Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ζηλεια;; η ανασφαλεια;;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

equinox_

# 21 στις 15/3/2019
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 890
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από alisida

Ναι,οκ,το γραφει,το πηρα αλλιως οτι "ξεχναει" πως τον βλεπει οτι πιανει το χερι της αλλης.

Τωρα για το δικο σου θεμα π γραφεις,απο την πλευρα σου εχεις καποιο δικιο.

Επιμενω ομως οτι εξαρταται απο το μερος κ απο την παρεα.

Συνηθως βρισκω καποιο ατομο να μιλησω και δε μ ενοχλει αν ο συνοδος μου μιλαει συνεχεια με τους φιλους του ,αν προκειται για ατομα που εχει καιρονα δει κι εχουν πολλα να πουν.

Ή στη χειροτερη,αν βαριεμαι,θα προσπαθησω να παρακολουθησω κι εγω τη συζητηση και αν μπορεσω θα παρω μερος .

Σε καθε περιπτωση ,νομιζω οτι ειμαστε σε θεση να γνωριζουμε αν η σχεση μαςμαςας εχει "γραμμενους" ή οχι.

Αν δηλ αισθανομαι γενικως παραμελημενη ( οπως ειπωθηκε πριν αν δεν πιανει το δικο μου χερι),εχω τοσα αλλα να μ ενοχλουν δε θα κολησω σε αυτο π λες,ειναι το τελευταιο ..

δεν είναι μόνο ότι πιάνει το χέρι της...

είναι αντιαισθητικό, όπως λέει μια ψυχή εδώ -

να πάει μαζί της, να είναι μαζί - παντρεμένοι, να την αφήνει σαν γλάστρα ή σαν βαλίτσα και να στρέφει όλο του το ενδιαφέρον αλλού και να φορτώνετε τη γυναίκα (κάποιοι) με ζήλιες, ανασφάλειες ή κόμπλεξ, δεν είναι ο,τι πρέπει.

γιατί κ' εμένα μου τα φόρτωσαν, μα δεν έχει καμία σχέση με όλα αυτά

άλλος φταίει και άλλο!

είμαι σίγουρη πως κ' εσύ ένιωσες αυτό το αίσθημα και τα λοιπά συναισθήματα,
υπο άλλες συνθήκες βέβαια, αλλά είναι το ίδιο, όπως σ' αυτή εδώ την περίπτωση

Αρέσει στα μέλη jane_do, COSTAS42 και σε ακόμα 1 μέλος.

ZHLIASOY

# 22 στις 15/3/2019
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.787
Αυτος που εχει ανασφαλειες κ κατεπεκταση ζηλευει σε μια σχεση, βλεπει παντου δρακους κ στο μυαλο τπυ κ στα ματια του μεγενθυνει καταστασεις που δεν υφιστανται. Υπογραφη Ζηλεια.
Αρέσει στο μέλος lollipop123

Andreass66

# 23 στις 15/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δηλαδή Ζηλεια έβγαλες δικό σου απόφθεγμα και το υπογράφεις;

equinox_

# 24 στις 15/3/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από ZHLIASOY
Αυτος που εχει ανασφαλειες κ κατεπεκταση ζηλευει σε μια σχεση, βλεπει παντου δρακους κ στο μυαλο τπυ κ στα ματια του μεγενθυνει καταστασεις που δεν υφιστανται. Υπογραφη Ζηλεια.

πιες το ''άγιο'' νεράκι σου, καλή μου - μιλώντας για ανασφάλειες άλλων και βάζοντας συνέχεια τις υπογραφές σου... (αυτό και αν δεν είναι ανασφάλεια)

Αρέσει στο μέλος Enikos

jane_do

# 25 στις 15/3/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.957

Αυτό δείχνει και έλλειψη σεβασμού απέναντι σε εσένα...έχεις απόλυτο δίκιο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από equinox_
να σου πω μια ιστορια...με παρακαλουσε να παμε μαζι και οταν πηγαμε, με το που μπικαμε με παρατισε σε μια γωνια, χωρις να φροντισει αυτα που ειπα στο πρωτο μου ποστ, σε τελιως αγνωστους για εμενα ανθρωπους και πιγε να τους χερετισει και να μιλαει,να μιλαει ατελειωτα με καποιους και εγω, να τον περιμενω ορθια, με ειχε ξεχασει τελειως και η αγανακτιση μου ολο και φουντονε, επισης και η απογοητευση που πηγα, γιατι δεν ηθελα, ο θυμος κ.λπ.. Πηγα διπλα του μετα απο λιγο και του το ειπα, το ακουσαν και οι διπλα... λιγοι αντρες εχουν αυτο - να ειναι τσενλεμαν και να φροντισουν για τη συντροφο τους να αισθανθει ανετα και μετα να πανε στους αλλους
γραφω αυτο και ακομα αναστατωνομαι, γιατι πιστεψε με - δεν ειναι ο,τι ωραιο εχω νιωσει

Αρέσει στα μέλη tzoulia59, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

elenal12

# 26 στις 15/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλησπέρα θεματοθετρια. 

Θα έπρεπε να είναι αυτονόητο, ενώ απο οτι βλέπω δεν είναι,,

Οτι οταν παρεβρισκεσαι σε ενα κοινωνικό happening ή εκδήλωση ή δεξίωση ή έστω σε κοινή παρέα..

Όμορφο, κομψό και σωστό,, είναι να έχεις τη σύντροφό σου, διπλα σου ... 

Ακόμα πιο κομψο και σωστό είναι, να μην αγγίζεις ουδεμία γυναίκα,, ειδικά μπροστά στα μάτια της συντρόφου σου.

Αυτό εκδηλώνει οτι δε σέβεται τη γυναίκα που τον συνοδεύει κι ότι δεν υπολογίζει τα συναισθήματα της. 

Η ανασφάλεια ή η ζήλια είναι άσχετη. Αμα βλέπεις ότι ο σύντροφο σου, φλερτάρει και αγγίζει απροκάλυπτα μια άλλη γυναίκα...

Αυτό είναι γεγονός...

Καθως συμβαίνει στην πραγματικότητα κι όχι στην φαντασία σου.

Το θέμα είναι όμως,, οτι η αδιαφορία του φίλου σου, θα έχει αρχίσει πιο πριν απο αυτό το συμβάν...

Αν έχετε χάσει την επικοινωνία μεταξύ σας ή αν έχετε αραιώσει το σεξ.. 

..τότε δεν πρόκειται περί ανασφάλειας,, παρα για κρίση της σχέσης σας.

Συνεπως εκεί θα πρέπει να εστιάσεις και να προσπαθησεις να το διορθώσεις, αν μπορεί και θα ήθελες να διορθωθεί.. 

lollipop123

# 27 στις 15/3/2019
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 345
#26 Συμφωνώ απόλυτα !!!. ( Το κείμενο μπλα μπλα μπλα ... )

gunriider7

# 28 στις 15/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλησπέρα σας!

Η ζηλεια ειναι ανασφαλεια!!!Παρτε το χαμπαρι...Ανασφαλεια!!!

ZHLIASOY

# 29 στις 15/3/2019
author
Αλλη χώρα

Και νομο βγαζω αν θες!!!

Θες???

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Andreass66
Δηλαδή Ζηλεια έβγαλες δικό σου απόφθεγμα και το υπογράφεις;

Αρέσει στο μέλος alisida

ZHLIASOY

# 30 στις 15/3/2019
author
Αλλη χώρα

Ουδεμια ανασφαλεια εχω κ νομιζω φαινεται!!!

Οσο για αγιο νερακι εχω μπολικο αγιασμο απο των φωτων!! Για να σε ενοχλουν αυτα που υπογραφω περι ζηλειας μαλλον  τα εχεις εντονα!!!

• Ξερεις η ζηλεια ειναι αρρωστεια...προσεχετην.!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από equinox_

πιες το ''άγιο'' νεράκι σου, καλή μου - μιλώντας για ανασφάλειες άλλων και βάζοντας συνέχεια τις υπογραφές σου... (αυτό και αν δεν είναι ανασφάλεια)

Αρέσει στο μέλος Heptamer

equinox_

# 31 στις 16/3/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από ZHLIASOY

Ουδεμια ανασφαλεια εχω κ νομιζω φαινεται!!!

Οσο για αγιο νερακι εχω μπολικο αγιασμο απο των φωτων!! Για να σε ενοχλουν αυτα που υπογραφω περι ζηλειας μαλλον  τα εχεις εντονα!!!

• Ξερεις η ζηλεια ειναι αρρωστεια...προσεχετην.!!

το πρώτο μου ποστ - πριν 5 μισή χρόνια και που σαφώς δεν εχεις ιδέα τι εχω περάσει - το εγραψα σε αυτό εδώ το φόρουμ και αφορουσε την αρρωστημένη ζήλια. Η ίδια ήμουν στη θεση σου, όπως έγραψες και εσύ πρόσφατα, οπότε καταλαβαίνω πώς νιώθεις και λυπάμαι που το εχεις ζήσει ή ζεις, ίσως ακόμα.

Μα όλα, ειδικά όταν λείπει πραγματικό ενδιαφέρον απο τον εκάστοτε σύντροφο, ενώ είναι μαζί σου, αλλά ελεύθερα διοχετεύεται χωρίς όριο για κάποιον άλλον μπροστά στα μάτια σου, δεν μπορεί να χαρακτηριστεί πάντα ως ζήλια ή ανασφάλεια, γιατί καμιά φορά είναι θυμός ή αγανάκτηση απο την συμπεριφορά αυτη, απο το μη σεβασμό, όπως πολύ σωστά συμπλήρωσε η Τζειν.

Δλδ. και να το πεις ζήλια - σε αυτή την περίπτωση,(που για εμένα δεν είναι, αλλά τεσπα),

είναι δικαιολογημένη... η συμπεριφορά του συντρόφου απο μόνη της δημιουργεί αρνητισμός - αφιερώνει πιο πολύ χρόνο σε άλλη, παρά στη γυναίκα του, και γιατί - ''να το φορτωθεί'' η γυναίκα, συν την ευθινη για αυτό;;;

ο,τι και αν νιώθει, δεν είναι κατακριτέο, ούτε κάτι άρρωστο.. ούτε είναι κακός άνθρωπος, αν θυμώνει με αυτά που βλέπει... αλλά πραγματικά θα αρρωστήσει, αν δεν συζητήσει με τον άντρα της αυτό που την ενόχλησε, σιωπά και το ''έργο'' επαναλαμβάνεται.

Αρέσει στα μέλη jane_do, COSTAS42 και σε ακόμα 1 μέλος.

Isaac_Clarke

# 32 στις 16/3/2019
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 671

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Spagirl

Ζηλεια;; η ανασφαλεια;;

Καλησπέρα!! 

Μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε τη γνωμη σας σε κατι που με απασχολει αλλα και με θυμώνει ;;;Οταν ο σύζυγός σου, σε μια κοινωνικη εκδηλωση, κάποια στιγμη, εχει ξέχασει οτι καπου εκει εισαι και εσυ, μιλαει ξένοιαστα με ολους τους αλλους, και σε μια γυναικεια υπαρξει( γνωστη) πιανει επι δυο φορες, παραταμενα το χέρι της, αστειευοντας,Ειναι παρεξηγησιμο;; η εγω ειμαι υπερβολικη;;

Οποιος πιανει χερακι, θελει σεξακι.

Αρέσει στο μέλος tzoulia59

ZHLIASOY

# 33 στις 16/3/2019
author
Αλλη χώρα

Το προβλημα εαν την παραμελει η αδιαφορει για το ατομο της σε μια παρεα η εκδηλωση που πανε μαζι κ μιλαει κ αφιερωνει χρονο σε αλλες ...δεν ξεκιναει απο την εξοδο αλλα απο την εισοδο του σπιτιου τους. Που σημαινει εχει θεματα σαν ζευγαρι . Να ζηλεψω γιατι μιλαει με καποια η γελασε μαζι της η της επιασε το χερι  ειναι θεμα ανασφαλειας κ μονο...κομπλεξ κατωτεροτητας .

Κ πιστεψεμε εγω δεν εχω ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από equinox_

το πρώτο μου ποστ - πριν 5 μισή χρόνια και που σαφώς δεν εχεις ιδέα τι εχω περάσει - το εγραψα σε αυτό εδώ το φόρουμ και αφορουσε την αρρωστημένη ζήλια. Η ίδια ήμουν στη θεση σου, όπως έγραψες και εσύ πρόσφατα, οπότε καταλαβαίνω πώς νιώθεις και λυπάμαι που το εχεις ζήσει ή ζεις, ίσως ακόμα.

Μα όλα, ειδικά όταν λείπει πραγματικό ενδιαφέρον απο τον εκάστοτε σύντροφο, ενώ είναι μαζί σου, αλλά ελεύθερα διοχετεύεται χωρίς όριο για κάποιον άλλον μπροστά στα μάτια σου, δεν μπορεί να χαρακτηριστεί πάντα ως ζήλια ή ανασφάλεια, γιατί καμιά φορά είναι θυμός ή αγανάκτηση απο την συμπεριφορά αυτη, απο το μη σεβασμό, όπως πολύ σωστά συμπλήρωσε η Τζειν.

Δλδ. και να το πεις ζήλια - σε αυτή την περίπτωση,(που για εμένα δεν είναι, αλλά τεσπα),

είναι δικαιολογημένη... η συμπεριφορά του συντρόφου απο μόνη της δημιουργεί αρνητισμός - αφιερώνει πιο πολύ χρόνο σε άλλη, παρά στη γυναίκα του, και γιατί - ''να το φορτωθεί'' η γυναίκα, συν την ευθινη για αυτό;;;

ο,τι και αν νιώθει, δεν είναι κατακριτέο, ούτε κάτι άρρωστο.. ούτε είναι κακός άνθρωπος, αν θυμώνει με αυτά που βλέπει... αλλά πραγματικά θα αρρωστήσει, αν δεν συζητήσει με τον άντρα της αυτό που την ενόχλησε, σιωπά και το ''έργο'' επαναλαμβάνεται.

ZHLIASOY

# 34 στις 16/3/2019
author
Αλλη χώρα

Το προβλημα εαν την παραμελει η αδιαφορει για το ατομο της σε μια παρεα η εκδηλωση που πανε μαζι κ μιλαει κ αφιερωνει χρονο σε αλλες ...δεν ξεκιναει απο την εξοδο αλλα απο την εισοδο του σπιτιου τους. Που σημαινει εχει θεματα σαν ζευγαρι . Να ζηλεψω γιατι μιλαει με καποια η γελασε μαζι της η της επιασε το χερι  ειναι θεμα ανασφαλειας κ μονο...κομπλεξ κατωτεροτητας .

Κ πιστεψεμε εγω δεν εχω ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από equinox_

Gerontokoros

# 35 στις 16/3/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 35

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Spagirl

Ειναι παρεξηγησιμο;; η εγω ειμαι υπερβολικη;;

Απλά πρόσεχε όταν περνάς από πόρτες. 

Και χαμηλοτάβανα σπίτια να αποφεύγεις.

Κι όλα θα πάνε καλά.

Αρέσει στο μέλος tzoulia59

alisida

# 36 στις 16/3/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 4.893

Εσυ μη βαζεις λογια..

Με τετοια μυαλα εμεινες γεροντοκορος 

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Gerontokoros

Απλά πρόσεχε όταν περνάς από πόρτες. 

Και χαμηλοτάβανα σπίτια να αποφεύγεις.

Κι όλα θα πάνε καλά.

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, lollipop123

sAvArA

# 37 στις 16/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παρατεταμενο πιασιμο χεριου;;

Εννοειται πως χωριζεις...Θελει κι "αλλα"...Το σωμα μ α ρ τ υ ρ α πολλα!!!Αφησε Τον να τα βρει..Προχωρας ..Μην βαλτωνεις!!!

ghost86

# 38 στις 16/3/2019
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 68

Δεν είσαι υπερβολική , δίκιο εχεις. Ο άντρας ο σωστός κανεις τη γυναίκα να νιώθει μοναδική, όπως κι η γυναίκα επίσης. Αλλα δε ξέρουν όλοι να συμπεριφέρονται. Βέβαια, δε νομίζω ότι ήρθε και το τέλος του κόσμου απο μια τέτοια σκηνή, παίζει να εχει έρθει μια κρίση μεταξύ σας και γι αυτό αυτή η συμπεριφορά. Προσπάθησε να δεις τι εχει αλλάξει στη σχέση σας. 

Αρέσει στα μέλη jane_do, COSTAS42

lollipop123

# 39 στις 16/3/2019
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 345

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από alisida

Εσυ μη βαζεις λογια..

Με τετοια μυαλα εμεινες γεροντοκορος 

Sourya

# 40 στις 16/3/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 3.294

Οχι βεβαια, ειναι εκδηλωτικος χαρακτηρας σαν κι εμενα. Κι εγω το κανω σαν την Μενεγακι που σκουνταει

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Isaac_Clarke

Οποιος πιανει χερακι, θελει σεξακι.

Αρέσει στα μέλη alisida, 26-29-31
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε