Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εσεις και οι αλλοι.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Sourya

# 21 στις 5/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 4.732
'Aρεσαν+: 0%

Κι εμενα ψυχοβγαλτη και πολυ φοβαμαι και χαζοχαρουμενη

Παράθεχόλιο # 12 από alisida

Μια φορα ,πριν 27 χρονια και κατα τη διαρκεια της πρωτης ερωτικης συνευρεσης με τον συγκεκειμενο - τοτε νεαρο- αναρωτηθηκα τι θα σκεφτουν οι αλλοι για εμενα αν το μαθουν...Λεω : δε γ...ται...Και συνεχισα αυτο που εκανα !!!  

Απο τοτε δεν εχω αναρωτηθει ξανα τι σκεφτονται οι αλλοι για μενα ..

.Οι δικοι μου ανθρωποι με χαραχτηριζουν με μια λεξη που τα λεει ολα : " ψυχοβγαλτης " ..

.Με προβληματισες τωρα ...

(Φατσουλα που κοιτιεται στον καθρεφτη σκεφτικη )

Αρέσει στο μέλος alisida

Andreass66

# 22 στις 5/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν καταλαβαινω τιποτα και το χειροτερο ειναι οτι δεν μου λενε και τιποτα...μηπως νομιζουν οτι ειμαι χαζος?

Sourya

# 23 στις 5/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Μπουκαπορτες Γιωργη, ολα εγω θα στα λεω; Ανοιξε και κανενα λεξικο

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από giorgos170

πολλύ καλλό παιδί , μέχρι καράβι πήρε ,..

ανοίγουνε ,  οι μπαλκονόπορτες πάλλυ  ...,

alisida

# 24 στις 5/2/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 7.091

σε ποιον μιλω δηλαδη ??

τσ τσ τσ...

αντρες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Andreass

...δεν μου λενε και τιποτα   ...

Αρέσει στο μέλος Sourya

Sourya

# 25 στις 5/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Για ψαξου μηπως σου λειπει τιποτα

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Enikos

Μαντευω οτι κατι περιεργο σκεφτονται...

Μοιαζουν μονιμως εκπληκτοι...

Αρέσει στο μέλος alisida

Sourya

# 26 στις 5/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Χιχι, εσυ ησουν αυτος που με το που σε ειδα επεσα ταβλα;

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Nikola-s
Σκέφτονται?;-) Δεν κατάλαβες κουκλίτσα μου.;-) Με το που με βλέπουν σταματούν να σκέφτονται.;-) Δεν λειτουργεί ο εγκέφαλος.;-) Νεκρώνουν!;-) ποιος είμαι γμτ.;-) Εκπλήσσομαι και εγώ με αυτό που συμβαίνει.;-) Αραγε θα μάθω ποτέ το γιατι ?;-)

Αρέσει στο μέλος alisida

Sourya

# 27 στις 5/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Τι μας λες τωρα, εδω μεσα ειπαμε πηραμε πτυχιο.Οχι και χαζοι

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Andreass66

Δεν καταλαβαινω τιποτα και το χειροτερο ειναι οτι δεν μου λενε και τιποτα...μηπως νομιζουν οτι ειμαι χαζος?

equinox_

# 28 στις 5/2/2019
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 1.310

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Sourya

Τοσα χρονια αν δεν μπορω να μαντεψω τι κανω, τζιτζικια πεταλωνω;

δλδ. ο,τι κάνεις - μόνη σου προσπαθείς να το μαντέψεις

λίγο με μπέρδεψες με το κόμμα, αλλά σε κατάλαβα τελικά τι θες να πεις

Δλδ. κανέναν, βρε παιδιά, απ' ο,τι φαινεται δεν τον νοιάζει τι σκέφτονται οι άλλοι για τον εαυτό του..
Και πολύ καλά κάνετε, γιατί συνήθως του άλλου - αυτός που δεν σε γνωρίζει - οι σκέψεις του είναι σενάρια

Όταν εσείς σκέφτεστε για κάποιον κάτι, δλδ. όταν είστε απο την άλλη - στο ''άλλοι'', σας νοιάζει πως και ο άλλος μπορεί να μην νοιάζεται τα σενάρια που κάνετε για τον εαυτό του;;;

Αρέσει στο μέλος Sourya

Sourya

# 29 στις 6/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Οτι και να κανουμε παντα υπαρχουν καλοθελητες που θα το σχολιασουν .Αυτο δεν με αφορα αν ξερω εγω οτι αισθανομαι καλα μ αυτο που κανω η λεω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από equinox_

δλδ. ο,τι κάνεις - μόνη σου προσπαθείς να το μαντέψεις

λίγο με μπέρδεψες με το κόμμα, αλλά σε κατάλαβα τελικά τι θες να πεις

Δλδ. κανέναν, βρε παιδιά, απ' ο,τι φαινεται δεν τον νοιάζει τι σκέφτονται οι άλλοι για τον εαυτό του..
Και πολύ καλά κάνετε, γιατί συνήθως του άλλου - αυτός που δεν σε γνωρίζει - οι σκέψεις του είναι σενάρια

Όταν εσείς σκέφτεστε για κάποιον κάτι, δλδ. όταν είστε απο την άλλη - στο ''άλλοι'', σας νοιάζει πως και ο άλλος μπορεί να μην νοιάζεται τα σενάρια που κάνετε για τον εαυτό του;;;

Αρέσει στο μέλος alisida

Sourya

# 30 στις 6/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Πρεπει να μιλαμε ευθεως και να μην το κραταμε μεσα μας γιατι πιστευω ετσι κανουμε ζημια σε μας.Βεβαια ισως ετσι δημιουργουμε εχθρους αλλα αν εμεις ειμαστε σωστοι δεν μας νοιαζει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από hns1602

Δε χρειάζεται να μου πουν κάτι, αντιλαμβάνομαι αυτά που με αφορούν.

Λίγοι έχουν τα κοτσια να μιλήσουν ευθέως, είτε θετικά, είτε αρνητικά.

Ωστόσο, προτιμώ το να με βρίσει κάποιος/α από το να μου κάνει το/τη φίλο/η...

Αρέσει στο μέλος alisida

equinox_

# 31 στις 6/2/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Sourya

Οτι και να κανουμε παντα υπαρχουν καλοθελητες που θα το σχολιασουν .Αυτο δεν με αφορα αν ξερω εγω οτι αισθανομαι καλα μ αυτο που κανω η λεω.

εμεις καλοθελητες, που σχολιαζουν τα των αλλων, δεν γινομαστε ποτε... α;;;

Αρέσει στα μέλη Sourya, alisida

Sourya

# 32 στις 6/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Πως δεν γινομαστε .Αν δεν εχουμε τι αλλο να κανουμε θαβουμε 5_6

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από equinox_

εμεις καλοθελητες, που σχολιαζουν τα των αλλων, δεν γινομαστε ποτε... α;;;

Αρέσει στα μέλη alisida, equinox_

Nazl123

# 33 στις 6/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Που να ξερουμε εμεις αν εισαι; Ασε θα το καταλαβω στην πορεια

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Andreass66

Nazl123

# 34 στις 6/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν πανε να σχολιαζουν. Το πηρα αποφαση ,με ζηλευουν επειδη ειμαι ομορφοτερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Sourya

Nuvolla

# 35 στις 8/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Sourya

Εσεις και οι αλλοι.

Τι σκεφτονται οι αλλοι για εσας;Σας το λενε η το μαντευετε;

για να σου πει ο άλλος πρέπει να ρωτήσεις

όσοι πουν χωρίς να ερωτηθούν ,μπαίνουν στα μαύρα κατάστιχα

δε ρωτώ,δε μαντεύω,δε μ αφορά...

οι δικοί μου άνθρωποι  το ξέρουν/με ξέρουν  κ έτσι είμαστε όλοι ευτυχισμένοι.     

equinox_

# 36 στις 9/2/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Nuvolla

για να σου πει ο άλλος πρέπει να ρωτήσεις

όσοι πουν χωρίς να ερωτηθούν ,μπαίνουν στα μαύρα κατάστιχα

δε ρωτώ,δε μαντεύω,δε μ αφορά...

οι δικοί μου άνθρωποι  το ξέρουν/με ξέρουν  κ έτσι είμαστε όλοι ευτυχισμένοι.     

ναι, μόνο που εδώ - στο φόρουμ δεν ισχύει και μάλλον και για έξω για όσοι το κανουν...

ούτε καν ρωτάει κανείς - ''ποια η γνώμη σου για μένα;'',

εκφράζοντας την άποψη του για κάποιο θέμα,

την ''ετικέτα'' - επί την προσωπικότητα του - μην τύχει να του την κολλήσουν, να τον βάλουν στα δικά τους ''μαύρα κατάστιχα''

γελώ, αλλά και λυπάμαι...

''¶ξιος θαυμασμού'' πάντως,

το πόσο ''ζωτικότητα'' μπορεί να ξοδεύει κανείς για τη συνεχή παραγωγή αυτής της ...κόλλας,

και των ετικετών - ''για να μην πέσουν'', να κρατάνε για πάντα

Αρέσει στο μέλος Sourya

Nuvolla

# 37 στις 9/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από equinox_

ναι, μόνο που εδώ - στο φόρουμ δεν ισχύει και μάλλον και για έξω για όσοι το κανουν...

την ''ετικέτα'' - επί την προσωπικότητα του - μην τύχει να του την κολλήσουν, να τον βάλουν στα δικά τους ''μαύρα κατάστιχα''

το πόσο ''ζωτικότητα'' μπορεί να ξοδεύει κανείς για τη συνεχή παραγωγή αυτής της ...κόλλας,

Για να καταλάβω...Μου λες  Να ρθω γω τώρα και να σε ρωτήσω 

''πες μου ,τι γνώμη έχεις για μένα ;;΄΄  Γιατί να το κάνω;

πρωτον δε με ενδιαφέρει 

δεύτερον γιατί να με ενδιαφέρει;,

τρίτον σκέψου να  πάρω σβάρνα όλους στον επόμενο και στον επομενο και στον επομενο με το ίδιο ερώτημα  ,το μυαλό μου θα γίνει χύτρα χωρίς λόγο και αιτία (για τους έξω αυτά)

τέταρτον  αν με πεντε δεκα απαντήσεις μου  περιμένω από σένα  να έχεις άποψη για μένα ή που σε έχω για χαζή ή που είμαι εγώ ''άσπρα κοράκια ,μαύρα και πράσινα κοράκια''

(για μας τους μέσα αυτά)

Είναι τόοοοσοι  πολλοί οι   Α λ λ ο ι   equinox_ που και μόνο που τους είπα... κουράστηκα. Από μένα έχει το λευτερο  να σκέφτεται  ό,τι θέλει,και μπορεί ο καθένας ,και μέσα και έξω κ στην Ανδρομέδα να ζει.. . .

Επίσης αυτό με τη ζωτικότητα που χαλάει ο καθένας (που γραψες)κτλ κτλ  Μακάρι να έχει ζωτικότητα ο κόσμος κ ας τρέφει ότι τον δυναμώνει (κάποιο λόγο  ή κάποια ανάγκη του θα χει να χορτάσει ).

γω εδώ ένα χρωμα στα μαλλιά αλλάζω και μέχρι να με συνηθίσω θέλω τον χρόνο μου,γιατί να αλλάξει ο ''αλλος'' την ΄΄οποια ταμπέλα του αν την καραγουστάρει κιόλας.

(πωωω πήγε μια η ωρα ,δε μαγείρεψα τίποτε,ενω το υποσχέθηκα... ή θα με φάνε μένα ζωντανή,ή θα χαρούν που την γλίτωσαν    )

Johnboy6

# 38 στις 9/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η αποδοχή της διαφορετικοτητας που όλοι κοπτομαστε δήθεν, ακυρώνει την σύμπνοια της ποθητής από πολλούς ένταξης σε μία "ομάδα" ,ένστικτό καταχωρημένο μέσα στο dna μας..

Γι αυτό και οι ακόλουθοι, οι κολακες, οι συμβιβασμοί και τα like.  Ταυτιζομαστε πάει να πει νοιώθω ίδιος και όχι διαφορετικός ... 

Δεν έχω καταλήξει στον λόγο που γίνεται αυτό, αλλά μάλλον βιαζόμαστε να οριοθετηθουμε στο περιβάλλον μας από πολύ νωρίς με αποτέλεσμα να επιλέγουμε "κατηγορίες" και να κινούμαστε μέσα σε αυτούς τους κοινωνικούς ρόλους που επιλέγουμε . 

Το να ρίχνεις λοιπόν "άκυρο" στον εαυτό σου και διαρκώς να αναθεωρεις τις ήδη (βιαστικές ίσως) τεκμηριωμενες απόψεις σου  γθα κάποιον διαφορετικό, σημαίνει ότι έχεις την κάθε φορά και τις δυνάμεις να αντιπαρερχεσαι, να κατανοείς και να επανακαθοριζεσαι μέσα στην "αγέλη". 

Και όταν στενοχωρείς φίλους και κύκλους δεν είναι και ότι καλύτερο για τον φοβισμένο μην μείνει μόνος εαυτουλη .. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από equinox_

Nuvolla

# 39 στις 9/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Johnboy6

Η αποδοχή της διαφορετικοτητας που όλοι κοπτομαστε δήθεν, ακυρώνει την σύμπνοια της ποθητής από πολλούς ένταξης σε μία "ομάδα" ,ένστικτό καταχωρημένο μέσα στο dna μας..

Γι αυτό και οι ακόλουθοι, οι κολακες, οι συμβιβασμοί και τα like.  Ταυτιζομαστε πάει να πει νοιώθω ίδιος και όχι διαφορετικός ... 

Δεν έχω καταλήξει στον λόγο που γίνεται αυτό, αλλά μάλλον βιαζόμαστε να οριοθετηθουμε στο περιβάλλον μας από πολύ νωρίς με αποτέλεσμα να επιλέγουμε "κατηγορίες" και να κινούμαστε μέσα σε αυτούς τους κοινωνικούς ρόλους που επιλέγουμε . 

Το να ρίχνεις λοιπόν "άκυρο" στον εαυτό σου και διαρκώς να αναθεωρεις τις ήδη (βιαστικές ίσως) τεκμηριωμενες απόψεις σου  γθα κάποιον διαφορετικό, σημαίνει ότι έχεις την κάθε φορά και τις δυνάμεις να αντιπαρερχεσαι, να κατανοείς και να επανακαθοριζεσαι μέσα στην "αγέλη". 

Και όταν στενοχωρείς φίλους και κύκλους δεν είναι και ότι καλύτερο για τον φοβισμένο μην μείνει μόνος εαυτουλη .. 

οι απόψεις γεννιούνται για να  αναθεωρούνται

δεν είναι πολυνομοσχέδια ούτε κανόνες(αυτά κ αν ανατρέπονται),δεν είναι βράχοι  να μένουν σταθερές και ακούνητες.

Στους διαλόγους (ειδικά όσο απλώνονται οι λέξεις  και ξεδιπλώνεται και ο συνομιλητής διαβάζεις κ άλλες παραμέτρους που δεν τις ήξερες,δε τις υπέθεσες γιατί δεν είχαν γραφεί ακόμη )

το ζητούμενο είναι η ανταλλαγή 

κ αυτό μπας κ ανάψει μες στο μυαλό  κάποιο τσαφφφ και δείξει κάποια όχι τόσο φωτισμένη του γωνιά που δεν είχες εντοπίσει  ακόμη για σένα τον ίδιο πρωτίστως. 

αμ το άλλο πως το είπατε να δείτε  

''Ταυτιζομαστε πάει να πει νοιώθω ίδιος και όχι διαφορετικός ...''

το λάικ είναι κατάλαβα τι είπες κ συμφωνώ

όταν κάποιος καταλαβαίνει ,κατανοεί , σημαίνει πως πέρασε απ αυτο το μοναπάτι ή περνά,δε σημαίνει πως είναι κατ εικόνα και καθ ομοίωσιν του άλλου.

Μένα πάλι ακόμη και κάποια που δε τα καταλαβαίνω ,

αλλά μου αρέσει ο τρόπος που διατυπώνονται η ευελιξία του λόγου ,η σπιρτάδα των λέξεων,η εκφραστικότητα σχεδόν πεζογραφική και παραστατική  (βλέπε Μαικ ) τα λαικάρω 

Sourya

# 40 στις 9/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Τασσομαστε συνηθως μ αυτους που  ενδομυχα κατι μας ενωνει  .Αξιες, στοχοι, χαρακτηριστηκα ...Δυσκολα μπορουμε να ενταχθουμε και να ταιριαξουμε σε μια ομαδα αν δεν ειμαστε φτιαγμενοι απο ιδια ..υλικα.Αυτο ομως δεν συμαινει οτι καποια στιγμη δεν θ αλλαξουν τα πιστευω μας και θα παμε σε αλλη ομαδα.

Αρέσει στα μέλη equinox_, Sivilla_I
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε