Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

σεζον πρωτη φορα

Σελίδα : 1

mariaeirhnh2

# 1 στις 5/3/2019
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 27
'Aρεσαν+: 0%

σεζον πρωτη φορα

Καλησπερα σε ολους!

Σκεφτομαι φετος να δουλεψω το καλοκαιρι, σεζον δηλαδη, σε οποιοδήποτε νησι. Οποιος εχει εμπειρια θα ηθελα να μου απαντησει σε μερικες ερωτησεις. Τι διαμονη κ διατροφη σου εξασφαλιζουν; σε περιπτωση που πας και δεν τους κανεις σε διωχνουν; τι πρεπει να συμφωνησω απο την αρχη όσον αφορα τα χρηματα, τιπς η ωραρια; υπαρχει περιπτωση να βρω κατι απο ιουλιο και μετα; Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!

Sourya

# 2 στις 5/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Λογω του οτι κατι γνωριζω επειδη ειμαι απο νησι, η σεζον αρχιζει απο το πασχα. Καπως δυσκολο να βρεις μεσα στο καλοκαιρι. Αλλα ξενοδοχεια εχουν διαμονη , αλλα οχι, αυτο θα πρεπει να το ρωτησεις.Τωρα αν σε κρατησουν η οχι ειναι θεμα εμπειριας και προσωπικοτητας.Αυτα ομως τα δηλωνεις στη συνεντευξη.

Andreass66

# 3 στις 6/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οτι και αν σου πει καποιος δεν εχει καμμια σχεση με το τι θα συμφωνησεις με το μελλοντικο σου εργοδοτη.

Αν δεν σε εχει κλεισει για συγκεκριμενη περιοδο μην αρχισεις να ψαχνεις μεσα στο καλοκαιρι γιατι δεν θα βρεις ευκολα.

Οπως ειπε και η Sourya αυτες οι δουλειες αρχιζουν απο το Πασχα.

Και επειδη ειναι απασχοληση με 'μαυρο' χρημα οποτε θελει σε διωχνει χωρις να λογοδοτει σε κανενα...δυστυχως η εκμεταλλευση ειναι πολυ μεγαλη.

Συνηθως σου δινουν ενα δωματιακι που μενεις μαζι με αλλους...οσο για διατροφη δεν νομιζω οτι σου καλυπτουν παντα.

alisida

# 4 στις 6/3/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

#3Συνηθως σου δινουν ενα δωματιακι που μενεις μαζι με αλλους..

Ετσι ειναι,να συμπληρωσω: μην ξεχασεις να παρεις μαζι τα σεντονια σου,χαρτι τουαλετας,πετσετες,κουβα και σφουγγαριστρα γιατι δεν παρεχονται
Αρέσει στο μέλος COSTAS42

ZHLIASOY

# 5 στις 6/3/2019
author
Γυναίκα / 77 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
Λοιπον ακου..περισυ δουλεψα σεζον για πρωτη φορα. Δυσκολο κ κουραστικο ωραρια 15ωρα .πληρωνουν διαμονη κ διατροφη.ομως θα ζητησεις να δεις το χωρο που θα μενεις..καποιοι δινουν κατι τρωγλες..θα ρωτησεις κ με ποσους 6α μενεις κλπ.θα κανεις εξηγηση κ για την διατροφη σου ( μη σου πετανε οτι απομενει) αν δεν τους κανεις ανετοτατα σε διωχνουν οπως φευγεις κ εσυ εαν δεν σου κανουν..η σεζον αρχιζει απο πριν το πασχα μετα δεν βρισκεις ευκολα.
Αρέσει στο μέλος COSTAS42

lollipop123

# 6 στις 6/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Επειδή κ εγώ έχω δουλέψει σεζόν και γνωρίζω ...

Ότι σου λένε ισχύει ... ξεκίνα τώρα να ψάχνεις ... μετά θα είναι αργά ...

Είναι ρίσκο ... κανείς δεν εγγυάται ότι θα σε κρατήσει στη δουλειά αν δε σε δοκιμάσει σ' αυτή ...

Δεν παρέχουν όλοι οι εργοδότες τα ίδια όσον αφορά διαμονή , διατροφή , μισθό και ασφάλιση ...

Υπάρχει επίσης το ενδεχόμενο άλλα ν' ακούσεις στο τηλέφωνο και άλλα να συναντήσεις ...

Συμπέρασμα : Ευχής έργον πλέον να  " πέσεις " σε ντόμπρο και έντιμο αφεντικό ...

Καλή σου τύχη

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από mariaeirhnh2

σεζον πρωτη φορα

Καλησπερα σε ολους!

Σκεφτομαι φετος να δουλεψω το καλοκαιρι, σεζον δηλαδη, σε οποιοδήποτε νησι. Οποιος εχει εμπειρια θα ηθελα να μου απαντησει σε μερικες ερωτησεις. Τι διαμονη κ διατροφη σου εξασφαλιζουν; σε περιπτωση που πας και δεν τους κανεις σε διωχνουν; τι πρεπει να συμφωνησω απο την αρχη όσον αφορα τα χρηματα, τιπς η ωραρια; υπαρχει περιπτωση να βρω κατι απο ιουλιο και μετα; Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!

mariaeirhnh2

# 7 στις 6/3/2019
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
πωπω καταλαβα.. σκουρα τα πραγματα εννοείται θα ψαξω απο τωρα και εύχομαι να βρω κατι αξιολογο..
Αρέσει στο μέλος alisida

wish_

# 8 στις 7/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν εισαι ωραιο κορίτσι σιγουρα κατι θα βρεις. 

ζητανε παντου,σε χαλκιδικη και σε νησια.Επισης αν εχεις φιλους που εχουν παει και θα ξαναπαν μπορείς να μαθεις από αυτους.

Υπομονή θέλει και γερό στομαχι. Δουλευεις 7 μερες τη βδομαδα αντε 6 και αυτό σιγουρα 10 ωρα μη σου πω και 12 ωρα αναλογα το ποστο.

Αλλοι σου δινουν να μεινεις και να φας αλλοι παλι όχι,επισης να σαι προσεχτικη με την καθαριοτητα αν πας,δεν ξερεις με ποιους θα μενεις,αλλοι δεν είναι καθαροι επισης δεν καθαριζουν ποτε το δωματιο τουαλετα γιατι βρισκονται αλλα κοροιδα να το κανουν γι αυτους.Θελει κανονες και όχι πολλες πολλες οικειότητες και φλερτ με ανθρώπους που δουλευεις μαζι.

Αυτά από μενα και καλη τυχη! Αν κατι σου τσινιζει απ τη αρχη απλα φυγε και βρες κατι άλλο,ζητανε συνεχεια.Εχω δυο γνωστες που για χρονια δουλευουν μονο σεζον και το χειμωνα κάθονται.Ειναι σε θεση ρεσεψιόν αλλα γενικα είναι ευχαριστημένες.αν ξερεις γλωσσες είναι μεγαλο προσον.

Andreass66

# 9 στις 7/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λογικα ειναι για να μενει ακομη εδω μεσα (black humor)

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από wish_

Αν εισαι ωραιο κορίτσι σιγουρα κατι θα βρεις. 

mariaeirhnh2

# 10 στις 7/3/2019
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη

χαχαχα βρε αει.. για το φορουμ μονο ερχομαι!  εεε για να το δουν το ωραιο η οχι πρεπει να παρω και μια θετικη απαντηση.. γιατι φανταζομαι θα ακουνε ιουλιο και θα τρεχουν. Πηρα το πρωτο τηλ σημερα και μου πε : '' δυσκολα..". Εν πασει περιπτωσει, ισως βρω κατι και Αθηνα. 

Andreass66

# 11 στις 8/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ε ναι το πιστευουμε αυτο ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από mariaeirhnh2

χαχαχα βρε αει.. για το φορουμ μονο ερχομαι! 

silver80

# 12 στις 8/3/2019
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 1.322

Από αυτά που έχω ακούσει, η σεζόν ξεκινάει λίγο πριν ή λίγο μετά το Πάσχα.

Ψάξε όσο καλύτερα μπορείς τον εργοδότη πριν πας για δουλειά, έχει τίμιους αλλά έχει και πολλούς απατεώνες. Υπάρχουν περιπτώσεις που σου λένε 1200 και στο τέλος του μήνα παίρνεις 800 με τη δικαιολογία ότι τα υπόλοιπα τα κρατάνε για το δωμάτιο και το φαγητό. Οπότε χρειάζεται να διευκρινήσεις εξ' αρχής κάποια πράγματα.
Όλοι εξασφαλίζουν στέγη και διατροφή (τουλάχιστον ένα γεύμα). Ρώτα με πόσους θα μένεις, αν μπορείς να δεις φώτο από το δωμάτιο (μπορεί και να στραβώσουν αν το ζητήσεις), φίλος έμενε σε μια τρώγλη, παρέα με άλλους 5 συναδέλφους και μερικά...ποντίκια...
Τα ωράρια είναι όπως στα περιέγραψαν 10-12+, κάποιοι δίνουν ένα ρεπό την εβδομάδα/15νθημερο, κάποιοι όχι.
Γενικότερα οι συνθήκες είναι λίγο γαλέρα στα τουριστικά επαγγέλματα...
Αυτά και καλή τύχη!

mariaeirhnh2

# 13 στις 12/3/2019
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
παιδια μιλησα με ένα ; γραφειο ευρεσης εργασιας που ποσταρε στο φβ για πολλων ειδών ποστα! ο ανθρωπος ακουστηκε ευγενεστατος και μου ειπε οτι θα βρουμε δουλεια ακομα και στα μεσα. Εκεινος θα μου δωσει ολες τις πληροφοριες για τα μαγαζιά, λετε να το εμπιστευτω;

alisida

# 14 στις 12/3/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Σε ο,τι αφορα το μισθο θα ελεγα να τον εμπιστευτες ,δηλ θα παρεις οσα σου πουνε ..

Αλλα για συνθηκες και ωραρια οχι απολυτα ...

Γραψε μας σε ποιο νησι θα βρεις ,ισως καποιος απο εδω μεσα εχει κονε να μαθεις περισσοτερα

agrotis53

# 15 στις 23/3/2019
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537

Ακριβως οπως σου τα ειπαν και τα παιδια ειναι, παιζει ρολο και η δουλεια, αλλο ξενοδοχειο, αλλο καφε, αλλο εστιατοριο. Διαμονη ναι μαζι με αλλους, διατροφη οχι, εκτος αν ειναι ξενοδοχειο, . οι απολαβες ειναι καλες σε καποια νησια οχι σε ολα. χρειαζεσαι χαρτια γιατι σου κανουν συμβαση εργασιας, 24 ενσημα το μηνα, δικαιουσε 3 μηνες ανεργιας μετα τη σεζον, αλλα για ιουλιο ομως μονο απο τυχη σαν εκτακτο προσωπικο ισως.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από mariaeirhnh2

σεζον πρωτη φορα

Καλησπερα σε ολους!

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε