Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αποχωρισμος

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Kokoloco

# 1 στις 3/2/2019
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 32
'Aρεσαν+: 0%

Αποχωρισμος

Γεια σας καλή χρονιά. Μάλλον θα αποχωριστώ την κολλητή μου..μάλλον η επιθυμία του να συγκατοικισουμε δεν θα συμβεί ποτέ. Θα φύγει μάλλον σε άλλη πόλη κι εμένα αυτή η ιδέα με ρίχνει στον πάτο χωρίς να το ελενχω. Συνήθως λόγο υποχρεώσεων που έχουμε για να βρεθουβρ περνάνε 5 μέρες και νιώθουμε ότι λείπουμε η μία στην άλλη ..αν περασπερά παραπάνω από 10 μέρες η βδομάδες πως θα αντέξουμε ..δεν ξέρω για εκείνη, αλλά εγώ πως θα αντέξω μακριά της ..είναι η αφερφη που ποτέ δεν είχα . Σε κάθε στιγμή είμασταν μαζί όσες φορές είχαμε ζόρι είχαμε η μία την αγκαλιά της άλλης είμασταν μαζί και η φιλία μας πέρασε από πολλές δοκιμασίες και δράματα ..μέσα σε λίγα χρόνια κλείνουμε 4 χρόνια και μου φαίνονται παρά πάνω.  Άραγε η ίδια να νιώθει όπως εγώ? Η ίδια όταν κάναμε μια σοβαρή κουβέντα για τυχόν άμα ποτέ άλλαζε πόλη και την ρώτησα αν θα με αντικαταστησει, μου είπε όχι δεν θα σε αντικαταστήσω στο κάτω κατω θα βλεπομαστε συχνά, ακόμα κι αν γνωρίσω νέα άτομα δεν θα αλλάξει όλο αυτό. Εγώ όμως αρχίζω και φοβάμαι γιατί αυτό που υποθέσαμε μην φαντάζοντας εγώ ότι θα συμβεί , ακόμα δμάλλον αλλάθα συμβει αν και δεν ξέρουμε κάτι ολοκληρωτικά αλλά εγώ πιστεύω ότι θα φύγει ..

COSTAS42

# 2 στις 3/2/2019
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 596
Κάνετε και ψαλίδια; ?
Αρέσει στο μέλος hns1602

hns1602

# 3 στις 3/2/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.477

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από COSTAS42
Κάνετε και ψαλίδια; ?

Τα κορίτσια παίζουν τάβλι με ειδικότητα στο πλακωτό...

Αρέσει στα μέλη Nikola-s, COSTAS42

panagiotismp90

# 4 στις 3/2/2019
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 2.196

γιατι φευγει η φιλη σου κολοκοκο?

Αρέσει στο μέλος giorgos170

COSTAS42

# 5 στις 3/2/2019
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 596
Ααααχ ξυνεις πληγές... Κορυφαιος συνδυασμός ψαλίδια με πλακωτο ??
Αρέσει στα μέλη Paralia48, hns1602

Kokoloco

# 6 στις 3/2/2019
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
Αν έχετε όρεξη για να κοροϊδεύετε τότε καλύτερα να μην απαντατε.
Αρέσει στα μέλη Andreass66, Ster10 και σε ακόμα 1 μέλος.

Kokoloco

# 7 στις 3/2/2019
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
Panagiotismp90# για σπουδές , δεν είναι σίγουρο αλλά και μόνο στην σκέψη ότι θα συμβεί αυτό στεναχωριέμαι

Heptamer

# 8 στις 3/2/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 12.698

Καποιοι e-νηλικες χαριεντιζονται κοκολοκο.

Μην παρεξηγείς.

Αν η φιλια σας είναι δυνατη, θα αντεξει.

Σε κάθε περιπτωση, δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις.

Επικεντρωσου στη δικη σου ζωη και σιγουρα καποια στιγμη θα συναντηθείτε πιο ωριμες και κατασταλαγμένες και θα ανανεωσετε τη φιλια σας.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Kokoloco

Αρέσει στο μέλος better_in_time

alisida

# 9 στις 4/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 4.228
αν εισαστε πραγματικες φιλες δεν θα χαθειτε θα επικοινωνείτε συχνα και θα μαθαίνετε η μια τα νεα της αλλης , ετσι θα είναι σα να ειστε μαζι Υπαρχουν ανθρωποι που τους βλέπουμε καθημερινα και δεν εχουμε καμια επαφη , η χιλιομετρικη αποσταση δεν επηρεαζει μια πραγματικη φιλια 
Αρέσει στα μέλη Paralia48, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

froufrou2017

# 10 στις 4/2/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Απαντήσεις: 82
Έχεις εξαρτηθεί απόλυτα απ' αυτή την κοπέλα! Άλλους φίλους δεν έχεις, άλλες ασχολίες; Όλη σου η ζωή περιστρέφεται γύρω απ' αυτην; Κακή φωνή που λένε και στα μέρη μου!! Οι σχέσεις κάποια στιγμή συνηθως αλλαζουν μορφή, ο καθένας τραβάει το δρόμο του, κάποιες μπορεί να κρατήσουν, να γίνουν ισχυρότερες αλλά ισως και να διαλυθούν ή να αραιωσει η επικοινωνία. Δε μπορούμε να ξέρουμε τι θα συμβεί στην περίπτωσή σου αλλά το μόνο που μπορώ να σου πω για ν' αποφύγεις την απογοήτευση είναι να σπάσεις αυτή την αλυσίδα που σ' εχει δέσει με τη φίλη σου και ν' αποκτήσεις και δική σου ζωή!! Αν ειναι να κρατήσει η φιλια σας θα κρατησει, μπορει και να δυναμωσει, αν όμως στο πέρασμα του χρόνου ξεκοψετε να μην το βιωσεις σαν τραυματική εμπειρία!!
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

AlexLuckyCharm

# 11 στις 4/2/2019
author
Ανδρας / 51 / Χήρος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 246
Αρχισε να συνηθιζεις την ιδεα γιατι αυτο που φοβασαι αυτο θα συμβει.

Andreass66

# 12 στις 4/2/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 853

Σας ζηλευουν...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Kokoloco

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

ZHLIASOY

# 13 στις 4/2/2019
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.690
Σορυ κιολας αλλα διαβαζοντας το θεμα σου νομιζα πως μιλουσες για καποιο ερωτα που χανεις! Κ στην συνεχεια διαπιστωσα οτι προκειται για γυναικα , ειναι σιγουρο οτι ειστε μονο φιλες?? Το εψαξες μηπως εισαι ερωτευμενη με την φιλη σου?? Τοχεις σκεφτει???
Αρέσει στα μέλη Paralia48, hns1602 και σε ακόμα 4 μέλη.

Helenaki4

# 14 στις 4/2/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 439

Μα κι εγω το ίδιο ! Είτε πρόκειται για κρυφό ερωτισμό , είτε για εξάρτηση , οπωσδηποτε αυτό δεν μπορεί να λέγεται φιλια . Οι φίλοι δεν μπορούν να ανησυχούν για παράδειγμα μήπως κάποιος απ? τους δυο ...βρει αλλο φίλο !!! 

Κάτι δε μας λέτε κοπελια μου ...
Αρέσει στα μέλη hns1602, ZHLIASOY και σε ακόμα 2 μέλη.

better_in_time

# 15 στις 4/2/2019
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Θέματα: 95
Απαντήσεις: 1.418
Θα σου απαντήσω και εγώ με τη. Σειρά μου .πολύ όμορφο αυτό το συναίσθημα της αθωότητας και της ανάγκης για να αγαπηθεις αλλά και να αγαπήσεις .δυστυχώς όμως γλυκό μου κορίτσι ότι πίστευες για φιλιά τώρα έρχεται η ζωή να σου το αλλάξει να σου το κάνει πιο πραγματικό .ειδικά σε αυτή την ηλικία που είσαι είναι η κατάλληλη ηλικία για τέτοιου οδούς προβληματισμός έτσι ώστε στο μέλλον μεγαλώνοντας να μην πέσεις απότομα από τα σύννεφα .εγώ προσωπικά είμαι ένας πολύ κοινωνικός άνθρωπος με κολλητές και κολλητούς αλλά στην πολύ πραγματικότητα τα παραπάνω εγώ τα χω κανει για να φτάσει εδώ που είναι τώρα αυτή η οποία φιλιά .με την πρώτη άρνηση που θα δώσω αλλάζουν τα γεγονότα και τα δεδομένα .μην βασίζεται πουθενά .χτίσε μια δυνατή προσωπικότητα έτσι ώστε κανένας από τους ψεύτικους φίλους να μπορέσει να σε επηρεάζει γιατί τώρα είσαι σε αυτή την ηλικία .κάνε φίλους και φίλες διασκέδασε .οι καλοί πάντα μένουν .σωστούς χώρο και χρόνο και το ίδιο και σε εσένα. Αυτό το θέμα με τις φιλίες τελευταία μου προέκυψε και έγινα 32 χρόνων για να αντιληφθώ ότι δεν είναι όλοι φίλοι μας αλλά ούτε καλοπροαίρετοι ίσως σαν εμάς .
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Nikola-s

better_in_time

# 16 στις 4/2/2019
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Θέματα: 95
Απαντήσεις: 1.418
Καλή επιτυχία σε ότι κανείς και καλή σταδιοδρομία ο δρόμος σου να είναι λαμπρος.
Αρέσει στο μέλος hns1602

Nazl123

# 17 στις 4/2/2019
author
Γυναίκα / 39 / Σε διάσταση
Αυστραλία
Απαντήσεις: 114

Τι τις λετε της κοκολοκο ξερετε τι σημαινει να χανεις την καλυτερη φιλη σου σας εχει τυχει;Μην τις ακους κοκολοκο η φιλια δεν διαγραφετε οση αποσταση και να εχεις. Υπομονη και θα βρεθειτε παλι.

Αρέσει στο μέλος Kokoloco

hns1602

# 18 στις 4/2/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.477

Αν αυτό είναι πραγματικό θέμα, εμένα με έχουν απαγάγει εξωγήινοι και σας μιλάει ο κλώνος μου...

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, equinox_ και σε ακόμα 1 μέλος.
I want a perfect body... I want a perfect soul...

Kokoloco

# 19 στις 7/2/2019
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
Nazl123 και heptamer σας ευχαριστώ για την απάντηση σας . Για τους υπόλοιπους δεν δίνω δεκάρα . Απλά κάποιοι αρέσκονται με την ιδέα της ανωμαλίας του μυαλού. Λυπάμαι δεν σας κάνω την χάρη εγώ και η κολλητή μου είμαστε απλά σαν αδερφές με τον χρόνο δέσαμε. Δεν είναι όλες οι σχέσεις σύμφωνα με τα δικά σας γούστα συγνώμη που σας το χαλάω

Kokoloco

# 20 στις 7/2/2019
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα

Andreas66 κάτι κατάλαβα από τον τρόπο που απαντανε?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε