Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχολιασμος των προφιλ που βλεπω

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

UltimoRomantico

# 1 στις 6/2/2019
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Σχολιασμος των προφιλ που βλεπω

Καλησπέρα σας.. Θελω να κανω και εγω ένα σχολιο για τα προφιλ που βλεπω εδώ. Καταρχήν όλα είναι 5 κοπιες.. Γραφετε ολες οι κοπελες που βλεπω τα ιδια πραγματα βασιζόμενες σε 5 κειμενα. Χαθηκε η φαντασια και η ελευθερη εκφραση? Ζουμε δυστυχως σε μια εποχη που πρεπει να εχουμε οδηγιες και κωδικες για το πως θα μιλησουμε σε μια κοπελα , πως θα κανουμε ένα προφιλ στα social media , πως θα φαμε μαζι της , που θα παμε για πρωτο ραντεβού , τι θα πουμε στο πρωτο ραντεβού κτλ. Ασε το άλλο που θελουν ολες στο βαθος έναν αντρα με ένα καρο πτυχια και λεφτα.. Γιατι δηλαδή? Δεν θα μπορουσα να θελω και εγω μια γυναικα χορηγο και να την περιφερω σαν γλαστρα? Δεν θελω όμως.. Κοιταζω καρδια πρωτα και μετα εμφανιση και μυαλο.. Βαρεθηκα ειλικρινα να πρεπει να εχεις πτυχιο για να γινεται σεβαστη και αποδεχτη η γνωμη σου. Εχω αποφασισει να στρεψω το ενδιαφερον μου εδώ και καιρο στις κομμωτριες στις πωλήτριες στις μακιγιεζ κτλ.. Ξερετε γιατι? Γιατι είναι πολύ πιο απλες και πιο ντόμπρες.. Ακομα και αν δεν σε θελουν θα στο πουν από την αρχη. Ενώ οι '' μορφωμενες'' δεν θα σου πουν τιποτα δηθεν από ευγενεια που θα είναι ενας λανθάνων σνομπισμος στην ουσια. Συγνωμη που τα λεω ετσι και δεν είμαι ουτε μισογύνης ουτε κατά του φεμινισμου αλλα δεν γινεται ο φεμινισμος να φερνει και μια ανισοτητα υπερ της γυναικας και κατά του αντρα. Καλως μορφώνονται οι γυναικες και πολύ καλως εχουν δικαιώματα που δεν ειχαν καποτε αλλα μην μας το παιζετε και θεες. Ολοι κοινοι θνητοι ειμαστε στην ουσια. Αυτά ειχα να πω. Ξερω πως αυριο ισως εχω πολλα αρνητικα σχολια αλλα αυτή είναι η αποψη μου. Περα από την τολμη και γοητεια πρεπει να υπαρχει και καλη καρδια και φαντασια. Αυτά. Καλο σας βραδυ
Αρέσει στα μέλη totalblue08, broomstick και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 2 στις 6/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 3.660
Αυτο με τα ετοιμα κειμενα με ξενιζει κι εμενα...Σωστα το λες,αν καποιος δε διαθετει τον λιγο χρονο που χρειαζεται για να συμπληρωσει το προφιλ με δικα του λογια,πώς θα διαθεσει μυαλο και καρδια σε μια σχεση ?...
Αρέσει στα μέλη peripli, kathrin821 και σε ακόμα 2 μέλη.

Aggelo

# 3 στις 6/2/2019
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 6.674

Καταρχην τι ζορι τραβας με τα πτυχια και τ αναφερεις τοσες πολλες φορες......καημο εχεις απο οτι
φαινεται...υποπτευομαι οτι εχεις διαφορα μορφωτικου επιπεδου με καποιες που εχεις η προσπαθησες να βγεις ραντεβου...

Για να μπορεις να επικοινωνησεις με μια γυναικα θα πρεπει να εχεις καποια κοινα ενδιαφεροντα
και κανα σημειο επαφης αυτο δεν ειναι θεμα μορφωσης μονο,αν ανοιγεις το στομα σου και πετας τουβλα
για παραδειγμα καποιες θα σε ανεχτουνε και καποιες οχι ,ισως η ψιλικατζου να σ ανεχτει το λοιπον...

Δεν μπορω να καταλαβω δε που ειδες οτι χρειαζεσαι manual και savoir vivre για να βγεις ραντεβου, πρωτη φορα τ ακουω απο σενα......επισης φανταζεσαι οτι οποιος εχει

πτυχια και εχει και ενα τσουβαλι γυναικες ? οι περισσοτερες (απ οτι λενε) τους

γοητευουν οι αλητες δεν ακουσα να πουνε για τιποτα διδακτορες η πρυτανεις...

Παντως non sono sicuro αν εισαι Ultimo romantico πιο πολυ σε κοβω για Ultimo γκρινιαρη...

Αρέσει στα μέλη TrustNoOne, peripli και σε ακόμα 5 μέλη.

123xristos

# 4 στις 7/2/2019
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 103

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από UltimoRomantico

αλλα μην μας το παιζετε και θεες. 

Αθεε!

Αρέσει στα μέλη peripli, giorgos1970-71

UltimoRomantico

# 5 στις 7/2/2019
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 8

Απαντηση στα σχολια μεχρι τωρα.

Καταρχήν θα απαντησω στον αγαπητο Αγγελο. Αγαπητε Αγγελε δεν εχω κανενα απωθημενο με τα πτυχια  και το μορφωτικο μου επιπεδο όπως και με των αλλων ανθρωπων . Εγω εθιξα το θεμα ότι ολοι περιπου εδώ περα και συγκεκριμένα οι γυναικες, μιας και για αυτό ψαχνω, γραφουν τα ιδια πραγματα σχεδόν. Λεω ψεματα? Κανε μια γυρα στα προφιλ να δεις. Ένα το κρατουμενο. Δευτερον ζουμε οντως σε μια εποχη  που όλα κρινονται από τιτλους . Για μενα δεν παιζει ρολο αυτό λοιπον . Ειτε είναι μια κοπελα του δημοτικου ειτε εχει ντοκτορά για μενα παιζουν ρολο τα αισθηματα. Οσο για το γκρινιαρη που με ειπες μην με παρεξηγείς. Πεφτω κοντα στα καρκινακια που είναι από τη φυση τους λιγο γκρινιάρικα χαχα. Οσο για το σχολειο της αλυσιδας πιστευω επιασε το νοημα αυτων που εγραψα.. Καλο σας βραδυ και ευχαριστω για τον σχολιασμο

Αρέσει στο μέλος alisida

ZHLIASOY

# 6 στις 7/2/2019
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.513

Πες μου τωρα οτι το εισητηριο για να φτασεις στην καρδια πως δεν ειναι η εμφανιση

Δλδ τι? Βλεπεις μια γυναικα στο δρομο κ την φλερταρεις γιατι εχει ακτινογραφια την καρδια?
Αρέσει στα μέλη peripli, COSTAS42 και σε ακόμα 8 μέλη.

Enikos

# 7 στις 7/2/2019
author
Ανδρας / 81 / Ελεύθερος
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 16.808

Τι καταλαβα εγω...

"Διορθωθειτε εσεις, γιατι δεν βρισκω οπως θελω εγω"...

Υπολειπεται ο δεκαλογος των χαρακτηριστικων που πρεπει να πληρουνται?

Μπορει να λανθανω κιολα...(?)...

Αρέσει στα μέλη peripli, COSTAS42 και σε ακόμα 4 μέλη.

Sourya

# 8 στις 7/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 2.239

Τι να κανουμε ; Μας επλασε ομορφες ο καλος θεουλης. Φτυσε μας μη ματιασεις

Αρέσει στα μέλη jane_do, Necrothaftis και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 9 στις 7/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Γαλλία

Ζηλεια θα διαφωνησω.

Δεν παιζει ρολο η εμφανιση τοσο,οσο η τσαχπινια και η π%%νια (σε ορισμενες περιπτωσεις)

Εχω τρανταχτο παραδειγμα απο το οικογενειακο μου περιβαλλον  ,γυναικας που δεν προσεξε ποτε την εμφανιση της κυκλοφορουσε ακομα και με παντοφλες στο δρομο,με τα -πολλα- κιλακια της,αβαφτη παντα μα παντα και ειχε στη ζωη της τοσους αντρες ( με χρημα παρακαλω οχι αστεια) που ελιωναν για εκεινη 

(Συχωρεθηκε τωρα αιωνια της η μνημη)

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από ZHLIASOY

Πες μου τωρα οτι το εισητηριο για να φτασεις στην καρδια πως δεν ειναι η εμφανιση

Δλδ τι? Βλεπεις μια γυναικα στο δρομο κ την φλερταρεις γιατι εχει ακτινογραφια την καρδια?

Αρέσει στα μέλη jane_do, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 10 στις 7/2/2019
author
Ανδρας / 81 / Ελεύθερος

Υπαρχουν και αμπνορμαλ τυποι...

Τι...οχι?

Μολις το διαβασαμε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από alisida

Ζηλεια θα διαφωνησω.

Δεν παιζει ρολο η εμφανιση τοσο,οσο η τσαχπινια και η π%%νια (σε ορισμενες περιπτωσεις)

Εχω τρανταχτο παραδειγμα απο το οικογενειακο μου περιβαλλον  ,γυναικας που δεν προσεξε ποτε την εμφανιση της κυκλοφορουσε ακομα και με παντοφλες στο δρομο,με τα -πολλα- κιλακια της,αβαφτη παντα μα παντα και ειχε στη ζωη της τοσους αντρες ( με χρημα παρακαλω οχι αστεια) που ελιωναν για εκεινη 

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, tangerinedream και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 11 στις 7/2/2019
author
Ανδρας / 81 / Ελεύθερος

Α!...

Οι ανδρες με χρημα, λογιζονται ως περισσοτερο ανδραι?

Να ζηλεψουμε τωρα?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από alisida

Ζηλεια θα διαφωνησω.

Αρέσει στα μέλη galactica, jane_do και σε ακόμα 4 μέλη.

ZHLIASOY

# 12 στις 7/2/2019
author
Αλλη χώρα

Η εμφανιση ειναι ολα αυτα ... αλλα για να δεις καρδια θελει χρονο..αυτο λεω. .. ασε που οι αντρες με χρημα δεν θα δουν ποτε καρδια

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από alisida

Ζηλεια θα διαφωνησω.

Αρέσει στα μέλη jane_do, Sourya και σε ακόμα 2 μέλη.

ZHLIASOY

# 13 στις 7/2/2019
author
Αλλη χώρα
Κοιτα..τα ΑΕΙ Κ ΤΑ ΤΕΙ Κ ΤΑ ΝΤΟΚΤΟΡΑ τζαμπα τα βρισκουν εδω μεσα κ τα κοτσαρουν ολοι στο προφιλ τους νομιζοντας πως θα παρουν ποντους..ομως ποτε κανενα ντοκτορα δεν δημιουργησε ΑΝΘΡΩΠΟ . Δημιουργησε καριερα λεφτα κ λοιπα... οποτε ο ανωτερος κ καλυτερος ανθρωπος δεν μετριεται απο τα πτυχια του..ομως εγω δεν θεωρω τιποτε τελειο κ σωστο προφιλ εδω μεσα που να βγαζει το συμπερασμα οτι χτυπαμε την σωστη πορτα... ο καθενας μας σαφως θα γραφει κ θα λεει οτι καλυτερο για τον εαυτο του..η θα γραφει αμπελοφιλοσοφιες γιατι ΑΥΤΟ θελει να πιστευει οτι ειναι... ειναι σαν μια διαφημηση καλης πραματιας στην λαικη...που βροντοφωναζει ο πωλητης : εδω τα καλα μηλα αφρατα κ ροδοκοκκινα..κ τελικα οταν τα ανοιγεις ειναι σαπια .!! Που καταληγω λοιπον ...μην κοιτας προφιλ ριχτο στην τυχη κ μπορει να πετυχεις το γνησιο ποτε δεν ξερεις..τζοκερ ειναι κ αυτο εδω μεσα!!Λεω εγω τωρα..
Αρέσει στα μέλη jane_do, UltimoRomantico και σε ακόμα 5 μέλη.

alisida

# 14 στις 7/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Γαλλία

Το παραδακι κυριε Ενικε το ανεφερα κυριως επειδη - διαθετοντας χρηματα οι κυριοι- θα ειχαν βεβαιως πολλες επιλογες ...

(Πρωτη φορα το ακους ε? σε καταλαβαινω.. )...

Τι σημαινει αμπνορμαλ ??

Γιατι δεν διαθετω πτυχιο,ειμαι μια απλη κομωτρια ..(Φατσουλα με βουρτσα και πιστολακι )

Αρέσει στα μέλη UltimoRomantico, Nikola-s

ZHLIASOY

# 15 στις 7/2/2019
author
Αλλη χώρα

Εχουν βαρυτητα..δεν τους παιρνει ο ανεμος.εχουν βαριδια τσι τσεπες

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Enikos

Α!...

Οι ανδρες με χρημα, λογιζονται ως περισσοτερο ανδραι?

Να ζηλεψουμε τωρα?...

Αρέσει στα μέλη Enikos, Nikola-s και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 16 στις 7/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Γαλλία

Τι το ψαχνεις μωρε Ζηλια τωρα...

Εμενα παντα οι αντρες μου εβγαζαν το καπελο για την καλη μου την καρδια,αλλα ετρεχαν πισω απο αυτες που τους προσκηνουσαν για τα λεφτα τους τα αισθηματα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από ZHLIASOY

Η εμφανιση ειναι ολα αυτα ... αλλα για να δεις καρδια θελει χρονο..αυτο λεω. .. ασε που οι αντρες με χρημα δεν θα δουν ποτε καρδια

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourya

# 17 στις 7/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 2.239

Και αχινους

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από ZHLIASOY

Εχουν βαρυτητα..δεν τους παιρνει ο ανεμος.εχουν βαριδια τσι τσεπες

Αρέσει στα μέλη Enikos, Nikola-s και σε ακόμα 1 μέλος.

Nuvolla

# 18 στις 7/2/2019
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ισπανία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 792

Παράθεση:

Σχολιασμος των προφιλ που βλεπωΚαλησπέρα σας.. Θελω να κανω και εγω ένα σχολιο για τα προφιλ που βλεπω εδώ. Καταρχήν όλα είναι 5 κοπιες.. Γραφετε ολες οι κοπελες που βλεπω τα ιδια πραγματα βασιζόμενες σε 5 κειμενα. Χαθηκε η φαντασια και η ελευθερη εκφραση? Ζουμε δυστυχως σε μια εποχη που πρεπει να εχουμε οδηγιες και κωδικες για το πως θα μιλησουμε σε μια κοπελα , πως θα κανουμε ένα προφιλ στα social media , πως θα φαμε μαζι της , που θα παμε για πρωτο ραντεβού , τι θα πουμε στο πρωτο ραντεβού κτλ. Ασε το άλλο που θελουν ολες στο βαθος έναν αντρα με ένα καρο πτυχια και λεφτα.. Γιατι δηλαδή? Δεν θα μπορουσα να θελω και εγω μια γυναικα χορηγο και να την περιφερω σαν γλαστρα? Δεν θελω όμως.. Κοιταζω καρδια πρωτα και μετα εμφανιση και μυαλο.. Βαρεθηκα ειλικρινα να πρεπει να εχεις πτυχιο για να γινεται σεβαστη και αποδεχτη η γνωμη σου. Εχω αποφασισει να στρεψω το ενδιαφερον μου εδώ και καιρο στις κομμωτριες στις πωλήτριες στις μακιγιεζ κτλ.. Ξερετε γιατι? Γιατι είναι πολύ πιο απλες και πιο ντόμπρες.. Ακομα και αν δεν σε θελουν θα στο πουν από την αρχη. Ενώ οι '' μορφωμενες'' δεν θα σου πουν τιποτα δηθεν από ευγενεια που θα είναι ενας λανθάνων σνομπισμος στην ουσια. Συγνωμη που τα λεω ετσι και δεν είμαι ουτε μισογύνης ουτε κατά του φεμινισμου αλλα δεν γινεται ο φεμινισμος να φερνει και μια ανισοτητα υπερ της γυναικας και κατά του αντρα. Καλως μορφώνονται οι γυναικες και πολύ καλως εχουν δικαιώματα που δεν ειχαν καποτε αλλα μην μας το παιζετε και θεες. Ολοι κοινοι θνητοι ειμαστε στην ουσια. Αυτά ειχα να πω. Ξερω πως αυριο ισως εχω πολλα αρνητικα σχολια αλλα αυτή είναι η αποψη μου. Περα από την τολμη και γοητεια πρεπει να υπαρχει και καλη καρδια και φαντασια. Αυτά. Καλο σας βραδυ

σε μας γιατί τα λέτε;;

Αρέσει στα μέλη Paralia48, jane_do και σε ακόμα 1 μέλος.

Persefoni__

# 19 στις 7/2/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 130

Λυπάμαι αλλά...

κάπου έχεις "μπερδευτεί " και σε αρκετά σημεία βάζεις τις  γυναίκες όλες σε 2 τσουβάλια . Στο ένα τις κατ εσέ "μορφωμένες " ,οι οποίες θέλουν κάποιον με ένα κάρο πτυχία και λεφτά - κατά τα λεγόμενά σου-  , οι οποίες πάντα κατά τα λεγόμενά σου ή πιο σωστά κατά τα γραφόμενά σου , δεν είναι ντόμπρες και σταράτες όπως οι πωλήτριες,μακιγιέζ κλπ. Ας προσπαθήσουμε λίγο να τα ξεμπλέξουμε. Το γεγονός οτι μια γυναίκα έχει ένα κάποιο πτυχίο δεν την καθιστά αυτόματα ανώτερη ή κατώτερη -αναλόγως πώς θα το δει κανείς - από μια πωλήτρια κλπ. Να το προχωρήσουμε λίγο; Έστω πως κάποια εδώ μέσα έχει ένα- δύο πτυχία , έχει παιδεία κι όχι απλά πιστοποιημένη μόρφωση , έστω πως ξεκινά μια σχέση με κάποιον που το μόνο που έχει διαβάσει είναι τ' αθλητικά στην εφημερίδα, που δεν έχει ιδέα από τέχνη - με τον όρο τέχνη εννοώ κάθε της μορφή- λογοτεχνία,θέατρο,κινηματογράφο,φωτογραφία κλπ... ουσιαστικά κάποιον με τον οποίο δεν θα έχει να συζητήσει τίποτε απ όσα την ενδιαφέρουν ή ενδιαφέρουν τον άλλον, σου βάζω εδώ σαν παράδειγμα εμένα (αδιαφορώ πλήρως πώς θα με χαρακτηρίσεις) δεν θα μπορούσα ποτέ να είμαι με κάποιον ή να περάσω καλά με κάποιον που δεν θα καταλάβαινε και δεν θα μπορούσε να μοιραστεί τον ενθουσιασμό μου για ένα έργο τέχνης πχ, ούτε κάν το "καλή καρδιά" που αναφέρεις θα ήταν ικανό -με την έννοια του αρκετό- να με κρατήσει κοντά σε κάποιον που θεωρεί τέχνη και κάνει κέφι πχ με τα "Καγκέλια" Αγαπητέ δεν είναι θέμα πτυχίων . Το επαναλαμβάνω. Ούτε θέμα καλής καρδιάς . Πίστεψέ με σχέσεις όπου ο ένας είναι (παραδείγματα ειναι αυτά) λάτρης του ποδοσφαίρου κι ο άλλος λάτρης της λογοτεχνίας ,είναι εκ προϊμίου καταδικασμένες. Παρεμπιπτόντως...αν θέλεις μου απαντάς. Στην έκθεση στο λύκειο είχες πάνω από 12-13 ? 

ΥΓ: Μην κάνεις τον κόπο να μπεις στο προφίλ μου. Απ τα "ετοιματζήδικα" είναι 

Παράθεση:

Σχολιασμος των προφιλ που βλεπωΚαλησπέρα σας.. Θελω να κανω και εγω ένα σχολιο για τα προφιλ που βλεπω εδώ. Καταρχήν όλα είναι 5 κοπιες.. Γραφετε ολες οι κοπελες που βλεπω τα ιδια πραγματα βασιζόμενες σε 5 κειμενα. Χαθηκε η φαντασια και η ελευθερη εκφραση? Ζουμε δυστυχως σε μια εποχη που πρεπει να εχουμε οδηγιες και κωδικες για το πως θα μιλησουμε σε μια κοπελα , πως θα κανουμε ένα προφιλ στα social media , πως θα φαμε μαζι της , που θα παμε για πρωτο ραντεβού , τι θα πουμε στο πρωτο ραντεβού κτλ. Ασε το άλλο που θελουν ολες στο βαθος έναν αντρα με ένα καρο πτυχια και λεφτα.. Γιατι δηλαδή? Δεν θα μπορουσα να θελω και εγω μια γυναικα χορηγο και να την περιφερω σαν γλαστρα? Δεν θελω όμως.. Κοιταζω καρδια πρωτα και μετα εμφανιση και μυαλο.. Βαρεθηκα ειλικρινα να πρεπει να εχεις πτυχιο για να γινεται σεβαστη και αποδεχτη η γνωμη σου. Εχω αποφασισει να στρεψω το ενδιαφερον μου εδώ και καιρο στις κομμωτριες στις πωλήτριες στις μακιγιεζ κτλ.. Ξερετε γιατι? Γιατι είναι πολύ πιο απλες και πιο ντόμπρες.. Ακομα και αν δεν σε θελουν θα στο πουν από την αρχη. Ενώ οι '' μορφωμενες'' δεν θα σου πουν τιποτα δηθεν από ευγενεια που θα είναι ενας λανθάνων σνομπισμος στην ουσια. Συγνωμη που τα λεω ετσι και δεν είμαι ουτε μισογύνης ουτε κατά του φεμινισμου αλλα δεν γινεται ο φεμινισμος να φερνει και μια ανισοτητα υπερ της γυναικας και κατά του αντρα. Καλως μορφώνονται οι γυναικες και πολύ καλως εχουν δικαιώματα που δεν ειχαν καποτε αλλα μην μας το παιζετε και θεες. Ολοι κοινοι θνητοι ειμαστε στην ουσια. Αυτά ειχα να πω. Ξερω πως αυριο ισως εχω πολλα αρνητικα σχολια αλλα αυτή είναι η αποψη μου. Περα από την τολμη και γοητεια πρεπει να υπαρχει και καλη καρδια και φαντασια. Αυτά. Καλο σας βραδυ

Αρέσει στα μέλη code_green, jane_do και σε ακόμα 1 μέλος.

tangerinedream

# 20 στις 7/2/2019
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Ιαπωνία
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.817

...ε μα ποσα να γράψει κανείς σ'ένα προφίλ...και ποιός θα έμπαινε στην κάματο της ανάγνωσης ατέλειωτων σελίδων ανούσιων -εν τέλει- σκέψεων; ...άν υπάρχει η διάθεση συγγραφής, τοτε το καλύτερο θα ήταν η συγγραφή ενός βιβλίου ή ενός σεναρίου ή έστω η διατήρηση μιας επιφυλλίδας σε κάποιο έντυπο...
...επίσης, δεν θα ήθελα να αναφερθώ στα διάφορα επίπεδα γνώσεων και καλλιέργειας των ατόμων γιατί θεωρώ ότι ο ρόλος τους αλλά και η επίδρασή τους είναι σχετικά μη σημαντικά στα  κύρια και πρωτεύοντα στοιχεία μιας ύπαρξης που κατα την γνώμη μου, είναι η ψυχή (συναισθήματα-συναισθηματισμός-ευαισθησία), ο νούς (αντίληψη των πραγμάτων), η σκέψη (διανοητική επεξεργασία-τρόποι/μορφές) και ο χαρακτήρας (στάση-συμπεριφορική)...

Αρέσει στα μέλη Enikos, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε