Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τ αυγά και τα Πασχάλια

Σελίδα : 1

marie_la_journaliste

# 1 στις 16/4/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 342
'Aρεσαν+: 0%

Τ αυγά και τα Πασχάλια

Κάθε χρόνο έχω όλο και περισσότερο την αίσθηση οτι οι δώδεκα μήνες τρέχουν και  χαμπαρι δε παίρνεις για πότε περνάνε.Οι εποχές απο τέσσερες έχουν γίνει δύο! Οι εικοσιτέσσερες ώρες  δεν είναι ποτέ αρκετές, οι έξοδοι μας περιορίστηκαν στο ένα τρίτο και οι μισθοί μας έχουν πεσει στο μισό. Η διάθεσή μας έγινε μία, η χαρά υπό το μηδέν και οι φίλοι μας κι αυτοι μετρημένοι στα δάχτυλα.. Όσο μεγαλώνω σιχαίνομαι τα μαθηματικά όλο και περισσότερο!

Έγινα σχεδόν πενήντα για να γυρίσω πάλι στις πραξεις του δημοτικού..Ενα κι ενα κάνουν δύο! Μετρημένα κουκιά

Η απλη μέθοδος των " τριών" λένε θα μας σώσει και δεν εχω βρει καν τον δευτερο...ίσως μ όλα αυτά να έχω χάσει και τον εναν και μοναδικό, εμένα!

Κάτι δε μετράω σωστά η κάπου κάνω λάθος;;

Αρέσει στα μέλη lamprand, anassa_ και σε ακόμα 1 μέλος.

Alezandra

# 2 στις 16/4/2019
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 232

Οταν ο χρονος τρεχει πιο γρηγορα να τρεχετε κι εσεις.

Ετσι θα μοιαζει ακινητος 
Αρέσει στο μέλος alisida

123xristos

# 3 στις 17/4/2019
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 179

η αισθηση του χρονου εχει να κανει αποκλειστικα με το ποσο πληροφοριων που αποθηκευει ο εγκεφαλος μας.

σε παιδικη ηλικια αποθηκευουμε πολλες και περναει πολυ αργα αλλα οσο μεγαλωνουμε κυλαει πιο γρηγορασε γεροντικη γινεται το ελα να δεις!!!οταν κοιμομαστε σαν τουβλα χωρις να ξυπναμε δηλαδη στο ενδιαμεσο, περνανε γρηγορα οι ωρες γιατι δεν μαζευουμε πληροφοριες. αμα ξυπναμε μια για κατουρημα και μια απο θορυβο ομως..
Αρέσει στο μέλος Alezandra

froufrou2017

# 4 στις 17/4/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Απαντήσεις: 101
Νομίζω πως ο περισσότερος κόσμος αισθάνεται όπως εσύ, δεν μας λες κάτι καινούργιο. Χαλάρωσε και προσπάθησε οσο μπορείς να περνας καλά και να κάνεις αυτά που σου αρέσουν
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourya

# 5 στις 17/4/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 3.149

Μαρι να προσεχεις κοριτσι μου μη σε βρει καμια καταθλιψη. Ολοι καπως ετσι ζουμε , δεν εισαι η μονη,αλλα δεν το βαζουμε κατω. Οσο ζουμε ελπιζουμε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από marie_la_journaliste

Τ αυγά και τα Πασχάλια

Κάθε χρόνο έχω όλο και περισσότερο την αίσθηση οτι οι δώδεκα μήνες τρέχουν και  χαμπαρι δε παίρνεις για πότε περνάνε.Οι εποχές απο τέσσερες έχουν γίνει δύο! Οι εικοσιτέσσερες ώρες  δεν είναι ποτέ αρκετές, οι έξοδοι μας περιορίστηκαν στο ένα τρίτο και οι μισθοί μας έχουν πεσει στο μισό. Η διάθεσή μας έγινε μία, η χαρά υπό το μηδέν και οι φίλοι μας κι αυτοι μετρημένοι στα δάχτυλα.. Όσο μεγαλώνω σιχαίνομαι τα μαθηματικά όλο και περισσότερο!

Έγινα σχεδόν πενήντα για να γυρίσω πάλι στις πραξεις του δημοτικού..Ενα κι ενα κάνουν δύο! Μετρημένα κουκιά

Η απλη μέθοδος των " τριών" λένε θα μας σώσει και δεν εχω βρει καν τον δευτερο...ίσως μ όλα αυτά να έχω χάσει και τον εναν και μοναδικό, εμένα!

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Helenaki4 και σε ακόμα 3 μέλη.

Helenaki4

# 6 στις 17/4/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 528

Οπως ακριβώς τα λες ειναι τα πράγματα , τουλάχιστον για όσους είμαστε γονείς , όμως δεν παραπονιέμαι , γιατί κάνω τη δουλειά που υπέρ αγαπώ κι αυτό με κρατα ζωντανή , μετά το μικρό μου φυσικά που μόυ δίνει γερές δόσεις ευτυχίας . 

Πιστεύω οτι εφόσον υπάρχουν τα πολυ βασικα , όλα τα υπόλοιπα ειναι στο χέρι μας , είτε να τα αλλάξουμε , είτε να τα «διαβάσουμε» αλλιώς . 
Οι σχέσεις των ανθρώπων βρίσκονται σε γερή κρίση , όμως κι αυτό ειναι μια επιλογή είτε δικη μας , είτε της άλλης πλευράς . 
Η κατακλείδα με ερώτηση λοιπόν . Τι ειναι αυτό που λείπει απ? την καθημερινότητα σου για να δεις το ποτήρι μισογεμάτο ?
Αρέσει στα μέλη squirrel1968, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 7 στις 17/4/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 4.497

#3 συμφωνω

Οταν γεμιζουμε το χρονο μας με πραγματα ευχαριστα κ ενδιαφεροντα για εμας ,οι μερες φαινονται "μεγαλυτερες" σε χρονικη διαρκεια ...Η μονοτονια κανει το χρονο να τρεχει
Αρέσει στα μέλη squirrel1968, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

agrotis53

# 8 στις 17/4/2019
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 693
Ο χρονος θα τρεχει θες δε θες. Δεν εχει νοημα να τον κυνηγας. Ζησε της στιγμες που μπορεις και αντεχεις το λαθος ειναι να χασεις το ενα δηλαδη εσενα.
Αρέσει στα μέλη squirrel1968, marie_la_journaliste και σε ακόμα 3 μέλη.

anassa_

# 9 στις 17/4/2019
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.665

Κοίτα να δεις ... που εσύ είσαι σοφο παιδί... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από agrotis53
Ο χρονος θα τρεχει θες δε θες. Δεν εχει νοημα να τον κυνηγας. Ζησε της στιγμες που μπορεις και αντεχεις το λαθος ειναι να χασεις το ενα δηλαδη εσενα.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, alisida

123xristos

# 10 στις 17/4/2019
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 179

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από 123xristos

η αισθηση του χρονου εχει να κανει αποκλειστικα με το ποσο πληροφοριων που αποθηκευει ο εγκεφαλος μας.

σε παιδικη ηλικια αποθηκευουμε πολλες και περναει πολυ αργα αλλα οσο μεγαλωνουμε κυλαει πιο γρηγορασε γεροντικη γινεται το ελα να δεις!!!οταν κοιμομαστε σαν τουβλα χωρις να ξυπναμε δηλαδη στο ενδιαμεσο, περνανε γρηγορα οι ωρες γιατι δεν μαζευουμε πληροφοριες. αμα ξυπναμε μια για κατουρημα και μια απο θορυβο ομως..

δηλαδη ειμαι εκτος θεματος

squirrel1968

# 11 στις 21/4/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 394

Νομιζω ..κακως μετρας ..εχεις μπει στη λογικη του παραλογου.Σε αυτους του περιεργους καιρους που ζουμε πρεπει να κανεις ελιγμους.Η κριση οντως μας επηρεασε στα οικονομικα μας ,αλλα ορεξη να υπαρχει να δημιουργουμε εμεις τις συνθηκες ωστε να περναμε ευχαριστα.Οι πραγματικοι φιλοι ειναι παντα κοντα μας ανεξαρτητων συνθηκων ...οι υπολοιποι απλα γνωστοι.οποτε καλυτερα λιγοι κ καλοι!

Βαλε μικρους στοχους κ να προσπαθεις να τους πετυχαινεις ...ετσι θα κανεις την ζωη σου καλυτερη κ θα αποκτησεις κ παλι την αυτοεκτιμηση σου.Οτι σε ενοχλει βγαλτο απο τη ζωη σου,διωξε τα τυπικα που σου τρωνε χρονο...κ απεκτησε ενα χομπι ,κανε κατι για σενα ...Στο αρνητικο βρες κ ενα θετικο κ κρατησου απο κει...ετσι παλευεται η ζωη με μισογεματο ποτηρι...οχι μισοαδειο...
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Helenaki4

# 12 στις 21/4/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 528

Σου εχω πει οτι αγαπώ πολυ τα μικρόσωμα ζωάκια ? 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου κοπελιά . Η ζωή ειναι μία , και για όσους παλεύουν να τη ζήσουν όμορφα , περνάει γρήγορα . 

Η μιζέρια φέρνει γκρίνια και η γκρίνια μιζέρια . 

Η θετική σκέψη και στάση , η θετική πράξη προς τον εαυτό και τον ¶λλον , προσελκύει θετικούς ανθρώπους ., φέρνει υγεία και σύμπνοια μεταξύ σώματος και πνεύματος και σίγουρα διώχνει αργά ή γρήγορα τους μισαλλόδοξους και τους μεμψίμοιρους. 

Μαρι κορίτσι μου εχεις το μαχαίρι , εχεις και το πεπόνι . ¶δραξε τη μερα σου που λέει και μια ταινία απ? τον καιρό των δεινοσαύρων που ήμασταν κοριτσόπουλα ! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από squirrel1968

Νομιζω ..κακως μετρας ..εχεις μπει στη λογικη του παραλογου.Σε αυτους του περιεργους καιρους που ζουμε πρεπει να κανεις ελιγμους.Η κριση οντως μας επηρεασε στα οικονομικα μας ,αλλα ορεξη να υπαρχει να δημιουργουμε εμεις τις συνθηκες ωστε να περναμε ευχαριστα.Οι πραγματικοι φιλοι ειναι παντα κοντα μας ανεξαρτητων συνθηκων ...οι υπολοιποι απλα γνωστοι.οποτε καλυτερα λιγοι κ καλοι!

Βαλε μικρους στοχους κ να προσπαθεις να τους πετυχαινεις ...ετσι θα κανεις την ζωη σου καλυτερη κ θα αποκτησεις κ παλι την αυτοεκτιμηση σου.Οτι σε ενοχλει βγαλτο απο τη ζωη σου,διωξε τα τυπικα που σου τρωνε χρονο...κ απεκτησε ενα χομπι ,κανε κατι για σενα ...Στο αρνητικο βρες κ ενα θετικο κ κρατησου απο κει...ετσι παλευεται η ζωη με μισογεματο ποτηρι...οχι μισοαδειο...

Αρέσει στο μέλος squirrel1968

macbook

# 13 στις 22/4/2019
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.526

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από marie_la_journaliste

Ίσως. Και σίγουρα θα υπάρχει εξήγηση γι' αυτό. 

Πώς νιώθεις τελευταία; Από αυτά που έγραψες πιο πάνω θα έλεγε κανείς ότι δεν είσαι και στις καλύτερές σου.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε