Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θα πολεμουσατε για την πατριδα? . . . .

Επιλέξτε σελίδα: (1-25)
Σελίδες Αρχική«16171819202122232425

Enikos

# 401 στις 25/3/2019
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243
'Aρεσαν+: 0%

Μα εδω...

Προσπαθεις να αναλύσεις τους "κωδικες" η τις τις αλληγορικες τοποθετησεις της Σαβαρας...αν ειναι τετοιες και οχι κρυπρογραφημενες αξιωσεις, προκειμενου να εγειρει "πιο εκει" σκεψεις...

Εγω θα διαφωτισω τον δικο σου συλλογισμο, μετα την τοποθετηση σου, για την Σαβαρα?...

Το λες και τουρλου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 394 από peripli

θεματοθετη θα εκτιμουσα να με διαφωτισεις, σοβαρα μιλαω.  

Hrakleitos3

# 402 στις 25/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

μην ανησυχείς peripli, δεν τα βάζω με τη savara...

το υστερόγραφο δεν πήγαινε προς εκείνην,αλλά ήταν γενική τοποθέτηση για πολλά που διάβασα στο συγκεκριμένο θέμα...

από τη savara δεν περιμένω να πάει να πολεμήσει σε περίπτωση εκτάκτου ανάγκης...

έτσι κι αλλιώς,πολέμους του παρελθόντος δεν πρόκειται να ζήσουμε στο κοντινό μέλλον...

ένα ολιγοήμερο επεισόδιο θα έχουμε στο σύμπλεγμα του Καστελλορίζου(καστελλόριζο-ρω-μεγίστη) και σε άλλες βραχονησίδες,ώστε η Ελλάδα να συρθεί στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων και να  παραχωρήσει τμήμα της δικής της ΑΟΖ ...

πόλεμο υπό άλλες μορφές πάντα είχαμε και πάντα θα έχουμε...

σε όλους δίνεται η δυνατότητα  εν καιρώ "ειρήνης" να παλέψουν για τα ιερά και όσιά τους και για αυτό που  κατ' εκείνους συναποτελεί την πατρίδα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 394 από peripli

Χρονια Πολλα σε ολους.

Εχω την εντυπωση Ηρακλειτε οτι η Σαβαρα ,που ειναι πολυ εμπεριστατωμενη και προσεχει πολυ το πώς εκφραζεται, δεν εννοει οτι σε πολεμο θα απεχει.

Εγω εκλαμβανω οσα γραφει σαν αντιδραση στη γενικη τοποθετηση περι πολεμου.

Νομιζω οτι θελει να μας πει οτι ο Πολεμος οπως τον εννοουμε εχει ξεφτυσει.

Υστερα  η λεξη της "χαος" μας δειχνει το προφανες. Πώς θα πολεμησουμε οταν υπαρχει ανυπακοη, διασπαση ηθων, ελλειψει αυτοκυριαρχιας, και κυριως οταν το σαρβαϊβορ, αυτο το παουερ οβ λοβ, κι εκεινο το μαϊ σταϊλ ροκς...παιρνουν μυαλα? Τα Τουρκικα σηριαλς στην Τουρκια ξεσηκωνουν και φανατιζουν, εδω σε μας διαρκως διακηρυττουν την υποταγη της γυναικας και τον εκφοβισμο οσων δεν υπακουουν, το φανατισμο στη θρησκεια που εχουν, και κυριως την πειθαρχια.

Βλεπει κανεις κατι παρομοιο κατα δωθε? Μηπως αυτο θελει να μας πει η Σαβαρα λεγοντας για κατι νεο?

Ρωταω εγω ...καπως ετσι μου ερχεται αυτο στο "χειλος του χ α ο υ ς ". Τη γνωμη σας θελω να δω εαν κανω λαθος.

Εδω δυσκολα συσπειρωνεται η νεολαια, γλωσσα περιπατο, θρησκεια για αφετηρια πουθενα, ηθη πανε στον αγυριστο, σεβασμος ψαχτον, πατριωτισμος μονο στα σιγουρα θεμελια, κινητα αβερτα και προς Θεου μη χαθει το φεϊς...τρομαρα μας...να μην ξαναγραφω οτι θα πολεμουσα κλπ ακομα και με νυχια...τα εχω καταθεσει πολυ πισω...μη θεωρησει κανεις οτι αποστατω.

Λεω ομως, πως κατι κρυβεται στα γραπτα της Σαβαρας. Μηπως να μου λυνατε τις αποριες? Όποιος τελος παντων θελει, καθως η γυναικα μια χαρα φιλοσοφια εχει, και δε βλεπω οτι δε θελει να παρει θεση, ισα ισα βλεπω οτι κατω απο τις λεξεις υπαρχουυν μηνυματα...

Ηρακλειτε βοηθα με, θεματοθετη θα εκτιμουσα να με διαφωτισεις, σοβαρα μιλαω.  

agrotis53

# 403 στις 26/3/2019
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537

τι ωραια παντος ειναι να μιλουν για πολεμο, συνεχιστες αυτον που οταν ακομη ο στρατος πολεμουσε τους γερμανους σε ολη την ελλαδα , αυτοι παραδινοταν σε φιλικο εχθρο, η οταν δημιουργουσαν τον αττιλα μαζι με τη cia στην κυπρο και στελναν τα αεροπλανα βολτα στην αιγυπτο, και παντονται σε καθε πολεμο να κρυβονται μεχρι να περαση, αυτοι που με το ηλιθιο μυαλο τους ηταν υπευθυνοι για την μικρασιατικη καταστροφη. αυτοι που μιλανε για τη μακεδονια αλλα ειναι αυτοι που μολις πει πλεον ο αμερικανος και ο γερμανος , μοκο, θα κρυφτουν κατω απο το τραπεζι, και πανε και οι πολεμοι και ολα... για γελια μονο...

lamprand

# 404 στις 26/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 403 από agrotis53

τι ωραια παντος ειναι να μιλουν για πολεμο, συνεχιστες αυτον που οταν ακομη ο στρατος πολεμουσε τους γερμανους σε ολη την ελλαδα , αυτοι παραδινοταν σε φιλικο εχθρο, η οταν δημιουργουσαν τον αττιλα μαζι με τη cia στην κυπρο και στελναν τα αεροπλανα βολτα στην αιγυπτο, και παντονται σε καθε πολεμο να κρυβονται μεχρι να περαση, αυτοι που με το ηλιθιο μυαλο τους ηταν υπευθυνοι για την μικρασιατικη καταστροφη. αυτοι που μιλανε για τη μακεδονια αλλα ειναι αυτοι που μολις πει πλεον ο αμερικανος και ο γερμανος , μοκο, θα κρυφτουν κατω απο το τραπεζι, και πανε και οι πολεμοι και ολα... για γελια μονο...

συνάδελφε μην εξάπτεσαι κανείς δεν πολεμούσε τους Γερμανούς απο αυτούς που εννοείς παρά μόνο όταν οι Γερμανοί κύρηξαν τον πόλεμο στην μαμα Ροσα .

οι άλλοι όμως που λες ότι επέλεξαν τους συμμάχους και την Αίγυπτο έριξαν και κάτι ντουφεκιές στην Κρήτη και πολέμησαν τους Γερμανούς εκει που γινόταν ο πόλεμος .

με την καταρευση του ανατολικού μπλοκ αποδείχτηκε ότι είχαν κάνει σωστή επιλογή .

γι αυτό ψυχραιμία γιατί για μένα μετα την αποτυχία του σοβιετικού πειράματος το να ακούω ακόμα αυτά που λέγονταν πριν την αποτυχία μου φέρνουν απογοητευση . 

υ.γ . ε εντάξει για τους γερμανοφιλους να σε δικαιολογήσω εν μέρη . χαχ

Enikos

# 405 στις 26/3/2019
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ποιοι ειναι αυτοι, στο παρων θεμα?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 403 από agrotis53

Hrakleitos3

# 406 στις 26/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σε λίγα χρόνια που θα έχουν ανατραπεί οι αριθμητικές σχέσεις χριστιανών-μουσουλμάνων μαθητών στα ελληνικά σχολεία,Καραϊσκάκηδες δε θα διδάσκονται,καθώς θα θεωρούνται χριστιανοί φονταμενταλιστές...

Παράθεση:
Σχόλιο # 397 από kathrin821

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια..

anassa_

# 407 στις 26/3/2019
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.134

«Πόλεμος πάντων μ?ν πατήρ ?εστι, πάντων δ? βασιλεύς, κα? το?ς μ?ν θεο?ς ?δειξε το?ς δ? ?ανθρώπους, το?ς μ?ν δούλους ?εποίησε το?ς δ? ?ελευθέρους», αυτή είναι μια από τις πιο γνωστές ρήσεις του Ηρακλείτου.

Ο πόλεμος, το θείο, οι βασιλείς, ανέκαθεν ήταν οι δυνάμεις, οι εμπνεύσεις, το κίνητρο της Τέχνης, της Τεχνολογίας, των υποδομών, που μετά τους πολέμους οι άνθρωποι τα απόλαυσαν στην ειρηνική ζωή τους. Θα αναφέρω λίγα σκόρπια παραδείγματα..
 Ζωγραφική με αντιπολεμικό χαρακτήρα βέβαια, θα υπήρχε άραγε Γκουέρνικα; κ.ά δες εδώ https://www.alfavita.gr/koinonia/169576_oi-14-diasimoteroi-antipolemikoi-pinakes-zografikis

Σε ο,τι αφορά το θείο, η Βυζαντινή αγιογραφία, το Βατικανό μπορεί και να αρκεί... έβριζα τον πάπα όση ώρα περίμενα κάτω από τη βροχή στην ουρά τεράστια ουρά... αλλά όταν είδα...είπα δώστε μου κι άλλα μάτια... φυσικά δεν ξέρω... ή μάλλον γνωρίζω πως όλο αυτό δεν υμνεί τον θεό αλλά θρέφει τη ματαιοδοξία των εκπροσώπων Του.

Παρθενώνας, δυτικοί κ βυζαντινοί ναοί όλων των ρυθμών. Βυζαντινή μουσική, Γρηγοριανό Μέλος... 
Έπη όπως η Ιλιάδα, αρχαίες τραγωδίες και άλλα γραπτά μνημεία.

Αρχιτεκτονικά μεγαλουργήματα η Ακρόπολη, το Σινικό τείχος...Στις νεότερες εποχές η τεχνολογία άνθισε χάριν του πολέμου δυστυχώς.
Πυρηνική ενέργεια, τηλεπικοινωνίες, ραντάρ, κομπιούτερς, ασύρματοι, οπλικά συστήματα...Δεν θα επεκταθω φυσικά και η Ειρήνη είναι το υπέρτατο αγαθό...όμως πάντα η καλοπέραση ίσως δίνει λίγη νοθρωτητα ...
Σωστά ο πόλεμος είναι παλιά υπόθεση για να διατηρήσουμε τα επιτεύγματα που προέκυψαν από αυτόν, οφείλουμε να συντηρήσουμε την Ειρήνη...διότι πλέον ο πόλεμος έγινε εντελώς καταστροφικός. 
Αρέσει στα μέλη agrotis53, Sivilla_I

Red_Season

# 408 στις 26/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 407 από anassa_

«Πόλεμος πάντων μ?ν πατήρ ?εστι, πάντων δ? βασιλεύς, κα? το?ς μ?ν θεο?ς ?δειξε το?ς δ? ?ανθρώπους, το?ς μ?ν δούλους ?εποίησε το?ς δ? ?ελευθέρους», αυτή είναι μια από τις πιο γνωστές ρήσεις του Ηρακλείτου.

Ο πόλεμος, το θείο, οι βασιλείς, ανέκαθεν ήταν οι δυνάμεις, οι εμπνεύσεις, το κίνητρο της Τέχνης, της Τεχνολογίας, των υποδομών, που μετά τους πολέμους οι άνθρωποι τα απόλαυσαν στην ειρηνική ζωή τους. Θα αναφέρω λίγα σκόρπια παραδείγματα..
 Ζωγραφική με αντιπολεμικό χαρακτήρα βέβαια, θα υπήρχε άραγε Γκουέρνικα; κ.ά δες εδώ https://www.alfavita.gr/koinonia/169576_oi-14-diasimoteroi-antipolemikoi-pinakes-zografikis

Σε ο,τι αφορά το θείο, η Βυζαντινή αγιογραφία, το Βατικανό μπορεί και να αρκεί... έβριζα τον πάπα όση ώρα περίμενα κάτω από τη βροχή στην ουρά τεράστια ουρά... αλλά όταν είδα...είπα δώστε μου κι άλλα μάτια... φυσικά δεν ξέρω... ή μάλλον γνωρίζω πως όλο αυτό δεν υμνεί τον θεό αλλά θρέφει τη ματαιοδοξία των εκπροσώπων Του.

Παρθενώνας, δυτικοί κ βυζαντινοί ναοί όλων των ρυθμών. Βυζαντινή μουσική, Γρηγοριανό Μέλος... 
Έπη όπως η Ιλιάδα, αρχαίες τραγωδίες και άλλα γραπτά μνημεία.

Αρχιτεκτονικά μεγαλουργήματα η Ακρόπολη, το Σινικό τείχος...Στις νεότερες εποχές η τεχνολογία άνθισε χάριν του πολέμου δυστυχώς.
Πυρηνική ενέργεια, τηλεπικοινωνίες, ραντάρ, κομπιούτερς, ασύρματοι, οπλικά συστήματα...Δεν θα επεκταθω φυσικά και η Ειρήνη είναι το υπέρτατο αγαθό...όμως πάντα η καλοπέραση ίσως δίνει λίγη νοθρωτητα ...
Σωστά ο πόλεμος είναι παλιά υπόθεση για να διατηρήσουμε τα επιτεύγματα που προέκυψαν από αυτόν, οφείλουμε να συντηρήσουμε την Ειρήνη...διότι πλέον ο πόλεμος έγινε εντελώς καταστροφικός. 

Ναι αλλά η Τέχνη ανθεί σε περιόδους ευμάρειας, ακμής και πλούτου κυρίως - Η κορυφαία Τέχνη όμως ...

Η Σπάρτη δεν άφησε τίποτα στη Τέχνη τελικά 

agrotis53

# 409 στις 26/3/2019
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

χαχα απο την κρητη εριχναν ντουφεκιες στην κυπρο, δεν νομιζω  απο τα πειραματα βγαζεις συμπερασματα , για να βελτιονης τα λαθη, . Και αν κρινω δε απο το μετεπειτα του σοβιετικου , το δυτικο πειραμα εως τωρα που μιλαμε , ναι φαινετε και ο στοχος που οδηγησε την επιλογη

Παράθεση:
Σχόλιο # 404 από lamprand

συνάδελφε μην εξάπτεσαι κανείς δεν πολεμούσε τους Γερμανούς απο αυτούς που εννοείς παρά μόνο όταν οι Γερμανοί κύρηξαν τον πόλεμο στην μαμα Ροσα .

οι άλλοι όμως που λες ότι επέλεξαν τους συμμάχους και την Αίγυπτο έριξαν και κάτι ντουφεκιές στην Κρήτη και πολέμησαν τους Γερμανούς εκει που γινόταν ο πόλεμος .

με την καταρευση του ανατολικού μπλοκ αποδείχτηκε ότι είχαν κάνει σωστή επιλογή .

γι αυτό ψυχραιμία γιατί για μένα μετα την αποτυχία του σοβιετικού πειράματος το να ακούω ακόμα αυτά που λέγονταν πριν την αποτυχία μου φέρνουν απογοητευση . 

υ.γ . ε εντάξει για τους γερμανοφιλους να σε δικαιολογήσω εν μέρη . χαχ

agrotis53

# 410 στις 26/3/2019
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

δεν ξερω , αυτοι ξερουν...

Παράθεση:
Σχόλιο # 405 από Enikos

Ποιοι ειναι αυτοι, στο παρων θεμα?...

Sourya

# 411 στις 26/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παιδια ,οσο εχουμε παληκαρια σαν τον Ζαμπιδη που και με ενα χερι νικησε τον Γερμαναρα, δεν φοβομαστε τους πολεμους, ναι;

anassa_

# 412 στις 26/3/2019
author

Η Τέχνη με κεφαλαίο ανθεί πάντα αρκεί να υπάρχει έμπνευση και χρήμα, να είσαι σίγουρος πως οι βασιλείς κ άρχοντες ακόμα κ σε μη ειρηνικές περιόδους που ήταν ο κανονας μέχρι τον 18 αιώνα είχαν να πληρώσουν για την χλιδή τους και τα λάφυρα άπειρα. 

Τα μουσεία τα σημερινά την αρχή τους την έκαναν από τις συλλογές των αρχόντων από κατακτήσεις. 

Αλλά και η φτωχότερη Τέχνη η λαογραφία πάλι ανθεί πάντα κ βρίσκει τρόπο. ..

Όπως γενικότερα η ζωή. 

Η Σπάρτη και ο Πελοποννησιακός πόλεμος... έχει δώσει έμπνευση  και Ανθρώπους ,ιστορικές μορφές .

υ.γ ...  με δικά μου λόγια χωρίς επιστημονικότητα κ αντιγραφή ή προσπάθεια εντυπωσιασμού...εξάλλου το βαριεμαι κάτι τέτοιο το αφήνω για τις εργασίες κ εξετάσεις. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 408 από Red_Season

Ναι αλλά η Τέχνη ανθεί σε περιόδους ευμάρειας, ακμής και πλούτου κυρίως - Η κορυφαία Τέχνη όμως ...

Η Σπάρτη δεν άφησε τίποτα στη Τέχνη τελικά 

Αρέσει στο μέλος agrotis53

anassa_

# 413 στις 26/3/2019
author

Αυτά δεν είναι λόγια που προωθούν την άμιλλα κ την Ολυμπιακή Ιδέα    

Παράθεση:
Σχόλιο # 411 από Sourya

Παιδια ,οσο εχουμε παληκαρια σαν τον Ζαμπιδη που και με ενα χερι νικησε τον Γερμαναρα, δεν φοβομαστε τους πολεμους, ναι;

Red_Season

# 414 στις 26/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 412 από anassa_

...

υ.γ ...  με δικά μου λόγια χωρίς επιστημονικότητα κ αντιγραφή ή προσπάθεια εντυπωσιασμού...εξάλλου το βαριεμαι κάτι τέτοιο το αφήνω για τις εργασίες κ εξετάσεις. 

Πολύ ορθά όσα λέγεις (γράφεις) 

... Μια μικρο-απορία μόνο (αν θες μου απαντάς) σε μένα πάει αυτό το τελευταίο για ξεπατικώσεις για εργασίες και εξετάσεις; 

Δεν γράφουμε η πλειονότητα με δικά μας λόγια και εκφράσεις;

anassa_

# 415 στις 26/3/2019
author

Red θα με κάνεις ρε συ να μη σου μιλάω μπιτ ...

Βρε συ πας καλά ; από που βγαζεις τέτοιο συμπέρασμα. .. ( μην απαντησεις σε αυτο οκ βαριεμαι να ερθω αντιμετωπη με τίποτα κουλο       )

Απλά  επειδή  ψιλοντρεπομαι για το απλοϊκό μου γράψιμο δικαιολογουμαι ... αλλά αν ηταν να γράψω αλλιώς δεν θα έμπαινα στον κόπο καν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 414 από Red_Season

Πολύ ορθά όσα λέγεις (γράφεις) 

... Μια μικρο-απορία μόνο (αν θες μου απαντάς) σε μένα πάει αυτό το τελευταίο για ξεπατικώσεις για εργασίες και εξετάσεις; 

Δεν γράφουμε η πλειονότητα με δικά μας λόγια και εκφράσεις;

Enikos

# 416 στις 26/3/2019
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αν δεν ξερεις, σε ποιον απευθυνεσαι τοτε...

Σε οποιον ενδυθει την απευθυνση?...

Μου κανει λιγο..."μπαμ κι οτι περναει το 'φαγα"...

Παράθεση:
Σχόλιο # 410 από agrotis53

δεν ξερω , αυτοι ξερουν...

Sourya

# 417 στις 26/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ντιπ

Παράθεση:
Σχόλιο # 415 από anassa_

Red θα με κάνεις ρε συ να μη σου μιλάω μπιτ ...

Βρε συ πας καλά ; από που βγαζεις τέτοιο συμπέρασμα. .. ( μην απαντησεις σε αυτο οκ βαριεμαι να ερθω αντιμετωπη με τίποτα κουλο       )

Απλά  επειδή  ψιλοντρεπομαι για το απλοϊκό μου γράψιμο δικαιολογουμαι ... αλλά αν ηταν να γράψω αλλιώς δεν θα έμπαινα στον κόπο καν.

anassa_

# 418 στις 27/3/2019
author

Χα χα  στο χωριό μου λέμε μπιτ για μπιτ ...το μπιτ ταιριάζει επίσεις με τη μουσική, τους υπολογιστές...

ενώ το ντιπ με τι ταιριάζει... με καμια σαλτσα, τίποτα ντρέσινγκ...άντε βαριά βαριά με τα τσατνε'ι'ς  τι θες να γίνει κ δω μέσα της μαγειρικής ε ; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 417 από Sourya

Ντιπ

Sourya

# 419 στις 27/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εμεις παλι λεμε...αυτος ειναι ντιπ για ντιπ ηλιθιοςΕμενα μου αρεσει αυτο το ντιπ που βαζουν στα Goodys, ξερει κανεις τι βαζουν;

anassa_

# 420 στις 27/3/2019
author

Κατά το παγκοσμίου εμβέλειας, αξιοπιστιας και δε συμμαζευεται λεξικό της "βικοπαιδειας" και τα δύο ισχύουν  

Αυτή η  μια εκδοχή   ...

μπιτ (επίρρημα) < τουρκική bitμπιτ (ουσιαστικό) < αγγλική bit (μαθηματικά, πληροφορική)Open book 01.svg 

Επίρρημα Επεξεργασίαμπιττελείως, ολωσδιόλου

Ταυτόσημο Επεξεργασίαμπιτ για μπιτμπίτιOpen book 01.svg Ουσιαστικό Επεξεργασίαμπιτ ουδέτερο άκλιτοδυφίο, δυαδικό ψηφίο

Έχει κ την άλλη,  τη δική σου εκδοχή  ... για τον ηλίθιο δεν λέει κάτι... κι απορρω    για την αξιοπιστια της ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 419 από Sourya

Εμεις παλι λεμε...αυτος ειναι ντιπ για ντιπ ηλιθιοςΕμενα μου αρεσει αυτο το ντιπ που βαζουν στα Goodys, ξερει κανεις τι βαζουν;

Επιλέξτε σελίδα: (1-25)
Σελίδες Αρχική«16171819202122232425
Δεν μπορείτε να απαντήσετε