Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σας αρέσει η γυναίκα να είναι περισσότερο ή λιγότερο περιποιημένη;

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

Red_Season

# 21 στις 17/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από alisida
Με την ευκαιρια,αφου η ερωτηση μου ταιριαζει με το θεμα,εχω λοιπον μια απορια :Γνωριζω 1-2 γυναικες τις οποιες βλεπω σχεδον καθημερινα εδω και 15 χρονια ,παντα ντυμενες με τζην κ πουλοβερ ή t-shirt ,το καλοκαιρι χωρις ιχνος μακιγιαζ ,ουτε ενα κολιεδακι- φουλαρακι- τακουνι κατι δηλ που να δειχνει λιγο γυναικειο το ντυσιμο...Φανταζομαι οτι ετσι ειναι ολες τις μερες κ ωρες και σκεφτομαι τους συζυγους αυτων,και αναρωτιεμαι αν τις βρισκουν βαρετες εμφανησιακα και αν τις συγκρινουν με αλλες κοκετουλες ( δε μιλω για ομορφια αλλα για θηλυκη εμφανιση ).

Αυτό το γνωρίζουν μόνο οι δικοί τους...

Aggelo

# 22 στις 18/1/2019
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115
'Aρεσαν+: 0%

Μ αρεσει τα μαλα η γυναικα να εχει Finezza

και να μην ειναι κακογουστη και υπερβολικη

Αρέσει στα μέλη anassa_, alisida

giorgos1970-71

# 23 στις 18/1/2019
author
Ανδρας / 51 / Χήρος
Ν. Ευβοίας / Αυλίδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 94

ποιος ασχολειται με το σεξ φιλε μου...

οταν η αλλη δεν ξερει να ραψει ενα κουμπι,εστω ρε φιλε να σου τηγανισει δυο αυγα και να σου κανει αρνακι με μμπαμιες ξξενερωνεις...

αυτη ηταν η αιτια που ψαχνοντας να βρω απαντησεις,μπηκα στο φορουμ στο σχεσεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από 26-29-31

Στο σεξ ζωρζ?

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, 26-29-31

Sivilla_I

# 24 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026

ε

κλασικά.

Ευτυχώς αυτούς τους χαρακτηρισμούς τους έχουν γραμμένους (ας μη πούμε τίποτα χειρότερο)

οι κανονικοί άνθρωποι

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Red_Season

Υποτιμητικός χαρακτηρισμός γυναίκας λόγω του ντυσίματος της (αμπέχονο, αρβύλες, τζην, φαρδιά μάλλινα πουλόβερ), που καθιερώθηκε την δεκαετία του '70 και αφορούσε κυρίως τις φοιτήτριες...Το όνομα οφείλεται στον τορβά, το μάλλινο σακίδιο, που είχαν όλες τους περασμένο χιαστί στον ώμο.Το ντύσιμο υποδηλώνει ανεμελιά, έλλειψη προσεγμένης εμφάνισης και αντίστοιχη φιλοσοφία.Ο χαρακτηρισμός «ταγάρι» είναι συνώνυμος της απεριποίητης, αντισεξουαλικής γυναίκας.

από το Internet

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, anassa_

alisida

# 25 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.581

Δηλαδη ? Δεν καταλαβα τι ρωτας

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από jane_do

Εμφανισιακά πού τις κατατάσσεις;

Andreass66

# 26 στις 18/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θεωρω οτι η γυναικα πρεπει να δειχνει γυναικα οχι μονο μεσα της αλλα και στην εμφανιση...η εμφανιση βεβαια εχει να κανει και που εχει να παει...αν παει βολτα στο βουνο ή στα χιονια δεν θα βαλει τη μινι φουστα και το ψιλοτακουνο...θα ντυθει απλα...δεν μπορει να κανει αλλιως.

Αλλα στο προσωπο μου αρεσει απλο βαψιματακι οπως αναφερθηκε και απο τη Bellezza...

elenal12

# 27 στις 18/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Προσωπικά μου αρέσει η γυναίκα πρωτίστως να είναι καθαρή. Να μυρίζει πάντα ωραία το σώμα της και η αναπνοή της, εννοείται και τα ρούχα της. Δεν μπορώ τις άσχημες μυρωδιές.

Έπειτα, οσον αφορά την εμφάνιση, μου αρεσει να περιποιουμαι τον εαυτό μου και κατ επέκταση,, μου άρεσει να βλέπω περιποιημενες γυναίκες. Δίνω πολλή βάση στα χαρακτηριστικά του προσωπου και στη γεωμετρία τους. Μου αρεσει το βάψιμο και το θεωρώ τέχνη. Συνεπώς, ενα καλο μακιγιάζ είναι παντα θετικά αποδεκτό.

Σε θέμα ενδυμασίας, μου άρεσει ο καθένας να εχει το δικο του στυλ. Δεν μου αρέσει να βλέπω ντυσίματα που ειναι ακριβώς ίδια με αυτό της βιτρίνας. Θεωρω την φαντασία και το καλό γούστο, πλεονέκτημα, έτσι επικροτώ το καλο ντυσιμο με προσωπικό στυλ και αέρα.

Συνεχιζοντας, πιστεύω ότι η μισή γοητεία μιας γυναίκας ειναι στον αερα και στον τόνο της φωνής της. Μια ήρεμη γλυκιά φωνή, σε συνδυασμό με ενα ωραίο πρόσωπο και εμφανιση, είναι υπέρ αρκετά. 

Τέλος, για μενα η γυναίκα θα πρέπει να προσεχει το σώμα της, συνεπώς ενα ωραίο σωμα διατηρημένο, οχι κατι υπερβολικό, κάνουν μια γυναίκα να ξεχωρίζει σε συνδυασμό πάντα με ολα τα απαραπάνω.

ΥΓ. Ειναι δύσκολο να σαι γυναίκα.

Αρέσει στο μέλος arsinms

Mindthegap-

# 28 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από elenal12

Αυτο μου θυμιζει επιλογο απο αρθρο στο  cosmopolitan...

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, 26-29-31 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 29 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.581

Μ θυμισες καποτε ειχα φορεσει 12ποντο στυλετο τακουνι πεδιλο για να βγω σαββατοβραδο .

Στην πορεια,μας ηρθε η επιθυμια με το συνοδο μου να παμε στα βραχακια να καθισουμε .

Να με εβλεπες οταν εμφανιστηκε μια κατσαριδα να τρεχω πανω στα βραχια με το 12ποντο να παθανεις στο γελιο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Andreass66

Θεωρω οτι η γυναικα πρεπει να δειχνει γυναικα οχι μονο μεσα της αλλα και στην εμφανιση...η εμφανιση βεβαια εχει να κανει και που εχει να παει...αν παει βολτα στο βουνο ή στα χιονια δεν θα βαλει τη μινι φουστα και το ψιλοτακουνο...θα ντυθει απλα...δεν μπορει να κανει αλλιως.

Αλλα στο προσωπο μου αρεσει απλο βαψιματακι οπως αναφερθηκε και απο τη Bellezza...

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, Persefoni__

Sourya

# 30 στις 18/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δυσκολο δεν θα πει τιποτα!! Να πρεπει ολο να κανεις αποτριχωση, να φορας ψηλοτακουνα, να εισαι χτενισμενη και καλοντυμενη. Εμενα το χειροτερο μου ειναι τα σουτιεν, με ταλαιπωρουν αφανταστα σε σημειο να μην τα δεχομαι. Τι να κανουμε ομως ,η ομορφια θελει θυσιες.

Sivilla_I

# 31 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από elenal12

Είναι πανεύκολο

όταν είσαι ο εαυτός σου

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, Isaac_Clarke και σε ακόμα 3 μέλη.

ZHLIASOY

# 32 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 77 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
Η γυναικα πρεπει να εχει ΓΕΝΝΗΘΕΙ γυναικα!! Να εχει ταπεραμεντο λεγειν κ σεξ απιλ που φορωντας κ μπουρκα να σε κανει να την προσεξεις. Τι να το κανεις το τελειο κορμι κ το μακιγιαζ κ το τελειο ντυσιμο οταν λειπουν αυτα!!
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Lena_7_

Lena_7_

# 33 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
Οι άνθρωποι πρεπει ναναι ο εαυτος τους, τπτ επιτηδευμενο. Αν γουσταρουν να βγουν με φορμες, αβαφοι, αχτενιστοι κλπ οπουδηποτε, αυτο να κανουν. Αν τους βαρεσει να ντυθουν εξεζητημενα χωρις λογο, αυτο να κανουν. Αυτους εκτιμω. Τους ελευθερους. Ολα τα αλλα περι dress code αναλογως την περιστασις, με αφηνουν αδιαφορη. Τους υπακουους σε κοινωνικους κανονες, θέλω να τους εξαφανισω και απο το οπτικο μου πεδιο. Μου χαλανε τη μερα.
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Ndreee και σε ακόμα 5 μέλη.

Mindthegap-

# 34 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Sourya

Εμενα το χειροτερο μου ειναι τα σουτιεν, 

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

Arxontoula_

# 35 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744
Εμένα μια στο τόσο (από τρίμηνο και πάνω) με πιάνει μια φιλοτιμία και ντύνομαι γυναίκα. Τουτέστιν, φοράω κραγιόν και κοιτάζω να ταιριάζει η μπλούζα με το παντελόνι - στο τσακίρ κέφι, η τσάντα με το παπούτσι. Κρατάει το όλον τρεις μέρες, βαριά βδομάδα, μετά με στρεσάρει αυτή η κατάσταση και επιστρέφω στα κανονικά μου.

Κατά τα λοιπά, μου αρέσει η γυναίκα να είναι περιποιημένη.
Αρκεί να μην είμαι εγώ αυτή η γυναίκα.

Αρέσει στα μέλη Sivilla_I, anassa_

MadameShuShu40

# 36 στις 18/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η καθαριότητα και η καλή εμφάνιση αφορούν και στα δύο φύλα.

Δλδ, η γυναίκα πρέπει να κάνει θυσίες, λέμε τώρα, να διατηρηθεί κομψή και αδύνατη να βάφεται να ντύνεται κομψα μόνο επειδή είναι γυναίκα και ένας άντρας, αντιστοιχου ηλικίας, μπορεί να τρώει σαν βόδι, και να περιφέρει τα έξτρα κιλά του, επειδή κάποτε είπαν ότι οι κοιλίτσα στον άντρα είναι γοητεία??

Όλοι ανεξάρτητου φύλου, καλό είναι να περιποιούνται τον εαυτό τους, στο βαθμό που θέλουν οι ίδιοι.

Ααααχχχ ειείν δύσκολο να είσαι άνθρωπος!!(Υστερόγραφο του Homo Neanderthal)

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

giorgos1970-71

# 37 στις 18/1/2019
author
Ανδρας / 51 / Χήρος
Ν. Ευβοίας / Αυλίδα
Απαντήσεις: 94

πες τα χρυσοστομη!!!

γιατι οταν τα λεμε ο τρυφωνας και εγω,γελανε μαζι μας...

ειδικα αυτα τα σουτιεεεννν...απαπαπα!!μια ωρα κανω να τα βγαλω.ξερεις ποσα εχω σκισει;

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Sourya

Δυσκολο δεν θα πει τιποτα!! Να πρεπει ολο να κανεις αποτριχωση, να φορας ψηλοτακουνα, να εισαι χτενισμενη και καλοντυμενη. Εμενα το χειροτερο μου ειναι τα σουτιεν, με ταλαιπωρουν αφανταστα σε σημειο να μην τα δεχομαι. Τι να κανουμε ομως ,η ομορφια θελει θυσιες.

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, tzoulia59

26-29-31

# 38 στις 18/1/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.661
Ότι και να φορέσει και ή γυναίκα και ό άντρας στο τέλος θα βγούνε... Όλα για αυτό το αποτέλεσμα γίνονται, χαχα χαχα χαχα χαχα
Αρέσει στα μέλη Lena_7_, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

MadameShuShu40

# 39 στις 18/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Στο καφέ που πάω, έρχεται μια κυρία, ογδόντα φεύγα, μετά του συζύγου για καφέ.

Πιο περιποιημένο ζευγάρι, και ειδικά σε τέτοια ηλικία δεν έχω ματαξαναδει.

Καθαροί, καλοντυμένοι, άψογοι συνδυασμοί χρωμάτων, υφασμάτων, αξεσουάρ.

Φαίνεται όμως, ότι τίποτα δεν είναι επιτηδευμένο.Τους βγαίνει, εντελώς φυσικά.Έχουν μια φινέτσα, ρε παιδί μου, που είναι στο dna τους.

Αυτό ήθελα πάντα να το έχω.

Να ξεχυλιζει η φινέτσα, ακόμα και όταν φοράω φόρμες!!!

Φεύ όμως...

_Bellezza_

# 40 στις 18/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εχει να κανει με την αυρα και τροπο, που κινουμαστε στον χωρο, περα απο τα ρουχα. 

Επισης ενας ανθρωπος, που "το εχει" με το στυλ, ακομη και με κομματια απο παγκο σε παζαρι θα φτιαξει συνδυασμο σωστο. 

Δεν χρειαζονται απαραιτητα ακριβες μαρκες. 

Εαν αποφασισει καποιος να καλλιεργησει την αισθητικη του και εχει χρονο και καποιο -εστω και μικρο- μπατζετ, μπορει να ειναι καλοντυμενος και σικατος.

Αρέσει στο μέλος girl_aloud
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε