Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχολιασμος των προφιλ που βλεπω

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

alisida

# 61 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 6.177
'Aρεσαν+: 0%

Δεν σε καταλαβα .

Αυτονοητο για εμενα στη συγκεκριμενη περιπτωση ,ειναι να πω οτι ειμαι χαρουμενη (εως και περηφανη) που σε εκεινο το ταξιδι γνωρισα την Αννα .

Κριμα που δεν μπορω να πω το ιδιο για καποια αλλα ατομα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από sAvArA

Αν χρειαζεταινα υπερασπιζομαστε μια ομαδα α ή β ή γ εκπαιδευσης , με παραδειγμα καποιον εκπροσωπο Της που ειδαμε -ακουσαμε στο τραινο-λεωφορειο -ταξι...& με λογια του τυπου ..."παρ ολο που εχει εκπαιδευση α βαθμου μιλαει ή εχει συγκροτηση β ή γ..."απο μονοι μας εχουμε παραδεχτει το αυτονοητο...

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

alisida

# 62 στις 11/2/2019
author

..απο εκει ξεκινησε η κουβεντα #1 

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από Sivilla_I

η μόρφωση και τα πτυχία πού κολλάνε τώρα?

Sivilla_I

# 63 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

α οκ. τεσπα εγω πιάστηκα απο πολυ μετέπειτα σημείο της συζήτησης

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από alisida

..απο εκει ξεκινησε η κουβεντα #1 

alisida

# 64 στις 11/2/2019
author

Με ολο το σεβασμο αγαπητη Σιβιλα και αγαπητοι μου φιλοι εδω ( κατ αρχην ευχαριστω για τη συζητηση και το λεω σοβαρα)

Εδω ομως θα δωσω το λογο και στην τρολοφατσουλα που εξηγει για ποιο λογο οι μη πτυχιουχοι του φορουμ σνομπαρουμε τους πτυχιουχους .

Διοτι φιλοι μας,πτυχιουχοι και μη,σε θεματα σχεσεων κι επιλογης συντροφου,τις ιδιες λολακιες κανουμε ολοι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 60 από Sivilla_

Μια χαρά είναι οι επιλογές όλων. Καθένας επιλέγει κάτι που τον εξυπηρετεί στη δεδομένη στιγμή.

Επειδή μετά δεν κολλάει ή του μυρίζει περίεργα, είναι άλλο θέμα και όχι πάντα θέμα λάθος επιλογής.

Ο καθένας επιλέγει αυτό που του ταιριάζει και τον ελκύει κατά τη στιγμή επιλογής.

jane_do

# 65 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.752

Κατάλαβα τι εννοείς (αν και του δημοτικού κάτι χαμπαριάζω ) και δεν θα διαφωνήσω αλλά ούτε θα συμφωνήσω,διότι θεωρώ ότι το συγκεκριμένο "αυτονόητο" έχει πάρα πολλά "παρακλάδια" τα οποία δεν είμαι σε θέση να αναλύσω/ερμηνεύσω εφόσον δεν διαθέτω το μορφωτικό υπόβαθρο. Ας το επιχειρήσει κάποιος πτυχιούχος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από sAvArA

Αν χρειαζεταινα υπερασπιζομαστε μια ομαδα α ή β ή γ εκπαιδευσης , με παραδειγμα καποιον εκπροσωπο Της που ειδαμε -ακουσαμε στο τραινο-λεωφορειο -ταξι...& με λογια του τυπου ..."παρ ολο που εχει εκπαιδευση α βαθμου μιλαει ή εχει συγκροτηση β ή γ..."απο μονοι μας εχουμε παραδεχτει το αυτονοητο...

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, giorgos1970-71 και σε ακόμα 2 μέλη.

Sivilla_I

# 66 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Πού λέει κανείς το αντίθετο?

Και επαναλαμβάνω άσχετα με την αναφορά πτυχίων απο τον κύριο που έβαλε το θέμα,

οτι οι μ@κίες του καθενός μας είναι συνέχεια και συνέπεια της προσωπικότητάς του στο σύνολό της,

συμπεριλαμβανομένης της ευφυίας του, των ιδιοτήτων του, της γενικότερης παιδείας του, του περιβάλλοντος στον οποίο αναπτύσσεται, ναι και της μόρφωσής του-με ο,τι συνεπάγεται αυτό, του πρίσματος μέσα απο το οποίο βλέπει τον κόσμο κλπ

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από alisida

Με ολο το σεβασμο αγαπητη Σιβιλα και αγαπητοι μου φιλοι εδω ( κατ αρχην ευχαριστω για τη συζητηση και το λεω σοβαρα)

Εδω ομως θα δωσω το λογο και στην τρολοφατσουλα που εξηγει για ποιο λογο οι μη πτυχιουχου του φορουμ σνομπαρουμε τους πτυχιουχους .

Διοτι φιλοι μας,πτυχιουχοι και μη,σε θεματα σχεσεων κι επιλογης συντροφου,τις ιδιες λολακιες κανουμε ολοι 

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Enikos και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 67 στις 11/2/2019
author

Αν μου επιτρεπεται να μιλησω ,θεωρηθηκε προφανως οτι εφερα το παραδειγμα για να υπερασπιστω την α ομαδα ( δεν ειν δικις μου χαραχτηρισμος ) των αποφοιτων δημοτικου.

Η σκεψη της κας Σαβαρας δεν εφτασε μεχρι του οτι υπερασπιζομαι οχι ολη την "ομαδα" αλλα καποια ατομα της " ομαδας" που τα παιρνει η μπαλλα λογω ελειψης αποδεικτικων γνωσεων .

Κισσισ <3

Παράθεση:
Σχόλιο # 65 από jane_do

Κατάλαβα τι εννοείς (αν και του δημοτικού κάτι χαμπαριάζω ) και δεν θα διαφωνήσω αλλά ούτε θα συμφωνήσω,διότι θεωρώ ότι το συγκεκριμένο "αυτονόητο" έχει πάρα πολλά "παρακλάδια" τα οποία δεν είμαι σε θέση να αναλύσω/ερμηνεύσω εφόσον δεν διαθέτω το μορφωτικό υπόβαθρο. Ας το επιχειρήσει κάποιος πτυχιούχος.

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, jane_do

jane_do

# 68 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα

Άντε,σου επιτρέπω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 67 από alisida

Αν μου επιτρεπεται να μιλησω ,θεωρηθηκε προφανως οτι εφερα το παραδειγμα για να υπερασπιστω την α ομαδα ( δεν ειν δικις μου χαραχτηρισμος ) των αποφοιτων δημοτικου.

Η σκεψη της κας Σαβαρας δεν εφτασε μεχρι του οτι υπερασπιζομαι οχι ολη την "ομαδα" αλλα καποια ατομα της " ομαδας" που τα παιρνει η μπαλλα λογω ελειψης αποδεικτικων γνωσεων .

Κισσισ <3

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 69 στις 11/2/2019
author

,ωω ! Σ ευχαριστω 

(φατσουλα - του δημοτικου -με δακρια συγκινησης )

Παράθεση:
Σχόλιο # 68 από jane_do

Άντε,σου επιτρέπω.

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

jane_do

# 70 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα

Παρακαλώ παρακαλώ (μεγαλόψυχη φατσούλα με ύφος υπεράνω...βαριέμαι και να ψάχνω  τα εμότικονς στο cosgan... ).

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από alisida

,ωω ! Σ ευχαριστω 

(φατσουλα - του δημοτικου -με δακρια συγκινησης )

Αρέσει στο μέλος alisida

Arxontoula_

# 71 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.728

Παιδγιά,

Επειδή μου λείπει το (γνωσιακό και γνωστικό) υπόβαθρο για να προάγω τη συζήτηση, θα σας δώσω μόνο  μια χρηστική πληροφορία:

Ανάμεσα στους πτυχιούχους οικονομολόγους και μηχανικούς, προτείνω ανεπιφύλακτα τους δεύτερους.

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, ZHLIASOY και σε ακόμα 3 μέλη.
Σαν τα μπεκατσόνια θα πάμε..

tangerinedream

# 72 στις 11/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...εγώ πάντως είμαι πτυχιούχος που σνομπάρω τους πτυχιούχους που δεν θα έπρεπε να είναι πτυχιούχοι!!! ...επίσης γουστάρω πολυ τους αγράμματους που θα μπορούσαν να είναι πτυχιούχοι...ενώ στην πραγματικότητα δεν σνομπάρω κανέναν!!!  ...εκτός βέβαια των καβαλημένων, των ξερόλων, των πλαστογράφων, των προδοτών, των φασιστάκων, των φαταούλων, των κοκοράκηδων, των άτιμων, των ψευτολόγων, των εκμαυλιστών, των κλεφτών, των εκμεταλλευτών, των καιροσκόπων, των άναντρων, των εγωϊστάκηδων, των κωλοχαρακτήρων, των κωλόπαιδων, των ψευτοαριστερών, των άπληστων, των "γιαλαντζί ντερβίσιδων", των μπήχτηδων, των συκοφαντών, των άπλυτων (κυριολεκτικά), των αγενών κλπ...κλπ...κλπ...τους οποίους σνομπάρω ευθέως και όχι μονο...χοχοχοοχοχοχοοο

jane_do

# 73 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα

E  δεν άφησες και κανέναν απέξω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από tangerinedream

...εγώ πάντως είμαι πτυχιούχος που σνομπάρω τους πτυχιούχους που δεν θα έπρεπε να είναι πτυχιούχοι!!! ...επίσης γουστάρω πολυ τους αγράμματους που θα μπορούσαν να είναι πτυχιούχοι...ενώ στην πραγματικότητα δεν σνομπάρω κανέναν!!!  ...εκτός βέβαια των καβαλημένων, των ξερόλων, των πλαστογράφων, των προδοτών, των φασιστάκων, των φαταούλων, των κοκοράκηδων, των άτιμων, των ψευτολόγων, των εκμαυλιστών, των κλεφτών, των εκμεταλλευτών, των καιροσκόπων, των άναντρων, των εγωϊστάκηδων, των κωλοχαρακτήρων, των κωλόπαιδων, των ψευτοαριστερών, των άπληστων, των "γιαλαντζί ντερβίσιδων", των μπήχτηδων, των συκοφαντών, των άπλυτων (κυριολεκτικά), των αγενών κλπ...κλπ...κλπ...τους οποίους σνομπάρω ευθέως και όχι μονο...χοχοχοοχοχοχοοο

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Red_Season και σε ακόμα 1 μέλος.

Sivilla_I

# 74 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 71 από Arxontoula_
Παιδγιά,

Επειδή μου λείπει το (γνωσιακό και γνωστικό) υπόβαθρο για να προάγω τη συζήτηση, θα σας δώσω μια χρηστική πληροφορία:

Ανάμεσα στους πτυχιούχους οικονομολόγους και μηχανικούς, προτείνω ανεπιφύλακτα τους δεύτερους.

Στο αμιγώς γκομενικό κομμάτι

και εντελώς υποκειμενικά

εγω στήριζα πάντα ΕΜΠ

Θες τ' απωθημένο της θεωρητικής

θες η μοιραία έλξη προς όσα δε φτάνω ως αλεπού και δεν τα κάνω ούτε κρεμαστάρια,

τι να πω!

Αρέσει στα μέλη giorgos170, jane_do και σε ακόμα 1 μέλος.

Arxontoula_

# 75 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 74 από Sivilla_I

Στο αμιγώς γκομενικό κομμάτι

εγω στήριζα πάντα ΕΜΠ

30 χρόνια νταραβερίζομαι επαγγελματικά με μηχανικούς.

Δεν είναι υποκειμενικό, δεν είναι απωθημένο, πίστεψέ με.

Το ΕΜΠ βγάζει τους καλύτερους γκόμενους έβερ.

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, jane_do και σε ακόμα 1 μέλος.

26-29-31

# 76 στις 11/2/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 3.221

#74 #75

Θα έιχατε απωθημένο το μουστάκι τους... Χαρακτηριστικο γνώρισμα των φοιτητών τού ΕΜΠ από την δεκαετία του 80 χαχα χαχα

Nuvolla

# 77 στις 11/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 65 από jane_do

Πως  η αποδοχή και ο θαυμασμός ήρθε σε συνάρτηση με τη γνώση του ''ελλειματικού'' κομματιού (εκπαιδευτική μόρφωση) 

αν γνώριζε πως η κυρία ήταν φιλόλογος ή ιστορικός , μπορεί να υπήρχε θαυμασμός, 

αλλά χωρίς το θετικό πρόσημο  της αντίφασης λόγου-έκφρασης-γνώσεων

είναι σαν να λέμε θαυμασμός εις το τετράγωνο.

( δε ξέρω για σας αλλά εμένα μ αρέσουν οι παππούδες στα καφενεία και δε τους ρωτώ ποτέ τι μόρφωση έχουν  )

Nuvolla

# 78 στις 11/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από Arxontoula_

30 χρόνια νταραβερίζομαι επαγγελματικά με μηχανικούς.

Δεν είναι υποκειμενικό, δεν είναι απωθημένο, πίστεψέ με.

Το ΕΜΠ βγάζει τους καλύτερους γκόμενους έβερ.

θα συμφωνήσω γιατί εγώ νταλαβερίζομαι τους άλλους 

Red_Season

# 79 στις 11/2/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μονακό
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.862

Παράθεση:
Σχόλιο # 65 από jane_do

Είναι θέμα κοινής λογικής περισσότερο.

Αρέσει στα μέλη jane_do, Kristina_

Arxontoula_

# 80 στις 12/2/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από Nuvolla