Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Help!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Nikol_06

# 1 στις 13/3/2019
author
Γυναίκα / 21 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Help!

Λοιπόν. Χώρισα πρόσφατα. Ήμασταν πάρα πολύ καιρό μαζί.. Και δεν είναι η πρώτη φορά που χωρίσαμε. Βέβαια δεν έχουμε καμία επαφή τόσο καιρό με τον πρώην..

Έτσι βγήκα και εγώ με ένα άλλο παιδί.. ο οποίος είναι πάρα πολύ καλός. Μου αρέσει πολύ η παρέα του και ο χαρακτήρας του.. Αλλά εκείνος έχει αρχίσει να με ερωτεύεται. Και εγώ δεν νιώθω το ίδιο. Νομίζω ότι ακόμα είμαι κολλημένη με τον πρώην μου. Αλλά από την άλλη δεν θέλω να χάσω και αυτό το παιδί Γιατί περνάω όμορφα μαζί του.
Τι να κάνω;;;
Αρέσει στο μέλος tangerinedream

alisida

# 2 στις 13/3/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 3.983
Εξηγησε του οτι ακομα δεν εισαι ετοιμη για κατι σοβαρο.Απλα και ομορφα οπως το γραφεις εδω
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Andreass66 και σε ακόμα 4 μέλη.

Alezandra

# 3 στις 13/3/2019
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Απαντήσεις: 48
Δεν ειναι κακο να βγεις με καποιον,γιατι μας ρωτας.Κακο θα ειναι αν του δινεις ελπιδες για κατι παραπανω ,επειδη σε βλεπω οτι τον θελεις μονο φιλικα για παρεα.Να του το πεις να το ξερει .
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, tangerinedream και σε ακόμα 2 μέλη.

Helenaki4

# 4 στις 13/3/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 293

Ε δε βλέπω και κανένα πρόβλημα ...

Άσε το παλληκαρι να πάει στην ευχή του Θεού και βρες ένα αλλο αγορι που να σε στέλνει στο φεγγάρι ...

Η ζωή ειναι μικρή για να την περνάς ξενέρωτα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nikol_06

Help!

Λοιπόν. Χώρισα πρόσφατα. Ήμασταν πάρα πολύ καιρό μαζί.. Και δεν είναι η πρώτη φορά που χωρίσαμε. Βέβαια δεν έχουμε καμία επαφή τόσο καιρό με τον πρώην..

Έτσι βγήκα και εγώ με ένα άλλο παιδί.. ο οποίος είναι πάρα πολύ καλός. Μου αρέσει πολύ η παρέα του και ο χαρακτήρας του.. Αλλά εκείνος έχει αρχίσει να με ερωτεύεται. Και εγώ δεν νιώθω το ίδιο. Νομίζω ότι ακόμα είμαι κολλημένη με τον πρώην μου. Αλλά από την άλλη δεν θέλω να χάσω και αυτό το παιδί Γιατί περνάω όμορφα μαζί του.
Τι να κάνω;;;

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Persefoni__ και σε ακόμα 6 μέλη.

ZHLIASOY

# 5 στις 13/3/2019
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.615
Βαλε την ζυγαρια κ ζυγισε που γερνει..εκει που περνας καλα η εκει που χωριζεις καθε λιγο..εσυ λες?
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Nikola-s και σε ακόμα 3 μέλη.

archagellos

# 6 στις 13/3/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.967

Αγαπητη ,

γι αυτο λεμε οτι οταν χωρισουμε καλο θα ειναι να μενουμε καποιο διαστημα μονοι και μετα να προχωραμε .
Εσυ για να υπερκερασεις τον πρωην ,να τρεψεις τον εγωισμο σου αρχισες να βγαινεις με καποιον τον οποιον τον χρησιμοποιεις ...
Δεν θα ηθελες να σου συμβει το ιδιο .
Τον πιανεις του εξηγεις τι συμβαινει και τον αφηνεις μονο του να βρει μια κοπελα η οποια θα σκεφτεται εκεινον και οχι καποιον αλλον ...
Εσυ ...κατσε να ξεκαθαρισεις με τον εαυτο σου και μετα προχωρα .
Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη galactica, COSTAS42 και σε ακόμα 10 μέλη.

robert_nte_niro

# 7 στις 13/3/2019
author
Ανδρας / 31 / Σε διάσταση
Βουλγαρία
Απαντήσεις: 7

ειναι καλο παιδι εχει καλο χαρακτηρα γελαμε ...και καληνυχτα! 

και αλλος στο friendzone!join the club αδερφουλη θα του ελεγα εγω!αλλα τετοιες καρχιες ειστε!

καλο θα ηταν να του το ξεκαθαρισεις να μην εχει ελπιδες οχι να βγαινεις μαζι του 

να περνατε ωραια και να ελπιζει σε κατι αλλο αυτος!

Αρέσει στα μέλη Nikola-s, lollipop123

NYREAS

# 8 στις 13/3/2019
author
Ανδρας / 47 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Απαντήσεις: 1
Μην παιζεις με ανθρωπινες ψυχες... γιατι το πιθανοτερο ειναι να τα ξαναβρειτε με τον πρωην σου και να τον στειλεις αδιαβαστο... μαθετε να σεβεστε τον ανθρωπο που εχετε διπλα σας και να ξεκαθαριζετε απο την αρχη τη θεση σας.

επισης δεν μας ειπες αν εχετε  προχωρησει η απλα βγαινετε , για πες  μας?
Αρέσει στα μέλη galactica, Nikola-s και σε ακόμα 2 μέλη.

Isaac_Clarke

# 9 στις 13/3/2019
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 668

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nikol_06

Help!

Τι να κάνω;;;

Πες του την αληθεια. Αυτος μετα θα προσπαθησει να σε ξεκολλησει και στη συνεχεια θα φαει μια ωρα πικρα, ωστε να παρει ενα μαθημα ζωης.

Αρέσει στα μέλη lollipop123, Nikol_06 και σε ακόμα 1 μέλος.

Aggelo

# 10 στις 13/3/2019
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 6.694

Αφου εισαι κολλημενη με τον πρωην τοτε γιατι αποφασισες να κανεις νεα γνωριμια - σχεση κτλ.
Το αλλο παληκαρι τι σου φταιει να φορτωθει τα δικα σου προβληματα......και

γενικα να τον αφηνεις στο περιμενε...ο ανθρωπος εκανε σχεση μαζι σου γιατι εχει

καποιες προσδοκιες......οχι για να μεινει η σχεση στο γυψο μεχρι να σου φυγει η

καψουρα με τον πρωην.

Ας καθοσουνα μονη σου 2,3,13 χρονια μεχρι να ξεκολησεις και μετα πηγαινες παρακατω...

Με λιγα λογια εκει που ειχες ενα προβλημα τωρα εχεις δυο με δικη σου υπευθυνοτητα βεβαια...
Αντε και εις ανωτερα......

Αρέσει στα μέλη galactica, jane_do και σε ακόμα 4 μέλη.

Nuvolla

# 11 στις 13/3/2019
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ισπανία
Απαντήσεις: 881

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nikol_06

Help!

Τι να κάνω;;;

Δεν είναι απαραίτητο να είσαι ερωτευμένη ,κάθε φορά που θα είσαι με κάποιον .

Απαραίτητα είναι,

να μην υπόσχεσαι πράγματα που δε θα τηρήσεις,

να μη κάνεις την πάπια όταν είναι να δώσεις εξηγήσεις 

να μη μένεις μαζί του για να ''χορταίνεις'' μόνο  από  τον ερωτα του για σένα.

Αρέσει στα μέλη galactica, equinox_ και σε ακόμα 2 μέλη.

Nikol_06

# 12 στις 13/3/2019
author
Γυναίκα / 21 / Ελεύθερη
Ούτε εχω προχωρήσει ούτε τα έχω μαζί του.. Απλά έχουμε βγει μια δυο φορές. Τίποτα παραπάνω! Απλά αυτός φαίνεται ότι αρχίζει και κολλάει πολύ μαζί μου.. Εγώ περνάω όμορφα μαζί του αλλά ως εκεί.. Δεν μπορω να ξέρω αν αργοτερα θα εξελιχθεί σε κάτι παραπάνω..
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Nikol_06

# 13 στις 13/3/2019
author
Γυναίκα / 21 / Ελεύθερη

..

Ούτε Έχω προχωρήσει ούτε τα έχω μαζί του.. Απλά έχουμε βγει μια δυο φορές.. Αυτό μόνο. Απλά αυτός φαίνεται ότι αρχίζει και κολλάει πάρα πολύ μαζί μου.. Και σίγουρα έχει και κάποιες προσδοκίες από εμένα.. Εγώ περνάω όμορφα μαζί του αλλά ως εκεί.. Δεν ξέρω αν αργότερα θα εξελιχθεί όλο αυτό..

panagiotismp90

# 14 στις 13/3/2019
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 2.181

Γιατι χωρισατε με τον πρωην?

Andreass66

# 15 στις 14/3/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 623

Την εχεις δωσει τη απαντηση στον εαυτο σου. Μαλλον πρεπει να μεινεις λιγο μονη, εκτος αν φοβασαι να μεινεις μονη γιαυτο τα εριξες στον επομενο που βρηκες...τι σου φταιει το κακομοιρο το παιδακι να πληρωσει τις ανασφαλειες σου?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nikol_06

Help!Νομίζω ότι ακόμα είμαι κολλημένη με τον πρώην μου.

Αρέσει στα μέλη galactica, alisida
Μου αρέσει να τα λέω σταράτα !!!

agrotis53

# 16 στις 14/3/2019
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 53

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Nikol_06

..Ούτε Έχω προχωρήσει ούτε τα έχω μαζί του.. Απλά έχουμε βγει μια δυο φορές.. Αυτό μόνο. Απλά αυτός φαίνεται ότι αρχίζει και κολλάει πάρα πολύ μαζί μου.. Και σίγουρα έχει και κάποιες προσδοκίες από εμένα.. Εγώ περνάω όμορφα μαζί του αλλά ως εκεί.. Δεν ξέρω αν αργότερα θα εξελιχθεί όλο αυτό..

το προβλημά σου ποιο ειναι? ειναι λογικο να σε <φλερταρει> , απο την στιγμη που σου αρεσει η παρεα του , και σαν παρουσια, αστον να σε διεκδικησει,και αν τα καταφερει και σου κανει κλικ, προχωρας μαζι του, εσυ αποφασιζεις το αν και το πως θα προχωρησεις σε μια σχεση, με μονο κριτηριο το πως αισθανεσαι και  τι σου βγαζει ο αλλος, για ολους ισχυει αυτο,. τωρα οσο για τον πρωην σου, προσεχε, γιατι αν κολησεις σε τετοια μονοπατια, το μονο που θα κερδισεις ειναι ενα τιποτα και παρα πολυ χαμενο χρονο συναισθηματικα. και κατι τελευταιο, μην συγκρινεις ποτε κατι νεο με κατι παλιο, προχωρα με οτι σε κανει να νιωθεις ομορφα, και οσο γινεται σιγουρα...και παντα για σενα αποφασιζεις εσυ και μονο εσυ.

Αρέσει στο μέλος Nikol_06

lollipop123

# 17 στις 14/3/2019
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Χαλκιδικής / Μουδανιά
Απαντήσεις: 201

Αν είσαι καψούρα με τον πρώην, ΔΕΝ θα σου βγει με τον νυν

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Nikol_06
Ούτε εχω προχωρήσει ούτε τα έχω μαζί του.. Απλά έχουμε βγει μια δυο φορές. Τίποτα παραπάνω! Απλά αυτός φαίνεται ότι αρχίζει και κολλάει πολύ μαζί μου.. Εγώ περνάω όμορφα μαζί του αλλά ως εκεί.. Δεν μπορω να ξέρω αν αργοτερα θα εξελιχθεί σε κάτι παραπάνω..

Αρέσει στα μέλη galactica, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

pyrantoxos

# 18 στις 14/3/2019
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Κορινθίας / Αγιοι Θεόδωροι
Απαντήσεις: 14

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nikol_06

Help!

Τι να κάνω;;;

...το λιγοτερο  χαρακιρι

Αρέσει στα μέλη galactica, jane_do και σε ακόμα 2 μέλη.

Taxiidiotis

# 19 στις 14/3/2019
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απαντήσεις: 7

Θα ηθελες καποτε στο μελλον να εισαι στη θεση του τυπου με τον οποιο περνας καλα και δεν θελεις κατι παραπανω απο αυτον, αν και αυτος ειναι ερωτευμενος μαζι σου? Αν το συνεχισεις αυτο το παιχνιδακι σου ευχομαι ολοψυχα καποτε να βρεθεις.

Αρέσει στα μέλη Nikola-s, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 20 στις 14/3/2019
author
Ανδρας / 81 / Ελεύθερος
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 17.146

Ποσο μου αρεσει βρε Νικολ που...

Σκεφτεσαι και προβληματιζεσαι, για το οτι κολλαει ο καινουργιος...

Ειναι σαν να εχεις πεσει απο τα συννεφα, αν κρινω απο τον δραματικο τιτλο του θεματος...

Εσυ απλα βγηκες μαζι του να παιξετε καμια δηλωτη, ε?...

Πολυ φαν και το θεμα και ο προβληματισμος...

Αρέσει στα μέλη Andreass66, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε