Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Οταν πεθανω

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

archagellos

# 21 στις 18/2/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.034
'Aρεσαν+: 0%

Μαλιστα ...

Την πιλοτική εφαρμογή της επέκτασης του ΕΝΦΙΑ στους οικογενειακούς τάφους στα Α', Β' και Γ' Νεκροταφείο προανήγγειλε ο αναπληρωτής υπουργός οικοκονικών Τρύφων Αλεξιάδης, ο οποίος δήλωσε:«Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω. Επειδή κάποιοι πεθαίνουν νομίζουν ότι σταματούν οι υποχρεώσεις τους προς το κράτος; Είναι σκάνδαλο χιλιάδες Αθηναίοι να αναπαύονται στην καλύτερη περιοχή της Αθήνας και να μη σηκώνουν το βάρος που τους αναλογεί. Προσανατολιζόμαστε λοιπόν στην επιβολή του ΕΝΦΙΑ σε όσους διατηρούν οικογενειακό τάφο στα παραπάνω κοιμητήρια.

https://www.ekklisiaonline.gr/nea/to-2016-tha-epekteinoume-ton-enfia-se-oikogeneiakoys-tafous-sta-a-v-kai-g-nekrotafeio-athinon/

Εκει μας καταντησανε ...

Αρέσει στα μέλη alisida, peripli και σε ακόμα 5 μέλη.

Sourya

# 22 στις 18/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 3.294

Οσονουπο ερχεται κι αυτο, μη σου φανει περιεργο

Αρέσει στα μέλη anassa_, jane_do

anassa_

# 23 στις 18/2/2019
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.754

Κι εγω της  ίδιας άποψης ημουν αλλαξα στοιχίζει πολύ ακριβά κ η πυρά... ψηφιζω Σαβαρα κ στο ξεθαψημο κενοτάφιο να εχω μεγάλη παρέα   κ οχι μαύρα βέβαια  ουτε για μια ώρα. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από jane_do

Αποτέφρωση τώρα.

Πήξανε πια οι πόλεις, τα βουνά, και οι κάμποι από τα νεκροταφεία.

(Συγγνώμη νεκροθάφτη ).

Αρέσει στο μέλος jane_do

anassa_

# 24 στις 18/2/2019
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.754

Τι όμορφο  ...   για σενα  ... 

υγ.    δεν ηταν φαίνεται ξινουτσκος  σαν κ σένα  ... ούτε  ψιλομαλ&#$&@μενο σαν κ μένα μακαρι να  με αγαπούν εστω λίγοι για ο,τι είμαι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Arxontoula_

Στην κηδεία του πατέρα μου, πρέπει να ήταν 300 άνθρωποι, μπορεί και περισσότεροι.

Σαν ένα μικρό πανηγύρι.

Κι ο καθένας είχε να θυμηθεί μια μικρή ιστορία αγάπης.

Κι αυτό έκανε τον πόνο μου πιο μαλακό.

Μη βλέπεις εγωιστικά την κηδεία σου. Δεν γίνεται για σένα. Γίνεται γι αυτούς που σε αγαπούν.

Αρέσει στο μέλος Arxontoula_

SaTaNiKiA

# 25 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Λοιπον αφου γελασα γελασα,  το σκεφτηκα και τελικα δεν θα συμμετεχω στην επενδυση.

Δεν εχω τοσα, αλλα και να ειχα θα προτιμουσα να τα φαω με αλλους τροπους.  Και επισης σκεφτηκα με τον τσιπρα ... η τωρα μικρα "τσιπρακια" στο μελλον ισως να βαλουν και εκει φορους. 

Οσο να ναι ειναι και αυτο μια κατοικια :/ και δεν θέλω

SaTaNiKiA

# 26 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

#21. 

Αυτο θα το δειξω στην φιλη μου σιγουρα.   Να την κοροιδεψω λιγο : D .. οχι τιποτα αλλο.. αλλα για να αποφυγει την εξωση σε περιπτωση που δεν θα εχει η κορη της. 

Αν δεν πληρωση ομως τι θα φωναζουν... βγαλτε την βγαλτε την ?      απο που αφου θα ειναι της κορης της το οικοπεδο οποτε δεν μπορουν να το πουλησουν.

Τι αλλο θα σκεφτουν αραγε

Mgn---

# 27 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Προσοχη..

ο ταφος να μην ειναι τσιμεντωμενος και βαθυς (δεν θα παει πουθενα) 

γιατι δεν γινεται η αποσυνθεση και κριμα να τρομαξει ο συγγενης

στην εκταφη...

Paralia48

# 28 στις 18/2/2019
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 7.489

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από archagellos

Μαλιστα ...

Την πιλοτική εφαρμογή της επέκτασης του ΕΝΦΙΑ στους οικογενειακούς τάφους στα Α', Β' και Γ' Νεκροταφείο προανήγγειλε ο αναπληρωτής υπουργός οικοκονικών Τρύφων Αλεξιάδης, ο οποίος δήλωσε:«Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω. Επειδή κάποιοι πεθαίνουν νομίζουν ότι σταματούν οι υποχρεώσεις τους προς το κράτος; Είναι σκάνδαλο χιλιάδες Αθηναίοι να αναπαύονται στην καλύτερη περιοχή της Αθήνας και να μη σηκώνουν το βάρος που τους αναλογεί. Προσανατολιζόμαστε λοιπόν στην επιβολή του ΕΝΦΙΑ σε όσους διατηρούν οικογενειακό τάφο στα παραπάνω κοιμητήρια.

https://www.ekklisiaonline.gr/nea/to-2016-tha-epekteinoume-ton-enfia-se-oikogeneiakoys-tafous-sta-a-v-kai-g-nekrotafeio-athinon/

Εκει μας καταντησανε ...

Θαύμα! Ας στείλουν το λογαριασμό στον ΆγιοΠέτρο, ενταύθα!

Αρέσει στο μέλος Red_Season

Paralia48

# 29 στις 18/2/2019
author
Αλλη χώρα
Τζάμπα λεφτά! Τα γραφεία τελετών βρίσκουν κάποιο με ενοίκιο και κάνεις τη δουλειά σου (τα παιδιά δηλαδή χοχοχο). Πληρώνουν βέβαια, αλλά όχι και 18000!! (οι 8000 για τη θέα!).

Πάντως συμφωνώ με την Αρχοντούλα,ότι αυτές οι τελετές είναι μια παρηγοριά για τους συγγενείς. Άστους να σε αποχωριστούν όπως θέλουν, μην τους το στερήσεις Σαβάρα.Λέει και η μανούλα μου καμιά φορά να το κάνετε έτσι, αλλιώς, της λέω <ρε μάνα,εσύ δε θα νοιώθεις. Άσε μας εμάς να κάνουμε όπως νοιώσουμε>

Paralia48

# 30 στις 18/2/2019
author
Αλλη χώρα

Πάντως για αποτέφρωση Ανάσσα, ο πατέρας μιας φίλης μου ήθελε αποτέφρωση.Το γραφείο τελετών είχε σύμβαση με Βουλγαρία (δεν ξέρω λεπτομέρειες,αν θες μπορώ να μάθω) και τον έστειλε εκεί και τον αποτέφρωσαν και τους έφεραν τη σταχτη(!). Στη Γερμανία απαγορεύεται η στάχτη του νεκρού στο σπίτι, στις ΗΠΑ επιτρέπεται,  εκεί ...τι να πω. Στοίχισε  λιγότερο από κανονική κηδεία με τάφο κ.λ.π.

Αρέσει στο μέλος jane_do

nikoslambr

# 31 στις 18/2/2019
author
Ανδρας / 47 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 119

''Οταν πεθανω''...Καλα κρασια! Τωρα τι γινεται...

Αρέσει στο μέλος Red_Season

Heptamer

# 32 στις 18/2/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 13.269

Οπου ναναι θα φορολογησουν και το σκ@ατο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από archagellos

Μαλιστα ...

Εκει μας καταντησανε ...

Αρέσει στο μέλος peripli

giorgos1970-71

# 33 στις 18/2/2019
author
Ανδρας / 48 / Χήρος
Ν. Ευβοίας / Αυλίδα
Απαντήσεις: 94
φτου φτου φτου...χτυπα ξυλο!!!
εγω στις εκλογες θα ψηφισω ΣΥΡΙΖΑ, θα με κανουν υπουργο Μακεδονιας-Θρακης,θα εχω το προνομιο να διαλεξω αναμεσα στο κατερινακι και τη λιμπερτα,θα παρω στεγαστικο απο την ΑΤΤΙΚΑ ΒΑΝΚ και με την επιβλεψη του σπιρτζη θα φτιαξω μια πυραμιδα(μπορει και σφιγγα) στο συνταγμα και αφου σκοτωσω ολους τους αγαπητικους της,θα μπω μεσα,θα απαντησω στο θεμα της equinox για την μοναδικοτητα μου και θα περιμενω να ρθει κεινη η ευλογημενη ωρα που θα σας κρινω ολους.
ΥΓ μετα το 4-1 δεν παω καλα.ΥΓΥΓ η μοναδικοτητα μου ειναι,πως μονο εγω δηλωνω δημοσια πως θα ψηφισω συριζα.
ΖΗΤΩ ΤΟ ΤΑΛΑΓΑΝΙ
Αρέσει στα μέλη peripli, jane_do

mouri79

# 34 στις 18/2/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Απαντήσεις: 13
Αφού διάβασα αυτό το αισιόδοξο και χαρούμενο θέμα, μου ήρθαν στο μυαλό οι παρακάτω στίχοι ενός ποιήματος: Κι εγώ που τόσο επόθησα μια μέρα να ταφώσε κάποια θάλασσα βαθειά στις μακρινές Ινδίες,θα 'χω ένα θάνατο κοινό και θλιβερό πολύκαι μια κηδεία σαν των πολλών ανθρώπων τις κηδείες... ...(το χαμόγελο είναι για να σπάσει λίγο η μαυρίλα τών στίχων!! )...
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Sourya

# 35 στις 18/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Και που ξερεις αν κι εκει δεν εχει εμφια;

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Paralia48

Θαύμα! Ας στείλουν το λογαριασμό στον ΆγιοΠέτρο, ενταύθα!

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Sourya

# 36 στις 18/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Δεν βοηθαει ο νεκροθαφτης αλλα ετυχε να παω σε κηδεια πολυ γνωστου μου, η οποια κοστισε 1200 ευρω. Τωρα για βουλγαρια ξερω οτι θελει 3.000 ευρω. Φυσικα διχως τραπεζια που αν τα βαλεις θελει αλλα 600, 700 ευρω. Ελπιζω να σας καλυψα να τα εχετε στην παντα

SaTaNiKiA

# 37 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
#32. Τιποτα. τωρα περιμενουμε

JohnStark

# 38 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
1000 και 18000 ευρω για εναν ταφο? για να εχει θεα αυτος που θα ερθει να αναψει το καντηλακι? Να δουλευει καποιος μια ζωη να περισσεψει 1000 στις μερες μας για να εχει ταφο με θεα? χαχαχαχαχαχαχα...Λοιπον..να ξερεις ..λιγο εξω να βγεις απο την πολη θα βρεις να αγορασεις με 1000 ευρω 10 στρεμματα χωραφι να σε θαψουν οταν πεθανεις και ννα υπαρχει ακομα χωρος να θαψουν αλλους 1000 αν θελεις... Επισης υπαρχουν πολλα χωρια με θεα και καθαρο αερα που ακομα εχουν πολυ χωρο στα νεκροταφεια τους..ειναι και παραδοσιακου στυλ...στα καλυτερα σε βαζουν..και με καθαρο αερα λεμε που ανασταινει και μεκρους αμα λαχει..Επισης η αποτεφρωση δεν ειναι κακη ιδεα... δεν υπαρχει και περιπτωση να βρυκολακιασεις μετα...χαχαχαχα.
Επισης αν θες να επενδυσεις...σου εχω κατι οικοπεδακια φιλετακια στον Αρη...σε λιγο οταν παει εκει το μετρο της Θεσσαλονικης θα παρουν τρελη αξια...

JohnStark

# 39 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

1000 ηθελα να γραψω...χαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από JohnStark
1000 και 18000 ευρω για εναν ταφο? για να εχει θεα αυτος που θα ερθει να αναψει το καντηλακι? Να δουλευει καποιος μια ζωη να περισσεψει 1000 στις μερες μας για να εχει ταφο με θεα? χαχαχαχαχαχαχα...Λοιπον..να ξερεις ..λιγο εξω να βγεις απο την πολη θα βρεις να αγορασεις με 1000 ευρω 10 στρεμματα χωραφι να σε θαψουν οταν πεθανεις και ννα υπαρχει ακομα χωρος να θαψουν αλλους 1000 αν θελεις... Επισης υπαρχουν πολλα χωρια με θεα και καθαρο αερα που ακομα εχουν πολυ χωρο στα νεκροταφεια τους..ειναι και παραδοσιακου στυλ...στα καλυτερα σε βαζουν..και με καθαρο αερα λεμε που ανασταινει και μεκρους αμα λαχει..Επισης η αποτεφρωση δεν ειναι κακη ιδεα... δεν υπαρχει και περιπτωση να βρυκολακιασεις μετα...χαχαχαχα.
Επισης αν θες να επενδυσεις...σου εχω κατι οικοπεδακια φιλετακια στον Αρη...σε λιγο οταν παει εκει το μετρο της Θεσσαλονικης θα παρουν τρελη αξια...

Sourya

# 40 στις 18/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Στο Βαρανασι ο Γαγγης γεματος απο την σταχτη νεκρων ,αλλα το μπανιο , μπανιο. Δεν θα εμπαινα ουτε για 10. 000

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από mouri79
Αφού διάβασα αυτό το αισιόδοξο και χαρούμενο θέμα, μου ήρθαν στο μυαλό οι παρακάτω στίχοι ενός ποιήματος: Κι εγώ που τόσο επόθησα μια μέρα να ταφώσε κάποια θάλασσα βαθειά στις μακρινές Ινδίες,θα 'χω ένα θάνατο κοινό και θλιβερό πολύκαι μια κηδεία σαν των πολλών ανθρώπων τις κηδείες... ...(το χαμόγελο είναι για να σπάσει λίγο η μαυρίλα τών στίχων!! )...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε