτηση αγάπης και επιθυμίας για περισσότερο σεξ άνω των 40. Και θέλω να ρωτήσω εσείς που συμβουλεύετε εμένα να αφεθω στο σεξ εσείς το έχετε κάνει προσωπικά? Και απευθύνομαι περισσότερο σε όλους χαχα .έχω δει μια κινητικότητα εδώ στο ποστ μου έντονη. Να απαντήσω σε μερικά ερωτήματα. Πριν 3 μέρες με γνώρισε, ναι έχω ξανά υπάρξει σε κρεβάτι με άντρα και έχω ολοκληρώσει και ήταν και πολύ ωραίο , μαρεσει το παιδί πολύ αλλά φοβήθηκα το πολύ και έντονο ενδιαφέρον .με το που με γνώρισε συζητούσε για παιδιά και μου έδειχνε φωτογραφίες από ανηψακια του . Όλο αυτό εμένα με τρόμαξε γιατί οι προηγούμενες εμπειρίες ήταν λίγο ανεμτιμες σε βάθος χρόνου και έλεγαν διάφορα καλουδια για να με ρίξουν στο κρεβάτι . Μέσα σε 3 μέρες ήρθε και τις 3 αυτός οδικός και μου λέγε χθες ότι θα έρθει και αύριο . Εγώ εντομεταξυ χθες που με ακουμπούσε αρκετή ώρα ξέσπασα λίγο και φώναξα αλλά μετά από κανένα δεκάλεπτο χάθηκα στην αγκαλιά του και μου είπε εντάξει δεν χρειάζεται να με πιεζει θα έρθει από μόνο του .

Αρέσει στα μέλη lollipop123, tangerinedream και σε ακόμα 1 μέλος.

Lena_7_

# 43 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.534
#39 Ε τωρα ειναι "σεξομανεις" και οσοι υπερασπιστηκαν το σεξ και πρεπει να λογοδοτησουν; Σα να μη παμε καλα! 30 χρονων κοπελα στα ντουζενια σου βρίσκεσαι με αντρες ίδιας ηλικιας και ειναι ταμπου το σεξ; Ναναι καλα αυτοι που σου "φυτεψαν" αναχρονιστικες ιδεες για το σεξ στο μυαλουδακι σου, ετσι ωστε και το φυσιολογικο να φαντάζει ανωμαλο! Οι χρονοι για το σεξ σε καθε ζευγαρι ειναι διαφορετικοί και εξαρταται απο πολλους παραγοντες. Με το να κανεις σεξ και να μη τα βρειτε, δεν σημαίνει οτι εισαι εύκολη η οτι αυτος ειναι λιγουρης. Δεν εχουν προβλημα οι αλλοι, αλλα η θεωρηση σου για το σεξ. Και μη το ρίχνεις στην σεξουαλικη παρενοχληση η οτι εσυ μαγνητιζεις τους σεξουλιαρηδες. Υπαρχει γυναίκα που να μην παρενοχληθηκε σεξουαλικα; Ακομα και οι ασχημες η οι αντισεξουαλικες! Κλεινεις τις πόρτες και τελειωνει εκει! Χωρις αναμασηματα και η τρίχα τριχια! Ολα μεσα στο μυαλουδακι ειναι! Νομίζω οτι χρειαζεσαι η μια καλη φιλη να τα συζητήσεις να βγουν απο μεσα σου και να αλλαξεις σταση ζωης η ειδικο...Δεν μπορείς να ψυχολογησεις καν τις φυσιολογικες προθεσεις καποιου για σχεση. Ολοι στα ματια σου εχουν προθεση να σε ριξουν στο κρεβατι. Κατι εχεις υπερτιμημενο...Δε θα πω τι.
Αρέσει στα μέλη alisida, jane_do και σε ακόμα 5 μέλη.

Ndreee

# 44 στις 18/1/2019
author
Ανδρας / 44 / Παντρεμένος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 188

Εγώ γιατί από αυτά που λες καταλαβαίνω ότι δεν είναι οι άλλοι που είναι "εθισμένοι στο σεξ" αλλά εσύ που, λόγω του ιστορικού σου προφανώς και του άσχημου ομολογουμένως περιστατικού στα 15 σου, κρατάς μία έντονα αμυντική και πολύ επιφυλακτική στάση απέναντι σε όλους όσους σε προσεγγίζουν και ζητούν (μέσα σε λογικά χρονικά πλαίσια φυσικά) το αυτονόητο από μία κοπέλα που τους αρέσει; Το γεγονός ότι σε πλησιάζει όμορφα και σωστά κάποιος και δείχνει το ενδιαφέρον του (προφανώς και ερωτικό) δε σημαίνει ότι θέλει να σου κάνει κάποιο κακό, όπως αυτός στην εφηβεία σου. Προσωπικά πιστεύω ότι αυτό θα πρέπει να προσπαθήσεις να διαχειριστείς αρχικά, βασικά για εσένα την ίδια. Γιατί φαίνεται ότι όλο αυτό δε σου επιτρέπεις να αφεθείς και να απολαύσεις τη ζωή, τις σχέσεις και τον έρωτα. Όχι πως δε σε δικαιολογώ, δεν είναι και λίγο όλο αυτό που πέρασες, αλλά θα πρέπει να βρεις τρόπο να το αποβάλλεις όσο είναι δυνατόν. 

Τώρα για τον άλλο κύριο που μέσα από την επικοινωνία σας στο Facebook κατάλαβε ότι είσαι η γυναίκα της ζωής του και έκανε τα ταξίδι για να σε γνωρίσει και να δηλώσει ότι θέλει απεγνωσμένα να είναι μαζί σου, η προσωπική μου άποψη είναι ότι συνήθως κάτι τέτοια συμβαίνουν μόνο σε ιστορίες που τελειώνουν με τη φράση "και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα"... Δεν είναι φυσιολογική συμπεριφορά αυτή από κάποιον που είναι σχετικά ok...
Αρέσει στα μέλη alisida, maraki_lar_1980

better_in_time

# 45 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 92
Απαντήσεις: 1.372
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας και όλα τα χω λάβει υπόψη μου είναι πόλυ όμορφα αυτά που μου γράφετε και σας ευχαριστώ και θα προσπαθήσω να βλέπω με διαφορετικό τρόπο τα πράγματα και ίσως να έχετε και σωστό ισως για αυτό δείχνω κάτι άλλο και στο τέλος χαλάει το γλυκό εκεί που θα μπορούσα να έχω μια υγιές σχέση .σας ευχαριστώ πολύ για όλα το εκτιμώ
Αρέσει στα μέλη tangerinedream, lamprand

marie_la_journaliste

# 46 στις 20/1/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 270

αυτο με τη μονοπολη.

πολυ μου άρεσε Ελενα!!...πιο βαρετο παιχνίδι πεθαίνεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από elenal12

Ηρεμησε.. Οι σεξομανεις είναι ατομα εθισμενα στο σεξ γενικότερα, κι όχι μόνο μαζι σου ειδικοτερα.

Οσον αφορά το παιδί, ποσο καιρο μιλαγατε οταν αποφασισε να ανεβει στην πολη σου και να σε γνωρίσει? Κανείς δεν πρόκειται να κάνει ταξιδια,, απλα για κουβεντούλα. Θα έπρεπε να το γνωρίζεις.

Οσο για την παρενόχληση,, λυπάμαι,, αλλα αυτα συμβαίνουν συχνα. Ειναι θετικο που καταφερες και το ξεπέρασες, αλλα δε χρειάζεται να το σκεφτεσαι ουτε να επιρριπτεις τις ευθυνες αποκλειστικά και μονο σε αυτό το γεγονος. 

Εαν είσαι αρκετά εμφάνισιμη, είναι λογικό να εχεις αντρες δίπλα σου, οι οποίοι θα θελουν σεξ απο εσενα. Τι αλλο δηλαδη να θελουν? Να παιξετε μονοπολη?

Απο την άλλη, επειδή εκείνοι θελουν σεξ, δε σημαίνει ότι εσυ θα πρέπει να τους το δωσεις. Το θεμα ειναι να το κάνεις με κάποιον που σου αρεσει και τον θες, εκει θα σου βγει αβίαστα . Αν δε νιωθεις έτοιμη, δε χρειάζεται να πιεζεσαι. Οποτε νιωσεις εσύ έτοιμη και θελήσεις. Ο άνθρωπος που θα θελει εσενα για εσενα κι όχι απλά για σεξ, θα φανεί. Όσοι πιεζουν να το πάρουν οσο πο γρήγορα γίνεται, κράτα τους μακριά. 

Κατα τ αλλα, απολαύσε τη νεοτητα σου, οσο μπορείς με τον τρόπο που εσυ επιθυμείς. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από elenal12

Ηρεμησε.. Οι σεξομανεις είναι ατομα εθισμενα στο σεξ γενικότερα, κι όχι μόνο μαζι σου ειδικοτερα.

Οσον αφορά το παιδί, ποσο καιρο μιλαγατε οταν αποφασισε να ανεβει στην πολη σου και να σε γνωρίσει? Κανείς δεν πρόκειται να κάνει ταξιδια,, απλα για κουβεντούλα. Θα έπρεπε να το γνωρίζεις.

Οσο για την παρενόχληση,, λυπάμαι,, αλλα αυτα συμβαίνουν συχνα. Ειναι θετικο που καταφερες και το ξεπέρασες, αλλα δε χρειάζεται να το σκεφτεσαι ουτε να επιρριπτεις τις ευθυνες αποκλειστικά και μονο σε αυτό το γεγονος. 

Εαν είσαι αρκετά εμφάνισιμη, είναι λογικό να εχεις αντρες δίπλα σου, οι οποίοι θα θελουν σεξ απο εσενα. Τι αλλο δηλαδη να θελουν? Να παιξετε μονοπολη?

Απο την άλλη, επειδή εκείνοι θελουν σεξ, δε σημαίνει ότι εσυ θα πρέπει να τους το δωσεις. Το θεμα ειναι να το κάνεις με κάποιον που σου αρεσει και τον θες, εκει θα σου βγει αβίαστα . Αν δε νιωθεις έτοιμη, δε χρειάζεται να πιεζεσαι. Οποτε νιωσεις εσύ έτοιμη και θελήσεις. Ο άνθρωπος που θα θελει εσενα για εσενα κι όχι απλά για σεξ, θα φανεί. Όσοι πιεζουν να το πάρουν οσο πο γρήγορα γίνεται, κράτα τους μακριά. 

Κατα τ αλλα, απολαύσε τη νεοτητα σου, οσο μπορείς με τον τρόπο που εσυ επιθυμείς. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από elenal12

Αρέσει στο μέλος tangerinedream

ghost86

# 47 στις 20/1/2019
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 48

Πάντως αν και ο καθένας εχει τους δικούς του χρόνους στον ερωτα όντως, 3 μέρες γνωριμία ειναι όντως γρήγορα για ν’ ανοιχτείς στον άλλο γενικά κι η κοπέλα ειναι εντελώς φυσιολογικό να μη νιώθει άνετα ακόμα...

Αρέσει στα μέλη tangerinedream, better_in_time

better_in_time

# 48 στις 4/2/2019
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Καμία λύση βρήκαμε για την φουκαριαρα την μπετερ ? Η μπα?
Αρέσει στα μέλη giorgos170, tangerinedream

MadameShuShu40

# 49 στις 4/2/2019
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.390

Να κάνεις σεξ!!!

Γιατί όπως λέει και ο Γιώργος Μαρίνος:

Γιατί το sex είναι μια άλλη ιστορία δε θέλει φασαρία

μπλα μπλα και θεωρία θέλει ίντριγκα ρυθμό και αβαρία

Να φτάσει η συνουσία και να δέσει το γλυκό

Κι είναι εκείνο που σε άγει και σε φέρει την ώρα που γουστάρεις κάποιος να σου βάλει χέρι

Κι όποιος κάνει, ότι καλά το ξέρει δε τα `χει καταφέρει ποτέ στο τελικό

Αρέσει στα μέλη tangerinedream, better_in_time και σε ακόμα 1 μέλος.

better_in_time

# 50 στις 5/2/2019
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Χαχαχαχα όταν κάνω θα βγω εδώ να σας δείξω και το άσπρο σεντόνι ... ???
Αρέσει στο μέλος tangerinedream

tangerinedream

# 51 στις 5/2/2019
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Ιαπωνία
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.817

...πππσσσςςς θεματάρα!!! πολυ ενδοιαφέρον, πολυ δυνατό το θέμα σου καλή μας φίλη!!! ...

Αρέσει στο μέλος Nikola-s

__mikeman

# 52 στις 8/2/2019
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 1.931

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από better_in_time
Καμία λύση βρήκαμε για την φουκαριαρα την μπετερ ? Η μπα?

Τι?Aκομα???

Ρε συ μπετερ την άλλη βδομάδα είναι και του Αγίου...

Eυκαιρία είναι...

Αρέσει στο μέλος Nikola-s

better_in_time

# 53 την Πέμπτη στις 0:10
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Αύριο του Αγίου Βαλεντίνου και το πιο κοντινό σε έρωτα είναι με σοκολάτα ...
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

Alezandra

# 54 την Παρασκευή στις 9:54
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 8
Εγω παντως του αγιου βαλεντινου δεν εκανα σεξ.Μαλλον θα κανω του αλλου αγιου αποσο βλεπω τα πραγματα .
Αρέσει στο μέλος better_in_time
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost