Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σας αρέσει η γυναίκα να είναι περισσότερο ή λιγότερο περιποιημένη;

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

Lena_7_

# 101 στις 19/1/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
'Aρεσαν+: 0%
#100 Καλα που υπαρχουν οι επιμελητριες με τις μπλε ποδιες..εμαθα πως το φορουμ θα φερει και ερυθροσταυριτισσες ( αυτες με τα ασπρα περιβραχιονια με τον κοκκινο σταυρό) για τα βαρια περιστατικα...γκουχ...
Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Lena_7_

# 102 στις 19/1/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#97 Ειναι σα να κραταω στο χερι ένα χωνακι παγωτο σοκολατα που λιώνει, στο δειχνω και συ μου ζητας επιχειρηματα για το αν ειναι παγωτο...

Sourya

# 103 στις 19/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 100 από Paralia48

σύ μαντάμ, πώς εκφράζεσαι έτσι;

Για κάτσε φρόνιμα , μη σε πάω στο γυμνασιάρχη...

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 4c9208e50764ac08951edf30eb530687.jpg (45.6KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 81 φορές

Sivilla_I

# 104 στις 19/1/2019
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Γυναίκα είμαι εξ ορισμού, 

εκ φύσεως κ εκ της γενετικής. 

Παραμύθιασμα η βιολογία? 

τι άλλο θ' ακούσουμε

Παράθεση:
Σχόλιο # 76 από lamprand

δηλαδή τι εννοείς ; είναι ο εαυτός σου κάτι απόλυτο και ανεπηρέαστο από τον περίγυρο ;

δεν υπόκειται και αυτός στο ¨"τα πάντα ρει " ; 

μπορείς να αισθάνεσαι εσύ γυναίκα όταν όλοι οι άντρες δεν σε θεωρούν ;

μου φαίνεται δεν πατάτε στην πραγματικότητα ! αυτοπαραμύθιασμα λέγεται αυτό 

μπορώ εγώ να ζήσω ευτυχής όντας κακότροπος μισογύνης βιαιος εθισμένος κ.α. επειδή έχω αποδεχτεί τον εαυτό μου ;

Αρέσει στα μέλη Arxontoula_, Lena_7_

Sivilla_I

# 105 στις 19/1/2019
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 84 από MadameShuShu40

Τι πίνεις, χρυσέ μου, με τον καφέ σου???

(κατάφερες και το διάβασες? ΗΡΩΙΔΑ) 

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

Sivilla_I

# 106 στις 19/1/2019
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Αρχικά, η γυναίκα (ο άντρας, το παιδί, το σκυλί, το ρακούν)

δεν πρέπει τίποτα.

Αυτό για αρχή

έχει κι άλλα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 92 από ZHLIASOY
Η γυναικα πρεπει να ειναι επιμελως ατιμελητη..το πολυ φτιαγμενη κ το πολυ προσεγμενη δηλωνει απελπισμενη..Τα υπολοιπα οπως προειπα η τα εχεις εκ γεννετης η οχι..εχω δει κατι σικατες προσεγμενες ομορφες ..σκετα αγγουρια ..κ καποιες αλλες με φορμες κ αθλητικα που ξεχειλιζουν ΓΥΝΑΙΚΑ!!ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...

Αρέσει στα μέλη Arxontoula_, Lena_7_

lamprand

# 107 στις 19/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 105 από Sivilla_I

Γυναίκα είμαι εξ ορισμού, 

εκ φύσεως κ εκ της γενετικής. 

Παραμύθιασμα η βιολογία? 

τι άλλο θ' ακούσουμε

αυτό δεν σε κάνει γυναίκα ωραία όμως ; γυναίκα μπορει να είσαι βιολογικά αλλά αν δεν κάνεις αυτά που σου είπε η άλλη μπορεί να καταντήσεις άσχημη γυναίκα . και μεταφορικά καθόλου γυναίκα . υπάρχουν και τέτοιες ξέρεις .

πέταξες αυτό : Ε εγω δεν παλεύω Ο,τι κάνω το κάνω γιατί μου προσφέρει απόλαυση και όχι ως αγώνα να "είμαι γυναίκα" 

τι να καταλάβουμε απο αυτό ; ότι εντάξει τα κάνω αυτά που λες αλλά όχι για να είμαι γυναίκα αλλά γιατι με ευχαριστεί .  

και τι σε ευχαριστεί ; μα να είσαι ωραία γυναίκα .

πιάστηκες απο κάτι που δεν έγραψε πιο αναλυτικά η Ελενα για να πεις την εξυπνάδα σου τελικά .

η τελικά εννοούσες αυτό που εγώ κατάλαβα δεν φτιάχνομαι για τους άντρες , για μένα φτιάχνομαι .

γι αυτό σου είπα ειρωνικά ότι εσύ είσαι εκτός πραγματικότητας σαν τον Θεό (οπως τον εννοούνε οι πολλοί)

εκτός τόπου και χρόνου δηλαδή !

Sivilla_I

# 108 στις 19/1/2019
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Εχω ενα κακό συνήθειο:

δεν επιχειρώ ούτε προσπαθώ

να επικοινωνήσω

με ανθρώπους που έχουν συγκεχυμένη σκέψη

και κακή επαφή οσων θέλουν να πουν

με όσα τελικά λένε.

(το άλλο μου κακό συνήθειο είναι οι απολαύσεις. και εντάσσω σχεδόν όλες μου τις δραστηριότητες

στην ενότητα: απολαύσεις)

Παράθεση:
Σχόλιο # 108 από lamprand

αυτό δεν σε κάνει γυναίκα ωραία όμως ; γυναίκα μπορει να είσαι βιολογικά αλλά αν δεν κάνεις αυτά που σου είπε η άλλη μπορεί να καταντήσεις άσχημη γυναίκα . και μεταφορικά καθόλου γυναίκα . υπάρχουν και τέτοιες ξέρεις .

πέταξες αυτό : Ε εγω δεν παλεύω Ο,τι κάνω το κάνω γιατί μου προσφέρει απόλαυση και όχι ως αγώνα να "είμαι γυναίκα" 

τι να καταλάβουμε απο αυτό ; ότι εντάξει τα κάνω αυτά που λες αλλά όχι για να είμαι γυναίκα αλλά γιατι με ευχαριστεί .  

πιάστηκες απο κάτι που δεν έγραψε πιο αναλυτικά η Ελενα για να πεις την εξυπνάδα σου τελικά .

η τελικά εννοούσες αυτό που εγώ κατάλαβα δεν φτιάχνομαι για τους άντρες , για μένα φτιάχνομαι .

γι αυτό σου είπα ειρωνικά ότι εσύ είσαι εκτός πραγματικότητας σαν τον Θεό (οπως τον εννοούνε οι πολλοί)

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Nuvolla

# 109 στις 19/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 83 από lamprand

μισογυνισμός δεν υπάρχει γιατί δεν υπάρχει ο λόγος . 

αντιθέτως υπάρχει ο μισανδρισμός γιατί υπάρχει λόγος !

και ο λόγος είναι ότι στην καθε ενότητα υπάρχει το δυνατό και το αδύνατο που συγρούονται .

το δυνατό γιατί να μισήσει το αδύνατο ; έχει κάποιο λόγο ;

ενω του αδύνατου η μοίρα είναι να μισεί το δυνατό που το έχει σφιχταγκαλιασμένο και αιχμάλωτο στην αγάπη του !

το μίσος είναι παράγωγο της αδυναμίας και όταν αυτό εκδηλώνεται τότε η δύναμη θυμώνει και αρχίζει τα χαστούκια αλλά δεν μισεί .

ο άλλος μισεί, γι αυτό και όλα τα Ιερά βιβλία αυτό διδάσκουν γι αυτό και τείνουν όλοι οι παρακμίες να τα θεωρούν γελοία !

μισείς κάτι που είσαι ανίσχυρος μπροστά του . αν δεν είσαι ανίσχυρος τότε το πλακώνεις στο ξύλο και μετά το λυπάσαι και το αγαπάς πάλι !

αυτή είναι η πραγματικότητα , μια τραγωδία !

δεν εκφράζεις παρά τον πόνο αυτό της ζωής και θέλεις έναν άλλο κόσμο όπου δεν θα ισχύουν αυτά τα διαλεκτικά αντίθετα . μια ισότητα των αντιθέτων χωρίς πλέον την σύγκρουση ! μόνο που αυτό δεν είναι η ζωή και η εξέλιξή της  αλλά η  διαλυσή της (ο θάνατος) .

γιατί η ζωή είναι η ένωση των πραγμάτων και θάνατος ο αποχωρισμός τους ! αυτά λέγαν οι αρχαίοι .

η ζωή είναι η έλξη (αγάπη) και θάνατος η άπωση (μίσος) και αυτά είναι που κάνουν τον κόσμο και συνυπάρχουν ταυτόχρονα σε κάθε τι !

η έλξη είναι το πρωταρχικό και η άπωση το δευτερεύον σε κάθε ενότητα που υπάρχει .

όταν στην σύγκρουση αυτών των δυο κυριαρχίσει η άποση τότε έχουμε θάνατο .

το ηλιακό μας σύστημα υπάρχει ακόμα γιατί η έλξη του ήλιου είναι κυρίαρχη ακόμα όταν περάσει η άπωση και γίνει κυρίαρχη τότε θα σκορπίσει το ηλιακό μας σύστημα δηλ. θα πεθάνει .

στην ουσία δεν υπάρχει θάνατος απλά θάνατο εννοούμε της συγκεκριμένης μορφής γιατί τα σώματα θα συνεχίσουν να ζούν ακόμα αλλά σκόρπια όχι ενωμένα . θα πλανηθούν στον χώρο και άλλο θα το έλξη ο Άλφα του κενταυρου άλλα άλλοι αστέρες κτλ. 

γι αυτό και μην ελπίζετε σε μετά θάνατον ζωή σαν πλήρης οντότητα γιατί η ψυχή είναι άπειρα σωματίδια που θα σκορπίσουν στο άπειρο και θα ξαναμπουν σε άπειρες άλλες υπάρξεις !

https://www.youtube.com/watch?v=0rZ6_ehRz8Y

achinos

# 110 στις 19/1/2019
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762

νουβ... το λιβανιστήρι ρε συ...

Sourya

# 111 στις 19/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 108 από lamprand

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 9026fe959e1667930aacf6ed6eb0f0bb.jpg (77.16KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 72 φορές

Sourya

# 112 στις 19/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγω παιρνω ηρεμιστικα

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 2a73cf80e67da771589bc3b727b19c5b.jpg (32.37KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 72 φορές

Lena_7_

# 113 στις 19/1/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Προτσες διαβαζω...πιασαμε και τα προτσες; Είχαμε προτσες και στα χωρια μας βρε; Δεν υπαρχει σωτηρια... Νατος και ο Λενιν, οχι που δεν θα ερχοταν...να χασει το παρτυ... χουχουχουχου

ZHLIASOY

# 114 στις 19/1/2019
author
Γυναίκα / 77 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Το ωραιο φυλο!!!

Δεν αφανιζομαι ...πολαπλασιαζομαι μονο

Παράθεση:
Σχόλιο # 96 από elenal12

Πρέπει? Ποιος το ορίζει? 

Πρόσεχε, κάποιοι απο δω θέλουν να αφανίσουν αυτούς που θέτουν τα πρέπει. 

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

ZHLIASOY

# 115 στις 19/1/2019
author
Γυναίκα / 77 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Την κραταω γερα

Παράθεση:
Σχόλιο # 98 από Lena_7_
Ναι, πρόσεχε Ζηλεια να γράψεις 20 με τονο στο φορουμ, μη χάσεις τη σημαια για την 25η Μαρτιου. Οι ψωναρες σχιζονται μη και την χασουν.

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

Sourya

# 116 στις 19/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πουντος  ο Λενιν; Ααα κι εσυ ξεματιασμα θελεις

Παράθεση:
Σχόλιο # 113 από Lena_7_
Προτσες διαβαζω...πιασαμε και τα προτσες; Είχαμε προτσες και στα χωρια μας βρε; Δεν υπαρχει σωτηρια... Νατος και ο Λενιν, οχι που δεν θα ερχοταν...να χασει το παρτυ... χουχουχουχου

Sagittarius1312

# 117 στις 19/1/2019
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 13

Επειδη το θεμα αφορα κ στα δυο φυλα - αν θυμαμαι καλα- , θα αναφερθω στην εμφανιση των ανδρων... Εκτος απο το αυτονοητο  δλδ η καθαριοτητα , οι περισσοτεροι ανδρες δεν ξερουν ουτε να ντυθουν, ουτε εχουν προσωπικο στυλ, φυσικα δεν προσεχουν το βαρος τους κ δεν γυμναζονται... αλλα θελουν διπλα τους μια γυναικα περιποιημενη, φινετσατη,  με φυσικη ομορφια, καλοδιατηρημενο σωμα κ να ξερει να φτιαχνει κ μουσακα χαχαχα . Το αλλο με τον Τοτο το ξερετε? Με τι προσοντα τετοιοι ανδρες , διεκδικουν ή εστω επιθυμουν να εχουν διπλα τους αυτες τις γυναικες? Για το μυαλο κ το πνευμα τους? Δεν αρκει μονο αυτο, το ξερουμε ολοι, γιατι οπως εγραψε κ ο φιλος στην αρχη , μακρυα απο τα ταγαρια, που ναι μεν ηταν φοιτητριες αρα εξυπνες αλλα αυτο δεν ηταν αρκετο.

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, 26-29-31 και σε ακόμα 1 μέλος.

Red_Season

# 118 στις 20/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 95 από sAvArA

Το ερωτημα ειναι απλο εως χαζο...

Τοσο χαζο που τεινει στο ματαιοδοξο... Υπαρχουν ορισμενες γενικοτητες βεβαια που μπορουν να θεωρηθουν δεδομενες..

Π.χ. εδω.. στο ερωτημα ποιος θα απαντουσε απεριποιητη;;;

Τωρα ας πουμε

για τα περι ματαιοδοξιας του ερωτηματος ή του συντακτη του ερωτηματος...

Α) Αν δεν εχεις ματαιοδοξια , την θεωρεις τρομερα σημαντικη

Β) Αν παραεχεις ειναι τραυματικο

Γ) ακομα κι αν εχεις τοση οση καταντα αποχαυνωτικο

Ποια η απαντηση μου ,

στο ασχημο -ανευρο αυτο ερωτημα;;;

Η απαντηση μου ειναι αυτη που μου υπαγορευει το ηθος μου...

Δηλαδη ...Ολο το παραπανω...

Επειδή, όπως άφησες να εννοηθεί είμαι χαζός, δε κατάλαβα τίποτα 

Red_Season

# 119 στις 20/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 117 από Sagittarius1312

Επειδη το θεμα αφορα κ στα δυο φυλα - αν θυμαμαι καλα- , θα αναφερθω στην εμφανιση των ανδρων... Εκτος απο το αυτονοητο  δλδ η καθαριοτητα , οι περισσοτεροι ανδρες δεν ξερουν ουτε να ντυθουν, ουτε εχουν προσωπικο στυλ, φυσικα δεν προσεχουν το βαρος τους κ δεν γυμναζονται... αλλα θελουν διπλα τους μια γυναικα περιποιημενη, φινετσατη,  με φυσικη ομορφια, καλοδιατηρημενο σωμα κ να ξερει να φτιαχνει κ μουσακα χαχαχα . Το αλλο με τον Τοτο το ξερετε? Με τι προσοντα τετοιοι ανδρες , διεκδικουν ή εστω επιθυμουν να εχουν διπλα τους αυτες τις γυναικες? Για το μυαλο κ το πνευμα τους? Δεν αρκει μονο αυτο, το ξερουμε ολοι, γιατι οπως εγραψε κ ο φιλος στην αρχη , μακρυα απο τα ταγαρια, που ναι μεν ηταν φοιτητριες αρα εξυπνες αλλα αυτο δεν ηταν αρκετο.

Είστε εκτός θέματος.

Red_Season

# 120 στις 20/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

... Όπως και όλοι όσοι αναλώνονται σε "εντυπωσιασμούς" εις βάρος των άλλων και της συζήτησης 

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε