Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τεστ dna

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

Heptamer

# 81 στις 9/4/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.044
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 76 από Alezandra
Εσεις ομως κυριες αν ειχατε αμφιβολια και κανατε κρυφα το τεστ μονες σας και μαθαινατε οτι το παιδι ειναι του γκομενου,θα το λεγατε στο παιδι οταν μεγαλωνε ?Εχει δικαιωμα να μαθει την αληθεια,δεν εχει ? Για πειτε τα ολα εδω .

Εδω κατα πασα πιθανοτητα δε θα το ειχαν πει ουτε στον γκομενο...σιγα μην εδειχναν τετοια οψιμη 'ευαισθησια' στο παιδι...

Αρέσει στο μέλος Sourya

Sourya

# 82 στις 10/4/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 4.727

Μα για να μην υπαρχουν ερωτησεις ...τινος ειναι ρε γυναικα το παιδι. Σοβαρα τωρα και για πολλα που γινονται οπως εξαφανησεις και αρπαγες παιδιων. Θα πρεπει το dna και η ομαδα αιματος να ειναι γραμμενα στις ταυτοτητες

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από agrotis53

μπα απιστιες θα γινονται χωρις αλλο, απλα θα ειναι ολοι πιο προσεκτικοι , και ετσι θα μειωθουν τα ποσοστα, να μη πω οτι μπορει και να μηδενιστουν , πρεπει να ειναι ομως υποχρεωτικη η εξεταση αλλα σαν τι αιτιολογια σε τι πλαισιο?

Αρέσει στο μέλος agrotis53

Sourya

# 83 στις 10/4/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Γουστα ειναι αυτα. Ο καθενας με τις προτιμησεις του

Παράθεση:
Σχόλιο # 80 από Heptamer

Μπλιαχ!

Sourya

# 84 στις 10/4/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Αν εχεις το θαρρος το λες αν και οι περισσοτεροι σιωπουν. Μπορει ομως να το ανακαλυψει μονο του και τοτε ο θεος βοηθος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 76 από Alezandra
Εγω παντως αν μαθαινα πως το παιδι δεν ειναι δικο μου,δηλαδη αν το ειχαν μπερδεψει στο μαιευτηριο,δεν θα το αλλαζα,θα το κρατουσα γιατι το αγαπαω.Και οι αντρες το ιδιο να κανουν.Οσες γυναικες ειναι χαζες και δεν προσεχουν τοσο σοβαρα θεματα ειναι αξιες της μοιρας τους.Εσεις ομως κυριες αν ειχατε αμφιβολια και κανατε κρυφα το τεστ μονες σας και μαθαινατε οτι το παιδι ειναι του γκομενου,θα το λεγατε στο παιδι οταν μεγαλωνε ?Εχει δικαιωμα να μαθει την αληθεια,δεν εχει ? Για πειτε τα ολα εδω .

agrotis53

# 85 στις 10/4/2019
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.138

εχεις δικαιο ειναι μεγαλο θεμα και γκεμιζονται 2 κοσμοι, και δεν διαχειριζεται ευκολα , γιατι αν το παιδι ειναι μεγαλο θα αναζητησει οπως και στην υοθεσια τον βιολογικο πατερα του. ο πατερας απο την αλλη ( οχι μονο το παιδι) χανει μια οικογενεια , και ποσα αλλα δημιουργουνται... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από AlexLuckyCharm

#44Ο κανονας αυτο λεει, αλλα μερικες ειναι κατι συμπτωσεις, ξερεις... που εχασαν την μπαλα . Αλλα , για να δουμε και μια αλλη οπτικη, τι θα κανει καποιος αν αυτο το παιδι ειναι μεγαλο;. Εννοω εχει αναπτυξει δεσμους αρρηκτους. Αντε με την συντροφο ας πουμε οτι διευθετειται, καλως κακως , τελος παντων λυνεται. Με το παιδι τι γινεται; Πως το διαχειριζεται; Για το παιδι αυτος ειναι ο πατερας. Η διαφορα του daddy , με το father.

Αρέσει στο μέλος Sourya

agrotis53

# 86 στις 10/4/2019
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

το παιδι ομως θα αναζητησει τον βιολογικο του πατερα, φανταζομαι οτι εσυ αναφερεσαι στο οτι δεν θα το μαθει το παιδι, πραγμα που ειναι λιγο αδυνατον καθως θα προκυψουν πολλα ζητηματα μετα απο κατι τετοιο

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από Paralia48

η σχέση με το παιδί δε θα αλλάξει.

Η σχέση με τη γυναίκα θα αλλάξει

Αρέσει στο μέλος Sourya

sokolatakis

# 87 στις 10/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ένα παιδί..είναι παιδι

Pitsiriki

Φαντάσου 

envylove

# 88 στις 10/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κυρια Sourya το εν λογω τεστ λογω αμφιβολιων δεν το κανεις μετα απο χρονια... αν ειναι ετσι δεν το κανεις καθολου γιατι ναι το εχεις μεγαλωσει και εχεις συνδεθει βαθια συναισθηματικα με αυτο το πλασμα οποτε κανενας λογος να το κανεις. οσο για τη λεξη που σε εκανε να παρεξηγηθεις προσωπικα δε βρισκω οσο και να ψαξω αλλη που να περιγραφει τη κατασταση καλυτερα. sorry.Οσο για εσας κυριε enike ποιος ειναι ο 'μουλος'? αν θελετε λυστε μου την απορια παρακαλω...

agrotis53

# 89 στις 10/4/2019
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

η απατη ειναι δεδομενη οπως και ναχει. το παιδι δεν παυει να ειναι παιδι. το μονο που παιζει ρολο πλεον ειναι η αντιδραση του πατερα-μη πατερα στην ουσια. πχ σε καποιο ποστ ο αλλος ειπε το μουλικο και δρομο, οσο και φρικαρουμε ειναι μια ξεκαθαρη στασει και απο πολλους. μη κοροιδευομαστε σε αυτο.Εσυ λες δεν ξερω αλλα στην ουσια ξερεις οτι αν φυγει η μανα δεν μενει το παιδι γιατι οπως ειπα και σε αλλο ποστ εδω θα το μαθει . οταν λοιπον σε ολα τα ποστ που διαβασα και αφορα το δικο σου ερωτημα οχι το κυριο θεμα, η μανα φευγει, οποτε φευγει και το παιδι, διαφορετικα θα πρεπει να μεινουν και οι 2, που σημαινει συγχωρεις τη μανα  για να κρατησεις το δεσμο με το παιδι. μην ξεχναμε οτι υπαρχη και ο πραγματικος πατερας πλεον. αν λοιπον εισαι 40-45 με παιδι στα 14-15 , μπορεις να ξανακανεις αλλη οικογενεια ανετα, δε θα το κανεις?Για μενα προκυπτει οτι σε ηλικιες μεχρι 45 βαρια 50 , ειναι διαφορετικα και προδιεγραμενα τα πραγματα, απο 50 και πανω αλλαζουν εκει μπαινουν αλλα δεδομενα στη μεση.(μιλαμε παντα  για ενα παιδι ετσι οχι να υπαρχουν και αλλα παιδια απο το ζευγαρι, γιατι εκει αστα να πανε) στην τελικη και περα απο οτι εγραψα ευθεια απαντησει δεν μπορω να πω γιατι θα  ειναι εκ του ασφαλους οπως και του καθενα και δεν θα εχει νοημα. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 65 από Enikos

Αμφιταλαντευομαι μεταξυ απατης και της εννοιας που φερει η λεξη "παιδι"...

Ειναι λεπτο το θεμα και σιγουρα, δεν πρεπει να αποδωσουμε στο παιδι εναν χαρακτηρισμο για τον οποιο καμια ευθυνη δεν φερει...

Δεν ξερω τι θα εκανα σε αυτη την περιπτωση...

Σιγουρα η μαμα του θα επαιρνε την θεση που της αρμοζε...

Θελει μεγαλη δυναμη ολο αυτο...

Την οποια δεν ξερω αν εγω θα την ειχα...

Μακαρι παντως να μπορουσα να αφηνα το παιδι εξω απο τα ρεζιλικια των μεγαλων, με οποιον τροπο...

Αρέσει στο μέλος Sourya

Sourya

# 90 στις 10/4/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Το παιδι της ειναι η λεξη που θα επρεπε να βαλεις. Απλο;

Παράθεση:υ
Σχόλιο # 88 από envylove

Κυρια Sourya το εν λογω τεστ λογω αμφιβολιων δεν το κανεις μετα απο χρονια... αν ειναι ετσι δεν το κανεις καθολου γιατι ναι το εχεις μεγαλωσει και εχεις συνδεθει βαθια συναισθηματικα με αυτο το πλασμα οποτε κανενας λογος να το κανεις. οσο για τη λεξη που σε εκανε να παρεξηγηθεις προσωπικα δε βρισκω οσο και να ψαξω αλλη που να περιγραφει τη κατασταση καλυτερα. sorry.Οσο για εσας κυριε enike ποιος ειναι ο 'μουλος'? αν θελετε λυστε μου την απορια παρακαλω...

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Nazl123

# 91 στις 10/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δηλαδη διωχνουμε το μουλικο με την μανα του και μετα τι; παιρνουμε αλλη γυναικα που ισως εχει παιδια. Και παλι ξενα παιδια μεγαλωνετε.

AlexLuckyCharm

# 92 στις 10/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και τωρα τα δυσκολα Criminal minds

Η μεχρι τωρα πορεια της συζητησης ειναι σε σχετικα ευκολα ζητηματα. Ναι οντως, ευκολα διαχειρισιμα αν τα συγκρινουμε με ... περιπτωσεις που σε ζητηματα ζωης ((δοτες οργανων) αποκαλυπτονται θεματα ενδογαμιας και αιμομιξιας. Οταν το παιδι ειναι του πεθερου, του κουνιαδου η του αδελφου και ακομα χειροτερα του παΤΕΡΑ(Σ).

agrotis53

# 93 στις 10/4/2019
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

1 εχεις λαθος διατυπωση, και 2 δεν χρειαζοταν η λεξει μουλικο , γιατι απλα ειναι απαραδεκτο να χαρακτηριζεται ετσι ενα παιδι που δεν φταιει σε τιποτα. ουσιαστικα βριζεις το παιδι, αυτο δεν ειναι κατασταση νομιζω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 88 από envylove

Αρέσει στο μέλος Sourya

Arxontoula_

# 94 στις 10/4/2019
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Sourya

Σας εχω νεα...Υπαρχει το τεστ Ahcestry dna με 99 ευρω το οποιο σου αποκαλειπτει την καταγωγη σου. Εκτος αυτου και τους συγγενεις οι οποιοι ειναι κσταγεγραμενοι στις βασεις δεδομενων της εταιρε Μπορουμε δηλ. να ανακαλυψουμε απο που κραταει η σκουφια μας. Απο βασιλιαδες ,απο  φιλοσοφους ,απο ηρωες η απο γανωματηδες. Εσεις απο που πιστευεται οτι κραταει η σκουφια σας;Εγω απο καλιτεχνες

To facebook της γενετικής. Πατάνε πάνω στη ματαιοδοξία των ανθρώπων και μαζεύουν γενετικό υλικό, το οποίο πιθανότατα να το πουλήσουν, γύρευε πού.

Και μετά θα σκάσει το σκάνδαλο, καληώρα σαν της Cambridge Analytica, και θα μείνουμε να κοιταζόμαστε.

Ρε χου...

Πάντως, εγώ πριν μερικά χρόνια, είχα πιάσει όσα γερόντια ζούσαν ακόμα από την οικογένεια, και φασούλι το φασούλι, έφτιαξα το οικογενειακό δέντρο από τη μεριά της μάνας μου. Εξι γενιές κατέγραψα, παραπίσω δεν μπόρεσα να φτάσω.

Μετά την μεγάλη επιτυχία που σημείωσε το πόνημα, είπα να κάνω και το αντίστοιχο για το σόι του πατέρα μου.

Βρίσκω μια θειά, που είναι ληξιαρχείο από μόνη της, της λέω, να το πιάσουμε από τους παππούδες σου.

Βγάζω κι ένα χαρτί να σημειώνω. Αρχίζει η θεία, η γιαγιά κι ο παππούς μου, έκαναν εφτά παιδιά. Μου τα απαριθμεί, τα σημειώνω. Το πρώτο παιδί, έκανε πέντε παιδιά.

Παρατάω το χαρτί, πιάνω μια κόλλα Α3, για να μπορέσω να απλωθώ.Το δεύτερο παιδί, έκανε οχτώ παιδιά. Το τρίτο παιδί, έκανε έξι παιδιά.

Αφήνω και την Α3, πιάνω ένα ρολό λαδόκολλα.

Κάπου στο πέμπτο αδέρφι του δικού μου του παππού, εγκατέλειψα την προσπάθεια.

Πάντως, παίζει να έχω καμιά εκατοστή δευτερο/τρίτα ξαδέρφια.

Αρέσει στα μέλη Paralia48, squirrel1968 και σε ακόμα 7 μέλη.
Σαν τα μπεκατσόνια θα πάμε..

Paralia48

# 95 στις 10/4/2019
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 8.182

Παράθεση:
Σχόλιο # 82 από Sourya

Μα για να μην υπαρχουν ερωτησεις ...τινος ειναι ρε γυναικα το παιδι. Σοβαρα τωρα και για πολλα που γινονται οπως εξαφανησεις και αρπαγες παιδιων. Θα πρεπει το dna και η ομαδα αιματος να ειναι γραμμενα στις ταυτοτητες

γιατί; μήπωα θα βρίσκονταν πιο εύκολα τα εξαφανισμένα ;

Αρέσει στο μέλος Sourya

Paralia48

# 96 στις 10/4/2019
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 8.182

Παράθεση:
Σχόλιο # 86 από agrotis53

το παιδι ομως θα αναζητησει τον βιολογικο του πατερα, φανταζομαι οτι εσυ αναφερεσαι στο οτι δεν θα το μαθει το παιδι, πραγμα που ειναι λιγο αδυνατον καθως θα προκυψουν πολλα ζητηματα μετα απο κατι τετοιο

ας τον αναζητήσει, δικαίωμά του είναι.

Εννοώ ότι ο μέχρι τώρα πατέρας και το παιδί θα συνεχίσουν να αγαπιούνται

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, Sourya

_Bellezza_

# 97 στις 10/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εξαιρετικα δυσκολα ενας αντρας αξιοπρεπης θα ζητησει κατι τετοιο απο την γυναικα του, ενω βαινουν ολα ομαλα στην σχεση~γαμο τους. 

Εαν τελικως το ζητησει, τοτε ειτε ειναι αναξιοπρεπης εκεινος , ειτε η γυναικα του , ειτε και οι δυο.

Nazl123

# 98 στις 10/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οπως και να εχει τα παιδια δεν φταινε 

Lena_7_

# 99 στις 11/4/2019
author
Γυναίκα / 51 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
#81 Πιο μεγαλη εκτιμηση στο γυναικειο φυλο, δεν μπορει να υπαρχει...Επιασε ουρανο!
Αρέσει στο μέλος Sourya

alisida

# 100 στις 12/4/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 7.089

χαχαχα!!

Αν μου ελεγε ο αντρας μου να κανουμε τεστ dna ,για να επιβεβαιωσουμε αν το παιδι ειναι δικο του ,θα το αντιμετωπιζα με χιουμορ .Θα του ελεγα :

""Αντε βρε αγαπη μου κι εγω ηθελα να στο πω να κανουμε για να σιγουρευτω ,να σαι καλα που το προτεινες κ μ εβγαλες απο τη δυσκολη θεση""

...Αν ηταν ανθρωπος με χιουμορ και το καταλαβαινε ,θα γλιτωνα τη σφαγη,διαφορετικα τι να την κανω τη ζωη  

( φατσουλα που παιζει σε αρχαια τραγωδια )

Αρέσει στα μέλη Sourya, SouziKiou
Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε