Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τα έκανα μαντάρα.

Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Red_Season

# 81 στις 25/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 80 από Aggelos255
Κυρία allysida θα συμφωνήσω ότι επιστρέφονται με τόκο.Αλλωστε μου αξίζει.Αν υπάρχει όμως θέληση ποτέ δεν είναι αργά.Θεληση και ειλικρίνεια.Τα χρόνια δεν έρχονται πίσω όμως μπορούμε να ξαναχτίσουμε σε υγιείς βάσεις.Δεν φοβάμαι να μείνω μόνος αλλά βαρέθηκα να κρύβομαι πίσω από το δάχτυλο μου.Βαρεθηκα να είμαι στην κοσμαρα μου.Βαρεθηκα να μη βλέπω τα πιο σημαντικά πράγματα γύρω μου.Κουραστηκα και σιχαθηκα τον εαυτό μου.

Δυστυχώς, όμως, μάλλον θέλει να χτίσει από την αρχή με άλλον. Μακάρι να κάνω λάθος αλλά... 

Aggelos255

# 82 στις 25/2/2019
author
Ανδρας / 38 / Παντρεμένος
Ν. Κοζάνης / Αγιος Χριστόφορος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 68
'Aρεσαν+: 0%
Και έτσι να είναι θα πρέπει να το σεβαστώ.Οσο και να μη το θέλω.Οσο και να μη μου αρέσει

kathrin821

# 83 στις 26/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οι ανθρωποι δεν αλλαζουν...παλι θα εφησυχαστεις...παλι θα αραξεις...Μαλλον σου εχει δωσει πολλες ευκαιριες κ δεν τις αρπαξες οταν επρεπε, το εχει ξαναδει το εργο μαλλον..Αρκετο κακο της εκανες δεν ειναι ευτυχισμενη μαζι σου..απλα σ αγαπαει ακομη ανθρωπινα ομως !( αυτο δεν λεει τιποτα ομως την αποφαση της την πηρε) μαλλον εφτασε στο αμην ,μαλλον την εκανες να της τελειωσεις να αδειασει που λενε..Μην την πιεζεις αλλο κ αστην να τραβηξει το δρομο της αν την αγαπας .Το καλυτερο που μπορεις να κανεις αν την αγαπας οσο λες.Αυτο που την πιανεις καθε λιγο κ λιγακι να μιλατε ειναι συναισθηματικος εκβιασμος,κ να την καταφερεις δεν θα νιωθει ποτε το ιδιο...οταν μια παντρεμενη γυναικα με παιδια εχει παρει αποφαση να χωρισει ...ζει μονο για τα παιδια της απο κει κ περα.Το μονο που σκεφτεται ειναι η ηρεμια των παιδιων της ( για μενα κ αυτο κακο ειναι γιατι τα παιδια τα αντιλαμβανονται ολα οσο κ να κρυβομαστε)

Aggelos255

# 84 στις 26/2/2019
author
Κυρία Κάθριν να ξεκαθαρίσω ότι την αγαπώ τρελά.Ολα αυτά που αναφέρατε μου τα έχει πει.Το ότι της μιλάω κάθε λίγο και λιγάκι είναι γιατί το πιστεύω.Αλλωστε θα πάω και σε ψυχολόγο να δω τι έφταιξε και τι έχω.Και θα πάμε μαζί.Σε κάθε συζήτηση της λέω πως νιώθω.Οχι πως θέλω να της κάνω ψυχολογικό πόλεμο.Και έχω ξεκαθαρίσει πως μόνο με την θέληση της θα γίνει κάτι.

Pipitsa09

# 85 στις 26/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλησπέρα!!! Μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω την γυναίκα σου παραπολυ καλά.. Για να φτάσει ως εκεί σημαίνει ότι κουράστηκε.. Πέρασα και περνάω κατά καιρός το ίδιο όπως και αυτή.. Δεν ξέρω αν υπάρχει γυρισμός... Απλά ότι έχεις να πεις και ότι νιώθεις μην το λες καν απλά δειχτο.. Ίσως έτσι καιρδισεις την εμπιστοσύνη της και παλι

Aggelos255

# 86 στις 26/2/2019
author
Μακάρι να υπάρχει ο γυρισμος.Την κούρασα να πω καλύτερα.Κ θέλω πολύ όμως αν είναι η απόφαση της αυτή πρέπει να το δεχτώ.Απο σεβασμό και αγάπη.

Helenaki4

# 87 στις 27/2/2019
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.204

Με καθε ειλικρίνεια , εχω απορήσει ελαφρώς με τη στάση της συζύγου σας . Δεν θέλει να είστε μαζί και από όσα λέτε , ειναι ανένδοτη . 

Όμως ...
Μένετε στο ίδιο σπίτι , χωρίς να έχει οριστεί ποτε θα φύγετε , απλά αόριστα συμφωνήσατε οτι αυτό θα γίνει μόλις βελτιωθούν τα οικονομικά ...
Εχω την αίσθηση οτι κερδίζει χρόνο . 
Ισως θέλει με τον τροπο της να σας δώσει ένα καλό μάθημα ...Ισως έχει κάποιον στο μυαλό της και θέλει να το ζήσει μεχρι να φανεί ποσο σοβαρό ή όχι ειναι . Ισως και τα δυο . 
Παντως ειναι ξεκάθαρο οτι έχετε σιωπηρή συναίνεση σε λευκό (μεχρι νεωτέρας) γάμο . 

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

Aggelos255

# 88 στις 27/2/2019
author
Καλημέρα.Παρασκευη θα πάμε σε ψυχολόγο.Εγω για να πω αυτά που νιώθω και αρνιομουν να δω και η σύζυγός για να δει τι θα γίνει με τα παιδιά από όσα λέει.Την ρώτησα αν υπάρχει τρίτο πρόσωπο και τώρα που λέμε αλήθειες να το πει.Μου λέει πως όχι και μου εξήγησε ξανά τους λόγους που δεν;ς έχω πει.Της είπα να φύγω αμέσως αφού δεν αισθάνεται αλλά δεν το δέχεται και μου λέει πως θα γίνει μόλις βελτιωθούν τα οικονομικά και όσο πιο σύντομα γίνεται
Αρέσει στα μέλη 26-29-31, Helenaki4

ZHLIASOY

# 89 στις 27/2/2019
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
Διαβασα προσεκτηκοτατα ολα οσα λες...κ συχωραμε αλλα κατι δεν μαρεσει αλλα δεν ξερω τι ειναι αυτο..αυτο που ξερω ομως ειναι πως οσες ευκαιριες κ αν σου δωσει ακομα...οταν βολευτεις ξανα θα παραμενεις οπως ησουν. . Τοχω βιωσει αμετρητες φορες με τον συζηγο μου..35 χρονια τα ιδια κ τα ιδια..ποτε δεν αλλαξε πραγματικα..ποτε δεν ενοιωσε αυτα που ελεγε..ποτε δεν αλλαξε..παρτακιας κ βολεψακιας εμεινε..παρολλες τις αυτοκριτικες κ αλλαγες που ελεγε...Α ναι κ αγαπη πολυ τονιζε μονιμα..χμ. μπαρουφες ολα.Συγνωμη αν στο χαλαω αλλα πιστευω πως δεν θα αλλαξει τιποτε ..Εντελως φιλικα Ζηλεια!
Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4

Aggelos255

# 90 στις 27/2/2019
author
Ζήλια την άποψη σου λες.Και είναι σεβαστή.Απο εκεί και πέρα όμως κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.Και τον εαυτό μου τον ξέρω καλύτερα.

alisida

# 91 στις 27/2/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.441

Συμφωνω με οσα γραφει η Καθριν στο #83 (εκτος της τελευταιας παραγραφου )...

Σιγουρα Αγγελε της κανεις ψυχολογικο εκβιασμο ...

Και δε με λες,,αφου την αγαπας,για ποιο λογο περιμενες να τεθει θεμα χωρισμου για να της δωσεις λιγη προσοχη ?

Μου μοιαζει περισσοτερο αγωνια μη χασεις καποιο πολυτιμο αντικειμενο ,παρα αγαπη αυτη η επιμονη να την κρατησεις κοντα σου ..

.Α! Και μαθετε οτι οταν μια γυναικα χωριζει τον πατερα των παιδιων της χωρις να μπλεκονται τριτα ατομα,τοτε το πραγμα ειναι πολυ σοβαρο και για τους δυο ..

.Μακαρι να τα βρειτε σε ενα αυμβουλο ,ομως για να γινει αυτο χρειαζεται θεληση και απο τους δυο .

..Κι εκεινη δε θελει πια,κουραστηκε

...Οπως λεει και η Ζηλεια,αρκετες φορες φανταζομαι θα εχει ακουσει αν οχι ολα,τουλαχιστον τα περισσοτερα απο οσα της λες τωρα .

..Καποια στιγμη ξενερωνει ο ανθρωπος,

μαζευει ,μαζευει μεχρι που ξεχυλιζει και τοτε γυρνα ξαφνικα αναποδα και αδειαζει εντελως και απο τα ασχημα αλλα και απο τα καλα ...

Η τουμπα ειναι τουμπα γενικως δεν μπορει να γινει επιλογη στα ντιλιτ ...(Φατσουλα ανχαπι )

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

Aggelos255

# 92 στις 27/2/2019
author
Κυρία αλυσίδα έχω κάνει πολλά λάθη στη σχέση μας.Δεν ήθελα να τα δω.Και όχι δεν κάνω σαν χάνω κάποιο πολύτιμο αντικείμενο.Γιατι τότε ούτε ραγισμένη καρδιά θα είχα,ούτε θα έκλεγα σα μικρό παιδί, ούτε εμετούς θα είχα Και για αυτό το λόγο ακριβώς επειδή την αγαπώ θα την αφήσω να κάνει το θέλημα τής.Οσο κ αν πονάει.Λαθη κάναμε και οι δύο.Ισως να ήταν και το μπαμ που περίμενα για να εκφράσω τα συναισθήματα.Το ξέρω ότι πλέον είναι αργά και έχει χίλια δίκια να λέει όσα λέει και να θέλει να φύγει. Της εξήγησα πως αν κάποια στιγμή το δει διαφορετικά και για τους σωστούς λόγους θέλει θα είμαι εδώ.Δυστυχώς είναι οδυνηρό να χάνεις την οικογένεια σου.Να χάνεις τον άνθρωπο σού.Τετοιον πόνο δεν έχω νιώσει ποτέ.

Aggelos255

# 93 στις 27/2/2019
author
Και κάτι ακόμη κυρία αλυσίδα.Κ εγώ λέω μακάρι να τα βρούμε αν κ είναι ορατή η άρνηση από την πλευρά της.Γιστι ακόμη μοιραζόμαστε το ίδιο κρεβάτι;

alisida

# 94 στις 27/2/2019
author

Διοτι ακομα ειστε παντρεμενοι .Τι θα ηθελες να εχει αλλον στο κρεβατι της ?

alisida

# 95 στις 27/2/2019
author

#92 Αγγελος:Να χάνεις τον άνθρωπο σού.Τετοιον πόνο δεν έχω νιώσει ποτέ.

Το πιο πιθανο να νοιωθει κι εκεινη μεγαλυτερο πονο που της ριχνεις το βαρος και την ευθυνη του χωρισμου ,ενω ειναι δικα σου βαρη αυτα .
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

efrosyni_

# 96 στις 27/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παραδεχθείτε ότι είσασταν ένας ΑΘΛΙΟΣ μπροστά της, έχετε τα κότσια να το κάνετε; Όχι εδώ σε εμάς, μπροστά της, ταπεινωθείτε αφού το θέλετε τόσο πολύ..Πέστε στα γόνατα της.. 

Μπορεί και να σας συγχωρέσει...

Aggelos255

# 97 στις 27/2/2019
author
Δεν εννοώ αυτό Εννοώ ότι θα μπορούσαμε να αλλάξουμε δωμάτια.Σλλα δεν το θέλει.Δεν εχει πρόβλημα.Το ξέρω ότι τον πόνο τον έχω προκαλέσει εγώ αλλά μπορώ να πω πως την θαυμάζω για το σθένος ων της.

26-29-31

# 98 στις 27/2/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.509

97#

Άγγελε,τι ακριβώς θαυμάζεις με το σθένος της; Πόσο πιο κάτω να πέσεις; Αντε πέσε και στα γόνατα της όπως σού λένε παραπάνω... και; Απο ότι έχω πιάσει έστω και αμυδρά η γυναίκα είναι κάπου στην μέση,και να φύγει θέλει, και να δώσει μια ευκαιρία θέλει, αλλά δεν μπορεί να αποφασίσει... Και τον ψυχολόγο τον θέλει, για να την σπρώξει να γυρίσει (να έχει συγκατάθεση ότι θα κάνει το σωστό)!!!Εσύ νομίζεις ότι και να τα ξαναβρείτε θα είναι ποτέ τα πράγματα ίδια; ποτέ δεν θα είναι... γιατί έχεις πέσει πολύ χαμηλά, έπιασες πάτο και αυτό καμμια γυναίκα δεν το βλέπει θετικά μόνο εσύ στην κατάσταση που είσαι... Αν δεν είχατε κανονίσει με τον ψυχολόγο, εγώ θα έφευγα τώρα,και αν δεν υπάρχει άλλος θα ξαναβρεθειτε...Στό πα και στό άλλο ποστ μου, το καλύτερο θα ήταν να τα ξαναβρειτε αλλά μίας και τοχεις πάρει όλο πάνω σου, κράτα και λίγο αξιοπρέπεια... Θα σου χρειαστεί!!!

Nikola-s

# 99 στις 27/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ρε της έκανες την ζωή κόλαση και μετανοείς καθώς πέσαν τα σκούρα.;-) Κάτι τέτοια καρδάρια με την μύτη τον ανήφορο πουλάνε μούρη και ζητούν συγχωρέσει.;-) ρε σύ τι ειναι η γυναίκα σου ?;-) ο παπάς η ο άγιος πετρος?;-) Η γυναίκα είναι μπιμπελό.;-) και τα μπιμπελά τα προσέχουν.;-) το μπιμπελό εσύ το είχες στις κούτες μετακομίσεως.;-) Τσάκο την μετακόμιση και μην κλαίγεσαι.;-) Υπόψιν?;-) Η γυναίκα που αγαπά φίλε αληθινά είναι θείο δώρο.;-)

Aggelos255

# 100 στις 27/2/2019
author
Θαυμάζω πως δεν έχει κάνει βήμα πίσω Στα γόνατα δεν πέφτω.Απλα το έχω πάρει πάνω μου όπως είπες.Στον ψυχολόγο θέλει να πάμε γιατί νομίζει πως εδώ και καιρό δεν είμαι καλά και για να δει πως θα το χειριστούμε με τα παιδιά.Αξιοπρρπεια πρέπει να κρατήσω.
Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε