Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εχασα το τραίνο;

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

alisida

# 81 στις 17/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 4.510
'Aρεσαν+: 0%

Δηλαδη το τρενο στο οποιο αναφερεσαι ειναι το τρενακι του λουνα-παρκ ?

Τζαμπα κενταω τοσο καιρο ??

(Φατσουλα που κλαιει)

Παράθεση:
Σχόλιο # 71 από Andreass66

Αλυσιδουλα μου...μην ξερογλυφεσε...δεν παντρευομαι

https://www.youtube.com/watch?v=gcp5UML3fTI

Αρέσει στα μέλη Andreass66, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

Andreass66

# 82 στις 17/2/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 1.116

Εισαι ξυπνια τελικα αντε να πλυνεις κανενα πιατο που θες και γαμους

Παράθεση:
Σχόλιο # 81 από alisida

Δηλαδη το τρενο στο οποιο αναφερεσαι ειναι το τρενακι του λουνα-παρκ ?

Τζαμπα κενταω τοσο καιρο ??

(Φατσουλα που κλαιει)

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, alisida

Nazl123

# 83 στις 17/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Γιατι αυτη σε παιρνει;

Παράθεση:
Σχόλιο # 71 από Andreass66

Αλυσιδουλα μου...μην ξερογλυφεσε...δεν παντρευομαι

https://www.youtube.com/watch?v=gcp5UML3fTI

Nazl123

# 84 στις 17/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι παιδια και εσυ καημενε μετα τα 45 ;

alisida

# 85 στις 18/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 4.510
Υπαρχει προγενετικος ελεγχος και δεν βλεπω το λογο να στερουνται τα παιδια οσα ζευγαρια 45+ δεν εχουν ηδη και θελουν να αποκτησουν.
Αρέσει στα μέλη Andreass66, COSTAS42 και σε ακόμα 1 μέλος.

COSTAS42

# 86 στις 18/2/2019
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 654
Μια χαρά κάνεις παιδιά και στα 45 και ποιο μετά.
Αρέσει στο μέλος peripli

Sourya

# 87 στις 18/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 3.160

Ποσο πιο μετα; Ενδιαφερομαι

Παράθεση:
Σχόλιο # 86 από COSTAS42
Μια χαρά κάνεις παιδιά και στα 45 και ποιο μετά.

Αρέσει στα μέλη Andreass66, COSTAS42 και σε ακόμα 1 μέλος.

TrustNoOne

# 88 στις 20/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν υπάρχουν...

...στην εποχή μας γυναίκες και γενικά άνθρωποι που στα 45 πιστεύουν ότι έχασαν το τραίνο... μάλλον απλώς έχουν χάσει το παρόν και τις εξελίξεις.

Γιατί όπως πολύ σωστά επεσήμαναν και παραπάνω, πλέον έχουν ξεπεραστεί οι στενόμυαλες αντιλήψεις στα πιο σημαντικά επίπεδα, υπάρχει άλλη κοινωνική ελευθερία.Αλλά και νέα επιστημονικά δεδομένα, τόσο στο προσδόκιμο και τις φάσεις ζωής, όσο και στο κομμάτι της τεκνοποίησης.
Όσον αφορά δε ειδικά αυτό το κομμάτι της τεκνοποίησης σε ειδικές περιπτώσεις ή αυτό που αποκαλείτε "προχωρημένες" ηλικίες, καλό θα ήταν να μην κρίνετε/κρίνουμε περιπτώσεις που ούτε καν γνωρίζουμε και ειδικά ένα ανθρώπινο κομμάτι τόσο ευαίσθητο και μοναδικό για τον κάθε άνθρωπο.Ειδικά αν δεν έχουμε βιώσει τη μητρότητα ως ανεκλπήρωτο πόθο ψυχής, δε μπορούμε να γνωρίζουμε.Εγώ το λέω ευθαρσώς, είμαι άσχετη, γιατί δε μου "χτυπάνε" ούτε "βιολογικά καμπανάκια" ούτε έχω τέτοιες επιθυμίες προς το παρόν. Είχα όμως στενά φιλικά πρόσωπα που το βίωναν ως μεγάλο καημό και με τις κατάλληλες ιατρικές ενέργειες έγιναν γονείς, υγιέστατων μωρών και μεγαλώνουν ευτυχισμένες οικογένειες.Προς πληροφόρηση σας, σε αυτές τις περιπτώσεις οι διαδικασίες γίνονται από εξειδικευμένους, έμπειρους ιατρούς και προσωπικό, σε άρτιες κλινικές, με πληθώρα προγεννητικών ελέγχων σε όλα τα επίπεδα.Δε μας πέφτει εμάς λόγος να κρίνουμε τις επιθυμίες και τις ζωές των άλλων, ούτε να τους βγάλουμε γεροξεκούτηδες στα 45.
Και για να γυρίσουμε στο θέμα μας, νομιζω ότι η ίδια η σύγχρονη καθημερινότητα, ούτε βοηθά πολύ, ούτε ενθαρρύνει το γάμο σε πιο νεαρές ηλικίες. Από τη μία το αγχος για οικονομική σταθερότητα και τα καθημερινά προβλήματα σε σχέση με αυτό, κατ'επέκταση οι ώρες και συνθήκες δουλειάς... Άσε που πλέον προωθούνται ενεργά πέρα από τα πτυχία και τα μεταπτυχιακά. Κι αν έχεις και την παραμικρή επιθυμία για καριέρα... βρασ'τα. Μετά, αν τα έχεις περάσει/ξεπεράσει όλα αυτά, άντε να βρεις την κατάλληλη σχέση...
Δεν ξέρω, αυτές είναι οι σκέψεις μου στο θέμα... ειλικρινά, δεν συμμερίζομαι την άποψη πως "χάνει κανείς το τραίνο" - εκτός αν το πιστέψει βαθιά μέσα του και παραιτηθεί.

sAvArA

# 89 στις 20/2/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 903

Psssttt!!!

Δεν υπαρχει τρενο...Μονο Σ τ α θ μ ο ι!!!Που κι αυτους τους παρακαμπτεις, αν γουσταρεις...Πας ο λ ο υ θ ε!!!...Το τρενο ειναι για να "καταναλωνεις" αυτα που "πουλαει " & για το μαντριασμα...Εισητηρια-βαλιτσες-καθισματα, θεα απο το τζαμι...Κατεβαινεις & ξανα μανα, περιμενεις καποιο αλλο...για τα ιδια & τα ιδια...Ασε που πιανοντας κουβεντα με τους συνταξιδιωτες του βαγονιου ή κανοντας σχεσεις μαζι τους, το μυαλο δεν θα ξεφυγει.. ( ιδιοι ειναι κι αυτοι)...Εξω ειναι καλυτερα!!!Αερας καθαρος...Αχαρτογραφητες διαδρομες...Εκει ειναι το ταξιδι!!!
Αρέσει στα μέλη jane_do, Paralia48 και σε ακόμα 3 μέλη.

tangerinedream

# 90 στις 20/2/2019
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Τουρκμενιστάν
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 3.177

@ #88 & 89

...είστε θεές!!! ...μου αρέσει να σας διαβάζω...μου αρέσει να ταξιδεύω με τραίνο τις σκέψεις σας!!! ...τελικά υπάρχει και κάποιο τραίνο στην υπόθεση... :-)

Αρέσει στο μέλος peripli

TrustNoOne

# 91 στις 20/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

:)

Ίσως και να υπάρχει τραίνο... bullet train, Orient Express, "μυστήριο τραίνο"...! Προσωπικά πάντως δεν πιστεύω στο "χάσιμο"¨του, αλλά στη φράση των Άγγλων "catch a train" και στο απόφθεγμα "ο καλύτερος τρόπος να προλάβεις ένα τραίνο, είναι να χάσεις το προηγούμενο". 

Παράθεση:
Σχόλιο # 90 από tangerinedream

@ #88 & 89

...είστε θεές!!! ...μου αρέσει να σας διαβάζω...μου αρέσει να ταξιδεύω με τραίνο τις σκέψεις σας!!! ...τελικά υπάρχει και κάποιο τραίνο στην υπόθεση... :-)

peripli

# 92 στις 20/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 2.434

Ολη η ζωη "ενα τραινο" ειναι. . . .σταθμοι για την ακριβεια!

Απλως εχει απειρα βαγονια. Στασεις, θεσεις, εικονες, παραστασεις. Χανεις το ενα, πιανεις το αλλο, κι αμα δεν προλαβεις παιρνεις αλλο μεσο μεταφορας...εχει και πατινια!   

Αρέσει στα μέλη Nikola-s, jane_do και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourya

# 93 στις 21/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 3.160

Εχει και κατι διαδρομες ,ονειρο

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: aa2d1092f0fe113978ee5dafb84a0cc5.jpg (433.37KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 43 φορές
Αρέσει στα μέλη AlexLuckyCharm, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 3 μέλη.

Monaxikos01

# 94 στις 7/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οι γυναίκες που ξεπερνούν τα 40 είναι στη καλύτερη τους φάση είτε έχουν παιδιά είτε όχι, άρα δεν χάνουν κανένα τραίνο...μάλλον κάποιοι άνδρες τις χάνουν

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost