Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

*Ερευνα*

Επιλέξτε σελίδα: (1-27)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

sakis2015

# 1 στην 1/2/2019
author
Ανδρας / 50 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 38
'Aρεσαν+: 0%

*Ερευνα*

Διερευνω ενα θεμα  που με προβληματιζει  και  θα ηθελα την αποψη σας ...Δεχομαι  ενα   χαμογελο απο ενα μελος  πρσφατα γραμμενη  online σχεδον συνεχως τις τελυταιες μερες ...Στελνω μια απαντηση σε προσωπικο μηνυμα  παρατηρω  3-4-5 μερες το φακελακι παραμενει κλειστο το μηνυμα δεν διαβαστηκε .

Μου αρεσει το προφιλ ενος μελους, φρεσκο μελος και online  πολυ συχνα τις τελευταιες μερες  ...Στελνω ενα μηνυμα περνανε 3-4-5 μερες το φακελακι παραμενει κλειστο το μηνυμα δεν διαβαστηκε .

Πιο χοντρικα εχω στειλει τις τελυταιες  10 μερες  σχεδον  20 μηνυματα  το πολυ 2-3 να εχουν ανοιχτει ,

Ηθελα την αποψη σας πανω στο θεμα
Τι μπορει να συμβαινει αραγε  ? Να θεωρησω πιθανο οτι τα νεα μελη κατακλυζονται  απο μηνυματα  και τελικα λογο τεραστιου ογκου  δεν θα ασχοληθουν ?

Πραγματικα μου προξενει απορια και  θα ηθελα την αποψη σας ...

alisida

# 2 στην 1/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 3.660

Καλο μηνα!

Σε πρωτη φαση θα προτεινα να γραψεις και λιγα ελληνικα στο προφιλ σου στο " λιγα λογια για μενα " για να συμβαδιζει με το "απλα και ξεκαθαρα που γραφεις "

Πολλες κυριες πριν ανοιξουν το μηνυμα ,ριχνουν μια ματια στο προφιλ..

.Αν και γνωριζω αγγλικα,παρολα αυτα το θεωρω απομακρο και διωκτικο ενα καλοσωρισμα σε αλλη γλωσα ... .

..(Δεν ξερω,απο αυτα που διαβαζω νομιζω τελικα οτι οταν γραφτηκα ημουν το μονο νεο μελος χωρις δεκαδες μηνυματα χαχαχαχαχαχαχα!! )

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, ZHLIASOY

Arxontoula_

# 3 στην 1/2/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.335

Γενικά μιλώντας

Αν το μήνυμα που στέλνεις είναι αυτής της μορφής
δεν χρειάζεται να το ανοίξει ο παραλήπτης.
Διαβάζεται και κλειστό

Το μέλος Arxontoula_ έχει επισυνάψει το αρχείο: zzz.png (14.72KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 229 φορές
Αρέσει στα μέλη hns1602, Konstantinos__73 και σε ακόμα 11 μέλη.

Nota_xaras

# 4 στην 1/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εγώ δεν διαβάζω ή δεν απαντώ σε μηνυματα από προφίλ τα οποία δεν με ενδιαφέρουν η επειδή δεν είμαι σε φάση να γράφω είτε ναι επειδή λαμβάνω πολλά μηνυματα.Υπάρχουν κ αλλά ενδεχόμενα βέβαια για το φαινόμενο που σε προβληματίζει..

ZHLIASOY

# 5 στην 1/2/2019
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.513
Πολλοι οι λογοι μπορει να ειναι.Πρωτον ..μπορει να μην θελει να μιλησει κ απλα να παιζει..Δευτερον..να ειναι ψευτικο προφιλ κ να παιζει απλα οταν θελει οπου θελει.Τριτον..βαριεται να απαντησει στα τοσα μηνυματα που δεχτηκε.Τεταρτον..διαβαζει το μηνυμα χωρις να το ανοιξει κ της φαινεται βαρετο.Πεμπτον...το κραταει καβατζα γιατι μιλαει αλλου.Εκτον..δεν θελει να σου μιλησει εσενα γιατι δεν της αρεσεις τελικα..Μην ψαχνεις λοιπον να καταλαβεις της γυναικες πως σκεφτονται...δυσκολο πολυ.ουτε ο θεος δεν μπορεσε να καταλαβει την ευα που της ειχε ολοκληρο παραδεισο δικο της κ εκεινη πηγε στο απαγορευμενο μηλο.. Αρα η ερευνα θα πατωσει χωρις λυση.. Καλη δυναμη...
Αρέσει στα μέλη lollipop123, Persefoni__ και σε ακόμα 3 μέλη.

ZHLIASOY

# 6 στην 1/2/2019
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.513
Τελικα απο οτι ειδα στο προφιλ σου στα θεματα που εχεις ανεβασει...εχεις πολλες αποριες...κ ιδιοτροπιες θαλεγα με τον τυπο γυναικας κ τα αναπαντητα μηνυματα σου..Αρα καπου υπαρχει θεμα.. σε σενα μαλλον.
Αρέσει στο μέλος Nikola-s

Sourya

# 7 στην 1/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 2.239

Κοιτα μηπως εχει να μπει μερες και να μη το ειδε

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από sakis2015

*Ερευνα*Διερευνω ενα θεμα  που με προβληματιζει  και  θα ηθελα την αποψη σας ...Δεχομαι  ενα   χαμογελο απο ενα μελος  πρσφατα γραμμενη  online σχεδον συνεχως τις τελυταιες μερες ...Στελνω μια απαντηση σε προσωπικο μηνυμα  παρατηρω  3-4-5 μερες το φακελακι παραμενει κλειστο το μηνυμα δεν διαβαστηκε .

Μου αρεσει το προφιλ ενος μελους, φρεσκο μελος και online  πολυ συχνα τις τελευταιες μερες  ...Στελνω ενα μηνυμα περνανε 3-4-5 μερες το φακελακι παραμενει κλειστο το μηνυμα δεν διαβαστηκε .

Πιο χοντρικα εχω στειλει τις τελυταιες  10 μερες  σχεδον  20 μηνυματα  το πολυ 2-3 να εχουν ανοιχτει ,

Τι μπορει να συμβαινει αραγε  ? Να θεωρησω πιθανο οτι τα νεα μελη κατακλυζονται  απο μηνυματα  και τελικα λογο τεραστιου ογκου  δεν θα ασχοληθουν ?

Enikos

# 8 στην 1/2/2019
author
Ανδρας / 81 / Ελεύθερος
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 16.808

Εγω Σακη βαρεθηκα να διερευνω αλλο αυτες τις συμπεριφορες.

Και δεν ξαναεστειλα

Αυτες χασανε.

Δες το κι ετσι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από sakis2015

*Ερευνα*Διερευνω ενα θεμα  που με προβληματιζει  και  θα ηθελα την αποψη σας ...Δεχομαι  ενα   χαμογελο απο ενα μελος  πρσφατα γραμμενη  online σχεδον συνεχως τις τελυταιες μερες ...Στελνω μια απαντηση σε προσωπικο μηνυμα  παρατηρω  3-4-5 μερες το φακελακι παραμενει κλειστο το μηνυμα δεν διαβαστηκε .

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, Katia_80 και σε ακόμα 7 μέλη.

tangerinedream

# 9 στην 1/2/2019
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Ιαπωνία
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.817

...δεν υπάρχει εξήγηση καλέ μας φίλε εκτός απο κάποιες εικασίες...είναι δύσκολο να καταλάβει κανείς οτιδήποτε με την επικοινωνία αυτού του τύπου...άν τελικά συναντηθείτε και γνωριστείτε τοτε θα αρχίσει μια φυσιολογική ιστορία...η ανταλλαγή μυνημάτων, χαμογελακίων και "δώρων" μέσω του υπολογιστή δεν χρειάζεται να σου δημιουργούν τοσο βαθύ σκεπτικισμό...ενώ η διερεύνηση μιας κατάστασης εδώ μέσα δεν οδηγεί απολύτως πουθενά...

Αρέσει στα μέλη hns1602, lollipop123 και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 10 στην 1/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Γαλλία

#9 :άν τελικά συναντηθείτε και γνωριστείτε

Μα αφου σου λεει δεν του απαντανε βρε Τανκερ,πώς να συναντηθουν ??
Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

26-29-31

# 11 στην 1/2/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.110

Ακου Σακη μην ασχολεισε με τετοιες συμπεριφορες...

Λοιπον θα πρεπει να μαθουν ολοι ειδικα οι γυναικες,οτι επειδη τους στελνουν 100 μνμ
και 200 χαμογελακια,δεν γινανε θεες,και οτι επειδη τα γραφομενα δειχνουν χαρακτηρα
ακομα και αν δεν τους αρεσει καποιος,να στελνουν ενα ευχαριστω δεν ενδιαφερομαι
και να κλεινει το θεμα...να μην προσδοκας αδικα...αλλα που?η υπερπροσφορα
ανθει στα καπιταλιστικα καθεστωτα...για να γινει λιγο της Ποπης το πηγα ετσι
το θεμα,να ανοιξει ο ασκος του Αιολου..
Αρέσει στα μέλη Konstantinos__73, lollipop123 και σε ακόμα 6 μέλη.

tangerinedream

# 12 στην 1/2/2019
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Ιαπωνία
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.817

...εντάξει δεν απαντώ για την περίπτωση αυτή και μονο...ο φίλος μας εδώ, θα επικοινωνήσει κάποια στιγμή με κάποια ύπαρξη που θα είναι σχετικά "σοβαρή" και δεν θα "παίζει" κρυφτό...και ίσως συναντηθούν...

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 13 στην 1/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Γαλλία

Φυσικα και οχι !

Ειμαστε απο πριν θεες,δε γινομαστε με τα χαμογελακια !!

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από 26-29-31

Ακου Σακη μην ασχολεισε με τετοιες συμπεριφορες...

Λοιπον θα πρεπει να μαθουν ολοι ειδικα οι γυναικες,οτι επειδη τους στελνουν 100 μνμ
και 200 χαμογελακια,δεν γινανε θεες,και οτι επειδη τα γραφομενα δειχνουν χαρακτηρα
ακομα και αν δεν τους αρεσει καποιος,να στελνουν ενα ευχαριστω δεν ενδιαφερομαι
και να κλεινει το θεμα...να μην προσδοκας αδικα...αλλα που?η υπερπροσφορα
ανθει στα καπιταλιστικα καθεστωτα...για να γινει λιγο της Ποπης το πηγα ετσι

Ενταξει? 

Τον ανοιξα τον ασκο ??

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, jane_do και σε ακόμα 5 μέλη.

sakis2015

# 14 στην 1/2/2019
author

κανεις λαθος

Θυμησου οτι υπαρχει ειδοποιηση  αν καποιο μελος βλεπει το προφιλ σου Οποτε ΟΧΙ  ουτε το μηνυμα ανοιξε ουτε το προφιλ μου ειδε

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

Καλο μηνα!

Σε πρωτη φαση θα προτεινα να γραψεις και λιγα ελληνικα στο προφιλ σου στο " λιγα λογια για μενα " για να συμβαδιζει με το "απλα και ξεκαθαρα που γραφεις "

Πολλες κυριες πριν ανοιξουν το μηνυμα ,ριχνουν μια ματια στο προφιλ..

.Αν και γνωριζω αγγλικα,παρολα αυτα το θεωρω απομακρο και διωκτικο ενα καλοσωρισμα σε αλλη γλωσα ... .

..(Δεν ξερω,απο αυτα που διαβαζω νομιζω τελικα οτι οταν γραφτηκα ημουν το μονο νεο μελος χωρις δεκαδες μηνυματα χαχαχαχαχαχαχα!! )

sakis2015

# 15 στην 1/2/2019
author

Οχι

Οχι  Ποτε τα μηνυματα που στελνω δεν ειναι τετοιου τυπου

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Arxontoula_

Γενικά μιλώνταςΑν το μήνυμα που στέλνεις είναι αυτής της μορφής
δεν χρειάζεται να το ανοίξει ο παραλήπτης.
Διαβάζεται και κλειστό

sakis2015

# 16 στην 1/2/2019
author

Οκ

Απολυτα κατανοητο ...Ομως απο την αλλη μερια  ποιος ακριβως ειναι ο λογος που βρισκεσαι εδω ? Ειμαστε σε ενα χωρο που υποτιθεται οτι βοηθαει  να γνωριστουν δυο ανθρωποι . Πως θα γνωριστεις με καποιον που δεν επικοινωνεις ?
Προσεξε δεν σου βαζω χερι ...Προς θεου Ομως προσπαθω να καταλαβω τον τροπο που σκεφτεσαι

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Nota_xaras
Εγώ δεν διαβάζω ή δεν απαντώ σε μηνυματα από προφίλ τα οποία δεν με ενδιαφέρουν η επειδή δεν είμαι σε φάση να γράφω είτε ναι επειδή λαμβάνω πολλά μηνυματα.Υπάρχουν κ αλλά ενδεχόμενα βέβαια για το φαινόμενο που σε προβληματίζει..

kathrin821

# 17 στην 1/2/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 17

#5zhliasoy

Σε όλα αυτά συμφωνώ...κ το 6ο είναι το βασικότερο...δεν αρέσεις..απλο !!.Να ξέρεις κοιτάμε φωτό ...Έτσι κ αλλιώς δεν απαντάμε σε όλους...εννοείται..ακόμα κ η χρηση.του πληθυντικού..μερικές φορές είναι απωθητική..γιατί φαίνεται στημένη π.χ...(καλημέρα σας γλυκιά μου κυρία )...η να είστε ο εαυτός σας..η να γίνετε πρωτότυποι!!( Το χιούμορ πάντα ήταν ο καλύτερος τρόπος προσέγγισης για μένα).
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, hns1602 και σε ακόμα 5 μέλη.

sakis2015

# 18 στην 1/2/2019
author

1000 Θεματα

Ναι  πραγματι  εγω  εχω 1000 θεματα  ομως αυτο δνε αφορα την συζητηση μας
Θελω να πω  οτι  αν καποιος δει το προφιλ μου και δεν του αρεσει , διαβασει  τα μηνυματα μου και δεν του αρεσουν  τοτε ναι η απαντηση αυτη μου κανει
Πως ακριβως θα βγουν σε αυτα τα συμπερασματα  αν δεν δουν το προφιλ μου και δεν διαβασουν τα μηνυματα μου ?
Αυτη ειναι η ερωτηση

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από ZHLIASOY
Τελικα απο οτι ειδα στο προφιλ σου στα θεματα που εχεις ανεβασει...εχεις πολλες αποριες...κ ιδιοτροπιες θαλεγα με τον τυπο γυναικας κ τα αναπαντητα μηνυματα σου..Αρα καπου υπαρχει θεμα.. σε σενα μαλλον.

Mindthegap-

# 19 στην 1/2/2019
author
Γυναίκα / 76 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.173

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από sakis2015

Πως ακριβως θα βγουν σε αυτα τα συμπερασματα  αν δεν δουν το προφιλ μου και δεν διαβασουν τα μηνυματα μου ?
Αυτη ειναι η ερωτηση

Ισως γιατι δεν τους αρεσει/ταιριαζει  η ηλικια σου...το μερος που διαμενεις...η κατασταση σου(διαζευγμενος)...η φωτο σου...

Τεσσερα πραγματα δηλαδη που φαινονται χωρις να  χρειαστει να δει καποια το προφιλ σου ή να ανοιξει το μηνυμα σου...

ΥΓ. Για να μην παρεξηγηθω αναφερομαι στον λογο που καποια δεν θα θελησει να σε γνωρισει οχι για τα θεματα που αναφερθηκε η Ζηλεια.

Αρέσει στα μέλη hns1602, kathrin821 και σε ακόμα 1 μέλος.

achinos

# 20 στην 1/2/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.112

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από 26-29-31

για να γινει λιγο της Ποπης το πηγα ετσι

για να ξεφουσκώσω κ γω λίγο το ασκί...

επειδή το έκανα κ αυτό πριν μερικά χρόνια κ έπεφτα σε πολύ ενοχλητικές συμπεριφορές σου λέω ότι  από τότε που δεν απαντώ  ηρέμησε κ η κατάσταση.

Αρέσει στα μέλη Katia_80, jane_do και σε ακόμα 5 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-27)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε