Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

μισογυνισμός δεν υπάρχει γιατί δεν υπάρχει ο λόγος .

Επιλέξτε σελίδα: (1-26)
Σελίδες Αρχική«17181920212223242526

Lena_7_

# 501 στις 31/3/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
'Aρεσαν+: 0%
#498 Σκληρή εκπαίδευση... Απ την άλλη, του το χρωστάω, φτάσαμε στα σκαλιά της εκκλησιας ...Ε, Λαμπραντ;

lamprand

# 502 στις 31/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

φατσούλα που ξύνει με απορία το κεφάλι της . 

lamprand

# 503 στις 31/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 501 από Lena_7_
#498 Σκληρή εκπαίδευση... Απ την άλλη, του το χρωστάω, φτάσαμε στα σκαλιά της εκκλησιας ...Ε, Λαμπραντ;

εε ; αστο Λένα γιατί συ θα με βάλεις στο πανθεον των γυναικοκτόνων 

Lena_7_

# 504 στην 1/4/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#503 Α, δεν είσαι σωστός, μόνο εσύ θα Φωσκολιαζεις στα θεματα; Εδώ και τώρα ίσα δικαιώματα!!!

agrotis53

# 505 στην 1/4/2019
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537

και απο ποτε η ελληνικη γλωσσα χανει το δικαιωμα της ενοιολογιας. δηλαδη, γυναικοκτονος= γυναικα -κτεινω (σκοτωνο)= σκοτωνο γυναικα,= γυναικοκτονος, οπως και να την ορισεις δεν χανει ουτε την ελληνικοτητα της, δεν χανει την ουσιατης που ειναι σκοτωνο γυναικα, και δεν χανει και την ερμηνεια που δινεις εσυ = σκοτωνο τη γυναικα-μου. ΠΟΥ ομως εδω στη λεξει οριζεται το μου,? γιατι δεν εχουμε κτητικη  αντωνυμια,.  απλως αυτο που εγινε ειναι ο διαχωρισμος και ο προσδιορισμος δικονομικα σαν ενας ιδιαιτερος φονος για να προσδοση κινητρα οπως παθους, τιμης, κτλ. πατριαρχικη κοινωνια βλεπεις.  Αλλα παραδοξως σε σενα αυτο προσδιοριζει οτι στρεφεται κατα του θεσμου της οικογενειας,. τι να πω, 

Παράθεση:
Σχόλιο # 496 από lamprand

στην παρακάτω διευθηνση υπάρχει ο όρος γυναικοκτόνος και άρα γυναικοκτονία , απ το 1553 που γράφτηκε αυτό το κείμενο . και αφορά αυτό που σας είπα , δηλαδή γυναικοκτόνος είναι αυτός που σκοτώνει την δική του γυναίκα .

τον παιδοκτόνο σήμερα προσπαθούν να τον ονομάσουν γυναικοκτόνο . πολύ παιδαριώδες λάθος .

να μην φαίνεται η συγγένεια της οικογένειας ! είναι γνωστό ποιοι δεν θέλουν τον θεσμό της οικογένειας .

η Γιαννακάκη και ο Σαραντάκος λέει : Καταρχάς, δεν χαρακτηρίζεται «γυναικοκτονία» ο οποιοσδήποτε φόνος γυναίκας.χαχαχ

όλοι ξέραμε ακούγοντας την φράση "αυτός είναι γυναικοκτόνος" ότι έχει σκοτώσει την γυναίκα του αυτός ή αντίστοιχα πατροκτόνος μητροκτόνος παιδοκτόνος αδελφοκτόνος κ.α. 

οι προγοδευτικοί του Συριζα και άλλων φαίνεται δεν γνωρίζουν την Ελληνική ή απλά θέλουν να την διαβρώσουν και εξαφανίσουν . 

https://books.google.gr/books?id=qoY9AQAAMAAJ&pg=PA23&lpg=PA23&dq=%CE%B3%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BA%CF%84%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CF%82&source=bl&ots=gh1aFrzUub&sig=ACfU3U058P4G7koBVjICn4XAA46rw_55sA&hl=el&sa=X&ved=2ahUKEwi7xqHWyqvhAhUnNOwKHXj1AhwQ6AEwDXoECAgQAQ

lamprand

# 506 στην 1/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 505 από agrotis53

και απο ποτε η ελληνικη γλωσσα χανει το δικαιωμα της ενοιολογιας. δηλαδη, γυναικοκτονος= γυναικα -κτεινω (σκοτωνο)= σκοτωνο γυναικα,= γυναικοκτονος, οπως και να την ορισεις δεν χανει ουτε την ελληνικοτητα της, δεν χανει την ουσιατης που ειναι σκοτωνο γυναικα, και δεν χανει και την ερμηνεια που δινεις εσυ = σκοτωνο τη γυναικα-μου. ΠΟΥ ομως εδω στη λεξει οριζεται το μου,? γιατι δεν εχουμε κτητικη  αντωνυμια,.  απλως αυτο που εγινε ειναι ο διαχωρισμος και ο προσδιορισμος δικονομικα σαν ενας ιδιαιτερος φονος για να προσδοση κινητρα οπως παθους, τιμης, κτλ. πατριαρχικη κοινωνια βλεπεις.  Αλλα παραδοξως σε σενα αυτο προσδιοριζει οτι στρεφεται κατα του θεσμου της οικογενειας,. τι να πω, 

οι λέξεις ανδροκτόνος πατροκτόνος αδελφοκτόνος μητροκτόνος γυναικοκτόνος γαμβροκτόνος είναι ενδοοικογενειακές οπότε έχουν και το κτητικό . μέχρι τώρα ξέραμε ότι αδελφοκτόνος είναι αυτός που σκότωσε τον αδελφό του όχι τον αδελφό κάποιου άλλου . πατροκτόνος είναι αυτός που σκότωσε τον πατέρα του και όχι αυτός που σκότωσε τον πατέρα μου . 

δεν γίνεται σε μια γλώσσα να έχουμε πολλές σημασίες γιατί τότε η γλώσσα δεν θα είναι μεσον συνεννόησης αλλά ενα μέσον ασυνεννοησίας . και αυτό θα γίνει όταν οι πιο πολλοί ξέρουμε τι σημαίνει και κάποιοι θα λένε όχι δεν σημαίνει αυτό σημαίνει κάτι άλλο . 

νεες λέξεις σημαίνει φτιάχνω μια λέξη γιατί δεν υπάρχει όπως π.χ. θυλεοκτονία ή θυλεοκτοπάτρον και της δίνεις την έννοια που επιθυμείς .

δεν παίρνεις μια ήδη υπάρχουσα για να την καταστρέψεις και να σημαίνει άλλο ο ένας και άλλο ο άλλος .

αυτό που γίνεται είναι εγκληματικό γιατι είχαμε μια γλώσσα ακριβείας με την αλήθεια μέσα της κρυμένη και την ξεσκίζουν κάποιοι .

απο που ρε σεις λεγοντάς μου ότι αυτός είναι γυναικοκτόνος εγώ θα καταλάβω ότι το θύμα ήταν η κόρη του ;

έτσι καταστρέφεται η γλώσσα .

η διαφωνία μου ήταν γλωσσική και σεις με κατηγορείται για άσχετα πράγματα απο την φανατίλα σας .

δεν σας πρότεινα να βρείτε μια άλλη λέξη ; τότε γιατί με κατηγορείται ότι συμφωνώ και θεωρώ αθώους τέτοιους εγκληματίες ; 

σαν τους σκοπιανούς κάνετε "όχι όχι εμείς θέλουμε αυτή που έχετε σεις γιατι είναι δικιά μας " . χαχα

λοιπόν συνάδελφε σου λέει κάποιος ότι ο Λάμπραντ είναι γυναικοκτόνος , για πες μου λοιπόν ποια γυναίκα λόγω μισογυνισμοπατριαρχιας μου κατάλαβες ότι έχω σκοτώσει ; την δική μου του γείτονα την κόρη μου ή την εγγόνα μου και όποια γυναίκα ; 

αα...  ή την Λένα ;

Arxontoula_

# 507 στην 1/4/2019
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Εκ του αστυνομικού δελτίου

Ισόβια στον συζυγοκτόνο των Τρικάλων- Σκότωσε τη γυναίκα του μαχαιρώνοντάς την θανάσιμα

Η συζυγοκτόνος των Ιωαννίνων για το πώς σκότωσε τον άνδρα της

Αμετανόητος ο 40χρονος συζυγοκτόνος που στραγγάλισε την 37χρονη σύζυγο του, στο σπίτι τους στο Βελβεντό Κοζάνης.

Εκτελέστηκε 24χρονη συζυγοκτόνος στο Ιράν - Βιαζόταν συστηματικά από τα 15 της

Έγκλημα στη Σητεία: Απολογείται ο 36χρονος συζυγοκτόνος που το μεσημέρι της περασμένης Δευτέρα στραγγάλισε την 32χρονη σύζυγό του

Η συζυγοκτόνος της Ερμιονίδας και τα μυστικά του φόνου στην Κοιλάδα

Οπότε,
Μη φοβείστε, κορίτσια κι αγόρια.

Κάντε εσείς το έγκλημα, και θα σας τις βρω εγώ τις λέξεις..

Σαν τα μπεκατσόνια θα πάμε..

Lena_7_

# 508 στην 1/4/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Το "μπατζανακοκτονος" ξέχασες, που παιζει να ειναι μπατζανακης του οποιουδήποτε Αθωους δεν τους θεωρεις, οχι, κομματάκι δικαιολογημένους όμως και μειωμενης ευθυνης ναι, δεν ξεχνιουνται oι μπουρδουκλωσιες με τα εγκληματα τιμης, που ειναι "αλλα" εγκληματα, τους σεβασμους που τους καλλιεργησε η κοινωνια και μοιραζεται την ευθυνη με το δολοφονο ...α, ναι και το αλλο, εκεί που το θύμα δεν "ηρεμουσε" τον θύτη και έγινε το κακο Λαμπραντ, ενα ειναι το σίγουρο, φορουμκτονεις

agrotis53

# 509 στις 2/4/2019
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537

σκοτωσες γυναικα , τι σχεση εχει ποια, και ποια η βαρυτητα. ? θα ξεχωρισω το θυμα? και που την ειδες την φανατιλα τωρα. η λεξη συζυγοκτονος σου λεει κατι? δεν ειναι νεα εφευρεση.δεν ειναι πιο σαφεις προσδιορισμος ? τεσπα με νοιαζει η ουσια και οχι ο ορος. και εν παση περιπτωση η ιδια η ελληνικη γλωσσα γενα ενοιολογιες , αρα που ειναι το προβλημα σου... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 506 από lamprand

οι λέξεις ανδροκτόνος πατροκτόνος αδελφοκτόνος μητροκτόνος γυναικοκτόνος γαμβροκτόνος είναι ενδοοικογενειακές οπότε έχουν και το κτητικό . μέχρι τώρα ξέραμε ότι αδελφοκτόνος είναι αυτός που σκότωσε τον αδελφό του όχι τον αδελφό κάποιου άλλου . πατροκτόνος είναι αυτός που σκότωσε τον πατέρα του και όχι αυτός που σκότωσε τον πατέρα μου . 

δεν γίνεται σε μια γλώσσα να έχουμε πολλές σημασίες γιατί τότε η γλώσσα δεν θα είναι μεσον συνεννόησης αλλά ενα μέσον ασυνεννοησίας . και αυτό θα γίνει όταν οι πιο πολλοί ξέρουμε τι σημαίνει και κάποιοι θα λένε όχι δεν σημαίνει αυτό σημαίνει κάτι άλλο . 

νεες λέξεις σημαίνει φτιάχνω μια λέξη γιατί δεν υπάρχει όπως π.χ. θυλεοκτονία ή θυλεοκτοπάτρον και της δίνεις την έννοια που επιθυμείς .

δεν παίρνεις μια ήδη υπάρχουσα για να την καταστρέψεις και να σημαίνει άλλο ο ένας και άλλο ο άλλος .

αυτό που γίνεται είναι εγκληματικό γιατι είχαμε μια γλώσσα ακριβείας με την αλήθεια μέσα της κρυμένη και την ξεσκίζουν κάποιοι .

απο που ρε σεις λεγοντάς μου ότι αυτός είναι γυναικοκτόνος εγώ θα καταλάβω ότι το θύμα ήταν η κόρη του ;

έτσι καταστρέφεται η γλώσσα .

η διαφωνία μου ήταν γλωσσική και σεις με κατηγορείται για άσχετα πράγματα απο την φανατίλα σας .

δεν σας πρότεινα να βρείτε μια άλλη λέξη ; τότε γιατί με κατηγορείται ότι συμφωνώ και θεωρώ αθώους τέτοιους εγκληματίες ; 

σαν τους σκοπιανούς κάνετε "όχι όχι εμείς θέλουμε αυτή που έχετε σεις γιατι είναι δικιά μας " . χαχα

λοιπόν συνάδελφε σου λέει κάποιος ότι ο Λάμπραντ είναι γυναικοκτόνος , για πες μου λοιπόν ποια γυναίκα λόγω μισογυνισμοπατριαρχιας μου κατάλαβες ότι έχω σκοτώσει ; την δική μου του γείτονα την κόρη μου ή την εγγόνα μου και όποια γυναίκα ; 

αα...  ή την Λένα ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-26)
Σελίδες Αρχική«17181920212223242526
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost