Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Άντε πάλι τα ίδια!!!

Σελίδα : 1

agapigiapanta13

# 1 στις 26/2/2019
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%

Άντε πάλι τα ίδια!!!

Πριν λίγο καιρό ανακάλυψα ότι η κάρτα του συζύγου μου είχε χρεωθεί σε ξενοδοχείο ημιδιαμονής. Όταν του το έδειξα μου είπε ότι δεν ήταν αυτός και μετά από πολλά και κάποια πράγματα που μου έδειξε δέχτηκα να πιστέψω ότι είχε δώσει σε φίλο του την κάρτα. Ειλικρινά μπορεί να ήταν και αυτό ψέμα, αλλά επέλεξα να τον πιστέψω για να μη διαλύσω την οικογένεια μου. Του ξεκαθάρισα όμως ότι έχει χαθεί η εμπιστοσύνη μου απέναντί του και πως αν τον ενδιαφέρει θα πρέπει να βρει τρόπο να την κερδίσει. Οπότε είμαστε σε ένα περίεργο στάδιο. Ανακάλυψα όμως στο κινητό του ότι μιλάει με κάποια την οποία εγώ δεν γνωρίζω και μάλιστα της έγραφε ότι ήθελε να του στέλνει μηνυματα γιατί του αρέσει και ότι του αρέσει η παρέα της και άλλα τέτοια. Όπως επίσης βρήκα ότι σε social media έχει φτιάξει ομάδα με 3 άλλες πιτσιρίκες. Ειλικρινά δεν ξέρω πως να το χειριστώ όλο αυτό. Αυτή τη φορά δεν θέλω να βιαστώ, θέλω να κινηθώ σωστά. Αλλά ειλικρινά πείτε μου μπορεί όλα αυτά να είναι αθώα? Η απλά έχω τόσα κέρατα που δεν χωράω από την πόρτα? Και επίσης οφείλω να πω ότι με όλα αυτά έχει χαλάσει η ψυχολογία μου!!!Δεν αντέχω άλλο!!

ZHLIASOY

# 2 στις 26/2/2019
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.730
Οταν βλεπεις ολα αυτα με τα ματια σου τι αλλο πρεπει να δεις δλδ για να καταλαβεις οτι ενδιαφερετε κ για καποιες "αλλες"? Οτι δλδ ψαχνετε? Να τον πιασεις στο κρεβατι? Εξηγησε μου..
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Nikola-s και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 3 στις 26/2/2019
author
Ανδρας / 81 / Ελεύθερος
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 17.958

Αθωα?...

Τι αθωα Κυρια μου?...

Λαμογιο... το ηπιοτερο που μουρχεται...

Δεν τον στελνετε για σπιρτα?...

Τι περιμενετε να δειτε αλλο...

Να σας πει οτι παιζανε τα μηλα, για χαβαλε?...

Λετε...να μην διαλυσετε την οικογενεια...

Ποια ακριβως οικογενεια, την δικη σας η την...δικη του?...

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, MadameShuShu40 και σε ακόμα 1 μέλος.

Andreass66

# 4 στις 26/2/2019
author
Ανδρας / 53 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 1.116

Το θεμα εχει ξανανοιχτει σε αλλο σημειο...γιατι επανερχεσαι?

https://www.sxeseis.gr/forum/46101/%CE%A6%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B1%CE%BC%CE%B5-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%82.php

alisida

# 5 στις 26/2/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 4.510

#1:μπορεί όλα αυτά να είναι αθώα?

Δεν ειναι αυτο που νομιζεις !!!( φατσουλα συζυγος της αγαπηςγιαπαντα)
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

agapigiapanta13

# 6 στις 26/2/2019
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 7

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Andreass66

https://www.sxeseis.gr/forum/46101/%CE%A6%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B1%CE%BC%CE%B5-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%82.php

Γιατί υποτιθεται ότι το λύσαμε όλο αυτό και να που τώρα βγαίνουν πράγματα. Και έρχονται κάποιοι "φίλοι" να μου λένε ότι όλα αυτά είναι αθώα. Και αναρωτιέμαι...

Sourya

# 7 στις 26/2/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 3.160

Για να το εμπεδωσει

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Andreass66

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, ZHLIASOY

Pipitsa09

# 8 στις 26/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Καλησπέρα συγγνώμη αν γίνω ωμή αλλά ναι τρως κέρατο... Έτσι όλες μας τα βρίσκουμε και δε θέλουμε να τα πιστέψουμε... Η αλήθεια είναι πως μην βιαστείς να του τα τριψεις στη μούρη.. Έκανα κ εγώ αυτό το λάθος. Μάζεψε πολλά και κάνε την ανηξερη και την κατάλληλη στιγμή να του τα χώσεις... Και ρίξε του και συ κανένα κέρατο να δει πως είναι..

inioxos52

# 9 στις 26/2/2019
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.274

Αναρωτιεμαι γιατι ΑΚΟΜΗ αναρωτιεσαι για κατι που ειναι φως φαναρι.

Κατι που στους καιρους που ζουμε το κανουμε λιγο πολυ ολοι. Αντρες και γυναικες.

Στα φοραει. Και λοιπον? Φορα του τα και συ, και ειστε πατσι.

Δεν σε ικανοποιει αυτη η λυση? Πηγαινε με γκομενο και φροντισε να το μαθει, με τις αναλογες βεβαια επιπτωσεις.

Εαν ουτε αυτο σου ταιριαζει, στειλτου τα χαμπερια για την επερχομενη αιτηση διαζυγιου, με οτι κι αν σημαινει αυτο για σενα.

Θεωρω ιδιαιτερα αφελες το να περιμενει καποια-ος απο τον συντροφο του ναναι τυπος και υπογραμμος μετα απο αρκετο διαστημα σχεσης.

Δυστυχως δεν υπαρχει αλλη λυση στον γορδιο δεσμο, αφου στις μερες μας πλεον δεν εχουμε εμπιστοσυνη ουτε στον κ..λο μας, οχι σε ξενον ανθρωπο!!!

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

kathrin821

# 10 στις 26/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

τρως κερατο...χαλασε την οικογενεια σας...κ ξεβολεψου...γιατι αυτοι οι τυποι αποθρασυνονται...κ θα μπεις καμια μερα σπιτι...κ θα ακουσεις "δεν ειναι αυτο που νομιζεις"...

Helenaki4

# 11 στις 27/2/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 530

Αν θυμάμαι καλά , ο 26-29-31 σας είχε προειδοποιήσει για την αμίμητη δικαιολογία του φίλου , πριν την ακούσετε από τον σύζυγο ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από agapigiapanta13

Άντε πάλι τα ίδια!!!Όταν του το έδειξα μου είπε ότι δεν ήταν αυτός και μετά από πολλά και κάποια πράγματα που μου έδειξε δέχτηκα να πιστέψω ότι είχε δώσει σε φίλο του την κάρτα. 

Την οικογένεια τη διαλύει εκείνος ,  αργά και σταθερά . Εσείς απλώς κάνοντας το κορόιδο , διαλύετε την αξιοπρεπειά σας (το βλέπει κι εκείνος αυτό και ΑΠΟΘΡΑΣΥΝΕΤΑΙ).  

Παράθεση:

Άντε πάλι τα ίδια!!!

επέλεξα να τον πιστέψω για να μη διαλύσω την οικογένεια μου. 

Δεν υπάρχει εύσχημος τρόπος να το θέσω . Του κάνετε τη μούρη κρέας . Αυτός το μονο που «διαβάζει» ειναι οτι δεν αντιδράτε . Αν δε φύγετε εσείς θα ρθει μια μερα που θα φύγει εκείνος μόνος του . Δε σώζετε τίποτα με την ανοχή . 

Χωρίστε . Ούτε η πρώτη είστε , ούτε η τελευταία . Αν έχετε παιδιά , δεν προσφέρετε καλό πρότυπο ( και για τους δυο μιλώ ) . Ο ενας το χει κάνει καλοκαιρινό το μαγαζί και η άλλη παραχώνει τις βρωμιες κάτω απ? το χαλί «για να μη διαλύσει την οικογένεια» ...

Τις οικογένειες δεν τις ενώνει η κοινή διεύθυνση , αλλα οι καθαρές και υγιείς σχέσεις .

Παράθεση:

Άντε πάλι τα ίδια!!!

. Του ξεκαθάρισα όμως ότι έχει χαθεί η εμπιστοσύνη μου απέναντί του και πως αν τον ενδιαφέρει θα πρέπει να βρει τρόπο να την κερδίσει. Οπότε είμαστε σε ένα περίεργο στάδιο.

Αρέσει στα μέλη Katia_80, Daniel32 και σε ακόμα 3 μέλη.

tzoulia59

# 12 στις 2/3/2019
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.812

καλα παραμυθια σου λεει ,,και φυσικα σε κερατωνει ,,,

τι να κανεις ;ισως και την παλαβη ,,,

ο γαμος σας δειχνει να μπαζει νερα ,,και υπαρχει μεγαλο  ενδεχομενο σε βαθος χρονου το παιχνιδι του κερατωματος να χοντρυνει ,,,

και να χωρισετε ,,,

αλλα και να παρεις εσυ την πρωτοβουλια τωρα ,,,να χωρισεις  ,,, τι θα καταφερεις ;

νομιζεις εξω εχει τιποτα της προκοπης για να ξαναφτιαξεις την ζωη σου ;

,,μετα τα 40 με παιδια τα πραγματα δυσκολευουν ,,,

κι αυτο που θα βρεις μπορει να ειναι χειροτερο απο αυτο που εχεις ,,,

οι περισσοτεροι σημερα μεσω ιντερνετ κερατωνουν ,,,

δεν ειναι ασυνηθιστο ,,,

και θα βαλεις και τα παιδια σου σε περιπετεια ,,,

εγω αν ημουν στην θεση σου θα χωριζα ,,αλλα εγω ειμαι εγω ,,

εσυ κοιτα τι μπορεις ν αντεξεις ,σαν χαρακτηρας ,,,

,,γιατι  αν κανεις υπομονη αυτος υπαρχει πιθανοτητα ,,να παραμενει σπιτι του ,,

διαλεξε τι αντεχεις 

την μοναξια η τον συμβιβασμο ,,

μην ξεχνας οτι στο ονομα της μοναξιας οι ανθρωποι κανουν τους μεγαλυτερους συμβιβασμους ,,,

γιατι η μοναξια δεν εχει συγκριση ,,ειναι απιστευτα σκληρη ,,,

Παράθεση:

Άντε πάλι τα ίδια!!!

Πριν λίγο καιρό ανακάλυψα ότι η κάρτα του συζύγου μου είχε χρεωθεί σε ξενοδοχείο ημιδιαμονής. Όταν του το έδειξα μου είπε ότι δεν ήταν αυτός και μετά από πολλά και κάποια πράγματα που μου έδειξε δέχτηκα να πιστέψω ότι είχε δώσει σε φίλο του την κάρτα. Ειλικρινά μπορεί να ήταν και αυτό ψέμα, αλλά επέλεξα να τον πιστέψω για να μη διαλύσω την οικογένεια μου. Του ξεκαθάρισα όμως ότι έχει χαθεί η εμπιστοσύνη μου απέναντί του και πως αν τον ενδιαφέρει θα πρέπει να βρει τρόπο να την κερδίσει. Οπότε είμαστε σε ένα περίεργο στάδιο. Ανακάλυψα όμως στο κινητό του ότι μιλάει με κάποια την οποία εγώ δεν γνωρίζω και μάλιστα της έγραφε ότι ήθελε να του στέλνει μηνυματα γιατί του αρέσει και ότι του αρέσει η παρέα της και άλλα τέτοια. Όπως επίσης βρήκα ότι σε social media έχει φτιάξει ομάδα με 3 άλλες πιτσιρίκες. Ειλικρινά δεν ξέρω πως να το χειριστώ όλο αυτό. Αυτή τη φορά δεν θέλω να βιαστώ, θέλω να κινηθώ σωστά. Αλλά ειλικρινά πείτε μου μπορεί όλα αυτά να είναι αθώα? Η απλά έχω τόσα κέρατα που δεν χωράω από την πόρτα? Και επίσης οφείλω να πω ότι με όλα αυτά έχει χαλάσει η ψυχολογία μου!!!Δεν αντέχω άλλο!!

Αρέσει στο μέλος AlexLuckyCharm

marie_la_journaliste

# 13 στις 9/3/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 350

ελα βρε που δεν αντεχεις!! σιγα!!

εσυ για ποιο λογο είσαι εδω μεσα;; Εγω αυτα τα εζησα απο μεσα γι αυτο ακου τι θα σου πω...εισαι 38 αρα πιθανοτατα  εχετε και μικρο παιδι. Αυτος ο ανθρωπος δεν θα αλλαξει .κοιτα να δεις τι θα κανεις...ηεπιλεξτε να ζειτε βασει σουηδικου προτυπου  ο καθενας να κανε τη ζωη του...η  αν καταφερεις κα το διαχειριστεις και περνας καλα μαζι του στα  υποοιπα  , κρατησε το επειδη σε βολευει η χωρισε για να μη ζεις στην ανασφαλεια και με το που ερχεσαι τον μυριζεις μηπως και ανακαλυψεις ξενο αρωμα πανω του... αφου εισαι μεσα στο σχεσεις εισαι σε καλο δρομο για να παρεις την εκδικηση σου πισω...Μη το κανεις ομως μονο απο εκδικηση...να το θελεις πραγματικα γιατι καραδοκουν πολλοι σαβουρογαμηδες και θα μπλεξεις σε μια ιστορια...μια απο τα ιδια...ΜΑΘΕ σε καθε περιπτωση να σεβεσαι τον εαυτο  σου

Παράθεση:

Άντε πάλι τα ίδια!!!

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost