Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ζηλεια;; η ανασφαλεια;;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Spagirl

# 1 στις 13/3/2019
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Λασιθίου / Αγιος Νικόλαος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Ζηλεια;; η ανασφαλεια;;

Καλησπέρα!! 

Μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε τη γνωμη σας σε κατι που με απασχολει αλλα και με θυμώνει ;;;Οταν ο σύζυγός σου, σε μια κοινωνικη εκδηλωση, κάποια στιγμη, εχει ξέχασει οτι καπου εκει εισαι και εσυ, μιλαει ξένοιαστα με ολους τους αλλους, και σε μια γυναικεια υπαρξει( γνωστη) πιανει επι δυο φορες, παραταμενα το χέρι της, αστειευοντας,Ειναι παρεξηγησιμο;; η εγω ειμαι υπερβολικη;;

ZHLIASOY

# 2 στις 13/3/2019
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 2.847
Η Ζηλεια ειναι ανασφαλεια!!Οποτε...
Αρέσει στα μέλη jane_do, agrotis53

Andreass66

# 3 στις 14/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εξαρταται ποσο καιρο εχει να πιασει το δικο σου χερι.Καλα πλακα κανεις? Να τον καθαρισεις...εννοειται

alisida

# 4 στις 14/3/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 5.447

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Andreass66

...Καλα πλακα κανεις? Να τον καθαρισεις...εννοειται

alisida

# 5 στις 14/3/2019
author

Αν η γυναικεια υπαρξη ειναι καποια γνωστη ( οικογ.φιλη,ή απλα φιλη του συζυγου)

Εξαρταται απο το τι συζητουσαν εκεινη την ωρα ,αν πχ ηταν κατι σοβαρο και εκεινος ηθελε να την κανει να τον ακουσει με προσοχη.Μη βιαστεις να βγαλεις συμπερασματα αλλα εχε και τα ματια σου ανοιχτα .
Αρέσει στα μέλη mrsopi, COSTAS42 και σε ακόμα 1 μέλος.

Spagirl

# 6 στις 14/3/2019
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Λασιθίου / Αγιος Νικόλαος
Απαντήσεις: 2
Μπορει ομως να θιγεται απλα κι ο εγωισμος!!!

equinox_

# 7 στις 14/3/2019
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 999
η έλλειψη ενδιαφέροντος απο τον σύζυγο, θεωρείται ζήλια της σύζυγο;
όταν πας μαζί κάπου, ναι είναι παρεξηγήσιμο, όταν δεν σου δίνει σημασία και το κέντρο της προσοχής του, το έχει άλλος. Το ίδιο θα μπορούσε να συμβει και προς έναν άντρα, αφηνοντας σε και συζητοντας οτιδήποτε, ξεχνώντας πως κάπου εκεί είσαι και εσύ
Μου έχει συμβει, θυμώνω και εγώ και του δίνω να καταλάβει αμέσως - σε τελείως άγνωστο για εσενα περιβάλλον, θα έπρεπε να φροντίσει να αισθανθείς άνετα πρωτη εσύ, ακουμπώντας το δικό σου χέρι και όχι της άλλης

Αρέσει στα μέλη Enikos, ghost86 και σε ακόμα 3 μέλη.

Helenaki4

# 8 στις 14/3/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 798

Αγαπητή θεματοθετρια , έτσι οπως το θέτετε , προφανώς και ειναι άκομψο , αλλα δεν παύει να ειναι ένα μεμονωμένο γεγονός . Θα θέλατε να μας δώσετε λίγα ακόμα στοιχεία ? Ποσα χρόνια είστε μαζί , πώς σας συμπεριφέρεται γενικότερα , έχει δώσει ξανά ανάλογα δικαιώματα ? Εσείς απ? την άλλη καταθέτετε το δικό σας μερίδιο στη σχέση ? 

Διότι αλλο θα πει γνώμη , κι αλλο «ρίχνω την ταρό» ...
Αρέσει στα μέλη alisida, archagellos

agrotis53

# 9 στις 14/3/2019
author
Ανδρας / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 1.384

μπορει ο θυμος σου(πιθανων δικαιολογημενος απο την μαλλον για ωρες φανταζομαι εγκαταλειψη ) να το κανει παρεξηγησιμο. παντως η ζηλεια ειναι ανασφαλεια, και η ανασφαλεια εχει πολυ βαθος σε ενα γαμο για να δημιουργηθει, εσυ ξερεις καλυτερα αν εχει λογους να υπαρχη...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, ZHLIASOY και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 10 στις 14/3/2019
author

Συμφωνω μεχρι ενα σημειο.

Οταν βγαινετε με αγνωστη σ εσενα παρεα,οφειλει να σε συστησει για να νοιωσεις ανετα.

Ομως δεν ειστε υποχρεωμενοι ολη τη βραδια να μη μιλατε παρα μονο μεταξυ σας.

Γι αυτο αλλωστε βγαινετε με παρεα,αλλιως βγειτε μονοι σας.

Αν ολη τη βραδια την περνατε παρακολουθωντας τις κινησεις και το βλεμμα του/της συντροφου,αυτο σημαινει ελειψη εμπιστοσυνης τοσο στον/στην συντροφο ,οσο και στα ατομα της παρεας.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από equinox_
η έλλειψη ενδιαφέροντος απο τον σύζυγο, θεωρείται ζήλια της σύζυγο;
όταν πας μαζί κάπου, ναι είναι παρεξηγήσιμο, όταν δεν σου δίνει σημασία και το κέντρο της προσοχής του, το έχει άλλος. Το ίδιο θα μπορούσε να συμβει και προς έναν άντρα, αφηνοντας σε και συζητοντας οτιδήποτε, ξεχνώντας πως κάπου εκεί είσαι και εσύ
Μου έχει συμβει, θυμώνω και εγώ και του δίνω να καταλάβει αμέσως - σε τελείως άγνωστο για εσενα περιβάλλον, θα έπρεπε να φροντίσει να αισθανθείς άνετα πρωτη εσύ, ακουμπώντας το δικό σου χέρι και όχι της άλλης

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

equinox_

# 11 στις 14/3/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από alisida

Συμφωνω μεχρι ενα σημειο.

Οταν βγαινετε με αγνωστη σ εσενα παρεα,οφειλει να σε συστησει για να νοιωσεις ανετα.

Ομως δεν ειστε υποχρεωμενοι ολη τη βραδια να μη μιλατε παρα μονο μεταξυ σας.

Γι αυτο αλλωστε βγαινετε με παρεα,αλλιως βγειτε μονοι σας.

Αν ολη τη βραδια την περνατε παρακολουθωντας τις κινησεις και το βλεμμα του/της συντροφου,αυτο σημαινει ελειψη εμπιστοσυνης τοσο στον/στην συντροφο ,οσο και στα ατομα της παρεας.

δεν θυμάμαι να είπα κάτι τέτοιο, αλλά να φροντίσει να αισθανθεί πρωτη η γυναίκα του άνετα, αλλιώς ας πάει μόνος του, τι την σέρνει μαζί του - για να βλέπει μόνο και να του είναι ευχαριστημένη κιόλας πως φλερτάρει με άλλες ή τα μάτια του δεν πάνε αλλού - παράδειγμα - να δει αν είναι καλά η γυναίκα του και οχι να ξεχνάει η ύπαρξη της.. εξαιτίας κάποιας Αλλλις

Αρέσει στα μέλη jane_do, alisida

alisida

# 12 στις 14/3/2019
author

Δεν γραφει οτι η παρεα της ηταν αγνωστη...(Ουτε πως ολη τη βραδια δεν της εδωσε καθολου σημασια ,,,λειπουν λεπτομερειες ...)Αλλα και αγνωστη να ηταν,δε θεωρω οτι ολη τη βραδυα θα πρεπει να ασχολειται μαζι της ...Τοτε ποιο το νοημα να βγουν με παρεα,ας εβγαιναν μονοι τους ...
Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

alisida

# 13 στις 14/3/2019
author

#11οχι να ξεχνάει η ύπαρξη της..

Κοιτα,αν του ελεγα βγαινω reunion 25ετιαςκαι επεμενε να ερθει μαζι μου,θα τον ενημερωνα να ειναι προετοιμασμενος οτι θα ξεχασω την υπαρξη του απο τη συγκινηση που θα εχω...Το ιδιο φανταζομαι θα παθαινε κι εκεινος

equinox_

# 14 στις 14/3/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από alisida

Κοιτα,αν του ελεγα βγαινω reunion 25ετιαςκαι επεμενε να ερθει μαζι μου,θα τον ενημερωνα να ειναι προετοιμασμενος οτι θα ξεχασω την υπαρξη του απο τη συγκινηση που θα εχω...Το ιδιο φανταζομαι θα παθαινε κι εκεινος

μα το γραφει ρε συ - ''εχει ξέχασει οτι καπου εκει εισαι και εσυ'' - δεν το'βγαλα απο το μυαλο μου

Αρέσει στο μέλος jane_do

equinox_

# 15 στις 14/3/2019
author
να σου πω μια ιστορια...με παρακαλουσε να παμε μαζι και οταν πηγαμε, με το που μπικαμε με παρατισε σε μια γωνια, χωρις να φροντισει αυτα που ειπα στο πρωτο μου ποστ, σε τελιως αγνωστους για εμενα ανθρωπους και πιγε να τους χερετισει και να μιλαει,να μιλαει ατελειωτα με καποιους και εγω, να τον περιμενω ορθια, με ειχε ξεχασει τελειως και η αγανακτιση μου ολο και φουντονε, επισης και η απογοητευση που πηγα, γιατι δεν ηθελα, ο θυμος κ.λπ.. Πηγα διπλα του μετα απο λιγο και του το ειπα, το ακουσαν και οι διπλα... λιγοι αντρες εχουν αυτο - να ειναι τσενλεμαν και να φροντισουν για τη συντροφο τους να αισθανθει ανετα και μετα να πανε στους αλλους
γραφω αυτο και ακομα αναστατωνομαι, γιατι πιστεψε με - δεν ειναι ο,τι ωραιο εχω νιωσει
Αρέσει στα μέλη jane_do, COSTAS42 και σε ακόμα 1 μέλος.

pyrantoxos

# 16 στις 14/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Andreass66
Εξαρταται ποσο καιρο εχει να πιασει το δικο σου χερι.Καλα πλακα κανεις? Να τον καθαρισεις...εννοειται

pyrantoxos

# 17 στις 14/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Spagirl

Ζηλεια;; η ανασφαλεια;;

Καλησπέρα!! 

Μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε τη γνωμη σας σε κατι που με απασχολει αλλα και με θυμώνει ;;;Οταν ο σύζυγός σου, σε μια κοινωνικη εκδηλωση, κάποια στιγμη, εχει ξέχασει οτι καπου εκει εισαι και εσυ, μιλαει ξένοιαστα με ολους τους αλλους, και σε μια γυναικεια υπαρξει( γνωστη) πιανει επι δυο φορες, παραταμενα το χέρι της, αστειευοντας,Ειναι παρεξηγησιμο;; η εγω ειμαι υπερβολικη;;

ειναι πιο ωραια  αυτη απο σενα?

alisida

# 18 στις 14/3/2019
author

Ναι,οκ,το γραφει,το πηρα αλλιως οτι "ξεχναει" πως τον βλεπει οτι πιανει το χερι της αλλης.

Τωρα για το δικο σου θεμα π γραφεις,απο την πλευρα σου εχεις καποιο δικιο.

Επιμενω ομως οτι εξαρταται απο το μερος κ απο την παρεα.

Συνηθως βρισκω καποιο ατομο να μιλησω και δε μ ενοχλει αν ο συνοδος μου μιλαει συνεχεια με τους φιλους του ,αν προκειται για ατομα που εχει καιρονα δει κι εχουν πολλα να πουν.

Ή στη χειροτερη,αν βαριεμαι,θα προσπαθησω να παρακολουθησω κι εγω τη συζητηση και αν μπορεσω θα παρω μερος .

Σε καθε περιπτωση ,νομιζω οτι ειμαστε σε θεση να γνωριζουμε αν η σχεση μαςμαςας εχει "γραμμενους" ή οχι.

Αν δηλ αισθανομαι γενικως παραμελημενη ( οπως ειπωθηκε πριν αν δεν πιανει το δικο μου χερι),εχω τοσα αλλα να μ ενοχλουν δε θα κολησω σε αυτο π λες,ειναι το τελευταιο ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από equinox_

μα το γραφει ρε συ - ''εχει ξέχασει οτι καπου εκει εισαι και εσυ'' - δεν το'βγαλα απο το μυαλο μου

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

panagiotismp90

# 19 στις 14/3/2019
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.308

ναι ειναι παρεξηγισιμο, με φβ ασχολειται?

Andreass66

# 20 στις 15/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μη μου πεις να ερθω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από alisida

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε