Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Kαπνίσματος συνέχεια ερώτηση

Επιλέξτε σελίδα: (1-50)
Σελίδες Αρχική«567891011121314Τελ.»
Ψήφοι: 65

Nikola-s

# 181 στις 23/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Κουκλαρα μου !;-)

ZHLIASOY

# 182 στις 23/2/2019
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
'Aρεσαν+: 0%

Θα το σβησω ναι αλλα θελω κ γω να υπολογιζομαι απο τους νομους..οχι μονο οι αλλοι.

Θελω το χωρο μου ζεστο κ ομορφο.!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 176 από Paralia48

κάπνισε κοπέλα μου με την ησυχία σου. Είπαμε, όταν είναι άδειο το μαγαζί, μοναχή καπνίζεις, μοναχή αναπνέεις!

Άλλωστε εσύ ΄εδωσες πολύ καλή  λύση στο πρόβλημα,π.χ. ξεχωριστό κλειστό καπνιστήριο, επίσης είπες πως αν κάποιος που ενοχλείται το πει, θα το σεβαστείς, έτσι δεν είπες , ή ήταν άλλος; Μπερδεύτηκα. Αρχοντούλα, Περιπλή, ποια κρατάει πρακτικά;

Αρέσει στο μέλος alisida

ZHLIASOY

# 183 στις 23/2/2019
author
Αλλη χώρα
Ασε που κ στον παραδεισο θελω χωρο καπνιστων για μενα...μην με στελνουν στην κολαση αμα αναβω τσιγαρο...Ναι???
Αρέσει στα μέλη alisida, Paralia48

Enikos

# 184 στις 23/2/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.049

Αυτογνωσια?...

Ξαφνικη?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 174 από Nikola-s
Πάρε το Νόμπελ και σάλτα παρά πέρα.;-) Υπόψιν ?;-) Ρε σύ όταν δεν έχει ο άλλος στον ήλιο μοίρα.;-) οικογένεια απών παιδιά, ξαδέρφια, αδέρφια.;-) Κάνει διδακτορικά στους νυχτωμένους.;-) βραβείο απελπισίας.;-)

Sivilla_I

# 185 στις 23/2/2019
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 168 από Enikos

Νικολα-ες...κλπ κλπ κλπ...

Οποιος δεν σε κανει αντ στο σχεσεις...

Θεωρεις οτι εχασε την ευκαιρια να ζησει καποιο μεγαλειο?...

Και αν δεν καταλαβαινει τι εχασε...

Αποφασιζεις να γινεις εσυ γραφικος και ενοχλητικος?...

Δεν μαζευεσαι λιγο με εκεινα τα αστροπελεκια που πετας, τυπου Πυθιας στις ...δυσκολες ημερες της?...

Δεν θεμε Κυριος φιλιες με Πυθιες σε στιγμες αστοχιας!!!

Ωχουουου!!!...

Παρακαλώ σας

να αφήσετε τις μάντισσες ήσυχες. Κυνηγήστε μόνος τους μουσαντάν μάντεις

Τουλάχιστον εμάς που 'μαστε της δουλειάς

Αρέσει στο μέλος Enikos

peripli

# 186 στις 23/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λοιπον που λετε. . . απαντω σαν να ηταν η ιδια πιο πανω #178. . . και δε λεει κανα καλο λογο. . .

Θα το μαρτυτησω τωρα...Παραλια κανονησε μην αφρισεις...ειμαι μακρια και δε με φτανει...τη Μερκελ θα βαραει ...

Παμε στο Χαϊδαρι να δουμε το μαγαζι της συναντησης. Προπερσι τον Οκτωβρη...Καθομαστε στον πανω οροφο να δουμε το χωρο...διπλα μας να καθεται ενα ζευγαρι και ο τυπος να καπνιζει, η δικια μου να φυσαει...να ξεφυσαει...εγω αν και δεν καπνιζω μια μικροκατανοηση και ανοχη την εχω...ετουτη με τιποτα...κατσε να της λεω...μπααα. σηκωνεται και του λεει: Ακουστε, εμενα με ενοχλει το καπνισμα,αν ησασταν στη Γερμανια θα σας εβγαζαν εξω και θα πληρωνατε και προστιμο...
Εγω να μην ξερω απο που να κρυφτω...ακαθεκτη η δικια μου: Να σβησετε το τσιγαρο απαγορευεται...
Ο τυπος: Εδω εχει τασακι...

Παραλια: Κι εγω θα ανοιξω την πορτα...(ααχου...και την ανοιγει και μας κοιτανε...και κανει ψωφο...και ο τυπος δεν το σβηνει... και του το ξαναλεει...κι αυτος μισοκλεινει την πορτα...και να στριφογυριζει το κασκωλ...αλλα το τσιγαρο τσιγαρο...τελικα αλλαξαμε τραπεζι..εγω παλι να κοιταω που μας κοιτανε...)...

Συμπερασμα: Κοροϊδια!   Εδω επιτρεπεται, στο διπλα απογορευεται, στο παραδιπλα επιτρεπεται στα δεξια, αλλά απαγορευεται στ'αριστερα... γελοιο!
Καποτε ηταν εδω σ'αυτο τον χωρο επιτρεπεται και αεριζεται, κι εκει στον αλλο χωρο δεν επιτρεπεται! Τελος!
Βολευονται ολοι! Ειναι πλεον θεμα κονομας, αυθαιρεσιας και ετσιθελισμου, σεβασμος και στις δυο παραταξεις. Ειναι απλο, χωριστε το μαγαζι, τελος. Το τι θα κανουν οι παρεες φιλων θα το συμφωνησουν μονοι τους!
Ή που θα ανεχτουν οι μισοι φιλοι τους αλλους, ή που δε θα καπνισουν για λιγο οι καπνιστες! Αυτααα...

Παραλια φρονιμα...εχω αποσταση ασφαλειας ...χαχαχαχοχοχο...ε δεν αντεξα!  Κατα τα άλλα ειναι καλο παιδι...ναι...         φρονιμα... 

VLADIMHROS

# 187 στις 23/2/2019
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Απαντήσεις: 1.579

Παράθεση:
Σχόλιο # 183 από ZHLIASOY

Ασε που κ στον παραδεισο θελω χωρο καπνιστων για μενα...

STON PARADEISO TRYPES

https://www.youtube.com/watch?v=jATURk363i0

KORYFAIO

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, psarokasela και σε ακόμα 2 μέλη.

Mgn---

# 188 στις 23/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Νικολς J R...

https://www.youtube.com/watch?v=Gdxyr69YuCw

εχεις ξεφυγει μικρε...

Mgn---

# 189 στις 23/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Νικολς J R...

εχεις ξεφυγει μικρε...

Sivilla_I

# 190 στις 23/2/2019
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026
Συμπαθάτε με αν κάνω λάθος
αλλά νομίζω οτι για να φτιάξει ο καταστηματάρχης
ξεχωριστό χώρο για καπνιστές
πρέπει να έχει και ενα περιθώριο τετραγωνικών.

Έχω την εντύπωση οτι πλέον ούτε αυτό επιτρέπεται.
Δλδ απαγορεύεται το κάπνισμα σε όλο το χώρο του καταστήματος.

peripli

# 191 στις 23/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλο ο ο ο ο . . . . . . .

Απαιχτο!!! !!! !!! !!! !!!  

Παράθεση:
Σχόλιο # 188 από Mgn---
Νικολς J R...

εχεις ξεφυγει μικρε...

Paralia48

# 192 στις 23/2/2019
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.580

Παράθεση:
Σχόλιο # 190 από Sivilla_I
Συμπαθάτε με αν κάνω λάθος
αλλά νομίζω οτι για να φτιάξει ο καταστηματάρχης
ξεχωριστό χώρο για καπνιστές
πρέπει να έχει και ενα περιθώριο τετραγωνικών.

Έχω την εντύπωση οτι πλέον ούτε αυτό επιτρέπεται.
Δλδ απαγορεύεται το κάπνισμα σε όλο το χώρο του καταστήματος.

δεν είμαι 100% βέβαιη, αλλά νομίζω πως επιτρέπεται ένα μέρος του καταστήματος να γίνει  κλειστό καπνιστήριο. Αν έχει αλλάξει,...χμμμ, θα το ρωτήσω.

Paralia48

# 193 στις 24/2/2019
author
Αλλη χώρα
Σιβύλλα, βρήκα το εξής:
Ισχύει για καταστήματα άνω των 300 τ. μ. με ζωντανή μουσική και τα καζίνο. Σ' αυτούς τους χώρους προβλέπεται ειδικός χώρος για τους καπνιστές, μέχρι το 1/2 του καταστήματος (ξεχωριστός, με τον ανάλογο εξαερισμό) και με την προϋπόθεση ότι η επιχείρηση έχει καταβάλει το ανάλογο τέλος (καπνόσημο) το οποίο είναι 200€/τ.μ. το έτος.

MadameShuShu40

# 194 στις 24/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είσαι τώρα στο καζίνο.

Καπνιστής.

Παίζεις Μπλάκ Τζακ, και θα πεις στον κρουπιερη "μισό, μην ρίξεις τώρα τους δύο ασσαιους, πάω οξω να καπνίσω κι έρχομαι".

peripli

# 195 στις 24/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ελα. . . .με επνιξες!

Παράθεση:
Σχόλιο # 194 από MadameShuShu40

Είσαι τώρα στο καζίνο.

Καπνιστής.

Παίζεις Μπλάκ Τζακ, και θα πεις στον κρουπιερη "μισό, μην ρίξεις τώρα τους δύο ασσαιους, πάω οξω να καπνίσω κι έρχομαι".

equinox_

# 196 στις 24/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
''Δεν υπάρχουν παθητικοί καπνιστές, μόνο αντιπαθητικοί αντικαπνιστές''

Αυτή η επιγραφή σε τοίχο θα μπορούσε να αποτελέσει την ιδανική απάντηση στο μύθο του παθητικού καπνίσματος, παρότι γνωρίζουμε ότι η ολοήμερη έκθεση σε καπνό άλλων θα αντιστοιχούσε μόλις στο κάπνισμα μισού τσιγάρου...

Ο Βρετανός γιατρός Michael Fitzpatrick στο εξαιρετικό βιβλίο του ''Η τυραννία της υγείας'' γράφει:

η ιδέα ότι ένα πολύ χαμηλό επίπεδο εισπνοής καπνού θα μπορούσε να προκαλεί στους παθητικούς καπνιστές έναν τύπο καρκίνου του πνεύμονα, τον οποίο απείρως υψηλότερα επίπεδα δεν φαίνεται να προκαλούν στους αρειμάνιους καπνιστές, αψηφά τη βιολογία και την κοινή λογική''.

Εγώ φοβάμαι, Παραλιτσα, να μην φτάσεις να πας σε καφετέριες ή ταβέρνες, μόνο και μόνο να δεις αν εφαρμόζεται ο νόμος για να κάνεις καταγγελίες

Η ιερά εξέταση, ως φανατικός υποστηρικτής ενός δόγματος (νόμου) δεν έφερε τίποτα καλό.
Έχουμε ανάγκες απο νέα δόγματα μου φαινεται ή φανατισμού, επιβάλλοντας νέες συνήθειες και ''ευρωπαϊκές μόδες'' στα παραδοσιακά συνηθισμένα μέσω βιαστικών απαγορευτικών νόμων, αντί να βρεθεί λύση για όλους ή άλλοι τρόποι - (καταδικάζοντας ταυτόχρονα τα παλιά, και το ...φασισμό μέσα)
Αλλά όταν ένα κράτος είναι εξαρτημένο, ακούει και εφαρμόζει τυφλά ο,τι του πούνε ''οι μεγάλοι'', είτε ταιριάζει είτε όχι στην πλειοψηφία ή στη ψυχοσύνθεση του λαού

ZHLIASOY

# 197 στις 24/2/2019
author
Αλλη χώρα

Εκει να δεις γελια

Παράθεση:
Σχόλιο # 194 από MadameShuShu40

Είσαι τώρα στο καζίνο.

Καπνιστής.

Αρέσει στα μέλη Enikos, Lena_7_

Paralia48

# 198 στις 24/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 186 από peripli

Λοιπον που λετε. . . απαντω σαν να ηταν η ιδια πιο πανω #178. . . και δε λεει κανα καλο λογο. . .

Θα το μαρτυτησω τωρα...Παραλια κανονησε μην αφρισεις...ειμαι μακρια και δε με φτανει...τη Μερκελ θα βαραει ...

Παμε στο Χαϊδαρι να δουμε το μαγαζι της συναντησης. Προπερσι τον Οκτωβρη...Καθομαστε στον πανω οροφο να δουμε το χωρο...διπλα μας να καθεται ενα ζευγαρι και ο τυπος να καπνιζει, η δικια μου να φυσαει...να ξεφυσαει...εγω αν και δεν καπνιζω μια μικροκατανοηση και ανοχη την εχω...ετουτη με τιποτα...κατσε να της λεω...μπααα. σηκωνεται και του λεει: Ακουστε, εμενα με ενοχλει το καπνισμα,αν ησασταν στη Γερμανια θα σας εβγαζαν εξω και θα πληρωνατε και προστιμο...
Εγω να μην ξερω απο που να κρυφτω...ακαθεκτη η δικια μου: Να σβησετε το τσιγαρο απαγορευεται...
Ο τυπος: Εδω εχει τασακι...

Παραλια: Κι εγω θα ανοιξω την πορτα...(ααχου...και την ανοιγει και μας κοιτανε...και κανει ψωφο...και ο τυπος δεν το σβηνει... και του το ξαναλεει...κι αυτος μισοκλεινει την πορτα...και να στριφογυριζει το κασκωλ...αλλα το τσιγαρο τσιγαρο...τελικα αλλαξαμε τραπεζι..εγω παλι να κοιταω που μας κοιτανε...)...

Συμπερασμα: Κοροϊδια!   Εδω επιτρεπεται, στο διπλα απογορευεται, στο παραδιπλα επιτρεπεται στα δεξια, αλλά απαγορευεται στ'αριστερα... γελοιο!
Καποτε ηταν εδω σ'αυτο τον χωρο επιτρεπεται και αεριζεται, κι εκει στον αλλο χωρο δεν επιτρεπεται! Τελος!
Βολευονται ολοι! Ειναι πλεον θεμα κονομας, αυθαιρεσιας και ετσιθελισμου, σεβασμος και στις δυο παραταξεις. Ειναι απλο, χωριστε το μαγαζι, τελος. Το τι θα κανουν οι παρεες φιλων θα το συμφωνησουν μονοι τους!
Ή που θα ανεχτουν οι μισοι φιλοι τους αλλους, ή που δε θα καπνισουν για λιγο οι καπνιστες! Αυτααα...

Παραλια φρονιμα...εχω αποσταση ασφαλειας ...χαχαχαχοχοχο...ε δεν αντεξα!  Κατα τα άλλα ειναι καλο παιδι...ναι...         φρονιμα... 

κοροϊδία τίνος από ποιον;  Αυτός μπορεί να έλεγε στην παρέα του ,ότι μια τρελλή του είπε πως την ενοχλεί το τσιγάρο,γιατί  και τρελλούς θα μας βγάλουν, αλλά κι εγώ έβαλα τη γάτα μου να κλάψει, αν αυτός ο άγνωστος καπνιστής με κακολόγησε πίσω από την πλάτη μου. Ας είχε τα @@@ να με κακολογήσει μπροστά μου!

Τι συμβαίνει ,όπου δεν ακούω, δε με νοιάζει Περπλή.

Και γω τον άφησα φάτσα στην ανοιγμένη πόρτα, να παγώσει, εφόσον δεν είχε το στοιχειώδες μυαλό να κατανοήσει πως ενοχλούσε!

Ποιος θαρρείς ότι έφταιγε ρε Περιπλή;

Paralia48

# 199 στις 24/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 196 από equinox_
''Δεν υπάρχουν παθητικοί καπνιστές, μόνο αντιπαθητικοί αντικαπνιστές''

Αυτή η επιγραφή σε τοίχο θα μπορούσε να αποτελέσει την ιδανική απάντηση στο μύθο του παθητικού καπνίσματος, παρότι γνωρίζουμε ότι η ολοήμερη έκθεση σε καπνό άλλων θα αντιστοιχούσε μόλις στο κάπνισμα μισού τσιγάρου...

Ο Βρετανός γιατρός Michael Fitzpatrick στο εξαιρετικό βιβλίο του ''Η τυραννία της υγείας'' γράφει:

η ιδέα ότι ένα πολύ χαμηλό επίπεδο εισπνοής καπνού θα μπορούσε να προκαλεί στους παθητικούς καπνιστές έναν τύπο καρκίνου του πνεύμονα, τον οποίο απείρως υψηλότερα επίπεδα δεν φαίνεται να προκαλούν στους αρειμάνιους καπνιστές, αψηφά τη βιολογία και την κοινή λογική''.

Εγώ φοβάμαι, Παραλιτσα, να μην φτάσεις να πας σε καφετέριες ή ταβέρνες, μόνο και μόνο να δεις αν εφαρμόζεται ο νόμος για να κάνεις καταγγελίες

Η ιερά εξέταση, ως φανατικός υποστηρικτής ενός δόγματος (νόμου) δεν έφερε τίποτα καλό.
Έχουμε ανάγκες απο νέα δόγματα μου φαινεται ή φανατισμού, επιβάλλοντας νέες συνήθειες και ''ευρωπαϊκές μόδες'' στα παραδοσιακά συνηθισμένα μέσω βιαστικών απαγορευτικών νόμων, αντί να βρεθεί λύση για όλους ή άλλοι τρόποι - (καταδικάζοντας ταυτόχρονα τα παλιά, και το ...φασισμό μέσα)
Αλλά όταν ένα κράτος είναι εξαρτημένο, ακούει και εφαρμόζει τυφλά ο,τι του πούνε ''οι μεγάλοι'', είτε ταιριάζει είτε όχι στην πλειοψηφία ή στη ψυχοσύνθεση του λαού

τα ιατρικά σου δεδομένα, δεν τα γνωρίζω, λέγονται και γράφονται διάφορα. Εσύ μου γράφεις για ένα γιατρό που τα λέει έτσι, ίσως υπάρχουν άλλοι 10 που να συμφωνούν μαζί του κι εγώ μπορώ να σου βρω άλλους 20 που τα λένε αλλοιώς.  Λες να κάνουμε δημοψήφισμα; Καθόλου επιστημονική μέθοδος έρευνας. Πρέπει να δούμε τι μεθοδολογία έρευνας ακολούθησαν, νομίζω ΄ένα ιατρικό φόρουμ θα ήταν πιο κατάλληλο.

Αλλά ας το πάρουμε λογικά.

Όταν η ατμόσφαιρα είναι ντουμάνι, υπάρχουν μικροσωματίδια και δηλητηριώδη αέρια στον αέρα. Όσοι έχουν κάποιο αναπνευστικό πρόβλημα, ή κάποια ευαισθησία  δυσκολεύονται να ανασάνουν.

Εγώ προσωπικά έχω εφεύρει έναν τροπο εισπνοών, που να φεύγει ο καπνός. Παίρνω κοφτές και ρυθμικές εισπνοές και κάνω μακρές εκπνοές φυσώντας ελαφρά ό,τι βρίσκεται μπροστά μου. Έπειτα κοφτά στον <<καθαρισμένο>> πλέον αέρα, ξαναεισπνέω  2/3 φορές κοφτά και ρυθμικά πάλι.

Αλλά συγνώμη ρε παιδιά, είναι αυτή λύση;

Paralia48

# 200 στις 24/2/2019
author
Αλλη χώρα

α Εκουινόξκαι τα κόκκινα που σημείωσα, τα βρίσκω λάθη :

Δηλ.Τ1. η χαμηλή ποσότητα εισπνεόμενου καπνού,

2. τον ευρωπαϊκό νόμο και

3. το ότι δε μας ταιριάζει

Ο καπνός συνολικά είναι άφθονος

ο νόμος είναι ανθρώπινος και η επιστήμη δεν έχει σύνορα. Απ΄όπου προήλθε η γνώση, είναι ευπρόσδεκτη και ποιος την εφάρμοσε πρώτος, δεν έχει σημασία

Και ...τι θα πει δε μας ταιριάζει; Όταν οι καπνιστές αποτελούν το 30% του ελληνικού πληθυσμού, ποιος θα αποφασίσει τι μας ταιριάζει;

Επιλέξτε σελίδα: (1-50)
Σελίδες Αρχική«567891011121314Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε