Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι να κανω μαζι του?

Σελίδα : 1

Lizaaki

# 1 στις 9/2/2019
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Τι να κανω μαζι του?

Ειμαι 27 απο Αθηνα γνωρισα καποιον μεσω facebook 30 χρονων με λιγα λογια αρχισαμε να βγαινουμε να περναμε καλα και τιποτα παραπανω.. Μου ειπε ο ιδιος πως θα ηθελε μετα απο αρκετες φορες που βγηκαμε πως θα ηθελε να προχωρησουμε σε σχεση! Εγω του ειπα πως δεν χρειαζεται να βιαζετε και πως θα ηθελα να γνωριστουμε καλυτερα... Χθες πηγαμε για ποτο εγινε ποιο εκδηλωτικος αρχισε να με φιλαει να με αγγιζει μου αρεσε ολο αυτο αλλα δεν προχωρησε σε κατι αλλο δεν ηθελα.. Νομιζω αρχιζει να ξενερωνη μαζι μου γιατι δεν τον αφηνω να κανει κινηση... Η αληθεια ειναι πως ειχα μια προβληματικη σχεση στο παρελθον 4 χρονια κρατησε με προσπαθεια δικη μου. Ισως γιαυτο δισταζω να κανω κατι μαζι του απλα δεν θελω και να τον χασω περναω ομορφα με κανει και ξεχναω νιωθο ερωτικη ελξη σκεφτομαι το ενδεχομενο να το προχωρησο και να μην περιμενω αλλο..

panagiotismp90

# 2 στις 9/2/2019
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 2.162

ποσο καιρο βγαινετε λιζα?

froufrou2017

# 3 στις 9/2/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 45
Προχωρα το χαλαρά αφού σ' αρέσει κιόλας... Μην κάθεσαι να σκέφτεσαι τι και πως ούτε να κάνεις ενδομυχα σχέδια, θα δεις πως θα πάει

alisida

# 4 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 3.660

#1θα ηθελε να προχωρησουμε σε σχεση!

Αν καταλαβα καλα,ζητησε να προχωρησετε σε σχεση για να κανετε σεξακι ??Ωραιος ο τυπος !!! Μα που βρισκομαστε στο 1800 ??Κοπελα,αν τον θελεις ερωτικα προχωρα,αλλα η σχεση πες του ειναι κατι πολυ μεγαλυτερο απο το "τυρακι " που σου ριχνει για να σε ριξει στο κρεβατι ...
Αρέσει στα μέλη Dimitrisssss777, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.

Senseofhonour

# 5 στις 10/2/2019
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Απαντήσεις: 15
Μην αφήνεις το παρελθόν να γίνεται τροχοπέδη στο παρόν (και το μέλλον).
Πάρε από αυτό κάποια διδάγματα και... προχώρα.
Στην προηγούμενη σχέση διέπραξες το λάθος να συμπεριφερθείς για υπερβολικό χρονικό διάστημα κόντρα στην ροή της κατάστασης (δηλαδή να προσπαθείς μόνη σου να διασώσεις κάτι προβληματικό).
Μην κάνεις τώρα το ίδιο λάθος στην αντίστροφη κατεύθυνση (δηλαδή μην χαλάς κάτι που σου αρέσει και δείχνει να πηγαίνει με καλή ροή).

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, Nikola-s και σε ακόμα 2 μέλη.

thanos293

# 6 στις 10/2/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Γερμανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 734
Κοπελιά; Πολλά και μ αρέσει αλλά και δεν θέλω,μου είπε για σχέση αλλά δεν χρειάζεται, ξενερώνει αλλά τον θέλω...Ναι, εμείς οι άντρες πολλές φορές λέμε σε κάποια που μας αρέσει ότι θέλουμε σχέση ώστε αν αρχίσει όπως εσύ και ναι και όχι και δεν χρειάζονται βιασύνες και ξέρεις τέσσερα χρόνια προβληματικής σχέσης τώρα δεν ξέρω, να φύγουμε να βρούμε ένα άτομο που ξέρει ότι μας θέλει με χίλια για ν αρχίσουμε όλοι να περνάμε όμορφα έχοντας την συνείδηση μας ήσυχη ότι υπάρχει πρόβλημα αλλά όχι από μεριάς μας...Μ αυτό τον τρόπο,της αναμονής ,μέχρι να ξεκαθαρισετε με τους σάπιους που είχατε μπλέξει,μας δίνετε το ελεύθερο ότι είστε μόνο για σεξ
Αρέσει στο μέλος Nikola-s

sokolatakis

# 7 στις 10/2/2019
author
Ανδρας / 64 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 398

Αφού σου αρέσει..κάντο βρε κορίτσι!!!

Πόσες φορές πια να βγει μαζί σου..χωρις  Ψουψου!!
Αρέσει στα μέλη val_-_, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 8 στις 10/2/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 12.268

Το πολύ το κυρ ελέησον., το βαριέται κι ο Θεός. 

(υπάρχει και άλλο, αλλά είναι σόκιν και θα το κόψει η e-λογοκρισία). 
Αρέσει στα μέλη Andreass66, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

lollipop123

# 9 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Χαλκιδικής / Μουδανιά
Απαντήσεις: 39
Όποιος ρισκάρει μπορεί να χάσει αλλά μπορεί και να κερδίσει
Ζήσε το και όπου βγει..Αφού το θέλεις , όρμα κοπελιά !!!
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Red_Season

# 10 στις 11/2/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 420

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από lollipop123
Όποιος ρισκάρει μπορεί να χάσει αλλά μπορεί και να κερδίσει
Ζήσε το και όπου βγει..Αφού το θέλεις , όρμα κοπελιά !!!

... Εκτός αν της δημιουργηθεί κανένα απωθημένο ή "τραύμα" έπειτα 

Αρέσει στο μέλος equinox_

Red_Season

# 11 στις 11/2/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 420

Για να το εξετάζουμε από κάθε σκοπιά, το θέμα 

Αρέσει στα μέλη Nikola-s, equinox_

Nuvolla

# 12 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ισπανία
Απαντήσεις: 792

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lizaaki

Τι να κανω μαζι του?

Ειμαι 27 απο Αθηνα γνωρισα καποιον μεσω facebook 30 χρονων με λιγα λογια αρχισαμε να βγαινουμε να περναμε καλα και τιποτα παραπανω.. Μου ειπε ο ιδιος πως θα ηθελε μετα απο αρκετες φορες που βγηκαμε πως θα ηθελε να προχωρησουμε σε σχεση! Εγω του ειπα πως δεν χρειαζεται να βιαζετε και πως θα ηθελα να γνωριστουμε καλυτερα... Χθες πηγαμε για ποτο εγινε ποιο εκδηλωτικος αρχισε να με φιλαει να με αγγιζει μου αρεσε ολο αυτο αλλα δεν προχωρησε σε κατι αλλο δεν ηθελα.. Νομιζω αρχιζει να ξενερωνη μαζι μου γιατι δεν τον αφηνω να κανει κινηση... Η αληθεια ειναι πως ειχα μια προβληματικη σχεση στο παρελθον 4 χρονια κρατησε με προσπαθεια δικη μου. Ισως γιαυτο δισταζω να κανω κατι μαζι του απλα δεν θελω και να τον χασω περναω ομορφα με κανει και ξεχναω νιωθο ερωτικη ελξη σκεφτομαι το ενδεχομενο να το προχωρησο και να μην περιμενω αλλο..

μας ρωτάς κάτι ; 

(μου αρέσει που κάποιοι μας αντιμετωπίζεται σαν  ημερολόγια,  )

στη συνέχεια είδα το ''τι να κάνω; ''

κρατώ το ''τίποτα παραπάνω..'' που γραψες

κράτα το και εσύ ,

πάρε ένα σκύλο ή μια γάτα για παρέα για να ξεχνιέσαι 

κάνε σεξ με τον νεαρό αν σου αρέσει και το θες.

wish_

# 13 την Τρίτη στις 12:03
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 2.159

κοιτα να δεις κατά πασα πιθανοτητα θελει μονο αυτό και μετα θα την κανει.

φροντισε να εισαι προετοιμασμενη ώστε να μην τρεχεις μετα από πισω του και αναρωτιέσαι γιατι και γιατι.

σε σιτε τον γνωρισες,σιγουρα το χει ξανακανει και μαζι με σενα να παιζει μπαλα και με άλλη.
αν γουστάρεις προχωρα και οπου σε βγάλει. (προφυλαξη να μην ξεχνας) μπορεί και να σου βγει σε σχεσηη απλα να περνας καλά για οσο παει.

Μια φιλη γνωρισε ετσι καποιον μεσω σιτε.βγηκαν δυο φορες και τις δυο το πηγαινε εκει ενώ αυτή ηθελε να γνωριστουν καλυτερα.Τριτη  φορα δεν βρεθηκαν και γενικα την απεφευγε και δεν απαντουσε.

Αρέσει στα μέλη Nikola-s, Helenaki4

Helenaki4

# 14 την Τρίτη στις 12:05
author
Γυναίκα / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 210

Τα μπερδεύεις πολυ τα πράγματα κοπελια μου . Το σεξ δεν ειναι «ζαχαριτσα» για το καλό και σωστό παλληκαρι . Ειναι ενας τρόπος έκφρασης μεταξύ δυο ανθρώπων . 

Ναι το πω πιο απλά . Με τρελαίνει αγορι , το κάνω . Δεν με τρελαίνει αγορι , φεύγω και βρίσκω αλλο αγορι να με τρελαίνει . 
Κι εγω αγαπώ φιλολό, αλλα εδώ μιλάμε για ένστικτο .
Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, ghost86 και σε ακόμα 3 μέλη.

lollipop123

# 15 την Τρίτη στις 12:55
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Χαλκιδικής / Μουδανιά
Απαντήσεις: 39

Ειπαμε ... ειναι ρισκο ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Red_Season

... Εκτός αν της δημιουργηθεί κανένα απωθημένο ή "τραύμα" έπειτα 

Αρέσει στο μέλος Red_Season

elenal12

# 16 την Τρίτη στις 17:28
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 726

Αυτό που οφείλουμε να κάνουμε με τους συνανθρώπους μας... 

Να τους γνωρίσουμε, αρα κι εσυ χρειάζεται να τον γνωρίσεις... 

Δε χρειάζεται να βιαζεσαι ούτε να πιέζεις τον εαυτό σου να ενδώσει σε σεξουαλικες περιπτυξεις με εναν κυριολεκτικά άγνωστο, απο φοβο μην τον χάσεις.

Εαν ενδιαφέρεται για εσενα, θα θελει κι αυτός να σε γνωρίσει και το σεξ θα έρθει απο μόνο του. Το να αναγκαζεσαι να ενδίδεις απλα και μόνο για να μη ξενερώσει μαζι σου, θα σε γεμίσει κενό και ανασφάλειες. Εαν εκτιμας τον εαυτό σου, τότε θα γνωρίζεις το ποια εισαι, και σίγουρα θα γνωρίζεις οτι δεν εισαι μια κινητή σεξ μασιν. 

Να πάει να βρει αλλου απλήρωτη Π, πες του. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lizaaki

Τι να κανω μαζι του?

Αρέσει στο μέλος Heptamer
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε