Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γυρίζει ο τροχός;;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Lenia345

# 1 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 13
'Aρεσαν+: 0%

Γυρίζει ο τροχός;;

Καλησπέρα! Από εμπειρίες σας, πιστεύεται πως γυρίζει ο τροχός;; αν κάποιος φύγει από την ζωή σας χωρίς να το θέλετε με άσχημο τρόπο, Πιστεύετε ότι όταν καταλάβει τι έχασε θα γυρίσει;;; Ή οχι;

Αρέσει στο μέλος Kateken23

Demybst

# 2 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 50
Υπάρχουν οι εγωιστές και αυτοί που δεν είναι.Κάποτε μου ελεγε η μητέρα μου "κορίτσι μου όλοι πάντα γυρνάνε"Εγώ αυτό από τις εμπειρίες μου το πιστεύω αλλά είναι και οι εγωιστές οι οποίοι όσο και να θέλουν ή θα τους πάρει αρκετό χρόνο μέχρι να πάρουν την απόφαση ή θα κάνουν πίσω τελευταία στιγμή και δεν θα γυρίσουν όσο και να θέλουν.
Αρέσει στο μέλος Lenia345

Sourya

# 3 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 4.147

Θα γυρισει. Το θεμα δεν ειναι αυτο αλλα αν τον δεχτεις πισω

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida

Lenia345

# 4 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ο συγκεκριμένος είναι αρκετά εγωιστής και ακούει πολύ τους δικούς του ανθρώπους. Με αποτέλεσμα να λέει και να κάνει πράγματα που κατά την γνώμη μου δεν ισχύουν και τα κάνει απλά για να τα κάνει.
Αρέσει στο μέλος Pinky_star

sokolatakis

# 5 στις 10/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αχ!! Και μεις οι φτωχοί..αυτό το τροχό περιμένουμε να γυρίσει!!

User50

# 6 στις 10/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μην σώσει και γυρίσει κανένας. Προτιμώ την μοναξιά από την προδοσία.
Αρέσει στο μέλος Pinky_star

Lenia345

# 7 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη

βρε παιδιά. πρόσφατος χωρισμός και καίγεται η καρδούλα. απλά κάθομαι και σκέφτομαι εαν όντως γυρνάει ο τροχός κάποια στιγμη. έτσι για παρηγοριά στον άρρωστο. θέλω δικές εμπειρίες και μετά από πόσο καιρό γύρισε ο "άσωτος"

Mary-46

# 8 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 76 / Διαζευγμένη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 179

Καλησπέρα!

Τι σημασία έχει αν θέλεις ή όχι."Εκείνος" φεύγει γιατί αυτό θέλει..Κι όταν γυρίσει ,(κατά 90%+)είναι γιατί δεν βρήκε τίποτα καλύτερο...Μέχρι να ξανά φύγει!
Αρέσει στα μέλη Pinky_star, Sourya και σε ακόμα 6 μέλη.

Demybst

# 9 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 50

Δική μου εμπειρια:ειμασταν μαζί 4 μήνες χωρίς να έχουμε την ταμπέλα της σχέσης. Αυτός πρόσφατα χωρισμένος και εγώ δεν ήθελα να τον πιέσω και το πήγαινα χαλαρά. Στον 4ο μήνα χτυπάει την πόρτα για να μου πει τέλος και ότι δεν του παρέχω καμία ασφάλεια γιατί είμαι χαλαρή κτλ και θέλει να γυρίσει πίσω στη πρώην του που του πρόσφερε σιγουριά. Πονεσα έκλαψα χτυπήθηκα αλλά δεν τον ξανά ενόχλησα. Μετά από 5 μήνες γύρισε γονατιστός, με δώρα, εκπλήξεις κτλ με τρέλανε στα τηλέφωνα, ήταν κάτω από το σπίτι μου συνέχεια. Εγώ καψούρα ξαναγυρισα. Όταν τον ρώτησα γιατί μου το έκανε αυτό μου είπε "πήγα στα σίγουρα αλλά γύρισα εκεί που τρέμουν τα πόδια μου" 3 χρόνια περάσαμε μαζί και αν δεν έμπαινε η απόσταση στη μέση ακόμη μαζί θα ειμασταν. Αφού γύρισε αυτός από πολλούς το περιμένω. Δεν είναι και λίγο να παρατάς την άλλη και να της λες στη μούρη δεν κάνεις και θέλω την πρώην μου! Και μετά να βρίσκεις τα κότσια να ξαναγυρίσεις. Μπράβο του και πάντα θα το λεω!

alisida

# 10 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 5.873

τι λες τωρα ??

ολες εμεις οι κατινες αυτό περιμενουμε, να γυρισει μετανοιωμένος και να φαει χυλοπιτα 

μα καλα, εισαι σοβαρη ??

θα περιμενεις τον κάθε λακακα ποτε θα καταλαβει την αξια σου για να ερθει ?

εσυ δεν εχεις γνωμη δηλαδή να επιλεξεις καποιον που θα σε εκτιμησει και δεν θα φυγει (τουλάχιστον όχι με ασχημο τροπο )

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lenia345

Γυρίζει ο τροχός;;

Καλησπέρα! Από εμπειρίες σας, πιστεύεται πως γυρίζει ο τροχός;; αν κάποιος φύγει από την ζωή σας χωρίς να το θέλετε με άσχημο τρόπο, Πιστεύετε ότι όταν καταλάβει τι έχασε θα γυρίσει;;; Ή οχι;

Αρέσει στα μέλη lamprand, Mary-46 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 11 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 5.873

γυριζε παντα την επομενη μερα 

και κάθε φορα εκανε χειροτερα...σου φτανει αυτό ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Lenia345

???.. θέλω δικές εμπειρίες και μετά από πόσο καιρό γύρισε ο "άσωτος"

Αρέσει στο μέλος froufrou2017

Heptamer

# 12 στις 10/2/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.734

Μπααα.. . 

Για να καταλάβει τι έχασε, θα έπρεπε να είχε πρωτίστως καταλάβει /εκτιμήσει τι είχε (και το έχασε/πεταξε). Τη στερνή γνώση να την είχε πρώτα. 

Όλα τα ποσά του τροχού (οφείλουν να) δείχνουν πλεον  "χρεωκοπία" για τον .. ασωτο κάποιο. 

Οποίος αργεί, τον τιμωρεί η ζωή... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lenia345

Γυρίζει ο τροχός;;

Αρέσει στα μέλη Danai_75, Mary-46 και σε ακόμα 3 μέλη.

Aggelo

# 13 στις 10/2/2019
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 6.841

Οταν φυγει ωρα του καλη!...στην ζωη υπαρχει και επομενη μερα......παμε παρακατω το λοιπον.

Τωρα, λιγο θα επρεπε να σε ενδιαφερει αν ξαναγυρισει η αν γυρισει ο τροχος...προχωρα  

μπροστα και οποιος γουσταρει...

Αρέσει στα μέλη Mary-46, Valia2006 και σε ακόμα 2 μέλη.

Lenia345

# 14 στις 10/2/2019
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη

στην δική μου περίπτωση ... υπάρχει επηρεασμός από τρίτους. κατά πόσο άραγε να είναι πιθανόν να γυρίσει οεο??

User50

# 15 στις 10/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
#9 Αν το δούμε από την πλευρά της άλλης, την παράτησε δις... Αν κατάλαβα καλά τον ξαναδεχτηκε η πρώην.

Nikola-s

# 16 στις 10/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γυρίζει ο τροχός κοπελιά.;-) Η σαβούρα κάνει κύκλο γύρω απ'τον τροχό.;-) Γυρίζει γυρίζει και σταματάει εμπρός σου.;-) Το σκέφτεσαι ?;-) χωστού μια κλωτσιά να κάνει την σβούρα του ρε σύ.;-) Δυνατή έτσι?;-) Να του φύγουν η βίδες.;-) μόνο έτσι θα φύγει η σαβούρα απο τον τροχό και θα πάρει ένα γερό μαθηματακη.;-) Με ενοας ?;-)

Senseofhonour

# 17 στις 10/2/2019
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 101

Δεν με απασχολησε ποτέ, διότι οταν κατι τελειωνει... τελειωνει. Δυο γυρισαν, βεβαια, κι ας ειχα εξηγησει στην μια (ο χωρισμος με την αλλη ηταν με δικη μου πρωτοβουλια) πως φευγει ανεπιστρεπτί.

Nikola-s

# 18 στις 10/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ρε σεις?;-) Γυρίζουν όσοι δεν βρήκαν κάτι καλύτερο.;-) Δεύτερη επιλογή ήσουν και θα είσαι.;-) Ενα πιάτο χυλοπίτες δεν χόρτασες?;-) Γουστάρεις όλη την κατσαρόλα ?;-) Μην επαναπαύεσαι.;-) θα σκάσει μύτη η κατσαρόλα.;-) ποιος θα σκουπίσει ?;-) ξέρεις?;-) Κάνε παιχνίδι.;-)

Aggelo

# 19 στις 11/2/2019
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 6.841

Αυτο που λες ειναι ακομα χειροτερο απο το να εφυγε μονος του,αν ειναι στις αποφασεις να τον

επηρεαζουν τριτοι...μπορω να πω οτι γλιτωσες...ασχετως αν εσυ αυτη τη στιγμη δεν μπορεις να το

δεις...Αν σε γουσταρε πραγματικα δεν θα εφευγε ποτε και για κανενα λογο......

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Lenia345

στην δική μου περίπτωση ... υπάρχει επηρεασμός από τρίτους. κατά πόσο άραγε να είναι πιθανόν να γυρίσει οεο??

Αρέσει στα μέλη equinox_, Mary-46 και σε ακόμα 3 μέλη.

Lenia345

# 20 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη

και να γυρίσει δεν είπε κάποιος ότι θα τον δεχτώ πίσω (ναι .. αν γυρίσει σε 10 μέρες θα το κάνω ...ας μην κρύβομαι και πίσω από το δάχτυλό μου!!) απλά θέλω να πιστέψω ότι ο τροχός τελικά γυρνάει και αντι για σενα παρακαλάει τώρα ο άλλος

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε