Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Kαπνίσματος συνέχεια ερώτηση

Επιλέξτε σελίδα: (1-50)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Ψήφοι: 64

Paralia48

# 21 στις 17/2/2019
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.530
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Enikos

Αντι να αδειαζουμε, τις παραλιες, τις καφετεριες, τις χασαποταβερνες, τα λαικα κουτουκια και στεκια...

Προκειμενου να μπει ταξις, απο την καθε λιαν προσφατως αναβαθμισμενη καστα...

Που θελει να φερει τον Βυθουλα εις κοινωνιας αναγνωρισιν...

Μηπως να βρισκαμε ενα πεφκο με παχυ ισκιο...

Να στρωναμε απο κατου τα νεοαποκτηθεντα τσιλικα ιδεωδη μας...

Να κρατησει ο Βυθουλας την γραφικοτητα του...

Και εμεις το στεμα μας...

Μαζι με τα ρετσινια της κουκουναργιας?...

Λεω μια ιδεα...

o κόσμος πάει μπροστά Κούλη! Ο γραφικός Βύθουλας θα βυθιστεί, έρχεται ο νέος. Η γενιά της τσιγαρίλας και της κάπνας θα αλλάξει,είτε θέλει είτε όχι. Και αν κάποιου η προσωπικότητά του είναι η <<μαγκιά.>> της γραφικότητας της πρέζας, ε,  αυτοί οι ψευτόμαγκες δεν υπάχουν πια , τους πάτησε το τρένο !

Paralia48

# 22 στις 17/2/2019
author
Αλλη χώρα

να συμπληρώσω: Στο να αδειάσουμε: παραλίες, χασαποταβέρνες, λαϊκά κουτούκια, κανένα απ΄αυτά δεν αδειάζουμε.Αντίθετα τα  καθαρίζουμε

Παραλίες:άσχετες είναι ανοιχτές, καπνίστε όσο θέλετε

Τα υπόλοιπα,΅Όλοι έχουν δικαίωμα στο γλέντι !  Θα πάμε όλοι ,θα διασκεδάσουμε και όποιος θέλει να καπνίσει,θα πηγαίνει λίγο έξω και θα ξανάρχεται!

Μη μου πεις,ότι το παράδειγμα του υφυπουργού υγείας με το τσιγάρο στη ζεμπεκιά ήταν το όνειρο κάθε ραμπετόβιου, γιατί θα κάνω χαρακίρι!   Να χορέψει ζεμπεκιά έτσι,αλλά σπίτι του, όταν δεμυρίζουν άλλοι. Και γω έχω δικαίωμα στη ζεμπεκιά (κι ας κλείδωσε το θέμα τότε...δεν το ξεχνάω γμτ)!

peripli

# 23 στις 17/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ελα να ριξω μία. . . .

https://www.youtube.com/watch?v=_mS4ic_oVrs

Τα παντα ρει...πρεπει...αλλοιως χορταριαζει η πετρα που δεν κυλαει...πουρι πιανει!   

--- --- --- --- --- 

Παραθεση: #21 

o κόσμος πάει μπροστά Κούλη! Ο γραφικός Βύθουλας θα βυθιστεί, έρχεται ο νέος. Η γενιά της τσιγαρίλας και της κάπνας θα αλλάξει,είτε θέλει είτε όχι. Και αν κάποιου η προσωπικότητά του είναι η > της γραφικότητας της πρέζας, ε, αυτοί οι ψευτόμαγκες δεν υπάχουν πια , τους πάτησε το τρένο!

Enikos

# 24 στις 17/2/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.458

Να καταλαβω οτι ζεις στο Μπακινγχαμ?...

Η να καταλαβω οτι μαγκια πλεον θεωρουνται οι βαλτες ιδεες του εκαστοτε οφελους, του εκαστοτε συστηματος...

Και στις δυο περιπτωσεις, δεν πειθομαι απο ξαφνικες φωτοβολιδες...

Ουτε εσυ, ουτε κανεις αλλαξε τα ισχυοντα, με φανφαριστικες κραυγες σε ενα φορουμ...

Και μαθε να ξεκινας τους αγωνες σου, απο την ριζα του προβληματος...

Ο καουμπους του μαρλμπορο και η γκομενα η μισοτσιτσιδη που καπνιζει νωχελικα, ειναι πρεζες του συστηματος, που ακομα δεν εχουν "καθαρισει"...οπως και η καθε νεα "πρεζα" που θα εξυπηρετησει οικονομικα συμφεροντα...

Εχεις να μου πεις κατι για τον αγωνα σου εναντιον των καπνοβιομηχανιων?...

Ειμαι βεβαιος πως οχι...

Αν ειναι να λεμε για να λεμε...

Που τοσο πολυ μας ικανοποιει...

Ενταξει...

Ζουμε σε μια ακρως υποκριτικη κοινωνια, με αναριθμητους οπαδους "νεων ιδεων και πρακτικων"...

Που μολις περασει η ενταση της μιας δοτης ρεκλαμας, γινονται υπερμαχοι της επομενης δοτης ρεκλαμας... 

Αυτα περι υγειας και αλλα τετοια διαφημισμενα, για την ευκολη πεψη των ακολουθων, δεν μου λενε τιποτε νεο...

Πες κατι για την Μοσαντο, αν κοπτεσαι για την υγεια...

Τα υπολοιπα, ειναι τα ηδη γνωστα...

Ναχαμε να λεγαμε, να τελειωσει το πουλοβερ να παμε βολτα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Paralia48

o κόσμος πάει μπροστά Κούλη! Ο γραφικός Βύθουλας θα βυθιστεί, έρχεται ο νέος. Η γενιά της τσιγαρίλας και της κάπνας θα αλλάξει,είτε θέλει είτε όχι. Και αν κάποιου η προσωπικότητά του είναι η <<μαγκιά.>> της γραφικότητας της πρέζας, ε,  αυτοί οι ψευτόμαγκες δεν υπάχουν πια , τους πάτησε το τρένο !

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 25 στις 17/2/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Και μην παρεξηγηθω...γιατι βλεπω την σχετικη βιασυνη για παρερμηνειες...

Η εχουμε να πουμε κατι καθολικο, που αντιμετωπιζει επιτυχως τα κακως κειμενα η...

Ειδατε πολλες πετρες να ροβολανε με τον αερα?...

Εκτος και αν μιλαμε για την σκονη τους...

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

Enikos

# 26 στις 17/2/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Δεν ερχεσαι κατα δω, να προβληματισεις και το χομο σαπιενς, τον Πολακη?

Εσενα θα σε ακουσει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Paralia48

να συμπληρώσω: Στο να αδειάσουμε: παραλίες, χασαποταβέρνες, λαϊκά κουτούκια, κανένα απ΄αυτά δεν αδειάζουμε.Αντίθετα τα  καθαρίζουμε

Παραλίες:άσχετες είναι ανοιχτές, καπνίστε όσο θέλετε

Τα υπόλοιπα,΅Όλοι έχουν δικαίωμα στο γλέντι !  Θα πάμε όλοι ,θα διασκεδάσουμε και όποιος θέλει να καπνίσει,θα πηγαίνει λίγο έξω και θα ξανάρχεται!

Μη μου πεις,ότι το παράδειγμα του υφυπουργού υγείας με το τσιγάρο στη ζεμπεκιά ήταν το όνειρο κάθε ραμπετόβιου, γιατί θα κάνω χαρακίρι!   Να χορέψει ζεμπεκιά έτσι,αλλά σπίτι του, όταν δεμυρίζουν άλλοι. Και γω έχω δικαίωμα στη ζεμπεκιά (κι ας κλείδωσε το θέμα τότε...δεν το ξεχνάω γμτ)!

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

Sourya

# 27 στις 17/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Χιχι, εδω δεν ισχυει ουτε αυτο

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από 26-29-31

Ακυρα παραδειγματα...και δεν ισχυουν κιολας...

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 294be25e6a3779a8491aeaa53f3d172a.jpg (115KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 138 φορές

Sourya

# 28 στις 17/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παντως εχω μαθει απο το σπιτι μου και αν παω σε αλλο και να μου πουν... καπνισε ,δεν μπορω μεσα. Βγαινω στο μπαλκονι.

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 5bcd1132ebbaadf7102804675f3e7081.jpg (96.55KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 138 φορές

Paralia48

# 29 στις 17/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Enikos

Η να καταλαβω οτι μαγκια πλεον θεωρουνται οι βαλτες ιδεες του εκαστοτε οφελους, του εκαστοτε συστηματος...

Ουτε εσυ, ουτε κανεις αλλαξε τα ισχυοντα, με φανφαριστικες κραυγες σε ενα φορουμ...

Ο καουμπους του μαρλμπορο και η γκομενα η μισοτσιτσιδη που καπνιζει νωχελικα, ειναι πρεζες του συστηματος, που ακομα δεν εχουν "καθαρισει"...οπως και η καθε νεα "πρεζα" που θα εξυπηρετησει οικονομικα συμφεροντα...

Ειμαι βεβαιος πως οχι...

Ενταξει...

Ζουμε σε μια ακρως υποκριτικη κοινωνια, με αναριθμητους οπαδους "νεων ιδεων και πρακτικων"...

Που μολις περασει η ενταση της μιας δοτης ρεκλαμας, γινονται υπερμαχοι της επομενης δοτης ρεκλαμας... 

Αυτα περι υγειας και αλλα τετοια διαφημισμενα, για την ευκολη πεψη των ακολουθων, δεν μου λενε τιποτε νεο...

Μπλα μπλα μπλα...

μας έκανες το θέμα κοινωνιολογική μελέτη

Το κάπνισμα απαγορεύεται σε κλειστούς χώρους και είτεθες είτε δε θες,είσαι υποχρεωμένος να υπακούσεις και μη μετατοπίζεις το θέμα σε μένα.  Εσύ σεβάσου τους άλλους και άσε τις αμπελοφιλοσοφίες!

Lena_7_

# 30 στις 17/2/2019
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
#29 Αν καταλαβαινες και τι σου ειπε, θα απαντουσες και αναλογα...ψιλα γραμματα...
Αρέσει στο μέλος Enikos

peripli

# 31 στις 17/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θεμα: Καπνισματος συνεχεια.

Λοιπον εγω εαν εμπαινα σε μια τετοια καφετερια απλως θα ανοιγα ενα "παραθυρο"...να μπει "φρεσκος αερας".

Καθως ειναι γνωστη η δυναμις της Αιολικης Ενεργειας..."καθαριζει" ολες τις οσμες!

Και μιά και μιλαμε για τσιγαρο και οχι για πολιτικη και διάφορα άλλα, επικεντρωνομαστε σε οτι το αφορα.
Ειπαμε βλαπτει και οποιος γουσταρει το κοβει!  Όποιος δεεεν...μαγκια του!  Την ζωη του την οριζει ο καθενας μονος του αποκλειστικα!

Επισης ο καθενας οριζει και το τί θα κανει με τις βλαβερες του συνεπειες.

Ενδιαφερον το να κλεισουν οι καπνοβιομηχανιες. Δε γινεται. Ειναι μεγαλη η πιτα. Μπορουμε ομως να τις σαμποταρουμε. Μια καλη αρχη ειναι η ελαττωση του και κατοπιν η αποχη.

Εστω και μία σημαντικη μειωση των κερδων θα ειναι γερο χτυπημα. Βεβαια θα πρεπει να γινει καθολικα, πραγμα απιθανο. Ποιος αφηνει τετοια δυνατη μπιζνα?

Ετσι το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να λεμε προτροπες και αποψεις. Εγω το εκοψα εδω και 27μιση χρονια, δεν επαθα τιποτα, ισα ισα ανανεωθηκα και γλυτωσα στο παρα τσακ το μοιραιο 2 φορες απο κατι δυνατα χτυπηματα υγειας! 

Κανεις δεν υποχρεωνει κανεναν και για τιποτα. Υπαρχουν σοβαρα θεματα της ζωης προς επιλυσιν...επιβιωση...στεγαση...οικονομικα...υγεια... τοσα μα τοσα. Ξεκιναμε απο κατι, εαν μπορουμε να δωσουμε και να παρουμε ιδεες για κατι καλυτερο.

Παραθυρο για αερα!  

ZHLIASOY

# 32 στις 17/2/2019
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Το καπνισμα απαγορευται δια νομου σε δημοσιους χωρους..ναι σωστα.ομως οταν εγω μπαινω σε ενα μαγαζι που αυτος που το εχει  το επιτρεπει  οποτε τι? Θα κανω τον νομοθετη?  Ποσα  δεν επιτρεπονται κ γινονται ?  Δεν φτιαχνω τους νομους εγω τους ακολουθω οταν μου τους επιβαλουν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Paralia48

το κάπνισμα ΔΕΝ επιτρέπεται δια νόμου !

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

Enikos

# 33 στις 17/2/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Σεβομαι αρκετα, για να μην καπνιζω σε χωρους που απαγορευεται...

Αμπελοφιλοσοφιες, χρηζουν οι αμπελοκουβεντες...

Αν δεν ειναι κοινωνιολογικο το θεμα, τι ειναι απορω...

Η προθεση σου, να μας διδαξεις πολιτισμο?...

Επιχειρηματολογια χρειαζεται...

Διαθετεις?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Paralia48

Μπλα μπλα μπλα...

μας έκανες το θέμα κοινωνιολογική μελέτη

Το κάπνισμα απαγορεύεται σε κλειστούς χώρους και είτεθες είτε δε θες,είσαι υποχρεωμένος να υπακούσεις και μη μετατοπίζεις το θέμα σε μένα.  Εσύ σεβάσου τους άλλους και άσε τις αμπελοφιλοσοφίες!

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

Lena_7_

# 34 στις 17/2/2019
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
#4 Αυτα μονο κατι αντροχωριστρες τα λενε...σιγα μην ειναι ενδειξη του τέλους του ερωτα το τσιγαρο του αλλου...ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!! Καμμια φορά ξέρεις, ο έρωτας γινεται και μεγαλη αγαπη, που εκει ποιο τσιγαρο και ποιος καπνος...Οι θετικοί, αισιοδοξοι και ισορροπημενοι ανθρωποι τυγχανει να βλεπουν τις θετικες εκβασεις της ζωης...δεν μαυριζουν τους αλλους με αρνητισμο... Εκτος αν θελουμε να τα κανουμε ολα αχταρμα, αρκει να δειχνουμε οτι παλευουμε για κατι σαυτη τη ζωη ( απο τον καναπέ!) Δηθενιες, δε βαριεσαι...
Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Enikos

Mindthegap-

# 35 στις 17/2/2019
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.825
Παλι με  τους καπνιστες τα βαλατε;;
Πως λεμε...δουλεια δεν ειχε ο διαολος...μπλα...μπλα...μπλα...
ε ...αυτο...!!!

Φφφφ...c015.gif
Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Lena_7_ και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 36 στις 18/2/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.888
Βρε Παραλιτσα μας,δηλ επειδη εσυ δεν καπνιζεις θα πρεπει να το κοψουμε ολοι οι καπνιστες ?Ειπαμε ,εκει που απαγορευεται δε θα καπνισουμε χωρις να ρωτησουμε τους γυρω ...Στην τελικη,οπως εμεις διαλεγουμε τα καπνιστικα μαγαζια,διαλεγε κι εσυ τα αντικαπνιστικα ...Δηλαδη να φανταστω οτι πειν ρην εφαρμογη του νομου δεν εβγαινες ουτε για καφε ??Υ/Γ : Αν με καλεσεις στο σπιτι σου δε θα καπνισω στο μπαλκονι ,προτιμω καθολου διοτι με περιορισμους δεν απολαμβανω τσιγαρακι
Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Lena_7_ και σε ακόμα 1 μέλος.

lollipop123

# 37 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Enikos

Ειμαι βεβαιος πως οχι...

Ενταξει...

!!!

lollipop123

# 38 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Enikos

Σεβομαι αρκετα, για να μην καπνιζω σε χωρους που απαγορευεται...

Αμπελοφιλοσοφιες, χρηζουν οι αμπελοκουβεντες...

Αν δεν ειναι κοινωνιολογικο το θεμα, τι ειναι απορω...

Η προθεση σου, να μας διδαξεις πολιτισμο?...

Επιχειρηματολογια χρειαζεται...

Διαθετεις?...

Enikos

# 39 στις 18/2/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Προκειται περι της νεας ενατενισης...

"Στην ταβερνα, δεν μπορω να τιγκαρω ανετα τριγλυκεριδια, αν καπνιζει ο αλλος διπλα"...

Θα μας πει καποιος για την μουφα εμπλοκη των παθητικων καπνιστων, με τους καπνιστας?...(ο καπνιστης ηδη εχει κατακρατησει ολες τις βλαβερες ουσιες του τσιγαρου του)...

Θα μας πει καποιος για την ατμοσφαιρικη μολυνση και τους σχετικους αγωνες του?...

Θα μας πει καποιος γιατι η Λουφτβαφε περαν της αποδοχης των οφελων των βιοκαυσιμων,  δεν υπογραφει το πρωτοκολο για την υποχρεωτικη χρηση τους?...Μια πτηση της Λουφτβαφε, Φρανκφουρτη-Νεα Υορκη, ρυπαινει ανεπανορθωτα το περιβαλλον τοσο οσο, ενα πλοιο χωρητικοτητας 300.000 τονων...τον χρονο.

Θα μας πει κανεις για τους καρκινους στα νεογεννητα και τους μη καπνιστες?...

Θα μας ενημερωσει η νεα καστα "ευαισθητοποιημενων", για το γιατι η ζωνη βαν χειλεν εγινε τοσο τρωτη στις κοσμικες ακτινοβολιες, που αφηνει απροστατευτο το ανθρωπινο ειδος σε καθε ειδους καρκινογονα ακτινοβολια?...

Και τοσα αλλα που δειχνουν οτι το καπνισμα και η αντικαπνιστικη υστερια (οχι οτι το υποστηριζω ως πραξη), ειναι ενας εντεχνα στημενος αντιπερισπασμος για να κοιταζουν αλλου οι θελοντες να μπουν στο πανθεον των "ευαισθητοποιημενων πολιτων"...

Ακου κατι...

Χειραγωγηση λεγεται. Και μην επερεσαι για το ποσο ξεχωριζεις απο την πλεμπα. (Αλυσιδα...δεν αφορα εσενα αυτη η διαπιστωση)...

Ενημερωση και οξυδερκεια μηδεν...

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από alisida
Βρε Παραλιτσα μας,δηλ επειδη εσυ δεν καπνιζεις θα πρεπει να το κοψουμε ολοι οι καπνιστες ?Ειπαμε ,εκει που απαγορευεται δε θα καπνισουμε χωρις να ρωτησουμε τους γυρω ...Στην τελικη,οπως εμεις διαλεγουμε τα καπνιστικα μαγαζια,διαλεγε κι εσυ τα αντικαπνιστικα ...Δηλαδη να φανταστω οτι πειν ρην εφαρμογη του νομου δεν εβγαινες ουτε για καφε ??Υ/Γ : Αν με καλεσεις στο σπιτι σου δε θα καπνισω στο μπαλκονι ,προτιμω καθολου διοτι με περιορισμους δεν απολαμβανω τσιγαρακι

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

galactica

# 40 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

για τα W.C των χασαποταβερνων του αντικαπνιστικου δεν θα κανουμε κινημα;

εκει να δεις τι μπορει ν'αρπαξεις

Επιλέξτε σελίδα: (1-50)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε