Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

*Ερευνα*

Επιλέξτε σελίδα: (1-27)
Σελίδες Αρχική«45678910111213Τελ.»

Heptamer

# 161 στις 2/2/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.668
'Aρεσαν+: 0%

Το χαμογελακι είναι λιγο εκφραση δειλιας και ότι  "πας με το σταυρο στο χερι"

Περιμενεις...περιμενεις...περιμενεις... πολλες φορες και αιωνια!

Το αμεσο πμ είναι πιο θαρραλεο, γρηγορο και παραγει - εάν και εφόσον - γρηγορα και απτά αποτελέσματα (αρνητικα ή μη).

Διοτι δε μπορεις να περιμενεις πότε θα δεήσει η Θεά να σου κανει την τιμη να σου απαντήσει.

Το μελισταλαχτο

" καλημερα ειμαι ο Γιαννης,αν σε αγγιζουν εστω και λιγο αυτα που διαβασες,θα χαρω να γνωριστούμε

και απο κοντα "

δε βρισκει ανταποκριση στις πλειστες των περιπτώσεων (των απλων / πραγματικων προφιλ) - εκτος και αν το προφιλ είναι κραυγαλέο.

Φρονω πως αυτό μπορουν να το επιβεβαιωσουν πολλοι ανδρες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 159 από alisida

,Αν ημουν ο Γιαννης,θα εστελνα πρωτα ενα χαμογελακι ...για να " κοψω κινηση" Αν η κυρια εμπαινε στο προφιλ μου ( που θα το ειχα φτιαξει απλο και πραγματικο και οχι κραυγαλεο),μετα θα εστελνα " καλημερα ειμαι ο Γιαννης,αν σε αγγιζουν εστω και λιγο αυτα που διαβασες,θα χαρω να γνωριστουμε και απο κοντα " ...Αυτο το απλο,να καταλαβει και η κυρια οτι δεν ειναι μια ακομα αποδεκτης ενος κοπι πειστ για καποιον που ριχνει διχτυ και ο,τι πιασει ...

Lena_7_

# 162 στις 2/2/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
#156 Μαζί σου μονιμα τον σοβαρο διαλογο... Και για ποιο λογο να πραξω το αντιθετο αλλωστε...

Lena_7_

# 163 στις 2/2/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#153 Πραγματικα απολαμβανω κατι τετοιους ελιγμους καποιων, που αυτοεπιβεβαιωνουν την κριση μου για την αποφυγη τους...

Lena_7_

# 164 στις 2/2/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#149 Τι να χασει ο Γιαννακης...-Τι χες Γιαννημ; - Τ ειχα παντα...δηλ ναχαμε να λέγαμε!!!

Sourya

# 165 στις 2/2/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 3.952

Οχι κυριε, εμεις θελουμε χαμογελακια, τι δεν καταλαβαινεις;

Παράθεση:
Σχόλιο # 161 από Heptamer

Το χαμογελακι είναι λιγο εκφραση δειλιας και ότι  "πας με το σταυρο στο χερι"

Περιμενεις...περιμενεις...περιμενεις... πολλες φορες και αιωνια!

Το αμεσο πμ είναι πιο θαρραλεο, γρηγορο και παραγει - εάν και εφόσον - γρηγορα και απτά αποτελέσματα (αρνητικα ή μη).

Διοτι δε μπορεις να περιμενεις πότε θα δεήσει η Θεά να σου κανει την τιμη να σου απαντήσει.

Το μελισταλαχτο

" καλημερα ειμαι ο Γιαννης,αν σε αγγιζουν εστω και λιγο αυτα που διαβασες,θα χαρω να γνωριστούμε

και απο κοντα "

δε βρισκει ανταποκριση στις πλειστες των περιπτώσεων (των απλων / πραγματικων προφιλ) - εκτος και αν το προφιλ είναι κραυγαλέο.

Φρονω πως αυτό μπορουν να το επιβεβαιωσουν πολλοι ανδρες...

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, alisida

alisida

# 166 στις 2/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 5.535
Εθεσα σαν προυποθεση το προφιλ να Μην ειναι κραυγαλεο .Το κραυγαλεο προφιλ και ειδικα αυτο που ( για ηλικιες 50+ ) περιεχει τις λεξεις : σοβαρη σχεση,ειλικρινια,αναζητω ανθρωπο,αναζητω αγαπη,μισω το ψεμα,κτλκτλ...ταιριαζουν καλυτερα σε εκθεση λυκειου παρα σε προφιλ 50+ ρη που αναζητα συντροφο ..Αποψη μου βεβαια και οταν ημουν στην αναζητηση τα απεφευγα
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, COSTAS42 και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 167 στις 2/2/2019
author

Όταν συμμετεχεις συνειδητά σε ένα χωρο γνωριμιών, αυτόματα και λογικα θα διαθεσεις αναγκαστικα και καποιο πολυτιμο χρονο για αλληλεπιδραση.  Αρα ο χρονος εξ ορισμου δε σπαταλιέται ασκοπα, αφου κανεις συγκεκριμενη χρηση.

Ως εκ τουτου, το

"ο χρόνος μου είναι λίγος κ πολύτιμος...δεν τον χαρίζω..άσκοπα."

αντιβαινει στο παραπανω.

Η αδιαφορια είναι σαφως μερος του παιχνιδιού. Αλλά βρώμικο μέρος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 150 από kathrin821

144#heptΠόσες καλημέρες...πρέπει να μοιρασω στους Γιάννηδες.. οι οποίοι δεν είναι κ ευφυεις...άρα δεν με ενδιαφέρουν κιόλας...Δεν θα γίνω δασκάλα κανενός ...ο καθένας με τον τροπο που προσεγγίζει δείχνει κ μέρος της προσωπικότητας του...η της εμμονής του στην προκειμένη περίπτωση.Η απόρριψη (αδιαφορία) είναι κ αυτη μέρος του παιχνιδιού...τι να κάνουμε?..δεν θα γίνει πιο εύπεπτη αν συνοδευτεί με καλημέρα..κ στο τέλος τέλος ο χρόνος μου είναι λίγος κ πολύτιμος...δεν τον χαρίζω..άσκοπα.

Heptamer

# 168 στις 2/2/2019
author

Αν όλα αυτά τα ειλικρινη / σοβαρα και απολυτως λογικα ζητούμενα, θεωρούνται κραυγαλεα και  εχουν θεση μονο σε εκθεση λυκειου,

δωσε ένα παράδειγμα για το πως θα επρεπε κατά τη γνωμη σου να είναι ένα σοβαρο προφιλ 50+ για να είναι ανταποκρισιμο (ειτε από σενα, ειτε ισως από άλλη).

Και φυσικα για ποιο λογο εσυ προσωπικα το απέφευγες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 166 από alisida
Εθεσα σαν προυποθεση το προφιλ να Μην ειναι κραυγαλεο .Το κραυγαλεο προφιλ και ειδικα αυτο που ( για ηλικιες 50+ ) περιεχει τις λεξεις : σοβαρη σχεση,ειλικρινια,αναζητω ανθρωπο,αναζητω αγαπη,μισω το ψεμα,κτλκτλ...ταιριαζουν καλυτερα σε εκθεση λυκειου παρα σε προφιλ 50+ ρη που αναζητα συντροφο ..Αποψη μου βεβαια και οταν ημουν στην αναζητηση τα απεφευγα

Heptamer

# 169 στις 2/2/2019
author

Με χαμόγελα γνωριμια δεν εγινε ποτέ.

Κουραστηκαν μονο οι μυες...

(βασικα, ουτε χαμογελακια δε θελετε...αλλα μονο από 7αρια και πανω όπως ειπε ο mikeman)

Παράθεση:
Σχόλιο # 165 από Sourya

Οχι κυριε, εμεις θελουμε χαμογελακια, τι δεν καταλαβαινεις;

COSTAS42

# 170 στις 2/2/2019
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.067
Είναι αναφαιρετο δικαίωμα του οποιουδήποτε η της οποιασδήποτε να μην απαντήσει. Ο άνδρας εξάλλου είναι ο κυνηγός και αυτά τα έχει... Βέβαια προσωπικά εγώ δεν ήμουν ποτέ μηνυματακιας και ούτε θα γίνω γιατί δεν με εκφράζει.. Πρέπει να καταλάβουν όμως ειδικά αυτοί (οι μηνυματακηδες) ότι η αδιαφορία είναι ένα πιθανό ενδεχόμενο...
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, hns1602 και σε ακόμα 3 μέλη.

Lena_7_

# 171 στις 2/2/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Καμμια γυναίκα δεν συμφώνησε ουτε στο ελαχιστο με οσα λες..και μιλησαν πολλες...στο σοβαρο, στην πλακα, καποιες στο ζωγραφισαν...ειναι να απορεις πραγματικά... Ξεθολωσε κι αυτο το ερημο τοπιο.
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, MadameShuShu40 και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 172 στις 2/2/2019
author

Γνωρίζουμε και οι δυο πως δε συνδιαλέγεσαι.
Εκτος κι αν θεωρεις την συνεχη e-πιθεση και τους "ψυχιατρικούς" χαρακτηρισμούς διαλογο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 162 από Lena_7_
#156 Μαζί σου μονιμα τον σοβαρο διαλογο... Και για ποιο λογο να πραξω το αντιθετο αλλωστε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 163 από Lena_7_
#153 Πραγματικα απολαμβανω κατι τετοιους ελιγμους καποιων, που αυτοεπιβεβαιωνουν την κριση μου για την αποφυγη τους...

Ότι φοβάσαι, δέον είναι να το αποφευγεις.

Μην αποφυγεις όμως να με βοηθήσεις να παω το θεμα στις 11 σελιδες που θελω!)

Heptamer

# 173 στις 2/2/2019
author

Οι "δικες" σου γυναικες σαφως και συμφωνησαν.

Κομματικη πειθαρχια γάρ!

Οσες ...ακομμάτιστες διαφωνησαν, ηταν αναμενομενο να το πραξουν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 171 από Lena_7_
Καμμια γυναίκα δεν συμφώνησε ουτε στο ελαχιστο με οσα λες..και μιλησαν πολλες...στο σοβαρο, στην πλακα, καποιες στο ζωγραφισαν...ειναι να απορεις πραγματικά... Ξεθολωσε κι αυτο το ερημο τοπιο.

alisida

# 174 στις 2/2/2019
author

#168 hep

Το απεφευγα διοτι μου φαινεται τρομερα αστειο ,ενας ανθρωπος 50+ να ηταν απολυτα "ειλικρινης " σε ολες τις σχεσεις του και φυσικα να μην εχει πει στη ζωη του ουτε ενα ψεμα ...Δεν διαφημιζουμε κατι που δεν εχουμε ...Προτιμω λοιπον,επειδη σε κανεναν δεν αρεσει το ψεμα ,να μη διαβαζω ενα ψεμα

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 175 στις 2/2/2019
author

Κανεις σαφως δεν είναι στη ζωη του απολυτα ειλικρινης.

Αυτό δε σημαινει αυτόματα και πως γενικα δεν είναι τέτοιος

και αρα και δε νομιμοποιειται να το ισχυρίζεται και κατ επεκταση και να το επιζητεί.

Με αυτό το σκεπτικο, ολοι οι χαρακτηρισμοι που μας (αυτό)αποδίδουμε είναι εκ προοιμίου κενά γραμματα, οποτε δεν υπαρχει και τιποτα να περιγράψουμε...

Βεβαια, δεν ξερω εάν ένα tabula rasa θεωρείται e-λκυστικο χαρακτηριστικο σε ένα προφιλ...

alisida

# 176 στις 2/2/2019
author
Φυσικα και υπαρχρι να περιγραψουμε .: την αυθεντικη πλευρα μας,οποια και να ειναι αυτη.Υπαρχει για τον καθενα μας κατι στο οποιο ειναι καλος ,κατι που μας ευχαριστει ,που ειμαστε αληθινοι οταν το κσνουμε ...Κατι τετοιο ισως και οχι κοινοτυπιες ...Τα πρωτοτυπα προφιλ εχουν περισσοτερο ενδιαφερον ...Και για να ειναι πρωτοτυπο δεν χρειαζεται να ειναι ουτε κραυγαλεο ουτε σαν δηλωση της μις κοσμος .

kathrin821

# 177 στις 3/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
#167Μην παράφραζεις σε παρακαλώ τα λεγόμενα μου...1ον.Αλληεπιδραση σημαίνει...αμοιβαία επίδραση προσώπων...άρα εκεί ο χρόνος μου είναι πολύτιμος.2ον Η απόρριψη (αδιαφορία) είναι κ αυτη μέρος του παιχνιδιού. Μάλλον δεν κατάλαβες την λέξη απόρριψη...την οποία βαφτιζεις εσύ κ ο Γιάννης τυχαίο αλλά υπαρκτό ονομα κ περιστατικό) ως αδιαφορία...3ον παιχνίδι ονομάζω την όλη διαδικασία της γνωριμίας.. Βλέπω ότι έχεις την ευχέρεια του λόγου... αυτό όμως δεν σημαίνει...ότι παραφράζοντας τον συνομιλητή...κατά το δοκούν δημιουργείς επιχειρήματα. !!!Κ ένα τελευταίο...Μην τοποθετείς ετικέτες...σε άτομα που δεν γνωρίζεις...όπως εγώ που εκφέρω γνώμη κ δεν γνωρίζω κανέναν σας...

Heptamer

# 178 στις 3/2/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 177 από kathrin821
 αυτό όμως δεν σημαίνει...ότι παραφράζοντας τον συνομιλητή...κατά το δοκούν δημιουργείς επιχειρήματα. !!!Κ ένα τελευταίο...Μην τοποθετείς ετικέτες...σε άτομα που δεν γνωρίζεις...όπως εγώ που εκφέρω γνώμη κ δεν γνωρίζω κανέναν σας...

Απεχω πολύ από τέτοιες πρακτικες/τακτικισμους.

Ειμαι απολυτα σαφης σε αυτά που γραφω / e-ννοω.

hns1602

# 179 στις 3/2/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.576

Το αυτονόητο, δηλαδή το να διαχειρίζεται κάποιος το προφίλ του ή τη συμπεριφορά του σε ένα διαδικτυακό χώρο όπως αυτός επιθυμεί, φαίνεται πως τελικά δεν είναι για όλους αυτονόητο...

Και δεν είναι για αυτούς που δυσκολεύονται να διαχειριστούν την απόρριψη, επειδή η αδιαφορία είναι απόρριψη και όταν κάποιοι έχουν μια ιδιαίτερη ιδέα για τον εαυτό τους (συνήθως εκτός πραγματικότητας), τότε τους απασχολούν και θέματα όπως το παρόν...

Η απόγνωση την οποία επιφέρει η απόρριψη "φωνάζει" από τα γραπτά του καθενός, είτε μιλάμε για μήνυμα, είτε για οποιοδήποτε άλλο μέσο επικοινωνίας...

Τέτοια θέματα και αρκετά σχόλια, με κάνουν να απορώ αν όλοι αυτοί που θεωρούν "υποχρέωση" της κάθε γυναίκας να απαντάει στον κάθε "πικραμένο", αναλογίζονται το κόστος της συμπεριφοράς τους... διότι όταν συμμετέχουν σε δημόσιες συζητήσεις και καταθέτουν απόψεις όπως αυτές που γράφτηκαν στο παρόν θέμα, μόνο ελκυστικοί δε φαίνονται για οποιαδήποτε γνωριμία, πόσο μάλλον ερωτικής φύσεως... 

Όταν βάζει κανείς αυτογκόλ, το ελάχιστο που θα μπορούσε να κάνει είναι η αυτοκριτική του με σκοπό την αυτοβελτίωσή του... αντ' αυτού, είναι βολικό να φταίνε οι γυναίκες επειδή δεν ανταποκρίνονται...

Ο θεματοθέτης θα έπρεπε ήδη στα 50 του να γνωρίζει πώς να προσεγγίσει μια γυναίκα με επιτυχία, έστω και διαδικτυακά...τουλάχιστον αυτό κάνουν άλλοι... και θα έπρεπε ήδη να γνωρίζει πως στην αρένα του φλερτ, τίποτα δεν είναι δεδομένο...

Αρέσει στα μέλη Ndreee, Arxontoula_ και σε ακόμα 6 μέλη.

Heptamer

# 180 στις 3/2/2019
author

Και ποιος σου εγγυάται πως μια τετοια περιγραφή θα είναι ...αυθεντικη / πρωτοτυπη και όχι απλα...πιασαρικη?

Παράθεση:
Σχόλιο # 176 από alisida
Φυσικα και υπαρχρι να περιγραψουμε .: την αυθεντικη πλευρα μας,οποια και να ειναι αυτη.Υπαρχει για τον καθενα μας κατι στο οποιο ειναι καλος ,κατι που μας ευχαριστει ,που ειμαστε αληθινοι οταν το κσνουμε ...Κατι τετοιο ισως και οχι κοινοτυπιες ...Τα πρωτοτυπα προφιλ εχουν περισσοτερο ενδιαφερον ...Και για να ειναι πρωτοτυπο δεν χρειαζεται να ειναι ουτε κραυγαλεο ουτε σαν δηλωση της μις κοσμος .

Αρέσει στο μέλος agrioloyloydo73
Επιλέξτε σελίδα: (1-27)
Σελίδες Αρχική«45678910111213Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε