Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γυρίζει ο τροχός;;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Sivilla_I

# 41 στις 12/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026
'Aρεσαν+: 0%
Δεν είναι κακό να φτιάξει μαλλί
να πασαλειφτεί με μάσκες
τεσπα να κάνει όσα κάνει ενας άνθρωπος για να νιώσει καλύτερα.
Κακό κάκιστο είναι να ελπίζει. Να περιμένει με ποια δικαιολογία θα επιστρέψει ενας άνθρωπος
που έφυγε, για να κρίνει αν θα τον ξαναμαζέψει.
Είπατε παραπάνω οτι υπάρχουν και εξαιρέσεις στον κανόνα: όποιος αγαπάει δεν φεύγει.
Δεν ξέρω καμία, εκτός του θανάτου.
           Όλες οι άλλες,καθιστούν την περίφημη <αγάπη> που λέμε, ασθενέστερη απο το λόγο αποχώρησης.
           Επομένως, κάθε άλλη τακτική εκτός απο το να πάει παρακάτω στο χρόνο που θέλει και με τον τρόπο
           που της ταιριάζει, είναι περιττή και χρονοβόρα. Θα την πάει πίσω.
Όταν φεύγει ενας άνθρωπος, μόνο ενα πράγμα οφείλουμε να κάνουμε: να το αποδεχτούμε.
Γενικά, η αποδοχή, είναι το μόνο βάλσαμο και η μόνη σωτηρία για να μπορέσει κανείς να διαχειρίζεταιτα πράγματα με επιτυχία για τον ίδιο και τους άλλους.

Θα επαναλάβω όμως, οτι υπάρχουν και άνθρωποι που αρέσκονται ή και αρκούνται
σε <αγάπες> αυτού του είδους, που συντηρούνται με ψεύτικες ελπίδες, με αναμονές χωρίς νόημα,
με παραμυθιάσματα και τελικά με καθυστέρηση του αναπόφευκτου που είναι η αποδοχή και η συνέχιση

της ζωής.

Αρέσει στα μέλη agapimou11, lamprand

Lena_7_

# 42 στις 12/2/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744

Ο τροχος παντα γυρναει

...ακομα και ο τετραγωνος..αν βρει σωστο εδαφος...

[img]https://i.postimg.cc/hQJrXkMp/Rolling-Square.gif[/img]

δεν θαπρεπε ναναι αυτο ομως το ερωτημα σου...
Αρέσει στα μέλη lamprand, Lenia345

Lenia345

# 43 στις 12/2/2019
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 13
Φιλαράκια μου (γιατί πλέον έτσι σας θεωρώ!) Και γυμναστήριο πηγαίνω, και τον εαυτό μου προσέχω περισσότερο και έξω για τρέξιμο με την κολλητή μου (της οποίας τώρα που το λέμε πρέπει να της ανάψω λαμπάδα με τόση υπομονή αυτές τις μέρες και τόσο τρέξιμο) και για καφέ πηγαίνω και κλπ κλπ αλλα το ρημάδι το μυαλό εκειιι κολλημένο στο τι κάνει που είναι που πήγε... με σκέφτεται όπως εγώ; ή ότι ζήσαμε ήταν όλα κουραφέξαλα; υπάρχουν στιγμές που θυμώνω μαζί του και μαζί μου περισσότερο γιατί καταστρέφω τον εαυτό μου λίγο λίγο. (Μπορει να κάνω πράγματα για μένα αλλά με το ζόρι.. με τραβάει η κακομοίρα η κολλητή, τι λαμπάδα ... αγία πρέπει να χαρακτηριστεί) ... το μυαλό και οι σκέψεις. Έχετε κάποια μαγικό ραβδάκι στα υπόψιν σας για να φύγουν δαυτες οι κακουργιες;;;

elenal12

# 44 στις 12/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τι κι αν γυρίζει ο τροχός και μαζί του γυρίσει αυτός που έφυγε  χ ω ρ ι ς   εσυ να το θες, με  α σ χ η μ ο   τ ρ ο π ο... 

Δηλαδης τι??? 

Καλος κι ο εγωισμός, αλλα η ψυχική μας υγεία είναι σημαντικοτερη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lenia345

Γυρίζει ο τροχός;;

Καλησπέρα! Από εμπειρίες σας, πιστεύεται πως γυρίζει ο τροχός;; αν κάποιος φύγει από την ζωή σας χωρίς να το θέλετε με άσχημο τρόπο, Πιστεύετε ότι όταν καταλάβει τι έχασε θα γυρίσει;;; Ή οχι;

Sivilla_I

# 45 στις 12/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Δεν υπάρχουν ραβδάκια.

Θα αφήσεις το χρόνο να κάνει τη δουλειά του και σιγά σιγά θα σβήσει όλο αυτό

Ζήσατε ο,τι ζήσατε, οχι κουραφέξαλα, απλά όλα τελειώνουν κάποια στιγμή με τον έναν ή τον άλλο τρόπο.

Μη θυμώνεις με κανέναν. Κυρίως όχι με σένα, αλλά ούτε και μ' αυτόν

Θα περάσει

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Lenia345
Φιλαράκια μου (γιατί πλέον έτσι σας θεωρώ!) Και γυμναστήριο πηγαίνω, και τον εαυτό μου προσέχω περισσότερο και έξω για τρέξιμο με την κολλητή μου (της οποίας τώρα που το λέμε πρέπει να της ανάψω λαμπάδα με τόση υπομονή αυτές τις μέρες και τόσο τρέξιμο) και για καφέ πηγαίνω και κλπ κλπ αλλα το ρημάδι το μυαλό εκειιι κολλημένο στο τι κάνει που είναι που πήγε... με σκέφτεται όπως εγώ; ή ότι ζήσαμε ήταν όλα κουραφέξαλα; υπάρχουν στιγμές που θυμώνω μαζί του και μαζί μου περισσότερο γιατί καταστρέφω τον εαυτό μου λίγο λίγο. (Μπορει να κάνω πράγματα για μένα αλλά με το ζόρι.. με τραβάει η κακομοίρα η κολλητή, τι λαμπάδα ... αγία πρέπει να χαρακτηριστεί) ... το μυαλό και οι σκέψεις. Έχετε κάποια μαγικό ραβδάκι στα υπόψιν σας για να φύγουν δαυτες οι κακουργιες;;;

Αρέσει στα μέλη lamprand, Lenia345

alisida

# 46 στις 12/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 5.144

Ραβδακι υπαρχει αλλα δεν γνωριζει κανεις πώς και ποτε λειτουργει ..Θα ξυπνησεις μια μερα και ξαφνικα  δε θα σε νοιαζει πια

Αρέσει στα μέλη Lenia345, ghost86

Sourya

# 47 στις 12/2/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 38
Απαντήσεις: 3.715

Λοιπον θα σου πω τι εκανε μια γνωστη. Καθε παρασκευη το πρωι στις 8 εβραζε νερο με ζαχαρι και ζητουσε να γυρισει πισω το αγορι της. Μετα εβαζε μεσα ενα τριανταφυλλο . Βεβαια εχουν περασει 5 χρονια και ακομη περιμενει

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, lamprand και σε ακόμα 2 μέλη.

sAvArA

# 48 στις 13/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Σε αυτα με τους τροχους

και στα ολα γινονται για καποιο λογο...Υ π α ρ χ ο υ ν και αντιλογοι..Π.χ.Ζησε Μαη μου να φας τριφυλιΉστου κουφου την πορτα...

equinox_

# 49 στις 14/2/2019
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 927

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lenia345

Γυρίζει ο τροχός;;

Καλησπέρα! Από εμπειρίες σας, πιστεύεται πως γυρίζει ο τροχός;; αν κάποιος φύγει από την ζωή σας χωρίς να το θέλετε με άσχημο τρόπο, Πιστεύετε ότι όταν καταλάβει τι έχασε θα γυρίσει;;; Ή οχι;

τι έχασε, Λενια μου, θα ήθελα να μάθω;

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Lenia345
Ο συγκεκριμένος είναι αρκετά εγωιστής και ακούει πολύ τους δικούς του ανθρώπους. Με αποτέλεσμα να λέει και να κάνει πράγματα που κατά την γνώμη μου δεν ισχύουν και τα κάνει απλά για να τα κάνει.

τι ''εχασες'' εσύ;

ένας τέτοιος τροχός, αν γυρίσει - υποπτεύομαι, θα σε τροχίσει όπως θέλει, όπως - πάλι υποπτεύομαι - μια χαρά αφηνόσουν να το κάνει και είχες συνηθίσει

Τιμήσου το δικό σου τροχό, θα τον είχες ξεχάσει μάλλον πως υπάρχει πριν - για όσο ήσουν μαζί με τον άλλον, (γι' αυτό και λες ''θα καταλάβει τι έχασε'')

φρόντισε το, βάλε τον μπρος για να αρχίσει να γυρίσει, εσύ δλδ. - για εσενα

και, μην αφήνεις να εξαρτάται απο τα καπρίτσια κανενός

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, Lenia345 και σε ακόμα 1 μέλος.

Pinky_star

# 50 στις 27/7/2019
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 16

-

Δεν γυριζει ο τροχος δεν γυριζει καθολου οσο και να θελουμε και εμεις οι ιδιοι..Οι ανθρωποι που μας εχασαν ειναι γιατι φερθηκαν με τον χειροτερο τροπο και γιαυτο δεν ειναι για εμας..Εαν αξιζαν δεν θα ηταν στις ζωες μας τωρα??Θα ειχαν φερθει χαλια??Και να γυρισει καποιος σιγουρα δεν ειναι απο ενδιαφερον.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost