Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γυρίζει ο τροχός;;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

froufrou2017

# 21 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 205
'Aρεσαν+: 0%
Αυτός που σ' αγαπάει δε σηκώνεται να φυγει!! Κι' αν γυρίσει να είσαι σίγουρη πως δεν το κάνει γιατί κατάλαβε τι έχασε ή γιατί τον βάρεσε ξαφνικά ο έρωτας αλλά γιατί απλούστατα δεν βρήκε τιποτ' αλλο και ψάχνει καβατζα μέχρι να βρει!! Όποιος σε προδώσει μια φορά σίγουρα θα το ξανακάνει
Αρέσει στα μέλη manolhs40, Mary-46 και σε ακόμα 2 μέλη.

Nikola-s

# 22 στις 11/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Έριξα τα χαρτιά.;-) σε ένα τετράμηνο.;-) τσεκαρισμένο.;-) υπόψιν !;-)

tzamam

# 23 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Συκιές
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 79

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lenia345

Γυρίζει ο τροχός;;

Καλησπέρα! Από εμπειρίες σας, πιστεύεται πως γυρίζει ο τροχός;; αν κάποιος φύγει από την ζωή σας χωρίς να το θέλετε με άσχημο τρόπο, Πιστεύετε ότι όταν καταλάβει τι έχασε θα γυρίσει;;; Ή οχι;

Εξαρτάται από τον λόγο που επαναστάτησε κι έφυγε.  Αλλά κι αν μετανοιώσει και γυρίσει, δε ξέρω αν θα .πρέπει να του δοθεί μια δεύτερη ευκαιρία. Συνήθως τα "λάθη" επαναλαμβάνονται...

Αρέσει στα μέλη Lenia345, Helenaki4

Andreass66

# 24 στις 11/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η εμπειρια μου μου λεει οτι θα γυρισει οταν και αν εχει αδικο που εφυγε ή αν εχει φαει τα μουτρα του μακρυα απο σενα...το θεμα ειναι αν εσυ θες να γυρισεις μαζι του. Εμενα που ετυχε 2 φορες στη ζωη μου που μου ζητησαν επανασυνδεση  και δεν ξαναγυρισα αν και το σκεφτομουν στην αρχη να τις δεχτω πισω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lenia345

Γυρίζει ο τροχός;;

Καλησπέρα! Από εμπειρίες σας, πιστεύεται πως γυρίζει ο τροχός;; αν κάποιος φύγει από την ζωή σας χωρίς να το θέλετε με άσχημο τρόπο, Πιστεύετε ότι όταν καταλάβει τι έχασε θα γυρίσει;;; Ή οχι;

lollipop123

# 25 στις 11/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ό,τι αξίζει μένει !!!

Sivilla_I

# 26 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026

Οχι, δε γυρίζει ο τροχός.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lenia345

Γυρίζει ο τροχός;;

Αρέσει στα μέλη lamprand, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Lenia345

# 27 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 13
Όπως είπα και πιο πριν επηρεάζεται από τρίτους. Εάν ήθελε πραγματικά να είμασταν μαζί... δε θα είμασταν;;; δε θα με έψαχνε; δε θα έκανε έστω μια κίνηση;; όποτε να υποθέσω (που κααβαθος8το ξέρω!) Έχει τελειώσει... Αλλά αυτή η έρμη η ελπίδα δε μ αφήνει να ηρεμήσω.
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Sivilla_I

# 28 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Ναι, αν ήθελε κλπ κλπ θα έκανε τα πάντα.

Πήγαινε παρακάτω

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Lenia345
Όπως είπα και πιο πριν επηρεάζεται από τρίτους. Εάν ήθελε πραγματικά να είμασταν μαζί... δε θα είμασταν;;; δε θα με έψαχνε; δε θα έκανε έστω μια κίνηση;; όποτε να υποθέσω (που κααβαθος8το ξέρω!) Έχει τελειώσει... Αλλά αυτή η έρμη η ελπίδα δε μ αφήνει να ηρεμήσω.

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

alisida

# 29 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 6.091

Αντε και σε εψαξε.

Αντε και γυρισε εκεινος πισω...

Με τους τριτους τι γινεται ?

Θεωρω οτι το ιδιο μερδεμενος θα ειναι κι εκεινος αυτη τη στιγμη.

Αστον να ξεμπερδευτει ( μονος του ,ναι σιγα μην τον αφησει η μαμα του) κι εντωμεταξυ ασχολησου με αλλα πραγματα ,με τις φιλες σου τη δουλεια ή τις σπουδες σου,τη φυσικη σου κατασταση ,πανε καμια εκδρομουλα με τον "ταδε τουρς" ,φτηνα ειναι ,ξεκινα μαθηματα εικαστικων -ξεκολανε το μυαλο- 

Και αν και οταν ερθει ο λεγαμενος στειλτον σ εμας να του απαντησουμε καταληλα ..

(Φατσουλα γυναικειας αλληλεγγυης ) 

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Lenia345

Αρέσει στα μέλη Mary-46, Lenia345 και σε ακόμα 2 μέλη.

lollipop123

# 30 στις 11/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτή η έρμη η ελπίδα σου τρώει χρόνο απ' τη ζωή σου ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Lenia345
 Αλλά αυτή η έρμη η ελπίδα δε μ αφήνει να ηρεμήσω.

Kateken23

# 31 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Γερμανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 21
Πιστευω οτι γυριζει ο τροχος..εμενα τουλαχιστον δυο φορες γυρισε...στην πρωτη σχεση μου ειμασταν δυο χρονια μαζι..αυτος τρελος για μενα αλλα εγω ειχα κουραστει ηθελα την ελευθερια μου αυτος επι 2 χρονια με επαιρνε τηλεφωνα μηνυματα αλλα εγω καθετι...μεχρι που σταματησε... οταν τον εψαξα εγω γιατι ειχα καταλαβει ποσο χαζη ημουν ειχε κοπελα ? (και ακομα ειναι μαζι)... Με τον αλλον εβγαινα για 3 μηνες...ειχα ενθουσιαστει μαζι του και ξαφνικα μια μερα απο το τηλεφωνο μου λεει μην με ξανα παρεις ποτε τηλεφωνο. Εγω τρελαθηκα και οταν ηθελα να μαθω το γιατι απλα δεν απαντησε ποτε. Μετα απο 2 χρονια το πουλακι μου εκανε comeback μετανοιωμενος μου ζητουσε συγνωμη...εντελη τα βρηκαμε ξανα μετα απο πολυ προσπαθεια και ηταν μεχρι και την τελευταια μερα αλλος Θ. Πολυ τρυφερος, με αγαπησε πολυ, αρα ναι γυρναει ο τροχος ?
Αρέσει στο μέλος Lenia345

ghost86

# 32 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 68
Βρε παιδιά πολύ εύκολα το λέτε να πάει παρακάτω. Η ελπίδα της επανασύνδεσης είναι φυσικό να υπάρχει γι αυτόν που έμεινε πισω. Ακόμα και γι αυτόν που έφυγε κάποιες φορές. Ειδικά αν είναι νωπό το γεγονός. Όσον αφορά αν γυρίσει και αξίζει εκεί θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους ότι όποιος αγαπά δεν παρατάει αλλά υπάρχουν κι οι εξαιρέσεις. Λενια μου, μόνη σου θα το δεις αυτό όταν και αν γυρίσει: από το τι θα σου πει, πώς θα σου το πει, τις απαντήσεις που θα σου δώσει σ αυτά που θα τον ρωτήσεις. Τις απαντήσεις θα τις βρεις μέσα σου. Τώρα το αν θα γυρίσει εξαρτάται από τον αν βρήκε κάτι καλυτερο, πόσο εγωιστής ειναι, πώς είναι οι συνθήκες στη ζωή του γενικά, πόσο σε ήθελε πραγματικά στη ζωή του και άλλα. Είναι πολυπαραγοντικο το θέμα εν ολίγοις. Πόσο καιρό έχει φύγει?
Αρέσει στα μέλη better_in_time, Lenia345

Sivilla_I

# 33 στις 11/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Το να πάει παρακάτω, θα της συμβεί έτσι κι αλλιώς.

Καλύτερα λοιπόν να της συμβεί τώρα, παρά να φάει κι άλλο χρόνο μέσα στην κλάψα

για κάποιον που ήδη την αρνήθηκε μια φορά.

Απλά θα φάει και δεύτερη ήττα και μετά θα είναι δυσκολότερο να...πάει παρακάτω

εντάξει, ο καθένας όσος είναι βέβαια.

Όποιος είναι όσος λέω εγω, φεύγει πριν τον φύγουν.

Πόσο μάλλον...

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από ghost86
Βρε παιδιά πολύ εύκολα το λέτε να πάει παρακάτω. Η ελπίδα της επανασύνδεσης είναι φυσικό να υπάρχει γι αυτόν που έμεινε πισω. Ακόμα και γι αυτόν που έφυγε κάποιες φορές. Ειδικά αν είναι νωπό το γεγονός. Όσον αφορά αν γυρίσει και αξίζει εκεί θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους ότι όποιος αγαπά δεν παρατάει αλλά υπάρχουν κι οι εξαιρέσεις. Λενια μου, μόνη σου θα το δεις αυτό όταν και αν γυρίσει: από το τι θα σου πει, πώς θα σου το πει, τις απαντήσεις που θα σου δώσει σ αυτά που θα τον ρωτήσεις. Τις απαντήσεις θα τις βρεις μέσα σου. Τώρα το αν θα γυρίσει εξαρτάται από τον αν βρήκε κάτι καλυτερο, πόσο εγωιστής ειναι, πώς είναι οι συνθήκες στη ζωή του γενικά, πόσο σε ήθελε πραγματικά στη ζωή του και άλλα. Είναι πολυπαραγοντικο το θέμα εν ολίγοις. Πόσο καιρό έχει φύγει?

Αρέσει στα μέλη lamprand, Mary-46

Lenia345

# 34 στις 12/2/2019
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 13
Αγαπημένη #ghost86 ... Ο χωρισμός έγινε εδώ και 2 εβδομάδες περίπου!

Sivilla_I

# 35 στις 12/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Οτι δηλαδή, 

αυτός που φεύγει

ελπίζει να ξαναγυρίσει ε?

Καλά, εντάξει.

Αν ποτέ σας συμβεί κάτι παρόμοιο-ο μη γένοιτο-

αυτή τη σκέψη να τη διώξετε απο το μυαλό σας, απότομα, βίαια και διαπαντός.

Θα σας βλάψει και θα σας κάνει ανόητη για πολύ πολύ καιρό.

Μη με ευχαριστείτε. 

Καθήκον μου

και  όπως είπε κ ένας σοφός (μπορεί και γω, δε θυμάμαι πια:

αν υπάρχει εγωισμός και είναι μεγαλύτερος απο την αγάπη

αν υπάρχουν επιρροές και είναι ισχυρότερες απο την αγάπη

αν υπάρχουν δεύτερες σκέψεις που ηχηρότερες απο την αγάπη

τότε δεν (πρέπει να) σε αφορά αυτή η αγάπη.

Πάνε παρακάτω (είδες? όλα εκεί καταλήγουν)

χωρις να αποκλείουμε την πιθανότητα να αξίζει όντως κανείς τέτοια "αγάπη" και να την επιλέγει.

Εκεί έρχονται αυτά τα μυξοκλαυσοσυμπεράσματα για ελπίδες, πισωγυρίσματα κι άλλες τέτοιες μιζέριες.

γιαξ

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από ghost86

Αρέσει στα μέλη lamprand, achinos και σε ακόμα 1 μέλος.

better_in_time

# 36 στις 12/2/2019
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 95
Απαντήσεις: 1.418
Καλημέρα αγαπημένη .ο τροχός γυρίζει όταν εσύ θα έχεις βρει καλύτερα .όταν χωρίζω ( γιατί συμβαίνει πολύ τελευταία σε εμένα αυτό ) πριν χωρίζω τον βλέπω να ξανάρχεται και δεν μπορείς να φανταστείς πόσο κουραστικό είναι να ξέρεις από τώρα ότι θα ξαναχτυπήσει .έφυγες στα 100 μέτρα δεν γίνονται επιστροφές .και κουράζομαι να σου εξηγήσω τον λόγο θα πρεπε να τον είχες καταλάβει εσύ από μόνη σου .σελφ ρισπεκτ .μακρυά από ανθρώπους που δεν ξέρουν τι τους γίνεται .δεν έχω χωρίσει ποτέ και να μην επιστρέψει .και κουράζομαι και κουράζομαι πολύ.δεν εχτιμισες φιλαράκι την στιγμή που το χρειαζόσουνα ? Τώρα κοίτα να βρεις καμία να μου μοιάζει ))
Αρέσει στο μέλος lamprand

ghost86

# 37 στις 12/2/2019
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Όταν υπάρχουν συναισθήματα είναι φυσικό η άλλη στις δύο βδομάδες να ελπίζει και να "μιζεριαζει" όπως λενε μερικοί. Και καλύτερα να κάτσει να θρηνήσει τώρα για κάποιες βδομάδες άντε και λίγους μήνες παρά να πάει στο επόμενο λουλουδακι σαν την πεταλούδιτσα χωρίς να το έχει πάρει απόφαση για την προηγούμενη σχέση της που τελείωσε. Πρώτα το παίρνουμε αππφαση, τα βάζουμε κατω, τι εφταιξε, αναρωτιόμαστε τί θέλουμε από τον επόμενο, τι λάθη δε θα ξανακάνουμε και μετά πάμε παρακάτω. Τώρα αν μερικοί είναι τόσο γαμάτοι που μπορούν να το κανουν αυτό σε μια - δύο βδομάδες μπράβο τους. Να είχε περάσει κάνα εξάμηνο να της ελεγα, λενια μου , πάμε παρακάτω , αλλά δύο βδομάδες έχει χωρίσει η κοπέλα. Αλλά λενια μου, πρόσεξε, μη φας πολύ χρόνο σκεφτομενη αυτον. Σκέψου αυτό το διάστημα τι θες, τα λάθη που γινανε και τι ακριβώς θες από τον επόμενο. Εν τω μεταξύ, φρόντισε τον εαυτό σου, γυμναστήρια, κάνε καμία κουρά ομορφιάς, κάνα ταξίδακι, καινούριες φιλίες. Και σιγά σιγά θα νιώσεις καλύτερα. Και αν το έχεις απορία μετά από κάποιες βδομάδες ακόμα παίρνεις τη μπάλα στα χέρια σου εσύ. Του στέλνεις και το πολύ πολύ να σε ξενερώσει και το παίρνεις απόφαση!
Αρέσει στο μέλος Lenia345

Sivilla_I

# 38 στις 12/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Σωστά. 

Απο το να σκεφτεί λογικά, είναι καλύτερο να κάνει ενα πιλινγκ.

Αισθητική και mentality κομμωτηρίου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από ghost86
Όταν υπάρχουν συναισθήματα είναι φυσικό η άλλη στις δύο βδομάδες να ελπίζει και να "μιζεριαζει" όπως λενε μερικοί. Και καλύτερα να κάτσει να θρηνήσει τώρα για κάποιες βδομάδες άντε και λίγους μήνες παρά να πάει στο επόμενο λουλουδακι σαν την πεταλούδιτσα χωρίς να το έχει πάρει απόφαση για την προηγούμενη σχέση της που τελείωσε. Πρώτα το παίρνουμε αππφαση, τα βάζουμε κατω, τι εφταιξε, αναρωτιόμαστε τί θέλουμε από τον επόμενο, τι λάθη δε θα ξανακάνουμε και μετά πάμε παρακάτω. Τώρα αν μερικοί είναι τόσο γαμάτοι που μπορούν να το κανουν αυτό σε μια - δύο βδομάδες μπράβο τους. Να είχε περάσει κάνα εξάμηνο να της ελεγα, λενια μου , πάμε παρακάτω , αλλά δύο βδομάδες έχει χωρίσει η κοπέλα. Αλλά λενια μου, πρόσεξε, μη φας πολύ χρόνο σκεφτομενη αυτον. Σκέψου αυτό το διάστημα τι θες, τα λάθη που γινανε και τι ακριβώς θες από τον επόμενο. Εν τω μεταξύ, φρόντισε τον εαυτό σου, γυμναστήρια, κάνε καμία κουρά ομορφιάς, κάνα ταξίδακι, καινούριες φιλίες. Και σιγά σιγά θα νιώσεις καλύτερα. Και αν το έχεις απορία μετά από κάποιες βδομάδες ακόμα παίρνεις τη μπάλα στα χέρια σου εσύ. Του στέλνεις και το πολύ πολύ να σε ξενερώσει και το παίρνεις απόφαση!

ghost86

# 39 στις 12/2/2019
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Αυτό καταλάβατε εσείς?? Εντάξει τότε.

Enikos

# 40 στις 12/2/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 19.735

Αναλογως...

Υπαρχουν ασχημα και ασχημα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lenia345

Γυρίζει ο τροχός;;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε