Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αντρας

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

26-29-31

# 41 στις 28/1/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.645
'Aρεσαν+: 0%

Τα φαινομενα απατουν 

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από 1222

Καμενος μου φαινεσε εσυ. Κριμα και εισαι ομορφαντρας

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourya

# 42 στις 28/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Με τριχες η ανευ;

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από Arxontoula_

Τα Πιστοποιημένα χαρακτηριστικά του Γνήσιου, Ελληνικού (*)(προσοχή στις απομιμήσεις)

Κεφαλή
Το κρανίο είναι ομαλά καμπυλωτό, με εμφανή υπερόφρυα τόξα και φαρδύ όσο σχεδόν το μήκος του. Καταλήγει σε αισθητή ινιακή απόφυση. Οι παρειές είναι επίπεδες και βαθιές.
Τα ζυγωματικά είναι εμφανή.

Οφθαλμοί
Μετρίου μεγέθους, σε ωοειδές σχήμα, τοποθετημένοι συμμετρικά σε παράλληλες γραμμές του επιμήκη άξονα του κρανίου, απέχουν αρκετά μεταξύ τους.
Το βλέμμα είναι σοβαρό διεισδυτικό και ήρεμο.

Τράχηλος
Είναι ισχυρός, φαρδύς, μυώδης, σχετικά βραχύς.

Ακρα
Ισχυροί ώμοι, έχουν θέση κοντά στο θώρακα. Οι ωμοπλάτες είναι επικλινείς και σχηματίζουν μέτρια γωνία με τους βραχίονες. Οι καρποί πρέπει να έχουν ελαστικότητα και δύναμη.

Σώμα
Το στήθος πρέπει να είναι ευρύ και βαθύ.Η ράχη είναι φαρδιά, ίσια και μετρίου μήκους καλυπτόμενη από ισχυρές μυϊκές μάζες. Η κάτω γραμμή του θώρακα συγκλίνει ελαφρά προς τα πίσω, σχηματίζοντας μέτρια καμπύλη που δίνει την εικόνα της σφικτής κοιλιάς, διατηρώντας όμως ικανό βάθος στην οσφυϊκή χώρα.

Χαρακτήρας και συμπεριφορά
Ανεξάρτητος, θαρραλέος, αποφασιστικός, πιστός, εργατικός με υψηλή αίσθηση καθήκοντος και ισχυρό ένστικτο προστασίας του περιβάλλοντός του. Είναι ευαίσθητος στον έπαινο και στον ψόγο και δεν ανέχεται την βίαιη συμπεριφορά. Έντονα κυριαρχικός επιδιώκει την ιεραρχική τοποθέτησή του στις υψηλότερες κοινωνικές βαθμίδες με έντονες αψιμαχίες.

(*) Ποιμενικού

Lena_7_

# 43 στις 28/1/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744

Πανως Καμενος?  

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από 1222

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, 26-29-31

Sourya

# 44 στις 28/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τελικα αποφασισε ποιον θελεις μπας και γινει κανας γαμος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από 1222

ZHLIASOY

# 45 στις 28/1/2019
author
Γυναίκα / 77 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
Οι αντρες δεν υπαρχουν ποια τους πατησε το τρενο...

122222

# 46 στις 28/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μια χαρα σε βρησκω. Ειδα και της φωτογραφιες σου. Στα νιατα σου θα εκαιγες καρδιες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από 26-29-31

Τα φαινομενα απατουν 

Arxontoula_

# 47 στις 28/1/2019
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Μιας και το ανέφερες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Sourya

Με τριχες η ανευ;

Τρίχωμα

Είναι πυκνό και άφθονο, με χοντρή τρίχα και συνίσταται από δύο μανδύες. Ο κάτω μανδύας έχει μαλακό και πυκνό τρίχωμα, ενώ ο πάνω μανδύας έχει μακρύτερο τρίχωμα με τρίχες ίσιες ή ελαφρά κυματιστές. Ο σγουρός μανδύας δεν είναι επιθυμητός. Το τρίχωμα είναι αφθονότερο στο πίσω μέρος των μηρών.

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

Sourya

# 48 στις 28/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τι ειναι, γαιδαρος η μουλαρι;

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από Arxontoula_

Μιας και το ανέφερες...

Τρίχωμα

Είναι πυκνό και άφθονο, με χοντρή τρίχα και συνίσταται από δύο μανδύες. Ο κάτω μανδύας έχει μαλακό και πυκνό τρίχωμα, ενώ ο πάνω μανδύας έχει μακρύτερο τρίχωμα με τρίχες ίσιες ή ελαφρά κυματιστές. Ο σγουρός μανδύας δεν είναι επιθυμητός. Το τρίχωμα είναι αφθονότερο στο πίσω μέρος των μηρών.

122222

# 49 στις 28/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγω αυτον τον 26... πως στο καλο τον λενε θελω αλλα αυτος κανει το κοροιδο

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από Sourya

Τελικα αποφασισε ποιον θελεις μπας και γινει κανας γαμος.

122222

# 50 στις 28/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τωρα κατι μας ειπες και του λογου σου. Τοσα αρσενικα εχει εδω μεσα δεν τα βλεπεις. Εγω θα σας τα μαθαινω

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από ZHLIASOY
Οι αντρες δεν υπαρχουν ποια τους πατησε το τρενο...

122222

# 51 στις 28/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κοριτσια αφηστε τις τριχες και πιαστε τους αντρες μη μας φυγουν

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από Arxontoula_

Μιας και το ανέφερες...

Τρίχωμα

Persefoni__

# 52 στις 28/1/2019
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 385

# 36

Όχι το 71 δεν είναι πρόβλημα . Λίγο...να... η αντίληψη για το τί είναι άντρας δεν φέρνει προς Βόρεια  Μακεδονία αλλά πρός Βόρεια Κορέα . Διακρίνεται εύκολα ο δογματισμός στην απάντηση του κυρίου. "Φυσικός ρόλος η αναπαραγωγική ικανότητα " ...εύλογα λοιπόν κάποιος αναρωτιέται , αν κάποιος άντρας δεν μπορεί ή χάσει την ικανότητά του να γονιμοποιήσει ,παύει αυτόματα να είναι άντρας; Προσπερνώ τα υπόλοιπα "μακιαβελικά" στη δική μου αντίληψη κι απλά ενημερώνω , πως οι ιδεοψυχαναγκαστικές διαταραχές ουδεμία σχέση έχουν με τον πολυγαμικό σύζυγο .. Σύμφωνα με το πιο "λαϊκό" απ όλα τα σχετικά αναγνώσματα τη Wikipedia  " Η Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή ή ΙΨΔ ή Μανιοπαρορμητική Διαταραχή (Obsessive?compulsive disorder-OCD) περιλαμβάνεται στην ομάδα των αγχωδών διαταραχών και αυτές με τη σειρά τους στην ευρύτερη ομάδα των νευρώσεων. Χαρακτηρίζεται είτε από ιδεοληψίες (obsessions) είτε από ψυχαναγκασμούς (compulsions) είτε και από τα δύο, ψυχοπαθολογικές εκδηλώσεις που συνιστούν πηγή δυσφορίας για το άτομο και απασχολούν σημαντικό μέρος από το χρόνο του και από την επαγγελματική, κοινωνική και την συναισθηματική του ζωή. Το άγχος συνδέεται συχνά με τους ψυχαναγκασμούς, καθώς και με την αντίσταση σε αυτούς, και υποχωρεί αμέσως μόλις το άτομο ενδώσει στον καταναγκασμό. Οι περισσότεροι πάσχοντες αναγνωρίζουν τον παθολογικό χαρακτήρα αυτών των καταναγκασμών καθώς και ότι είναι ανούσιοι και υπερβολικοί, ωστόσο κρίνεται εξαιρετικά δυσχερές από τους ίδιους να τους σταματήσουν" και καταληκτικά "Η διαταραχή αυτή συνήθως εμφανίζεται στην εφηβεία και εξελίσσεται σταδιακά. Η εκδήλωση της συμπτωματολογίας μπορεί να οφείλεται με ένα ποσοστό της τάξεως του 50% έως 70% σε κάποιο τραυματικό και στρεσογόνο γεγονός, ωστόσο όμως θα μπορούσε να οφείλεται και σε ένα ευχάριστο συμβάν που διατάραξε την μέχρι τότε ισορροπία στη ζωή του ατόμου. Για ένα 15% η διαταραχή αυτή επιδεινώνεται με την ηλικία και η κατάθλιψη αποτελεί μια επικίνδυνη επιπλοκή. Η εξέλιξη ωστόσο με θεραπεία είναι μεν χρόνια, αλλά το 90% των περιπτώσεων παρουσιάζει σημαντική βελτίωση..." Εν ολίγοις εδώ δεν συζητάμε - νομίζω - τα "γνωρίσματα" ενός πατέρα αλλά ενός άντρα . 

Σχόλιο # 36 από 26-29-31

Ποτε δεν ξερεις στειλτου μνμ...71 χρονων δεν ειναι προβλημα

οτι ειναι σε ξενη χωρα ειναι θεμα.. Φαντασου ναναι Βορεια Μακεδονια?

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

122222

# 53 στις 28/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν καταλαβα τον καμενο να τον παρεις εσυ

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Lena_7_

Πανως Καμενος?  

Αρέσει στο μέλος Paralia48

122222

# 54 στις 28/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ελα ντε αν ηταν επαιρνα τον πατερα μου δεν θα εψαχνα αλλου

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από Persefoni__

# 36

Όχι το 71 δεν είναι πρόβλημα . Λίγο...να... η αντίληψη για το τί είναι άντρας δεν φέρνει προς Βόρεια  Μακεδονία αλλά πρός Βόρεια Κορέα . Διακρίνεται εύκολα ο δογματισμός στην απάντηση του κυρίου. "Φυσικός ρόλος η αναπαραγωγική ικανότητα " ...εύλογα λοιπόν κάποιος αναρωτιέται , αν κάποιος άντρας δεν μπορεί ή χάσει την ικανότητά του να γονιμοποιήσει ,παύει αυτόματα να είναι άντρας; Προσπερνώ τα υπόλοιπα "μακιαβελικά" στη δική μου αντίληψη κι απλά ενημερώνω , πως οι ιδεοψυχαναγκαστικές διαταραχές ουδεμία σχέση έχουν με τον πολυγαμικό σύζυγο .. Σύμφωνα με το πιο "λαϊκό" απ όλα τα σχετικά αναγνώσματα τη Wikipedia  " Η Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή ή ΙΨΔ ή Μανιοπαρορμητική Διαταραχή (Obsessive?compulsive disorder-OCD) περιλαμβάνεται στην ομάδα των αγχωδών διαταραχών και αυτές με τη σειρά τους στην ευρύτερη ομάδα των νευρώσεων. Χαρακτηρίζεται είτε από ιδεοληψίες (obsessions) είτε από ψυχαναγκασμούς (compulsions) είτε και από τα δύο, ψυχοπαθολογικές εκδηλώσεις που συνιστούν πηγή δυσφορίας για το άτομο και απασχολούν σημαντικό μέρος από το χρόνο του και από την επαγγελματική, κοινωνική και την συναισθηματική του ζωή. Το άγχος συνδέεται συχνά με τους ψυχαναγκασμούς, καθώς και με την αντίσταση σε αυτούς, και υποχωρεί αμέσως μόλις το άτομο ενδώσει στον καταναγκασμό. Οι περισσότεροι πάσχοντες αναγνωρίζουν τον παθολογικό χαρακτήρα αυτών των καταναγκασμών καθώς και ότι είναι ανούσιοι και υπερβολικοί, ωστόσο κρίνεται εξαιρετικά δυσχερές από τους ίδιους να τους σταματήσουν" και καταληκτικά "Η διαταραχή αυτή συνήθως εμφανίζεται στην εφηβεία και εξελίσσεται σταδιακά. Η εκδήλωση της συμπτωματολογίας μπορεί να οφείλεται με ένα ποσοστό της τάξεως του 50% έως 70% σε κάποιο τραυματικό και στρεσογόνο γεγονός, ωστόσο όμως θα μπορούσε να οφείλεται και σε ένα ευχάριστο συμβάν που διατάραξε την μέχρι τότε ισορροπία στη ζωή του ατόμου. Για ένα 15% η διαταραχή αυτή επιδεινώνεται με την ηλικία και η κατάθλιψη αποτελεί μια επικίνδυνη επιπλοκή. Η εξέλιξη ωστόσο με θεραπεία είναι μεν χρόνια, αλλά το 90% των περιπτώσεων παρουσιάζει σημαντική βελτίωση..." Εν ολίγοις εδώ δεν συζητάμε - νομίζω - τα "γνωρίσματα" ενός πατέρα αλλά ενός άντρα . 

Σχόλιο # 36 από 26-29-31

Ποτε δεν ξερεις στειλτου μνμ...71 χρονων δεν ειναι προβλημα

οτι ειναι σε ξενη χωρα ειναι θεμα.. Φαντασου ναναι Βορεια Μακεδονια?

122222

# 55 στις 28/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

26 μου κανεις λαικ αρα πως να το παρω; Ατιμουτσικο με θελεις που θα μου πας;

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από 1222

Εγω αυτον τον 26... πως στο καλο τον λενε θελω αλλα αυτος κανει το κοροιδο

26-29-31

# 56 στις 28/1/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.645

46# 55#

Οι καρδιές είναι για να καίγονται,σε όλες τις ηλικίες χαχα χαχα... Όσο για το λαικ είμαι στις καλές μου σήμερα... Χαχα χαχα χαχα χαχα .
Αρέσει στο μέλος COSTAS42

Lena_7_

# 57 στις 29/1/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#57 Αιντε, ηρθε και η σειρα σου. Ιδια μέρα, ιδια ωρα κλεισε εκκλησια, ομαδικά στο Κουγκι
Αρέσει στο μέλος 26-29-31

Lena_7_

# 58 στις 29/1/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#53 Κοπελια, τον 26 τον λενε Πανω, εσυ τον εκρινες ως καμμενο...αρα Πανως Καμμενος. Και μετα αρχισες τα σαλιαρισματα, κοινως φλερτ, εγω θα τον παρω; Αμ δε...
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost