Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Προβληματισμενος..

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

SadFace

# 1 στις 6/4/2019
author
Ανδρας / 30 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Προβληματισμενος..

Καλησπερα σας . Ειμαι σε κατασταση απελπισιας απο την αποψη συναισθηματων..
Με την γυναικα μου ειμαστε μαζι 8 χρονια και τους τελευταιους 3 μηνες παντρευτικαμε με πολιτικο γαμο..εγω ειμαι 29 και εκεινη  33. Τους τελευταιους 2 μηνες εγινε ξαφνικα απομακρη 
Να προσπαθει να μην παιρναμε χρονο μεταξυ μας αλλα να εχουμε καποιον παρεα οταν θα βγουμε η και πολλες φορες στο σπιτι μας να δουμε καποια ταινια ειτε να πιουμε καφε...Εγω γκρινιαζα και εγινα ως ενα σημειο κτητικος.(λαθος μου ως ενα σημειο..) Ζητουσα και ηθελα να παιρναμε περισσοτερο χρονο μαζι να κανουμε ποιοτικοτερο σεξ(οχι ρουτινας) Κατι που αποφευγε διπλοματικα ωσπου φτασαμε να μου πει οτι δεν με βλεπει ερωτικα πλεον 
Kαι οτι της λειπει η καυλα απο την ζωη της και οτι ισως δεν θα ηταν ποτε ετοιμη να παντρευτη(Εν μερει εκεινη μου ειπε να παντρευτουμε και απλα εκανα την προταση γαμου στην αρχη) και μου λεει οτι χρειαζεται χρονο να σκεφτει τι θα αποφασισει για το αν θα ειμαστε μαζι η θα χωρισουμε.. 
Εγω την αγαπαω πολυ.. και την εχω πολυ ψηλα στην υποληψη μου..φανταστηκα μια ζωη μαζι της εχω κανει ονειρα μαζι της.. ειμαστε ετσι 2 βδομαδες τωρα ψυχρη απομακρει και καμια κινηση που να δειχνει οτι κατι εχει αλλαξει...Ενω απο την μερια μου ειναι δυσκολο να μην την προσελκυω τουλαχιστον να προσπαθω με λογια στηριξεις μικρο δωρακια και μικρο εκπληξεις..

Εκεινη απο την αλλην αυτο το διαστημα ολο θελει να βγαινει εξω ειτε για ποτο ειτε για σινεμα 
και να αργει πολλες φορες το βραδυ.. και ενω εκεινη ετοιμαζατε και γινεται ομορφη εγω καθομαι και μαραζωνο.. και συνεχιζει να μου λεει οτι χρειαζεται χρονο για να αποφασισει..Δεν ξερω ειλικρινα...υγ: χωριζοντας θα πρεπει να φυγω απο το σπιτι μας γιατι ειναι δικο της και εγω θα πρεπει να γυρισω στο πατρικο μου ενα διαστημα μεχρι να παω στο ενοικιασμενο διαμερισμα μου.. Δεν το λεω για τον φοβο να μην εχω που να μεινω αλλα για την αδικια που περναω..Απορριψη απο τον συντροφο μου και αμφιβολια για την επομενη μερα... Θελω να τα αφησουμε ολα πισω και να προχωρησουμε αλλα δεν ειναι πλεον στο χερι μου..
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

froufrou2017

# 2 στις 6/4/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 280
Απέφυγε να περνάς κάτω απο δέντρα γιατί θα μπλέξουν τα κερατα στα κλαδια!! (Ελπίζω να μη με παρεξηγησεις για το αστείο μου). Φοβάμαι ότι δεν μπορείς να κάνεις πολλά, απλά θα περιμένεις μέχρι να σου ανακοινώσει κι' επισήμως ότι θέλει διαζύγιο εκτός κι' αν περιμένει να της το ζητήσεις πρώτος εσύ! Της έχει τελειώσει, παρ' το αποφαση
Αρέσει στα μέλη Daniel32, agrotis53 και σε ακόμα 3 μέλη.

Red_Season

# 3 στις 6/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν δέχομαι εξ' ορισμού ότι σε απατά. Αυτό, όμως, που είναι απόλυτη αναγκαιότητα είναι να ξεδιαλύνεις με μια ήρεμη, σοβαρή και κρυστάλλινη κουβέντα μαζί της τους λόγους που σε έχει στον πάγο. Αν δεν ξεκαθαρίσει η κατάσταση και με τούτη την λελογισμένη προσπάθεια μπορεί να έχετε φτάσει και στο τέλος.

wish_

# 4 στις 6/4/2019
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.192
Να κάτσεις να πιάσεις τη γυναίκα σου κ να της μιλήσεις όμορφα κ ωραια κΑντρικια.Να τη ρωτήσεις τι έχει, γιατί συμπεριφέρεται έτσι?Ότι φταις κ εσύ που φέρθηκες έτσι κ το αναγνωρίζεις αλλά η συμπεριφορά της σε προβληματίζει.μηοως δεν ήθελε πολιτικό γάμο?μήπως τα θέλει αλλιώς στη ζωή της?αυτά τα ,8χρονια συζήσατε κάποια?Κανονισε ρομαντικο δειπνο...ισως μια μικρή απόδραση,κάποια έκπληξη να δει ότι ενδιαφέρεσαι.μη καταθέτεις τα όπλα επειδή σου είπε ότι είπα κ δείχνει αδιαφορία.Γυναίκα σου είναι.δωσε χρόνο κ κάνε προσπαθεια.επισης αφού τα κάνεις αυτά κ είσαι σωστός λείψε κ εσύ μια μέρα έτσι για ποτό.αρχισε να φοράς άρωμα,η να ντύνεσαι λίγο πιο καλά.μηπως ζηλέψει έστω.
Αρέσει στα μέλη agrotis53, Helenaki4

alisida

# 5 στις 6/4/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

Κατι δε μας λες...

Ενα μηνα μετα το γαμο τι ακριβως εγινε ,πριν δηλ απομακρυνθει εκεινη...

Θυμισου και κατι θα βρεις( ευχομαι να το βρεις για να το λυσετε ή τουλαχιστον να μη μεινεις με την απορια..

Γνωμη μου καλυτερα που θ φυγεις εσυ κ θα αλλαξεις περιβαλλον ,δεν υπαρχει πιο λυπηρο απο το να μενει καποιος μονος του στο σπιτι που εφτιαξαν δυο μαζι

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

Heptamer

# 6 στις 6/4/2019
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.682

Ανακάλυψε οτι εχει απωθημενα... και πως δεν ήταν τελικά έτοιμη για γαμο. . 

Είδε ίσως πως δεν της κανεις τελικά.. 

Ανακαλυψε μια ζωή που δεν έζησε... 

Και τη διεκδικεί. 

Αρέσει στα μέλη Daniel32, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

wish_

# 7 στις 7/4/2019
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 3.192

Από την άλλη μπορεί κ να απογοητεύτηκε που μετά από 8χρονια κ με δική της προτροπή τη ζητήσες σε γάμο!πως γίνεται να έκανες όνειρα να φανταστηκες μια ζωή μαζί της κ να περίμενες 8χρονια?

Άσε που πολλά ζευγάρια σπίτι έτσι την περνανε εδώ που τα λέμε κ έξω όταν βγαίνουν θέλουν να δουν κ τους φίλους. Ένα κενό πάντως υπάρχει!δεν της ήρθε έτσι ξαφνικά.κατι την απογοητεύσε.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

tzoulia59

# 8 στις 7/4/2019
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.292

ειναι δυνατον να εισαι 8 χρονια μ εναν ανθρωπο ...και να μην εχεις καταλαβει με ποιον  εχεις να κανεις ;

και πως εφ οσον η γυναικα αυτη σου εστελνε τα μηνυματα ..που στα εστελνε ,,

δεχτηκες να παντρευτειε; 

λουσου τωρα το διαζυγιο γιατι αυτο θα ερθει 

και μπες και σ αυτες τις νομικες διαδικασιες χωριζω ξεχωριζω ,,,που θα ειχες αποφυγει αν προσεχες περισσοτερο,,

δεν πιστευω οτι η γυναικα αυτη σ αγαπουσε πραγματικα κατα την διαρκεια της σχεσης ,,,

και υπαρχει και βασιμο ενδεχομενο οτι μπορει να ενδιαφερεται γι αλλον ,,,

αλλα και να μην ενδιαφερεται τωρα 

ψαχνει να τον βρει,,,

πραγμα που δεν εισαι εσυ αυτος ,,,

ετοιμασε τα πραγματα σου και πηγαινε σπιτι σου για να σωσεις τουλαχιστον την αξιοπρεπεια σου ,,,

η ιστορια αυτη τελειωσε ,,

και κυριως μην ξοδευεσαι με λουλουδια και δωρακια που ειναι για να ριξουν την αυλαια,..

υπομονη θα περασει ,,,

εισαι μονο 29 ,,η ζωη σε περιμενει ,,παμε παρακατω ,δυναμικα ,

,τον αλλο μηνα να εχεις βρει αλλη ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από SadFace

Προβληματισμενος..

Με την γυναικα μου ειμαστε μαζι 8 χρονια και τους τελευταιους 3 μηνες παντρευτικαμε με πολιτικο γαμο..εγω ειμαι 29 και εκεινη  33. Τους τελευταιους 2 μηνες εγινε ξαφνικα απομακρη 
Να προσπαθει να μην παιρναμε χρονο μεταξυ μας αλλα να εχουμε καποιον παρεα οταν θα βγουμε η και πολλες φορες στο σπιτι μας να δουμε καποια ταινια ειτε να πιουμε καφε...Εγω γκρινιαζα και εγινα ως ενα σημειο κτητικος.(λαθος μου ως ενα σημειο..) Ζητουσα και ηθελα να παιρναμε περισσοτερο χρονο μαζι να κανουμε ποιοτικοτερο σεξ(οχι ρουτινας) Κατι που αποφευγε διπλοματικα ωσπου φτασαμε να μου πει οτι δεν με βλεπει ερωτικα πλεον 
Kαι οτι της λειπει η καυλα απο την ζωη της και οτι ισως δεν θα ηταν ποτε ετοιμη να παντρευτη(Εν μερει εκεινη μου ειπε να παντρευτουμε και απλα εκανα την προταση γαμου στην αρχη) και μου λεει οτι χρειαζεται χρονο να σκεφτει τι θα αποφασισει για το αν θα ειμαστε μαζι η θα χωρισουμε.. 
Εγω την αγαπαω πολυ.. και την εχω πολυ ψηλα στην υποληψη μου..φανταστηκα μια ζωη μαζι της εχω κανει ονειρα μαζι της.. ειμαστε ετσι 2 βδομαδες τωρα ψυχρη απομακρει και καμια κινηση που να δειχνει οτι κατι εχει αλλαξει...Ενω απο την μερια μου ειναι δυσκολο να μην την προσελκυω τουλαχιστον να προσπαθω με λογια στηριξεις μικρο δωρακια και μικρο εκπληξεις..

Εκεινη απο την αλλην αυτο το διαστημα ολο θελει να βγαινει εξω ειτε για ποτο ειτε για σινεμα 
και να αργει πολλες φορες το βραδυ.. και ενω εκεινη ετοιμαζατε και γινεται ομορφη εγω καθομαι και μαραζωνο.. και συνεχιζει να μου λεει οτι χρειαζεται χρονο για να αποφασισει..Δεν ξερω ειλικρινα...υγ: χωριζοντας θα πρεπει να φυγω απο το σπιτι μας γιατι ειναι δικο της και εγω θα πρεπει να γυρισω στο πατρικο μου ενα διαστημα μεχρι να παω στο ενοικιασμενο διαμερισμα μου.. Δεν το λεω για τον φοβο να μην εχω που να μεινω αλλα για την αδικια που περναω..Απορριψη απο τον συντροφο μου και αμφιβολια για την επομενη μερα... Θελω να τα αφησουμε ολα πισω και να προχωρησουμε αλλα δεν ειναι πλεον στο χερι μου..

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

THEKLA2019

# 9 στις 7/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εμείς φταίμε για οτιδήποτε μας συμβαίνει. Μήπως την επνιξές με την κτητικοτητα σου; Μήπως την έκανες το κέντρο του κόσμου σου,και δίνεις συνέχεια και έγινες χίλια κομμάτια; Στοπ.Μην γίνεσαι αυτοκαταστροφικος.Στο μυαλό σου είναι να το αλλάξεις. Αγαπα τον εαυτό σου. Μείνε λίγο μόνος σου,χαλάρωσε, ασχολεισου με σένα,όλα συνομωτουν για το καλό σου. Είσαι μοναδικός δεν είσαι δεδομένος. Αξιζεις το καλύτερο.

Alezandra

# 10 στις 7/4/2019
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 598

Μετα το γαμο κανεις δεν ειναι ετοιμος για γαμο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Heptamer

Ανακάλυψε οτι εχει απωθημενα... και πως δεν ήταν τελικά έτοιμη για γαμο. . 

Είδε ίσως πως δεν της κανεις τελικά.. 

Ανακαλυψε μια ζωή που δεν έζησε... 

Και τη διεκδικεί. 

Αρέσει στο μέλος alisida

Alezandra

# 11 στις 7/4/2019
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Απαντήσεις: 598

Καλε μου κυριε ,γνωριζω τι επαθε η συζυγος σας

Περιμενε 8 χρονια να της κανετε την προταση ,βαρεθηκε και επειτα της ηταν αδιαφορο το οτι υποκυψατε και την παντρευτηκατε 

Ετσι ,ενω ειχε εξιδανικευσει στο μυαλο της το γαμο,απογοητευτηκε γρηγορα

Απο την πλευρα σας εσεις θεωρησατε πως αφου της κανατε το χατηρι να την παντρευτειτε,δεν εισασταν υποχρεωμενος πια να προσπαθειτε για κατι καλυτερο.

Δεν καταλαβαινετε τι εγινε μετα ?

Προσπαθησε φαινεται καποιος αλλος

Να φυγετε,να πατε αλλου εσεις

Δεν σας θελει πια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από SadFace

Προβληματισμενος..

Heptamer

# 12 στις 7/4/2019
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.682

***Σαφες το σοφόν. 

Σχόλιο # 10 από Alezandra

Μετα το γαμο κανεις δεν ειναι ετοιμος για γαμο 

archagellos

# 13 στις 7/4/2019
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.369

man ,

απο το κειμενο σου προκυπτει οτι εχεις γινει ...η Γυναικα της ιστοριας ... ο "αντρας" βγαινει κα ιτο διασκεδαζει και εσυ καθεσαι σπιτι ...και απο οτι φαινεται σαν γδαρμενο γατακι ...και νιαουριζεις ...

Και απο οτι γινεται κατανοητο ...μυξοκλαις ...κανεις δωρακια ...εκπληξουλες ...και τετοια ...

Η γυναικα σου θα πρεπει να καταλαβεις οτι ...θελει Αντρα στο σπιτι . 

Και μαλλον η τυπισα σε εχει για μεγαλο χάπατο ...και εαν τυχον κουνηθεις μπορει να σου ριξει κανενα πηδουλο και εσυ να τα ξεχασεις ολα ...

Καλο θα ειναι να παρει ο καθενας τον δρομο του .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Enikos και σε ακόμα 4 μέλη.

Helenaki4

# 14 στις 7/4/2019
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 1.213

Καλησπέρα θεματοθετη 

Ομολογώ οτι ειναι απορίας άξιο να διαβάζει κανεις οτι ένα ζευγάρι που μετρά μαζί 8 χρόνια , χωρίζει αμέσως μετά το γάμο .

Είσαι σίγουρος οτι η αλλαγή αυτή συντελέστηκε ξαφνικα ?

Πώς σε παντρεύτηκε αυτή η γυναίκα εφόσον υπήρχε τέτοιο κενό μέσα της ? 

Υπάρχει κάποια σχέση συμφέροντος μεταξύ σας , οικονομικά ή εν γένει πρακτικά ? 

Στη θέση σου θα προσπαθούσα να ενώσω τα κομμάτια για να βρω μια εξήγηση αρχικά . Δεν μπορεί , κάποια «ρωγμή» θα υπάρχει στην προϊστορία του γάμου . 

Και μετά θα εξαφανιζόμουν . Χτες . Δεν επιτρέπω σε κανέναν πια να με θυματοποιεί κατ αυτόν τον τροπο . Εχεις χρέος απέναντι στον εαυτό σου να τον προστατεύεις από αναξιοπρέπειες. Εφόσον η γυναίκα αυτή σε θέτει σε αναμονή , εσυ οφείλεις να της δώσεις διαρκείας . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από SadFace

Προβληματισμενος..

Αρέσει στα μέλη Heptamer, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

agrotis53

# 15 στις 7/4/2019
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.468

μπα διαβαζω ξαναδιαβαζω... αλλα αυτο οτι της λειπη η καυλα απο τη ζωη της, και οτι εσυ θες ποιοτικοτερο σεξ μου τα τιναζει ολα στον αερα... μα ολα... τεσπα θα περιμενω τη συνεχεια πρωτα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από SadFace

Προβληματισμενος..

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, archagellos

sAvArA

# 16 στις 7/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ειπες...

#SadFace...Απορριψη απο τον συντροφο μου ...και σου λεω :& το απορριψη νοιωθεις..&.. τ ο ν ..παλι νοιωθεις...Οπως εχουμε μαθει, να "βλεπουμε" στερεοτυπικα τα πραγματα, εισαι -βολευεσαιστην "θεση" του αδυναμου-απορριπτεου...Βγες απο την καταστασηΞεβολεψου& προχωρα ...ευχομαι να βρεις τ η ν συντροφο...

Nikola-s

# 17 στις 7/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ρε σύ φίλε?;-) Κέρατα με τη βούλα εχεις.;-) χαμπάρι δε πήρες?;-) ρε που πήγαν οι άντρες γμτ.;-) Ρε πήξαμε στα τέλη πίσω κυκλοφορίας.;-)

Monaxikos01

# 18 στις 7/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κάποια λαδια εχεις κανει και ντρεπεσαι να το πεις. Πηγες με αλλη και το εμαθε? πεστα ολα γιοκα μου

123xristos

# 19 στις 7/4/2019
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 389

θεματοθετη, εσυ ξερεις καλα τι θελεις.

αυτηναλλα αυτη δεν ξερει τι θελει για αυτο ειχατε αυτη την καταληξη.προτεινω να μην ξανασχοληθεις ποτε μαζι της. επιπλεον να προβληματισρις γιατι τοσο καιρο δεν καταλαβες τιποτα

lollipop123

# 20 στις 7/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Nikola-s
Ρε σύ φίλε?;-) Κέρατα με τη βούλα εχεις.;-) χαμπάρι δε πήρες?;-) ρε που πήγαν οι άντρες γμτ.;-) Ρε πήξαμε στα τέλη πίσω κυκλοφορίας.;-)

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε