Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γυαλιά ηλίου!

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

kirki1991

# 1 στις 4/4/2019
author
Γυναίκα gay / 28 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Γυαλιά ηλίου!

Γειά σας.. 

Είμαι μανούλα και αντιμετωπίζω ένα θέμα που για μένα θεωρώ πως είναι μεγάλο πρόβλημα και δεν ξέρω πως να το χειριστώ..Το παιδί μου πηγαίνει νηπιαγωγείο και άρχισε να ζητάει γυαλιά ηλίου.. από μωρό του τα φοράω οπότε δεν είχε ιδιαίτερο θέμα βλέποντάς να τα φοράω και εγώ και ο μπαμπάς του... Αλλά όπως όλοι ξέρουμε το θέμα του ηλίου είναι πολύ σοβαρό όμως η δασκάλα στο νηπιαγωγείο έχει άλλη γνώμη πως είναι επικίνδυνα για το παιδί και αν έχει θέμα να φορέσει καπέλο. Οπότε απάντησα με μία ερώτηση αν το παιδί μου φορούσε γυαλιά μυωπίας δεν θα το άφηνες να παίξει για να μην τραυματιστεί; Δεν ξέρω πως να κινηθώ και πως να τις δώσω να καταλάβει ότι το παιδί ενοχλείτε από τον ήλιο.. Τις είπα να τις κάνω υπεύθυνη δήλωση ότι επιτρέπω με δική μου ευθύνη το παιδί μου να φοράει γυαλιά ηλίου αλλά τίποτα... ¶ρχισε να μου λέει ότι είναι δημόσιο σχολείο και δεν επιτρέπονται αυτά και το θέμα είναι ότι το παιδί μου στεναχωριέται γιατί ενοχλείτε αλλά είναι ανένδοτη.. Το να κάνω...;

alisida

# 2 στις 4/4/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 5.062
Αν εχει ιδιαιτερη ευαισθησια στον ηλιο και πρεπει να φοραει γυαλια αυτο θα το κρινει ο οφθαλμιατρος σας και ισως μπορειτε να ζητησετε βεβαιωση ...Ομως να αποκλεισετε πρωτα καθε περιπτωση που το παιδακι σας ζηταει να φοραει γυαλια ηλιου ισως απο ντροπη ή απο καποια αλλη αιτια ψυχολογικη ...
Αρέσει στα μέλη archagellos, envylove και σε ακόμα 2 μέλη.

Helenaki4

# 3 στις 4/4/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 766

Αγαπητή θεματοθετρια 

Δυστυχώς ή ευτυχώς , στα δημόσια νηπιαγωγεία , ειναι όπου πέσεις . Πέρυσι αντιμετώπισα κι εγω αδιαλλαξία αδικαιολόγητη από τη δικη μας νηπιαγωγό , δεν το τράβηξα όμως μακριά , παρότι ήταν καταφανώς παράλογη , διότι φοβόμουν την επίπτωση στο παιδί . 
Συμφωνώ με αλυσίδα , αν εχεις διαπιστώσει οτι δεν υπάρχει άλλη παράμετρος πέρα από την υγεία των ματιών , απευθυνσου σε έναν οφθαλμίατρο να σου κάνει ένα χαρτί που να βεβαιώνει την αναγκαιότητα των γυαλιών . Εκεί δεν μπορεί να προβάλει αντιρρήσεις . Ακομα κι αν παραμείνει αδιάλλακτη , εχεις πια το δικαίωμα να μιλήσεις στο Διευθυντή του Νηπιαγωγείου ή στο Σχολικό Σύμβουλο .
Αρέσει στα μέλη archagellos, envylove και σε ακόμα 4 μέλη.

kirki1991

# 4 στις 4/4/2019
author
Δεν έχει ψυχολογικό θέμα ούτε νιώθει άσχημα... Το καπέλο δεν τον βολεύει από παιδί και δεν τον πίεσε ποτέ κανείς για τα γυαλιά από μόνος του έχει δύο χρόνια που τα φοράει πάντα εκτός σπιτιού και εκτός ηλίου και είμαι υπέρ ξέροντας ότι ο ήλιος είναι πολύ επικίνδυνος εντός και εκτός ματιού αλλά αποτι φαίνετε θα πρέπει να πάω στον οφθαλμίατρο για να πάρουμε βεβαίωση... Γιατί όταν το παιδί λέει δεν μπορώ τον ήλιο όταν με χτυπάει εγώ σαν μαμά τι να το κάνω;

Paralia48

# 5 στις 4/4/2019
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 7.512
ό,τι πει ο οφθαλμίατρος!Η νηπιαγωγός είναι υποχρεωμένη να δεχτεί την απόφαση του γιατρού.
Αλλά γιατί και οι δυο σας έχετε μουλαρώσει, κάτι ίσως δε μας λες.
Τα γυαλάκια δυσκολεύουν το ελεύθερο παιχνίδι, αλλά δεν μπορεί αυτή να απαγορέψει σε κάποιο παιδί να παίζει για αυτό. Δε νομίζω οτι τα φοράει για εφφέ, τι λες;
Έπειτα υπάρχουν νομίζω γυαλιά όχι εύθραυστα για παιδάκια.
Και ατο νηπιαγωγείο έτσι κι αλλοιώς χτυπούν καθημερινά τα παιδιά
Δηλαδή ,νομίζω ότι υπερβάλετε με την κυρία δασκάλαΞέρεις και ο δικός μου σε κάποια ηλικία,δε μπορούσε χωρίς γιαλιά. Είχε γίνει υπερευαίσθητος. Κάποιο καλοκαίρι ξεχάσαμε να πάρουμε και από τότε τα ξεσυνήθισε.Τώρα δεν τα θέλει καν, τον ενοχλούνε ,λέει στη μύτη

Αρέσει στα μέλη envylove, agrotis53

Sivilla_I

# 6 στις 4/4/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.008

[img]https://a.scdn.gr/images/sku_main_images/008500/8500063/large_20180314162647_kietla_diabola_0_18_minon_fresh_menthol.jpeg" alt="large_20180314162647_kietla_diabola_0_18_minon_fresh_menthol.jpeg[/img]

Γιατί δυσκολεύετε τη ζωή σας χωρίς λόγο
Πάρτε του γυαλί ηλίου αθλητών
Αρέσει στο μέλος Paralia48

agrotis53

# 7 στις 4/4/2019
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 1.197

γιατι βαζατε στο μωρο γυαλια ηλιου??? ετσι δηθεν και καλα?? οπως ειπαν και τα κοριτσια , μονο αν εχει θεμα με το φως , διαφορετικα ειναι κακομαθημενο πεισμα, γιατι ετσι το μαθατε. Αν ειχε ομως θεμα με τα ματια του θα το ξερατε ειδη μη τρελαθουμε. αρα ειναι πεισμα και τιποτα αλλο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από kirki1991

Γυαλιά ηλίου!

Γειά σας.. 

Είμαι μανούλα και αντιμετωπίζω ένα θέμα που για μένα θεωρώ πως είναι μεγάλο πρόβλημα και δεν ξέρω πως να το χειριστώ..Το παιδί μου πηγαίνει νηπιαγωγείο και άρχισε να ζητάει γυαλιά ηλίου.. από μωρό του τα φοράω οπότε δεν είχε ιδιαίτερο θέμα βλέποντάς να τα φοράω και εγώ και ο μπαμπάς του... Αλλά όπως όλοι ξέρουμε το θέμα του ηλίου είναι πολύ σοβαρό όμως η δασκάλα στο νηπιαγωγείο έχει άλλη γνώμη πως είναι επικίνδυνα για το παιδί και αν έχει θέμα να φορέσει καπέλο. Οπότε απάντησα με μία ερώτηση αν το παιδί μου φορούσε γυαλιά μυωπίας δεν θα το άφηνες να παίξει για να μην τραυματιστεί; Δεν ξέρω πως να κινηθώ και πως να τις δώσω να καταλάβει ότι το παιδί ενοχλείτε από τον ήλιο.. Τις είπα να τις κάνω υπεύθυνη δήλωση ότι επιτρέπω με δική μου ευθύνη το παιδί μου να φοράει γυαλιά ηλίου αλλά τίποτα... ¶ρχισε να μου λέει ότι είναι δημόσιο σχολείο και δεν επιτρέπονται αυτά και το θέμα είναι ότι το παιδί μου στεναχωριέται γιατί ενοχλείτε αλλά είναι ανένδοτη.. Το να κάνω...;

Αρέσει στα μέλη archagellos, envylove

kirki1991

# 8 στις 4/4/2019
author
Όχι αν υπήρχε κάποιος άλλως λόγος θα το έλεγα.. Πήρα κιόλας τηλέφωνο και έκλεισα ραντεβού στον οφθαλμίατρο... Ήμουν πολύ φορτισμένη με τον τρόπο που μου μίλησε και δεν μπορούσα να σκεφτώ καθόλου εκείνη την στιγμή... Αλλά μη νομίζεις ότι όλοι κάτι κρύβουν paralia48 είμαι πολύ ευγενική σε σημείο βλακείας όπως λέει και ο άντρας μου... Αλλά άσχημα και με ύφος δεν μιλάω ποτέ... Πόσο μάλλον σε μία δασκάλα του παιδιού μου... Γι'αυτό κιόλας χάθηκα.. Μου μίλησε τόσο απαξιωτικά λες και τις ανήκει το σχολείο και τα παιδιά και ήταν τόσο απόλυτη ενώ της είπα να σου κάνω μία υπεύθυνη δήλωση ότι δεν φέρεις καμία ευθύνη σε περίπτωση που χτυπήσει το παιδί με τα γυαλιά... Ο μικρός μου δεν φοράει τα γυαλιά από κόμπλεξ η από ψυχολογικά θέματα ... Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια...
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

Arxontoula_

# 9 στις 4/4/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.672

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από kirki1991

Τις είπα να τις κάνω υπεύθυνη δήλωση ότι επιτρέπω με δική μου ευθύνη το παιδί μου να φοράει γυαλιά ηλίου

... κι οτι θα είναι άθραυστα

... κι οτι θα τα φοράει μόνο στο διάλειμμα

... και οτι στην τάξη θα τα βγάζει

...κι οτι θα φροντίζει όταν τα βγάζει να τα βάζει μέσα στην τσάντα για να μην τα χάσει

...κι οτι αν τα χάσει δεν ευθύνεται το σχολείο

... για να είναι πλήρης η υπεύθυνη δήλωση

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, MadameShuShu40 και σε ακόμα 2 μέλη.

26-29-31

# 10 στις 4/4/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.828

9#αρχοντουλα

Αυτο δεν είναι υπεύθυνη δήλωση, πληρεξούσιο με αποποιηση κληρονομιάς είναι...
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Paralia48 και σε ακόμα 5 μέλη.

Arxontoula_

# 11 στις 4/4/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.672

Είναι που έχω την εικόνα στο μυαλό μου

Επιστρέφουν από το διάλειμμα, κάθονται στα θρανιάκια τους, της Μαιρούλας της γυαλίζει το Ray Ban , λέει

"δώσε μου να τα βάλω κι εγώ"

"δεν μπορώ δε με αφήνει η μαμά μου"

"φέρτα μου σου λέω"

χράπ! τα τραβάει λίγο άγαρμπα

της μένει ο σκελετός στο χέρι

κλαίει το άλλο

"κυρίααα, μου έσπασε τα γυαλιά μουυυ"

...μύλος το νηπιαγωγείο

Αρέσει στα μέλη equinox_, Helenaki4 και σε ακόμα 5 μέλη.

kirki1991

# 12 στις 4/4/2019
author
Το παιδί μου δεν είναι κακομαθημένο αλλά έχω μάθει να ακούω τα θέλω τον άλλων και να τα συζητάω πριν πάρω μία απόφαση.. Τα γυαλιά ηλίου ..μου τα πρότεινε ο οφθαλμίατρος λέγοντας ότι τα μάτια τον παιδιών είναι πολύ πιο ευαίσθητα από τα δικά μας ότι ο καρκίνος του δέρματος όπως και η κηλίδες στο εσωτερικό του ματιού που μπορεί να ξεκινηση μερική τύφλωση οφείλετε στο ότι δεν προστατεύονται από τον ήλιο οπότε καλό είναι να φοράει γυαλιά ειδικά αν ο μικρός το θέλει και δεν έχει πρόβλημα οπότε από μικρό του τα φορούσα αλλά όχι υπό πίεση έβλεπε ότι και εμείς τα φοράμε οπότε δεν δυσκολεύτηκα ποτέ όπως άλλοι γονείς είναι Αθλητικά με λάστιχο αντί για βραχίονες ακριβώς γι'αυτό το λόγο για να μην τραυματιστεί οπότε φανταστείτε το σοκ που έπαθα και ούτε να σκεφτώ δεν μπορούσα... Τον ρώτησα γιατί θέλεις τα γυαλιά και μου είπε γιατί με πονάει το φως και κλείνω συνέχεια τα μάτια μου όπως όταν φυσάει... Όταν το παιδί μου αιτιολόγηση το γιατί φοράει γυαλιά ηλίου ... Δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο από το να τον υποστηρίξω και δεύτερον να τον πάω στον οφθαλμίατρο...γιατί τον πήγα πριν ξεκινήσουμε το σχολείο αλλά που να φανταστώ ότι έπρεπε να πάρω υπεύθυνη δήλωση... Τα έχασα τελείως δεν μπορούσα πραγματικά να σκεφτώ λόγο του τρόπου που μου μίλησε...

kirki1991

# 13 στις 4/4/2019
author
Τι να κάνω ρε κορίτσια.; τέτοιο σοκ είχα να πάθω από όταν πήγαινα Λύκειο και μία καθηγήτρια δεν ήθελε να έχω πρόχειρο ... Μα να την ρωτάω γιατί να μου λέει μπορεί να τραυματιστεί.. Να της λέω μα συνέχεια σκισμένα παντελόνια φέρνει και σακατεμενα γόνατα τίποτα εκείνη... Απαγορεύονται η χυμοί Η έτοιμη τα κρουασάν και δεν θυμάμαι τι άλλο από το Υπουργείο. Δεν πρέπει να φοράνε κοντά παντελόνια για να μην τραυματιστούν σοβαρά στα γόνατα και η οφθαλμιατροι που φωνάζουν ότι ο ήλιος τα τελευταία χρόνια είναι σκέτη καταστροφή ειδικά για τα παιδιά ούτε καν... Δεν ξέρω... Ώρες ώρες νιώθω τόσο χαμένη ειδικά όταν τα μυαλά τον ανθρώπων είναι τόσο τετράγωνα..

agrotis53

# 14 στις 4/4/2019
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

1 αρα εχει θεμα στα ματακια του και χρειαζεται οφθαλμιατρο.. 2 τα γυαλια υλιου δεν απαγορευονται σε κανενα σχολειο εκτος της ωρας μαθηματος, 3 δεν κανεις υπευθηνη δηλωση, αλλα παρουσιαζεις γνωματευση γιατρου, για να τα φορα και εν ωρα μαθηματος. 4 η δασκαλα εχει 30 παιδια στη ταξη, και αυτη ειναι επιβαλει την λειτουργια της, και οχι ο καθε γονιος. 5 σε θεματα υγειας τα σχολεια ειναι ενημερα απο καθε γονεα, το ιδιο και η δασκαλοι. εσεις ειστε που δεν φροντισατε να ενημερωσετε, πιθανως απο αγνοια και εσεις. οποτε πατε σε ιατρο, κανετε ολες της απαραιτητες εξετασεις, παιρνετε γνωματευση, την πατε στο σχολειο, και το θεμα ληγει. Αλλα εσυ εγραψες σε φορουμ πριν πας το παιδι σου σε γιατρο, και σου φταιει η δασκαλα μετα?? Οταν λοιπον το παιδι σου σου λεει εχω θεμα , το πρωτο και αμεσο ειναι ο γιατρος , τιποτα αλλο. κατανοητο αυτο? απο τη στιγμη λοιπον που εσυ σαν μανα του παιδιου δεν ηξερες οτι το παιδι σου εχει θεμα στα ματια, η δασκαλα του πως να το ξερει? αρα ειναι φυσιολογικο να το θεωρει πεισμα η καπριτσιο, φανταζεσαι εσυ η ιδια να πηγαινει καθε γονιος και να ζητα απο 1 δασκαλα , καθε διαφορετικο για καθε νηπιο?? για σκεψου το λιγο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από kirki1991
Το παιδί μου δεν είναι κακομαθημένο αλλά έχω μάθει να ακούω τα θέλω τον άλλων και να τα συζητάω πριν πάρω μία απόφαση.. Τα γυαλιά ηλίου ..μου τα πρότεινε ο οφθαλμίατρος λέγοντας ότι τα μάτια τον παιδιών είναι πολύ πιο ευαίσθητα από τα δικά μας ότι ο καρκίνος του δέρματος όπως και η κηλίδες στο εσωτερικό του ματιού που μπορεί να ξεκινηση μερική τύφλωση οφείλετε στο ότι δεν προστατεύονται από τον ήλιο οπότε καλό είναι να φοράει γυαλιά ειδικά αν ο μικρός το θέλει και δεν έχει πρόβλημα οπότε από μικρό του τα φορούσα αλλά όχι υπό πίεση έβλεπε ότι και εμείς τα φοράμε οπότε δεν δυσκολεύτηκα ποτέ όπως άλλοι γονείς είναι Αθλητικά με λάστιχο αντί για βραχίονες ακριβώς γι'αυτό το λόγο για να μην τραυματιστεί οπότε φανταστείτε το σοκ που έπαθα και ούτε να σκεφτώ δεν μπορούσα... Τον ρώτησα γιατί θέλεις τα γυαλιά και μου είπε γιατί με πονάει το φως και κλείνω συνέχεια τα μάτια μου όπως όταν φυσάει... Όταν το παιδί μου αιτιολόγηση το γιατί φοράει γυαλιά ηλίου ... Δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο από το να τον υποστηρίξω και δεύτερον να τον πάω στον οφθαλμίατρο...γιατί τον πήγα πριν ξεκινήσουμε το σχολείο αλλά που να φανταστώ ότι έπρεπε να πάρω υπεύθυνη δήλωση... Τα έχασα τελείως δεν μπορούσα πραγματικά να σκεφτώ λόγο του τρόπου που μου μίλησε...

Αρέσει στα μέλη squirrel1968, alisida

agrotis53

# 15 στις 4/4/2019
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

κυρια μου αλλο το αν ειναι καλο να φορα. Και παντως οχι εν ωρα μαθηματος γιατι δεν φανταζομαι να σας ειπε στο μαθημα μεσα. και στο τελος λες οτι το πηγες το παιδι πριν το σχολειο, και? δεν διεγνωσε ο οφθαλμιατρος προβλημα? τι ακριβως λες γιατι ολα μπερδεμενα τα θετεις. μην διαβαζεις απο το ιντερνετ, αλλο η μελετες και αλλο η διαγνωση. ηξερες οτι το παιδι εχει θεμα με τα ματια η τωρα θα το μαθεις? γιατι αν το πηγες οπως λες πριν θα ηξερες το προβλημα, απο οτι λες ομως το ιδιο το παιδι σου ειπε οτι εχει προβλημα και ΘΑ το πας. ολα τα αλλα ειναι παραμυθια που λες. Και αποκλειεται δασκαλα να σου ειπε οτι τα γυαλια ηλιου πειραζουν τα ματια. απο αλλου προκυπτει εμπαθεια προς τη δασκαλα . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από kirki1991

sAvArA

# 16 στις 4/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αν κανετε

..την υπευθυνη δηλωση #11που σας υπεδειξε η Arxontoula & το χαρτι απο τον οφθαλμιατρο οτι το παιδι εχει προβλημα σοβαρο στα ματια λογω του ηλιου ...Ισως & να το δεχομουν...να φοραει το παιδι σας γυαλια την ωρα του διαλειμματος και μονο...

Lena_7_

# 17 στις 4/4/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.627
Όταν το θεμα δεν μπορει να διευθετηθεί, πας στο επόμενο επίπεδο. Επικοινωνήστε με την σύμβουλο νηπιαγωγών, πριν να επισκεφθειτε γιατρούς κλπ. Μπορείτε να την βρείτε στα γραφεία Εκπαίδευσης. Εξαλλου, μερος της εκπαιδευσης ειναι και η διαχειριση τετοιων αντικειμένων, τοσο απο τον ιδιο, οσο και απο τα αλλα παιδια. Πόσο μάλλον από τους ίδιους τους εκπαιδευτικούς...

123xristos

# 18 στις 5/4/2019
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 302

γυαλια ηλιου πρεπει να βαζει μονο εαν εχει φωτοφοβια. 

ετσι το λενεδιαφορετικα δεν εχει τιποτα
Αρέσει στο μέλος squirrel1968

kirki1991

# 19 στις 5/4/2019
author
Είναι η δασκάλα του παιδιού μου θα ήθελα να μην τραβηχτεί τόσο πολύ να καταλάβει ήθελα αλλά ήταν απότομη... Ο γιατρός δεν θεώρησε πως χρειάζονταν βεβαίωση γιατί δεν υπάρχει νόμος που να το απαγορεύει.. Εξάλλου ήμουν ξεκάθαρη το παιδί μου τα φοράει μόνο στο προαύλιο... Δεν λέω τίποτα μπερδεμένο και νιώθω μία τραβηγμένη επίθεση εκτός και αν κάνω λάθος κύριε agrotis53; Η εξετάσεις για τα μάτια και την φυσική κατάσταση και την υγεία του παιδιού μου είναι δεδομένες κάθε χρόνο ... Μέχρι σήμερα όμως δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα με κανέναν παιδικό σταθμό και στην συνέχεια νηπιαγωγείο μέχρι τώρα... Πρώτοι φορά μπήκα σε Φόρουμ γιατί μου το πρότειναν... Με σιγουριά δεν σας ξέρω άρα δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο επίθεσης... Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια ακόμα και αυτόν που θέλαν κάπου να ξεδωσουν μη πιστεύοντας τα λόγια μου... Καλή συνέχεια.!

Paralia48

# 20 στις 5/4/2019
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 7.512

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από kirki1991
Είναι η δασκάλα του παιδιού μου θα ήθελα να μην τραβηχτεί τόσο πολύ να καταλάβει ήθελα αλλά ήταν απότομη... Ο γιατρός δεν θεώρησε πως χρειάζονταν βεβαίωση γιατί δεν υπάρχει νόμος που να το απαγορεύει.. Εξάλλου ήμουν ξεκάθαρη το παιδί μου τα φοράει μόνο στο προαύλιο... Δεν λέω τίποτα μπερδεμένο και νιώθω μία τραβηγμένη επίθεση εκτός και αν κάνω λάθος κύριε agrotis53; Η εξετάσεις για τα μάτια και την φυσική κατάσταση και την υγεία του παιδιού μου είναι δεδομένες κάθε χρόνο ... Μέχρι σήμερα όμως δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα με κανέναν παιδικό σταθμό και στην συνέχεια νηπιαγωγείο μέχρι τώρα... Πρώτοι φορά μπήκα σε Φόρουμ γιατί μου το πρότειναν... Με σιγουριά δεν σας ξέρω άρα δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο επίθεσης... Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια ακόμα και αυτόν που θέλαν κάπου να ξεδωσουν μη πιστεύοντας τα λόγια μου... Καλή συνέχεια.!

πολύ ωραία! Και τώρα να βάλεις το γιατρόνα τσακωθεί με τη νηπιαγωγό!!

Πού έμπλεξες!

Λοιπόν λέω Πες στο γιατρό: Κοίτα,αν δε δώσεις βεβαίωση,το παιδί δε θα τα φοράει,γιατί αυτή δεν το αφήνει και θα πάθει όλα αυτά τα κακά που λες (νομίζω υπερβάλει λίγο,αλλά τεσπα,γιατρός είναι) . Δε δίνεις βεβαίωση, γυαλιά γιοκ στο σχολείο

Λες στη νηπιαγωγό όλα όσα είπαμε περί ενόχλησης κ.λ.π

Και λες στο γιο,ότι : φίλε,άρχισαν τα ζόρια της ζωής, πρέπει να παλέψεις. Θα τα φοράς, αν σε πονάει ο ήλιος, ό,τι και να λέει αυτή και τα άλλα παιδιά, διότι αλλοιώς δεν μπορείς. Και παληκαρά, θα παλέψεις με όλα τα μέσα, διότι στη ζωή τίποτα δε χαρίζεται.

χοχοχο ...πώς βγαίνουν οι ανάρχες!  Αν δε γίνεται αλλοιώς;

¶λλη λύση είναι ν άλλάξεις νηπιαγωγείο. Τι λέει ο πατέρας;

Αρέσει στο μέλος agrotis53
Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε