Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Kαπνίσματος συνέχεια ερώτηση

Επιλέξτε σελίδα: (1-50)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Ψήφοι: 64

Paralia48

# 41 στις 18/2/2019
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.533
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Enikos

Σεβομαι αρκετα, για να μην καπνιζω σε χωρους που απαγορευεται...

Αμπελοφιλοσοφιες, χρηζουν οι αμπελοκουβεντες...

Αν δεν ειναι κοινωνιολογικο το θεμα, τι ειναι απορω...

Η προθεση σου, να μας διδαξεις πολιτισμο?...

Επιχειρηματολογια χρειαζεται...

Διαθετεις?...

σε όλους τους κλειστούς χώρους απαγορεύεται (στα σπίτια αποφασίζει ο νοικοκύρης), επομένως ΜΠΑΣΤΑ!

Paralia48

# 42 στις 18/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Lena_7_
#29 Αν καταλαβαινες και τι σου ειπε, θα απαντουσες και αναλογα...ψιλα γραμματα...

κύρια επιθεωρήτρια, ίσως υπονοείτε ότι το IQ  μου είναι χαμηλότερο από το δικό σας, αλλά μάλλον ...καπνίζετε και η νικοτίνη σας εμποδίζει  

Και ειρωνία χρησιμοποιούν όσοι δεν... μπορούν αλλοιώς

Paralia48

# 43 στις 18/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Lena_7_
#4 Αυτα μονο κατι αντροχωριστρες τα λενε...σιγα μην ειναι ενδειξη του τέλους του ερωτα το τσιγαρο του αλλου...ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!! Καμμια φορά ξέρεις, ο έρωτας γινεται και μεγαλη αγαπη, που εκει ποιο τσιγαρο και ποιος καπνος...Οι θετικοί, αισιοδοξοι και ισορροπημενοι ανθρωποι τυγχανει να βλεπουν τις θετικες εκβασεις της ζωης...δεν μαυριζουν τους αλλους με αρνητισμο... Εκτος αν θελουμε να τα κανουμε ολα αχταρμα, αρκει να δειχνουμε οτι παλευουμε για κατι σαυτη τη ζωη ( απο τον καναπέ!) Δηθενιες, δε βαριεσαι...

χμμμ, κόκκινα : τσουχτριές, δηλαδή κυρία είμαι: αντροχωρίστρα, ανισόρροπη, αρνητικιά και δήθεν!

Μερσί για τα καλά σου λόγια.  Να καπνίσετε πάντως αποκλείεται σε κλειστό χώρο.

πράσινο> σωστό

Paralia48

# 44 στις 18/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από ZHLIASOY

Το καπνισμα απαγορευται δια νομου σε δημοσιους χωρους..ναι σωστα.ομως οταν εγω μπαινω σε ενα μαγαζι που αυτος που το εχει  το επιτρεπει  οποτε τι? Θα κανω τον νομοθετη?  Ποσα  δεν επιτρεπονται κ γινονται ?  Δεν φτιαχνω τους νομους εγω τους ακολουθω οταν μου τους επιβαλουν.

εμ,γιαυτό  λεχει μεγαλύτερο πρόστιμο ο ιδιοκτήτης.

Εμείς, αν μας επιτρέψουν, μπορεί και να τους πηδήξ@@με.

Αλλά και γω γιαυτό έθεσα το ερώτημα έτσι, ποιος από μόνος του προσέχει και τους γύρω ,...

Σελίδα γνωριμιών είμαστε καλέ, να μην ξέρουμε ποιος μας έχει έτσι κι αλλοιώς γραμμένους;

Paralia48

# 45 στις 18/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από alisida
Βρε Παραλιτσα μας,δηλ επειδη εσυ δεν καπνιζεις θα πρεπει να το κοψουμε ολοι οι καπνιστες ?Ειπαμε ,εκει που απαγορευεται δε θα καπνισουμε χωρις να ρωτησουμε τους γυρω ...Στην τελικη,οπως εμεις διαλεγουμε τα καπνιστικα μαγαζια,διαλεγε κι εσυ τα αντικαπνιστικα ...Δηλαδη να φανταστω οτι πειν ρην εφαρμογη του νομου δεν εβγαινες ουτε για καφε ??Υ/Γ : Αν με καλεσεις στο σπιτι σου δε θα καπνισω στο μπαλκονι ,προτιμω καθολου διοτι με περιορισμους δεν απολαμβανω τσιγαρακι

να συνεχίσεις βρε το τσιγαράκι, δε μου πέφτει λόγος. Αν το θες. συνέχισε. Απλά σε κλειστό χώρο που βρίσκονται άλλοι, να σταματάς. Δηλαδή το να βγεις έξω , το απορρίπτεις; Σε περιορίζει;

Τι να κάνουμε όμως, κι εγώ αν θελήσω να κάνω κάτι βρωμερό, θα σεβαστώ τους άλλους και θα πάω αλλού.

Και σου ξαναλέω, εκεί στο έξω γίνεται σούπερ καμάκι. !

inioxos52

# 46 στις 18/2/2019
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Δεν καπνιζω. Δεν με πιανει ομως και κριση γιατι θα τυχει καποιοι να καπνισουν ενα τσιγαρακι στην ζεστουλα απο το να το δαγκωνουν στο ψωφοκρυο. Το θεωρω απανθρωπο να τους ξωπετανε.

Βεβαιως υπαρχουν και ορια. Και οταν βλεπω καποιους να σβηνουν το ενα και να αναβουν το αλλο, διαμαρτυρομαι απο ηπια εως και εντονα διοτι παρεξηγουν την ανεκτικοτητα και την κατανοηση μου.

Και εαν χρειαστει, στηνω και εναν καυγα τρικουβερτο (αχρειαστος ναναι βεβαια).

Παντως, σε καμμια των περιπτωσεων δεν αποχωρω εφοσον το δικιο ειναι με το μερος μου.

Αυτααα...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, Paralia48
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Paralia48

# 47 στις 18/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από inioxos52

Δεν καπνιζω. Δεν με πιανει ομως και κριση γιατι θα τυχει καποιοι να καπνισουν ενα τσιγαρακι στην ζεστουλα απο το να το δαγκωνουν στο ψωφοκρυο. Το θεωρω απανθρωπο να τους ξωπετανε.

Βεβαιως υπαρχουν και ορια. Και οταν βλεπω καποιους να σβηνουν το ενα και να αναβουν το αλλο, διαμαρτυρομαι απο ηπια εως και εντονα διοτι παρεξηγουν την ανεκτικοτητα και την κατανοηση μου.

Και εαν χρειαστει, στηνω και εναν καυγα τρικουβερτο (αχρειαστος ναναι βεβαια).

Παντως, σε καμμια των περιπτωσεων δεν αποχωρω εφοσον το δικιο ειναι με το μερος μου.

Αυτααα...

Καλώς τον Ινίοχο!

Θα σου πω κάτι που ανταποκρίνεται στις ...φυλετικές απόψεις. :Το καλό  του να είσαι γυναίκα,είναι ότι δε χρειάζεται να τσακωθείς. Εγώ διαμαρτύρομαι ευγενικά αλλά και αυστηρά και ως τώρα κανείς δε με απείλησε ότι θα μου σπάσει τα μούτρα, αν δεν τον αφήσω να ...πρεζάρει.

Επομένως, κανόνισε να συνοδεύεσαι στις εξόδους σου από κάποια τρυφερή και γλυκιά ύπαρξη, η οποία θα ...ξελασπώνει και για τους δυο!,(μέχρι να εφαρμοστεί επιτέλους 100% ο νόμος, το παλεύουμε).

Αρέσει στο μέλος giorgos170

giorgos170

# 48 στις 18/2/2019
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.995

κλιμάκιο 5-6  (εξειδικευμένων)  εισαγγελέων  ...

ή κινητή μονάδα που να ενημερώνει κέντρο ,..?

>>>>>>>>>>>>

Επομένως, κανόνισε να συνοδεύεσαι στις εξόδους σου από κάποια τρυφερή και γλυκιά ύπαρξη,

η οποία θα ...ξελασπώνει και για τους δυο!,

(  μέχρι   να   εφαρμοστεί   επιτέλους   100 %   ο   νόμος  , 

το   παλεύουμε).

<<<<<<<<<<<<

Αρέσει στο μέλος Enikos

Mgn---

# 49 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
https://www.youtube.com/watch?v=MAsbWty7Z-s

Μιχάλης Εμιρλής - Η πίπα της ειρήνης | Official Audio Release

Enikos

# 50 στις 18/2/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.471

Στου Ρουκουνα νομιζει οτι εχει μπει ρε παιδια?...

Lena_7_

# 51 στις 18/2/2019
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
#42-#43 Οι τσουχτριες ξεχωριζουν και χωρίς χρωματικη ενταση στο #4 σου. Οι ειρωνειες σε καθε ποστ που κουτρουβαλιεται πισω απο το δικο μου...όμως οντως το πιο σοβαρο προβλημα τελικα ειναι οι τελευταίες γραμμες αυτου του ποστ. Προς ενημερωση, τοχω κοψει μαχαιρι πριν 5 χρόνια. Απο τα 24 μου το ξεκινησα, παιρνοντας το πρωτο τσιγάρο απο το πακετο του πατερα μου εν παρουσια του. Τα επομενα 21 χρονια καπνιζα ελεγχομενα 3 τσιγαρακια το πρωι με τον καφε και 3 το απογευμα παλι με τον καφε. Και κανα ξωφαλτσο σε καμμια νυχτερινή εξοδο. Γιατι; Γιατι έχασα τον πατέρα μου στα 47 του, σε δυο μήνες, απο καρκινο πνευμονων... Και εφτασε το σοβαρο που λεγαμε...Ολα αυτα δεν σου τα ειπα για να σου δωσω αναφορα, οπως καταλαβαίνεις, αλλα σου επιβεβαιωνω το IQ σου, μεσα απο τα γραφόμενα σου, εκει στις μαντεψιες που εκανες και αυτοεπιβεβαιωθηκες με σιγουρια για το αν καπνιζω και που...Εκτιμησε μονη σου την νοημοσύνη σου, δεν με χρειαζεσαι...
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Enikos

peripli

# 52 στις 19/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν σου πω μπραβο θα με πιστεψεις?

Ειναι αυτο το σοβαρο που λεγαμε...απο την αναποδη! Μην τυχει σε κανεναν! Το ξαναγραψα αυτο!!!

Ο,τι καλυτερο αυτο που εκανες...εγω πηγα στην "Σωτηρια"...ας μην το συνεχισω...ειναι δυνατον να αντεξω καπνα? Ή να ξαναρχισω...ουτε με σφαιρες...κι αυτο που λενε οτι η στενοχωρια σε παει εκει...μυθος...αν ηταν ετσι...επρεπε να ημουν "φουγαρο" τωρα...κολοκυθια...τα παντα ειναι στο μυαλο...και να μη δωσει σε κανεναν να παθει στραπατσο...εκει να δεις πώς το κοβεις μαχαιρι και μαλιστα με ευχαριστηση!!!

Αντρες ντουμανια και με μια καρδιακη λαχταρα αναπαντεχη...ουτε να το μυρισουν...η αναγκη σε κανει να κανεις "θαυματα".  Η υγεια πρωτιστως!!! Ολα τα αλλα...γαργαρες.   

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από Lena_7_
#42-#43 Οι τσουχτριες ξεχωριζουν και χωρίς χρωματικη ενταση στο #4 σου. Οι ειρωνειες σε καθε ποστ που κουτρουβαλιεται πισω απο το δικο μου...όμως οντως το πιο σοβαρο προβλημα τελικα ειναι οι τελευταίες γραμμες αυτου του ποστ. Προς ενημερωση, τοχω κοψει μαχαιρι πριν 5 χρόνια. Απο τα 24 μου το ξεκινησα, παιρνοντας το πρωτο τσιγάρο απο το πακετο του πατερα μου εν παρουσια του. Τα επομενα 21 χρονια καπνιζα ελεγχομενα 3 τσιγαρακια το πρωι με τον καφε και 3 το απογευμα παλι με τον καφε. Και κανα ξωφαλτσο σε καμμια νυχτερινή εξοδο. Γιατι; Γιατι έχασα τον πατέρα μου στα 47 του, σε δυο μήνες, απο καρκινο πνευμονων... Και εφτασε το σοβαρο που λεγαμε...Ολα αυτα δεν σου τα ειπα για να σου δωσω αναφορα, οπως καταλαβαίνεις, αλλα σου επιβεβαιωνω το IQ σου, μεσα απο τα γραφόμενα σου, εκει στις μαντεψιες που εκανες και αυτοεπιβεβαιωθηκες με σιγουρια για το αν καπνιζω και που...Εκτιμησε μονη σου την νοημοσύνη σου, δεν με χρειαζεσαι...

Nikola-s

# 53 στις 19/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και ο γέρος ο δικός μου ρε σύ στα 40.;-) Το έκοψα μαχαίρι Ελεν.;-) Στα 45.;-)

Enikos

# 54 στις 19/2/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Οχι οτι περιμενα να διαβασω καποιο επιχειρημα περαν του...

"Υπαρχει νομος και ως οργανο τσι ταξεως οφειλω να..."...

Μη λεμε κι οτι θεμε!!!...

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

Nikola-s

# 55 στις 19/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σε Νηπιαγωγείο γράφτηκα γμτ.;-) Η κοπελίτσα κατέθεσε μια ερώτηση και πέσαν τα βαριά πυροβολικά να την εξαφανίσουν.;-) Η τρίχα γίνεται τριχια και πάει λέγοντας.;-) Η βασίλισσα λέγει?;-) Δουλειά δεν είχε ο διάολος και πάει λέγοντας.;-) Σωστόν και ορθών.;-) Οταν ο άνθρωπος είναι παντελώς μόνος χάνει και τον εαυτό του.;-) Τι να κάνει και ένα φόρουμ?;-) Σπάσε ένα κλαδί να το φυτρώσεις να γινει δέντρο.;-) Δεν έχει ρίζα ρε σύ?;-) Κάνε παιχνίδι στο κεφάλι?;-) έχει τίποτες μέσα?;-)

Enikos

# 56 στις 19/2/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Επι του θεματος, εχεις να πεις κατι?...

Η απλα ξεχωριζεις τις "κοπελιτσες" μπας και...

Αλλα δεν...

Οπως σε βλεπω και δεν με βλεπεις...

Οσο και να πεσανε οι τιμες των αγροτεμαχιων...

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από Nikola-s
Σε Νηπιαγωγείο γράφτηκα γμτ.;-) Η κοπελίτσα κατέθεσε μια ερώτηση και πέσαν τα βαριά πυροβολικά να την εξαφανίσουν.;-) Η τρίχα γίνεται τριχια και πάει λέγοντας.;-) Η βασίλισσα λέγει?;-) Δουλειά δεν είχε ο διάολος και πάει λέγοντας.;-) Σωστόν και ορθών.;-) Οταν ο άνθρωπος είναι παντελώς μόνος χάνει και τον εαυτό του.;-) Τι να κάνει και ένα φόρουμ?;-) Σπάσε ένα κλαδί να το φυτρώσεις να γινει δέντρο.;-) Δεν έχει ρίζα ρε σύ?;-) Κάνε παιχνίδι στο κεφάλι?;-) έχει τίποτες μέσα?;-)

Nikola-s

# 57 στις 19/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Επι του θέματος.;-) Οι κοπελίτσες είναι γένος θηλυκού.;-) Τα αρσενικά τα θηλυκά τα προστατεύουν.;-) Είσαι αρσενικό?;-) Η δείχνεις τον ανδρισμό μέσω κοπελιών επιδεικνύω και έτσι?.;-) Κάνε έργο.;-) Τα σίριαλ έχε κατά νου.;-) Αυτά πουλάνε.;-) Η μουφαδια στα κοριτσάκια που σε παίρνει.;-) Υπόψιν?;-) Κορίτσαρο έχω του λόγου μου.;-) Οι υπόλοιπες δικές σου.;-)

Nikola-s

# 58 στις 19/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πετάχτηκε το βάρη πυροβολικό.;-)

Enikos

# 59 στις 19/2/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Επι του θεματος ομιλεις παλι...

Ελα...λιγο πιο κει...

Να σφουγγαρισουμε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από Nikola-s
Επι του θέματος.;-) Οι κοπελίτσες είναι γένος θηλυκού.;-) Τα αρσενικά τα θηλυκά τα προστατεύουν.;-) Είσαι αρσενικό?;-) Η δείχνεις τον ανδρισμό μέσω κοπελιών επιδεικνύω και έτσι?.;-) Κάνε έργο.;-) Τα σίριαλ έχε κατά νου.;-) Αυτά πουλάνε.;-) Η μουφαδια στα κοριτσάκια που σε παίρνει.;-) Υπόψιν?;-) Κορίτσαρο έχω του λόγου μου.;-) Οι υπόλοιπες δικές σου.;-)

Enikos

# 60 στις 19/2/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Α! Για τα περι ισοτητος και ισων συμπεριφορων που επαγγελονται οι κοπελιτσες...

Δεν θαχεις να πεις κατι, ε?...

Η απλα...αφτοδιορισμενος?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από Nikola-s

Επιλέξτε σελίδα: (1-50)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε