Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν τον καταλαβαίνω.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Demybst

# 1 στις 9/2/2019
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 50
'Aρεσαν+: 0%

Δεν τον καταλαβαίνω.

Γειά σας! Είμαι εδώ και 5 μήνες με τον Χ. Όταν ξεκινήσαμε είχε πολλά παράπονα από εμένα όπως ότι δεν ασχολούμαι πολύ μαζί του, δεν του λέω να βρεθούμε και ότι μόνο αυτός το προτείνει, ότι ασχολούμαι πάρα πάνω απ ότι θα έπρεπε με το κινητό μου και τέτοια. Επειδή τον θέλω πολύ αποφάσισα πρώτη φορά να κάνω και εγώ κάποια πράγματα για κάποιον. Ξεκίνησα εδώ και ένα μήνα να του στελνω σχεδόν πάντα πρώτη εγώ να δω που είναι και τι κάνει, και να του προτείνω να βρεθούμε ή να πάμε έξω. Όμως τι τελευταίες μέρες τον νιώθω ψυχρό απέναντι μου. Υπάρχουν μέρες που αν δεν του στείλω εγώ κάτι είναι ικανός να μην μου στείλει, και το να βρεθούμε το περιμένει μόνο από εμένα. Τον έπιασα λοιπόν και του έκανα μια συζήτηση. Του είπα ότι έχει αλλάξει και μου είπε ότι δεν έχει συμβεί κάτι, και ότι είναι όπως πριν. Τον ρώτησα αν έχει κάποιο παράπονο απο εμένα αν έχω κάνει κάτι ή πει και τον έχει πειράξει και μου είπε όχι. Όταν του είπα ότι μόνο εγώ κάνω κίνηση πλέον αυτός μου απάντησε ότι τόσο καιρό μόνο αυτός έκανε  και ότι οι γυναίκες ορίζουν σε μια σχέση πόσο συχνά θα βρίσκεται το ζευγάρι και κανονίζουν τι θα κάνουν. ¶κρη εν τέλει δεν έβγαλα αλλά και πάλι νιώθω ότι δεν έχει αλλάξει η συμπεριφορά του. Εσείς τι πιστεύετε; 

panagiotismp90

# 2 στις 9/2/2019
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 38
Απαντήσεις: 2.286

Κανε ενα πειραμα κ μην του στελνεις να δουμε ποτε θα στειλει εκεινος.

Αρέσει στα μέλη equinox_, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.

panagiotismp90

# 3 στις 10/2/2019
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 38
Απαντήσεις: 2.286

μπορει να σ εχει για δεδομενη ή να πιεζεται απο κατι αλλο.

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Helenaki4

# 4 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 793

Σας δουλεύει ψιλό γαζί ...κολπάκια κάνει . Λιγο από εκδίκηση , λιγο από γούστο , και μετά σας βγάζει τρελλη . Το μονο σίγουρο ειναι οτι αυτός ο άντρας σοβαρός δε λέγεται και δεν έχετε πολλές πιθανότητες να είστε καλά μαζί του ...

Αρέσει στα μέλη Blonde_31, ghost86 και σε ακόμα 2 μέλη.

Aggelo

# 5 στις 10/2/2019
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 6.775

Εγω παλι πιστευω οτι ειναι για τον γαιδαρο καβαλα,Αν στους 5 πρωτους μηνες της σχεσης δεν μπορεις να βρεις ακρη μαζι του για απλα πραγματα...τοτε ποτε περιμενεις ?

Εν πασει περιπτωσει αν καποιος δεν ειναι ετοιμος να κανεις μια σχεση ,σοβαρη να το πω
δεν χρειαζεται να ταλαιπωρει τους αλλους,ας κατσει μονος του να ταλαιπωρει το εαυτο του.

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Blonde_31 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 6 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 5.144
Παιχνιδακια κανει,μην πολυδινεις σημασια
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, panagiotismp90

lollipop123

# 7 στις 10/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εγώ , φίλη , θα τον έστελνα από κει που ήρθε

JohnStark

# 8 στις 10/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εσυ τι θελεις να κανει? Να κανει οπως εκανε στην αρχη που σε κυνηγουσε η αυτο που κανει τωρα? Τι σε βολευει περισσοτερο? Μηπως παραπονιεσαι γιατι κατι σε κανει να φοβασαι? Ξεκαθαρισε τα και εσυ με τον εαυτο σου...θελω να πω οτι στην αρχη ηθελες να σε κυνηγαει (προφανως εφοσον εσυ δεν εκανες ποτε απο οτι καταλαβα το πρωτο βημα) και τωρα παραπονιεσαι που δεν το κανει...πες μας και εμας να μαθουμε...

ghost86

# 9 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 68

Παιχνίδια κανει, είτε απο ανασφάλεια είτε απο εκδίκηση, είτε απο ξενέρωμα εφόσον σΆεφερε εκει που ήθελε. Όπως και να χει, ανωριμότητα. Το μυστικό ειναι η αδιαφορία. Μην ασχολείσαι. 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Blonde_31 και σε ακόμα 1 μέλος.

Spy_spy

# 10 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 20
Θεματοθέτρια , είναι φανερό ότι εκπέμπετε σε διαφορετικές συχνότητες , με την πιθανότητα κάποια στιγμή μα συναντηθούν τα πνεύματα σας, μηδαμινή! Εγώ απλά θα σταματούσα να του στέλνω διότι η εκδίκηση και τα "τώρα θα αδιαφορώ εγώ , γιατί πρώτα αδιαφορούσες εσυ " είναι παιχνίδια-λυκείου , και δεν νομίζω πως μιλάμε για τέτοιες ηλικίες .
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

galactica

# 11 στις 10/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

για τους αλλους τα κανεις μονο; οχι και για σενα;

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Demybst

Επειδή τον θέλω πολύ αποφάσισα πρώτη φορά να κάνω και εγώ κάποια πράγματα για κάποιον. 

galactica

# 12 στις 10/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

για τους αλλους τα κανεις μονο; οχι και για σενα;

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Demybst

Επειδή τον θέλω πολύ αποφάσισα πρώτη φορά να κάνω και εγώ κάποια πράγματα για κάποιον. 

Isaac_Clarke

# 13 στις 10/2/2019
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 672

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Demybst

Δεν τον καταλαβαίνω.

Γειά σας! Είμαι εδώ και 5 μήνες με τον Χ. Όταν ξεκινήσαμε είχε πολλά παράπονα από εμένα όπως ότι δεν ασχολούμαι πολύ μαζί του, δεν του λέω να βρεθούμε και ότι μόνο αυτός το προτείνει, ότι ασχολούμαι πάρα πάνω απ ότι θα έπρεπε με το κινητό μου και τέτοια. Επειδή τον θέλω πολύ αποφάσισα πρώτη φορά να κάνω και εγώ κάποια πράγματα για κάποιον. Ξεκίνησα εδώ και ένα μήνα να του στελνω σχεδόν πάντα πρώτη εγώ να δω που είναι και τι κάνει, και να του προτείνω να βρεθούμε ή να πάμε έξω. Όμως τι τελευταίες μέρες τον νιώθω ψυχρό απέναντι μου. Υπάρχουν μέρες που αν δεν του στείλω εγώ κάτι είναι ικανός να μην μου στείλει, και το να βρεθούμε το περιμένει μόνο από εμένα. Τον έπιασα λοιπόν και του έκανα μια συζήτηση. Του είπα ότι έχει αλλάξει και μου είπε ότι δεν έχει συμβεί κάτι, και ότι είναι όπως πριν. Τον ρώτησα αν έχει κάποιο παράπονο απο εμένα αν έχω κάνει κάτι ή πει και τον έχει πειράξει και μου είπε όχι. Όταν του είπα ότι μόνο εγώ κάνω κίνηση πλέον αυτός μου απάντησε ότι τόσο καιρό μόνο αυτός έκανε  και ότι οι γυναίκες ορίζουν σε μια σχέση πόσο συχνά θα βρίσκεται το ζευγάρι και κανονίζουν τι θα κάνουν. ¶κρη εν τέλει δεν έβγαλα αλλά και πάλι νιώθω ότι δεν έχει αλλάξει η συμπεριφορά του. Εσείς τι πιστεύετε; 

Δεν ταιριαζετε, βρες αλλον.

Heptamer

# 14 στις 10/2/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.609

Είναι απλό.

Ζηλεύει το κινητό! 

Demybst

# 15 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 50
Τι εννοείς ζηλεύει το κινητό;

Heptamer

# 16 στις 10/2/2019
author

Θεματοθετρια,

το λάθος σου ήταν οτι αυτά που έπρεπε να σου βγουν αβίαστα, αβασανιστα, αβαδιστα στα πλαίσια της σχεσης...

... σου "βγήκαν" μόνο κατόπιν επισήμανσης της άλλης πλευράς.

Που σημαίνει ότι ενδεχομένως αντιμετωπισες πολύ ελαφριά /χαλαρά τη σχέση σου - αλλά με περισσή  σοβαρότητα τη σχέση με το κινητό σου

δηλ ήσουν  σε σχέση  απλά  "για να εισαι". 

Που αυτόματα δειχνει και τι βαρυτητα έδινες στο μεταξύ σας. Κάτι που ο άλλος εισέπραξε και αποκωδικοποιησε ανάλογα. Εχει απέναντι του ένα κοριτσοπουλο που το μόνο που το νοιάζει έναι το...  κινητό. 

Δεν το σωζεις!  Υπήρξες χλιαρή μαζί του και αυτό είναι πο μετρα για αυτόν.Και δικαιολογημενα ψυχραθηκε. 

Κάνε την αυτοκριτική σου. Εκείνος έκανε τη δική του. 

Δεν κανουμε σχέσεις με κινητα... με ανθρώπους κανουμε...  που δεν εχουν κουμπιά. 

Επειδή προφανώς, δεν υπάρχουν δυνατά αισθήματα για κεινον, κάνε χάρη και στους δύο σας και βρες κάποιον που να αγαπά εξίσου πολύ με σένα το κινητό του.

Heptamer

# 17 στις 10/2/2019
author

Ήταν χιουμοριστικο. 

Το ποστ #16 ομως όχι. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Demybst
Τι εννοείς ζηλεύει το κινητό;

lollipop123

# 18 στις 11/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
#16 Επειδή ειλικρινά το έχω απορία..το ότι άλλαξε τη συμπεριφορά της μετά δε μετράει. ;;;

Helenaki4

# 19 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 793

Συμφωνώ μαζί σας σε όλα εκτος από ένα . Ο σοβαρός άνθρωπος όταν βλέπει οτι η άλλη πλευρά ειναι χαλαρή ή καταχρηστική , απλά εγκαταλείπει . Εδώ ο συγκεκριμένος παίζει βρώμικα , εκδικητικά , υποτιμητικά . ¶ρα και οι δυο παίρνουν αυτό που αξίζουν , φοβάμαι . Όταν ανοίγει ο ασκός με τα παιχνιδάκια της ανασφάλειας , η σχέση πάει περίπατο .

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Heptamer

Θεματοθετρια,

το λάθος σου ήταν οτι αυτά που έπρεπε να σου βγουν αβίαστα, αβασανιστα, αβαδιστα στα πλαίσια της σχεσης...

... σου "βγήκαν" μόνο κατόπιν επισήμανσης της άλλης πλευράς.

Που σημαίνει ότι ενδεχομένως αντιμετωπισες πολύ ελαφριά /χαλαρά τη σχέση σου - αλλά με περισσή  σοβαρότητα τη σχέση με το κινητό σου

δηλ ήσουν  σε σχέση  απλά  "για να εισαι". 

Που αυτόματα δειχνει και τι βαρυτητα έδινες στο μεταξύ σας. Κάτι που ο άλλος εισέπραξε και αποκωδικοποιησε ανάλογα. Εχει απέναντι του ένα κοριτσοπουλο που το μόνο που το νοιάζει έναι το...  κινητό. 

Δεν το σωζεις!  Υπήρξες χλιαρή μαζί του και αυτό είναι πο μετρα για αυτόν.Και δικαιολογημενα ψυχραθηκε. 

Κάνε την αυτοκριτική σου. Εκείνος έκανε τη δική του. 

Δεν κανουμε σχέσεις με κινητα... με ανθρώπους κανουμε...  που δεν εχουν κουμπιά. 

Επειδή προφανώς, δεν υπάρχουν δυνατά αισθήματα για κεινον, κάνε χάρη και στους δύο σας και βρες κάποιον που να αγαπά εξίσου πολύ με σένα το κινητό του.

Αρέσει στο μέλος alisida

Heptamer

# 20 στις 11/2/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Helenaki4

Συμφωνώ μαζί σας σε όλα εκτος από ένα . Ο σοβαρός άνθρωπος όταν βλέπει οτι η άλλη πλευρά ειναι χαλαρή ή καταχρηστική , απλά εγκαταλείπει . Εδώ ο συγκεκριμένος παίζει βρώμικα , εκδικητικά , υποτιμητικά . ¶ρα και οι δυο παίρνουν αυτό που αξίζουν , φοβάμαι . Όταν ανοίγει ο ασκός με τα παιχνιδάκια της ανασφάλειας , η σχέση πάει περίπατο .

Ειμαι περισσοτερο της "ανταποδοτικης" / τιμωρητικης σχολης και λιγοτερο της "αξιοπρεπικής / αποχωρητικής. Πρεπει να υφιστασαι με τη σειρα σου τις συμπεριφορες που ασκεις, ωστε να μαθεις να μην τις...ασκείς.

Η αξιοπρεπεια / αποχωρηση ειναι καλο (σοβαρο) πραγμα μεν, αλλα δε δινει ενα "μαθημα" στον αλλον. Ο οποίος, οσο δεν του επιστρεφονται οι συμπεριφορες του, απλα θα τις επαναλαμβανει.

Δεν ειναι θεμα σοβαροτητας / επιπέδου.  Ειναι θεμα στοιχειωδους (εκδικητικής ισως, αλλα παρόλα αυτά) δικαιοσυνης.

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από lollipop123
#16 Επειδή ειλικρινά το έχω απορία..το ότι άλλαξε τη συμπεριφορά της μετά δε μετράει. ;;;

Πιεστηκε και κατα ομολογια της "για πρωτη φορα" να κανει τα αυτονοητα. Το μονιμως ζητουμενο σε ολους τους τομεις εν Ελλάδι δηλ. 

Προφανως, ειχε συνηθισει να συμμετεχει με ...μηδενικο κόστος και οταν ηρθε ο λογαριασμος (οχι της ΔΕΗ) θορυβηθηκε.

Αποφασισε οτι τον θελει πολυ, αφου της χτυπηθηκε καμπανακι. Οχι πριν.

Πριν ηταν ...απορροφημένη.

Σε μια σχεση, ο ένας δε μπορει να ενδιαφερεται και για τους δυο.

Τωρα, εισπραττει - δικαίως - αυτα που άσκησε. Θα ειναι πολυτιμο μαθημα για εκεινη.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε