Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

*Ερευνα*

Επιλέξτε σελίδα: (1-27)
Σελίδες Αρχική«10111213141516171819Τελ.»

Heptamer

# 281 στις 4/2/2019
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.242
'Aρεσαν+: 0%

Επιλεγεις χιουμοριστικο στυλ...οκ.

α) εγκρινεται ,

β) χρηζει βελτιωσης. Νομιζω πως αρκει μια ευγενικη αρνηση, διχως να γινουμε πληγωτικοί, τυπου

"δυστυχως δεν ταιριαζουμε και δε νομιζω πως μπορει να αλλαξει αυτό" ή κατι παρεμφερες.

γ) εγκρινεται και νομιζω πως ανετα "φοριεται" εδώ και το β.

δ) απορρίπτεται. Εδώ παιζεις στα ισα του τυπου:

"κοιτα...εγω θελω @@4$% από 30 ποντους και πανω και παχος 10 για να με κανει να %&&^^. Αλλα μαλλον δεν το διαθετεις γιατι αν το διεθετες, θα ησουν blackman ή θα δουλευες στο Σειρηνακη. Οποτε ματαιος κοπος  Όταν τον μεγαλώσεις στα παραπανω νουμερα, ξαναέλα και βλέπουμε". 

Τωρα, αν σου ξαναρθει με τα απαιτούμενα updates, θα κανεις την καρδια σου πετρα και θα ...ενδωσεις. Και σιγουρα θα το απολαυσεις.

alisida

# 282 στις 4/2/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.572

κανεις ζαβολιες ! 

γιατι δηλαδή να μην παιξω και με τις άλλες 3 περιπτώσεις στα ισα ?? ε??

να πληγωσω τους ευγενικούς και να ευχαριστησω τον μεσαιωνικο τυπο ??

ααα?. 

(για το β ότι χρειαζεται βελτιωση συμφωνω ,, να , ειδες?? γι αυτό δεν απανταμε οι γυναικες, δε βρίσκουμε τη σωστη χυλοπιτα )

Παράθεση:
Σχόλιο # 281 από Heptamer

Επιλεγεις χιουμοριστικο στυλ...οκ.

α) εγκρινεται ,

β) χρηζει βελτιωσης. Νομιζω πως αρκει μια ευγενικη αρνηση, διχως να γινουμε πληγωτικοί, τυπου

"δυστυχως δεν ταιριαζουμε και δε νομιζω πως μπορει να αλλαξει αυτό" ή κατι παρεμφερες.

γ) εγκρινεται και νομιζω πως ανετα "φοριεται" εδώ και το β.

δ) απορρίπτεται. Εδώ παιζεις στα ισα του τυπου:

"κοιτα...εγω θελω @@4$% από 30 ποντους και πανω και παχος 10 για να με κανει να %&&^^. Αλλα μαλλον δεν το διαθετεις γιατι αν το διεθετες, θα ησουν blackman ή θα δουλευες στο Σειρηνακη. Οποτε ματαιος κοπος  Όταν τον μεγαλώσεις στα παραπανω νουμερα, ξαναέλα και βλέπουμε". 

Τωρα, αν σου ξαναρθει με τα απαιτούμενα updates, θα κανεις την καρδια σου πετρα και θα ...ενδωσεις. Και σιγουρα θα το απολαυσεις.

Heptamer

# 283 στις 4/2/2019
author

Στην ευθυτητα, απαντας με ευθυτητα.

Στην ευγενεια, με (συνηθως εμμεση) ευγενεια.

Για τη σωστη χυλοπιτα, αρκει το στοιχειωδες savoir vivre, εκτος της περιπτώσεως δ, οπου τετοιου είδους συμβολα (%&&^^.)δεν περιεχονται στο βιβλιου του Ζαμπουνη - μάταια τα εψαχνα...

alisida

# 284 στις 4/2/2019
author
Καζακστάν

σορυ, από ποτε τα προστυχα μηνυματα λεγονται " ευθυτητα " ??

κατι λιγο κουκουβαχατα προσπαθεις να τα παρουσιασεις  αγαπητε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 283 από Heptamer

Στην ευθυτητα, απαντας με ευθυτητα.

Στην ευγενεια, με (συνηθως εμμεση) ευγενεια.

Για τη σωστη χυλοπιτα, αρκει το στοιχειωδες savoir vivre, εκτος της περιπτώσεως δ, οπου τετοιου είδους συμβολα (%&&^^.)δεν περιεχονται στο βιβλιου του Ζαμπουνη - μάταια τα εψαχνα...

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, ZHLIASOY

hns1602

# 285 στις 4/2/2019
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.635

Παράθεση:
Σχόλιο # 229 από Lena_7_

Eμ και συ δεν θα γινεις καλυτερη,

τωρα που δεν απαντας σε 50 παντρεμενους τη μερα ( το ακουσαμε και αυτο  )

για να μπεις σε ... η να τους αρνηθεις το αυτονοητο

σχεση -  συνευρεση - εστω σε σαλιαρισμα.

Θα εισαι μια ανηθικη και ασεβης...

Αλαλα  τα χειλη των ασεβων...επιβεβαιωνει ο Δαυιδ στον ψαλμο του...

Και τα δακτυλα και τα δακτυλα ...

Λατρεύω μηνυματακηδες... αν και οι γαμπροί του τσατ τους βάζουν τα γυαλιά... 

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Lena_7_

Heptamer

# 286 στις 4/2/2019
author

Σκοπος ολων είναι το σεξ.

Όταν μιλουν ανερυθρίαστα και εξω από τα δοντια για αυτό, είναι ευθείς.

Απλα πραγματα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 284 από alisida

σορυ, από ποτε τα προστυχα μηνυματα λεγονται " ευθυτητα " ??

κατι λιγο κουκουβαχατα προσπαθεις να τα παρουσιασεις  αγαπητε.

alisida

# 287 στις 4/2/2019
author
Καζακστάν

όχι !

ο σκοπος αγιαζει τα μεσα όταν και μονο όταν εχουν την εγκριση του αλλου μελους ότι τους γουσταρει και τους θελει .Μετα είναι και οι δυο ελευθεροι να εκφραστουν όπως γουσταρουν μεταξυ τους 

οποιαδήποτε τετοιου είδους 'ευθυτητα ' σε μια αγνωστη γυναικα είναι μονο θρασος καρακομπλεξικων ατομων 

Παράθεση:
Σχόλιο # 286 από Heptamer

Σκοπος ολων είναι το σεξ.

Όταν μιλουν ανερυθρίαστα και εξω από τα δοντια για αυτό, είναι ευθείς.

Απλα πραγματα.

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Lena_7_

Heptamer

# 288 στις 4/2/2019
author

Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι πως ο άλλος δε χρειαζεται την εγκριση σου για να εκφραστεί όπως θελει. Το κανει από μονος του. Σου επιτίθεται κατά μετωπο με τα ζητούμενα του.

Είναι απολυτα θεμιτη μέθοδος.

Και τετοιου είδους θρασυτητα δεν υποκρυπτει απαραίτητα κομπλεξ, μα εν γενει συνειδητη στρατηγικη, η οποια καποια στιγμη σε καποια θα πιασει...

Σε κάθε περιπτωση, επειδή είναι μια ακραια και χυδαια εκφανση ενδιαφέροντος, δικαιολογεισαι να αδιαφορήσεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 287 από alisida

όχι !

ο σκοπος αγιαζει τα μεσα όταν και μονο όταν εχουν την εγκριση του αλλου μελους ότι τους γουσταρει και τους θελει .Μετα είναι και οι δυο ελευθεροι να εκφραστουν όπως γουσταρουν μεταξυ τους 

οποιαδήποτε τετοιου είδους 'ευθυτητα ' σε μια αγνωστη γυναικα είναι μονο θρασος καρακομπλεξικων ατομων 

Sourya

# 289 στις 4/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 4.871

Ετσα Γιωργη

Παράθεση:
Σχόλιο # 265 από giorgos170

έ ,  οι συνήθεις πρακτικές κα θάνου μου ...

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 5742d193ddcda0b9aa7aa562303d5433.jpg (79.24KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 61 φορές
Αρέσει στα μέλη Enikos, MadameShuShu40 και σε ακόμα 1 μέλος.

ZHLIASOY

# 290 στις 4/2/2019
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 3.133

Σε ακουω αλλα δε σε νοαω

Παράθεση:
Σχόλιο # 235 από Heptamer

Να με ακους...

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

ZHLIASOY

# 291 στις 4/2/2019
author
Αλλη χώρα
Αυριο θα νηστεψω θα εξομολογηθω κ την κυριακη θα κοινωνισω...εχω υποπεση σε θανασιμη αμαρτια!!!Εχω αδιαβαστα 43 μηνυματα!!Προσευχηθητε για μενα αδερφια!!
Αρέσει στα μέλη hns1602, Katia_80 και σε ακόμα 5 μέλη.

Ster10

# 292 στις 4/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ψυχραιμια!!

Ο Σακης δημιουργησε ενα θεμα ακρως ενδιαφερον για τις εποχες που ζουμε. Απο τη στιγμη που πλεον μεσω διαδικτυου γινονται γνωριμιες, που οδηγουν αργοτερα και σε οικογενειες...Μακαρι ομως για μενα, να μην υπηρχαν τα social media κ.τ.λ. και να ηταν οι εποχες οπως παλια. Περισσοτερο αληθινες ή γνησιες και πιο φυσιολογικες με σχεσεις πιο σωστες που κρατουσαν, χωρις τοσους "πειρασμους"...Ομως πρεπει να προσαρμοστουμε κ να δουμε τα πραγματα αντικειμενικα και ψυχραιμα!! Γι' αυτο ηθελα να πω και εγω την αποψη μου! Αρχικα Hept ισως δε χρειαζοταν να το τραβηξεις τοσο απο τη στιγμη, που ειδες τοση διαφορα αποψεων στην οπτικη γωνια του θεματος! Στην αρχη τα ελεγες απλα και κατανοητα και αρχικα δεν ειπες κατι παραλογο, ομως "τραβοντας" το νομιζω εχασες το δικαιο της αποψης σου και ξεφυγε το πραγμα, που ουτε το χιουμορ σου δεν αναγνωριζοταν...Με εκτιμηση στο λεω το ξερεις!! Ταπεινη μου αποψη, πιο χαλαρα αλλη φορα! Εκτος και αν εχεις βαλει στοχο οι σελιδες, να ξεπερασουν τις 20! ΧαχαΟσον αφορα το γυναικειο πληθυσμο εχω να πω, πως πρεπει να παραδεχτειτε(ευτυχως το παραδεχεστε μερικες), οτι οι περισσοτερες με τα social media ή λογω του διαδικτυου(site γνωριμιων, chat, κ.τ.λ.) εχετε "ψιλωσει" παααραα πολυυ!! Φταιμε και εμεις με τον τροπο μας...Ομως προκαλειτε με φωτογραφιες και συμπεριφορες, ζητωντας μετα τα ρεστα παραπονουμενες, οτι ολοι ειναι μακακες μ' αυτα που σας στελνουν! Ή οτι δεν υπαρχουν σωστοι ανδρες τη σημερινη εποχη! ΟΧΙ!! Λαμβανετε αυτο που αξιζετε και φυσικα δεν ειναι ολοι μακακες! Φυσικα υπαρχουν εξαιρεσεις που αξιζουν, αρκει να ειστε ικανες να τις αναγνωρισετε και αν βρεθουν μπροστα σας(ειτε εδω ειτε εξω)...να ειστε αξιες και σωστες εσεις για να τις κρατησετε, για να μην κλαιγεστε μετα!!! Δεν ειναι παντα στραβος ο γυαλος, ουτε παντα φταινε για ολα οι αλλοι, ουτε υπαρχουν μονο δικαιωματα αλλα υπαρχουν και υποχρεωσεις...Λιγο αυτοκριτικη δε θα εβλαπτε!!Να σας δικαιολογησω και παραδεχομαι οτι καποιοι σιγουρα ειναι μακακες και ξενερωτοι και πρηχτες και γλυφτες/ψευτικοι και δε ξερουν πως να φλερταρουν, κ.τ.λ...Ομως εσεις τι κανετε; Δινετε καμια ευκαιρια ή μονο αν ειναι "πακετο" ο αλλος; Γιατι χρονος υπαρχει να απαντηθουν και 1000 μηνυματα αν θελετε...Σ αυτον που θα στειλει για παραδειγμα ενα τυποποιημενο μηνυμα, δε λεω να ειστε ανοικτες για ολους ρε παιδι μου, αλλα ευγενικα κατα τη γνωμη μου δε θα ηταν κακο να πειτε, πως θα προτιμουσατε να σας φλερταρει! Ωστε να γινει καλυτερος και αυτος στην επομενη! Μπορει να αξιζει κιολας, που ξερετε; Οταν μπαινετε στη διαδικασια δε, να διαβασετε ενα μηνυμα, αν δε θελετε να το συνεχισετε καλο θα ηταν, να το ξεκαθαριζετε! Ποσο θα σας παρει; 5"; Παραπανω; Αν εχετε τωρα ενα νορμαλ προφιλ ή ειστε σωστες(σιγουρα υπαρχουν και γυναικιες εξαιρεσεις) και καποιος σας θιγει...υπαρχει και ο αποκλεισμος! Θα το παρει το μηνυμα ο αλλος! Τωρα αν αποκλειετε χωρις λογο και τακτ ειναι ομολογουμενως παραξενο! Χαχα...Εχω γνωρισει την απορριψη αλλα και σημαντικη αποδοχη, κατα τη γνωμη μου απο την οποια εμπειρια εχω...καταλαβα οτι το σημαντικοτερο ειναι να τα εχουμε καλα με τον εαυτο μας σε καθε περιπτωση, οσο γινεται περισσοτερο! Απ' εκει και περα οτι δινεις νομιζω θα παρεις καποια στιγμη...Προσπαθησα για να διαβαστει κατι διαφορετικο, να εκφραστω ψυχραιμα και αντικειμενικα για τα καλα και στραβα των δυο φυλων και κυριως με σεβασμο για το γυναικειο! Να ειστε καλα κ σορρυ για το σεντονι

Sivilla_I

# 293 στις 4/2/2019
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Τι σου βρήκε θα 'θελα να 'ξερα...

Παράθεση:
Σχόλιο #   από Heptamer

Αρέσει στα μέλη Enikos, MadameShuShu40 και σε ακόμα 2 μέλη.

Andreass66

# 294 στις 4/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι ωραια που περνατε εδω στο φορουμ ...βγειτε και λιγο εξω να κανετε καμακι και θα δουμε αν εκφραστειτε με τον ιδιο απροσωπο τροπο...

sAvArA

# 295 στις 4/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οταν διαφορετικα

IQ...χαρακτηρες...τροποι ανατροφης & μορφωσης...προσπαθουν να συνεννοηθουν...πανω σε ενα ζητουμενο(που ο καθενας αναλογα με τα "προσοντα" Του το καταλαβαινει-υποστηριζει συμφωνα με το "ειναι Του& στα μηνυματα& ε δ ω...προκυπτει αυτο το μ π α χ α λ ο!!...Τα πραγματα ειναι τοοσο α π λ α!!!... Μην μας μπερδευει που εχουμε 2 ποδια 2 χερια ή εναν τυπο ντυσιματος που δειχνει οτι εχουμε καταλαβει ομοια τα πραγματα...Απο μεσα ειναι το νταχντιρντι...Μεσα..

ZHLIASOY

# 296 στις 4/2/2019
author
Αλλη χώρα

Αποφασισα απο σημερα να γινω παραδειγμα ΗΘΙΚΗΣ!! Θα απαντω σε ολα τα μηνυματα  με ευγενεια κ ηθος!!  ναι ναι ναι οπως ακριβως πρεπει κ αρμοζει σε καθε γυναικα. που χου...σε ενα μηνυμα που λεει : εχω κα@@ες ελα να μιλησουμε .θα απαντω: μισο λεπτο αγαπημενε κ@@@ρη  να τελειωσω μια δουλιτσα κ εφτασα

Που χου στον επομενο που θα μου γραψει...μαρεσεις θελω να γνωριστουμε κ δω την φωτο του κ ειναι σαν διασταυρωση ασβου με νυχτεριδα.. θα απαντησω το εξης: ναι καλε μου κ μενα μαρεσεις ας γνωριστουμε(ε ναι μη με περασει για τιποτα ανηθικη αν πω δε μαρεσει)Η ευγενεια κ το ηθος πανω απο ολα!!!Αμε τι νομισατε θα μεινω αμαρτωλη??Οοοχι ποτεΧεμπ?? Ειμαι οκ τωρα???Ατιμουτσικο ειδες που δεν ειμαι σε οργανωση κ σε ακουω??
Αρέσει στο μέλος Katia_80

alisida

# 297 στις 4/2/2019
author
Καζακστάν

#292 a Ster aki

Τα ειπες ομορφα,ευχαριστουμε .συμφωνω

Heptamer

# 298 στις 4/2/2019
author

Ότι μου βρίσκετε ολες και λείπει από σενα ! 

Αδιάβαστη και αυθάδης σημερα; 

Στη γωνία με το πόδι σηκωμενο και face the wall! 

Και αύριο να έχεις γραμμένο 100 φορές το

"δε θα ξανακάνω χαζές ερωτησεις" 

Και αν υποτροπιασεις, θα το γράψεις 1000!

Παράθεση:
Σχόλιο # 293 από Sivilla_I

Τι σου βρήκε θα 'θελα να 'ξερα...

Arxontoula_

# 299 στις 4/2/2019
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.745

Αδελφέ Επταήμερε,

εσύ που είσαι από τα ιδρυτικά μέλη

σίγουρα θα θυμάσαι την υπογραφή της αδελφής Φυρί

"Ο κόσμος είναι πολύς για να κάνεις σε όλους το χατίρι"

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, MadameShuShu40 και σε ακόμα 1 μέλος.
Σαν τα μπεκατσόνια θα πάμε..

Heptamer

# 300 στις 4/2/2019
author

Τάξεις και ηθικη πάνω απ όλα!! 

Να βλέπω να στρώνουν τα ήθη!!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 296 από ZHLIASOY

Αποφασισα απο σημερα να γινω παραδειγμα ΗΘΙΚΗΣ!! Θα απαντω σε ολα τα μηνυματα  με ευγενεια κ ηθος!!  ναι ναι ναι οπως ακριβως πρεπει κ αρμοζει σε καθε γυναικα. που χου...σε ενα μηνυμα που λεει : εχω κα@@ες ελα να μιλησουμε .θα απαντω: μισο λεπτο αγαπημενε κ@@@ρη  να τελειωσω μια δουλιτσα κ εφτασα

Που χου στον επομενο που θα μου γραψει...μαρεσεις θελω να γνωριστουμε κ δω την φωτο του κ ειναι σαν διασταυρωση ασβου με νυχτεριδα.. θα απαντησω το εξης: ναι καλε μου κ μενα μαρεσεις ας γνωριστουμε(ε ναι μη με περασει για τιποτα ανηθικη αν πω δε μαρεσει)Η ευγενεια κ το ηθος πανω απο ολα!!!Αμε τι νομισατε θα μεινω αμαρτωλη??Οοοχι ποτεΧεμπ?? Ειμαι οκ τωρα???Ατιμουτσικο ειδες που δεν ειμαι σε οργανωση κ σε ακουω??

Παράθεση:
Σχόλιο # 296 από ZHLIASOY

Επιλέξτε σελίδα: (1-27)
Σελίδες Αρχική«10111213141516171819Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε