Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μοναδικότητα

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Ψήφοι: 6

equinox_

# 41 στις 20/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από maraki_lar_1980
Hello,equinox!Ωραιο θεμα!Εγώ άργησα λιγακι να βρω τι μου αρέσει (κ ειδικα οταν επρεπε να δω με τι θα ηθελα να ασχοληθώ επαγγελματικα -ισως κ λόγω πολυπραγμοσυνης).Παρατηρώντας λοιπόν συν τω χρονω τα ταλέντα κ τις κλίσεις μου(στην Πληροφορική,την αστρολογία + ψυχολογια,τη δημοσιογραφια) ,ειδα οτι απο καθε κλάδο μου αρέσει ένας συγκεκριμένος τομέας.Από την Πληροφορική αγαπώ το web design κ τη διδασκαλία αυτής (σε φροντιστηριο/ιδιαίτερα),από τη δημοσιογραφία το να παίρνω συνεντεύξεις κ να κάνω εκπομπή στο ραδιοφωνο(εχω κ ωραίες ιδεες,τον άλλο μήνα ξεκιναω), κι από την αστρολογια/ψυχολογια αγαπω τη μελέτη της συναστριας (+προοδευμενη συναστρια+συνθετος χάρτης σχεσης) κ τη συμβουλευτική μέσω αστροψυχολογιας (σε θέματα πχ ιδιοσυγκρασίας,απόκτησης της αυτογνωσίας,ανακαλυψη κλισεων+ταλεντων+χομπι,επαγγελματικου προσανατολισμου,γονεικων σχεσεων κ επιρροων,βελτίωσης σχεσεων/συνεργασιών κτλ)Έτσι εκανα (κ κανω ακομα κ σήμερα) focus στις εξεικευσεις!!

Καλη αρχη στο νεο σου ξεκινημα και επιτυχεια μονο, Μαρακι! Και οι ακροατες - πολλοι να ειναι, ευχομαι!

πώς λεγεται η εκπομπη, πότε να σε ακουμε;

Lena_7_

# 42 στις 20/2/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
'Aρεσαν+: 0%

Να καταθεσω και γω το ταλεντο μου...

μπορω τη ιδια στιγμη να ειμαι ταυτοχρονα πολυ σκληρη και...γλυκουλα 
Με πιστευετε ε? 
Αρέσει στα μέλη Enikos, anassa_

tangerinedream

# 43 στις 20/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...περα απο την πλάκα και το ευγενές χιούμορ των καλών φίλων μας εδώ, το θέμα είναι πολυ καλό!!! ...μας προτρέπει στην αναλυτική και στη συγκριτική σκέψη και μας οδηγεί χαλαρά σε ένα γαλήνιο -και πιθανόν διασκεδαστικό- εσωτερικό σεργιάνι...μια χαλαρή και αναζωογονητική πρωϊνή βόλτα στα όμορφα μονοπάτια της ψυχής μας...

...ΕΥΓΕ έκουϊνοξ μας!!! :-)

ZHLIASOY

# 44 στις 20/2/2019
author
Γυναίκα / 77 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Καταρχας βγαζεις συμπερασματα ακυρα.

Κ δευτερον τωρα δα απεδειξες οτι τα παιρνεις πολυ σοβαρα..

Εγω παλι οχι...για να μπορω να αναπνεω καλυτερα!!

Γιαυτο σου δινω μια συμβουλη παρτο κ εσυ στο χιουμορ  να δεις θα ειναι καλυτερα!!

Κ να ξερεις  δεν εχω σταντρ...ετσι για την ιστορια στο λεω..  

Α κ κατι αλλο τσεπακια δεν εχω ...σε μια παλιο λουι βιτον τσαντα τα  βαζω ολα!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από equinox_

αφού κσερεις - εμένα κατά ποιους με πας;

να υποθέσω - σ' αυτούς που δεν αναγνωρίζουν το χιούμορ και παίρνουν όλα σοβαρά, ε;

να υποθέσω και πως αυτό για εσενα είναι και ένα στάνταρ ''ανθρωπομετρητής'' που πάντα είναι στο τσεπάκι σου και με αυτό ορίζεις - όσοι γελούν σ' αυτά που γελάς εσύ ή, όσοι είναι σοβαροί, όταν εσύ μόνο είσαι - είναι οκ ο άνθρωπος;

Αλλιώς... ''του βάζουμε τα γυαλιά'' με μπλα, μπλα, μπλα και τον κανουμε να φαινεται τρα-λα-λα

γκριζαρισμένο, γαριασμένο χούι το ''ταλέντο'' σου, βαλ' το σε χλωρίνη λίγο να ασπρίσει

Αρέσει στα μέλη Enikos, Lena_7_ και σε ακόμα 1 μέλος.

Arxontoula_

# 45 στις 20/2/2019
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744
Raphael-Angels-Cherubs-Putti-Cherubim-Angel.jpg
Το κείμενο παρακολουθεί άνευ ποπ κορν, καθότι είναι σε δίαιτα

Αρέσει στα μέλη Enikos, anassa_

anassa_

# 46 στις 20/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.134

Τι να κρυψω καλέ χα χα είμαι πάνω απο το κανονικό αυθόρμητη .Ταλέντα έχουν λίγοι, οι υπόλοιποι νομίζουμε πως εχουμε για να σοβαρευτουμε κι όλας. 

Όμως  το ότι νομίζουμε είναι πάρα πολύ καλό διότι προσπαθώντας τα "φτάνουμε"  όσο γίνεται ...

Έτσι προοδευουμε βοηθάμε τους εαυτούς μας κ μπορεί και τους δικούς μας στον άμεσο ή έμμεσο κύκλο μας 

Τα κόκκινα παπούτσια τα ξέθαψα ... 

Είναι λαμπερά ακόμα με οδηγούν στους δρόμους της παιδικοτητας, σαν χρονοκαψουλα δεν τα φοραω κάθε μέρα δεν γίνεται. 
Όμως το κάνω οπότε μπορώ έτσι για τη μνήμη κ είναι σαν γιορτή. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από equinox_

εσενα, σ' το εχω πει...

''τα κόκκινα παπουτσάκια'' να τα βάζεις πιο συχνά, όταν μπορείς!

τι πιο όμορφο και ωραιότερο δώρο για εσενα και για τους άλλους

σιγά που δεν θα δω κάτι που πραγματικά αξίζει! ένα απο τα ταλέντα σου ντε,

και εσύ - κρύβε το όσο θες

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

anassa_

# 47 στις 20/2/2019
author

Πάλι  δίαιτα  ε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Red_Season

Έχει και αυτό: Να "γράφει" στο μυαλό το κείμενό της, ειδικά όταν μιλάει για καλές τέχνες 

anassa_

# 48 στις 20/2/2019
author

Μη μου μαλωνεις τη Ζήλεια, Μιλενη μου ... φαίνεται πως απλά έχει ανάγκη να κάνει αστεία(ταλέντο  ) ... και μεις το θέλουμε άλλωστε, έτσι δεν είναι ; 

Αρέσει στα μέλη alisida, ZHLIASOY

maraki_lar_1980

# 49 στις 20/2/2019
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 49
Απαντήσεις: 1.474

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από equinox_

Καλη αρχη στο νεο σου ξεκινημα και επιτυχεια μονο, Μαρακι! Και οι ακροατες - πολλοι να ειναι, ευχομαι!

πώς λεγεται η εκπομπη, πότε να σε ακουμε;

Σε ευχαριστω πολύ,καλή μου!(και στα κορίτσια ομοιως ,τις jane,eyfrosini,alisida,anassa).

Θα μπορείτε να με ακουτε ιντερνετικα στο steki radio αρχης γενομένης απο 4/3,κάθε Δευτέρα κ Τρίτη 19:00-22:00.

Θα παίζω κυρίως έντεχνα ελληνικά κ θα έχω κ γραμμές στον αέρα όπου θα συζητάμε τι αλλο?...θέματα σχεσεων (το αγαπημένο μου!!) ώστε να το δούμε το κάθε θεμα οσο γινεται πιο σφαιρικα κ από διάφορες οπτικές γωνίες μέσα από την πολυφωνια.

Στο τελος καθε τέτοιας συζητησης,ο ακροατής που θα μοιραζεται ανώνυμα παντα το προβλημα του,θα έχει τη δυνατότητα, δίνοντας τα στοιχεία γεννησης αυτού κ του συντρόφου, να ακούσει στον αερα απο μενα μια μινι συναστριακη ανάλυση της σχεσης του,όσον αφορά την ποιότητα κ εξέλιξη αυτής,οπου εντοπίζοντας τα hot σημεία να δωθουν κ λύσεις ή κατευθυντήριες γραμμές εστιασμενες στο πρόβλημα.

Αρέσει στα μέλη alisida, anassa_

Heptamer

# 50 στις 20/2/2019
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065

Μαράκι, να με περιμένεις οσονούπω με ποδαρικό και... καυτό (αστρολογικό και όχι μόνο) ερώτημα!!! 

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

Red_Season

# 51 στις 20/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από anassa_

Πάλι  δίαιτα  ε 

Δεν το γραψα ειρωνικά, έχεις έφεση στις τέχνες. Ίσως να γινόσουν και καλή τεχνοκριτικός... 

-PS: Η δίαιτα πάει σχετικά καλά έχασα 2 κιλά από την προηγούμενη εβδομάδα και βγαίνω περισσότερο έξω.

Red_Season

# 52 στις 20/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από maraki_lar_1980

Σε ευχαριστω πολύ,καλή μου!(και στα κορίτσια ομοιως ,τις jane,eyfrosini,alisida,anassa).

Θα μπορείτε να με ακουτε ιντερνετικα στο steki radio αρχης γενομένης απο 4/3,κάθε Δευτέρα κ Τρίτη 19:00-22:00.

Θα παίζω κυρίως έντεχνα ελληνικά κ θα έχω κ γραμμές στον αέρα όπου θα συζητάμε τι αλλο?...θέματα σχεσεων (το αγαπημένο μου!!) ώστε να το δούμε το κάθε θεμα οσο γινεται πιο σφαιρικα κ από διάφορες οπτικές γωνίες μέσα από την πολυφωνια.

Στο τελος καθε τέτοιας συζητησης,ο ακροατής που θα μοιραζεται ανώνυμα παντα το προβλημα του,θα έχει τη δυνατότητα, δίνοντας τα στοιχεία γεννησης αυτού κ του συντρόφου, να ακούσει στον αερα απο μενα μια μινι συναστριακη ανάλυση της σχεσης του,όσον αφορά την ποιότητα κ εξέλιξη αυτής,οπου εντοπίζοντας τα hot σημεία να δωθουν κ λύσεις ή κατευθυντήριες γραμμές εστιασμενες στο πρόβλημα.

Είσαι σπουδαία!!! 

maraki_lar_1980

# 53 στις 20/2/2019
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Εμ άμα δεν κάνεις εσύ ποδαρικό φιλε μου,ποιος θα το κάνει? 

Για δώσε κάνα καυτό στοιχείο...έλα μη ντρέπεσαι...εδώ δε σε παρεξηγουν...σε έχουν μάθει πια!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από Heptamer

Μαράκι, να με περιμένεις οσονούπω με ποδαρικό και... καυτό (αστρολογικό και όχι μόνο) ερώτημα!!! 

maraki_lar_1980

# 54 στις 20/2/2019
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Σε ευχαριστώ φίλε Ρεντ!

Να'σαι καλα!

Υ.γ: Καλά αποτέλεσματα στη δίαιτα!

equinox_

# 55 στις 20/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από tangerinedream

...περα απο την πλάκα και το ευγενές χιούμορ των καλών φίλων μας εδώ, το θέμα είναι πολυ καλό!!! ...μας προτρέπει στην αναλυτική και στη συγκριτική σκέψη και μας οδηγεί χαλαρά σε ένα γαλήνιο -και πιθανόν διασκεδαστικό- εσωτερικό σεργιάνι...μια χαλαρή και αναζωογονητική πρωϊνή βόλτα στα όμορφα μονοπάτια της ψυχής μας...

...ΕΥΓΕ έκουϊνοξ μας!!! :-)

πάντα ευγενέστατος!

και αν οι πιο πολλοί έχουν αναπτύξει αυτό το χαρακτηριστικό λόγω ανατροφής,

για εσένα καλέ μου Τανζεριν,

βάζω στοίχημα πως βρίσκονται στο αίμα σου απο εκείνα τα, που υπήρχαν κάααποτε - τζέντλεμανκύτταρα και που σήμερα, είναι σπάνια δυνατότητα/ικανότητα να βρεθούν ή να τα καλλιεργεί κανείς.

να είσαι καλά!

efrosyni_

# 56 στις 20/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

#49 Συγχαρητήρια!!!

Θα είμαστε συντονισμένοι να ακούσουμε τη φωνή σου... Καλό και δημιουργικό ξεκίνημα

marie_la_journaliste

# 57 στις 20/2/2019
author
Γυναίκα / 52 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πεύκα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 668

καλησπερα σας

η ζωη μου φερθηκε τοσο πλουσιοπάροχα  και  ο καλος Θεούλης (για όσους υπάρχει) με γεμισε με τοσα ταλέντα που φροντισα λιγο πολυ καθ ολη της διαρκεια της ζωης μου να αξιοποιήσω ενα ένα και σιγα σιγά για να μην υπάρχει και ρουτίνα στο μεταξυ... Η μεγαλυτερη μου προίκα όμως -που κληρονόμησα απο τους δικους μου και θα μεταλαμπαδευσω στα παιδιά μου- πιστευω πως ειναι η αγάπη μου για τον συνανθρωπο...Δεν υπαρχει μεγαλυτερο ταλέντο μεσα απο τις πραξεις σου να μπορείς να κάνεις ευτυχισμένους τους ανθρώπους! Μπορει μαθηματικά να μην εμαθα ποτέ καλά  αλλά γνωριζω τη δυναμη που έχει το ένα κι ένα κανουν δυο...κι αυτο μου αρκει. 

pythagoras

# 58 στις 20/2/2019
author
Ανδρας / 67 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.582

Είμαι σίγουρος ότι κάποτε θα βγουν.

απλά δεν ξέρω το πότε.

Ούτε ο Αϊνστάιν το ήξερε αυτό, γιαυτό ρώτησε τον Πάουλιγκ.

Μάλωσαν όμως για το πως θα μοιράσουν τα κέρδη, και έτσι ποτέ δεν μάθαμε αν κατάφεραν να λύσουν αυτό το πρόβλημα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από ZHLIASOY

33...23...18..11..15..με τζοκερ το 7.

100% επιτυχια!!!

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Arxontoula_ και σε ακόμα 2 μέλη.

Red_Season

# 59 στις 20/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από pythagoras

Είμαι σίγουρος ότι κάποτε θα βγουν.

απλά δεν ξέρω το πότε.

Ούτε ο Αϊνστάιν το ήξερε αυτό, γιαυτό ρώτησε τον Πάουλιγκ.

Μάλωσαν όμως για το πως θα μοιράσουν τα κέρδη, και έτσι ποτέ δεν μάθαμε αν κατάφεραν να λύσουν αυτό το πρόβλημα.

Ναι αρκεί να συνεχίσει αυτό το παιχνίδι για πολύυυυ καιρό 

maraki_lar_1980

# 60 στις 21/2/2019
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Σε ευχαριστώ,καλή μου!

Να'σαι καλα!

Κ σ'εσενα πάντα επιτυχίες σε ότι κάνεις!

Παράθεση:
Σχόλιο # 56 από efrosyni_

#49 Συγχαρητήρια!!!

Θα είμαστε συντονισμένοι να ακούσουμε τη φωνή σου... Καλό και δημιουργικό ξεκίνημα

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε