Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

θελω να τα ξαναβρουμε...αλλα δεν ξερω αν αυτος θελει.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

lenia92

# 1 στις 8/4/2019
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 12
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σας...η ιστορία μου είναι μεγάλη...ειιμασταν μαζί με το Χ εδώ και 2 μιση χρόνια το καλοκαίρι θα παντρευόμασταν.. 27 εγώ 35 αυτός ήμουν η πρώτη σοβαρή σχέση που θα πήγαινε για γάμο να τονίσω...όλα σχεδόν πήγαιναν τέλεια...είχαμε ένα πρόβλημα έμενε μαζί με τη μητέρα του τον αδερφό του και τη γυναίκα του αδερφού του και τα παιδιά του...αυτοί υποτίθεται θα έφευγαν από το σπίτι 2 μήνες πριν το γάμο μας για να μείνουμε εμείς στο σπίτι μαζί με την μάνα του και θα έφευγε ο αδερφός του με την οικογένεια του.. Ο αδερφος του έδειχνε να μην με συμπαθεί πολύ αλλά εντάξει. Ενώ η μητέρα του έδειχνε να συμπαθεί εμένα και όχι την άλλη της νύφη. Τέλος πάντων είχαμε συχνά πυκνά καβγάδες αλλά τα βρίσκαμε στο τέλος έλεγε ότι γκρινιαζα και ναι γκρινιαζα γιατί έβλεπα ότι δεν έκανε κάτι να μείνουμε μαζί ενώ δεν είχε οικονομικό πρόβλημα...αφού είχαμε ξεκινήσει τις προετοιμασίες για το γάμο και για ένα μιση μηνα ειμασταν μια χαρά ξαφνικά ένα βράδυ αλλαξαν όλα.. έχει καφετέρια και έκανε πάρτυ το βράδυ εκεί στην αρχή δεν ήθελα να πάω έξω και αυτος ήθελε να πάω έξω...πήγα όμως τσαντισμενος που πήγα ενώ του έλεγα ότι δεν θα πάω και ότι πήγα με μια ξαδέρφη μου που δεν συμπαθούσε...έγινε κάποια γκρίνια αλλά ειμασταν καλά τα βρήκαμε χόρευαμε όλο τ βράδυ ειμασταν τέλεια...κάποια στιγμή χτύπησε το τηλ του ήταν ο αδερφός του γενναγε η γυναίκα του αλλά εμένα δεν ήθελαν να μου το πουν γιατί το πιεσα για να μου το πει...αφού το προσπέρασα έβαλα ένα ποτό να πιω μαζί με δύο σφινακια και θύμωσε και πέταξε το ποτήρι κάτω... γιατί είπε ότι ενώ μου είπε να μην πιω εγώ δεν τον άκουσα...τσακώθηκαμε μέσα στην κουζίνα της καφετέριας άσχημα φώναζε ότι δεν μπορεί άλλο ότι τον έσκασα και δεν αντέχει άλλο μαζί μου ..έγινε ένας πανικός στο μαγαζί μας άκουσαν όλοι ο αδερφός μου τον χτύπησε γιατί βγήκε έξω και έβριζε εμένα και όλους να πω ότι είχε ψιλό πιει ο ίδιος και ίσως όλα τα έκανε τ ποτό..κατέβηκε η μάνα του από το σπίτι στο μαγαζί και φώναζε να με χωρίσει ενώ μου είχε δείξει άλλο πρόσωπο...ενώ σκοτωθηκαμε και οι δύο οικογένειες μεταξύ μας φύγαμε...

ΤΗΝ άλλη μέρα πήγα και βρήκα την μάνα του της είπα ότι είχε γίνει μου είπε ότι δεν έπρεπε ν του γκρινιζω αλλά δεν συνεμπανει και να κάνει ότι νομίζει ο Χ. Ο αδερφός του δε έλεγε ότι καλά έκανε ότι μου είχε δώσει αέρα πολύ από την αρχή ...φεύγω και πάω να βρω τον Χ ήταν χαμένος δεν ήξερε τι να πει το μόνο που έλεγε θέλω χρόνο να τον αφήσω 10 μέρες.. μετά από 3 μέρες πάω και τον βρίσκω του δίνω το δαχτυλίδι της πρότασης γάμου και του είπα να τα ξεχάσουμε όλα και να κάνουμε μια αρχή καινούργια και να τα ξεχάσουμε όλα και να μου τ δώσει όταν θα είναι έτοιμος αυτός...μου είπε θέλει χρόνο πάλι να σκεφτεί και ότι δεν μπορεί να πάρει καμιά απόφαση..έφυγα ενώ του έστελνα μνμ συνέχεια..την Παρασκευή πήγα να τον βρω και άρχισε ν φώναζε ότι τελείωσε μεταξύ μας λες και ήταν άλλος άνθρωπος και ότι τον πιεζω και δεν τον αφήνω ν ηρεμήσει...αφού έγιναν όλα αυτά εγώ τρακαρα με το αυτοκίνητο το χειρότερο που έγινε...ο πατέρας πήγε τον βρήκε και τον έβρισε χωρίς να το ξέρω ενώ ήμουν στο νοσοκομείο μέσα...αλλά μου είπα ότι ο Χ ρωτάτε πως είμαι και ότι είχε πάει να προσευχηθεί για μένα να είμαι καλά...και ότι η μητέρα του μου είπαν ότι είχε πει αν μαγαπαει να πάρει και να φύγουμε και να είναι μαζί μου...εγώ μετά από 5 μέρες βγήκα από το νοσοκομείο του έστελνα μνμ ακόμα αλλά τίποτα τα είχε κλείσει όλα.δεν δεχόταν τίποτα ούτε ήθελε ν μιλάει.'κι όλοι μου έλεγαν ότι φαινόταν ψυχολογικά χάλια...εγώ όμως έστελνα συνέχεια...αφού είχαν περάσει 20 μέρες από εκείνο το βράδυ που τσακώθηκαμε άσχημα και το τρακάρισμα πριν 3 μέρες πήγα και τον βρήκα να δω για εκείνο το βράδυ έγιναν όλα αυτά...ήταν χαμένος δεν ήξερε τι να πει ούτε ο ίδιος ήξερε να δώσει απάντηση για εκείνο το βράδυ του είπα ότι εγώ αν θελήσει τα παρατάω όλα να φύγω μαζί του και ότι τους ξεγραφω όλους...μου είπε να φύγω να πάω να βρω δουλειά (γιατί δούλευα στην καφετέρια του και ξέμεινα και από δουλειά μετά το τσακωμό) και αν είναι γραφτό κάποτε να είμαστε μαζί θα είμαστε..ότι αυτη τη στιγμή δεν μπορεί ν πάρει απόφαση τη θέλει ν κάνει και είναι μπερδεμένος και πραγματικά ήταν σαν χαμένος...μου είπε ότι οι δικοί μου φταίνε για όλα ο πατέρας μου που συνέχεια συνεμπαινε σε όλα και είχε δίκιο τώρα τ είδα όλα κι ότι έπρεπε ν ακούω μόνο αυτόν και να τον εμπιστευτώ για μαγαπουσε και ήθελε ν με κάνει ευτυχισμένη και ούτε δεν μου χαλαγε ποτέ χατηρι ότι ήθελα το είχα και έτσι ήταν.οτι ήθελα τ είχα μιλήσαμε μου ειοε ότι κάποτε μπορεί ν ξανά είμαστε μαζί και θα δείξει και έφυγα μετά από 2 μέρες έστειλα πάλι μνμ αλλά τίποτα πάλι καμία απάντηση τι να κάνω τον θέλω πάλι πίσω..ξέρω ότι μαγαπαει το ένιωσα αλλά κάτι τον κρατάει να μην κάνει το βήμα... γιατί όλοι και οι φίλοι του του είπαν να τα βρούμε 25 μερες μετα και ακομα δεν ξερει δεν μου λεει τι θελει ακριβως αφηνει και μια πιθανοτητα ότι μπορει καποια στιγμη να ξανα γινει τι ακριβως θελει ? οσες φορες προσπαθησα να μηλησουμε εγω εκανα τ βημα παντα ολο αυτό το καιρο και δεν μπορω να μην σταματήσω να του στελνω μνμ...δεν ηταν καλα ηταν σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση μου ειιπε ο φιλος μας.. καμια σχεση οπως ηταν πριν 15 μερες τωρα εχει χειροτερεψει πολυ πιο αδυνατισμενος και εχει γινει νευρικος με ολα ενω εσβηνε τα τσιγαρα τ ενα μετα το αλλο.. μου ειπε οτι εδειχνε σαν εναν ανθρωπο πνιγμενο που δεν ξερει να κανει μιας και ειμαι σιγουρη πως η οικογενεια του θα λεει να μην ειναι μαζι μου,και αυτος πνιγεται γιατι μετραει πολυ τη γνωμη τους...δειχνει οτι ακομα δεν το εχει παρει αποφαση αν θελει να ειμαστε χωρισμενοι ειναι σε μια φαση πολυ χαλια..ισως και εγω που σταματησα να του στελνω μυνηματα να του κακοφανηκε και ας μην απανταγε...τι να κανω για να καταλαβει οτι μετανιωσα αλλα χωρις να παω να τον βρω να βαλω καποιον να του μιλησει αλλα δνε ανοιγεται ευκολα ειναι κλειστος χαρακτηρας...και αφου εγινε αυτο εγω εστειλα μυνημα δεν ξερω τ να κανω πως να τον ξεκλειδωσω και να μιλησει να μαθω τι σκευτεται...αν του πω οτι θα φυγω και οτι απλα θελω να τον αποχαιρετησω θα δεχτει να πει κατι..

Heptamer

# 2 στις 8/4/2019
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.652

Πρωινός πονοκέφαλος... 

Οτι πρεπει για να ξυπνήσεις... 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 3 στις 8/4/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.431

περιληψη

Η νεαρα συζει με αλκοολικο ιδιοκτητη καφε μπαρ...Τρωει το βρισιμο της,το ξυλο της και  

ειναι ηδη (δυστυχως )πεπεισμενη οτι φταιει ςκεινη για ολα 

-κατα τη γνωμη μου- χρειαζεται αμεσα ψυχολογικη υποστηριξη για να απεμπλακει απο την εξαρτημενη σχεση της ...

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Mindthegap-

# 4 στις 8/4/2019
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.239

Σταματησα να το διαβαζω στο σημειο οπου  θα μενατε μαζι με τη μαμα του...

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.

archagellos

# 5 στις 8/4/2019
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.366

Αγαπητη ,

τα θεματα που αναφερεις εαν τα δεις απο αλλη οπτικη γωνια ειναι ξεκαθαρα  . 

Ο τυπος που λες ειναι με την πλατη ΜΕΣΑ στον τοιχο . 

Εχει την γκρινια της μανας

Εχει την γκρινια του αδελφου 

Εχει την γκρινια του πατερα σου 

Εχει την χειροδικια του αδελφου σου 

και πανω απο ολα εχει την γκρινια  και την πιεση την δικη σου  !!!

Δηλαδη ποσα να αντεξει ποια ??? !!!

Πιστευω οτι καλο ειναι να κανεις αυτο που σου ειπε ...Να πας να βρεις δουλεια .Τι ηθελε να σου πει ? Οτι δεν υπαρχει περιπτωση να εισαστε ποτε ξανα μαζι . 

Την σχεση καλη μου την εχουμε για να μας ξεκουραζει και οχι να μας δημιουργει επιπλεον προβληματα ...και εαν μια τετοια σχεση με τοσα προβληματα ...την κανεις γαμο ...αστα να πανε στο διαολο ...

Μη του ξαναστειλεις μνμ ...ασε τον ανθρωπο να ανασανει ...και εσυ τραβα τον δρομο σου και εκεινος τον δικο του . 

Μαζι δεν μπορειτε ...δεν βγαινει ...

Καλη σου τυχη 

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη Daniel32, COSTAS42 και σε ακόμα 2 μέλη.

COSTAS42

# 6 στις 8/4/2019
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.440

Το διαβασα ολο και εχω να σου πω τουτο...Ανδρας που φερεται ετσι,ακουει και ειναι υποχειριο των δικων του,σου βαζει ιδεες οτι εσυ φταις απλα ΔΕΝ κανει.Φευγεις τον ξεπερνας οσο και να σου παρει σε χρονο,σωνεσαι και πας παρακατω

Αρέσει στα μέλη ghost86, Helenaki4 και σε ακόμα 4 μέλη.

froufrou2017

# 7 στις 8/4/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 280
Πάω κατευθείαν για Depon maximum!! Αν η σχέση σας είναι τόσο μπερδεμένη και χωρίς λογικό ειρμό όπως είναι αυτό το κατεβατο που εγραψες τότε ας πάρει ο καθένας το δρόμο του, πιο καλά θα είσαστε!!
Αρέσει στα μέλη mrsopi, ghost86 και σε ακόμα 6 μέλη.

26-29-31

# 8 στις 8/4/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.504
Λοιπόν αν αυτό το "ζευγάρι "καταλήξει σε γάμο, φαντάζομαι πόσα θέματα θα ανοίξουν στό μέλλον στο φόρουμ...Από την άλλη σκέφτομαι πόσα τέτοια ζευγάρια υπάρχουν, με μπλεξίματα με λόγια από συγγενείς μανάδες κλπ και με έπιασε πονοκέφαλος...
Αρέσει στα μέλη ghost86, Helenaki4 και σε ακόμα 4 μέλη.

_Bellezza_

# 9 στις 8/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Διαβασα μεχρι εκει που γραφει η θεματοθετρια "τα κανει το ποτο". 

Ποια η γνωμη σας για αυτη την φραση, που δικαιολογει καθε ατοπημα σε κατασταση μεθης? 

Εχει βαση ή οχι?

alisida

# 10 στις 8/4/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.431

Αυτη η φραση αιτιολογει και οχι δικαιολογει τη γενικοτερη συμπεριφορα του αρραβωνιαστικου

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από _Bellezza_

Διαβασα μεχρι εκει που γραφει η θεματοθετρια "τα κανει το ποτο". 

Ποια η γνωμη σας για αυτη την φραση, που δικαιολογει καθε ατοπημα σε κατασταση μεθης? 

Εχει βαση ή οχι?

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

wish_

# 11 στις 8/4/2019
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 3.165

Άκου να δεις τι γίνεται.Πιστεύω ότι ο αδελφός με τη γυναίκα κ τα παιδιά ξεβολευονται.Που θα παν αν φύγουν απ' το σπίτι που μένουν όλοι μαζί?

Θέλουν να φύγουν?αυτή μόλις γέννησε,θέλει προσοχή,βοήθεια δεν είναι για να φύγει.Όσο για τις πεθερές αλλά μπορεί να λένε κ αλλά να δείχνουν.κ ακόμα κ αν σου δείχνουν συμπάθεια δεν σημαίνει ότι δεν  υπάρχει κ αντιπαθεία απο πισω.Γιατί

αν ήταν να παντρευτείτε δεν βρίσκατε δικό σας σπίτι?ο αδελφός του γιατί έμενε μαζί τους?Όπως κ να ζει η συμπεριφορά το κ όλα αυτά μαζεμένα που έτυχαν είναι ένα μεγάλο σημάδι ν ανοίξεις καλά τα μάτια κ όσο κ αν σε πονάει κ τον θες άλλο τόσο να βρεις τη δύναμη να δεις ότι δεν κάνει για σένα.τετοιες συμπεριφορές θες?Εσύ αλήθεια με τι ασχολείσαι?δουλεύεις κάπου?

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

MadameShuShu40

# 12 στις 8/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γλυκιά μου Μπελεζ

Αυτή η φράση είναι συνηθισμένη όταν προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα.

Στην ενδοοικογενειακή βια, φταίνε πάντα όλοι οι άλλοι πλην του θύτη.

Φταίει το θύμα, φταίει το χρήμα που λείπει, φταίει το ποτό, φταίει η κακια η ωρα και γενικώς φταίει ο κακος μας ο καιρός!!

agrotis53

# 13 στις 8/4/2019
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.458

συνοπτικα, τα δικα σου λαθη - λαθος , υπερβολικη γκρινια και αφορητη πιεση. 2 εισαι ερωτευμενη και θες το γαμο οπωσδηποτε και δεν βλεπεις οτι απλα η χρονικη στιγμη δεν σηκωνει τεοιο θεμα. 3 ουσιαστηκα δεν εχεται μερος να μεινετε, δεν συγκατοικησατε, δεν εχετε καν σχεδιο .4 ειτε φταις ειτε οχι, εχεις δημιουργησει την απολυτη εναντιον σου κατασταση, απο μερος της οικογενειας του.(πολυ βασικο αυτο). 

τα δικατου. ειναι αβουλος προς την οικογενεια του και πληρος εξαρτημενος. 2 δεν θελει γαμο σε καμια περιπτωση, 3 ειναι νευρικος, 4 εχει οικονομικο προβλημα (ασχετα τη νομιζεις εσυ) 5 το χειροτερο δεν μπορει μονος του να λειτουργησει, ειναι ας το πω ελαφρα φοβιτσιαρης.

συμπερασμα πιθανο, τελος. δεν ταιριαζεται, . 2,5 χρονια μαζι ναι ειστε .αλλα στην πρωτη ουσιαστηκα δυσκολη κατασταση και η 2 δειξατε οτι δεν ταιριαζετε, με τιποτα, αλλοι χαρακτηρες αλλες ιδιοσυγκρασιες, αλλα θελω, αλλες αντιδρασεις. Εδω γαμος = αποτυχια, διαζυγιο, και ισως και χειροτερα. 

μην επιμενεις , γιατι και εσυ εισαι λαθος στη σχεση αυτη, και εσυ ακομη και μετα το γαμο παλι θα κανεις τα ιδια (γκρινια, πιεση και και...), το ιδιο και αυτος, και ...

Ευτυχως να λες και να λετε που εγινε πριν το γαμο αλο αυτο, ειστε τυχεροι και γλυτωνεται ξερω τι σου λεω σε αυτο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lenia92

Καλησπέρα σας...η ιστορία μου είναι μεγάλη...ειιμασταν μαζί με το Χ εδώ και 2 μιση χρόνια το καλοκαίρι θα παντρευόμασταν.. 27 εγώ 35 αυτός ήμουν η πρώτη σοβαρή σχέση που θα πήγαινε για γάμο να τονίσω...όλα σχεδόν πήγαιναν τέλεια...είχαμε ένα πρόβλημα έμενε μαζί με τη μητέρα του τον αδερφό του και τη γυναίκα του αδερφού του και τα παιδιά του...αυτοί υποτίθεται θα έφευγαν από το σπίτι 2 μήνες πριν το γάμο μας για να μείνουμε εμείς στο σπίτι μαζί με την μάνα του και θα έφευγε ο αδερφός του με την οικογένεια του.. Ο αδερφος του έδειχνε να μην με συμπαθεί πολύ αλλά εντάξει. Ενώ η μητέρα του έδειχνε να συμπαθεί εμένα και όχι την άλλη της νύφη. Τέλος πάντων είχαμε συχνά πυκνά καβγάδες αλλά τα βρίσκαμε στο τέλος έλεγε ότι γκρινιαζα και ναι γκρινιαζα γιατί έβλεπα ότι δεν έκανε κάτι να μείνουμε μαζί ενώ δεν είχε οικονομικό πρόβλημα...αφού είχαμε ξεκινήσει τις προετοιμασίες για το γάμο και για ένα μιση μηνα ειμασταν μια χαρά ξαφνικά ένα βράδυ αλλαξαν όλα.. έχει καφετέρια και έκανε πάρτυ το βράδυ εκεί στην αρχή δεν ήθελα να πάω έξω και αυτος ήθελε να πάω έξω...πήγα όμως τσαντισμενος που πήγα ενώ του έλεγα ότι δεν θα πάω και ότι πήγα με μια ξαδέρφη μου που δεν συμπαθούσε...έγινε κάποια γκρίνια αλλά ειμασταν καλά τα βρήκαμε χόρευαμε όλο τ βράδυ ειμασταν τέλεια...κάποια στιγμή χτύπησε το τηλ του ήταν ο αδερφός του γενναγε η γυναίκα του αλλά εμένα δεν ήθελαν να μου το πουν γιατί το πιεσα για να μου το πει...αφού το προσπέρασα έβαλα ένα ποτό να πιω μαζί με δύο σφινακια και θύμωσε και πέταξε το ποτήρι κάτω... γιατί είπε ότι ενώ μου είπε να μην πιω εγώ δεν τον άκουσα...τσακώθηκαμε μέσα στην κουζίνα της καφετέριας άσχημα φώναζε ότι δεν μπορεί άλλο ότι τον έσκασα και δεν αντέχει άλλο μαζί μου ..έγινε ένας πανικός στο μαγαζί μας άκουσαν όλοι ο αδερφός μου τον χτύπησε γιατί βγήκε έξω και έβριζε εμένα και όλους να πω ότι είχε ψιλό πιει ο ίδιος και ίσως όλα τα έκανε τ ποτό..κατέβηκε η μάνα του από το σπίτι στο μαγαζί και φώναζε να με χωρίσει ενώ μου είχε δείξει άλλο πρόσωπο...ενώ σκοτωθηκαμε και οι δύο οικογένειες μεταξύ μας φύγαμε...

ΤΗΝ άλλη μέρα πήγα και βρήκα την μάνα του της είπα ότι είχε γίνει μου είπε ότι δεν έπρεπε ν του γκρινιζω αλλά δεν συνεμπανει και να κάνει ότι νομίζει ο Χ. Ο αδερφός του δε έλεγε ότι καλά έκανε ότι μου είχε δώσει αέρα πολύ από την αρχή ...φεύγω και πάω να βρω τον Χ ήταν χαμένος δεν ήξερε τι να πει το μόνο που έλεγε θέλω χρόνο να τον αφήσω 10 μέρες.. μετά από 3 μέρες πάω και τον βρίσκω του δίνω το δαχτυλίδι της πρότασης γάμου και του είπα να τα ξεχάσουμε όλα και να κάνουμε μια αρχή καινούργια και να τα ξεχάσουμε όλα και να μου τ δώσει όταν θα είναι έτοιμος αυτός...μου είπε θέλει χρόνο πάλι να σκεφτεί και ότι δεν μπορεί να πάρει καμιά απόφαση..έφυγα ενώ του έστελνα μνμ συνέχεια..την Παρασκευή πήγα να τον βρω και άρχισε ν φώναζε ότι τελείωσε μεταξύ μας λες και ήταν άλλος άνθρωπος και ότι τον πιεζω και δεν τον αφήνω ν ηρεμήσει...αφού έγιναν όλα αυτά εγώ τρακαρα με το αυτοκίνητο το χειρότερο που έγινε...ο πατέρας πήγε τον βρήκε και τον έβρισε χωρίς να το ξέρω ενώ ήμουν στο νοσοκομείο μέσα...αλλά μου είπα ότι ο Χ ρωτάτε πως είμαι και ότι είχε πάει να προσευχηθεί για μένα να είμαι καλά...και ότι η μητέρα του μου είπαν ότι είχε πει αν μαγαπαει να πάρει και να φύγουμε και να είναι μαζί μου...εγώ μετά από 5 μέρες βγήκα από το νοσοκομείο του έστελνα μνμ ακόμα αλλά τίποτα τα είχε κλείσει όλα.δεν δεχόταν τίποτα ούτε ήθελε ν μιλάει.'κι όλοι μου έλεγαν ότι φαινόταν ψυχολογικά χάλια...εγώ όμως έστελνα συνέχεια...αφού είχαν περάσει 20 μέρες από εκείνο το βράδυ που τσακώθηκαμε άσχημα και το τρακάρισμα πριν 3 μέρες πήγα και τον βρήκα να δω για εκείνο το βράδυ έγιναν όλα αυτά...ήταν χαμένος δεν ήξερε τι να πει ούτε ο ίδιος ήξερε να δώσει απάντηση για εκείνο το βράδυ του είπα ότι εγώ αν θελήσει τα παρατάω όλα να φύγω μαζί του και ότι τους ξεγραφω όλους...μου είπε να φύγω να πάω να βρω δουλειά (γιατί δούλευα στην καφετέρια του και ξέμεινα και από δουλειά μετά το τσακωμό) και αν είναι γραφτό κάποτε να είμαστε μαζί θα είμαστε..ότι αυτη τη στιγμή δεν μπορεί ν πάρει απόφαση τη θέλει ν κάνει και είναι μπερδεμένος και πραγματικά ήταν σαν χαμένος...μου είπε ότι οι δικοί μου φταίνε για όλα ο πατέρας μου που συνέχεια συνεμπαινε σε όλα και είχε δίκιο τώρα τ είδα όλα κι ότι έπρεπε ν ακούω μόνο αυτόν και να τον εμπιστευτώ για μαγαπουσε και ήθελε ν με κάνει ευτυχισμένη και ούτε δεν μου χαλαγε ποτέ χατηρι ότι ήθελα το είχα και έτσι ήταν.οτι ήθελα τ είχα μιλήσαμε μου ειοε ότι κάποτε μπορεί ν ξανά είμαστε μαζί και θα δείξει και έφυγα μετά από 2 μέρες έστειλα πάλι μνμ αλλά τίποτα πάλι καμία απάντηση τι να κάνω τον θέλω πάλι πίσω..ξέρω ότι μαγαπαει το ένιωσα αλλά κάτι τον κρατάει να μην κάνει το βήμα... γιατί όλοι και οι φίλοι του του είπαν να τα βρούμε 25 μερες μετα και ακομα δεν ξερει δεν μου λεει τι θελει ακριβως αφηνει και μια πιθανοτητα ότι μπορει καποια στιγμη να ξανα γινει τι ακριβως θελει ? οσες φορες προσπαθησα να μηλησουμε εγω εκανα τ βημα παντα ολο αυτό το καιρο και δεν μπορω να μην σταματήσω να του στελνω μνμ...δεν ηταν καλα ηταν σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση μου ειιπε ο φιλος μας.. καμια σχεση οπως ηταν πριν 15 μερες τωρα εχει χειροτερεψει πολυ πιο αδυνατισμενος και εχει γινει νευρικος με ολα ενω εσβηνε τα τσιγαρα τ ενα μετα το αλλο.. μου ειπε οτι εδειχνε σαν εναν ανθρωπο πνιγμενο που δεν ξερει να κανει μιας και ειμαι σιγουρη πως η οικογενεια του θα λεει να μην ειναι μαζι μου,και αυτος πνιγεται γιατι μετραει πολυ τη γνωμη τους...δειχνει οτι ακομα δεν το εχει παρει αποφαση αν θελει να ειμαστε χωρισμενοι ειναι σε μια φαση πολυ χαλια..ισως και εγω που σταματησα να του στελνω μυνηματα να του κακοφανηκε και ας μην απανταγε...τι να κανω για να καταλαβει οτι μετανιωσα αλλα χωρις να παω να τον βρω να βαλω καποιον να του μιλησει αλλα δνε ανοιγεται ευκολα ειναι κλειστος χαρακτηρας...και αφου εγινε αυτο εγω εστειλα μυνημα δεν ξερω τ να κανω πως να τον ξεκλειδωσω και να μιλησει να μαθω τι σκευτεται...αν του πω οτι θα φυγω και οτι απλα θελω να τον αποχαιρετησω θα δεχτει να πει κατι..

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

lenia92

# 14 στις 8/4/2019
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
Απαντήσεις: 12

δεν ηταν αλκοολικος... αλλα ουτε και τον πιεζα για γαμο, το μονο που ηθελα ηταν να μεινουμε μαζι πριν το γαμο, ενω οι δικοι του ειχα αλλες αποψεις...δεν ηθελα καν να μεινω με τη πεθερα αλλα γι αυτον το δεχτηκα και ουτε καν το εβλεπε αυτο. ναι γκρινιαζα πως να μην γκρινιαζω οταν βλεπω οτι μεσα εκει τον εκμεταλευοντουσαν και δνε το εβλεπε με τιποτα...την οικονομικη δυνατοτητα την ειχε να νοικιασει ενα σπιτι απλα το σπιτι που εμεναν ολοι μαζι το ειχε ξανα φτιαξει ο πρωην μου με δικα του χρηματα...απλα ο αδερφος του επειδη του ειχε αδυναμια  τον παταγε κατω και η μανα του ελεγε οτι δνε ηθελε να την αφησει και να μεινει με την αλλη νυφη και τον αδερφο της γιατι θα περναγε ασχημα...το θεμα ηταν οτι προβληματα μεσα στην οικογενεια τους ειχα και πολυ πριν μπω εγω και συνεχεις τσακωμους αφου η αλλη νυφη ηθελε να φυγει αλλα μολις μπηκα μεσα εγω αλλαξαν ολα ηθελαν να με βγαλουν απο την οικογενεια  αυτη την εικονα μου εδειχναν ειδικοτερα ο αδερφος του..δεν μπορω ν καταλαβω γιατι δν παιρνει τη κατασταση στα χερια του..

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

MadameShuShu40

# 15 στις 8/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Παιχνίδι χαμένο από τα αποδυτήρια.

Enikos

# 16 στις 8/4/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.607

Πρεπει να αναθεωρησεις τις αποψεις σου για την τελειοτητα...

Διοτι η τελειοτητα δεν εχει ποσοτικες-γεωγραφικες η αλλου τυπου διαβαθμισεις, σε στυλ ..."λιγο, πολυ, σχεδον, περιπου, καπως, ανεκτα, δυσθεωρητα" κλπ κλπ

Μολις αισθανθεις τις διαβαθμισεις αυτες...

Απλα την κοπανας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lenia92

..όλα σχεδόν πήγαιναν τέλεια...είχαμε ένα πρόβλημα έμενε μαζί με τη μητέρα του τον αδερφό του και τη γυναίκα του αδερφού του και τα παιδιά του...αυτοί υποτίθεται θα έφευγαν από το σπίτι 2 μήνες πριν το γάμο μας για να μείνουμε εμείς στο σπίτι μαζί με την μάνα του και θα έφευγε ο αδερφός του με την οικογένεια του..

Αρέσει στα μέλη Heptamer, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 17 στις 8/4/2019
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.193

Ξεκίνησα να διαβάζω το μεσημέρι , τα παράτησα και έκανα παλι μια προσπάθεια τώρα . Τελικά τα κατάφερα ! 

Κατεβείτε απ? το δέντρο . Δεν ξεμπλεκεται αυτό το κουβάρι εκεί πάνω .

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lenia92

Αρέσει στα μέλη 26-29-31, agrotis53

Helenaki4

# 18 στις 8/4/2019
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.193

Γιατί αυτός ειναι μπούλης κλασικός κι εσυ μάνα μου του’γινες βδέλλα .

Σου πε κανεις οτι κρατάς τον άντρα άμα του γίνεις τσιμπούρι ? 

Αυτή η ιστορία ειναι θάλαμος τοξικών αερίων .

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από lenia92

.δεν μπορω ν καταλαβω γιατι δν παιρνει τη κατασταση στα χερια του..

Αρέσει στο μέλος agrotis53

wish_

# 19 στις 8/4/2019
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 3.165

Εγώ κατάλαβαινω ότι η οικογένεια του πρώηνν σου ζει απ' τον πρώην σου κ εσύ τους χαλάς τις ισορροπίες. Ο πρώην έτσι εμαθε κ θέλει κόπο να ξεμαθει.αν γουστάρε πραγματικά κ ήθελε να ναι μαζί σου θα νοικιάζε κάτι να μείνετε κ θα στήριζε κ την οικογένειά του αφού αυτό θέλει κ θα τους επιβεβαίωνε γαι τις προθέσεις τους ότι δεν σκοπεύει να τους αφήσει.Αυτό το καφέ κ τα δυο αδέλφια μαζί δε το δουλεύουν?εσύ έχεις σπουδάσει κάτι?να βρεις μιαν άλλη δουλειά όπως κ να χει γιατί στην καφετέρια κ όλοι μαζί είναι δύσκολο.

γενικά η εικόνα που περιγράφεις της οικογένειάς είναι αυτή που θέλεις να μπεις?δεν είναι με τον άλλον περνάω καλά στο κρεβάτι στους χορούς κ τα ποτά.στα καθημερινά κ στο γάμο είναι τα δύσκολα.κ αν έρθει κ παιδί έτσι όπως τα περιγράφεις σε βλέπω να τρέχεις κ να ναι αργά.Οι γονείς που είναι σε όλο αυτό?

Αρέσει στα μέλη ghost86, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

Daniel32

# 20 στις 8/4/2019
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Απαντήσεις: 492

Δεν προκειται να παρει την κατασταση στα χερια του - τουλαχιστον οχι μονος του (χωρις βοηθεια και στηριξη απο καποιον ειδικο).

Η  δυναμη του οικειου νοσηρου οικογενειακου περιβαλλοντος-συστηματος ειναι τεραστια και δε θα τον αφησει  να ξεφυγει ετσι ευκολα απ' αυτο.

Αν θελεις να κατανοησεις περισσοτερα σχετικα με το τι του συμβαινει σου προτεινω να διαβασεις το βιβλιο "ΤΟΞΙΚΟΙ ΓΟΝΕΙΣ" της Forward Susan. Θα καταλαβεις πολλα και θα σταματησεις να απορεις με αυτο που συμβαινει.
Αρέσει στα μέλη ghost86, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε