Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχολιασμος των προφιλ που βλεπω

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

alisida

# 21 στις 7/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 6.177
'Aρεσαν+: 0%
Με την ευκαιρια,γνωρισα πριν 3 χρονια μια κυρια σε ενα ταξιδι ..Συζητουσε με την παρεα της για διαφορα θεματα ,ειχε γενικες γνωσεις για πολλα πραγματα και αποψη επισης...Τιποτε στην ομιλια της δεν εδειχνε οτι η κυρια αυτη ειχε τελειωσει το δημοτικο και μονο οπως μας ειπε καποια στιγμη ...Σιγουρα δεν ειναι ο κανονας ,ειναι ομως η αποδειξη οτι οι γνωσεις και η σωστη εκφραση δεν αποκτουνται μονο με τα πτυχια ... ...
Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, COSTAS42 και σε ακόμα 4 μέλη.

tangerinedream

# 22 στις 7/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...είναι δύσκολα τα πράγματα στις σχέσεις των ανθρώπων...και εμείς οι άνθρωποι φαίνεται να είμαστε δύσκολοι...μάλλον πολύπλοκοι και ίσως περίπλοκοι...όμως δεν θα μπορούσαμε να είμαστε αλλιώς, εφόσον αποτελούμε υπάρξεις-μηχανισμοί υψίστης "τεχνολογίας" ...θεωρώ ότι δεν είναι θέμα προφίλ ή σχολιασμού αυτών...δεν είναι θέμα καλλιέργειας και γνώσεων ή της έλλειψης αυτών...ή δεν είναι μονο θέμα όλων αυτών και όλων των άλλων...

...ίσως τελικά, όλο αυτό που ζούμε να είναι ένα πολυ έξυπνα σχεδιασμένο πάζλ που αποτελείται απο δισ μικρά κομμάτια-ανθρωπάκια που προσπαθούν να "ταιριάξουν" μεταξύ τους...συνέχεια και κάθε στιγμή...είμαστε οι παίχτες και το παιγνίδι την ίδια στιγμή, ταυτόχρονα...και αυτό είναι σχετικά δύσκολο για εμάς...όμως προσπαθούμε καθημερινά για αιώνες, για χιλιάδες χρόνια και με όλους τους δυνατούς τρόπους που θα μπορούσαμε να φανταστούμε...και μάλλον τα καταφέρνουμε...άλλλες φορές καλά, άλλες φορές καλύτερα και άλλες πάλι... αποτυγχάνουμε δραμματικά... :-)

alisida

# 23 στις 7/2/2019
author

#22 :είμαστε οι παίχτες και το παιγνίδι την ίδια στιγμή, ταυτόχρονα.

Αυτο μ αρεσε...(Φατσουλα που αρεσκεται στο να αλλαζει τους κανονες του παιχνιδιου )
Αρέσει στο μέλος Persefoni__

Aggelo

# 24 στις 7/2/2019
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 6.866

Υπαρχει ομως και η πλευρα που θα σου πει οτι τα ετερωνυμα ελκονται......γενικα το λεω

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Persefoni__

Λυπάμαι αλλά...

κάπου έχεις "μπερδευτεί " και σε αρκετά σημεία βάζεις τις  γυναίκες όλες σε 2 τσουβάλια . Στο ένα τις κατ εσέ "μορφωμένες " ,οι οποίες θέλουν κάποιον με ένα κάρο πτυχία και λεφτά - κατά τα λεγόμενά σου-  , οι οποίες πάντα κατά τα λεγόμενά σου ή πιο σωστά κατά τα γραφόμενά σου , δεν είναι ντόμπρες και σταράτες όπως οι πωλήτριες,μακιγιέζ κλπ. Ας προσπαθήσουμε λίγο να τα ξεμπλέξουμε. Το γεγονός οτι μια γυναίκα έχει ένα κάποιο πτυχίο δεν την καθιστά αυτόματα ανώτερη ή κατώτερη -αναλόγως πώς θα το δει κανείς - από μια πωλήτρια κλπ. Να το προχωρήσουμε λίγο; Έστω πως κάποια εδώ μέσα έχει ένα- δύο πτυχία , έχει παιδεία κι όχι απλά πιστοποιημένη μόρφωση , έστω πως ξεκινά μια σχέση με κάποιον που το μόνο που έχει διαβάσει είναι τ' αθλητικά στην εφημερίδα, που δεν έχει ιδέα από τέχνη - με τον όρο τέχνη εννοώ κάθε της μορφή- λογοτεχνία,θέατρο,κινηματογράφο,φωτογραφία κλπ... ουσιαστικά κάποιον με τον οποίο δεν θα έχει να συζητήσει τίποτε απ όσα την ενδιαφέρουν ή ενδιαφέρουν τον άλλον, σου βάζω εδώ σαν παράδειγμα εμένα (αδιαφορώ πλήρως πώς θα με χαρακτηρίσεις) δεν θα μπορούσα ποτέ να είμαι με κάποιον ή να περάσω καλά με κάποιον που δεν θα καταλάβαινε και δεν θα μπορούσε να μοιραστεί τον ενθουσιασμό μου για ένα έργο τέχνης πχ, ούτε κάν το "καλή καρδιά" που αναφέρεις θα ήταν ικανό -με την έννοια του αρκετό- να με κρατήσει κοντά σε κάποιον που θεωρεί τέχνη και κάνει κέφι πχ με τα "Καγκέλια" Αγαπητέ δεν είναι θέμα πτυχίων . Το επαναλαμβάνω. Ούτε θέμα καλής καρδιάς . Πίστεψέ με σχέσεις όπου ο ένας είναι (παραδείγματα ειναι αυτά) λάτρης του ποδοσφαίρου κι ο άλλος λάτρης της λογοτεχνίας ,είναι εκ προϊμίου καταδικασμένες. Παρεμπιπτόντως...αν θέλεις μου απαντάς. Στην έκθεση στο λύκειο είχες πάνω από 12-13 ? 

ΥΓ: Μην κάνεις τον κόπο να μπεις στο προφίλ μου. Απ τα "ετοιματζήδικα" είναι 

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Mindthegap-

Aggelo

# 25 στις 7/2/2019
author
Ν. Ηλείας / Τραγανό

Προσωπικα δεν διαβαζω προφιλ,σχηματιζω αποψης για τις συνδικτυες απ αυτα που γραφουν,η τον

τροπο που τα γραφουν...

Πολυ το κουραζεις με τους τιτλους,κοιταξε να εισαι εισαι ο εαυτος σου και ασε τους αλλος η της αλλες.

Αν καποια δεν σε γουσταρει επειδη δεν τελειωσες πανεπιστημιο προχωρα παρακατω.Τα πτυχια

και οι τιτλοι σπουδων δεν προκαθοριζουν κατι,υπαρχουν μορφωμενοι που ειναι αξεστοι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από UltimoRomantico

Απαντηση στα σχολια μεχρι τωρα.

Καταρχήν θα απαντησω στον αγαπητο Αγγελο. Αγαπητε Αγγελε δεν εχω κανενα απωθημενο με τα πτυχια  και το μορφωτικο μου επιπεδο όπως και με των αλλων ανθρωπων . Εγω εθιξα το θεμα ότι ολοι περιπου εδώ περα και συγκεκριμένα οι γυναικες, μιας και για αυτό ψαχνω, γραφουν τα ιδια πραγματα σχεδόν. Λεω ψεματα? Κανε μια γυρα στα προφιλ να δεις. Ένα το κρατουμενο. Δευτερον ζουμε οντως σε μια εποχη  που όλα κρινονται από τιτλους . Για μενα δεν παιζει ρολο αυτό λοιπον . Ειτε είναι μια κοπελα του δημοτικου ειτε εχει ντοκτορά για μενα παιζουν ρολο τα αισθηματα. Οσο για το γκρινιαρη που με ειπες μην με παρεξηγείς. Πεφτω κοντα στα καρκινακια που είναι από τη φυση τους λιγο γκρινιάρικα χαχα. Οσο για το σχολειο της αλυσιδας πιστευω επιασε το νοημα αυτων που εγραψα.. Καλο σας βραδυ και ευχαριστω για τον σχολιασμο

Αρέσει στα μέλη nikos-e, jane_do και σε ακόμα 3 μέλη.

Nuvolla

# 26 στις 7/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
βιογραφικό εννοεί ο ρομάντικο ρε παιδιά,
δυσκολεύεται όταν δε ξέρει τις προδιαγραφές 
(είναι και τα αισθήματα βλέπετε)

sAvArA

# 27 στις 7/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παντως διαβαζοντας το προφιλ

Σας,

θεματοθετα, 

δεν καταλαβα τον κοπετο Σας...

Π ρ ο φ ι λ Επιπεδου Σεφερλη...

UltimoRomantico

# 28 στις 8/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Απαντηση

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Persefoni__

Λυπάμαι αλλά...

κάπου έχεις "μπερδευτεί " και σε αρκετά σημεία βάζεις τις  γυναίκες όλες σε 2 τσουβάλια . Στο ένα τις κατ εσέ "μορφωμένες " ,οι οποίες θέλουν κάποιον με ένα κάρο πτυχία και λεφτά - κατά τα λεγόμενά σου-  , οι οποίες πάντα κατά τα λεγόμενά σου ή πιο σωστά κατά τα γραφόμενά σου , δεν είναι ντόμπρες και σταράτες όπως οι πωλήτριες,μακιγιέζ κλπ. Ας προσπαθήσουμε λίγο να τα ξεμπλέξουμε. Το γεγονός οτι μια γυναίκα έχει ένα κάποιο πτυχίο δεν την καθιστά αυτόματα ανώτερη ή κατώτερη -αναλόγως πώς θα το δει κανείς - από μια πωλήτρια κλπ. Να το προχωρήσουμε λίγο; Έστω πως κάποια εδώ μέσα έχει ένα- δύο πτυχία , έχει παιδεία κι όχι απλά πιστοποιημένη μόρφωση , έστω πως ξεκινά μια σχέση με κάποιον που το μόνο που έχει διαβάσει είναι τ' αθλητικά στην εφημερίδα, που δεν έχει ιδέα από τέχνη - με τον όρο τέχνη εννοώ κάθε της μορφή- λογοτεχνία,θέατρο,κινηματογράφο,φωτογραφία κλπ... ουσιαστικά κάποιον με τον οποίο δεν θα έχει να συζητήσει τίποτε απ όσα την ενδιαφέρουν ή ενδιαφέρουν τον άλλον, σου βάζω εδώ σαν παράδειγμα εμένα (αδιαφορώ πλήρως πώς θα με χαρακτηρίσεις) δεν θα μπορούσα ποτέ να είμαι με κάποιον ή να περάσω καλά με κάποιον που δεν θα καταλάβαινε και δεν θα μπορούσε να μοιραστεί τον ενθουσιασμό μου για ένα έργο τέχνης πχ, ούτε κάν το "καλή καρδιά" που αναφέρεις θα ήταν ικανό -με την έννοια του αρκετό- να με κρατήσει κοντά σε κάποιον που θεωρεί τέχνη και κάνει κέφι πχ με τα "Καγκέλια" Αγαπητέ δεν είναι θέμα πτυχίων . Το επαναλαμβάνω. Ούτε θέμα καλής καρδιάς . Πίστεψέ με σχέσεις όπου ο ένας είναι (παραδείγματα ειναι αυτά) λάτρης του ποδοσφαίρου κι ο άλλος λάτρης της λογοτεχνίας ,είναι εκ προϊμίου καταδικασμένες. Παρεμπιπτόντως...αν θέλεις μου απαντάς. Στην έκθεση στο λύκειο είχες πάνω από 12-13 ? 

ΥΓ: Μην κάνεις τον κόπο να μπεις στο προφίλ μου. Απ τα "ετοιματζήδικα" είναι 

Καταρχήν στην εκθεση ειχα πανω από 12 13.. Από την άλλη δεν μπορω να πω σε ένα κειμενο ολες τις πτυχες των γυναικων. Υπαρχουν και καλες κοπελες δεν αντιλεγω και ανηκουν και στα δυο τσουβαλια όπως ειπες γιατι εγω δεν ειπα κατι τετοιο. Από εκει και περα με αυτό που γραφεις , μονη σου δειχνεις ένα σνομπισμο σε έναν που δεν μπορει να καταλαβει ένα εργο τεχνης. Αυτό είναι που δεν μου αρεσει ακριβως. Από εκει και περα δεν είναι απαραιτητο μια γυναικα και ενας αντρας οποιουδηποτε μορφωτικου επιπεδου να είναι κατ αναγκη ζευγαρι. Μπορει να είναι και φιλοι , αρκει να ταιριαζουν συναισθηματικα πρωτα και μετα στα υπολοιπα.. Αυτά.. Νομιζω σε καλυψα

COSTAS42

# 29 στις 8/2/2019
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.214
Όλα είναι θέμα χαρακτήρα. Τι πάει να πει μορφωμενη με πτυχία η όχι. Το δυσκολότερο είναι η κοινωνική μόρφωση και εκεί πασχουμε. Όσο αφορά τα προφίλ δεν μου λέει κάτι ή τυποποιημενη πληροφορία. Από κοντά φαίνονται τα πάντα...
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Sourya και σε ακόμα 2 μέλη.

Persefoni__

# 30 στις 8/2/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 247

# 24

Εδώ αυτός ο κανόνας είναι η εξαίρεση, που τον επιβεβαιώνει. (Για πόσο διάστημα πιστεύεις θ' άντεχαν 2 εκ διαμέτρου αντίθετοι άνθρωποι-χαρακτήρες μαζί; ) 

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Aggelo

Υπαρχει ομως και η πλευρα που θα σου πει οτι τα ετερωνυμα ελκονται......γενικα το λεω

ZHLIASOY

# 31 στις 8/2/2019
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 2.977

Διαβαζοντας το προφιλ το δικο σου  αγαπητε ξερεις τι θα ελεγα?   Παναια μου ποσο  ιδιοτροπος πρεπει ναναι ο κυριος αυτος

Μηπως φταιει αυτο κ δεν απαντανε? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από UltimoRomantico

Σχολιασμος των προφιλ που βλεπωΚαλησπέρα σας.. Θελω να κανω και εγω ένα σχολιο για τα προφιλ που βλεπω εδώ. Καταρχήν όλα είναι 5 κοπιες.. Γραφετε ολες οι κοπελες που βλεπω τα ιδια πραγματα βασιζόμενες σε 5 κειμενα. Χαθηκε η φαντασια και η ελευθερη εκφραση? Ζουμε δυστυχως σε μια εποχη που πρεπει να εχουμε οδηγιες και κωδικες για το πως θα μιλησουμε σε μια κοπελα , πως θα κανουμε ένα προφιλ στα social media , πως θα φαμε μαζι της , που θα παμε για πρωτο ραντεβού , τι θα πουμε στο πρωτο ραντεβού κτλ. Ασε το άλλο που θελουν ολες στο βαθος έναν αντρα με ένα καρο πτυχια και λεφτα.. Γιατι δηλαδή? Δεν θα μπορουσα να θελω και εγω μια γυναικα χορηγο και να την περιφερω σαν γλαστρα? Δεν θελω όμως.. Κοιταζω καρδια πρωτα και μετα εμφανιση και μυαλο.. Βαρεθηκα ειλικρινα να πρεπει να εχεις πτυχιο για να γινεται σεβαστη και αποδεχτη η γνωμη σου. Εχω αποφασισει να στρεψω το ενδιαφερον μου εδώ και καιρο στις κομμωτριες στις πωλήτριες στις μακιγιεζ κτλ.. Ξερετε γιατι? Γιατι είναι πολύ πιο απλες και πιο ντόμπρες.. Ακομα και αν δεν σε θελουν θα στο πουν από την αρχη. Ενώ οι '' μορφωμενες'' δεν θα σου πουν τιποτα δηθεν από ευγενεια που θα είναι ενας λανθάνων σνομπισμος στην ουσια. Συγνωμη που τα λεω ετσι και δεν είμαι ουτε μισογύνης ουτε κατά του φεμινισμου αλλα δεν γινεται ο φεμινισμος να φερνει και μια ανισοτητα υπερ της γυναικας και κατά του αντρα. Καλως μορφώνονται οι γυναικες και πολύ καλως εχουν δικαιώματα που δεν ειχαν καποτε αλλα μην μας το παιζετε και θεες. Ολοι κοινοι θνητοι ειμαστε στην ουσια. Αυτά ειχα να πω. Ξερω πως αυριο ισως εχω πολλα αρνητικα σχολια αλλα αυτή είναι η αποψη μου. Περα από την τολμη και γοητεια πρεπει να υπαρχει και καλη καρδια και φαντασια. Αυτά. Καλο σας βραδυ

Αρέσει στα μέλη Sourya, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

Sourya

# 32 στις 8/2/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 4.320

Εμ αυτο φταιει. Οταν σου λεει ...σβησε με κυρα μου απ τα κιταπια σουυυ

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Enikos και σε ακόμα 3 μέλη.

Aggelo

# 33 στις 8/2/2019
author
Ν. Ηλείας / Τραγανό

Αυτο δεν μπορω να στο πω με βεβαιοτητα,πιθανολογω οτι μια τετοια σχεση αντεχει μεχρι ο ενας

απο τους δυο να κουραστει...και οσο πιο μεγαλος ειναι καποιος σε ηλικια κουραζεται πιο ευκολα,

σε νεανικη αντεχει για πιο πολυ καιρο

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Persefoni__

# 24

Εδώ αυτός ο κανόνας είναι η εξαίρεση, που τον επιβεβαιώνει. (Για πόσο διάστημα πιστεύεις θ' άντεχαν 2 εκ διαμέτρου αντίθετοι άνθρωποι-χαρακτήρες μαζί; ) 

Johnboy6

# 34 στις 9/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Υποπίπτεις στο ίδιο σφάλμα που απόδωσες στον θεματοθέτη. 

Υπάρχουν όλες οι αποχρώσεις του γκρί σε δύο αντίθετους χαρακτήρες.

Οταν λέμε τα ετερώνυμα έλκονται π.χ. σημαίνει ότι κάποια στοιχεία που αντιτίθενται σε κάποιον τομέα  συμπληρώνουν κάποιον άλλον..(συνήθως τον ερωτικό μα οχι απαραίτητα..)

Και για να απαντήσω υποκειμενικά και στην ερώτηση εμείς ,έχουμε αντέξει 20 χρόνια ...μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας βέβαια ..που  αυτό φυσικά δεν έγκειται μόνο στην  εκ διαμέτρου αντίθεσή μας ως ζευγάρι ,μα και στις προσωπικές μας επιλογές θεώρησης της ζωής. Τα φθαρτά μας στοιχεία θα έλεγα.. ταιριάζουν περισσότερο..

Σχόλιο # 30 από Persefoni__

# 24

sAvArA

# 35 στις 10/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η γνωση που εχει παρει -λαβειενας ανθρωπος φαινεται -λαμπει!!Φτιαχνει τον χαρακτηρα του!!Τωρα βεβαια αν εχει τελειωσει καποιος δημοτικο ή γυμνασιο ή πανεπιστημιο ή εχει προχωρησει ακομα παραπερα, μπορω να το καταλαβω σχεδον αμεσως απο την γραφη ή την ομιλια του...Υπαρχουν εκεινες οι λεπτες ή χοντρες αποχρωσεις που με κανουν να το αντιλαμβανομαι...Μπορει να ειναι βεβαια και διαστροφη του επαγγελματος μου..(Μην μπερδευεις την φυσικη ή την τεχνητη ευγενεια με την γνωση)Εσυ αλυσιδα μου π. χ. στο πανεπιστημιο δεν εχεις παει..Σωστα;;;

Enikos

# 36 στις 10/2/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 19.858

Και εσυ, μου λες τωρα...

Οτι νοιαζεσαι για τα "οπλα", με τα οποια θα εμφανιστουν οι "Κυριοι"...τα οποια ειναι και γουαο, οχι τιποτα ραπανακια...

Πρωτη φορα διαβαζω  τοσο αφθορμητα, την σημασια του λεφτου στο πακετο ενος ανδρος...

Αμπνορμαλ = αφυσικο, εκτος φυσιολογικων κανονιζμων κλπ κλπ

(Εικονιδιο απο κομμωτηριο με γουαι φι)...

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από alisida

Το παραδακι κυριε Ενικε το ανεφερα κυριως επειδη - διαθετοντας χρηματα οι κυριοι- θα ειχαν βεβαιως πολλες επιλογες ...

(Πρωτη φορα το ακους ε? σε καταλαβαινω.. )...

Τι σημαινει αμπνορμαλ ??

Γιατι δεν διαθετω πτυχιο,ειμαι μια απλη κομωτρια ..(Φατσουλα με βουρτσα και πιστολακι )

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, alisida

Enikos

# 37 στις 10/2/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 19.858

Διαφορές. . .

Κανεις δεν λεει (απο τους πτυχιουχους) οτι η ελλειψη σχολικης-εγκυκλοπαιδικης παιδειας, ειναι κουσουρι...απ' οσο διαβαζω τουλαχιστον.

Προφανως παροτρυνουν  προς την κατευθυνση της (τουλαχιστον) επιχειρηματολογημενης αποψης, με κομψο τροπο...

Οι μη πτυχιουχοι παντως, βλεπω οτι προσπαθουν με "τερτιπια" τυπου "τα ρασα δεν κανουν τον παπα", να υποβαθμισουν την εννοια πτυχιο-σχολικη παιδεια...

Τσου...

Δεν γινεται να υποβαθμισεις την θεωρητικη γνωση και τις δεξιοτητες που πηγαζουν απο αυτην. Ουτε γινεται να αψηφησεις το γεγονος του οτι η πενικιλινη δεν κατασκευαστηκε απο τον Κυρ Δημητρη τον χασαπη (καθ' ολα συμπαθεστατος), ο οποιος στο δημοτικο πηγαινε ισα για να κανει κανα σαντε σκετο στη ζουλα απο τη μανα του...

Αρα...

Βλεπουμε την χρηση-χρησιμοτητα της εγκυκλοπαιδικης-σχολικης παιδειας, μεσα σε αυτες τις δυο θεωρησεις.

Ξερεις τι θελω να σου πω?...

Αν δεν κανανε ΚΑΙ τα ρασα τον παπα...

Θα ηταν ντυμενος, σεξυ μπαλαρινα...

Δεν ξερω αν με ενοας...

Αρέσει στα μέλη Katia_80, Arxontoula_ και σε ακόμα 6 μέλη.

Sourya

# 38 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 4.320

Τι να το κανεις το πτυχιο αν δεν ξερεις να φερεσαι και δεν εχεις την στοιχειωδη ευγενεια; Πολλοι θα τρομαζαν αν εβλεπαν αντι του προφιλ τους στον καθρεφτη , τον χαρακτηρα τους

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, ZHLIASOY

alisida

# 39 στις 10/2/2019
author

ε,,, και με ( λιγη??)  ειρωνια σε πολλλες περιπτώσεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Enikos

Διαφορές. . .Προφανως παροτρυνουν  προς την κατευθυνση της (τουλαχιστον) επιχειρηματολογημενης αποψης, με κομψο τροπο...

λαθος βλέπεις...μιλαμε σε άλλη συχνοτητα, αυτό είναι ολο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Enikos

Διαφορές. . .??...Οι μη πτυχιουχοι παντως, βλεπω οτι προσπαθουν με "τερτιπια" τυπου "τα ρασα δεν κανουν τον παπα", να υποβαθμισουν την εννοια πτυχιο-σχολικη παιδεια...

πού ειδες γραμμενο από μη πτυχιουχο να αμφισβητει τον φλεμινγκ  ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Enikos

Διαφορές. . .

Δεν γινεται να υποβαθμισεις την θεωρητικη γνωση και τις δεξιοτητες που πηγαζουν απο αυτην. Ουτε γινεται να αψηφησεις το γεγονος του οτι η πενικιλινη δεν κατασκευαστηκε απο τον Κυρ Δημητρη τον χασαπη (καθ' ολα συμπαθεστατος), ο οποιος στο δημοτικο πηγαινε ισα για να κανει κανα σαντε σκετο στη ζουλα απο τη μανα του...

ε,, μερικες φορες μεσα από τα ρασα  ,,,

δεν ξερω αν με νοας κι εσυ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Enikos

αν δεν κανανε ΚΑΙ τα ρασα τον παπα...
Θα ηταν ντυμενος, σεξυ μπαλαρινα...

Δεν ξερω αν με ενοας...

ZHLIASOY

# 40 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 2.977

Η γνωση απο πανεπιστημισ δεν λαμπει παντα...

Σωστα? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από sAvArA

#21Η γνωση που εχει παρει -λαβειενας ανθρωπος φαινεται -λαμπει!!Φτιαχνει τον χαρακτηρα του!!Τωρα βεβαια αν εχει τελειωσει καποιος δημοτικο ή γυμνασιο ή πανεπιστημιο ή εχει προχωρησει ακομα παραπερα, μπορω να το καταλαβω σχεδον αμεσως απο την γραφη ή την ομιλια του...Υπαρχουν εκεινες οι λεπτες ή χοντρες αποχρωσεις που με κανουν να το αντιλαμβανομαι...Μπορει να ειναι βεβαια και διαστροφη του επαγγελματος μου..(Μην μπερδευεις την φυσικη ή την τεχνητη ευγενεια με την γνωση)Εσυ αλυσιδα μου π. χ. στο πανεπιστημιο δεν εχεις παει..Σωστα;;;

Αρέσει στα μέλη alisida, jane_do
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε