Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

μπερδεμα σχετικα με βιογραφικο και σεμιναρια

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

nikoletappapa

# 1 στις 14/3/2019
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Παλαιά Φώκαια
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 84
'Aρεσαν+: 0%

Γεια σας! Θα ηθελα να ρωτησω οποιον γνωριζει απο αυτα. Αν κανει καποιος σεμιναρια στον τομεα της ψυχολογιας πχ σεμιναριο αυτοβελτιωσης, παιδικο ιχνογραφημα κλπ και θελει να τα χρησιμοποιεισει για το βιογραφικο του, θα μετρησει αρνητικα που ειναι πολυ διαφορετικα τα θεματα τους; Γιατι μου ειπε ενας γνωστος οτι αν δεν κανεις σε κατι συγκεκριμενο και κανες μια το ενα σεμιναριο μια το αλλο, οτι φαινεσα οτι προσπαθεις να δειξεις οτι εχεις γνωσεις και αυτα ενω στην ουσια δεν εχεις σε σχεση εμ το να κανεις σεμιναρια γυρω απο ενα συγκεκριμενο θεμα. Γνωριζει κανεις γι αυτο το θεμα; Ισχυει αυτο; Αν δει καποιος ενα βιογραφικο με διαφορα σεμιναρια, θα μετρησει αρνητικα αντι θετικα; Πρεπει κανεις να κανει σεμιναρια σε ενα τομεα, ωστε να μην φαινεται επιφανιακος και οτι βρεξει ας κατεβασει; Θελω να κανω μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγη και αγχωθηκα πολυ με αυτο γιατι ψαχνομαι πολυ με σεμιναρια κυριως ψυχολογιας γιατι με ενδιαφερουν και γιατι θελω να εμπλουτισω το βιογραφικο μου για να χω περισσοτερες πιθανοτητες να με παρουν. Πρεπει να αφαιρεσω καποια απο αυτα και να αφορουν μονο ενα θεμα; πχ οτι εχει να κανει με τα παιδια; Σας ευχαριστω για το χρονο σας

Sivilla_I

# 2 στις 14/3/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Τα σεμινάρια- δίνουν δε δίνουν πιστοποίηση-

πρέπει να γράφονται πάντα προς το τέλος του βιογραφικού

μετά τους τίτλους σπουδών και την προϋπηρεσία

και πριν τα έξτρα που ίσως κάποιος θέλει να βάλει ως δεξιότητες-γούστα-lifestyle κλπ

Αρχικά, οι σπουδές σου με τι σχετίζονται?

Γιατι αυτά που αναφέρεις είναι μια χαρά ως αντικείμενο, αν είσαι παιδαγωγός,

ψυχολόγος

ή με σπουδές ανθρωπιστικών επιστημών εν γένει.

Φυσικά θα ταίριαζαν και με πολλούς άλλους τομείς συμπληρωματικά

αλλά το βασικό είναι: τι έχεις σπουδάσει εσυ, για να δούμε πόσο ασχετοσχετικά είναι

(η ειδική αγωγή είναι πολύ συναφής πάντως με τα σεμινάρια που αναφέρεις)

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από nikoletappapa

Γεια σας! Θα ηθελα να ρωτησω οποιον γνωριζει απο αυτα. Αν κανει καποιος σεμιναρια στον τομεα της ψυχολογιας πχ σεμιναριο αυτοβελτιωσης, παιδικο ιχνογραφημα κλπ και θελει να τα χρησιμοποιεισει για το βιογραφικο του, θα μετρησει αρνητικα που ειναι πολυ διαφορετικα τα θεματα τους; Γιατι μου ειπε ενας γνωστος οτι αν δεν κανεις σε κατι συγκεκριμενο και κανες μια το ενα σεμιναριο μια το αλλο, οτι φαινεσα οτι προσπαθεις να δειξεις οτι εχεις γνωσεις και αυτα ενω στην ουσια δεν εχεις σε σχεση εμ το να κανεις σεμιναρια γυρω απο ενα συγκεκριμενο θεμα. Γνωριζει κανεις γι αυτο το θεμα; Ισχυει αυτο; Αν δει καποιος ενα βιογραφικο με διαφορα σεμιναρια, θα μετρησει αρνητικα αντι θετικα; Πρεπει κανεις να κανει σεμιναρια σε ενα τομεα, ωστε να μην φαινεται επιφανιακος και οτι βρεξει ας κατεβασει; Θελω να κανω μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγη και αγχωθηκα πολυ με αυτο γιατι ψαχνομαι πολυ με σεμιναρια κυριως ψυχολογιας γιατι με ενδιαφερουν και γιατι θελω να εμπλουτισω το βιογραφικο μου για να χω περισσοτερες πιθανοτητες να με παρουν. Πρεπει να αφαιρεσω καποια απο αυτα και να αφορουν μονο ενα θεμα; πχ οτι εχει να κανει με τα παιδια; Σας ευχαριστω για το χρονο σας

Αρέσει στο μέλος archagellos

froufrou2017

# 3 στις 14/3/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 192
Ο'τι ξέρει κανείς καλό είναι, πρόσθεσέ τα στο βιογραφικο σου, δε χάνεις τίποτα!! Πάντως να ξέρεις ότι στην Ελλάδα με την αξιοκρατία σε επίπεδα υπό του μηδενός οι γνώσεις έρχονται δεύτερες, το πρώτο που μετράει είναι το μέσο, ποιός σε στέλνει!! Και δε μιλάμε μόνο για το δημόσιο αλλά και για τον ιδιωτικό τομέα!! Πάντα έτσι ήταν δηλαδή απλά τώρα έχει παραγίνει!! Μιλάω βέβαια για καλές δουλειές γιατί απ' αυτες που είναι της κακιάς ώρας έχει γεμίσει ο τόπος!!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι
Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

alisida

# 4 στις 14/3/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 5.815
Το βιογραφικο δεν πρεπει να ξεπερνα τη 1- 1.5 σελιδα γτι μετα γινεται κουραστικο..Μπορεις να γραψεις πχ : πιστοποιησεις παρακολουθησης 10 στο συνολο ,παιδαγωγικων θεματων .Και θα αναλυσεις στη συνεντευξη...Η ουσια ειναι πως οσους τιτλους και να γραψεις,αν δεν σχετιζονται με τη συγκεκριμενη θεση ,το πιο πιθανο να μη ληφθουν υποψη.Γι αυτο τουλαχιστον προσπαθησε οσα κανεις να ειναι σχετικα με το αντικειμενο σου .Οσο καλυτερη γινεις σε αυτο,τοσο πιο ευκολα θα βρισκεις ευκαιριες .
Αρέσει στο μέλος archagellos

kathrin821

# 5 στις 14/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Φυσικά κ να τα γράψεις είναι σχετικά με το επάγγελμα σου. Οτιδηποτε έχει να κάνει με ψυχολογία κλπ (αφορά την προσέγγιση των παιδιών με ειδικές ανάγκες,ΑΜΕΑ,μαθησιακές δυσκολίες). Το ότι παρακολουθείς σεμινάρια σχετικά ,κ επιμορφώνεσαι συνεχώς είναι θετικό κ πρέπει να τα αναφέρεις .Αυτό δείχνει ότι δεν είσαι στάσιμη κ δεν επαναπαεύεσαι στις σπουδές σου.Απλα να σου αναφέρω ότι στις αξιολογήσεις προσωπικού σε θέσεις που έχουν να κάνουν με  άτομα ΑΜΕΑ κλπ είναι προσόν η συνεχής επιμόρφωση κ παρακολούθηση σεμιναρίων .

Andreass66

# 6 στις 15/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κοπελα μου...γιαυτο λεγεται βιογραφικο...γραφεις οτι εχεις κανει...αλλα πρεπει να τα βαλεις σε μια σειρα...υπαρχουν δειγματα στο διαδικτυο που θα σε βοηθησουν να τα οργανωσεις σωστα.

Αν οι σπουδες που εχεις κανει δεν εχουν σχεση με το αντικειμενο που θα εργαστεις μπορει να μη μετρησουν...αλλα πρεπει να γραφονται σε ενα βιογραφικο γιατι δειχνουν τη διαθεση για μαθηση και εξελιξη του ατομου σε διαφορους τομεις.

nikoletappapa

# 7 στις 15/3/2019
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Μου εδωσαν λιγη αισοδοξια για το μελλον και την επαγγελματικη αποκατασταση που μου φαινεται βουνο στην Ελλαδα, προκειμενου να ζεις αξιοπρεπως.

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

nikoletappapa

# 8 στις 15/3/2019
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Sivilla_I

Τα σεμινάρια- δίνουν δε δίνουν πιστοποίηση-

πρέπει να γράφονται πάντα προς το τέλος του βιογραφικού

μετά τους τίτλους σπουδών και την προϋπηρεσία

και πριν τα έξτρα που ίσως κάποιος θέλει να βάλει ως δεξιότητες-γούστα-lifestyle κλπ

Αρχικά, οι σπουδές σου με τι σχετίζονται?

Γιατι αυτά που αναφέρεις είναι μια χαρά ως αντικείμενο, αν είσαι παιδαγωγός,

ψυχολόγος

ή με σπουδές ανθρωπιστικών επιστημών εν γένει.

Φυσικά θα ταίριαζαν και με πολλούς άλλους τομείς συμπληρωματικά

αλλά το βασικό είναι: τι έχεις σπουδάσει εσυ, για να δούμε πόσο ασχετοσχετικά είναι

(η ειδική αγωγή είναι πολύ συναφής πάντως με τα σεμινάρια που αναφέρεις)

Σπουδάζω κοινωνική λειτουργος. Εχω σκοπο μετα τις σπουδες να κανω μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγη, επομενως θελω να φαινεται στο βιογραφικο μου οτι ψαχνομαι με τετοια θεματα. Εχω βρει μια επιμορφωση που με ενδιαφερει αλλα ειναι ασχετη με το θεμα: προσωπικη αναπτυξη και βελτιωση λεγεται. Μου ειπαν οτι στους επιστημονικους κυκλους τα γελανε τετοιου ειδους σεμιναρια. Δεν ξερω τι να πω..Καλυτερα να κανω οτι σχετιζεται με την ειδικη αγωγη.

Persefoni__

# 9 στις 15/3/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 202

Συγνώμη (ή συγγνώμη) ..

...αλλά δεν άντεξα. Πριν πάρεις οποιαδήποτε απόφαση από δω και πέρα , είναι μάλλον καιρός ν΄αναρωτηθείς αν η "γλώσσα" που χρησιμοποιείς στον γραπτό λόγο είναι "επαρκής" για όλα όσα λες θες να κάνεις.Διάβασα την πρώτη σου ερώτηση/κείμενο , με "ξένισαν" ,όμως σε δικαιολόγησα λέγοντας,πως ίσως φταίει το άγχος. (Αντιπαρέρχομαι τα ορθογραφικά) Όταν όμως μέσα στην ίδια πρόταση συναντώ 3 γιατί ["γιατί" γιατί" ΚΑΙ "γιατί" ... ] επίσης το άλλο Γιατί ένα φίλος κλπ κλπ , λογικό είναι ν' αναρωτηθώ .Εντάξει το δικαιολογώ,φταίει το άγχος . Πάμε στην απάντησή σου στο τέλος : " Μου ειπαν οτι στους επιστημονικους κυκλους τα γελανε τετοιου ειδους σεμιναρια.".. Εδώ δεν είδες τίποτε λάθος; Φυσικά εμείς εδώ στο φόρουμ δεν είμαστε/θεωρούμαστε επιστημονικοί κύκλοι -σε προλαβαίνω για την πιθανή σου απάντηση - όμως ένα έχω να σου πω σίγουρα. Το βιογραφικό σου κάπως θα το συντάξεις, ώστε να γίνει "ελκυστικό" , όταν όμως θα χρειαστεί να μιλήσεις τότε οι επιστημονικοί κύκλοι δεν θα κοροϊδέψουν τα σεμινάρια αυτά (που κατ εμέ καλώς τα θεωρούν περιττά) οι επιστημονικοί κύκλοι άλλον θα λοιδωρήσουν. Ο νοών νοείτω. Φιλική συμβουλή: Διόρθωσε τα ελληνικά σου.

Σχόλιο # 8 από nikoletappapa

Σπουδάζω κοινωνική λειτουργος. Εχω σκοπο μετα τις σπουδες να κανω μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγη, επομενως θελω να φαινεται στο βιογραφικο μου οτι ψαχνομαι με τετοια θεματα. Εχω βρει μια επιμορφωση που με ενδιαφερει αλλα ειναι ασχετη με το θεμα: προσωπικη αναπτυξη και βελτιωση λεγεται. Μου ειπαν οτι στους επιστημονικους κυκλους τα γελανε τετοιου ειδους σεμιναρια. Δεν ξερω τι να πω..Καλυτερα να κανω οτι σχετιζεται με την ειδικη αγωγη.

Andreass66

# 10 στις 15/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αυτή η μανία κάποιων μελών να το παίζουν φιλόλογοι και να διορθώνουν τους άλλους στα ορθογραφικά και συντακτικά λάθη μου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι...αισχος... ξέχασα ένα τόνο...βρες τον

26-29-31

# 11 στις 15/3/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.116

Αν αυτο καταλαβες απο το ποστ παω πασο...μαλλον δεν εχεις δει πως στο ξεδιαλεγμα

καποιων βιογραφικων φευγουν χωρις καν ελαχιστη επεξεργασια καποια που ισως και να αξιζαν...στις εταιριες επιλογης προσωπικου,ποσω μαλλον για επιστημονικου ενδιαφεροντος.

ΥΓ. Συμφωνω με την εμμονη πολλων εδω μεσα να κυνηγανε τα ορθογραφικα λαθη

αλλα το συγκεκριμενο θεωρω οτι ηταν για να κρουσει τον κωδωνα του κινδυνου

στην θεματοθετρια...

ΥΓ.1...Και εγω εχω κανει στο ποστ μου λαθη αυτη την στιγμη,αλλα δεν με ενδιαφερει

αν δεν με παρετε στην δουλεια

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Andreass66
Αυτή η μανία κάποιων μελών να το παίζουν φιλόλογοι και να διορθώνουν τους άλλους στα ορθογραφικά και συντακτικά λάθη μου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι...αισχος... ξέχασα ένα τόνο...βρες τον

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

lollipop123

# 12 στις 15/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

και ... όχι ... μόνο ...

Παράθεση:

Enikos

# 13 στις 15/3/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.420

Δεν μεταφραζονται ολα, σε κακες προθεσεις...

Ουτε ολοι πρεπει να εφαρμοσουμε τον εκαστοτε γλωσσικο τυπο, αναλογα με το πρωτοκολλο που εχει ατυπως συμφωνηθει εδω μεσα...

Με την ψυχρη λογικη και εμπειρια περι δομημενων βιογραφικων, μιλαει ο καθε γνωστης του αντικειμενου...

Ολα σε δηκτικο υφος και αντιλογο πια!!!...

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Persefoni__

Andreass66

# 14 στις 15/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

26-28-31 σου φαίνομαι χαζός;

Να μη μπορώ να ξεχωρίσω τι λέει ένα ποστ; 

Απλώς αυτό που με ενόχλησε είναι ότι ανέφερα...και στη προκειμένη εσύ απολύεσαι...όλο ορθογραφικά κάνεις...

Persefoni__

# 15 στις 15/3/2019
author

έχεις ...

μήνυμα Αντρέα!! 

Παράθεση:

Persefoni__

# 16 στις 15/3/2019
author

Σ ευχαριστώ ..

που κατάλαβες την πρόθεσή μου! Ίσως να έχεις προσέξει, πως δεν ασχολούμαι με άλλων μελών ή σε άλλα θέματα πέραν των όσων αφορούν την εκπαίδευση με τέτοια λάθη ! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από 26-29-31

Αν αυτο καταλαβες απο το ποστ παω πασο...μαλλον δεν εχεις δει πως στο ξεδιαλεγμα

καποιων βιογραφικων φευγουν χωρις καν ελαχιστη επεξεργασια καποια που ισως και να αξιζαν...στις εταιριες επιλογης προσωπικου,ποσω μαλλον για επιστημονικου ενδιαφεροντος.

ΥΓ. Συμφωνω με την εμμονη πολλων εδω μεσα να κυνηγανε τα ορθογραφικα λαθη

αλλα το συγκεκριμενο θεωρω οτι ηταν για να κρουσει τον κωδωνα του κινδυνου

στην θεματοθετρια...

ΥΓ.1...Και εγω εχω κανει στο ποστ μου λαθη αυτη την στιγμη,αλλα δεν με ενδιαφερει

αν δεν με παρετε στην δουλεια

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

Persefoni__

# 17 στις 15/3/2019
author

Εκτός ...

του οτι έχεις μήνυμα... να υπενθυμίσω, πως η θεματοθέτρια θέλει ν' ασχοληθεί με την εκπαίδευση. Αντρέα αν είχες παιδιά που θα χρειάζονταν ιδιαίτερα , θα την προσλάμβανες να "εκπαιδεύσει" τα παιδιά σου; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Andreass66

26-28-31 σου φαίνομαι χαζός;

Να μη μπορώ να ξεχωρίσω τι λέει ένα ποστ; 

Απλώς αυτό που με ενόχλησε είναι ότι ανέφερα...και στη προκειμένη εσύ απολύεσαι...όλο ορθογραφικά κάνεις...

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

Sourya

# 18 στις 15/3/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 4.113

Για πεστε μου τι παταμε για να μπαινουν τονοι.

Heptamer

# 19 στις 16/3/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.719

διαφερει απο πληκτρολογιο σε πληκτρολογιο...

Andreass66

# 20 στις 16/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Persefoni επειδή με ρώτησες πριβέ πριν ποσταρεις εδώ...σου απάντησα εκεί. 

Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο πέρα ότι...ο τρόπος σου είναι λάθος όχι η σκέψη σου.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε