Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχολιασμος των προφιλ που βλεπω

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Sourya

# 81 την Τρίτη στις 12:05
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 2.239
'Aρεσαν+: 0%

Υπαρχουν ανθρωποι με πτυχια που δεν εχουν μαθει να φερονται, να μιλησουν και να ανταπεξελθουν στα οποιαδηποτε προβληματα τους δημιουργουνται. Η προσωπικοτητα και οι αξιες δεν διδασκονται στα σχολεια. Αυτοι οι ανθρωποι προκειμενου να κρατησουν το προφιλ του σπουδαγμενου σνομπαρουν τους αλλους.

Αρέσει στα μέλη Hrakleitos3, Nikola-s και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 82 την Τρίτη στις 12:05
author
Ανδρας / 81 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 16.808

Απο που βγαινει αυτο?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από alisida

Διοτι φιλοι μας,πτυχιουχοι και μη,σε θεματα σχεσεων κι επιλογης συντροφου,τις ιδιες λολακιες κανουμε ολοι 

Αρέσει στο μέλος sAvArA

Enikos

# 83 την Τρίτη στις 12:05
author
Ανδρας / 81 / Ελεύθερος
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 16.808

Θεμα, μεσα στο θεμα, νουμερο εξι...

Ποιοι επαγγελματιαι, φτυχιουχοι η μη...

Ειναι τα καλυτερα μαναρια...

Φωναχτε την Τασια...

Αρέσει στα μέλη jane_do, MadameShuShu40 και σε ακόμα 4 μέλη.

ZHLIASOY

# 84 την Τρίτη στις 12:05
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.513

Εγω παιδια προτεινω να καταθεσουμε τα πτυχια κ τους τιτλους μας κ το Ε9 στο sxeseis.gr.

Για να αποδωθουν αναλογα οι θεσεις μας στην εδραΚ για την συνταξιοδοτηση μας εδω μεσα αυριο μεθαυριο βρε αδερφε ειναι αδικο να πανε ετσι αδικα τοσα φτυχια κ τοσοι φτυχιουχοιΔηλαδης αντε τωρα εγω με ενα χαρτακι λυκειου να διεκδικησω την θεση τσι εδρας αν ειναι δυνατονΤης καθαριστριας κ πολυ μου ειναιΝταξ μπορει να ειμαι ανευ φτυχιου αλλα θελω δικαια πραματα. λοιπον οι ανευ φτυχιου αριστερα κ η με φτυχιο δεξια...η ανευ παρτε σφουγκαριστρες κ οι φτυχιουχοι πιαστε εδρα  Α  μη στεναχωριεστε οι ανευ ...τα ενσημα μας θα ειναι βαρεα ανθυγιεινα Πςςς τι σκεφτηκα η αγραμματη παλι
Αρέσει στα μέλη Nikola-s, jane_do και σε ακόμα 2 μέλη.

Arxontoula_

# 85 την Τρίτη στις 13:10
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.335

Παράθεση:
Σχόλιο # 83 από Enikos

Θεμα, μεσα στο θεμα, νουμερο εξι...

Ποιοι επαγγελματιαι, φτυχιουχοι η μη...

Ειναι τα καλυτερα μαναρια...

Φωναχτε την Τασια...

Ευκολάκι: Μακράν, οι Πυροσβέσται.

(Θα ξεχάσω εγώ, που έχω εγκλωβιστεί ενός ασανσερ και προσπαθώ να απεγκλωβιστώ με μόνο εφόδιο ένα πιρούνι -μη ρωτάτε τι γύρευα με ένα πιρούνι στο ασανσερ-, και έρχονται απόξω οι πυροσβέσται, και ενώ τριάντα λεπτά στο ασανσερ ήμουν τέρας ψυχραιμίας, μόλις τους είδα κοπήκανε τα γόνατά μου; )

Αρέσει στα μέλη Hrakleitos3, Nuvolla και σε ακόμα 7 μέλη.
Σαν τα μπεκατσόνια θα πάμε..

Sourya

# 86 την Τρίτη στις 13:32
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Περι πτυχιου

Ενας νεος ρωτησε μια κοπελα στη βιβλιοθηκη_ Σε πειραζει να καθομαι διπλα σου; Το κοριτσι απαντησε με δυνατη φωνη_ Δεν θελω να περασω τη νυχτα μαζι σου!!! Ολοι εκει μεσα κοιταξα τον τυπο που ηταν σε δυσκολη θεση._Εγω σπουδαζω ψυχολογια και ξερω τι σκεφτεται ενας αντρας, υποθετω θα αισθανθηκες ασχημα, ετσι δεν ειναι ; του λεει η κοπελα  ψυθιριζωντας στο αυτι του.. Ο τυπος τοτεφωναξεμε δυνατη φωνη_ 200 ευρω την ωρα, μα δεν ειναι πολλα μονο για ενα βραδυ!!! Ολοι τοτε κοιταξαν την κοπελαπου ηταν σε κατασταση σοκ. Ο τυπος ψιθυρισε στ αυτι της_ Εγω σπουδαζω νομικη και ξερω να κανω καποιον να αισθανεται ενοχος

Αρέσει στα μέλη Hrakleitos3, ZHLIASOY και σε ακόμα 6 μέλη.

Lena_7_

# 87 την Τρίτη στις 13:32
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.534

Οι αξιες διδασκονται και στα σχολεια και στα πεζοδρομια ακομα.

πολλες φορες κοντραρονται ομως με τις αξιες του οικογενειακου περιβαλλοντος,

που ειναι το επικρατεστερο σχολειο για ενα παιδι.

Στην τελικη αποφασιζει ο χαρακτηρας του παιδιου μαζι με την

προσωπικοτητα του, που ειναι αποτελεσματα   πιο πολυπλοκων διαδικασιων και παραγοντων,

δεν ειναι τα παντα εξαρτωμενα αποκλειστικα της σχολικης εκπαιδευσης

για να την αναθεματιζουμε με καθε ευκαιρια...

Θαθελα μια φορα να διαβασω καποιους γονεις να αναλαμβανουν

τις ευθυνες τους στο μεγαλωμα των παιδιων τους.

Παράθεση:
Σχόλιο # 81 από Sourya

Υπαρχουν ανθρωποι με πτυχια που δεν εχουν μαθει να φερονται, να μιλησουν και να ανταπεξελθουν στα οποιαδηποτε προβληματα τους δημιουργουνται. Η προσωπικοτητα και οι αξιες δεν διδασκονται στα σχολεια. Αυτοι οι ανθρωποι προκειμενου να κρατησουν το προφιλ του σπουδαγμενου σνομπαρουν τους αλλους.

Αρέσει στα μέλη Hrakleitos3, Sivilla_I και σε ακόμα 6 μέλη.

Red_Season

# 88 την Τρίτη στις 20:19
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 420

Η κουβέντα για πτυχιούχους και μη μου θυμίζει το γνωστό μακρύ ανέκδοτο...

Έρχεται ο Αϊνστάιν στην Ελλάδα και τον καλούνε σε μια δεξίωση.Καθώς πίνει το απεριτίφ του τον πλησιάζει ένας και του λέει-"Καλησπέρα σας κύριε Αϊνστάιν, τιμή μας να σας έχουμε απόψε μαζί μας".-"Τιμή δική μου" απαντάει ο μεγάλος επιστήμων, "αν επιτρέπετε τι IQ έχετε;". -"250" απαντάει αυτός. Τότε ο Αϊνστάιν του πιάνει συζήτηση για τη θεωρία της σχετικότητας, τις μαύρες τρύπες και δε συμμαζεύεταιΛίγο αργότερα κι ενώ έτρωγαν το ορεκτικό τους ένας κύριος που καθόταν αριστερά του τού λέει-"Mεγάλη τιμή μας κάνετε κύριε Αϊνστάιν να βρίσκεστε εδώ μαζί μας". -"Δική μου η τιμή ευγενικέ κύριε" απάντησε ο Αϊνστάιν. "Τι IQ έχετε ευγενικέ κύριε;". -"150". Του πιάνει λοιπόν κουβέντα ο Αϊνστάιν για το διεθνές δίκαιο, για τα προβλήματα που ανακύπτουν από τα πειράματα γενετικής κ ά. Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγε το κυρίως πιάτο του, αυτός που καθόταν δεξιά του, του λέει-"Eίναι μεγάλη μου τιμή να τρώω δίπλα σ' έναν τόσο μεγάλο επιστήμονα". -"Δική μου η τιμή" απάντησε ο Αϊνστάιν, "τι IQ έχετε;". "100". Του πιάνει λοιπόν κουβέντα για την κυβέρνηση, για τα επιτόκια, το χρηματιστήριο, την τιμή της βενζίνης κ.α. Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγαν επιδόρπιο ο κύριος που καθόταν απέναντι του τού λέει-"Eίναι πάρα πολύ μεγάλη μου τιμή να σας έχω απέναντι μου κύριε Αϊνστάιν". -"Δική μου η τιμή κύριε, τι IQ έχετε;". -"50". Του πιάνει λοιπόν κουβέντα ο Αϊνστάιν για τον big brother, τη φάρμα, τον πιο αδύναμο κρίκο, τον Τριανταφυλλόπουλο, τον Ευαγγελάτο και δε συμμαζεύεται". Καθώς έπιναν καφέ, τον πλησιάζει ένας κύριος και του λέει με τη σειρά του-"Πολύ μεγάλη μας τιμή κύριε Αϊνστάιν να βρίσκεστε σήμερα μαζί μας". -"Δική μου η τιμή. Ποιο το IQ σας;".-"10". Κι ο Αϊνστάιν απαντάει-"Πώς πάει o Ολυμπιακός;".

Αρέσει στα μέλη Hrakleitos3, Heptamer και σε ακόμα 6 μέλη.

Nikola-s

# 89 την Τρίτη στις 21:42
author
Ανδρας / 59 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Αγιος Γεώργιος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 259
Ρε σεις?;-) ο άνθρωπος κάνει τα πτυχία, η τα πτυχία τον άνθρωπο?;-) την ράτσα δεν την αλλάζουν τα πτυχία.;-) ίδια ράτσα με κορνίζα.;-) Με ενοας ?;-) η μόρφωση αλλάζει όχι ο χαρακτήρας.;-)
Αρέσει στα μέλη jane_do, Red_Season

Sourya

# 90 την Τρίτη στις 21:42
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Παλι καλα που δεν τον ρωτησε... Απο τι υλικα ειναι το πελεκουδι;

Παράθεση:
Σχόλιο # 88 από Red_Season

Η κουβέντα για πτυχιούχους και μη μου θυμίζει το γνωστό μακρύ ανέκδοτο...

Έρχεται ο Αϊνστάιν στην Ελλάδα και τον καλούνε σε μια δεξίωση.Καθώς πίνει το απεριτίφ του τον πλησιάζει ένας και του λέει-"Καλησπέρα σας κύριε Αϊνστάιν, τιμή μας να σας έχουμε απόψε μαζί μας".-"Τιμή δική μου" απαντάει ο μεγάλος επιστήμων, "αν επιτρέπετε τι IQ έχετε;". -"250" απαντάει αυτός. Τότε ο Αϊνστάιν του πιάνει συζήτηση για τη θεωρία της σχετικότητας, τις μαύρες τρύπες και δε συμμαζεύεταιΛίγο αργότερα κι ενώ έτρωγαν το ορεκτικό τους ένας κύριος που καθόταν αριστερά του τού λέει-"Mεγάλη τιμή μας κάνετε κύριε Αϊνστάιν να βρίσκεστε εδώ μαζί μας". -"Δική μου η τιμή ευγενικέ κύριε" απάντησε ο Αϊνστάιν. "Τι IQ έχετε ευγενικέ κύριε;". -"150". Του πιάνει λοιπόν κουβέντα ο Αϊνστάιν για το διεθνές δίκαιο, για τα προβλήματα που ανακύπτουν από τα πειράματα γενετικής κ ά. Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγε το κυρίως πιάτο του, αυτός που καθόταν δεξιά του, του λέει-"Eίναι μεγάλη μου τιμή να τρώω δίπλα σ' έναν τόσο μεγάλο επιστήμονα". -"Δική μου η τιμή" απάντησε ο Αϊνστάιν, "τι IQ έχετε;". "100". Του πιάνει λοιπόν κουβέντα για την κυβέρνηση, για τα επιτόκια, το χρηματιστήριο, την τιμή της βενζίνης κ.α. Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγαν επιδόρπιο ο κύριος που καθόταν απέναντι του τού λέει-"Eίναι πάρα πολύ μεγάλη μου τιμή να σας έχω απέναντι μου κύριε Αϊνστάιν". -"Δική μου η τιμή κύριε, τι IQ έχετε;". -"50". Του πιάνει λοιπόν κουβέντα ο Αϊνστάιν για τον big brother, τη φάρμα, τον πιο αδύναμο κρίκο, τον Τριανταφυλλόπουλο, τον Ευαγγελάτο και δε συμμαζεύεται". Καθώς έπιναν καφέ, τον πλησιάζει ένας κύριος και του λέει με τη σειρά του-"Πολύ μεγάλη μας τιμή κύριε Αϊνστάιν να βρίσκεστε σήμερα μαζί μας". -"Δική μου η τιμή. Ποιο το IQ σας;".-"10". Κι ο Αϊνστάιν απαντάει-"Πώς πάει o Ολυμπιακός;".

Αρέσει στα μέλη jane_do, Nikola-s και σε ακόμα 1 μέλος.

TrustNoOne

# 91 το Σάββατο στις 18:51
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 11

thank you...

Έχετε κάνει τόσο ενδιαφέρουσα τη συζήτηση γύρω από τον άκυρο και ολίγον κομπλεξικό προβληματισμό του θεματοθέτη...! Κι εγώ είμαι σε φάση τεμπελώδους αποχαύνωσης και δε μπορώ να γράψω όσα σκέφτομαι...Γενικά, συμφωνώ με τα points της Alisida και τις προεκτάσεις πίσω από τα γραφόμενά της.
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost