Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μοναδικότητα

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Ψήφοι: 6

equinox_

# 61 στις 21/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από anassa_

Μη μου μαλωνεις τη Ζήλεια, Μιλενη μου ... φαίνεται πως απλά έχει ανάγκη να κάνει αστεία(ταλέντο  ) ... και μεις το θέλουμε άλλωστε, έτσι δεν είναι ; 

ναι βρε, οι ανάγκες των άλλων ''πάνω απ' όλα''...

οι δικές μας είναι ασήμαντες, ας πάνε στο... ή όπου βρούνε...

Enikos

# 62 στις 21/2/2019
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243
'Aρεσαν+: 0%

Παντα με απωθουσαν οι δηλωσιες ταλαντουχοι...

Αυτο ηταν-ειναι και το μονο τους ταλεντο...

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

ZHLIASOY

# 63 στις 21/2/2019
author
Γυναίκα / 77 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Να πανε στο??? 

Εκει πανε οι κακοι...κ εγω δεν ειμαι..εσυ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από equinox_

Αρέσει στο μέλος anassa_

ZHLIASOY

# 64 στις 21/2/2019
author
Αλλη χώρα

Κι αν το να είσαι ειλικρινεις είναι παλιομοδίτικο...Αν το να ζεις τα όνειρά σου είναι ονειροπόλο...

Αν το να τα αντιμετωπιζεις ολα με χιουμορ ειναι κα τακριτεο...Αν το να είσαι καλοψυχος είναι σπάνιο...Τότε ναι δηλώνω ένοχη όλων των κατηγοριών...Κ δηλωνω πολυταλαντη!!!
Αρέσει στα μέλη alisida, anassa_ και σε ακόμα 1 μέλος.

26-29-31

# 65 στις 21/2/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.660

Το να μπορεις να τα αντιμετωπιζεις με χιουμορ,προτερημα ειναι,και αμυνα ειναι...

και πολλα αλλα ειναι,και να συνεχισεις ετσι αμα το μπορεις...

ΥΓ...Υπαρχουν ανθρωποι που εχουν ξεχασει ποτε ειναι η τελευταια 

φορα που γελασανε αληθινα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από ZHLIASOY

Αν το να τα αντιμετωπιζεις ολα με χιουμορ ειναι κα τακριτεο...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

anassa_

# 66 στις 21/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.134

Η δική μου ανάγκη σ' αυτό το χώρο είναι να χαλαρωνω, να γελαω, να μαθαίνω ( γνώση), να εκτιμώ όσο γίνεται με τη κρίση μου πως κάποιων τα γραφόμενα είναι 100% καλοπροαίρετα, γι αυτούς που εχω αμφιβολία πλέον να το βουλωνω (γιατί την εχω πατήσει ) αλλά χωρίς κ να "σιωπω" έστω διακριτικά, με τρόπο που λέμε, θα γράφω τη σκέψη που προέκυψε... 

Δεν μου αρέσει να το παίζω θύμα ... γιατί έτσι γίνομαι θύμα. 

Αν κάτι με διόρθωσε εκτός του ότι έχασα ανθρώπους από εδώ από λάθος εκτιμήσεις, εκτος της ποινής  του σαππορτ, είναι :

Τα αδέσποτα  της Λένας  που  μπερδευαν μετά  την κακοποίηση  το χαδι με το χτύπημα ...

Ταυτίστηκα κάπως  και  θυμήθηκα τις άκυρες " δαγκωνιες " που έριξα από  φόβο , δε θέλω  άλλο... 

Όταν  σε  "βλέπω"  σε κάποιες αντιδράσεις σου, θέλω μόνο  να σε αγκαλιασω κ να σου πω πως είναι όλα καλά.    ... δες είναι παρεξήγηση.  

Τίποτα άλλο... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από equinox_

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

anassa_

# 67 στις 21/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.134

Συγχαρητηρια που τα καταφερνεις με τη διατροφή σου είναι  σημαντικό!  

Όσο για το άλλο, παντα με μπερδεύουν τα μαύρα γυαλιά (   )  εγώ το χρησιμοποιώ πάντα  με αρνητικό τρόπο... μπορεί να κάνω λάθος? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από Red_Season

Δεν το γραψα ειρωνικά, έχεις έφεση στις τέχνες. Ίσως να γινόσουν και καλή τεχνοκριτικός... 

-PS: Η δίαιτα πάει σχετικά καλά έχασα 2 κιλά από την προηγούμενη εβδομάδα και βγαίνω περισσότερο έξω.

equinox_

# 68 στις 21/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από ZHLIASOY

Να πανε στο??? 

Εκει πανε οι κακοι...κ εγω δεν ειμαι..εσυ?

για αναγκες μιλαω, οχι για ανθρωπους. μπορουμε να ειμαστε λιιγο πιο προσεκτικοι; ευχαριστω...

Sourya

# 69 στις 21/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Χιχι, ωρα για γελιο

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 6b916ccc684a5e2889e694a57d316373.jpg (32.52KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 65 φορές

equinox_

# 70 στις 21/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από ZHLIASOY

Κι αν το να είσαι ειλικρινεις είναι παλιομοδίτικο...Αν το να ζεις τα όνειρά σου είναι ονειροπόλο...

Αν το να τα αντιμετωπιζεις ολα με χιουμορ ειναι κα τακριτεο...Αν το να είσαι καλοψυχος είναι σπάνιο...Τότε ναι δηλώνω ένοχη όλων των κατηγοριών...Κ δηλωνω πολυταλαντη!!!

το χιουμορ δεν ειναι κατακριτεο απο μονο του, αλλα οταν αντιμετοπιζεις ολα με αυτο, τη στιγμη που συμβαινει οποιο ''ολα''... γιατι μπορει να ειναι για κλαματα, οχι για γελιο

ZHLIASOY

# 71 στις 21/2/2019
author
Αλλη χώρα

Θα σου πω κατι κ αν θες κρατατο..εχω ριξει αρκετο κλαμα στην ζωη μου μεχρι που καταλαβα πως δεν ωφελει κανεναν κ τιποτα...οσπου ανακαλυψα οτι με το χιουμορ κ με το χαμογελα τα κερδιζω ολα.

Κ να ξερεις στης δυσκολες στιγμες βοηθαει ποιο πολυ.

Φιλικα  Ζηλεια..

Παράθεση:
Σχόλιο # 70 από equinox_

το χιουμορ δεν ειναι κατακριτεο απο μονο του, αλλα οταν αντιμετοπιζεις ολα με αυτο, τη στιγμη που συμβαινει οποιο ''ολα''... γιατι μπορει να ειναι για κλαματα, οχι για γελιο

equinox_

# 72 στις 21/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

είναι ένα νέο παιδί - 30 χρονών παλικάρι, που ήθελε να γίνει βοσκός, αγρότης, να είναι κοντά στη φύση, να ασχολείται με ζώα και τη γη - εκεί κάπου στην Κρήτη που έχουν χωράφια...

Οι γονείς του - τελείως κάθετα σ' αυτή του την επιθυμία, παρόλο που δεν είχαν αντίρρηση και του κάνανε όλα τα χατίρια, για όσο ήταν πιο μικρός - έμαθε κρητικούς χορούς, να παιζει κάποιο όργανο που αφορά τη μουσική αυτού του τόπου...

ως εξαρτημένος απο τους γονείς, έκανε ο,τι ήθελαν - πέρασε σε στρατιωτική σχολή, την τελείωσε, έπιασε αμέσως δουλειά - σίγουρο πράγμα στις μέρες μας ( αυτό ήθελαν μάλλον οι γονείς)...

Μετά παντρεύτηκε, (26 ετών) ήρθε και το μωρό και, αντί όλοι να είναι ευτυχισμένοι, έχουμε και λέμε:
καυγάδες καθημερινές, σπασμένα νεύρα, οι γονείς δεν έχουν δει το μωρό, λόγω που δεν τους το επέτρεπε, είναι και σε διάσταση ήδη με τη γυναίκα του... κάποια στιγμή γύρισε σπίτι του, όπου κανείς δεν άντεχε την απόλυτη τρέλα που επικρατεί στην οικογένεια. Οργισμένες οι δυο πλευρές.. Η κάθε μια νιώθει αδικημένη. Έφυγε τώρα και απο εκεί και ένας Θεός ξέρει πού μπορεί να φτάσει όλη αυτή η κατάσταση.

για πες μας βρε Ζηλια, πού να χωρέσει το γέλιο εδώ;
Έχεις βρεθεί σε μια τέτοια κατάσταση - να εχεις έναν οργισμένο απέναντι σου, να σε θεωρεί πως εσύ φταις για αυτό που περνάει και εσύ να του γελάς, γιατί όπως λες - όλα ετσι αντιμετωπίζονται...
Συνεχίζεις να μου δίνεις συμβουλές κιόλας, σαν να εχεις ανακαλύψει την αμερικη και που όμως, η ίδια δεν τηρείς, επειδη δεεεν δουλεύουν για ο,τι να' ναι
Εδώ μόνο φρέσκο παράδειγμα, (μην σου θυμίσω και την Αγγελική πρόσφατα) που ''σοβάρεψες'' πολύ μάλιστα και άλλα, και άλλα που δεν αντιμετώπιζες με γέλιο πάντα ή στη συνέχεια...

αλλά και όταν το έκανες ή καποιος άλλος - πίσω του, όταν δεν είναι πηγαίο, εχω την κατάρα (όχι ταλέντο) να πιάνω άλλα πράγματα

Red_Season

# 73 στις 21/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 67 από anassa_

Συγχαρητηρια που τα καταφερνεις με τη διατροφή σου είναι  σημαντικό!  

Όσο για το άλλο, παντα με μπερδεύουν τα μαύρα γυαλιά (   )  εγώ το χρησιμοποιώ πάντα  με αρνητικό τρόπο... μπορεί να κάνω λάθος? 

Ευχαριστώ. 

Ναι κάνεις λάθος. Όταν βάζω φατσούλες με χαμόγελα, ναι, συνήθως χαμογελώ με την καρδιά μου. 

... Όχι σαν κάποιον που βάζει επίτηδες φατσούλες με γέλια θέλοντας πάντα να γελοιοποιεί τους άλλους και να υποβαθμίζει ό,τι γράφουν 

Red_Season

# 74 στις 21/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από Sourya

Χιχι, ωρα για γελιο

Μια ξαδέρφη μου ακόμα κι όταν κόντεψε να βάλει φωτιά στο σπίτι (είχε ξεχάσει στην φωτιά το λάδι για τις πατάτες, γιατί τηλεφωνούσε) δε βγήκε ποτέ έξω, παρά τις φλόγες και τον πολύ καπνό, γιατί ήταν με το βρακί 

equinox_

# 75 στις 22/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 71 από ZHLIASOY

Θα σου πω κατι κ αν θες κρατατο..εχω ριξει αρκετο κλαμα στην ζωη μου μεχρι που καταλαβα πως δεν ωφελει κανεναν κ τιποτα...οσπου ανακαλυψα οτι με το χιουμορ κ με το χαμογελα τα κερδιζω ολα.

Κ να ξερεις στης δυσκολες στιγμες βοηθαει ποιο πολυ.

Φιλικα  Ζηλεια..

φιλικά και εγώ χωρίς υπογραφή, (το δανείζω απο τη φύση), επειδη είναι μια ασφάλεια του οργανισμού για να μην σκάσει απο τα πολλά συναισθήματα, σου λέω να κλαις όταν σου έρχεται και να μην απαγορεύεις αυτό στον εαυτό σου, ούτε σε κανέναν πια να το λες αυτό - πως τα δάκρυα δεν οφείλουν κανέναν.

Οφείλουν αυτόν που κλαίει!

Τίποτα απο αυτά που μας έχει δώσει η φύση δεν είναι ασήμαντα, ούτε τυχαία. Ακόμη και τα φυτά ''κλαίνε'', όταν έχουν ανάγκη, αλλιώς θα παγώσουν ή θα σκάσουν οι ίνες τους.

Έτσι και ο άνθρωπος - αν δεν κλαίει όταν του έρχεται, γίνεται ψυχρός, ή αναίσθητος, ή ικανός για όλα

Επίσης, όταν αντιμετωπίζει αυτή του τη πλευρά ως μη επιτρεπτή, ως ''δεν πρέπει να είμαι ετσι, αλλά ετσι...δεν πρέπει να κλάψω, να.., να.., να...,  αλλά να... ( πρέπει να γελάσω, για παράδειγμα, όταν μέσα μου κλαίω) κόβει/αρνείται ένα μεγάλο κομμάτι του εαυτού του και γίνεται σαν να είναι μισός.

Η ζωή τα έχει όλα - και χαρά και λύπη, και σοβαρά και ασήμαντα... και κάθε τι θέλει τον καιρό του.

Είναι καλό να είμαστε συντονισμένοι - να ζούμε αυτό που συμβαινει μέσα μας, να μην το αρνούμαστε, να μην το κρύβουμε όταν μας πνίγει ή να το αλλάζουμε με το αντίθετο με ζόρι, όταν μας δυσαρεστεί εκείνη τη στιγμή. Αλλιώς ζούμε έξω απο τη φύση μας, έξω απο την πραγματικότητα και αυτό πια δεν οφείλει κανέναν.

αν νιώθεις δυσαρέσκια, όταν θέλω να συζητηθει ένα σοβαρό κατά τη γνώμη μου θέμα, που έχει καταστρέψει ζωές ή έχει προκαλέσει άλλες πολλές δυσαρέσκειες και δυστυχίες γενικώς στην κοινωνία, απο τις οποίες υποφέρουμε όλοι, (και εσύ η ίδια, είμαι σίγουρη), τουλαχιστον - να δεις τους λόγους σου.

αλλά, μη μου λες πως όλα, μα όλα, αντιμετωπίζονται με χιούμορ ή πως δεν καταλαβαίνω απο χιούμορ, για να μου δίνεις συμβουλές με υπογραφές.
Ε, αυτό πια με έκανε και γέλασα... Μα πόση ανάγκη έχουμε απο αναγνώριση καμιά φορά, ε;

ΥΓ: γιατί απο εμένα, την ασήμαντη;

Sourya

# 76 στις 22/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το να ειναι καποιος ευχαριστος, χαρουμενος με χιουμορ στις μερες μας ειναι κατορθωμα. Και σιγουρα τον λες μοναδικο.Αλλωστε αυτο δεν ζητας στο θεμα, να πουμε σε τι ειμαστε μοναδικοι;

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από equinox_

είναι ένα νέο παιδί - 30 χρονών παλικάρι, που ήθελε να γίνει βοσκός, αγρότης, να είναι κοντά στη φύση, να ασχολείται με ζώα και τη γη - εκεί κάπου στην Κρήτη που έχουν χωράφια...

Οι γονείς του - τελείως κάθετα σ' αυτή του την επιθυμία, παρόλο που δεν είχαν αντίρρηση και του κάνανε όλα τα χατίρια, για όσο ήταν πιο μικρός - έμαθε κρητικούς χορούς, να παιζει κάποιο όργανο που αφορά τη μουσική αυτού του τόπου...

ως εξαρτημένος απο τους γονείς, έκανε ο,τι ήθελαν - πέρασε σε στρατιωτική σχολή, την τελείωσε, έπιασε αμέσως δουλειά - σίγουρο πράγμα στις μέρες μας ( αυτό ήθελαν μάλλον οι γονείς)...

Μετά παντρεύτηκε, (26 ετών) ήρθε και το μωρό και, αντί όλοι να είναι ευτυχισμένοι, έχουμε και λέμε:
καυγάδες καθημερινές, σπασμένα νεύρα, οι γονείς δεν έχουν δει το μωρό, λόγω που δεν τους το επέτρεπε, είναι και σε διάσταση ήδη με τη γυναίκα του... κάποια στιγμή γύρισε σπίτι του, όπου κανείς δεν άντεχε την απόλυτη τρέλα που επικρατεί στην οικογένεια. Οργισμένες οι δυο πλευρές.. Η κάθε μια νιώθει αδικημένη. Έφυγε τώρα και απο εκεί και ένας Θεός ξέρει πού μπορεί να φτάσει όλη αυτή η κατάσταση.

Έχεις βρεθεί σε μια τέτοια κατάσταση - να εχεις έναν οργισμένο απέναντι σου, να σε θεωρεί πως εσύ φταις για αυτό που περνάει και εσύ να του γελάς, γιατί όπως λες - όλα ετσι αντιμετωπίζονται...
Συνεχίζεις να μου δίνεις συμβουλές κιόλας, σαν να εχεις ανακαλύψει την αμερικη και που όμως, η ίδια δεν τηρείς, επειδη δεεεν δουλεύουν για ο,τι να' ναι
Εδώ μόνο φρέσκο παράδειγμα, (μην σου θυμίσω και την Αγγελική πρόσφατα) που ''σοβάρεψες'' πολύ μάλιστα και άλλα, και άλλα που δεν αντιμετώπιζες με γέλιο πάντα ή στη συνέχεια...

αλλά και όταν το έκανες ή καποιος άλλος - πίσω του, όταν δεν είναι πηγαίο, εχω την κατάρα (όχι ταλέντο) να πιάνω άλλα πράγματα

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 406c8258cf653b7de2531a4e31ac3d61.gif (36.32KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 38 φορές

ZHLIASOY

# 77 στις 22/2/2019
author
Αλλη χώρα

Δεν λεω οτι δεν σοβαρευω ποτε .οτι ολα ειναι χα χα κ χου χου. Δεν ειπα οτι δεν θυμωνω οτι εχω ζωγραφισει ενα χαμογελο κ ολ οκ.θαμουν τρελη για δεσιμο.ομως στην προκειμενη περιπτωση του θεματος σου δεν ηταν αναγκη να παρθουν ολα σοβαρα κ να σοβαρεψουμε χαλαστουμε.οσο για την Αγγελικη αν θυμασαι χιουμοριστικα ξεκινησα αλλα το τραβηξε πολυ..αυτο δεν συμαινει οτι δεν τα χωνω οπου θεωρω οτι θιγομαι προσβαλομαι κλπ.κ παρολα αυτα εγω με χιουμορακι εκλεισα την φαγωμαρα.κ οταν λεω λυνονται ολα οταν δεν τα παιρνεις σοβαρα το εννοω.αλλα μην κανεις ανισες συγκρισεις ..δεν χρειαζεται

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από equinox_

ZHLIASOY

# 78 στις 22/2/2019
author
Αλλη χώρα

Α ναι ξεχασα δεν ανακαλυψα την Αμερικη.προλαβε αλλος..αλλα ανακαλυψα κατι καλυτερο..να μην τραβαω το σχοινι γιατι απο οποια ακρη ξεφυγει θα κανει ζημια!!!

Ααα ναι κ το χιουμορ..ξεχαστηκα!! 

ΥΓ.αν δεν την θες την συμβουλη μου την παιρνω πισω..δεν κολλαω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από equinox_

Αρέσει στο μέλος alisida

equinox_

# 79 στις 22/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Andreass66

Ειμαι σε πολλα ταλεντο...ξερω σιγουρα οτι δεν ειμαι καλος στο να διαβαζω πανω απο 10 σειρες καποιου θεματοθετη...γιαυτο θα προσπερασω αυτο το θεμα...ειναι πολυ κουραστικο για μενα.

και ελεγα βρε equinox τι κοινο εχεις με το sam...γραφετε και σκεφτεστε και οι 2 ...πολυυυ!!

ο,τι έχει κανείς είναι καλό, Ανδρεα - λέει ένας φίλος μου

τα δικά σου ''πολυυυ'', απο πού νομίζεις πως τα ξέρω ή είναι και αυτό κουραστικό για σένα να σκεφτεις; άντε να σου δώσω και βοήθεια - το άτομο έχει μόνο το ένα χαρακτηριστικό, με τα οποία μας στόλισες

α, πάρε και 2 γελάκια να μην σ' τα χρωστάω, να δεις πως και εγώ μπορώ να το κάνω εστω και για ένα μόνο πράγμα

το τρίτο - είναι δωρεάν, πάει με το βίντεο απο κάτω.
Ελπίζω να μην δυσκολευτείς και σ' αυτό - ποιος απο τους δυο μας (εσύ-εγώ) προσπαθεί να κόψει το ξύλο και ποιος είναι το ξύλο

Το μέλος equinox_ έχει επισυνάψει το αρχείο: tumblr_nhheszHPS71qzpsuoo1_400.gif (1.99MB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 39 φορές

equinox_

# 80 στις 22/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 76 από Sourya

Το να ειναι καποιος ευχαριστος, χαρουμενος με χιουμορ στις μερες μας ειναι κατορθωμα. Και σιγουρα τον λες μοναδικο.Αλλωστε αυτο δεν ζητας στο θεμα, να πουμε σε τι ειμαστε μοναδικοι;

ναι, βρε Σουρυ, για πες

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε