Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μπέρδεμα και πόνος?κότσια 0 σεβασμος 0

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Vaglan

# 21 στις 30/3/2019
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Καθε μερα λεω μη το σκαλιζω και ολο και κατι αλλο μαθαινω και με χτυπαει με ποναει ακομα παραπανω...
Ηθελα απλα ενα χωριζουμε τπτ παραπανω απο εκεινη...δε θα εψαχνα τα ψεματα της ή κατι αλλο...θα εφευγα με τν αγνοια μου οτι περασε κατι ομορφο απο την ζωη μου και τελειωσε...

Εχετε δικιο σε οσα λετε και ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
Θα προσπαθησω να μαζεψω τα κομματια μου και να παω παρακατω για αλλη μια φορα...

Το μονο κακο που μενει πλεον ειναι τς τελευταιους 5 μηνες αλλαξα σπιτι και μενω σε ενα που στην ουσια φτιαξαμε μαζι...επιπλα..χρωματα...ζωγραφιες στους τοιχους κλπ...
Μηπως να ξαναλαξω σπιτι θα με βοηθησει να μην τα σκεφτομαι να μην τα θυμαμαι?

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

panagiotismp90

# 22 στις 30/3/2019
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650

φιλε μου ακουσε με, οπως εχει πει και ο αινσταιν ο χρονος ειναι σχετικος και εξαρταται απ την ταχυτητα που ταξιδευεις, η κοπελα λοιπον ειναι πολυ μπροστα απο σενα γι αυτο σου φαινεται περιεργο και νευριαζεις. εγω βλεπω οτι η σχεση επεσε σε μια ρουτινα χωρις εσυ να το καταλαβεις, η κοπελα ειχε ξενερωσει πιο νωρις και δισταζε πως θα στο φερει, αυτο παρεπιπτοντως ειναι καλο γτ δειχνει οτι σεβεται καποια πραγματα αλλιως θα σε ειχε σουταρει μπαμ. Παντως αν θελεις τροπο να την ξανακερδισεις, οταν ξαναμπεις να σου πω τα βηματα.

Heptamer

# 23 στις 30/3/2019
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.652

Να θέλει πίσω μια γυναικα που τον έπαιξε έτσι;

Πως θα μπορέσει να την εμπιστευθεί ξανά; 
Αρέσει στα μέλη Daniel32, alisida

Heptamer

# 24 στις 30/3/2019
author

Είναι καλύτερα που φεύγεις με πλήρη επίγνωση και όχι με άγνοια. Οφείλεις να γνωρίζεις αν έπαιξαν πίσω από την πλάτη σου. 

Κι ας είναι πονετικο.

Μαθαίνεις ετσι (να διαχειρίζεσαι) και την υποκρισία  / δειλία των άλλων. 

Ε όχι να της κάνεις και τη χάρη να μετακομίσεις! 

Πολυ της πάει! 

Εκτονωσου με βελάκια στις ζωγραφιές. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Vaglan

Ηθελα απλα ενα χωριζουμε τπτ παραπανω απο εκεινη...δε θα εψαχνα τα ψεματα της ή κατι αλλο...θα εφευγα με τν αγνοια μου οτι περασε κατι ομορφο απο την ζωη μου και τελειωσε...

Το μονο κακο που μενει πλεον ειναι τς τελευταιους 5 μηνες αλλαξα σπιτι και μενω σε ενα που στην ουσια φτιαξαμε μαζι...επιπλα..χρωματα...ζωγραφιες στους τοιχους κλπ...

Αρέσει στα μέλη NYREAS, alisida

Vaglan

# 25 στις 30/3/2019
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Πες τα εσυ και αναλογα πως θα με πιασει...
Με επαιξε ναι δε ξερω αν μπορω να την εμπιστευτω και κανονικα δε πρεπει...αλλα τα ατιμα τα αισθηματα...
Εχετε απλα υποψην οτι εκανε κιολας σχεση με το νεο ατομο τον γνωρισε στην αδερφη της κολλητη τς...αυτα ηταν απο τα νεα που σκαλισα...δεν ηταν απλα δλδ για ξεπετα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από panagiotismp90

φιλε μου ακουσε με, οπως εχει πει και ο αινσταιν ο χρονος ειναι σχετικος και εξαρταται απ την ταχυτητα που ταξιδευεις, η κοπελα λοιπον ειναι πολυ μπροστα απο σενα γι αυτο σου φαινεται περιεργο και νευριαζεις. εγω βλεπω οτι η σχεση επεσε σε μια ρουτινα χωρις εσυ να το καταλαβεις, η κοπελα ειχε ξενερωσει πιο νωρις και δισταζε πως θα στο φερει, αυτο παρεπιπτοντως ειναι καλο γτ δειχνει οτι σεβεται καποια πραγματα αλλιως θα σε ειχε σουταρει μπαμ. Παντως αν θελεις τροπο να την ξανακερδισεις, οταν ξαναμπεις να σου πω τα βηματα.

Heptamer

# 26 στις 30/3/2019
author

Μια χαρά ομαλή μετάβαση έγινε. 

Ότι είχε αποφασίσει δηλ. προ πολλού... 

Πνιξε τον καημό σου στα... βελάκια και προχώρα. 

Δεν ξαναγυρίζει πίσω σε σενα... και δεν αξίζει και τον κόπο να το επιδιώξεις. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Vaglan

...
Εχετε απλα υποψην οτι εκανε κιολας σχεση με το νεο ατομο τον γνωρισε στην αδερφη της κολλητη τς...αυτα ηταν απο τα νεα που σκαλισα...δεν ηταν απλα δλδ για ξεπετα...

tzoulia59

# 27 στις 30/3/2019
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

καλα να το παρεις λιγο αλλιως λεω γω ,..

.με τα ρομαντικα στους τοιχους ,και τις πεταλουδιτσες ,,

,30 χρονων αντρας ..

δατς ολ ,,,μας  τελειωσε 

τι να την κανεις την εμπιστοσυνη ;

αυτο το σταδιο τελειωσε ...

οκ ερωτευμενος εισαι πονεμενος εισαι κι αν θες βριστην κι ολας 

να σου φυγει η λυσσα 

τα προσχηματα μας μαραναν ,,,

ερωτευμενος εισαι  ,,εχεις τα δικια σου ,,

αλλα πας παρακατω να βρεις στα γρηγορα αλλη ,,,κι οχι υπομονη ουτε χρονο να συνελθεις ,,

πας γραμμη για αλλη ,,,

δεν νιωθει ερωτευμενη στο λεει ,

,αλλον θελει ,,,το λεει και το δειχνει ,,

θα το ξαναπω για αλλη μια φορα ,,,

παρ ολου οτι οι αντρες εξ ιδιων πιστευουν οτι οι γυναικες στελνουν συγκεχυμενα τα μηνυματα με την συμπεριφορα τους ,

,δεν ισχυει ,,

,ξεκολληστε 

αυτα ειναι αντρικα τερτιπια ,,,και νομιζουν οτι και εμεις οι γυναικες λειτουργουμε ετσι ,,,

οταν η γυναικα λεει δεν ειναι ερωτευμενη ,

,απλα δεν ειναι εωτευμενη ,,,

και το χειροτερο ειναι οτι δεν θα σε ξαναερωτευτει ποτε ,,

δαγκωσε καρεκλες δαγκωσε τσιμεντα οπως λεει ο αγγελος 

στελνε μπινελικια στο κινητο της 

αλλα ως την αλλη εβδομαδα να εχεις βρει αλλη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Vaglan

Καθε μερα λεω μη το σκαλιζω και ολο και κατι αλλο μαθαινω και με χτυπαει με ποναει ακομα παραπανω...

Εχετε δικιο σε οσα λετε και ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
Θα προσπαθησω να μαζεψω τα κομματια μου και να παω παρακατω για αλλη μια φορα...

Αρέσει στο μέλος agrotis53

robert_nte_niro

# 28 στην 1/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

τι να πρωτοσχολιασω...

γιατι εφαγες τετοιο παπα ρε φιλε?
απο την αρχη υπηρχε κατι αν θελεις την γνωμη μου...
της καλαρεσε που της την επεσε ο τυπος καπως ετσι γινεται τις περισσοτερες φορες...καποιος καπου θα της την πεσει θα ανταλλαξουν μερικες κουβεντες θα υπαρξει ενα light πεσιμο θα ξεκινησουν τα like και μετα παει μπαλα...και μενεις εσυ πισω με τα ερωτηματικα...
και ξερεις γιατι?...θελεις να μαθεις γιατι??...γιατι ειναι κ@ριολακι@ να γιατι...
για μενα προχωρα παρακατω κανε πραγματα να ξεχνιεσαι αλλαξε και σπιτι αν μπορεις...δεν θα ειναι ευκολο θελει τον χρονο του αλλα ολα περνανε μαν!

lollipop123

# 29 στην 1/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

- άκι ???    - άκι  ???  - άκι ???

- άρα  ,   man  

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από robert_nte_niro

και ξερεις γιατι?...θελεις να μαθεις γιατι??...γιατι ειναι κ@ριολακι@ να γιατι...

elenal12

# 30 στην 1/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οταν κάτι τελειώνει, φαίνεται. 

Εάν δεν μπορείτε / θέλετε να το παραδεχτείτε, είναι καθαρά δική σας ευθύνη. 
Η ευθύνη του στρουθοκαμηλισμου, του "αγνοω το πρόβλημα και το σκεπάζω με φούξια τραπεζομαντιλο" παίζοντας τη πάπια στρουθοκαμηλο, φέρει ως συνέπεια, την προδοσία.

Ποιος προδίδει ποιον? Αυτή εσενα ή εσύ τον εαυτό σου? 

Εάν δεν ένιωσες για καμμιά σχέση έτσι, είναι γιατί δεν σε παράτησαν έχοντας βρει τον επομενο γαμπρό.

Εγωισμός δηλαδής.. 

Θα περάσει... 

FN. 

Όταν κι αν βρεις επόμενη, φρόντισε μην πληρώσει αυτή τα σπασμένα.

lollipop123

# 31 στην 1/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν ( ξε ) φεύγεις απ' ό,τι κουβαλάς ΜΕΣΑ ΣΟΥ ... όπου κ αν είσαι ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Vaglan

robert_nte_niro

# 32 στην 1/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

και για πες ρε ελενα εσυ ετσι κανεις?

γιατι ο τροπος που το λες δειχνει οτι ειναι και αυτη αλλη μια φυσιολογικη εξελιξη των σχεσεων...

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από elenal12

Εάν δεν μπορείτε / θέλετε να το παραδεχτείτε, είναι καθαρά δική σας ευθύνη. 
Η ευθύνη του στρουθοκαμηλισμου, του "αγνοω το πρόβλημα και το σκεπάζω με φούξια τραπεζομαντιλο" παίζοντας τη πάπια στρουθοκαμηλο, φέρει ως συνέπεια, την προδοσία.

Ποιος προδίδει ποιον? Αυτή εσενα ή εσύ τον εαυτό σου? 

Εάν δεν ένιωσες για καμμιά σχέση έτσι, είναι γιατί δεν σε παράτησαν έχοντας βρει τον επομενο γαμπρό.

Εγωισμός δηλαδής.. 

Θα περάσει... 

FN. 

Όταν κι αν βρεις επόμενη, φρόντισε μην πληρώσει αυτή τα σπασμένα.

εγω το λεω π@υτανι@!

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από elenal12

Εγωισμός δηλαδής.. 

Θα περάσει... 

elenal12

# 33 στην 1/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν αναφέρω πουθενά, ότι πράττω κατά τέτοιο τρόπο.

Ανέφερα απλά, ότι δε θα έπρεπε να βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση ο θεματοθετης, 

αφού θα έπρεπε να μπορεί να διαχειριστει το τέλος μιας σχέσης,, η οποία σχέση είχε τελειώσει προ πολλού. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από robert_nte_niro

και για πες ρε ελενα εσυ ετσι κανεις?

γιατι ο τροπος που το λες δειχνει οτι ειναι και αυτη αλλη μια φυσιολογικη εξελιξη των σχεσεων...

εγω το λεω π@υτανι@!

Vaglan

# 34 στην 1/4/2019
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Ο θεματοθετης δεν ειχε καταλαβει οτι η σχεση ηταν στο τελος της...
Ποσο μαλλον οτι θα υπηρχε αλλο ατομο...
Ειχε τρελη εμπιστοσύνη στο ατομο που ειχε απεναντι του οποτε και δε περιμενε με τιποτα τα οσα εγιναν...
Η αληθεια ειναι οτι εχει κλονιστεί η καθε ιδεα,αποψη μου γιαυτο το ατομο οσο δε παει...
Επισης καταλαβαινω οτι τελειωσε,παει αλλα οταν αγαπας ενα ατομο με ολο σου το ειναι...ειναι πολυ δυσκολο απλα να ξεχασεις...
Στις αλλες μου σχεσεις ναι ξεχασα,προχωρησα σε αυτην απλα δε μπορω...και δε καταλαβαινω γιατι...γιαυτο και εγραψα εδω...
Να παραθεσω επισης οτι μπορω ευκολα να γνωρισω κοπελες λογω των χομπι που εχω και μαλιστα καποιες μολις εμαθαν οτι χωρισα εκαναν την κινηση τους να αλλα δε μου βγαινει καθολου να κανω κατι...

robert_nte_niro

# 35 στην 1/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ενταξει δεν εννοοουσες ακριβως αυτο αλλα τελος παντων!

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από elenal12

Δεν αναφέρω πουθενά, ότι πράττω κατά τέτοιο τρόπο.

Ανέφερα απλά, ότι δε θα έπρεπε να βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση ο θεματοθετης, 

αφού θα έπρεπε να μπορεί να διαχειριστει το τέλος μιας σχέσης,, η οποία σχέση είχε τελειώσει προ πολλού. 

lollipop123

# 36 στην 1/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θέλεις το χρόνο σου , φίλε μου ... απλό ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Vaglan

Ο θεματοθετης δεν ειχε καταλαβει οτι η σχεση ηταν στο τελος της...
Ποσο μαλλον οτι θα υπηρχε αλλο ατομο...
Ειχε τρελη εμπιστοσύνη στο ατομο που ειχε απεναντι του οποτε και δε περιμενε με τιποτα τα οσα εγιναν...
Η αληθεια ειναι οτι εχει κλονιστεί η καθε ιδεα,αποψη μου γιαυτο το ατομο οσο δε παει...
Επισης καταλαβαινω οτι τελειωσε,παει αλλα οταν αγαπας ενα ατομο με ολο σου το ειναι...ειναι πολυ δυσκολο απλα να ξεχασεις...
Στις αλλες μου σχεσεις ναι ξεχασα,προχωρησα σε αυτην απλα δε μπορω...και δε καταλαβαινω γιατι...γιαυτο και εγραψα εδω...
Να παραθεσω επισης οτι μπορω ευκολα να γνωρισω κοπελες λογω των χομπι που εχω και μαλιστα καποιες μολις εμαθαν οτι χωρισα εκαναν την κινηση τους να αλλα δε μου βγαινει καθολου να κανω κατι...

robert_nte_niro

# 37 στην 1/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

να οι θυληκοι γυπες μολις βρηκαν ευκαιρια...

εγω παλι αν χωρισω περναω απαρατηρητος μετα...τι γινεται..τελοσπαντων...

λογικο να μη σου βγαινει ειναι νωρις ακομη εφοσον υπηρχαν συναισθηματα απο τη μερια σου ...

αλλα προσπαθησε να παιξεις μπαλιτσα θα ξεχασεις πιο ευκολα ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Vaglan

Sourya

# 38 στην 1/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βαζουμε σοκολατακι αλλα μειναμε απο ιδεες. Βαλε κατι εσυ

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από sokolatakis

Πολλά μπερδέματα και πολύς πόνος σε αυτό το φόρουμ.

Πονεμένα κορίτσιαΠονεμένα αγόρια.Πονεμένα και απελπισμένα θέματαΚάτι ευχάριστο ..δεν υπάρχει;

Helenaki4

# 39 στις 2/4/2019
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.193

Κάτι σαν «καλησπέρα στο φόρουμ 

Πριν δυο μήνες γνώρισα τον έρωτα της ζωής μου , μόλις ανταλλάξαμε ένα βλέμμα πέσαμε κι οι δυο ξεροί , από τότε είμαστε αχώριστοι , μαζί γράφουμε τώρα για να σας πούμε οτι υπάρχει τελικά αληθινή αγάπη , αρκεί να ψάξετε να τη βρείτε ...» 

Μπα , αυτοί οι τύποι δεν προλαβαίνουν να γράψουν , έχουν το δάχτυλο βουτηγμένο στη...σοκολάτα κύριε Σοκολατακη ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από sokolatakis

Πολλά μπερδέματα και πολύς πόνος σε αυτό το φόρουμ.

Πονεμένα κορίτσιαΠονεμένα αγόρια.Πονεμένα και απελπισμένα θέματαΚάτι ευχάριστο ..δεν υπάρχει;

Helenaki4

# 40 στις 2/4/2019
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.193

Η Έλενα έχει δίκιο , ειδικά σ ένα σημείο . Μην κουμπώσετε για ό, τι έρχεται μελλοντικά . Ειναι στο χέρι σας απλά να μηδενίσετε και να πάτε παρακάτω χωρις να φορτωθείτε ένα σωρό προκαταλήψεις για την επόμενη . 

Κάπως έτσι υποθηκεύονται οι ανθρώπινες σχέσεις εξ αρχής . 
Σταματήστε να ψάχνετε τι κάνει αυτή  , αλλάξτε ό,τι σας κάνει να νιώθετε καλύτερα , δεχτείτε οτι αυτό δεν αλλάζει . 
Όλοι έχουμε βρεθεί σε αναλογη θέση , όλοι κάποια στιγμή ενθουσιαστήκαμε με το λάθος άνθρωπο . Σε πολλούς αυτή η αναποδιά φάνηκε μετά το γάμο και τα παιδιά . Ειναι στο προγραμμα , δυστυχώς ή ευτυχώς ...
Η ζωή προχωράει όσο υπάρχει υγεία (μπακαλιάρος , αλλα αλήθεια )
Αρέσει στο μέλος Daniel32
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost