Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Kαπνίσματος συνέχεια ερώτηση

Επιλέξτε σελίδα: (1-50)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Ψήφοι: 64

Paralia48

# 1 στις 17/2/2019
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.533
'Aρεσαν+: 0%

Kαπνίσματος συνέχεια ερώτηση

Σε συνέχεια της δημοσκόπησης του Αντρέα και επειδή ποτέ δεν είν΄αργά ρωτώ:Μπαίνετε σε μια σπέσιαλ καφετέρια χειμώνα καιρό και βλέπετε : Η καφετέρια είναι γεμάτη. Σε δυο τραπέζια κάθονται οικογένειες με παιδιά. Σε μια παρέα κάθεται μια έγκυος γυναίκα. Σε ένα άλλο τραπέζι κάθονται δυο γεροντάκια ηλικίας περί τα 90. Κάποιοι καπνίζουν.
Τι κάνεις;
Αρέσει στο μέλος Maitylou

Andreass66

# 2 στις 17/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αν ο καπνος δεν ηταν ενοχλητικος για μενα θα εμενα...αν ητανενοχλητικος  θα εφευγα.Βεβαια εμενα η συντροφος μου καπνιζει και εκει εχω ενα θεμα κατανοησης προς εκεινη αλλα οχι προς ολους.

Paralia48

# 3 στις 17/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Andreass66
Αν ο καπνος δεν ηταν ενοχλητικος για μενα θα εμενα...αν ητανενοχλητικος  θα εφευγα.Βεβαια εμενα η συντροφος μου καπνιζει και εκει εχω ενα θεμα κατανοησης προς εκεινη αλλα οχι προς ολους.

Την επολογή <<θα έφευγα>>δεν την έβαλα σκόπιμα,γιατί σε όλες τις παραπάνω περιπτώσεις θα φεύγαμε. Δηλ. και γω ως μη καπνίστρια θα έφευγα αν δε μου άρεσε η ατμόσφαιρα και ο καπνιστής που δε θέλει να βγει στο κρύο , ή δε θέλει να επιβαρύνει ευπαθείς ομάδες, επίσης θα 'εφευγε, για να βρει μια γωνιά με θεριακλήδες να απολαύσει το πάθος του χωρίς τύψεις. Ο τους πάντες  γράφων δε θα είχε πρόβλημα.

Δεδομένου λοιπόν, ότι πάτε π.χ. ραντεβού με μια μεγάλη παρέα πχ.εμείς, έχουμε κλείσει από καιρό και δε θέλεις να φέρεις αναστάτωση στην παρέα σου. Αποφάσισε μόνο για το τσιγάρο ΣΟΥ.

Paralia48

# 4 στις 17/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Andreass66
.Βεβαια εμενα η συντροφος μου καπνιζει και εκει εχω ενα θεμα κατανοησης προς εκεινη αλλα οχι προς ολους.

χα, είπες κάτι καλό!

Το ότι ακόμη δε σου βρωμάει η σύντροφός σου, σημαίνει ότι είσαι ερωτευμένος ακόμη! Κάποια στιγμή ίσως...(εύχομαι όχι) αρχίζει να φεύγει η ευωδιά του έρωτα και τότε θα διαπιστώσεις τη βρωμίλα (με το συμπαθειο)!  Ακόμη δείχνεις κατανόηση, αλλά...πόσο ακόμα;   χμμ. Γιαυτό πες της να το κόψει τώρα που είναι νωρίς.

Την έχω πατήσει πριν πολλά  πολλά χρόνια και ομολογώ ήταν το πρώτο σημάδι, ότι το αίσθημα σβήνει

Andreass66

# 5 στις 17/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το καλο ειναι οτι δεν ειναι μανιωδης καπνιστης...και καπνιζει καπνο που δεν ειναι τοσο χαλια οσο τα τσιγαρα. Βεβαια για ενα σαν εμενα που δεν καπνισα ποτέ ο παραμικρος καπνος ειναι ενοχλητικος. Αλλα εχω κατανοηση προς το παρον. Οπως εχει και εκεινη για καποια δικα μου κουσουρια. Αυτο δεν γινεται με ολους και ολες??...υποχωρησεις...

ZHLIASOY

# 6 στις 17/2/2019
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Αν στην καφετερια αυτην επιτρεπεται το καπνισμα θα καπνισω κ εγω..αυτοι που δεν καπνιζουν σημαινει πως εις γνωσην τους καθισαν εκει που επιτρεπεται το τσιγαρο.αρα εχουν την ευθυνη..εαν δεν καπνιζαν μεσα στην καφετερια απλα εγω δεν θα πηγαινα...αρα επιλεγουμε εμεις για τον εαυτο μας οχι οι αλλοι .

Σωστα?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Paralia48

Kαπνίσματος συνέχεια ερώτησηΣε συνέχεια της δημοσκόπησης του Αντρέα και επειδή ποτέ δεν είν΄αργά ρωτώ:Μπαίνετε σε μια σπέσιαλ καφετέρια χειμώνα καιρό και βλέπετε : Η καφετέρια είναι γεμάτη. Σε δυο τραπέζια κάθονται οικογένειες με παιδιά. Σε μια παρέα κάθεται μια έγκυος γυναίκα. Σε ένα άλλο τραπέζι κάθονται δυο γεροντάκια ηλικίας περί τα 90. Κάποιοι καπνίζουν.
Τι κάνεις;

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Lena_7_ και σε ακόμα 2 μέλη.

ZHLIASOY

# 7 στις 17/2/2019
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Λαθος!! Με τον καιρο συνηθιζεις την "βρωμιλα" οπως λες του τσιγαρου οποτε ολα καλα!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Paralia48

χα, είπες κάτι καλό!

Το ότι ακόμη δε σου βρωμάει η σύντροφός σου, σημαίνει ότι είσαι ερωτευμένος ακόμη! Κάποια στιγμή ίσως...(εύχομαι όχι) αρχίζει να φεύγει η ευωδιά του έρωτα και τότε θα διαπιστώσεις τη βρωμίλα (με το συμπαθειο)!  Ακόμη δείχνεις κατανόηση, αλλά...πόσο ακόμα;   χμμ. Γιαυτό πες της να το κόψει τώρα που είναι νωρίς.

Την έχω πατήσει πριν πολλά  πολλά χρόνια και ομολογώ ήταν το πρώτο σημάδι, ότι το αίσθημα σβήνει

Enikos

# 8 στις 17/2/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.471

Και σενα τι σε νοιαζει?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Paralia48

Kαπνίσματος συνέχεια ερώτηση Η καφετέρια είναι γεμάτη. Σε δυο τραπέζια κάθονται οικογένειες με παιδιά. Σε μια παρέα κάθεται μια έγκυος γυναίκα. Σε ένα άλλο τραπέζι κάθονται δυο γεροντάκια ηλικίας περί τα 90. Κάποιοι καπνίζουν.
Τι κάνεις;

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 9 στις 17/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από ZHLIASOY

Αν στην καφετερια αυτην επιτρεπεται το καπνισμα θα καπνισω κ εγω..αυτοι που δεν καπνιζουν σημαινει πως εις γνωσην τους καθισαν εκει που επιτρεπεται το τσιγαρο.αρα εχουν την ευθυνη..εαν δεν καπνιζαν μεσα στην καφετερια απλα εγω δεν θα πηγαινα...αρα επιλεγουμε εμεις για τον εαυτο μας οχι οι αλλοι .

Σωστα?

το κάπνισμα ΔΕΝ επιτρέπεται δια νόμου !

Aggelo

# 10 στις 17/2/2019
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.117

Καταρχην ο ιδιοκτητης της καφετεριας επιτρεπει η δεν επιτρεπει το καπνισμα,για τον αντικαπνιστικο
νομο δεν λεω γιατι δεν ξερω ισχυει πια αλλα και να ισχυει σιγα μην εφαρμοστει σ αυτη τη χωρα...
Στο εξωτερικο παντως  αν δεις ταμπελες που απαγορευεται το καπνισμα σε πιανει η ψυχη σου αν καπνιζεις...εχω δει ταμπελα να απαγορευεται ακομα και στην παραλια... ... για εσωτερικους χωρους δεν το συζηταω...και εκει δεν κανεις το θεριακλη οπως εδω

γιατι πεφτει καμπανα.

Κοιτα επειδη μ ενοχλει ο καπνος πια,fifty-fifty να μενα η να φευγα...

Paralia48

# 11 στις 17/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Enikos

Και σενα τι σε νοιαζει?...

κλασιική ερώτηση του <<καμάρι της ελληνικής λεβεντιάς! >>

Εμένα Κούλη με νοιάζει και με κόφτει.
Κάνω δημοσκόπηση,να δω πόση δόση ωχαδερφισμού κουβαλάμε. Πειράζει;

Paralia48

# 12 στις 17/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Aggelo

Καταρχην ο ιδιοκτητης της καφετεριας επιτρεπει η δεν επιτρεπει το καπνισμα,για τον αντικαπνιστικο
νομο δεν λεω γιατι δεν ξερω ισχυει πια αλλα και να ισχυει σιγα μην εφαρμοστει σ αυτη τη χωρα...
Στο εξωτερικο παντως  αν δεις ταμπελες που απαγορευεται το καπνισμα σε πιανει η ψυχη σου αν καπνιζεις...εχω δει ταμπελα να απαγορευεται ακομα και στην παραλια... ... για εσωτερικους χωρους δεν το συζηταω...και εκει δεν κανεις το θεριακλη οπως εδω

γιατι πεφτει καμπανα.

Κοιτα επειδη μ ενοχλει ο καπνος πια,fifty-fifty να μενα η να φευγα...

Κάνεις λάθος! Ο νόμος είναι σε ισχύ. Κάποια μαγαζιά κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν και ανέχονται τον καπνό, αλλά εδώ κάνουμε αγώνα και έχουμε ήδη αποτελέσματα. Και προστιματάκια πέφτουν .

Aggelo

# 13 στις 17/2/2019
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.117

Δεν ειναι θεμα ωχαδερφισμου...το θεμα ειναι οτι σ αυτη τη χωρα δεν εφαρμοζονται οι νομοι

αυτο ειναι το προβλημα.Εγω σε ελαχιστα μαγαζια εχω δει ταμπελα  (επιτρεπεται - δεν επιτρεπεται)

το καπνισμα τους τσουβαλιαζουν ολους μαζι για κονομησουν.

Γνωμη μου οποιος ιδιοκτητης δεν εχει βαλει ταμπελα προστιμο απλο ειναι και αν

σε χωρο που δεν επιτρεπεται το καπνισμα βρεθει κανενας θεριακλης να καπνιζει

προστιμο και ο θεριακλης και ο ιδιοκτητης...

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Paralia48

Αρέσει στα μέλη alisida, froufrou2017

26-29-31

# 14 στις 17/2/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.565

Θελει δημοσκοπηση για να το διαπιστωσεις αυτο?

Ειμαστε η χωρα του ωχαδερφισμου οτιδηποτε αλλο θα προκαλουσε εντυπωση...

Ακομα και στο θεμα του καπνισματος απο το αλλο θεμα,συναγωνισμος "εξυπναδας"γινεται... 

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη Maitylou, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 15 στις 17/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Aggelo

Δεν ειναι θεμα ωχαδερφισμου...το θεμα ειναι οτι σ αυτη τη χωρα δεν εφαρμοζονται οι νομοι

αυτο ειναι το προβλημα.Εγω σε ελαχιστα μαγαζια εχω δει ταμπελα  (επιτρεπεται - δεν επιτρεπεται)

το καπνισμα τους τσουβαλιαζουν ολους μαζι για κονομησουν.

Γνωμη μου οποιος ιδιοκτητης δεν εχει βαλει ταμπελα προστιμο απλο ειναι και αν

σε χωρο που δεν επιτρεπεται το καπνισμα βρεθει κανενας θεριακλης να καπνιζει

προστιμο και ο θεριακλης και ο ιδιοκτητης...

έχεις δίκιο, αλλά γιατί το δεχόμαστε; Φταίμε κι εμείς.

Κάποιοι νόμοι εφαρμόζονται. Π.χ. στο στρατό πήγατε όλοι , έτσι δεν είναι; Εφορία πληρώνουμε όλοι! Εισητήριο πληρώνουμε, τέλη κυκλοφορίας  επίσης, δεν πλακωνόμαστε στο ξύλο κ.λ.π. Εχει περάσει μια κακιά νοοτροπία, ότι δε βαριέσαι,τσιγαράκι είναι και χαλάρωσαν όλα. Και τώρα λέμε ωχ βρε αδερφέ, εγώ θα εφαρμόσω το νόμο, αν το κράτος δεν μπορεί. Αν όμως μιλήσουμε,κάτι θα γίνει.

Εμένα πάντα με ενοχλούσε. Με τον καιρό ανακάλυψα, πώς μπορώ να παίρνω κοφτές εισπνοές προς τη μεριά που δεν είχε καπνό και έτσι επέζησα. Μα είναι διασκέδαση, ή χαλάρωμα αυτό, να εισπνέω ρυθμικά και κοφτά για να βγάλω το απόγευμα;.

26-29-31

# 16 στις 17/2/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.565

Ακυρα παραδειγματα...και δεν ισχυουν κιολας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Paralia48

Κάποιοι νόμοι εφαρμόζονται. Π.χ. στο στρατό πήγατε όλοι , έτσι δεν είναι; Εφορία πληρώνουμε όλοι! Εισητήριο πληρώνουμε, τέλη κυκλοφορίας  επίσης,

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

Enikos

# 17 στις 17/2/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αντι να αδειαζουμε, τις παραλιες, τις καφετεριες, τις χασαποταβερνες, τα λαικα κουτουκια και στεκια...

Προκειμενου να μπει ταξις, απο την καθε λιαν προσφατως αναβαθμισμενη καστα...

Που θελει να φερει τον Βυθουλα εις κοινωνιας αναγνωρισιν...

Μηπως να βρισκαμε ενα πεφκο με παχυ ισκιο...

Να στρωναμε απο κατου τα νεοαποκτηθεντα τσιλικα ιδεωδη μας...

Να κρατησει ο Βυθουλας την γραφικοτητα του...

Και εμεις το στεμα μας...

Μαζι με τα ρετσινια της κουκουναργιας?...

Λεω μια ιδεα...

Αρέσει στα μέλη alisida, Lena_7_

lollipop123

# 18 στις 17/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Mπράβο σου !! Σωστά μιλάς !!

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Andreass66

Το καλο ειναι οτι δεν ειναι μανιωδης καπνιστης...και καπνιζει καπνο που δεν ειναι τοσο χαλια οσο τα τσιγαρα. Βεβαια για ενα σαν εμενα που δεν καπνισα ποτέ ο παραμικρος καπνος ειναι ενοχλητικος. Αλλα εχω κατανοηση προς το παρον. Οπως εχει και εκεινη για καποια δικα μου κουσουρια. Αυτο δεν γινεται με ολους και ολες??...υποχωρησεις...

Enikos

# 19 στις 17/2/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Και οταν βρεις το ποσο ωχαδερφισμο κουβαλαμε...

Τι θα κανεις...

Γκαλοπ περι της εμμονης στον ωχαδερφισμο?...

Πολυ αποτελεσματικη εισαι...

Παράθεση:

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

Enikos

# 20 στις 17/2/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Α! Το καμαρι της Ελληνικης λεβεντιας δεν μεταποιειται εις νεοσυστατο αστικο γιγνεσθαι, επειδη ετσι αλλαζουμε κοινωνικο στατους...

Παράθεση:

Αρέσει στο μέλος Lena_7_
Επιλέξτε σελίδα: (1-50)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε